Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Erika (48): Po dvaceti letech se objevila manželova 15letá dcera

Naše manželství jsem vždy brala jako ideální soužití muže a ženy. Všichni naši známí nás měli jako vzor toho, jak by to v dlouhodobém vztahu mělo vypadat. Byla jsem do manžela zamilovaná od svých dvaceti let, po několika letech mě požádal o ruku. Jak jsem se ale mýlila v tom nejbližším člověku, kterého mám, to si ani nedokážete představit! Než se objevila jeho nemanželská dcera...
manželova dcera
Objevila se manželova dcera, o které nevěděl. (foto: 123rf.com)

22. 03. 2021

Láska mého života

Náš pohodový vztah byl pro mnohé inspirací, než se objevila manželova dcera. Často jsem slýchávala od kamarádek, jak se se svými manželi hádali snad i kvůli úklidu nádobí. Náš vztah byl veskrze klidný a nikdy jsme nemuseli řešit žádné sváry.

Manžel jezdíval pravidelně na ryby, kde si podle svých slov vždy vyčistil hlavu a přijel klidný. Myslela jsem si, že mám opravdové životní štěstí, když mám i po několika letech manželství spokojený život.

Konflikty? To jsme neznali

Kdykoliv se řešily zásadní otázky ohledně nové práce, školy dětí nebo třeba nepříjemného sousedského soužití, vždy jsme byli za jedno. Většinou dal manžel na má slova a nebylo třeba cokoliv dál řešit. Když měl nějaký dobrý nápad, to jsem se ho zase chytla já.

Vždycky jsme jeden druhého spíše motivovali k lepším výsledkům, ať už to bylo v rámci sportu, vzhledu nebo jen ve vztahu k ostatním. Přišel mi jako muž, o kterého se můžu kdykoliv opřít a mohu mu plně důvěřovat.

Pak ale přišel naprostý šok – dcera!!

Do naší rodinné idylky, ve které jsme vychovávali dvě již téměř samostatné děti, ale vstoupilo něco naprosto šokujícího. A to doslova. Během jednoho podzimního dne u nás zazvonila nějaká slečna. Myslela jsem si, že nám bude nabízet nějaký časopis, ale jednalo se o něco úplně jiného. Mladá slečna totiž hledala mého manžela s tím, že se domnívá, že je její otec. Byla to manželova dcera!

Myslela jsem si, že se jedná o nějaký nemístný vtípek mladé holky. Nakonec jsem se s ní ale domluvila, že se sejdeme v kavárně, až manžel přijde z práce.

Manželova dcera přinesla fotky nějaké ženy

Manželovi jsem neřekla, že nás v kavárně bude někdo čekat. Prostě jsme si spolu vyšli. Slečna už na nás čekala. Manžel ji samozřejmě nepoznal. Oddechla jsem si. Pak ale začala vytahovat fotografie z kabelky, na kterých byla její matka. Šlo vidět, že ji manžel poznává.

K TÉMATU  Jitka (45): Můj muž se dostal neprávem do vězení. Co teď?

Slečna nám sdělila, že její matka neví, že se za svým domnělým tátou vydala, ale že jí je už patnáct a že nechtěla déle čekat. Manžel byl úplně bledý. Šlo vidět, že nechce ranit ani tu dívku, ani mě. Nakonec se tedy přiznal.

Od té doby máme tichou domácnost

Řekl mi, že se seznámil na rybách s jistou slečnou, a že spolu prožili románek. Vysvětloval, že nic takového neměl v plánu, ale že jej mladá rybářka svedla. Své dceři se zase snažil vysvětlit, že je mu líto, že vyrůstala bez táty. Neměl o ní nejmenší tušení. Potom nastalo ticho. Vzala jsem si na slečnu telefon a adresu a rozloučili jsme se. Nastala tichá domácnost.

Teprve za čas mi došlo, jak velká zrada to byla

Chvíli mi trvalo, než mi došlo, co se vlastně stalo. Tohle objevení nového člena rodiny je naprostou kudlou do mých zad. Člověk, kterému jsem tolik let věřila, mě sprostě podvedl, a navíc si u toho ještě nedal pozor. A je z toho jeho nemanželská dcera.

Neměla jsem chuť po nikom křičet. Jen jsem se cítila uvnitř naprosto zlomená. Samozřejmě jsem také měla možnost, chlapi se kolem mě vždycky točili. Já toho ale nikdy nevyužila. Věřila jsem v naši lásku. Hodně jsem se ve svém manželovi mýlila.

Náš vztah ochladl a já cítím letargii. S novou slečnou se samozřejmě občas stýkáme, je to mladý člověk, který za nic nemůže. K manželovi už ale vůbec nic necítím. Je to můj spolubydlící. Už mu nemohu vůbec v ničem věřit.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Irena (47): Pochovala jsem své vlastní dítě. Nikdy mi nebylo hůř

Jitka (43): Dceru mi odvedl drogový dealer. Jak se s tím srovnat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V 90. letech bylo všechno mnohem jednodušší - zejména pokud jde o vztahy s celebritami. Ve skutečnosti existovaly četné páry celebrit z 90. let, které jsme všichni uctívali, i když jsme si nebyli jisti, jak dobře spolu vycházeli poté, co chaos na červeném koberci utichl a davy šly domů. Většina z těchto párů z 90. let se od té doby rozpadla. Ale pár šťastlivců je stále spolu a stále si užívá svůj románek.
Vždycky jsem byla tak trošku rebel, do vztahů jsem se úplně nehrnula, závazků jsem se obávala vždycky. Dospěla jsem ale postupně do stavu, kdy mi došlo, že to tahle nemůžu a nechci dělat celý svůj život. Mám partnera už tři roky, on by se rád posunul dál a bydlel se mnou. Ale i přesto, že ho miluji, začínám někde uvnitř sebe couvat. Nevím, zda jeho nátlak ustojím.
Fenomén českých televizních seriálů z období totality přetrval do dnešních dnů, a důvodů pro to je více. Ti starší se dívají často z nostalgie, mladší diváci sledují dobu, kterou nezažili, a srovnávají s dneškem. Ovšem dobrým důvodem, proč se vysílají a jsou v oblibě, je také nesporná kvalita mnoha tehdy natočených děl.
„Není ta omáčka moc kyselá? Nejsou ty knedlíčky moc mazlavé?“ Citát z oblíbeného filmu dokumentuje, jak málo si některé ženy věří. A to i v případě, že svou práci zvládají skvěle. Jste jedna z nich? Také máte pocit, že nic neuděláte perfektně? Možná se jen podceňujete. A že nejste dokonalá? Hoďte pochybnosti za hlavu a mějte se ráda!
Umíte si představit start dne bez lahodného hrnku kávy? Je to něco, co dokáže člověka nastartovat a zpříjemnit mu každodenní vstávání. Kolem kávy se však točí řada spekulací a domněnek. Ty se týkají především toho, jestli káva prospívá nebo naopak škodí zdraví. Jak to tedy je?
Hub se letos urodilo poměrně dost, i když je pravdou, že jen na některých místech. Pokud patříte k lidem, kteří se letos vydávali na houby poměrně aktivně, víte, že se dařilo hlavně růstu bedel. Ať už jste ale narazili na tuto nebo zcela jinou houbu, její konzumací jste prospěli svému zdraví. Houby jsou totiž zdravé, zejména tedy některé z nich.  
Máme tu nový rok, nejspíš jste si stanovili různá předsevzetí a jedno z nich může být právě cvičení. Možná jste se ale pokoušeli cvičit už dřív, ale moc dlouho vám to nevydrželo. Anebo jste se k tomu nakonec ani neodhodlali. Čím to vlastně je? A jak to jednou provždy vyřešit a doopravdy se cvičením začít? Pojďme si o tom něco povědět!
Jste milovnicí masáží a máte pocit, že znáte už všechny nazpaměť a přesně víte, jak která masáž probíhá? V tom případě vězte, že existují i masáže, které rozhodně neznáte a které jste ještě nikdy v životě nezažili. Jak to víme? Protože jsou natolik neobvyklé, že v našich končinách se téměř nevyskytují. Které to jsou?
Vztahy s tchyní jsou kapitolou partnerského života samy o sobě. I když v mnoha případech jde o vztahy skvělé, v jiných to může značně skřípat. Zatímco někdy dělá tchyně naschvály, jindy si žena nenastaví jisté hranice, které se poté neustále překračují.

Nepřehlédněte

Pulty obchodů během zimních měsíců plní exotické ovoce nejrůznějších druhů. Vánoční svátky klepou na dveře a touha po plné štědrovečerní tabuli, ze které je neustále co ujídat, se o to víc násobí. Ta touha bude ostatně silnější než peněženka, která brzy na to zapláče. V případě ovoce se však nezdráhejte, protože řada z rozličných exotických druhů je zdraví velmi prospěšná a co důležitějšího si přát o Vánocích než zdraví.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek