Středa , 19. 06. 2024

Leoš

Erika (48): Po dvaceti letech se objevila manželova 15letá dcera

Naše manželství jsem vždy brala jako ideální soužití muže a ženy. Všichni naši známí nás měli jako vzor toho, jak by to v dlouhodobém vztahu mělo vypadat. Byla jsem do manžela zamilovaná od svých dvaceti let, po několika letech mě požádal o ruku. Jak jsem se ale mýlila v tom nejbližším člověku, kterého mám, to si ani nedokážete představit! Než se objevila jeho nemanželská dcera...
manželova dcera
Objevila se manželova dcera, o které nevěděl. (foto: 123rf.com)

22. 03. 2021

Láska mého života

Náš pohodový vztah byl pro mnohé inspirací, než se objevila manželova dcera. Často jsem slýchávala od kamarádek, jak se se svými manželi hádali snad i kvůli úklidu nádobí. Náš vztah byl veskrze klidný a nikdy jsme nemuseli řešit žádné sváry.

Manžel jezdíval pravidelně na ryby, kde si podle svých slov vždy vyčistil hlavu a přijel klidný. Myslela jsem si, že mám opravdové životní štěstí, když mám i po několika letech manželství spokojený život.

Konflikty? To jsme neznali

Kdykoliv se řešily zásadní otázky ohledně nové práce, školy dětí nebo třeba nepříjemného sousedského soužití, vždy jsme byli za jedno. Většinou dal manžel na má slova a nebylo třeba cokoliv dál řešit. Když měl nějaký dobrý nápad, to jsem se ho zase chytla já.

Vždycky jsme jeden druhého spíše motivovali k lepším výsledkům, ať už to bylo v rámci sportu, vzhledu nebo jen ve vztahu k ostatním. Přišel mi jako muž, o kterého se můžu kdykoliv opřít a mohu mu plně důvěřovat.

Pak ale přišel naprostý šok – dcera!!

Do naší rodinné idylky, ve které jsme vychovávali dvě již téměř samostatné děti, ale vstoupilo něco naprosto šokujícího. A to doslova. Během jednoho podzimního dne u nás zazvonila nějaká slečna. Myslela jsem si, že nám bude nabízet nějaký časopis, ale jednalo se o něco úplně jiného. Mladá slečna totiž hledala mého manžela s tím, že se domnívá, že je její otec. Byla to manželova dcera!

Myslela jsem si, že se jedná o nějaký nemístný vtípek mladé holky. Nakonec jsem se s ní ale domluvila, že se sejdeme v kavárně, až manžel přijde z práce.

Manželova dcera přinesla fotky nějaké ženy

Manželovi jsem neřekla, že nás v kavárně bude někdo čekat. Prostě jsme si spolu vyšli. Slečna už na nás čekala. Manžel ji samozřejmě nepoznal. Oddechla jsem si. Pak ale začala vytahovat fotografie z kabelky, na kterých byla její matka. Šlo vidět, že ji manžel poznává.

K TÉMATU  Antonie (36): Nevěra je mé druhé jméno. Chodím za svým sousedem!

Slečna nám sdělila, že její matka neví, že se za svým domnělým tátou vydala, ale že jí je už patnáct a že nechtěla déle čekat. Manžel byl úplně bledý. Šlo vidět, že nechce ranit ani tu dívku, ani mě. Nakonec se tedy přiznal.

Od té doby máme tichou domácnost

Řekl mi, že se seznámil na rybách s jistou slečnou, a že spolu prožili románek. Vysvětloval, že nic takového neměl v plánu, ale že jej mladá rybářka svedla. Své dceři se zase snažil vysvětlit, že je mu líto, že vyrůstala bez táty. Neměl o ní nejmenší tušení. Potom nastalo ticho. Vzala jsem si na slečnu telefon a adresu a rozloučili jsme se. Nastala tichá domácnost.

Teprve za čas mi došlo, jak velká zrada to byla

Chvíli mi trvalo, než mi došlo, co se vlastně stalo. Tohle objevení nového člena rodiny je naprostou kudlou do mých zad. Člověk, kterému jsem tolik let věřila, mě sprostě podvedl, a navíc si u toho ještě nedal pozor. A je z toho jeho nemanželská dcera.

Neměla jsem chuť po nikom křičet. Jen jsem se cítila uvnitř naprosto zlomená. Samozřejmě jsem také měla možnost, chlapi se kolem mě vždycky točili. Já toho ale nikdy nevyužila. Věřila jsem v naši lásku. Hodně jsem se ve svém manželovi mýlila.

Náš vztah ochladl a já cítím letargii. S novou slečnou se samozřejmě občas stýkáme, je to mladý člověk, který za nic nemůže. K manželovi už ale vůbec nic necítím. Je to můj spolubydlící. Už mu nemohu vůbec v ničem věřit.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Irena (47): Pochovala jsem své vlastní dítě. Nikdy mi nebylo hůř

Jitka (43): Dceru mi odvedl drogový dealer. Jak se s tím srovnat?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Poslední dva roky pro mne byly velkou životní zkouškou. Přišla jsem o spoustu přátel a iluzí. Ale našla jsem samu sebe. Největší rána pro mě byla, když se se mnou rozešel můj přítel krátce po tom, co jsem se začala léčit s rakovinou. Nyní se mi začal opět ozývat a chce, abychom se k sobě opět vrátili.
Tato stavba klame tělem. Na první pohled vypadá jako obyčejná stodola, ale uvnitř se skrývá moderní rezidence. Obrovský prostor v prvním patře, překrásný dřevěný interiér a obrovské prosklené čelo budovy, skýtající výhled na nedaleké hory. Kdo by nebral takové bydlení?
Nezáleží na tom, jestli plánujete velkou hostinu na Vánoce, narozeniny, výročí nebo pravidelně vaříte domácí jídla. Každý kuchař i kuchařka potřebují v kuchyni trochu pomoci. Některé spotřebiče nebo nádobí vám může ušetřit čas i práci. Podívejme se na pár předmětů, které by neměly chybět ve vaší kuchyni, jestli máte rádi domácí pokrmy.
Schody ze dřeva vypadají úchvatně! Použít se dá ale jakýkoli materiál, a schodiště může vypadat jako dokonalý šperk vašeho domu či bytu. Kámen, cihla, sklo i beton nebo ocel, to vše vás může vynést nahoru do patra. Máte schodiště levotočivé, pravotočivé nebo přímé? Se zábradlím nebo bez? Zajímavým nasvícením získáte další rozměr. Inspirujte se a pusťte se směle do práce.
Jak poznat u dětí, že se objevily neštovice? Jak se správně o pupínky na dětské pokožce postarat a co dělat, aby pupínky co nejrychleji zmizely, nejlépe bez pozdějších jizviček?
V éře globalizace a digitálních technologií se hranice pro lásku stírají a příležitosti pro mezinárodní vztahy rostou. Tento článek vám nabídne pohled na to, jak moderní technologie a změněná společenská dynamika otevírají dveře k nalezení partnera v jakékoli části světa. Zabýváme se tipy pro bezpečné online seznamování, překonávání kulturních a jazykových bariér, a jak udržovat vztah na dálku, zatímco plánujete společnou budoucnost. Navíc představíme inspirativní příběhy párů, kterým se podařilo překonat vzdálenost a rozdíly, a sdílíme rady, jak si vybudovat pevný a šťastný vztah, bez ohledu na to, kde na světě se nacházíte.
Hliníkové systémy, včetně oken, dveří, fasád a příček, se staly stále oblíbenější volbou v architektuře díky svým výjimečným vlastnostem a vysoké flexibilitě. Jedním z aspektů, který získává na důležitosti, je jejich schopnost poskytovat efektivní protipožární ochranu.
Už druhý rok jsou hitem podzimu a zimy úpletové šaty. Tento velký trend přinášejí všechny značky a tak není nouze vybrat si z mnoha modelů, střihů, barev i materiálů.
Asi každá žena má v šuplíku mezi ponožkami schované i silonky. Nosíme je k sukním i šatům, jejich stinnou stránkou je ale fakt, že stačí drobné zatrhnutí nehtem a silonky rázem "zdobí" dlouhé očko. Ještě než zničené silonky vyhodíte do koše, můžete je v domácnosti využít.
Jsem vdaná už třicet let – za tu domu jsme si toho s manželem zažili hodně, ale vždy jsme byli tím spokojeným a harmonickým párem, prostě dva lidé, kteří k sobě patří. Kamarádky se mě často ptaly, jak to děláme a zda už někdy došlo i k nevěře.
Čtení je v dnešní době stále vzácnějším koníčkem, zejména u dětí. Ty totiž mnohem raději tráví čas nad displejem chytrých mobilních telefonů, s tabletem v ruce nebo třeba před televizí. Kéž by existoval nějaký způsob, jak lásku ke čtení u dětí probudit. Naštěstí ale jeden způsob skutečně existuje. Vyzkoušíte ho?
Hnědé uhlí, známé pro své využití v domácích a průmyslových kotlích, je pro mnohé z nás klíčem k útulnému a teplému domovu během chladných měsíců. A výběr správného paliva je důležitý nejen pro váš rodinný rozpočet, ale i pro celkovou efektivitu vytápění a ochranu životního prostředí.

Výběr článků

Vodu používáme všichni každý den. Aniž i to uvědomujeme, spotřebujeme jí obrovské množství – o čemž mnohdy ani nevíme. Zjistíme to, až nám přijde roční vyúčtování a začnou se nám nad ním protáčet panenky. Nicméně existují způsoby, jak vodou v domácnosti šetřit, aniž by nás to nějak omezilo, A hned bude pohled na každoroční vyúčtování veselejší. Jak v domácnosti šetřit vodou?
Čas je to, oč tu běží. Nikdy ho není dost a zvláště v poslední době je každá minuta drahá. Ze dne na den jste se staly na plný úvazek nejen matkami, ale i učitelkami, vychovatelkami a kuchařkami. K tomu všemu musíte zvládnout ještě svoji práci. Pokud se z toho nechcete zbláznit, rozdělte úkoly v rodině a nebojte se ulehčit si práci. Využijte všeho, co doba nabízí, a uvidíte, že bude i teplé jídlo.
Ať už jedeme na dovolenou kamkoliv, cílem každého z nás je si odpočinout. A to jak aktivně, tak pasivně. Pokud ale toužíte po dovolené, která vás doslova rozmazlí a třeba také posílí vaše zdraví, pak není nic lepšího, než se vydat do míst, kde je lázeňská péče spolu s léčivými termály naprostou samozřejmostí. A kam jinam vyrazit než právě do Maďarska, které je v tomto ohledu proslulé.

Nepřehlédněte

Amarant zní tak trochu mysticky a připomíná nějaké zaklínadlo. Jedná se však o potravinu, kterou můžete použít jako přílohu nebo si z něj udělat kaši. Vyzkoušejte ho a třeba si právě u vás v rodině najde v jídelníčku své stálé místo.
Převleč si ty mokré plavky. Také vás to štvalo jako malou? Něco pravdy na tom ale je, mokré plavky nebo sezení na studené zemi a další věci mohou zánět močových cest pěkně urychlit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek