Neděle , 05. 02. 2023

Dobromila

Jak opticky zvětšit byt? Pomůžou chytré vychytávky!

Možná jste ve svém malém bytě naprosto spokojení a víc prostoru momentálně nepotřebujete. Proč ho ale aspoň zdánlivě trochu nezvětšit, aby nevypadal příliš stísněně? Pomocí snadných triků bude váš byt hned působit, jako kdyby měl o třetinu větší rozlohu.
jak zvětšit byt
Vychytávky, jak opticky zvětšit byt. (zdroj foto: www.123rf.com)

13. 11. 2020

Jak opticky zvětšit byt? Vpusťte do bytu světlo

Jak zvětšit byt? Nevolte do interiéru tmavé barvy! Ty by prostor ještě zmenšovaly. Upřednostněte světlý nábytek, zdi klidně ponechejte bílé. Pokud už chcete mít některou tmavou, zvolte jen jednu kratší stěnu.

Zbavte se výrazných řasených záclon a závěsů, raději používejte jednoduché rolety. Velkou roli hraje také osvětlení bytu, ideální je kombinovat různé druhy světel v místnosti. Můžete tak snadněji naladit atmosféru přesně podle momentálních potřeb.

Protřiďte věci

Když se vám bude po bytě povalovat spousta maličkostí, bude působit mnohem menší. Snažte se tedy věci uskladnit, rozdělit do boxů nebo rovnou do polic. I uložené věci mohou působit hezky, pokud je dáte do barevných krabic. A může dojít také na nejradikálnější řešení – prostě některé věci vyhoďte. Nově si pak pořizujte jen ty doplňky do bytu, které mají smysl.

Odlehčete nábytek

Do menšího bytu se hodí jednoduchý, nepříliš masivní nábytek. Skříň nebo vybavení obýváku můžete „odlehčit“ skleněnými dvířky, otevřenými policemi. Snažte se využít v bytě různé výklenky a rohy. Když si necháte udělat nábytek na míru, můžete využít maximum z možného prostoru.

Pokud se u vás někdy sejde víc lidí, můžete vybrat rozkládací stůl. Postel můžete umístit do výšky, aby nezabírala další prostor. Možností jsou i rozkládací postele, ale u nich počítejte s tím, že nejsou dělané na každodenní spaní. Jestli na nich hodláte spát denně a dlouhodobě, vaše zdraví vám za to nepoděkuje.

Co nejmíň stěn a dveří

Byt nijak nepřetínejte dalšími příčkami. Místnost můžete rozdělit na jednotlivé funkční celky, ale docilte toho za pomoci nábytku, vybavení a doplňků. Podlahu nechejte v celém prostoru stejnou, byt pak bude působit kompaktněji.

K TÉMATU  Krásná, moderní a funkční kuchyně za méně! Jak to udělat?

Pokud to jde, vyhněte se v bytě zbytečným dveřím. Když už někde musí být (a předpokládejme, že tedy do koupelny a na toaletu se jim nevyhnete), můžete dát ty s výplní z málo průhledného skla. Prostor ušetří také posuvné dveře.

Jen se na sebe podívejte

Zrcadlo byt zvětší a prosvětlí. Můžete ho dát na některou ze stěn nebo na skříň. V chodbě může být velmi vkusným a zároveň praktickým doplňkem. Není nad to se prohlédnout, než ráno vyrazíte do práce.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vylepšujeme bydlení. Byt a projekty pro jeho zkrášlení, které zvládnete svépomocí a bez balíku peněz

Hygge je oblíbený trend bydlení, který vychází z přírody. Jak takový domov vypadá a co vám přinese?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zázvor je v podstatě všelék. Jakmile cítíme příznaky nachlazení, je dobré po něm sáhnout a uvařit si z něj čaj, zlepšuje také trávení a využívá se v orientální kuchyni, kde se cení zase jeho výrazná chuť. Snad všichni známe zázvor čerstvý, ale i sušený nebo ve formě koření. I když nám zcela jistě prospívá, nic se nemá přehánět, a i zázvor může být někdy nebezpečný. Kdo by si na něj měl dávat pozor a v jakých případech skutečně škodí?
Legíny – poměrně kontroverzní kousek oblečení, na který má každá žena svůj názor. Zatímco některé jsou na jedné straně barikády a striktně je odmítají, druhé je naprosto milují - doma, do práce i do města. Pojďme se jim trochu podívat na zoubek, a především zjistit, jak legíny nosit, protože právě v tom bývá velmi často zakopaný pes oné nespokojenosti.
Ve zdravém těle zdravý duch. Mnohokrát připomínaná moudrost irského dramatika George Bernarda Shawa je, byla a bude pro lidstvo aktuální. S neustálým rozvojem přísunu informací se každý den dozvídáme o nových metodách cvičení, možnostech sestavení zdravého jídelníčku a korekce životního stylu tak, aby člověk dosáhl co možná nejlepšího pocitu sama ze sebe. Takový pocit vám dodá tolik potřebnou sebedůvěru, která se odráží při každodenních činnostech.
Aktuálně nejedna zahrada oplývá pěstovanou zeleninou. Zatímco z počátku jara a léta trápilo zahrádkáře sucho, nyní jsou tím hlavním problémem škůdci, kteří okupují pěstovanou zeleninu. Žádný zahrádkář si však nemusí nechat svou zeleninu vzít, se škůdci totiž lze efektivně bojovat. Dokonce se nemusí použít ani chemie, po které sahají především nezkušení zahrádkáři, kteří jednotlivé druhy zeleniny pěstují vůbec poprvé.
Vytoužené jaro už klepe na dveře. Dny se oteplují a prodlužují, příroda a květiny se probouzejí k životu a my se pomalu vzpamatováváme ze zimního spánku. S příchodem jara přichází nejen obměna šatníku, ale také období častějšího zkrášlování, změna stravovacích návyků a získání nové energie. Řada z nás se začíná stresovat tím, že je na čase začít hubnout do plavek, zpevnit křivky, získat lepší kondici a celkově pročistit organismus. Hlavně klid! Tyto změny můžeme nastartovat za pomoci přírodních bylinek. Proč tělu nedopřát to, co potřebuje?

Nepřehlédněte

V každé domácnosti nechybí alespoň jedny nástěnné hodiny. Co takhle zvolit nějaké obří, které se stanou dominantou vašeho interiéru? Retro styl je pořád v oblibě, tak se inspirujte překrásnými kousky. Dřevo, jeho imitace nebo design starých nádražních hodin navozují příjemnou atmosféru. Hodí se prakticky kamkoli, do ložnice, kuchyně nebo obývacího pokoje. Nejenom, že ukazují čas. Jsou zároveň krásným doplňkem vašeho interiéru.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek