Pondělí , 03. 10. 2022

Bohumil

Jak opticky zvětšit byt? Pomůžou chytré vychytávky!

Možná jste ve svém malém bytě naprosto spokojení a víc prostoru momentálně nepotřebujete. Proč ho ale aspoň zdánlivě trochu nezvětšit, aby nevypadal příliš stísněně? Pomocí snadných triků bude váš byt hned působit, jako kdyby měl o třetinu větší rozlohu.
jak zvětšit byt
Vychytávky, jak opticky zvětšit byt. (zdroj foto: www.123rf.com)

13. 11. 2020

Jak opticky zvětšit byt? Vpusťte do bytu světlo

Jak zvětšit byt? Nevolte do interiéru tmavé barvy! Ty by prostor ještě zmenšovaly. Upřednostněte světlý nábytek, zdi klidně ponechejte bílé. Pokud už chcete mít některou tmavou, zvolte jen jednu kratší stěnu.

Zbavte se výrazných řasených záclon a závěsů, raději používejte jednoduché rolety. Velkou roli hraje také osvětlení bytu, ideální je kombinovat různé druhy světel v místnosti. Můžete tak snadněji naladit atmosféru přesně podle momentálních potřeb.

Protřiďte věci

Když se vám bude po bytě povalovat spousta maličkostí, bude působit mnohem menší. Snažte se tedy věci uskladnit, rozdělit do boxů nebo rovnou do polic. I uložené věci mohou působit hezky, pokud je dáte do barevných krabic. A může dojít také na nejradikálnější řešení – prostě některé věci vyhoďte. Nově si pak pořizujte jen ty doplňky do bytu, které mají smysl.

Odlehčete nábytek

Do menšího bytu se hodí jednoduchý, nepříliš masivní nábytek. Skříň nebo vybavení obýváku můžete „odlehčit“ skleněnými dvířky, otevřenými policemi. Snažte se využít v bytě různé výklenky a rohy. Když si necháte udělat nábytek na míru, můžete využít maximum z možného prostoru.

Pokud se u vás někdy sejde víc lidí, můžete vybrat rozkládací stůl. Postel můžete umístit do výšky, aby nezabírala další prostor. Možností jsou i rozkládací postele, ale u nich počítejte s tím, že nejsou dělané na každodenní spaní. Jestli na nich hodláte spát denně a dlouhodobě, vaše zdraví vám za to nepoděkuje.

Co nejmíň stěn a dveří

Byt nijak nepřetínejte dalšími příčkami. Místnost můžete rozdělit na jednotlivé funkční celky, ale docilte toho za pomoci nábytku, vybavení a doplňků. Podlahu nechejte v celém prostoru stejnou, byt pak bude působit kompaktněji.

K TÉMATU  Jaké jsou současné trendy podlahy? Pořiďte si to, co zrovna letí! Zkuste dřevo nebo jeho imitaci!

Pokud to jde, vyhněte se v bytě zbytečným dveřím. Když už někde musí být (a předpokládejme, že tedy do koupelny a na toaletu se jim nevyhnete), můžete dát ty s výplní z málo průhledného skla. Prostor ušetří také posuvné dveře.

Jen se na sebe podívejte

Zrcadlo byt zvětší a prosvětlí. Můžete ho dát na některou ze stěn nebo na skříň. V chodbě může být velmi vkusným a zároveň praktickým doplňkem. Není nad to se prohlédnout, než ráno vyrazíte do práce.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vylepšujeme bydlení. Byt a projekty pro jeho zkrášlení, které zvládnete svépomocí a bez balíku peněz

Hygge je oblíbený trend bydlení, který vychází z přírody. Jak takový domov vypadá a co vám přinese?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Standartní diety typu: celý den nic nejím, nebo jím jen dělenou stravu, to zná každý. Představíme vám ale takové diety, u kterých budete kroutit hlavou, jak to jen mohlo někoho napadnout. Zda opravdu tyto diety zabírají, to vám nepovíme. Rovněž žádáme, abyste se jimi slepě neřídili a nevybrali si dietu jen proto, že by mohla zabrat. Jakákoli strava by měla zohledňovat individuální vlastnosti a odpovídat vašim osobním přáním a zdravotnímu stavu.
Působení na sociálních sítích je dnes prakticky nutností. Právě zde se totiž celé dění světa odehrává. Lidé sdílí své dny, zážitky, také pracovní nabídky. Firmy prezentují své služby a produkty. Zkrátka a dobře kdo není na Instagramu, jako kdyby nebyl. Proto se snažte vyladit svůj profil k dokonalosti natolik, aby se z něj stala podoba pasivního příjmu. Jaké aplikace vám k dosažení kýženého množství sledujících pomůžou?
Kokosový olej může být vynikajícím pomocníkem - nejen pro vaše vlasy, ale ocení ho i pokožka nebo chuťové buňky. Používáte ho opravdu všude tam, kde vám může být ku prospěchu? Vyzkoušejte naše tipy, a třeba se vám kokosový olej natrvalo osvědčí. U něj se totiž dá říct, že vydá určitě ještě za deset dalších výrobků.
Čisticí prostředky na nás útočí reklamou, podle které je každý z nich ten nejúčinnější a nejvoňavější. Jsou látky v pracích prostředcích nezávadné? Laik to nepozná, ale existuje úsporné i efektivní řešení. Vyrobte si doma vlastní prací prášek. A nebojte, nejedná se o žádnou neúčinnou náhražku - tohle vám plně nahradí běžně kupované výrobky. Jak na to?
Snad každá žena touží po hezké a zdravě vyhlížející postavě. Ovšem jen hrstka z nich má opravdu dostatek času na to, aby trávila celé hodiny v posilovnách nebo jinými sportovními aktivitami. Možná právě proto se v poslední době stala hitem ultra krátká cvičení, která slibují jistý kompromis. Fungují ale vůbec?
Přirozené světlo nesmí v interiéru chybět, ale má ho být tak akorát. Někdy se však sluníčko zblázní a nezbývá, než ho vrátit do patřičných mezí. Slouží k tomu stínící technika, která má navíc dekorační funkci. Typickými zástupci interiérového stínění jsou vnitřní rolety a žaluzie. Ale co když se vám okoukaly nebo jen toužíte po designové lahůdce? Pak se vám budou líbit rolety typu den a noc. .
Máte v plánu zahradní párty? Léto je tady a nejlepší místo pro posezení s přáteli je venku. Grilování, oslava narozenin nebo jen tak, připravte stůl snů! Pokud máte zahradu, je hlavní problém vyřešený. Nemusíte nutně sedět pod vaším přístřeškem, zkuste netradičně posadit hosty uprostřed pozemku na trávníku. A pokud zahradu nemáte, můžete udělat to samé někde za domem. Dny jsou dlouhé a večery teplé, takže vám nic nebrání posedět, jak dlouho jen budete chtít. Důležitá je ale příprava, aby bylo po ruce všechno!
Každá žena má svou oblíbenou kabelku. A často se nejedná jen o jeden kousek! Co vše dámy v kabelkách nosí a na co jich potřebují tak moc? Stejně jako oblečení a boty podléhají módním trendům, tak také kabelky a peněženky jsou ovlivněné světem módy. Pořádají se módní přehlídky zaměřené přímo na kabelky, peněženky a módní doplňky. Co tedy obsahuje taková typická dámská kabelka?

Nepřehlédněte

Přemýšlíte o zajímavém prvku do ložnice nebo obývacího pokoje? Stoličky a taburety nejen, že dobře vypadají, ale jsou také naprosto univerzální. Slouží jak k samotnému sezení, tak i jako opěrka pro vaše unavené nohy při posezení v sedačce nebo křesle u televize. Využití najdou také v předsíni jako sedátko při obouvání. Stoličky i taburety lze dnes koupit téměř v jakékoli designové podobě.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek