Sobota , 03. 12. 2022

Blanka

Domácí řasenka, která funguje! Zkuste si ji vyrobit. Překvapí vás!

domaci rasenka
Zdroj:123RF.com

15. 01. 2018

Došla vám oblíbená řasenka? Než se vydáte do obchodu, možná můžete zvážit vlastní domácí výrobu. Proč? Protože bude jistě šetrnější k vašim řasám než mnohé řasenky, které jsou na trhu. Proč to nezkusit? V životě se má přece zkusit mnohé! 🙂

Domácí neznamená vždycky jen levné

Domácí pleťové masky nebo šampony jsme si už všechny zvykly. Už jste si ale doma zkusily vyrobit třeba řasenku? Nejen že vám ušetří peníze, ale uděláte i něco dobrého pro naše životní prostředí.

Třeba Australanka Rogue Ginger dokázala, že z běžně dostupných věcí lze vyrobit prakticky všechno. Jedním z jejích receptů je podomácku vyrobená řasenka, kterou si vyrábí z organického mýdla, aktivovaného dřevěného uhlí, čisté vody a mandlového oleje. Inspirovala se tzv. cake mascara používanou ve třicátých letech hollywoodskými hvězdami. 

Něco pro nás Češky

Ale my jsme pro vás našly jinou variantu. Zkusily jsme ji v redakci a je perfetní.

Co budete potřebovat? (množství stačí na 1 řasenku)

2g ricinového oleje
1,2g olivem 1000
10g aloe vera gelu
0,5g allantoinu
5 kapek cosgardu
2g černého oxidu
1x obal na řasenku

Postup

Do jedné misky dejte ricinový olej a Olivem1000, do druhé aloe vera gel a allantoin. Obě zahřejte ve vodní lázni. Když se rozpustí Olivem1000, nechte ho ještě asi 3 minuty hřát. Následně jej odstraňte z vodní lázně a nalijte aloe s allantoinem k ricinovému oleji s Olivemem. Důkladně prošlehejte. Vznikne tak emluze, která má konzistenci tělového mléka. Nechte ji trochu vychladnout a přidejte cosgard. Odvažte si černý oxid a přidejte trošku vzniklé emulze a důkladně zamíchejte. Pak přidejte zbytek emulze a znovu pořádně mixérem promíchejte. Produkt přendejte stříkackou nebo jakkoli do obalu na řasenku. A je hotovo.
Autor: red
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Spodní prádlo je nedílnou součástí každodenního života. Kromě toho bývá také důležitým prvkem v tom intimním kontextu. A to zejména z pohledu mužů. Hezké spodní prádlo totiž dokáže muže naladit na tu správnou náladu, umocnit v něm nejrůznější fantazie a představy. Které je ale láká úplně nejvíc a jak na jednotlivé kousky reagují?
Děti dnes vyrůstají mezi chytrými telefony a tablety, a jejich zájem o ně musíte mít pod kontrolou. Vaše ratolesti vás vidí chytrou elektroniku používat, a není třeba se snažit jim zájem o ni odpírat. Nemyslíme tím, aby vaše dítě místo stavebnice nebo panenky žmoulalo telefon, ale existují hry, které se snaží zábavnou formou něčemu přiučit. Jaké aplikace budou užitečné pro ty nejmenší?
S online kurzy se v posledních měsících doslova roztrhl pytel. Když nebylo možné setkávat se offline, podnikatelé se nalodili na online vlnu a rozjeli to právě ve světě internetu. A tak vznikly nejen kurzy týkající se výuky cizích jazyků, ale i efektivní způsoby, jak zlepšit své schopnosti nebo se naučit něčemu úplné novému, a to třeba FB reklamě nebo působení na sociálních sítích. Pokud i vy přemýšlíte nad koupí nějakého konkrétního online kurzu, seznamte se s několika věcmi, které se vyplatí vědět a znát.

Nepřehlédněte

Zařizujete si novou kuchyň a přišlo na výběr osvětlení? Máme pro vás pár tipů, jak ho vybrat, abyste se tam cítili příjemně a taky bezpečně. Přeci jen jde o místo, kde se používají nože a další náčiní, u kterého je třeba dbát opatrnosti.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek