Domů » Bydlení » Letní věnce aneb kouzelný doplněk na vchodové dveře i do bytu
Bydlení

Letní věnce aneb kouzelný doplněk na vchodové dveře i do bytu

letní věnec
S létem se k nám dostává i letní věnec. (zdroj foto: thelaststrawinc.com)
Letní období přeje vytváření krásy. Přejete si i vy mít vaše vchodové dveře nebo interiér ozdobený a překrásný? Podívejte se na naše tipy, se kterými si toto období v roce skutečně oblíbíte. Naše letní věnce dokáže vytvořit každý. Vyberte si, který se bude nejlépe vyjímat u vás doma.

Obilí, kam se podíváš

Letní věnce jsou působivým bytovým doplňkem. Jak vyrobit ten z obilí?

Tento jednoduchý a působivý kus vám ozdobí například obývací stěnu nebo prostor v kuchyni. Klidně si jej připevněte třeba nad jídelní stůl – krásně voní a prostor vám příjemně zabydlí. K vytvoření obilného věnce budete potřebovat slaměný, větvičkový nebo polystyrenový kulatý korpus, obilí a tenký vázací drátek.

  1. Nejprve si obilí zkraťte, ať nejsou stvoly příliš dlouhé.
  2. Poté si uvažte okolo korpusu napevno jeden konec vázacího drátku.
  3. Pak už jen přidávejte malé snopy obilí, které budete umísťovat v jednom směru. Vázací drátek vždy překryjete dalšími obilnými klasy, takže nepůjde vidět.

Krásné letní věnce si můžete přizdobit třeba snítky levandule, slaměnkami, látkovými slunečnicemi a kopretinami nebo na něj pověsit malé jutové pytlíčky evokující přírodní a selský styl. Dobře na věnci vyniknou i sušené makovice.

letní věnce
Obilí je krásnou dekorací. (foto: redakce DámskáLiga.cz)

Námořnický pozdrav

Je úplně jedno, zda letošní léto trávíte doma nebo u moře – námořnický věnec je dokonalou letní dekorací, která zabydlí a zútulní vchodové dveře nebo třeba prázdnou stěnu vašeho obýváku. Klidně jej po vytvoření můžete jen ledabyle položit na okenní parapet.

Co budete potřebovat? Jakýkoliv kulatý korpus na věnec – třeba z větviček nebo polystyren omotaný jutou či látkou. Výborná je přírodní barva béžových a hnědých materiálů nebo třeba bílá látka. Klidně můžete přidat i kousek sítě.

Na korpus následně budete pomocí tavné pistole připevňovat mušle a hvězdice, které si pořídíte v obchodech s hobby nebo výtvarnými potřebami. A je hotovo! Milovníci moře brzy zjistí, že si k věnci vyrobí ještě modrobílý maják. Letní atmosféra zaručena!

letní věnce
I takto může vypadat váš věnec na dveře. (foto: redakce DámskáLiga.cz)

Jednobarevné letní věnce

Zdály se vám předešlé nápady příliš divoké? Pojďme si představit jednoduchý návod na monochromatickou výzdobu, která se hodí k modernímu interiéru.

Jednobarevný věnec vytvoříte například ze sušených makovic, které pomocí tavné pistole připevníte na kulatý základ na věnec. Zajistíte si letní atmosféru, ale zachováte decentní ladění vašeho prostoru. Pokud je to až příliš uniformní, skládejte vedle sebe plné makovice a ty, které jste předtím rozkrojili na polovinu.

  • Celoroční věneček vytvoříte i z větví, které buď necháte v přírodní podobě nebo je přelakujete barvou ve spreji. Opět stačí dodržet postup, kdy na korpus skládáte větve na jednu stranu.

Skvěle vypadá i letní věnec z jednobarevných textilních květů růží. Jeden rok si jej vytvoříte, a poté už jen vždy na léto zdobíte svůj příbytek.

letní věnec
Suché makovice fungují skvěle! (foto: redakce Dámskáliga.cz)

Letní romance

A nyní přichází tip na nejbohatší letní věnec, jaký si jen můžete představit. Překypuje barvami a je bohatý jako léto samo. Na jeho vytvoření doporučujeme použít také textilní květy slunečnic, růží nebo pivoněk, ty byste ve věnci v tak krásných barvách udrželi jen velmi krátce.

Na vytvoření věnce budete potřebovat kulatý korpus, vázací drát, snítky levandule, umělé textilní květy pivoněk, růží nebo slunečnic, snítky buxusu a listy z růží.

A jak na výrobu?

Střídavě na korpus přivazujte všechny přírodní i umělé kousky, a na závěr vázací drát dobře uvažte. Takto vytvořený věnec je působivou letní dekorací zejména vchodových dveří. Už se těšíte, až bude i u vás?

věnec
Květiny jsou klasikou. (foto: redakce Dámskáliga.cz)

Letní věnce na vchodových dveřích nebo v interiéru bytu vám udělají radost pokaždé, kdy se budete vracet domů. Jejich krása bude přesně podle vašeho gusta, a barevnost vás přesvědčí o jednom – léto je nádherné a stojí za to si jej užít!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vonné svíčky jako nebezpečná dekorace. Opravdu mohou způsobit rakovinu?

Dřevěný žebřík jako dekorace i praktická police. Proměňte staré na nové a funkční