Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

Erika (48): Po dvaceti letech se objevila manželova 15letá dcera

Naše manželství jsem vždy brala jako ideální soužití muže a ženy. Všichni naši známí nás měli jako vzor toho, jak by to v dlouhodobém vztahu mělo vypadat. Byla jsem do manžela zamilovaná od svých dvaceti let, po několika letech mě požádal o ruku. Jak jsem se ale mýlila v tom nejbližším člověku, kterého mám, to si ani nedokážete představit! Než se objevila jeho nemanželská dcera...
manželova dcera
Objevila se manželova dcera, o které nevěděl. (foto: 123rf.com)

22. 03. 2021

Láska mého života

Náš pohodový vztah byl pro mnohé inspirací, než se objevila manželova dcera. Často jsem slýchávala od kamarádek, jak se se svými manželi hádali snad i kvůli úklidu nádobí. Náš vztah byl veskrze klidný a nikdy jsme nemuseli řešit žádné sváry.

Manžel jezdíval pravidelně na ryby, kde si podle svých slov vždy vyčistil hlavu a přijel klidný. Myslela jsem si, že mám opravdové životní štěstí, když mám i po několika letech manželství spokojený život.

Konflikty? To jsme neznali

Kdykoliv se řešily zásadní otázky ohledně nové práce, školy dětí nebo třeba nepříjemného sousedského soužití, vždy jsme byli za jedno. Většinou dal manžel na má slova a nebylo třeba cokoliv dál řešit. Když měl nějaký dobrý nápad, to jsem se ho zase chytla já.

Vždycky jsme jeden druhého spíše motivovali k lepším výsledkům, ať už to bylo v rámci sportu, vzhledu nebo jen ve vztahu k ostatním. Přišel mi jako muž, o kterého se můžu kdykoliv opřít a mohu mu plně důvěřovat.

Pak ale přišel naprostý šok – dcera!!

Do naší rodinné idylky, ve které jsme vychovávali dvě již téměř samostatné děti, ale vstoupilo něco naprosto šokujícího. A to doslova. Během jednoho podzimního dne u nás zazvonila nějaká slečna. Myslela jsem si, že nám bude nabízet nějaký časopis, ale jednalo se o něco úplně jiného. Mladá slečna totiž hledala mého manžela s tím, že se domnívá, že je její otec. Byla to manželova dcera!

Myslela jsem si, že se jedná o nějaký nemístný vtípek mladé holky. Nakonec jsem se s ní ale domluvila, že se sejdeme v kavárně, až manžel přijde z práce.

Manželova dcera přinesla fotky nějaké ženy

Manželovi jsem neřekla, že nás v kavárně bude někdo čekat. Prostě jsme si spolu vyšli. Slečna už na nás čekala. Manžel ji samozřejmě nepoznal. Oddechla jsem si. Pak ale začala vytahovat fotografie z kabelky, na kterých byla její matka. Šlo vidět, že ji manžel poznává.

K TÉMATU  Co s partnerem probrat ještě před zásnubami? Na tahle témata hledejte odpovědi ještě dříve, než vstoupíte do manželství

Slečna nám sdělila, že její matka neví, že se za svým domnělým tátou vydala, ale že jí je už patnáct a že nechtěla déle čekat. Manžel byl úplně bledý. Šlo vidět, že nechce ranit ani tu dívku, ani mě. Nakonec se tedy přiznal.

Od té doby máme tichou domácnost

Řekl mi, že se seznámil na rybách s jistou slečnou, a že spolu prožili románek. Vysvětloval, že nic takového neměl v plánu, ale že jej mladá rybářka svedla. Své dceři se zase snažil vysvětlit, že je mu líto, že vyrůstala bez táty. Neměl o ní nejmenší tušení. Potom nastalo ticho. Vzala jsem si na slečnu telefon a adresu a rozloučili jsme se. Nastala tichá domácnost.

Teprve za čas mi došlo, jak velká zrada to byla

Chvíli mi trvalo, než mi došlo, co se vlastně stalo. Tohle objevení nového člena rodiny je naprostou kudlou do mých zad. Člověk, kterému jsem tolik let věřila, mě sprostě podvedl, a navíc si u toho ještě nedal pozor. A je z toho jeho nemanželská dcera.

Neměla jsem chuť po nikom křičet. Jen jsem se cítila uvnitř naprosto zlomená. Samozřejmě jsem také měla možnost, chlapi se kolem mě vždycky točili. Já toho ale nikdy nevyužila. Věřila jsem v naši lásku. Hodně jsem se ve svém manželovi mýlila.

Náš vztah ochladl a já cítím letargii. S novou slečnou se samozřejmě občas stýkáme, je to mladý člověk, který za nic nemůže. K manželovi už ale vůbec nic necítím. Je to můj spolubydlící. Už mu nemohu vůbec v ničem věřit.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Irena (47): Pochovala jsem své vlastní dítě. Nikdy mi nebylo hůř

Jitka (43): Dceru mi odvedl drogový dealer. Jak se s tím srovnat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Udržitelnost čím dál víc dostává zelenou, a je jedině dobře, že se coby lidstvo snažíme hledat cesty, jak té přírodě o něco odlehčit. Smysl pro udržitelnost se proto propsal i do vánočních svátků – pořadatelé vánočních trhů pracují s obnovitelnou energií, stánkaři prodávají více udržitelných dárků a u řady obchodníků najdete spoustu tipů na dárky, které jsou hezké, a přitom přátelské k přírodě. Vsaďte o letošních, a i těch budoucích Vánocích, na udržitelnost i vy a věnujte přírodě ten nejkrásnější dárek pod stromeček.
Bohužel alergie trpí nejen lidé, ale také naší čtyřnozí kamarádi. Počet alergických onemocnění se zvyšuje. Nejvýznamnější alergie u psů jsou alergie na parazity, alergie na inhalační alergeny, alergie na potraviny a nebo kontaktní alergie. Podívejte se na několik tipů, které dokážou alergickou reakce u psa zmírnit.
Nosíme je snad všichni, ale jenom málokdo z nás si uvědomuje, že mohou být skutečně nebezpečná a trvale poškodit naše zdraví. Jen skutečně kvalitní sluchátka toto riziko snižují na minimum, ale co všechno způsobují ta obyčejná?
Ryan Reynolds a Blake Lively jsou v současnosti jedním z nejoblíbenějších párů v Hollywoodu. Je úžasné pozorovat, jak se spolu smějí, pošťuchují se na sociálních sítích a navzájem se pracovně podporují. Ačkoliv letos oslavili teprve deset let od svatby, které stvrdili očekáváním čtvrtého dítěte, věříme, že téhle dvojici to vydrží klidně i dalších padesát let.
S mužem se jednoduše můžete rozejít tak, že mu to oznámíte z očí do očí. To je pravděpodobně ten jediný správný způsob. Ne každý si na něj ale troufne, zejména po kratší známosti. V praxi se můžeme setkat s mnoha dalšími způsoby ”rozcházení se”, které vám možná vyrazí dech.
Lékaři vám často promlouvají do duše, abyste se lépe starali o srdce a mozek. Na jeden orgán ale často zapomínají. Přitom jde o ten největší v těle, který je zároveň nejdůležitější pro naši obranyschopnost. Sídlí v něm až 80 % buněk imunitního systému. Jedná se o střeva a je důležité je mít v dobré kondici. Jedině tak budete připraveni na případný střet s koronavirem.
V dnešní době je těžké se někam vydat na dovolenou, jelikož všude se setkáte s nejrůznějšími restrikcemi z důvodu Covid-19. Proč se tedy zbytečně vystavovat nebezpečí návštěvy zahraničí? Vždyť v koutech naší republiky je tolik krásných míst, kde můžete strávit skvělou dovolenou, a navíc tak podpořit náš cestovní ruch a ekonomiku?
Není žádným tajemstvím, že poslední roky jsou pro každého z nás náročné, což se podepsalo jak na zdraví fyzickém a psychickém, tak i na partnerských vztazích. Mnoho párů prožilo „křest ohněm“, některým vztah vydržel, jiným ne. Dopady pandemie se nevyhnuly ani hereckým hvězdám.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek