Úterý , 05. 12. 2023

Jitka

5 způsobů, jak naplno využít dešťovou vodu v rodinném domě

Ekologické metody v domácnosti jsou dobrá nejen pro naši planetu, ale také pro vaši peněženku. Ušetříte díky tomu hodně peněz, které byste jinak zaplatili dodavateli vody. Tím, že naplno využijete dešťovou vodu, se vám hodně sníží účty za energie.
domácnost
Zdroj obrázku: Anton Dios / stock.adobe.com

Poradíme vám hned pět způsobů, jak ji můžete využít u sebe doma:

  • zalévání zahrady,
  • splachování toalety,
  • kombinace se šedou vodou,
  • praní prádla a sprchování.
  1. Zahrada

Myslete na životní prostředí i svou peněženku. Na zahradě můžete velmi efektivně využít dešťovou vodu na zalévání. Využití jímky na dešťovou vodu se vám vyplatí hlavně u rodinného domu. Vašim záhonům navíc bude voda z přírodního zdroje vyhovovat mnohem více.

  1. Toaleta

Ceny vody se neustále zvyšují, ale na toaletu musíme chodit všichni. Čtyřčlenná rodina podle odhadů spotřebuje přes 36 kubíků pitné vody na splachování záchodu. Toto množství můžete velmi jednoduše nahradit (nebo alespoň z velké části) dešťovou vodou.

  1. Obojí najednou

Efektivnější variantou je spojení předchozích možností. Zalévejte zahradu a zároveň splachujte svou toaletu v domě nebo bytě. Tato varianta je hojně využívaná u novostaveb, protože se to vyplatí. Každý rok díky tomu ušetříte obrovské množství peněz. Jen si spočítejte, kolikrát denně spláchnete na záchodě.

  1. Šedá voda

Stavíte-li nový dům pro osobní nebo profesní účely, měli byste myslet na využití šedé vody. Tu lze kombinovat také s tou dešťovou. Vyplatí se ISO 14001 hlavně u podnikatelů, protože tím dodržíte podmínky pro ochranu životního prostředí. A ušetříte také hodně vody při běžném fungování.

  1. Praní a sprchování

Pro skutečné milovníky chytrých řešení a životního prostředí, je vhodné také využití šedé i dešťové vody pro sprchování a praní prádla. Tato voda je měkčí než klasická z vodovodu, takže vám nebude tolik ničit pračku ani pokožku. Musíte jen udělat nové rozvody vody, aby všechno správně fungovalo.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Znamení zvěrokruhu o nás prozradí mnohé. Napoví, které plemeno psa je pro nás tím pravým společníkem, prozradí i to, jaké jsou naše silné a slabé stránky. Dokonce upozorní na to, jakým jsme milencem. A kromě jiného i naznačí, jestli patříme mezi chytrá či méně inteligentní stvoření.
Ratanový květináč ještě nikdy nevypadal lépe. Stačí k tomu venkovní lucerna, větve borovice, vánoční světýlka a pár ozdobiček. Všechno sestavte a naaranžujte podle svého vkusu, a pak už stačí jen rozsvítit. Do lucerny je ideální elektrická svíčka. Výsledek je fenomenální, obzvlášť večer! Přestože je tato dekorace primárně určená na ven, nikdo vám nebrání postavit ji do rohu obývacího pokoje. Pohled na ni vás bude hřát i tam.
Každá zdravá žena zažívá jednou za měsíc své dny a během periody potřebuje co nejvíce komfortu a pohodlí. V dnešní době existuje mnoho moderních menstruačních pomůcek, které mají ženám dodat právě tolik důležitý komfort. Mezi ně patří vedle tamponů a vložek také mnohem ekologičtější menstruační kalhotky. Pro koho jsou vhodné a jaké výhody tyto speciální kalhotky přináší?
Podzim je tradiční období v roce, kdy bilancujeme. Dny se zkracují, počasí zhoršuje, nálada prostě není. Odtud je už jen krůček k nepříjemným pocitům a sešupu nálady směrem strmě dolů. Když se to stane jednou, je to v pořádku. Podzimní deprese by se ale neměly opakovat často.
19. listopad je pro mnohé jen dalším obyčejným podzimním dnem v řadě. Na tento den však připadá Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. Pojďte se proto ku příležitosti tohoto dne dozvědět něco o týrání a celkově špatném zacházení s dětmi. Víte, co je to syndrom CAN?
Jaro je nejen ideální příležitostí k vyhřívání se na teplém slunci a pikniku. Je to také příležitost předvést svůj vytříbený smysl pro styl. Jarní prázdniny nemusí být jen o beztvarých svetrech a sepraných teplákových soupravách. Můžete získat pohodlný vzhled, který vám zaručí pohodlí a krásu zároveň. A dokonalý vzhled si můžete vybrat na nejlepší webové stránce pro výhodné nákupy Shopsy.
Léto, období jako stvořené k seznamování a flirtování. Není divu, že se lidem zapalují lýtka a potěšení hledají v náruči nové lásky. Jenomže po prvotní zamilovanosti přichází na scénu něco vážnějšího. Muži a ženy se navzájem oťukávají a zjišťují, že ne vždy se k sobě hodí.

Nepřehlédněte

Proud je dražší a skutečné vlny zdražování nás teprve čekají. Pojďme se tedy zamyslet nad tím, jak si nyní snížit účty. Kromě úspory energie je dobré prověřit i možnost změny dodavatele elektřiny. Dobře zvolená nabídka může přinést výrazné úspory. Jak vybrat dodavatele elektřiny v nelehké době?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek