Neděle , 04. 06. 2023

Dalibor

Domácí řasenka, která funguje! Zkuste si ji vyrobit. Překvapí vás!

domaci rasenka
Zdroj:123RF.com

15. 01. 2018

Došla vám oblíbená řasenka? Než se vydáte do obchodu, možná můžete zvážit vlastní domácí výrobu. Proč? Protože bude jistě šetrnější k vašim řasám než mnohé řasenky, které jsou na trhu. Proč to nezkusit? V životě se má přece zkusit mnohé! 🙂

Domácí neznamená vždycky jen levné

Domácí pleťové masky nebo šampony jsme si už všechny zvykly. Už jste si ale doma zkusily vyrobit třeba řasenku? Nejen že vám ušetří peníze, ale uděláte i něco dobrého pro naše životní prostředí.

Třeba Australanka Rogue Ginger dokázala, že z běžně dostupných věcí lze vyrobit prakticky všechno. Jedním z jejích receptů je podomácku vyrobená řasenka, kterou si vyrábí z organického mýdla, aktivovaného dřevěného uhlí, čisté vody a mandlového oleje. Inspirovala se tzv. cake mascara používanou ve třicátých letech hollywoodskými hvězdami. 

Něco pro nás Češky

Ale my jsme pro vás našly jinou variantu. Zkusily jsme ji v redakci a je perfetní.

Co budete potřebovat? (množství stačí na 1 řasenku)

2g ricinového oleje
1,2g olivem 1000
10g aloe vera gelu
0,5g allantoinu
5 kapek cosgardu
2g černého oxidu
1x obal na řasenku

Postup

Do jedné misky dejte ricinový olej a Olivem1000, do druhé aloe vera gel a allantoin. Obě zahřejte ve vodní lázni. Když se rozpustí Olivem1000, nechte ho ještě asi 3 minuty hřát. Následně jej odstraňte z vodní lázně a nalijte aloe s allantoinem k ricinovému oleji s Olivemem. Důkladně prošlehejte. Vznikne tak emluze, která má konzistenci tělového mléka. Nechte ji trochu vychladnout a přidejte cosgard. Odvažte si černý oxid a přidejte trošku vzniklé emulze a důkladně zamíchejte. Pak přidejte zbytek emulze a znovu pořádně mixérem promíchejte. Produkt přendejte stříkackou nebo jakkoli do obalu na řasenku. A je hotovo.
Autor: red
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Fenomén českých televizních seriálů z období totality přetrval do dnešních dnů, a důvodů pro to je více. Ti starší se dívají často z nostalgie, mladší diváci sledují dobu, kterou nezažili, a srovnávají s dneškem. Ovšem dobrým důvodem, proč se vysílají a jsou v oblibě, je také nesporná kvalita mnoha tehdy natočených děl.
Hudba. Pro někoho smysl života, pro někoho příjemné povzbuzení během dne a pro jiného ideální hnací motor pro konkrétní činnost. Ne nadarmo se říká, že svět vidíme podle toho, jakou hudbu posloucháme. Naše oblíbené žánry mnohdy zrcadlí naši osobnost. Zároveň je to pro nás mnohdy v těch nejtěžších a nejnáročnějších okamžicích ten nejlepší parťák, jakého si jen můžeme přát. Hudba ale může efektivně posloužit pro naši práci, rozvoj osobnosti nebo daleko více - může nám pomoci najít samu sebe.
Kdo by neměl rád léto! Nejkrásnější roční období má jen několik málo vad na kráse. Tou asi největší je dotěrný hmyz. Ať už jde o všudypřítomné komáry, které nám doslova a do písmene sají krev, nenápadná, leč nebezpečná klíšťata, nebo o nenechavé mravence. Právě s mravenci se řada Čechů od pozdního jara potýká. Slovy klasika, ty potvory se vám dostanou všude. Naštěstí s nimi můžete bojovat přírodními prostředky.
Že gejši jsou neoddělitelně spojené s Japonskem ví mnoho těch, kteří se alespoň trochu zajímají o kulturu a svět obecně. Také se ví, že hlavním úkolem gejš bylo především pobavit své klienty tancem, zpěvem, čajovým obřadem, konverzací a dalším programem nezbytným pro kulturní a zajímavou zábavu. O prostituci se v souvislosti s gejšami téměř nedá hovořit.
Ano, řeč bude tentokrát o mužském přechodu. O tom, co se děje v tuto dobu u žen se mluví hodně, ale téma mužské andropauzy je stále tak trochu opomíjenou záležitostí. I muži však mohou toto období vnímat jako velmi náročné a přináší jim celou řadu nepříjemností. Co se v jejich těle děje, a jak se s těmito změnami co nejlépe vyrovnat?
Přestože má jít o svátky klidu a míru, jsou Vánoce často spojené s nákupním šílenstvím. Lidé v České republice nakupují čím dál tím více dárků a zvyšují se i výdaje spojené s Vánocemi. Kolik tedy v průměru Češi za Vánoce utratí? A je vůbec možné při nákupu vánočních dárků výrazněji ušetřit? Na to se podíváme v tomto článku.

Nepřehlédněte

Je už dávno známo, že káva vyráběná průmyslově nikdy nemůže dosáhnout takových kvalit, jako káva výběrová. A to z mnoha různých důvodů, o kterých si povíme níže.
Víc peněz by se určitě hodilo. Ceny rostou, to je nezpochybnitelné. Ale vaše mzda je už pár let pořád stejná. Ne každý má to štěstí, že má takového zaměstnavatele, který svým zaměstnancům pravidelně nebo aspoň nepravidelně mzdu či odměny zvyšuje. Jak si tedy slušně říct o lepší peníze, abyste před šéfem nebo šéfkou neztratili tvář?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek