Domů » Krása a móda » Domácí řasenka, která funguje! Zkuste si ji vyrobit. Překvapí vás!
domaci rasenka
Zdroj:123RF.com
Krása a móda Redakční testy

Domácí řasenka, která funguje! Zkuste si ji vyrobit. Překvapí vás!

Došla vám oblíbená řasenka? Než se vydáte do obchodu, možná můžete zvážit vlastní domácí výrobu. Proč? Protože bude jistě šetrnější k vašim řasám než mnohé řasenky, které jsou na trhu. Proč to nezkusit? V životě se má přece zkusit mnohé! 🙂

Domácí neznamená vždycky jen levné

Domácí pleťové masky nebo šampony jsme si už všechny zvykly. Už jste si ale doma zkusily vyrobit třeba řasenku? Nejen že vám ušetří peníze, ale uděláte i něco dobrého pro naše životní prostředí.

Třeba Australanka Rogue Ginger dokázala, že z běžně dostupných věcí lze vyrobit prakticky všechno. Jedním z jejích receptů je podomácku vyrobená řasenka, kterou si vyrábí z organického mýdla, aktivovaného dřevěného uhlí, čisté vody a mandlového oleje. Inspirovala se tzv. cake mascara používanou ve třicátých letech hollywoodskými hvězdami. 

Něco pro nás Češky

Ale my jsme pro vás našly jinou variantu. Zkusily jsme ji v redakci a je perfetní.

Co budete potřebovat? (množství stačí na 1 řasenku)

2g ricinového oleje
1,2g olivem 1000
10g aloe vera gelu
0,5g allantoinu
5 kapek cosgardu
2g černého oxidu
1x obal na řasenku

Postup

Do jedné misky dejte ricinový olej a Olivem1000, do druhé aloe vera gel a allantoin. Obě zahřejte ve vodní lázni. Když se rozpustí Olivem1000, nechte ho ještě asi 3 minuty hřát. Následně jej odstraňte z vodní lázně a nalijte aloe s allantoinem k ricinovému oleji s Olivemem. Důkladně prošlehejte. Vznikne tak emluze, která má konzistenci tělového mléka. Nechte ji trochu vychladnout a přidejte cosgard. Odvažte si černý oxid a přidejte trošku vzniklé emulze a důkladně zamíchejte. Pak přidejte zbytek emulze a znovu pořádně mixérem promíchejte. Produkt přendejte stříkackou nebo jakkoli do obalu na řasenku. A je hotovo.
Autor: red

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Pin It on Pinterest