Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Letní věnce aneb kouzelný doplněk na vchodové dveře i do bytu

Letní období přeje vytváření krásy. Přejete si i vy mít vaše vchodové dveře nebo interiér ozdobený a překrásný? Podívejte se na naše tipy, se kterými si toto období v roce skutečně oblíbíte. Naše letní věnce dokáže vytvořit každý. Vyberte si, který se bude nejlépe vyjímat u vás doma.
letní věnec
S létem se k nám dostává i letní věnec. (zdroj foto: thelaststrawinc.com)

24. 06. 2021

Obilí, kam se podíváš

Letní věnce jsou působivým bytovým doplňkem. Jak vyrobit ten z obilí?

Tento jednoduchý a působivý kus vám ozdobí například obývací stěnu nebo prostor v kuchyni. Klidně si jej připevněte třeba nad jídelní stůl – krásně voní a prostor vám příjemně zabydlí. K vytvoření obilného věnce budete potřebovat slaměný, větvičkový nebo polystyrenový kulatý korpus, obilí a tenký vázací drátek.

  1. Nejprve si obilí zkraťte, ať nejsou stvoly příliš dlouhé.
  2. Poté si uvažte okolo korpusu napevno jeden konec vázacího drátku.
  3. Pak už jen přidávejte malé snopy obilí, které budete umísťovat v jednom směru. Vázací drátek vždy překryjete dalšími obilnými klasy, takže nepůjde vidět.

Krásné letní věnce si můžete přizdobit třeba snítky levandule, slaměnkami, látkovými slunečnicemi a kopretinami nebo na něj pověsit malé jutové pytlíčky evokující přírodní a selský styl. Dobře na věnci vyniknou i sušené makovice.

letní věnce
Obilí je krásnou dekorací. (foto: redakce DámskáLiga.cz)

Námořnický pozdrav

Je úplně jedno, zda letošní léto trávíte doma nebo u moře – námořnický věnec je dokonalou letní dekorací, která zabydlí a zútulní vchodové dveře nebo třeba prázdnou stěnu vašeho obýváku. Klidně jej po vytvoření můžete jen ledabyle položit na okenní parapet.

Co budete potřebovat? Jakýkoliv kulatý korpus na věnec – třeba z větviček nebo polystyren omotaný jutou či látkou. Výborná je přírodní barva béžových a hnědých materiálů nebo třeba bílá látka. Klidně můžete přidat i kousek sítě.

Na korpus následně budete pomocí tavné pistole připevňovat mušle a hvězdice, které si pořídíte v obchodech s hobby nebo výtvarnými potřebami. A je hotovo! Milovníci moře brzy zjistí, že si k věnci vyrobí ještě modrobílý maják. Letní atmosféra zaručena!

letní věnce
I takto může vypadat váš věnec na dveře. (foto: redakce DámskáLiga.cz)

Jednobarevné letní věnce

Zdály se vám předešlé nápady příliš divoké? Pojďme si představit jednoduchý návod na monochromatickou výzdobu, která se hodí k modernímu interiéru.

K TÉMATU  Sluníčko a spálená pleť. Osvědčené domácí přípravky, které pomohou s ošetřením pokožky

Jednobarevný věnec vytvoříte například ze sušených makovic, které pomocí tavné pistole připevníte na kulatý základ na věnec. Zajistíte si letní atmosféru, ale zachováte decentní ladění vašeho prostoru. Pokud je to až příliš uniformní, skládejte vedle sebe plné makovice a ty, které jste předtím rozkrojili na polovinu.

  • Celoroční věneček vytvoříte i z větví, které buď necháte v přírodní podobě nebo je přelakujete barvou ve spreji. Opět stačí dodržet postup, kdy na korpus skládáte větve na jednu stranu.

Skvěle vypadá i letní věnec z jednobarevných textilních květů růží. Jeden rok si jej vytvoříte, a poté už jen vždy na léto zdobíte svůj příbytek.

letní věnec
Suché makovice fungují skvěle! (foto: redakce Dámskáliga.cz)

Letní romance

A nyní přichází tip na nejbohatší letní věnec, jaký si jen můžete představit. Překypuje barvami a je bohatý jako léto samo. Na jeho vytvoření doporučujeme použít také textilní květy slunečnic, růží nebo pivoněk, ty byste ve věnci v tak krásných barvách udrželi jen velmi krátce.

Na vytvoření věnce budete potřebovat kulatý korpus, vázací drát, snítky levandule, umělé textilní květy pivoněk, růží nebo slunečnic, snítky buxusu a listy z růží.

A jak na výrobu?

Střídavě na korpus přivazujte všechny přírodní i umělé kousky, a na závěr vázací drát dobře uvažte. Takto vytvořený věnec je působivou letní dekorací zejména vchodových dveří. Už se těšíte, až bude i u vás?

věnec
Květiny jsou klasikou. (foto: redakce Dámskáliga.cz)

Letní věnce na vchodových dveřích nebo v interiéru bytu vám udělají radost pokaždé, kdy se budete vracet domů. Jejich krása bude přesně podle vašeho gusta, a barevnost vás přesvědčí o jednom – léto je nádherné a stojí za to si jej užít!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vonné svíčky jako nebezpečná dekorace. Opravdu mohou způsobit rakovinu?

Dřevěný žebřík jako dekorace i praktická police. Proměňte staré na nové a funkční

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Rozvod je záležitostí každého druhého manželství. Toto uvádějí statistiky - a bohužel je to pravda. Čím to je? Možná spolu lidé málo komunikují, nejsou ochotni přijímat kompromisy. Ten kompromis by však měl být prvotním zejména v případě, kdy z manželství vzešly děti.
Spokojenost se svými prsy je důležitá pro sebevědomí žen a mnohdy se ani nejedná o jejich samotnou velikost, ale spíše tvar a celkový vzhled. A právě to můžete vhodnými cviky ovlivnit. Prsa je možné pomocí jednoduchých cviků zpevnit, což se promítne nejen do vašeho vzhledu, ale především do spokojenosti s vlastním tělem.
Na slavnostním večeru v pražském O2 universu se rozdávaly prestižní Ceny Anděl, přičemž sobotní gala byla svědkem ocenění nejlepších z nejlepších na české hudební scéně. Středem pozornosti se stala kapela November 2nd, která si odnesla ocenění za Nejlepší album, ale světla reflektorů se soustředila i na umělce jako Anna K, David Koller a Viktor Sheen, kteří rovněž zaznamenali významná vítězství.
Úplněk s námi pěkně zamává. Ale všechno špatné, pro něco dobré. To víme všechny. V úterý tak bude třeba vypustit páru. Večer se můžete dostat do pohody vodní terapií. Před čím se ještě v úterý chránit?
Právě na podzim, kdy se vám někdy nebude chtít do sychravého počasí, si můžete zařídit doma malou tělocvičnu. Nepotřebujete k tomu žádnou zvláštní místnost. Cvičit se dá i na minimálním prostoru. A fitness pomůcek k tomuto účelu je na trhu dost. S čím začít?
Rodinné podnikání je na denním pořádku. Když pracujete s lidmi, s nimiž nežijete v jedné společné domácnosti, ještě to jde. Ale pracovat s partnerem? Být s ním 24 hodin denně? Jde to a vůbec nemusí vzniknout pověstná ponorková nemoc. Jen je třeba dodržovat určité zásady.
Ráno dělá den - staré známé rčení, na kterém je kus pravdy. Pokud se vám v posledních dnech stalo, že právě začátek dne se nesl v nevrlém duchu, v němž se ostatně poté nesl zbytek hodin, pak se možná dopouštíte několika věcí, jež jsou zejména po ránu tabu. Naše zlozvyky či návyky se výraznou měrou podepisují na tom, co nás bude čekat či jaký bude den. Co udělat proto, abychom se cítili o něco šťastnější? 
Japonská zahrada je působivý způsob úpravy okrasné zahrady. V Japonsku bývala zahrada dlouhodobě otázkou prestiže více, než kdekoli jinde ve světě. V Evropských zemích se nachází parky i zahrady, které si berou inspiraci právě v této zahradní architektuře. Jejich vzhled byl ale přizpůsoben našemu trendu úpravy zahrad. Nic to nemění na tom, že krásně upravená idealizovaná příroda v duchu japonské zahrady je prostě pastvou pro oči.
Věděli jste, že pokožka může díky dobré stravě vypadat zdravěji? Pleť je jednou z prvních věcí, kterých si lidé všimnou a její zdraví hodně prozradí o tom, co kdo jí. Stravovací návyky se ve stavu pokožky doslova zrcadlí. Jak? Nahlédněte do našeho průvodce krásnou pletí.
Rozhodli jsme se, že se pro procházky přírodou vybavíme repelenty proti klíšťatům.
Přestože si to každoročně mnoho z nás nechce připustit, letní dny se blíží ke konci a podoba zahrad se začne měnit. Jedním si můžeme být jistí, práce na ní bude hodně. Podzim je čas sklizně, nové výsadby a dalšího opečovávání. V tomto období lze zasadit jak květiny, stromy, tak i zeleninu. Nejen jaro je časem pro nový život.

Výběr článků

Když jsem před třemi lety potkala svého současného muže, byla jsem nadšená. Vkládala jsem velké naděje do naší lásky. Pořídili jsme si společné bydlení a narodila se nám dcera. Po čase jsem ale poznala, že žádné dlouhodobé soužití není ideální. Dnes je náš společný život rodičovský, a já si začala psát s bývalým z Chorvatska.
Módní trendy začínajícího roku nejsou zase tak velkým překvapením, jaké jsme někteří očekávali. Takže to nebudeme zdržovat a jdeme rovnou na věc.
Survivor 2023 se po více než 70 dnech blíží do finále. Než se tak stane, pojďme si připomenout, komu se těsně před nosem zavřely dveře.

Nepřehlédněte

Aby byla úroda bohatá a vaše zahradnická radost veliká, nenechávejte prořezávací pily ležet ladem. O keře a ovocné je potřeba se starat. Taková péče o strom, to je několik základních pravidel. Častá zálivka, občasné hnojení a samozřejmě – správný prořez ve správnou dobu. Víte, s jakými nástroji vám půjde řez větví rychle a snadno?
Zmatená a vystrašená zvířata, plačící malé děti a nepořádek na ulicích je výsledkem hlučných ohňostrojů, které k oslavám silvestra už tak nějak patří. Ale vzhledem k tomu, že následky jsou jak pro zvířata, tak pro děti často fatální, existují místa, kde je pyrotechnika naprosto zakázaná a čím dál více lidí se uchyluje k oslavám Nového roku bez petard.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek