Pondělí , 04. 07. 2022

Prokop

Domácí řasenka, která funguje! Zkuste si ji vyrobit. Překvapí vás!

domaci rasenka
Zdroj:123RF.com

15. 01. 2018

Došla vám oblíbená řasenka? Než se vydáte do obchodu, možná můžete zvážit vlastní domácí výrobu. Proč? Protože bude jistě šetrnější k vašim řasám než mnohé řasenky, které jsou na trhu. Proč to nezkusit? V životě se má přece zkusit mnohé! 🙂

Domácí neznamená vždycky jen levné

Domácí pleťové masky nebo šampony jsme si už všechny zvykly. Už jste si ale doma zkusily vyrobit třeba řasenku? Nejen že vám ušetří peníze, ale uděláte i něco dobrého pro naše životní prostředí.

Třeba Australanka Rogue Ginger dokázala, že z běžně dostupných věcí lze vyrobit prakticky všechno. Jedním z jejích receptů je podomácku vyrobená řasenka, kterou si vyrábí z organického mýdla, aktivovaného dřevěného uhlí, čisté vody a mandlového oleje. Inspirovala se tzv. cake mascara používanou ve třicátých letech hollywoodskými hvězdami. 

Něco pro nás Češky

Ale my jsme pro vás našly jinou variantu. Zkusily jsme ji v redakci a je perfetní.

Co budete potřebovat? (množství stačí na 1 řasenku)

2g ricinového oleje
1,2g olivem 1000
10g aloe vera gelu
0,5g allantoinu
5 kapek cosgardu
2g černého oxidu
1x obal na řasenku

Postup

Do jedné misky dejte ricinový olej a Olivem1000, do druhé aloe vera gel a allantoin. Obě zahřejte ve vodní lázni. Když se rozpustí Olivem1000, nechte ho ještě asi 3 minuty hřát. Následně jej odstraňte z vodní lázně a nalijte aloe s allantoinem k ricinovému oleji s Olivemem. Důkladně prošlehejte. Vznikne tak emluze, která má konzistenci tělového mléka. Nechte ji trochu vychladnout a přidejte cosgard. Odvažte si černý oxid a přidejte trošku vzniklé emulze a důkladně zamíchejte. Pak přidejte zbytek emulze a znovu pořádně mixérem promíchejte. Produkt přendejte stříkackou nebo jakkoli do obalu na řasenku. A je hotovo.
Autor: red
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V Čechách i ve světě snad neexistuje nikdo, kdo by o francouzských filmech Nezkrotná Angelika alespoň neslyšel. Tato telenovela se stala slavnou především díky své hlavní představitelce, kterou ztvárnila francouzská herečka Michèle Mercier. Tato nezapomenutelná tvář přitom účinkovala ve více jak 50 filmech. V současnosti je jí přes 60 let a ve společnosti se již příliš neukazuje. Zachovala si ovšem svou pověstnou jiskru v oku a na rozdíl od svých kolegyň se rozhodla stárnout přirozeně a grácií.
Muži jí leželi u nohou, ženy v její blízkostí pukaly závistí. Byla krásná, talentovaná, ale osud se s ní nemazlil. Seznamte se s jednou z nejkrásnějších a nejnadanějších hereček, které se kdy ve filmovém světě objevily.
V prvé řadě je nutno říci, že správný přístup ke svatbě nehledě na všechny trendy a doporučení je následující: udělejte to tak, jak chcete vy. Abyste však pochopili, co si přesně přejete, musíte to zjistit, ale jak? Na internetu je spousta informací a je těžké se v nich orientovat.
Blíží se váš svatební den? Ten je třeba chystat už od chvíle, kdy řeknete při zásnubách své “ano”. Ta nejkrásnější místa na svatbu jsou totiž brzy rezervována. Teprve po rezervaci termínu a místa přichází čas na tvorbu svatebních oznámení. Kdy je poslat a na co si dát pozor?
Pokud toužíte po romantice, nečekejte, až váš přítel naplánuje něco zvláštního, převezměte otěže a zajistěte si večer svých snů sami. Možná budete chtít naplánovat rande s ohledem na svůj vkus, ale pokud pro něj chcete připravit něco zvláštního, měla byste své plány přizpůsobit jeho zájmům. Zde je několik užitečných rad pro plánování romantického rande pro vás a vašeho přítele.

Nepřehlédněte

Dětská obezita celosvětově narůstá a v civilizovaných zemích je hodnocena už jako epidemie. Česko není výjimkou. Podle mezinárodní studie HBSC, sledující jednotnou metodikou školní děti, bylo v roce 2001/2 mezi dívkami ve věku 15 let 6 % obézních a mezi chlapci 13 %. Avšak ve školním roce 2013/2014 studie zjistila již 12 % obézních dívek tohoto věku, a dokonce 23 % obézních chlapců.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek