Neděle , 21. 04. 2024

Alexandra

Jak opticky zvětšit byt? Pomůžou chytré vychytávky!

Možná jste ve svém malém bytě naprosto spokojení a víc prostoru momentálně nepotřebujete. Proč ho ale aspoň zdánlivě trochu nezvětšit, aby nevypadal příliš stísněně? Pomocí snadných triků bude váš byt hned působit, jako kdyby měl o třetinu větší rozlohu.
jak zvětšit byt
Vychytávky, jak opticky zvětšit byt. (zdroj foto: www.123rf.com)

13. 11. 2020

Jak opticky zvětšit byt? Vpusťte do bytu světlo

Jak zvětšit byt? Nevolte do interiéru tmavé barvy! Ty by prostor ještě zmenšovaly. Upřednostněte světlý nábytek, zdi klidně ponechejte bílé. Pokud už chcete mít některou tmavou, zvolte jen jednu kratší stěnu.

Zbavte se výrazných řasených záclon a závěsů, raději používejte jednoduché rolety. Velkou roli hraje také osvětlení bytu, ideální je kombinovat různé druhy světel v místnosti. Můžete tak snadněji naladit atmosféru přesně podle momentálních potřeb.

Protřiďte věci

Když se vám bude po bytě povalovat spousta maličkostí, bude působit mnohem menší. Snažte se tedy věci uskladnit, rozdělit do boxů nebo rovnou do polic. I uložené věci mohou působit hezky, pokud je dáte do barevných krabic. A může dojít také na nejradikálnější řešení – prostě některé věci vyhoďte. Nově si pak pořizujte jen ty doplňky do bytu, které mají smysl.

Odlehčete nábytek

Do menšího bytu se hodí jednoduchý, nepříliš masivní nábytek. Skříň nebo vybavení obýváku můžete „odlehčit“ skleněnými dvířky, otevřenými policemi. Snažte se využít v bytě různé výklenky a rohy. Když si necháte udělat nábytek na míru, můžete využít maximum z možného prostoru.

Pokud se u vás někdy sejde víc lidí, můžete vybrat rozkládací stůl. Postel můžete umístit do výšky, aby nezabírala další prostor. Možností jsou i rozkládací postele, ale u nich počítejte s tím, že nejsou dělané na každodenní spaní. Jestli na nich hodláte spát denně a dlouhodobě, vaše zdraví vám za to nepoděkuje.

Co nejmíň stěn a dveří

Byt nijak nepřetínejte dalšími příčkami. Místnost můžete rozdělit na jednotlivé funkční celky, ale docilte toho za pomoci nábytku, vybavení a doplňků. Podlahu nechejte v celém prostoru stejnou, byt pak bude působit kompaktněji.

K TÉMATU  Robotický vysavač: vyzkoušeli jsme. V čem je skvělý a co naopak nezvládá?

Pokud to jde, vyhněte se v bytě zbytečným dveřím. Když už někde musí být (a předpokládejme, že tedy do koupelny a na toaletu se jim nevyhnete), můžete dát ty s výplní z málo průhledného skla. Prostor ušetří také posuvné dveře.

Jen se na sebe podívejte

Zrcadlo byt zvětší a prosvětlí. Můžete ho dát na některou ze stěn nebo na skříň. V chodbě může být velmi vkusným a zároveň praktickým doplňkem. Není nad to se prohlédnout, než ráno vyrazíte do práce.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vylepšujeme bydlení. Byt a projekty pro jeho zkrášlení, které zvládnete svépomocí a bez balíku peněz

Hygge je oblíbený trend bydlení, který vychází z přírody. Jak takový domov vypadá a co vám přinese?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Kočky se řídí jednoduchým heslem. Pokud se do toho vejdu, můžu si tam zdřímnout. Spící kočky někdy zaujímají polohy, které přímo vybízí natáhnout se s nimi a odpočívat podle jejich vzoru. Milují krabice, ale klidně se napasují i do umyvadla. Některé kočky si pak hoví na zádech tak, že vypadají jako mrtvé. To když jsou naprosto spokojené!
Tabulkově by děti zhruba do jednoho roku měly denně naspat přibližně 12 až 17 hodin. Je samozřejmé, že každé dítě je jedinečné, ale to, že obvykle malá miminka tráví valnou část dne i noci spánkem s přestávkami na krmení, je fakt.
Při nakupování na internetu můžete narazit na řadu zajímavého. Při házení oblíbených nápojů do virtuálního košíku na vás může vyskočit třeba takzvaný matcha čaj, který vás zaujme pro svou nápadně zelenou barvu. Právě díky ní se nad ním pozastavíte a přemýšlíte, jestli si ho také vhodit či nevhodit do onoho koše. Nakonec však kliknete na "dokončit nákup" s tím, že si ho zakoupíte někdy příště. Pojďme si prozradit, proč se této chyby v budoucnu nedopustit.  
Nejúchvatnější pláže světa? Tyhle si zamilujete. Existují totiž místa, o kterých jste zákonitě nevěděly a my jsme se rozhodli vám je odtajnit. Tak schválně, kam byste se chtěly podívat?
8. září 2022 skončila éra Alžběty II. V tento den, v šestadevadesáti letech, opustila svět. Nikoho tato zpráva nenechala lhostejným a někdo bude ještě dlouho truchlit. Se vší úctou k zesnulé královně, pojďme se společně podívat na nějaké úsměvné pikantnosti z jejího života. Mnohé vás jistě překvapí.
Každý den zabrousíte jednou nebo i víckrát na Facebook či Instagram a sledujete své oblíbené účty. Je jedno, co vám přinášejí a dávají. Koukáte na ně, protože vás baví. A čím víc lidí na příspěvek kouká, sdílí ho, komentuje nebo lajkuje, tím větší má potenciál k obchodování. Zkuste to také.
Módní oblečení s námi mnohdy dokáže skutečné zázraky. Rozjasní nás, zvýrazní naše přednosti a podpoří náš styl. Druhou stránkou mince je ale fakt, že pokud zvolíme nesprávné modely, nastane spíše opačný efekt. V tomto článku se proto podíváme na šest nejčastějších módních chyb, které nám na oko přidávají kila navíc.
Potřebujete se jen uvolnit, nebo vás trápí fyzická bolest? Existuje nepřeberné množství druhů masáží, ale jen některé vám skutečně pomohou. Vyzkoušejte nejosvědčenější masáže, které vám uleví na duchu i na těle.
Přejete si, aby z vašeho dítěte pomalu ale jistě rostla sebevědomá osobnost, která se v životě neztratí? V tom případě budete muset trochu přehodnotit své chování k vlastním potomkům. Když jim totiž dáte trochu nezávislosti a odpovědnosti, velmi jim tím pomůžete. Co by měly doma zvládnout předškolní děti?
Surfování, velice atraktivní letní aktivita. A to i když jí jen pasivně přihlížíte. Možná se vám tento sport začal líbit už dávno, a zaryl se do paměti. Na první pohled se může jevit jednoduše, svézt se po vlně, nicméně realita je pak o mnoho jiná. Jednou za rok u moře se z vás zkušený surfař nestane. Ale trénovat můžete i v Čechách.
Úklid není vždycky zábavný, ale je prostě nezbytný. Tady je 28 rychlých rad, jak si doma usnadnit práci! Budete překvapené, co všechno vám může pomoci! Podívejte se na video.

Výběr článků

Máte pocit, že jste vždy třetí kolo, pokud jde o vašeho partnera a jeho telefon? Představte si toto: jste nadšená z rande se svým partnerem – bude to první noc v tomto týdnu, kdy budete trávit čas společně. Ale když se dostanete do restaurace, nepustí telefon z ruky.
Zoufalé manželky – kdo by neznal tento legendární seriál a jeho 4 hlavní představitelky? Když tedy pomineme Mary Alice, která to zabalila již v pilotním dílu. Ani se jí nedivíme, když dopředu znala scénář. Asi nebyla jediná, kdo se nedokázal vyznat v té spleti nekonečných vražd, zmizení, sousedských válek a podrazů.
Poslední dny před Štědrým dnem! Sobota bude nejspíš ve znamení úklidu, i tak byste si ale měly najít čas na odpočinek. Zlatá neděle je pak den pro nákup těch úplně posledních chybějících dárků. Horoskop krásy a duševního zdraví od astroložky Nadi Šmídové vám napoví, co vás může o víkendu potkat.

Nepřehlédněte

Za málo peněz hodně muziky? Tak nějak by se dala okomentovat situace kolem vajec. Už jste někdy slyšely o tom, že svými schopnostmi strčí do kapsy mnohé kosmetické produkty? Návod, jak s nimi naložit, máte přímo tady!
Nejradši byste křičeli, dupali nebo někoho doslova uškrtili! Něco vás tak moc naštvalo, že se nedokážete kontrolovat a vámi proudí jedna emoce za druhou.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek