Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Letní věnce aneb kouzelný doplněk na vchodové dveře i do bytu

Letní období přeje vytváření krásy. Přejete si i vy mít vaše vchodové dveře nebo interiér ozdobený a překrásný? Podívejte se na naše tipy, se kterými si toto období v roce skutečně oblíbíte. Naše letní věnce dokáže vytvořit každý. Vyberte si, který se bude nejlépe vyjímat u vás doma.
letní věnec
S létem se k nám dostává i letní věnec. (zdroj foto: thelaststrawinc.com)

24. 06. 2021

Obilí, kam se podíváš

Letní věnce jsou působivým bytovým doplňkem. Jak vyrobit ten z obilí?

Tento jednoduchý a působivý kus vám ozdobí například obývací stěnu nebo prostor v kuchyni. Klidně si jej připevněte třeba nad jídelní stůl – krásně voní a prostor vám příjemně zabydlí. K vytvoření obilného věnce budete potřebovat slaměný, větvičkový nebo polystyrenový kulatý korpus, obilí a tenký vázací drátek.

  1. Nejprve si obilí zkraťte, ať nejsou stvoly příliš dlouhé.
  2. Poté si uvažte okolo korpusu napevno jeden konec vázacího drátku.
  3. Pak už jen přidávejte malé snopy obilí, které budete umísťovat v jednom směru. Vázací drátek vždy překryjete dalšími obilnými klasy, takže nepůjde vidět.

Krásné letní věnce si můžete přizdobit třeba snítky levandule, slaměnkami, látkovými slunečnicemi a kopretinami nebo na něj pověsit malé jutové pytlíčky evokující přírodní a selský styl. Dobře na věnci vyniknou i sušené makovice.

letní věnce
Obilí je krásnou dekorací. (foto: redakce DámskáLiga.cz)

Námořnický pozdrav

Je úplně jedno, zda letošní léto trávíte doma nebo u moře – námořnický věnec je dokonalou letní dekorací, která zabydlí a zútulní vchodové dveře nebo třeba prázdnou stěnu vašeho obýváku. Klidně jej po vytvoření můžete jen ledabyle položit na okenní parapet.

Co budete potřebovat? Jakýkoliv kulatý korpus na věnec – třeba z větviček nebo polystyren omotaný jutou či látkou. Výborná je přírodní barva béžových a hnědých materiálů nebo třeba bílá látka. Klidně můžete přidat i kousek sítě.

Na korpus následně budete pomocí tavné pistole připevňovat mušle a hvězdice, které si pořídíte v obchodech s hobby nebo výtvarnými potřebami. A je hotovo! Milovníci moře brzy zjistí, že si k věnci vyrobí ještě modrobílý maják. Letní atmosféra zaručena!

letní věnce
I takto může vypadat váš věnec na dveře. (foto: redakce DámskáLiga.cz)

Jednobarevné letní věnce

Zdály se vám předešlé nápady příliš divoké? Pojďme si představit jednoduchý návod na monochromatickou výzdobu, která se hodí k modernímu interiéru.

K TÉMATU  Jak vkusně a moderně zařídit malý byt

Jednobarevný věnec vytvoříte například ze sušených makovic, které pomocí tavné pistole připevníte na kulatý základ na věnec. Zajistíte si letní atmosféru, ale zachováte decentní ladění vašeho prostoru. Pokud je to až příliš uniformní, skládejte vedle sebe plné makovice a ty, které jste předtím rozkrojili na polovinu.

  • Celoroční věneček vytvoříte i z větví, které buď necháte v přírodní podobě nebo je přelakujete barvou ve spreji. Opět stačí dodržet postup, kdy na korpus skládáte větve na jednu stranu.

Skvěle vypadá i letní věnec z jednobarevných textilních květů růží. Jeden rok si jej vytvoříte, a poté už jen vždy na léto zdobíte svůj příbytek.

letní věnec
Suché makovice fungují skvěle! (foto: redakce Dámskáliga.cz)

Letní romance

A nyní přichází tip na nejbohatší letní věnec, jaký si jen můžete představit. Překypuje barvami a je bohatý jako léto samo. Na jeho vytvoření doporučujeme použít také textilní květy slunečnic, růží nebo pivoněk, ty byste ve věnci v tak krásných barvách udrželi jen velmi krátce.

Na vytvoření věnce budete potřebovat kulatý korpus, vázací drát, snítky levandule, umělé textilní květy pivoněk, růží nebo slunečnic, snítky buxusu a listy z růží.

A jak na výrobu?

Střídavě na korpus přivazujte všechny přírodní i umělé kousky, a na závěr vázací drát dobře uvažte. Takto vytvořený věnec je působivou letní dekorací zejména vchodových dveří. Už se těšíte, až bude i u vás?

věnec
Květiny jsou klasikou. (foto: redakce Dámskáliga.cz)

Letní věnce na vchodových dveřích nebo v interiéru bytu vám udělají radost pokaždé, kdy se budete vracet domů. Jejich krása bude přesně podle vašeho gusta, a barevnost vás přesvědčí o jednom – léto je nádherné a stojí za to si jej užít!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vonné svíčky jako nebezpečná dekorace. Opravdu mohou způsobit rakovinu?

Dřevěný žebřík jako dekorace i praktická police. Proměňte staré na nové a funkční

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vánoční stromek získává ve většině českých domácností jednou ročně opravdu výraznou roli, protože obzvláště pro naše nejmenší je symbolem splněných přání a naděje. Je tedy potřebné jeho výběru věnovat patřičnou pozornost. Jak vybrat vánoční stromek, aby byl dokonalou ozdobou jakéhokoli prostoru, najdete v následujících řádcích.
Trápí vás zdravotní problémy, které se vám neustále vracejí? Máte nějakou nemoc už od dětství a chtěli byste se jí zbavit i bez pomocí léků? V dnešním článku se dozvíte, jak mohou nemoci vznikat! Že jejich kořenem je především psychika. Jak je to možné? A jak to napravit? Čtěte dál a získáte odpovědi!
Matek samoživitelek se v naší společnosti najde celá řada. Zejména v posledních letech roste počet rozvodů, na základě kterých se dítě dostane výhradně do péče matky nebo do péče otce. Ve většině případů je dítě svěřeno do matčiny péče, a i když žena získává alimenty v pravidelných intervalech (když se poštěstí), přesto je třeba ohlížet se na finanční stránku a počítat každou korunu. Zejména v případě, že je žena na mateřské dovolené, není to po finanční stránce snadné. Naštěstí přinášíme několik tipů, jak to po finanční stránce zvládnout a nepropadnout zlým myšlenkám.
Přemýšlíte nad skladbou svého jídelníčku? Víte, kolik sníte denně bílkovin nebo vlákniny? Hlídáte si, co jíte? Možná, že ne. Hodně lidí nepřemýšlí nad tím, co jí a zda se stravuje správně. Většinou jako výmluva poslouží nedostatek času. Bílkoviny jsou ale pro tělo skutečně nezbytné a drtivá většina populace jich konzumuje málo. Zkuste to změnit.
Realitní makléři u nás nemají nejlepší pověst. V posledních letech se vnímání jejich práce v očích prodávajících i kupujících poněkud zlepšilo, ale přesto přibývá Čechů, kteří se rozhodnout pro dobrodružství v neprobádaném světě realit bez ostříleného průvodce. Určitý podíl viny na tom mají autoři článků ve stylu „jak prodat nemovitost ve třech krocích“. Možná jste podobný návod četli a došli k závěru, že realitku vůbec nepotřebujete. Třeba to tak skutečně bude – můžete to zjistit v rámci jedinečného online kurzu, který připravila MAXIMA REALITY.
Přemýšlíte nad tím, co za rostlinku si vypěstujete? Nechcete nic extrémně náročného, na druhou stranu požadujete, aby byla přínosná a ku prospěchu? Za zvážení stojí pepřovník, což je rostlina, která vám bude plodit vlastní pepř! A jelikož je pepř součástí prakticky jakéhokoli jídla, určitě stojí právě tato rostlina za vyzkoušení. Otázkou ale zůstává, jak na pěstování pepřovníku? Pojďme si záhadu společně rozlousknout!
Dnes jsem snědla svůj objednaný Caesar salát, i když vím, že měl chyby. Ale dávám si ho často. Tak jsem špatný druh použitého salátu a kus opečené slaniny neřešila. Vím, co jsem si objednala. Ovšem určitě se vám stává, že si dáte něco, co vůbec neodpovídá kvalitě, kterou jste očekávala. Co může být v restauraci předmětem reklamace?

Nepřehlédněte

Janina rodina byla soudržná. Scházeli se u babičky a rádi spolu trávili víkendový čas. Vše se změnilo, když si její bratr našel Ninu. Zprvu to vypadalo, že bude švagrová docela milá, nakonec ale dokázala proti Janě poštvat celou rodinu, včetně tolik milovaného bratra. A to všechno proto, že jí záviděla.
Když je zmínka o mandlovém mléce, možná vás na prvním místě napadne jeho přínos v kuchyni. Je velmi populární u lidí alergických na laktózu, vegetariánů či vitariánů. Mandlové mléko však může mít i zcela odlišné využití. Může vám totiž pomoct ke zdravým vlasům a pleti.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek