Neděle , 29. 01. 2023

Zdislava

Nejlepší audioknihy, které vás pohltí nejen na letní dovolené

Čtení klasických knih vás nebaví? Nebo byste je rádi proložili i nějakým poslechem? V tom případě si vyberte z našich tipů na audioknížky, které vám jistě v letních měsících udělají radost a zpříjemní horké dny.
audioknihy
Audioknihy vás příjemně vtáhnou do děje kdekoliv se necházíte.

18. 08. 2022

A vybere si doopravdy každý – milovníci romantiky, hororu, napětí i dobrodružství.

Bílá voda (Kateřina Tučková)

Mezi námi vybrané audioknihy jsme zařadili i pravděpodobně nejdiskutovanější dílo letošního jara a léta. A zajistí vám téměř dvacet devět hodin kvalitního poslechu.

Kniha vypráví o Leně Lagnerová, která přijela do kláštera v Bílé Vodě hledat útočiště před velmi bolestivou minulostí. Jenže odpočinek tu nenajde. Naopak ji čekají intriky, pomluvy i útoky. Hlavní hrdince, která se živí jako novinářka, se ovšem shodou náhod dostanou do ruky dokumenty, díky kterým pronikne hluboko do pohnuté historie tamního kláštera.

Kateřina Tučková psala tento román podle skutečných událostí a trvalo jí mnoho let, než se kniha dočkala finální podoby. Rozhodně si zaslouží vaši pozornost.

Lady Fuckingham (Oscar Wild)

Máte rádi starou dobrou klasiku? V tom případě si poslechněte krátkou novelu údajně napsanou Oscarem Wildem. Ale není to jen tak ledajaká novelka. Tohle je erotika se vším všudy. Děti ji poslouchat nenechávejte. Objevuje se v ní spoustu sexuálního napětí, sprostých slov, vzrušení i otevřená erotika, která vyvolává kontroverzi i v dnešním jedenadvacátém století. A o čem Lady Fuckingham je?

Jde o zpověď mladé patricijské dámy jménem Beatrice, která netouží po ničem jiném než po sexu. A je ochotna svést kohokoliv, kdo se zrovna namane. Plnými doušky si užívá orgií se zkušenými muži i ženami až po zasvěcování do milostných hrátek nezkušené jedince.

Hledáte-li inspiraci pro svůj milostný život, pak neváhejte a audioknihu namluvenou Vilmou Sodomovou si určitě pusťte. Má zhruba pět a půl hodiny.

Prázdniny v Česku (Ladislav Zibura)

Že vás zahraniční dovolená neláká? Ale to vůbec nevadí. Ladislav Zibura vás přesvědčí o tom, že i u nás je krásně. Vydejte se na dvouměsíční jízdu po českých luzích a hájích. Slibujeme, že se u toho pořádně zasmějete a zažijete nejedno malé i velké dobrodružství. A co víc – načerpáte inspiraci na dovolenková místa tady u nás.

Audiokniha má něco málo přes jedenáct hodin a čtou ji herec Martin Písařík a hlasatel Alexandr Hemala.

K TÉMATU  5 nejlepších knih na velikonoční dovolenou

Mízožravci (Petr Boček)

Martin se vrací do svého rodného města, aby zde pohřbil urnu s popelem své babičky. Myslí si, že to on způsobil její smrt. Vždyť i jeho vzpomínky na dětství jsou temné a hrůzostrašné. I tenkrát totiž umírali lidé.

Při téhle knize se budete bát, a i když se budou teploty šplhat vysoko nad třicet stupňů, na rukách i nohách budete mít husí kůži. Kdo si na romantiku ani zábavné čtení příliš nepotrpí, pro toho je tento horor jako dělaný. Audiokniha je dlouhá necelých deset a půl hodiny a čte ji Jindřich Zřídkaveselý.

Nejdražší suvenýr (Petra Š. Jirglová)

Romanovi je třicet tři let a pořád je tak trochu mamánek. Přesto se vydává do dalekého Mexika. Do té doby si ale nedokázal ani v těch nejdivočejších snech představit, co ho na této cestě potká. Seznamuje se s energickou a velmi svůdnou ženou jménem María, která netouží po ničem jiném, než se vymanit ze spárů své rodiny. Mexický románek se ovšem brzy promění v lásku v pošmourné Praze. Může to fungovat?

Knihu čte Robert Hájek. Poslech si můžete vychutnávat necelých osm hodin.

Cirkadiánní kód (Satchin Panda)

Že se raději věnujete seberozvoji? I na ten audioknihy myslí. Rovnou vám doporučíme jednu z nejčtenějších knih na světě, která vám možná otočí život o sto osmdesát stupňů.

Rytmus těla. Ten ovlivňuje celý náš způsob života. Jak funguje a jak jsou provázané funkce našich orgánů? A co se stane, když nebudeme naše tělo respektovat? To vše se z audioknížky dozvíte. Také si na základě poslechu můžete upravit svůj jídelníček, spánek, pohybovou aktivitu i práci.

Cirkadiánní kód čte Tomáš Voženílek. Poslech trvá přibližně devět hodin.

Deník farářky (Martina Viktorie Kopecká)

O životě někde mezi nebem a zemí, tak zní podtitul knihy a audioknihy z pera farářky Martiny Viktorie Kopecké. Boží cesty jsou nevyzpytatelné a jak sama farářka tvrdí, nikdy by nevěřila tomu, že zasvětí svůj život církvi. Chcete se dozvědět, jak takový život moderní farářky vypadá? V tom případě si audioknihu načtenou Terezou Kostkovou, Markem Polaneckým a samotnou Martinou Viktorií Kopeckou poslechněte. Za necelých sedm hodin se nejspíš přesvědčíte o tom, že povolání farářky může být i neskutečně zajímavé.

K TÉMATU  Neuvěřitelné vlasové proměny. Zásah kadeřníka vás změní k nepoznání! Kdo touží po novém účesu?
kavárna
Nejen na dovolenou si můžete audioknihu vzít.

Být normální je na hovno (Jonathan Mooney)

Každý okolo nás nám říká, jací máme být, co máme dělat a co naopak dělat nemáme. Škola, rodina, přátelé, lidé v práci… A když náhodou v něčem vybočujeme, je to špatně. Jsme špatní pro ostatní a posléze i sami pro sebe, protože jsme zklamali. Počkat. Nezklamali, to jenom společnost nás dohání k názoru, že je s námi něco špatně.

Jonathan Mooney na základě svých vlastních zkušeností i zkušeností nejrůznějších lidí popisuje svět, kdy ”normální” má být standardem. Navíc je vše tak vtipně podáno, že jen jeden poslech vám rozhodně stačit nebude. Audioknihu čte Jiří Miroslav Valůšek, její délka je něco okolo šesti hodin a čtyřiceti minut.

Chlorid sodný (Jussi Adler-Olsen)

Tento dánský spisovatel celý svět uhranul svými thrillerovými příběhy. Vy ho můžete poznat skrze poslech jeho u nás zatím poslední vydané knihy Chlorid sodný.

Oddělení Q mívá na starost ty nejsložitější a nejzvrácenější případy. Nyní odtajňuje pozadí údajných sebevražd a tragických nehod významných osobností. Jenže už nemá moc času. Vrah s další obětí čekat nebude. Toto je v řadě již devátý případ kodaňského policejního oddělení Q, ale klidně si ho poslechněte jako první. Dozajista vás zaujme natolik, že se k předchozím vrátíte co nevidět.

Knihu čte Igor Bareš a poslouchat můžete krásných šestnáct hodin. To by vám mohlo vystačit alespoň na jednu týdenní dovolenou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Knihy pro pohodový večer: desítka těch nejlepších

Romantické knihy pro teplé jarní večery

                     

Zdroje článku:
www.databazeknih.cz
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nakupování na internetu je bezesporu denní chléb prakticky každého. Zatímco před úderem koronavirové pandemie jsme z internetu objednávali pouze oblečení, nábytek nebo elektroniku, v době karantény jsme si zamilovali rozvoz jídla i potravin až před práh našeho domu.
Každý romantický film je zpravidla doplněný svou hudbou, která nejenže podtrhne celou atmosféru, ale hlavně ve všech sentimentálních duších zanechá nepopsatelný pocit, ze kterého v příjemném slova smyslu naskakuje husí kůže. Vzbudí v nás rozmanité emoce a vtáhne nás do děje hlavních hrdinů. A zatímco některá hudba kolem nás propluje bez většího pocitu vzrušení, určité love songy jsou prostě legendy všech legend, při jejichž poslechu i po letech tajeme jak zmrzliny na slunci. Které patří mezi ty top?
Říká se, že ženská stvoření jsou až příliš sebekritická. Žena s rovnými vlasy sní o dokonalých kudrlinách. Plné dámy se snaží zoufale hubnout, a ty štíhlé zkouší různými způsoby nabrat trošku té zdravé oblosti a tvarů. Čím to, že se sebou nedokážeme být nikdy spokojené? Může za to výchova, zažité stereotypy nebo to má jinou příčinu?
Muži a ženy, to jsou podle odborníků a psychologů dva různé světy, které si v podstatě nikdy neporozumí, ale neumějí bez sebe žít. Existují vůbec nějaké základní komunikační principy nebo vlastnosti, díky kterým se lze naučit porozumět svému protějšku? Zajímavé rady a podněty ze své praxe nám prozradila lektorka a koučka Hana Drahoňovská.
Stává se vám, že dojíte své jídlo, ale i poté máte zase hlad? Spoustu lidí dojí svou porci, ale i tak je přepadnou chutě dát si ještě něco dalšího. Anebo je přes den stále honí mlsná a snědli by vše, co mají na očích. Čím to vlastně je? A jak se toho ukrutného pocitu hladu a chutí zbavit? Pokračujte ve čtení článku a získáte tak odpovědi na vaše otázky.
Probouzíte se každé ráno s pocitem, že nadcházející den nebude stát za nic? Nemáte sílu na běžné denní činnosti, natož na práci či vaše koníčky? Pak je třeba s tím něco dělat. Ne nadarmo se říká, že ráno dělá den.
Máte něco málo našetřeno a své úspory schováváte pod polštářem doufajíc, že vám je inflace “nesežere”? Bohužel inflace dosáhne i na vaše úspory, které sídlí na běžném účtu. Aby došlo naopak k jejich zhodnocení, vyplatí se je investovat. Do čeho? To je už na vás. Ať už se rozhodnete pro akcie, nemovitosti, dluhopisy nebo pro spořící účet, pomůžou vám knihy o investování, které vás navedou na tu správnou cestu.
Různé alternativní směry výuky jsou v dnešní době stále populárnější. Možná si řeknete, že při pohledu na stav klasického státního školství není divu. Jedním z těchto směrů je Montessori pedagogika, někdy můžeme slyšet mluvit také o Montessoriovské škole. Víte, jak vypadá vzdělávání v takovýchto školách a školkách? Pojďme se podívat na základní principy.
Malý pokoj má jistě své výhody – je útulný a příjemný, snadno se v něm udržuje pořádek a nemusíte se obtěžovat s tolika kusy nábytku. Přesto se zde cítíte příjemněji, když vypadá opticky větší, než ve skutečnosti je. Nemusíte hned myslet na náročnou přestavbu, stačí pár jednoduchých triků. Nechte se inspirovat.

Nepřehlédněte

Kam se špinavým prádlem? Do pračky! Ale někdy je ho víc a různých barev, a než přijde na řadu, uschová ho koš na prádlo, praktický doplněk vaší koupelny. Vybrat si můžete přesně takový, aby stylově i barevně zapadl do vašeho interiéru. Koše na prádlo jsou proutěné, plastové nebo látkové, ale také z bambusu. Inspirace pro vás!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek