Úterý , 04. 10. 2022

František

Nejlepší audioknihy, které vás pohltí nejen na letní dovolené

Čtení klasických knih vás nebaví? Nebo byste je rádi proložili i nějakým poslechem? V tom případě si vyberte z našich tipů na audioknížky, které vám jistě v letních měsících udělají radost a zpříjemní horké dny.
audioknihy
Audioknihy vás příjemně vtáhnou do děje kdekoliv se necházíte.

18. 08. 2022

A vybere si doopravdy každý – milovníci romantiky, hororu, napětí i dobrodružství.

Bílá voda (Kateřina Tučková)

Mezi námi vybrané audioknihy jsme zařadili i pravděpodobně nejdiskutovanější dílo letošního jara a léta. A zajistí vám téměř dvacet devět hodin kvalitního poslechu.

Kniha vypráví o Leně Lagnerová, která přijela do kláštera v Bílé Vodě hledat útočiště před velmi bolestivou minulostí. Jenže odpočinek tu nenajde. Naopak ji čekají intriky, pomluvy i útoky. Hlavní hrdince, která se živí jako novinářka, se ovšem shodou náhod dostanou do ruky dokumenty, díky kterým pronikne hluboko do pohnuté historie tamního kláštera.

Kateřina Tučková psala tento román podle skutečných událostí a trvalo jí mnoho let, než se kniha dočkala finální podoby. Rozhodně si zaslouží vaši pozornost.

Lady Fuckingham (Oscar Wild)

Máte rádi starou dobrou klasiku? V tom případě si poslechněte krátkou novelu údajně napsanou Oscarem Wildem. Ale není to jen tak ledajaká novelka. Tohle je erotika se vším všudy. Děti ji poslouchat nenechávejte. Objevuje se v ní spoustu sexuálního napětí, sprostých slov, vzrušení i otevřená erotika, která vyvolává kontroverzi i v dnešním jedenadvacátém století. A o čem Lady Fuckingham je?

Jde o zpověď mladé patricijské dámy jménem Beatrice, která netouží po ničem jiném než po sexu. A je ochotna svést kohokoliv, kdo se zrovna namane. Plnými doušky si užívá orgií se zkušenými muži i ženami až po zasvěcování do milostných hrátek nezkušené jedince.

Hledáte-li inspiraci pro svůj milostný život, pak neváhejte a audioknihu namluvenou Vilmou Sodomovou si určitě pusťte. Má zhruba pět a půl hodiny.

Prázdniny v Česku (Ladislav Zibura)

Že vás zahraniční dovolená neláká? Ale to vůbec nevadí. Ladislav Zibura vás přesvědčí o tom, že i u nás je krásně. Vydejte se na dvouměsíční jízdu po českých luzích a hájích. Slibujeme, že se u toho pořádně zasmějete a zažijete nejedno malé i velké dobrodružství. A co víc – načerpáte inspiraci na dovolenková místa tady u nás.

Audiokniha má něco málo přes jedenáct hodin a čtou ji herec Martin Písařík a hlasatel Alexandr Hemala.

K TÉMATU  9 míst, kam si letos v létě vyjet na dovolenou!

Mízožravci (Petr Boček)

Martin se vrací do svého rodného města, aby zde pohřbil urnu s popelem své babičky. Myslí si, že to on způsobil její smrt. Vždyť i jeho vzpomínky na dětství jsou temné a hrůzostrašné. I tenkrát totiž umírali lidé.

Při téhle knize se budete bát, a i když se budou teploty šplhat vysoko nad třicet stupňů, na rukách i nohách budete mít husí kůži. Kdo si na romantiku ani zábavné čtení příliš nepotrpí, pro toho je tento horor jako dělaný. Audiokniha je dlouhá necelých deset a půl hodiny a čte ji Jindřich Zřídkaveselý.

Nejdražší suvenýr (Petra Š. Jirglová)

Romanovi je třicet tři let a pořád je tak trochu mamánek. Přesto se vydává do dalekého Mexika. Do té doby si ale nedokázal ani v těch nejdivočejších snech představit, co ho na této cestě potká. Seznamuje se s energickou a velmi svůdnou ženou jménem María, která netouží po ničem jiném, než se vymanit ze spárů své rodiny. Mexický románek se ovšem brzy promění v lásku v pošmourné Praze. Může to fungovat?

Knihu čte Robert Hájek. Poslech si můžete vychutnávat necelých osm hodin.

Cirkadiánní kód (Satchin Panda)

Že se raději věnujete seberozvoji? I na ten audioknihy myslí. Rovnou vám doporučíme jednu z nejčtenějších knih na světě, která vám možná otočí život o sto osmdesát stupňů.

Rytmus těla. Ten ovlivňuje celý náš způsob života. Jak funguje a jak jsou provázané funkce našich orgánů? A co se stane, když nebudeme naše tělo respektovat? To vše se z audioknížky dozvíte. Také si na základě poslechu můžete upravit svůj jídelníček, spánek, pohybovou aktivitu i práci.

Cirkadiánní kód čte Tomáš Voženílek. Poslech trvá přibližně devět hodin.

Deník farářky (Martina Viktorie Kopecká)

O životě někde mezi nebem a zemí, tak zní podtitul knihy a audioknihy z pera farářky Martiny Viktorie Kopecké. Boží cesty jsou nevyzpytatelné a jak sama farářka tvrdí, nikdy by nevěřila tomu, že zasvětí svůj život církvi. Chcete se dozvědět, jak takový život moderní farářky vypadá? V tom případě si audioknihu načtenou Terezou Kostkovou, Markem Polaneckým a samotnou Martinou Viktorií Kopeckou poslechněte. Za necelých sedm hodin se nejspíš přesvědčíte o tom, že povolání farářky může být i neskutečně zajímavé.

K TÉMATU  Módní vychytávky, které vám pomohou udělat ze starého oblečení nové kousky
kavárna
Nejen na dovolenou si můžete audioknihu vzít.

Být normální je na hovno (Jonathan Mooney)

Každý okolo nás nám říká, jací máme být, co máme dělat a co naopak dělat nemáme. Škola, rodina, přátelé, lidé v práci… A když náhodou v něčem vybočujeme, je to špatně. Jsme špatní pro ostatní a posléze i sami pro sebe, protože jsme zklamali. Počkat. Nezklamali, to jenom společnost nás dohání k názoru, že je s námi něco špatně.

Jonathan Mooney na základě svých vlastních zkušeností i zkušeností nejrůznějších lidí popisuje svět, kdy ”normální” má být standardem. Navíc je vše tak vtipně podáno, že jen jeden poslech vám rozhodně stačit nebude. Audioknihu čte Jiří Miroslav Valůšek, její délka je něco okolo šesti hodin a čtyřiceti minut.

Chlorid sodný (Jussi Adler-Olsen)

Tento dánský spisovatel celý svět uhranul svými thrillerovými příběhy. Vy ho můžete poznat skrze poslech jeho u nás zatím poslední vydané knihy Chlorid sodný.

Oddělení Q mívá na starost ty nejsložitější a nejzvrácenější případy. Nyní odtajňuje pozadí údajných sebevražd a tragických nehod významných osobností. Jenže už nemá moc času. Vrah s další obětí čekat nebude. Toto je v řadě již devátý případ kodaňského policejního oddělení Q, ale klidně si ho poslechněte jako první. Dozajista vás zaujme natolik, že se k předchozím vrátíte co nevidět.

Knihu čte Igor Bareš a poslouchat můžete krásných šestnáct hodin. To by vám mohlo vystačit alespoň na jednu týdenní dovolenou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Knihy pro pohodový večer: desítka těch nejlepších

Romantické knihy pro teplé jarní večery

                     

Zdroje článku:
www.databazeknih.cz
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Toužíte po pevné a pružné pleti bez jakékoliv chybičky? Chcete mít účes jako ze salonu? Svěřte se do rukou speciální kosmetiky s obsahem kyseliny hyaluronové, jejíž účinky vás ohromí. Pleťové krémy, séra a další produkty se díky jejímu obsahu postarají o zlepšení stavu vaší pokožky.
V životě se můžeme setkat s celou spoustou onemocnění. Zatímco nad některými jenom mávneme rukou, jiné nás mohou výrazně poznamenat do konce života. A zatímco některé nám jsou moc dobře známé, nad jinými visí jeden obrovský otazník. Přesně takovou nemocí je i Bechtěrevova nemoc či také Bechtěrevova choroba.
Amber Rachdi bydlí v americkém městě Troutdale a většina jejího mladí se točila kolem enormní obezity, vážila totiž neskutečných 300 kilogramů. Tato mladá žena po jistý čas vůbec neřešila, množství a skladbu svého jídelníčku, proto se prakticky vyjedla až do extrémních rozměrů. Zdravotní stav jí ale donutil zhubnout. Jak se jí to podařilo? Pojďte se podívat.
Léto se rychle blíží a s ním přichází i doba infekcí močových cest, které trápí nejednu ženu. Jakmile se objeví první nepříjemné příznaky, začněte okamžitě jednat. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle i následnými recidivami. Máte-li k těmto potížím sklony, předcházejte jim!
Každý rok se světu představí nové trendy, kterými se můžeme řídit při vybírání nového šatníku nebo zařizování svého bydlení. Zaměřme se nyní na trendy ze světa bydlení, které se budou krapet lišit od těch z roku 2020. Hlavní roli budou hrát přírodní materiály.
Naši domácnost mohou sužovat nevítaní nepřátelé, kteří nás po ránu nemile překvapí. Jsou jimi brouci, kterým se někdy zkrátka líbí víc v domě než na zahradě, kde mají obvykle svá obydlí. Pokud i k vám domů doputovali drobní tvorové, kteří sice v mnoha případech škodliví nejsou, ale v ostatních ano, prozraďme si, jak s nimi bojovat.
Výraz plovoucí podlaha je tu s námi zhruba už od 90. let minulého století, od té doby se začaly objevovat ve více a více domácnostech. Jejich slávě však ještě zdaleka neodzvonilo. Majitelé bytů a domů jsou si vědomi jejich výhod, a proto výběr typu podlahy padne často zrovna na ně.

Nepřehlédněte

Barva bot o vás hodně prozradí a v případě lodiček to platí dvojnásob. Vyberte si barvu podle svého vkusu a osobnosti a doplňte svůj outfit chytře a vkusně. Lodičky jsou klasické dámské boty, kterými nikdy žádný model nepokazíte. Můžete je brát na slavnostní příležitosti k róbám, ale využijete je i v casual módě. Ženy v byznysu je také ocení ke kostýmkům nebo do práce na jednání. Lodičky jsou kouzelně ženské, proto se vyplatí mít jich víc párů. Jaké barvy by neměly chybět ve vašm obetníku objevíte v tomto článku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek