Sobota , 10. 06. 2023

Gita

Jak opticky zvětšit byt? Pomůžou chytré vychytávky!

Možná jste ve svém malém bytě naprosto spokojení a víc prostoru momentálně nepotřebujete. Proč ho ale aspoň zdánlivě trochu nezvětšit, aby nevypadal příliš stísněně? Pomocí snadných triků bude váš byt hned působit, jako kdyby měl o třetinu větší rozlohu.
jak zvětšit byt
Vychytávky, jak opticky zvětšit byt. (zdroj foto: www.123rf.com)

13. 11. 2020

Jak opticky zvětšit byt? Vpusťte do bytu světlo

Jak zvětšit byt? Nevolte do interiéru tmavé barvy! Ty by prostor ještě zmenšovaly. Upřednostněte světlý nábytek, zdi klidně ponechejte bílé. Pokud už chcete mít některou tmavou, zvolte jen jednu kratší stěnu.

Zbavte se výrazných řasených záclon a závěsů, raději používejte jednoduché rolety. Velkou roli hraje také osvětlení bytu, ideální je kombinovat různé druhy světel v místnosti. Můžete tak snadněji naladit atmosféru přesně podle momentálních potřeb.

Protřiďte věci

Když se vám bude po bytě povalovat spousta maličkostí, bude působit mnohem menší. Snažte se tedy věci uskladnit, rozdělit do boxů nebo rovnou do polic. I uložené věci mohou působit hezky, pokud je dáte do barevných krabic. A může dojít také na nejradikálnější řešení – prostě některé věci vyhoďte. Nově si pak pořizujte jen ty doplňky do bytu, které mají smysl.

Odlehčete nábytek

Do menšího bytu se hodí jednoduchý, nepříliš masivní nábytek. Skříň nebo vybavení obýváku můžete „odlehčit“ skleněnými dvířky, otevřenými policemi. Snažte se využít v bytě různé výklenky a rohy. Když si necháte udělat nábytek na míru, můžete využít maximum z možného prostoru.

Pokud se u vás někdy sejde víc lidí, můžete vybrat rozkládací stůl. Postel můžete umístit do výšky, aby nezabírala další prostor. Možností jsou i rozkládací postele, ale u nich počítejte s tím, že nejsou dělané na každodenní spaní. Jestli na nich hodláte spát denně a dlouhodobě, vaše zdraví vám za to nepoděkuje.

Co nejmíň stěn a dveří

Byt nijak nepřetínejte dalšími příčkami. Místnost můžete rozdělit na jednotlivé funkční celky, ale docilte toho za pomoci nábytku, vybavení a doplňků. Podlahu nechejte v celém prostoru stejnou, byt pak bude působit kompaktněji.

K TÉMATU  3+1 rada, jak vybrat sedačku. Nespalte se při výběru

Pokud to jde, vyhněte se v bytě zbytečným dveřím. Když už někde musí být (a předpokládejme, že tedy do koupelny a na toaletu se jim nevyhnete), můžete dát ty s výplní z málo průhledného skla. Prostor ušetří také posuvné dveře.

Jen se na sebe podívejte

Zrcadlo byt zvětší a prosvětlí. Můžete ho dát na některou ze stěn nebo na skříň. V chodbě může být velmi vkusným a zároveň praktickým doplňkem. Není nad to se prohlédnout, než ráno vyrazíte do práce.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vylepšujeme bydlení. Byt a projekty pro jeho zkrášlení, které zvládnete svépomocí a bez balíku peněz

Hygge je oblíbený trend bydlení, který vychází z přírody. Jak takový domov vypadá a co vám přinese?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je běžné, že má dnes téměř každá domácnost vlastní tiskárnu. Platí ale také, že na tisk dokumentů do školy, do práce nebo vstupenek do divadla opravdu nepotřebujete nějakou zvlášť kvalitní tiskárnu a bezchybný tisk. Vyplatí se proto kupovat levné neoriginální tonery nebo je to hazard s životností vaší tiskárny?
O sexuálním násilí se mluví čím dál častěji a zabývají se jím i televizní a filmoví tvůrci. Ostřílená dvojice Biser Arichtev a Jan Coufal si jako předlohu vzali případ takzvaného Guru Járy, který pod záštitou duchovní pomoci zneužíval své klientky.
Také patříte mezi ty, kterým po jednom měsíci péče zajde i kaktus? Ne vždy musí být chyba na vaší straně. Pravděpodobně si jen vybíráte rostliny náročné na údržbu, případně pro své rostlinky volíte nevhodné prostředí. Seznamte se proto s rostlinami, které téměř žádnou péči nepotřebují, a i když na ně sem tam zapomenete, stejně se vám odvděčí svou nehynoucí krásou.
Aloe vera je rostlina, která se velmi často označuje za zázrak v květináči. Zdravotní benefity a léčivé účinky této drobné dužinaté a nijak nevýrazné rostliny jsou totiž až dech beroucí. Nemůžeme se divit tomu, že se mezi námi najde tolik lidí, kteří chtějí zázračnou aloe vypěstovat. Bohužel ne každý je zběhlý v pěstování. Jak tedy na to? Jak na pěstování aloe, která nám pomůže při akné i popáleninách?
V každé domácnosti nechybí alespoň jedny nástěnné hodiny. Co takhle zvolit nějaké obří, které se stanou dominantou vašeho interiéru? Retro styl je pořád v oblibě, tak se inspirujte překrásnými kousky. Dřevo, jeho imitace nebo design starých nádražních hodin navozují příjemnou atmosféru. Hodí se prakticky kamkoli, do ložnice, kuchyně nebo obývacího pokoje. Nejenom, že ukazují čas. Jsou zároveň krásným doplňkem vašeho interiéru.
Moderní koupelny, to je hlavně čistota a jednoduchost, vkusně sladěné barvy a imitace dřeva nebo kamene. Přednost mají zemité tóny, jako hnědá, béžová nebo šedá. Skvěle vypadají i prosklené sprchové kouty. Je pravda, že v koupelně netrávíme tolik času, jako v obývacím pokoji nebo kuchyni, je ale nepostradatelným místem, kde chceme relaxovat a užít si klid. I proto by měla být koupelna pěkně útulná.
Jakékoliv potíže se spánkem se mohou nepříjemně odrazit na průběhu celého našeho dne. Pokud se necítíte ve své kůži, hned se obtížněji hledá potřebná trpělivost při doprovázení dětí do školek či do škol. Stěží budete pak mít v práci dostatek energie na řešení všech úkolů. Není však nutné sahat hned po lécích. Kvalitu svého spánku můžete výrazně podpořit pomocí bylinek. Jaké stojí za to vyzkoušet?
Jste příznivci doby minulé, která se nesla v duchu swingu, kloboučků, smokingů a doutníků? V tom případě byste se měli seznámit se stylem Art deco, který je odkazem na období mezi první a druhou světovou válkou. Oldřich Nový, Adina Mandlová nebo románový hrdina Velký Gatsby jsou ztělesněním luxusu, elegance a sofistikovanosti. Inspirujte se našimi tipy a vneste do svého domova kousek dávného luxusu a elegance.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek