Úterý , 05. 03. 2024

Kazimír

Nejlepší audioknihy, které vás pohltí nejen na letní dovolené

Čtení klasických knih vás nebaví? Nebo byste je rádi proložili i nějakým poslechem? V tom případě si vyberte z našich tipů na audioknížky, které vám jistě v letních měsících udělají radost a zpříjemní horké dny.
audioknihy
Audioknihy vás příjemně vtáhnou do děje kdekoliv se necházíte.

18. 08. 2022

A vybere si doopravdy každý – milovníci romantiky, hororu, napětí i dobrodružství.

Bílá voda (Kateřina Tučková)

Mezi námi vybrané audioknihy jsme zařadili i pravděpodobně nejdiskutovanější dílo letošního jara a léta. A zajistí vám téměř dvacet devět hodin kvalitního poslechu.

Kniha vypráví o Leně Lagnerová, která přijela do kláštera v Bílé Vodě hledat útočiště před velmi bolestivou minulostí. Jenže odpočinek tu nenajde. Naopak ji čekají intriky, pomluvy i útoky. Hlavní hrdince, která se živí jako novinářka, se ovšem shodou náhod dostanou do ruky dokumenty, díky kterým pronikne hluboko do pohnuté historie tamního kláštera.

Kateřina Tučková psala tento román podle skutečných událostí a trvalo jí mnoho let, než se kniha dočkala finální podoby. Rozhodně si zaslouží vaši pozornost.

Lady Fuckingham (Oscar Wild)

Máte rádi starou dobrou klasiku? V tom případě si poslechněte krátkou novelu údajně napsanou Oscarem Wildem. Ale není to jen tak ledajaká novelka. Tohle je erotika se vším všudy. Děti ji poslouchat nenechávejte. Objevuje se v ní spoustu sexuálního napětí, sprostých slov, vzrušení i otevřená erotika, která vyvolává kontroverzi i v dnešním jedenadvacátém století. A o čem Lady Fuckingham je?

Jde o zpověď mladé patricijské dámy jménem Beatrice, která netouží po ničem jiném než po sexu. A je ochotna svést kohokoliv, kdo se zrovna namane. Plnými doušky si užívá orgií se zkušenými muži i ženami až po zasvěcování do milostných hrátek nezkušené jedince.

Hledáte-li inspiraci pro svůj milostný život, pak neváhejte a audioknihu namluvenou Vilmou Sodomovou si určitě pusťte. Má zhruba pět a půl hodiny.

Prázdniny v Česku (Ladislav Zibura)

Že vás zahraniční dovolená neláká? Ale to vůbec nevadí. Ladislav Zibura vás přesvědčí o tom, že i u nás je krásně. Vydejte se na dvouměsíční jízdu po českých luzích a hájích. Slibujeme, že se u toho pořádně zasmějete a zažijete nejedno malé i velké dobrodružství. A co víc – načerpáte inspiraci na dovolenková místa tady u nás.

Audiokniha má něco málo přes jedenáct hodin a čtou ji herec Martin Písařík a hlasatel Alexandr Hemala.

K TÉMATU  Zpožděný nebo zmeškaný let. Kdy máte nárok na kompenzaci? Odborník radí, jak se v takové situaci chovat a co vám náleží!

Mízožravci (Petr Boček)

Martin se vrací do svého rodného města, aby zde pohřbil urnu s popelem své babičky. Myslí si, že to on způsobil její smrt. Vždyť i jeho vzpomínky na dětství jsou temné a hrůzostrašné. I tenkrát totiž umírali lidé.

Při téhle knize se budete bát, a i když se budou teploty šplhat vysoko nad třicet stupňů, na rukách i nohách budete mít husí kůži. Kdo si na romantiku ani zábavné čtení příliš nepotrpí, pro toho je tento horor jako dělaný. Audiokniha je dlouhá necelých deset a půl hodiny a čte ji Jindřich Zřídkaveselý.

Nejdražší suvenýr (Petra Š. Jirglová)

Romanovi je třicet tři let a pořád je tak trochu mamánek. Přesto se vydává do dalekého Mexika. Do té doby si ale nedokázal ani v těch nejdivočejších snech představit, co ho na této cestě potká. Seznamuje se s energickou a velmi svůdnou ženou jménem María, která netouží po ničem jiném, než se vymanit ze spárů své rodiny. Mexický románek se ovšem brzy promění v lásku v pošmourné Praze. Může to fungovat?

Knihu čte Robert Hájek. Poslech si můžete vychutnávat necelých osm hodin.

Cirkadiánní kód (Satchin Panda)

Že se raději věnujete seberozvoji? I na ten audioknihy myslí. Rovnou vám doporučíme jednu z nejčtenějších knih na světě, která vám možná otočí život o sto osmdesát stupňů.

Rytmus těla. Ten ovlivňuje celý náš způsob života. Jak funguje a jak jsou provázané funkce našich orgánů? A co se stane, když nebudeme naše tělo respektovat? To vše se z audioknížky dozvíte. Také si na základě poslechu můžete upravit svůj jídelníček, spánek, pohybovou aktivitu i práci.

Cirkadiánní kód čte Tomáš Voženílek. Poslech trvá přibližně devět hodin.

Deník farářky (Martina Viktorie Kopecká)

O životě někde mezi nebem a zemí, tak zní podtitul knihy a audioknihy z pera farářky Martiny Viktorie Kopecké. Boží cesty jsou nevyzpytatelné a jak sama farářka tvrdí, nikdy by nevěřila tomu, že zasvětí svůj život církvi. Chcete se dozvědět, jak takový život moderní farářky vypadá? V tom případě si audioknihu načtenou Terezou Kostkovou, Markem Polaneckým a samotnou Martinou Viktorií Kopeckou poslechněte. Za necelých sedm hodin se nejspíš přesvědčíte o tom, že povolání farářky může být i neskutečně zajímavé.

K TÉMATU  Miloš Zeman očima Martina Komárka. Kniha, která stojí za to!
kavárna
Nejen na dovolenou si můžete audioknihu vzít.

Být normální je na hovno (Jonathan Mooney)

Každý okolo nás nám říká, jací máme být, co máme dělat a co naopak dělat nemáme. Škola, rodina, přátelé, lidé v práci… A když náhodou v něčem vybočujeme, je to špatně. Jsme špatní pro ostatní a posléze i sami pro sebe, protože jsme zklamali. Počkat. Nezklamali, to jenom společnost nás dohání k názoru, že je s námi něco špatně.

Jonathan Mooney na základě svých vlastních zkušeností i zkušeností nejrůznějších lidí popisuje svět, kdy ”normální” má být standardem. Navíc je vše tak vtipně podáno, že jen jeden poslech vám rozhodně stačit nebude. Audioknihu čte Jiří Miroslav Valůšek, její délka je něco okolo šesti hodin a čtyřiceti minut.

Chlorid sodný (Jussi Adler-Olsen)

Tento dánský spisovatel celý svět uhranul svými thrillerovými příběhy. Vy ho můžete poznat skrze poslech jeho u nás zatím poslední vydané knihy Chlorid sodný.

Oddělení Q mívá na starost ty nejsložitější a nejzvrácenější případy. Nyní odtajňuje pozadí údajných sebevražd a tragických nehod významných osobností. Jenže už nemá moc času. Vrah s další obětí čekat nebude. Toto je v řadě již devátý případ kodaňského policejního oddělení Q, ale klidně si ho poslechněte jako první. Dozajista vás zaujme natolik, že se k předchozím vrátíte co nevidět.

Knihu čte Igor Bareš a poslouchat můžete krásných šestnáct hodin. To by vám mohlo vystačit alespoň na jednu týdenní dovolenou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Knihy pro pohodový večer: desítka těch nejlepších

Romantické knihy pro teplé jarní večery

                     

Zdroje článku:
www.databazeknih.cz
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Možná už je pozdě a jedete na vlně nervozity. Stres pomalu narůstá. I tak ještě stihnete zabrzdit a svátky prožít v klidu. Dejte na našich 5 rad, které vám pomohou nadbytečný stres odbourat. Ale znáte to, vše je v hlavě, takže pokud hlava nechce, tak vám ani voňavá relaxační koupel nepomůže.
Krásný a rovný úsměv dokáže otevírat srdce i dveře, proto je v současné době téměř nezbytností. Cesta k němu vede přes rovnátka, která vám budou dělat společnost po dobu několika měsíců nebo dokonce let. Je potřeba se během té doby o zuby a ústní hygienu obecně správně starat. Pojďte se podívat, co všechno budete potřebovat.
Sychravé počasí střídá prosluněné dny. Ráno vycházíme ven téměř v mrazu, odpoledne šplhají teploty ke dvaceti stupňům. Právě toto období patří k těm, kdy se nachlazení nejspíš nevyhneme. Pokud ale znáte triky našich babiček na posílení imunity a přírodní léčbu rýmy a kašle, ničeho se obávat nemusíte.
Zvažujete, co si dát za kuchyňskou linku? Budete následovat trendy nebo dáte raději na vlastní vkus? Máme pro vás inspiraci, která vám pomůže s výběrem.
Před časem jsme se s partnerem rozhodli, že po svatbě a pořízení bytu bychom rádi měli miminko. To jsem ale netušila, jaké utrpení mě bude čekat.
O tom, že smartphony a sociální média posunuly fotografii na novou úroveň, není pochyb. Dnes už můžete mít krásné fotky, aniž byste znali všechny fígle profesionálního fotografa. Přesto, že se vám podaří zachynit pěknou fotku, originalitu ji jednoduše dodáte s pomocí filtru. Jak se s nimi pracuje?
Existuje tolik různých způsobů, jak si s rodinou vyrobit vlastní ozdoby. A při jejich tvorbě můžete využít spoustu různých materiálů! Každý jistě máme doma třeba nějaký přebytečný papír, že ano? Máme pro vás jednoduché vánoční ozdoby, které si dnes večer můžete s dětmi vytvořit.
Mentální anorexie je choroba psychického i fyzického rázu, která nás dokáže pořádně vystrašit. Zvláště, pokud se něco takového děje našemu dítěti. Bezesporu je ji třeba řešit s odborníky, jelikož může vážně poškodit zdravotní stav člověka. Nejdříve ale musíte sami zjistit, že jí daná osoba trpí. Nejčastěji se vyskytuje u dívek, avšak setkat se s ní můžeme u jakéhokoliv pohlaví i v každém věku. Jak ji poznat, abyste včas dokázali zamezit jejímu prohlubování?
Odhodláváte se začít cvičit? V tom případě by vám mohly pomoci ty správné aplikace, s nimiž bude pohyb mnohem jednodušší a zábavnější. Proč? Protože v nich uvidíte své výkony, pokrok, kterého jste dosáhli a také se můžete porovnávat s ostatními.
Sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu se v současné době podepisují na zdravotním stavu velkého procenta populace. Tyto každodenní návyky přinášejí mimo jiné i bolestivé otoky nohou a podporují vznik křečových žil. Jak se s těmito běžnými, avšak velmi nepříjemnými problémy vypořádat?
Klimakterium neboli menopauza je přirozené období v životě ženy, které může nastat kdykoli mezi 45. až 55. rokem života. Organismus pozvolna přejde z reprodukční fáze do fáze klidové. Tahle fyziologická životní etapa se prostě nedá zastavit ani obejít. A tělo vám může připravit horké chvilky právě ve věku, kdy se cítíte tak skvěle. Dá se ale to zvládnout.
Letos se konal již osmadvacátý ročník hudebních Cen Anděl. Uděluje se celkem čtrnáct ocenění ve čtrnácti kategoriích. Hned tři interpreti získali každý po dvou soškách, takže letošní ročník nemá jasného vítěze.

Výběr článků

Většina lidí si myslí, že nový rok je ideální startovací čárou pro nové začátky. Proto si dávají předsevzetí, která pak ale ve většině porušují. Jak na to, aby vám předsevzetí vydrželo? A nejste-li zrovna povaha, která má pevnou vůli, má vůbec smysl si nějaká předsevzetí dávat?
I když to tak zatím venku ne vždy vypadá, je jaro a příroda se probouzí ze zimního spánku. Právě jarní měsíce jsou ty pravé pro přípravu zahrady na nadcházející sezónu. Pokud chcete v létě sklízet ovoce a zeleninu, válet se v zelené trávě nebo se radovat z okrasných květin, něco pro to musíte udělat už teď. Podívejte se společně s námi na patero zahradních prací, kterým je dobré věnovat čas už teď.
Christian Dior, ikona módního světa. Zakladatel francouzské značky Dior, jejíž historie sahá do 40. let 20. století. Zákazníkům z celého světa nabízí jedny z nejkrásnějších oděvů, ať už jde o běžné modely nebo haute couture, šaty vysoké krejčoviny. Jaký příběh stojí za vznikem této značky?

Nepřehlédněte

Mnohokrát jste se těšili na chvíli, kdy spolu konečně budete trávit více času. A když ta situace nečekaně nastala, místo společného tvoření, her a zkrášlování bytu se jen hádáte?
Hudba je úplně jiná při reprodukci a na živo. Tahle korejská bubenice předvádí svoje vystoupení přímo na ulici před zraky kolemjdoucích, kteří si rádi sednou, aby se podívali na její show až do konce. Za touto hladce vypadající hrou na bicí jsou bezpochyby hodiny a hodiny cvičení. Výsledek je naprosto profesionální.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek