Pondělí , 28. 11. 2022

René

Vánoce v tropech! 9 destinací, kam se o svátcích vypravit za teplem

Zima není váš kamarád? Nejraději byste se proto na Vánoce sebrali a odjeli do teplých krajů a Štědrý den si užívali s koktejlem v ruce, v bikinách a na pláži s výhledem u moře? Není nic jednoduššího než si koupit letenku a odpočítávat dny. Které destinace jsou na zimní dovolenou v tropech jako stvořené?
Vánoce v tropech
Vánoce se dají strávit i na pláži pod palmami. Které destinace jsou ty nejlepší?

22. 11. 2022

Bali

Pro Vánoce v tropech je Bali ideální destinace. Teplota dosahuje v průměru dvacet sedm stupňů Celsia, jen voda je o něco chladnější. Zato se v ní naučíte perfektně surfovat, protože kdo na Bali nikdy nesurfoval, jako by tam ani nikdy nebyl. Navíc je na Bali pořád co dělat, než poznáte celý ostrov, budete těch zimních dovolených potřebovat alespoň deset.

Bali
Na Bali se o svátcích rozhodně ohřejete.

Jediná nepříjemnost, která vás čeká, je dlouhá cesta, která trvá až dvacet hodin. Pak už se ale ocitnete ve skutečném ráji na zemi. A dá se po něm pohodlně cestovat na skútru, na motorce i autem. I když jízda autem bývá dost pomalá, protože prakticky neustále stojíte v zácpě. A navíc se tu v praxi nejezdí rychleji než šedesát kilometrů za hodinu.

Bali
Rozhodně musíte vyzkoušet surfování.

Mauricius

Tohle není ostrov jenom pro bohaté. Na Mauriciu najdete levnější i dražší hotely, ale průzračně čistá voda je tu dostupná naprosto pro všechny. Vydat se sem můžete s cestovní kanceláří i na vlastní pěst. Na Mauricius létají lidé šnorchlovat, užívat si pláží s bílým pískem nebo na výlety do deštných pralesů. Průměrná teplota tu dosahuje dvaceti osmi stupňů a dopravíte se sem letadlem zhruba za čtrnáct až šestnáct hodin. Když už tu budete, nezapomeňte ochutnat místní rumy a pokud toužíte naživo spatřit majestátní velryby, na Mauriciu máte velkou šanci.

Mauricius
Při příletu se nezapomeňte pokochat unikátním podvodním vodopádem.

Mexiko

Do Mexika se lidé stále bojí létat. Proč? Prý je tu nebezpečno. Na každém rohu vám hrozí okradení, znásilnění, zbití… Tak počkat. To je blbost. Mexiko v žádném případě není nebezpečná země, jen je zapotřebí se vyhýbat oblastem se zvýšenou kriminalitou. Ale taková místa najdete i u nás v Česku, proto není čeho se v Mexiku bát.

Mexiko
Mexiko vás dostane svým temperamentem a tequilou.

Mexiko je zemí festivalů a karnevalů. Najdete tu spoustu přírodních i historických památek, tequila tu teče proudem a snídat, obědvat i večeřet můžete pálivé mexické tacos s náloží quacamole. A co víc, průměrná teplota tu dosahuje třiatřiceti stupňů. A teplota v Karibském moři dosahuje rovněž téměř třiceti stupňů. Tichý oceán už sice tak teplý není, ale aspoň se v něm trochu osvěžíte.

Zanzibar

Vánoce v tropech můžete strávit i na Zanzibaru. Jedná se o ostrov, který náleží k Tanzánii, a říká se mu ostrov koření. Moře je teplé, ale na levé straně ostrova bývá velký odliv a tak se moc nevykoupete. Navíc je u břehu spousta ježků, takže boty do vody.

K TÉMATU  Viber a Modrý koník se spojili, aby uživatelkám nabídly nové možnosti komunikace
Zanzibar
Na Zanzibaru na vás čeká bílý písek a tyrkysové moře.

Tohle vám ale radost zkazit nesmí, protože když si na loďce odplujete trochu dál, ke kterémukoliv z nesčetných ostrůvků, které se kolem Zanzibaru nacházejí, čeká vás to nejkrásnější koupání na téhle planetě. A když se vám jen trochu poštěstí, zaplavete si i s delfíny. Navíc se na Zanzibaru skvěle vaří, hlavně langusty a další mořské plody.

Průměrná teplota se pohybuje mezi třiceti až dvaatřiceti stupni Celsia, voda je jen o pár stupínků chladnější. Pokud si vyberete přímý let, bude trvat pouhých osm hodin. S přestupem jste na Zanzibaru zhruba za jedenáct a půl hodiny.

Kanárské ostrovy

Nejen české celebrity na Kanárech skupují nemovitosti. Je tu krásně po celý rok. V zimě se teplota vzduchu pohybuje okolo dvaceti čtyř stupňů, voda v Atlantském oceánu má přibližně devatenáct, ale na osvěžení je akorát. Navíc téměř všude, v každém hotelu, najdete bazén s vyhřívanou vodou, takže se nemusíte bát, že byste se vůbec nevykoupali.

Kanáry
Každý z Kanárských ostrovů je naprosto jiný.

Za návštěvu určitě stojí všechny ostrovy. Fuerteventura je proslulá obrovskými nádhernými plážemi, Lanzarote zase připomíná měsíční krajinu. Gran Canaria je ostrov zeleně. A Tenerife? Tam najdete úplně všechno, co mají předchozí jmenované ostrovy. A pak tu máme ještě La Gomeru. Ta je považována za jeden z nejkrásnějších ostrovů na světě a život na něm připomíná pravý karibský ráj.

Thajsko

Opravdu netradiční Vánoce v tropech vám naservíruje Thajsko. Do Thajska můžete cestovat každý rok a pokaždé vás něčím překvapí. Letíte-li do Thajska úplně poprvé, doporučujeme začít dovolenou v Bangkoku, hlavním městě. Zde ochutnáte místní pokrmy z tradičních pouličních stánků, podíváte se do buddhistických chrámů, nasajete místní vůně a až pak se vydáte třeba na Koh Samui, krásný, avšak velmi turisticky profláknutý ostrov. Anebo si vyberte úplně jiný, na každém bude krásně a čím méně turistů, tím nižší ceny budou v místních restauracích.

K TÉMATU  Jak na balení vánočních dárků originálně a zábavně?
Thajsko
Chcete poznat úplně jiný svět? Vydejte se do Thajska.

V Thajsku se dá najíst skvěle i za pár desítek korun. Průměrná teplota je zde třicet čtyři stupňů. Jak Thajský záliv, tak i Andamanské moře skýtá naprosto báječné podmínky pro šnorchlování. Voda je tu nádherně blankytně modrá a ten bohatý podmořský život! Takový jste určitě ještě nikdy nikde neviděli.

Dominikánská republika

Dominikánská republika je oblíbenou destinací hlavně těch, kteří rádi tráví dovolenou válením se u moře. A když přece jenom dostanete chuť podívat se dál než na trasu hotelový pokoj – bazén – moře, pak navštivte hlavní město Santo Domingo, kde se po celý rok koná celá řada kulturních akcí.

Dominikána
Azurové moře a horký písek pod nohama. Chcete Vánoce v tropech?

Mezi nejoblíbenější turistické destinace patří Punta Cana, Puerto Plata nebo Bayahibe. Teplota se pohybuje mezi dvaceti devíti až třiceti dvěma stupni Celsia. Teplota v Karibském moři se také drží v závratných výšinách, voda má až dvacet sedm stupňů. Takže v moři se příliš neosvěžíte.

Maledivy

Další tip na válecí dovolenou a Vánoce v tropech představují právě Maledivy. Ty tvoří malé ostrůvky a na každém z nich najdete nádherné písčité pláže omývané teplou mořskou vodou. Ubytovat se můžete v luxusních malých hotýlcích i velkých resortech. Anebo najdete i ubytování finančně úspornější, ale i tak se budete cítit jako v nebi.

Let na Maledivy trvá třináct hodin a na jeho konci vás čeká teplota třiatřicet stupňů ve stínu. Že to chce se trochu zchladit? V moři to nezkoušejte, v Indickém oceánu dosahuje teplota vody až třiceti stupňů.

Maledivy
Takhle by mohly vypadat vaše Vánoce na Maledivách.

Kuba

Jakmile se řekne Kuba, všichni si okamžitě představí, jak tančí salsu, mambo a osvěžují se v Havaně legendárním mojitem. Kuba je země neskutečně rozmanitá, a to co do historie, tak do přírodních krás.

Kuba
Na Kubě stojí za vidění i místní příroda.

Na Kubu se dostanete za dvanáct až patnáct hodin. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje lehce nad třiceti stupni. Teplota Karibského moře dosahuje až třiceti stupňů.

Tak co, už máte jasno, ve které destinaci strávíte exotické Vánoce v tropech?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pokojové rostliny, které vnesou do domu vánoční atmosféru

Dovolená na Maledivách: Co vše potřebujete vědět, než se vypravíte do ráje

Zdroje článku:
www.zajezdy.cz, www.eximtours.cz, www.kdyjet.cz
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Když se narodí zdravé miminko, které najednou zemře, jde vždy o nesmírnou tragédii nejen pro rodiče, ale pro celou rodinu. Za náhlou a neočekávanou smrtí miminka může být strašák všech rodičů označovaný jako syndrom náhlého úmrtí kojence. Existují nějaká opatření, která pomáhají výskyt tohoto syndromu snížit? Otázka, která zajímá každou nastávají maminku.
Zařídit domácnost může být oříšek, zejména pokud se chcete řídit pravidly starého čínského učení jménem Feng Shui. Jelikož díky správnému uspořádání nábytku se bude místností linout příjemná rodinná harmonie, pojďme tradičním čínským zásadám nahlédnout “pod pokličku”. Zejména se podívejme na dokonalý odstín, který by měl dominovat vašemu příbytku.
Pokud ani nevíte, co to je, nemusíte si s tím vůbec lámat hlavu. Pravdou totiž je, že cascara byla ještě donedávna v celé Evropské unii zakázaná, respektive bylo zakázáno ji prodávat. Přitom jde o velmi zajímavou surovinu, která se používá nejenom při přípravě nápojů, ale například také moučníků.
Ano, v této zábavě se vyžívají především muži. Ti si vždycky rádi do někoho zastřílí, případně při různých firemních akcích považují paintball za hru, při níž si mohou vyřídit účty se svými kolegy nebo nadřízenými. Ale rozhodně to není jen střílečka pro pány tvorstva, i ženy si mohou přijít na své.
Hudba, umění a drogy nebo alkohol, to k sobě už tak nějak patří. I když to samozřejmě není podmínkou. Zejména umělci k nešvarům doby bohužel tíhnou a to z různých důvodů. I dnes bohužel můžeme sledovat osudy mnohých nadaných zpěvaček, které si život zkazily nějakou tou závislostí.
Přemýšleli jste někdy nad tím, co děláte, když večer ulehnete do postele? Drtivá většina z nás zapne televizi nebo sáhne po svém telefonu, aby nám náhodou před spaním nic neuniklo. Nebo v horším případě obě tyto možnosti zkombinujeme. Bohužel obrazovky těchto zařízení vyzařují takzvané modré světlo, které narušuje naše přirozené spánkové cykly. Ale abyste své tělo připravili na kvalitní spánek, je třeba modré světlo naprosto minimalizovat.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek