Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

Kabelka Alžběty II.: co v ní ukrývá a pravidelně nosí?

Britská královská rodina v poslední době čelí náporu fotografů a novinářů. Na vině jsou rozpory v rodině vyvolané princem Harrym a jeho americkou manželkou, které nenechávají jednoho člena rodiny v klidu. Tedy výjimkou je královna, která se svou kabelkou nedává znát prakticky žádné emoce, co se týče tohoto tématu.  
kabelka alžběty II.
Co všechno ukrývá kabelka Alžběty II.? (foto: 123RF)

08. 09. 2021

I když se členové královské rodiny v poslední obě označují spíše za celebrity než za monarchy, nezabývejme se přímo jimi. Co nás zajímá nejsou slavní, ale kabelka královny Alžběty II., kterou má vždycky u sebe. Jednou z nejvíce ikonických je kabelka Launer, která zdobí královninu ruku už sedmdesát let. Kdy ji vytáhne na veřejnost a co se v ní vlastně ukrývá? 

Kabelka Launer patří k tomu nejoblíbenějšímu 

Alžběta II. má stejně jako řada jiných žen své oblíbené kousky v šatníku, respektive ve své sbírce. Je však pravdou, že v porovnání s ostatními ženami je její sbírka trochu pestřejší a větší. Z té hromady kabelek si královnino srdce získala právě zmiňovaná kabelka Launer, která patří k nejoblíbenějším stejně jako kousky z dílny Anello a Davide.  

Kabelky Launer jsou obecně považovány za investiční a drahou záležitost. Přece jenom se jich vyrábí rok co rok pouze 150 kusů. A rovnou pět z nich putuje do královnina šatníku. V její sbírce bychom našli rovnou dvě stě kusů těchto módních doplňků, jež vynáší na různá společenská setkání.  

Kabelka, která vysílá signály 

Respektive ne přímo kabelka, ale královna vysílá signály tím, co s kabelkou při různých setkáních dělá. Například pokud je kabelka na stole při večeři, královna si přeje, aby byla schůzka ukončena do pěti minut. Jestliže je kabelka položena na zem, konverzaci si královna neužívá a chce být svou gardedámou prakticky ihned zachráněna.  

Co ukrývá kabelka uvnitř? 

Nejčastějším kouskem, který ukazuje veřejnosti je kabelka Launer, která je ve verzi Royal s prodlouženým uchem. Pokud bychom do ní nahlédli, neviděli bychom obvyklý nepořádek, který se nachází v kabelkách jiných dam či žen. Nezahlédli bychom ani zmuchlané lístky od parkování nebo klíče či mince. To zkrátka královna nenosí.  

Mimochodem, když už jsme u parkovacích lístků, královna nemá ani pas ani řidičský průkaz. V Británii může jezdit i bez toho, i když je pravdou, že neustále má po ruce svého komorníka.  

K TÉMATU  Královna Alžběta II. a 13 největších zajímavostí z jejího života

Rtěnka i zrcátko 

Co bychom však v kabelce královny Alžběty II. našli, jsou běžné věci, jako rtěnka nebo zrcátko. Co v jejím šatníku také nechybí, tak úhledně složená bankovka, kterou věnuje v kostele při sbírkách. Ta bývá v hodnotě pěti až deseti liber.  

Přenosný háček  

Pokud byste četli řadu biografických knih, v mnohých z nich se uvádí, že se v kabelce Jejího Veličenstva najde také přenosný háček. Nabízí se otázka, k čemu vlastně slouží? To byste neuhodli! Má sloužit k zavěšení kabelky pod stolem.  

Brýle i plnící pero 

Brýle na čtení, plnící pero nebo pastilky s mátou jsou také nedílnou součástí královské kabelky. Z toho vyplývá, že je sama královna opravdu praktickou ženou.  

Mobilní telefon – ano nebo ne? 

Co bývá velice často předmětem spekulací je mobilní telefon. Zatímco někdo je toho názoru, že ho královna s sebou nosí, jiný si myslí opak. Telefon však královna podle všeho opravdu vlastní, aby mohla komunikovat s vnoučaty. Je však pravděpodobnější, že místo toho, aby ho měla v kabelce ho má některá z jejích osobních asistentek.  

Kolem čeho spekulace nekolují, tak kolem páru rukavic. Ty mají u sebe osobní asistentky stejně jako vlhčené levandulové ubrousky nebo pár rukavic. 

Fotografie a talismany 

Říká se, že s sebou královna nosí také talismany od svých vnoučat či rodinné fotografie. Jestli je však toto fakt nebo jen pouhá domněnka, těžko říct. To bychom museli sami nahlédnout do kabelky britského Alžběty II. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Slavné lesbičky aneb tyhle krásky o mužné obětí nestojí

Nejpřitažlivější muži světa. Hezouni všech věkových kategorií aneb dámy, těšte se

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Milán – mekka módy, kam se dostanete prakticky za pár korun. Dopravu můžete zvolit leteckou, ale ve hře je i jízda osobním autem (vždyť leží sotva 800 kilometrů daleko). Ať už se však do italského města dostanete jakýmkoli způsobem, nezapomeňte zde navštívit řadu nádherných míst. Tahle jsou ta nejdůležitější, abyste skutečně mohli říct, že jste viděli Milán po všech jeho stránkách.
Na naši psychiku je toho prostě někdy moc: Práce, starost o rodinu, výchova dětí, péče o domácnost, do toho musíme mnohdy řešit osobní krize a krize ve vztahu. Není tedy divu, že občas už nemůžeme dál, cítíme se unavení a nejdou nám věci tak, jak bychom si představovali. Můžeme si občas myslet, že jsme jen líní, znechucení, a za to se i občas stydíme.
Orchideje patří k pokojovým rostlinám, které jsou dlouhodobě oblíbené. I když se mnozí domnívají, že se nejedná o moderní pokojovou rostlinu, opak je pravdou. Je to stále dokonalý dárek k narozeninám nebo k výročí. Jen je třeba myslet na to, že ne každý obdarovaný se o tuto elegantní rostlinu umí starat. Při pěstování orchideje se totiž dopouštíme několika chyb, jež ji mohou spíše vyhubit než podpořit v bezproblémovém růstu.
Říká se, že střepy přinášejí štěstí. Ještě větší radost vám však udělá, když se žádné sklo nerozbije. Někdy je proto lepší nechat broušený křišťál ve skříni. Takové akce jsou třeba zahradní oslava, piknik s kamarádkami nebo silvestrovský večírek.
Ekonomům je nyní zřejmě jasné, o čem je řeč, nebo tedy alespoň ve světě obchodování, ostatní možná jen pokrčí rameny. Optikou Paretova principu se však můžete zadívat nejen na svět ekonomie, ale na veškerou vaší činnost – hubnutí nevyjímaje. O čem je to tedy vlastně řeč?
PLC House je rodinný dům v argentinském Villa Allende. Byl navržen čistě a lineárně, s ohledem na praktičnost, úspornnost a flexibilitu. Tři ložnice, každá s vlastní koupelnou, prostorný prosklený obývací pokoj s výhledem ven na terasu a vzrostlé stromy. To vše na jednom jediném patře. Není nádherný?
Zařizujete si novou kuchyň a přišlo na výběr osvětlení? Máme pro vás pár tipů, jak ho vybrat, abyste se tam cítili příjemně a taky bezpečně. Přeci jen jde o místo, kde se používají nože a další náčiní, u kterého je třeba dbát opatrnosti.

Nepřehlédněte

Pokud jste se rozhodli, že regál je skvělým způsobem, jak dosáhnout úspory místa i zpřehlednění uskladněných věcí (může jít o potraviny, nářadí, nástroje, kanystry, přístroje a další), nyní stojíte před rozhodnutím, jaký regál si vlastně vybrat. V úvahu je třeba vzít hned několik parametrů.
Pelargonie, známější spíše jako muškáty, patří mezi nejoblíbenější květiny do truhlíků či jiných nádob. Pelargonie vodopádem svých barevných květů zdobí nejeden balkón či terasu. Pelargonie jsou velmi dekorativní, nenáročné na pěstování, odolné vůči chorobám a škůdcům, a proto jejich pěstování zvládne i naprostý začátečník.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek