Sobota , 02. 12. 2023

Blanka

Letní věnce aneb kouzelný doplněk na vchodové dveře i do bytu

Letní období přeje vytváření krásy. Přejete si i vy mít vaše vchodové dveře nebo interiér ozdobený a překrásný? Podívejte se na naše tipy, se kterými si toto období v roce skutečně oblíbíte. Naše letní věnce dokáže vytvořit každý. Vyberte si, který se bude nejlépe vyjímat u vás doma.
letní věnec
S létem se k nám dostává i letní věnec. (zdroj foto: thelaststrawinc.com)

24. 06. 2021

Obilí, kam se podíváš

Letní věnce jsou působivým bytovým doplňkem. Jak vyrobit ten z obilí?

Tento jednoduchý a působivý kus vám ozdobí například obývací stěnu nebo prostor v kuchyni. Klidně si jej připevněte třeba nad jídelní stůl – krásně voní a prostor vám příjemně zabydlí. K vytvoření obilného věnce budete potřebovat slaměný, větvičkový nebo polystyrenový kulatý korpus, obilí a tenký vázací drátek.

  1. Nejprve si obilí zkraťte, ať nejsou stvoly příliš dlouhé.
  2. Poté si uvažte okolo korpusu napevno jeden konec vázacího drátku.
  3. Pak už jen přidávejte malé snopy obilí, které budete umísťovat v jednom směru. Vázací drátek vždy překryjete dalšími obilnými klasy, takže nepůjde vidět.

Krásné letní věnce si můžete přizdobit třeba snítky levandule, slaměnkami, látkovými slunečnicemi a kopretinami nebo na něj pověsit malé jutové pytlíčky evokující přírodní a selský styl. Dobře na věnci vyniknou i sušené makovice.

letní věnce
Obilí je krásnou dekorací. (foto: redakce DámskáLiga.cz)

Námořnický pozdrav

Je úplně jedno, zda letošní léto trávíte doma nebo u moře – námořnický věnec je dokonalou letní dekorací, která zabydlí a zútulní vchodové dveře nebo třeba prázdnou stěnu vašeho obýváku. Klidně jej po vytvoření můžete jen ledabyle položit na okenní parapet.

Co budete potřebovat? Jakýkoliv kulatý korpus na věnec – třeba z větviček nebo polystyren omotaný jutou či látkou. Výborná je přírodní barva béžových a hnědých materiálů nebo třeba bílá látka. Klidně můžete přidat i kousek sítě.

Na korpus následně budete pomocí tavné pistole připevňovat mušle a hvězdice, které si pořídíte v obchodech s hobby nebo výtvarnými potřebami. A je hotovo! Milovníci moře brzy zjistí, že si k věnci vyrobí ještě modrobílý maják. Letní atmosféra zaručena!

letní věnce
I takto může vypadat váš věnec na dveře. (foto: redakce DámskáLiga.cz)

Jednobarevné letní věnce

Zdály se vám předešlé nápady příliš divoké? Pojďme si představit jednoduchý návod na monochromatickou výzdobu, která se hodí k modernímu interiéru.

K TÉMATU  Beton v interiéru. Minimalismus oslavuje surovou jednoduchost a čistotu

Jednobarevný věnec vytvoříte například ze sušených makovic, které pomocí tavné pistole připevníte na kulatý základ na věnec. Zajistíte si letní atmosféru, ale zachováte decentní ladění vašeho prostoru. Pokud je to až příliš uniformní, skládejte vedle sebe plné makovice a ty, které jste předtím rozkrojili na polovinu.

  • Celoroční věneček vytvoříte i z větví, které buď necháte v přírodní podobě nebo je přelakujete barvou ve spreji. Opět stačí dodržet postup, kdy na korpus skládáte větve na jednu stranu.

Skvěle vypadá i letní věnec z jednobarevných textilních květů růží. Jeden rok si jej vytvoříte, a poté už jen vždy na léto zdobíte svůj příbytek.

letní věnec
Suché makovice fungují skvěle! (foto: redakce Dámskáliga.cz)

Letní romance

A nyní přichází tip na nejbohatší letní věnec, jaký si jen můžete představit. Překypuje barvami a je bohatý jako léto samo. Na jeho vytvoření doporučujeme použít také textilní květy slunečnic, růží nebo pivoněk, ty byste ve věnci v tak krásných barvách udrželi jen velmi krátce.

Na vytvoření věnce budete potřebovat kulatý korpus, vázací drát, snítky levandule, umělé textilní květy pivoněk, růží nebo slunečnic, snítky buxusu a listy z růží.

A jak na výrobu?

Střídavě na korpus přivazujte všechny přírodní i umělé kousky, a na závěr vázací drát dobře uvažte. Takto vytvořený věnec je působivou letní dekorací zejména vchodových dveří. Už se těšíte, až bude i u vás?

věnec
Květiny jsou klasikou. (foto: redakce Dámskáliga.cz)

Letní věnce na vchodových dveřích nebo v interiéru bytu vám udělají radost pokaždé, kdy se budete vracet domů. Jejich krása bude přesně podle vašeho gusta, a barevnost vás přesvědčí o jednom – léto je nádherné a stojí za to si jej užít!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vonné svíčky jako nebezpečná dekorace. Opravdu mohou způsobit rakovinu?

Dřevěný žebřík jako dekorace i praktická police. Proměňte staré na nové a funkční

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Snad každý rodič od svého milovaného dítěte očekává pouze to dobré, doufá, že se vydá správnou životní cestou a bude šťastné. Takhle to ale samozřejmě v životě bohužel nechodí a někdy se holt i to nejhodnější dítě může dostat na scestí. To se stalo mé dceři Markétě, já se s tím však do teď nemohu vyrovnat. Odvedl nám ji drogový dealer.
Těhotenství patří k požehnaným stavům, při kterých žena prochází řadou změn. A právě tyto změny mohou devítiměsíční čekání značně znepříjemnit. Obrnit se trpělivostí a vytrvalostí musí nejen samy zástupkyně něžného pohlaví, ale i jejich partneři, kteří jsou velmi zkoušení. Pojďme si odtajnit hlavní a nejzásadnější změny, ke kterým v těle těhotné ženy dochází.
Trend na TikToku #lazygirljob mění stojaté vody kariéry. A za vším hledejme influencerku Gabrielle Judge. Ne všichni, ale s tímhle trendem souhlasí a hlavně starší generace mluví o rozmazlenosti dnešní generace. Ale jak se ukazuje, ženy, které se daly na cestu a vystoupily z karierního kolotoče si umí své rozhodnutí hravě obhájit!
Každý z nás si přeje mít prostorný a světelný byt. Dostatek světla působí pozitivně na naši psychiku a vybízí také k větší aktivitě a kreativitě. Máte i vy rozpoložení bytu, které přirozenému světlu příliš nepřeje? Máme pro vás skvělé tipy, jak si do interiéru světlo přidat. Výsledek bude fascinující!
Hudba, umění a drogy nebo alkohol, to k sobě už tak nějak patří. I když to samozřejmě není podmínkou. Zejména umělci k nešvarům doby bohužel tíhnou a to z různých důvodů. I dnes bohužel můžeme sledovat osudy mnohých nadaných zpěvaček, které si život zkazily nějakou tou závislostí.
Spousta lidí je se svým životem nespokojená. Někomu se nelíbí postava, jinému nos, další si stěžuje na vztah, který prožívá. Proto se většina z nás ubírá k brouzdání na Instagramu, který je doslova zahlcen perfektními fotografiemi života jiných lidí. Mnoho influencerů se ale tomuto „trendu sociálních sítí“ snaží postavit a ukazují také pravou realitu než tu vysněnou. Jednou z takových influencerek je Bree Lenehan.

Nepřehlédněte

Matek samoživitelek se v naší společnosti najde celá řada. Zejména v posledních letech roste počet rozvodů, na základě kterých se dítě dostane výhradně do péče matky nebo do péče otce. Ve většině případů je dítě svěřeno do matčiny péče, a i když žena získává alimenty v pravidelných intervalech (když se poštěstí), přesto je třeba ohlížet se na finanční stránku a počítat každou korunu. Zejména v případě, že je žena na mateřské dovolené, není to po finanční stránce snadné. Naštěstí přinášíme několik tipů, jak to po finanční stránce zvládnout a nepropadnout zlým myšlenkám.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek