Pondělí , 11. 12. 2023

Dana

Kabelka Alžběty II.: co v ní ukrývá a pravidelně nosí?

Britská královská rodina v poslední době čelí náporu fotografů a novinářů. Na vině jsou rozpory v rodině vyvolané princem Harrym a jeho americkou manželkou, které nenechávají jednoho člena rodiny v klidu. Tedy výjimkou je královna, která se svou kabelkou nedává znát prakticky žádné emoce, co se týče tohoto tématu.  
kabelka alžběty II.
Co všechno ukrývá kabelka Alžběty II.? (foto: 123RF)

08. 09. 2021

I když se členové královské rodiny v poslední obě označují spíše za celebrity než za monarchy, nezabývejme se přímo jimi. Co nás zajímá nejsou slavní, ale kabelka královny Alžběty II., kterou má vždycky u sebe. Jednou z nejvíce ikonických je kabelka Launer, která zdobí královninu ruku už sedmdesát let. Kdy ji vytáhne na veřejnost a co se v ní vlastně ukrývá? 

Kabelka Launer patří k tomu nejoblíbenějšímu 

Alžběta II. má stejně jako řada jiných žen své oblíbené kousky v šatníku, respektive ve své sbírce. Je však pravdou, že v porovnání s ostatními ženami je její sbírka trochu pestřejší a větší. Z té hromady kabelek si královnino srdce získala právě zmiňovaná kabelka Launer, která patří k nejoblíbenějším stejně jako kousky z dílny Anello a Davide.  

Kabelky Launer jsou obecně považovány za investiční a drahou záležitost. Přece jenom se jich vyrábí rok co rok pouze 150 kusů. A rovnou pět z nich putuje do královnina šatníku. V její sbírce bychom našli rovnou dvě stě kusů těchto módních doplňků, jež vynáší na různá společenská setkání.  

Kabelka, která vysílá signály 

Respektive ne přímo kabelka, ale královna vysílá signály tím, co s kabelkou při různých setkáních dělá. Například pokud je kabelka na stole při večeři, královna si přeje, aby byla schůzka ukončena do pěti minut. Jestliže je kabelka položena na zem, konverzaci si královna neužívá a chce být svou gardedámou prakticky ihned zachráněna.  

Co ukrývá kabelka uvnitř? 

Nejčastějším kouskem, který ukazuje veřejnosti je kabelka Launer, která je ve verzi Royal s prodlouženým uchem. Pokud bychom do ní nahlédli, neviděli bychom obvyklý nepořádek, který se nachází v kabelkách jiných dam či žen. Nezahlédli bychom ani zmuchlané lístky od parkování nebo klíče či mince. To zkrátka královna nenosí.  

Mimochodem, když už jsme u parkovacích lístků, královna nemá ani pas ani řidičský průkaz. V Británii může jezdit i bez toho, i když je pravdou, že neustále má po ruce svého komorníka.  

K TÉMATU  Královna Alžběta II. a 13 největších zajímavostí z jejího života

Rtěnka i zrcátko 

Co bychom však v kabelce královny Alžběty II. našli, jsou běžné věci, jako rtěnka nebo zrcátko. Co v jejím šatníku také nechybí, tak úhledně složená bankovka, kterou věnuje v kostele při sbírkách. Ta bývá v hodnotě pěti až deseti liber.  

Přenosný háček  

Pokud byste četli řadu biografických knih, v mnohých z nich se uvádí, že se v kabelce Jejího Veličenstva najde také přenosný háček. Nabízí se otázka, k čemu vlastně slouží? To byste neuhodli! Má sloužit k zavěšení kabelky pod stolem.  

Brýle i plnící pero 

Brýle na čtení, plnící pero nebo pastilky s mátou jsou také nedílnou součástí královské kabelky. Z toho vyplývá, že je sama královna opravdu praktickou ženou.  

Mobilní telefon – ano nebo ne? 

Co bývá velice často předmětem spekulací je mobilní telefon. Zatímco někdo je toho názoru, že ho královna s sebou nosí, jiný si myslí opak. Telefon však královna podle všeho opravdu vlastní, aby mohla komunikovat s vnoučaty. Je však pravděpodobnější, že místo toho, aby ho měla v kabelce ho má některá z jejích osobních asistentek.  

Kolem čeho spekulace nekolují, tak kolem páru rukavic. Ty mají u sebe osobní asistentky stejně jako vlhčené levandulové ubrousky nebo pár rukavic. 

Fotografie a talismany 

Říká se, že s sebou královna nosí také talismany od svých vnoučat či rodinné fotografie. Jestli je však toto fakt nebo jen pouhá domněnka, těžko říct. To bychom museli sami nahlédnout do kabelky britského Alžběty II. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Slavné lesbičky aneb tyhle krásky o mužné obětí nestojí

Nejpřitažlivější muži světa. Hezouni všech věkových kategorií aneb dámy, těšte se

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Šedá v interiéru vládne! Nejsou to pastelové barvy ani zářivé kombinace, které bychom chtěli vidět doma. Trendy a zájem zákazníků jasně ukazují, která barva se těší oblibě. Obývací pokoje, kuchyně, ložnice i koupelna, tam všude lahodí oku šedá. Žádná jiná barva se nemůže pochlubit takovým množstvím odstínů. Šedá maximálně těží z toho, že se ze všech barev nejvíc hodí k bílé, což je tradiční barva stěn v interiéru. Právě v kombinaci s černou nebo dalšími odstíny šedé spolu potom mohou vytvořit zázraky i u vás doma.
Co vyrazit na hory? Vyhlášená lyžařská destinace Méribel ve francouzských Alpách patří mezi ty nejluxusnější. Tahle překrásná horská chata je k pronájmu! Celých 330 m² a 3 patra, kde je 6 ložnic, prostorný obývací pokoj s panoramatickým oknem nebo vlastní kuchyně. Dole najdete krytý bazén a k dispozici je i sauna. Navíc dodávka s řidičem. Stejně ohromující jako vzhled a interiér chaty je i ceník služeb. Tohle zkrátka něco stojí.
Média jsou plná zpráv o koronaviru. Přitom v naší zemi není toto nebezpečí tak akutní jako docela obyčejná chřipka, které letos podlehlo už 23 osob. Proočkovanost na chřipku je u nás pouze 5 % a průměrně na ni zemře v Česku 1500 osob ročně. Proočkovanost se ale snižuje i u ostatních nemocí. Tento stav má na svědomí mnoho nesmyslných mýtů a fám o očkování. Jak je to doopravdy?
V dnešní době bezpochyby roste oblíbenost korejské a japonské kosmetiky a pomůcek pro krásu, nicméně ani ta čínská nezůstává v zapomnění. Počínaje čínskými bylinkovými čaji a pudry zaznamenal svět krásy instagramový vzestup křišťálového kamene na obličej – Gua sha. To je nástroj, který se používá k masáži obličeje pro čistší a zdravější pleť.

Nepřehlédněte

Lidé zranění při pádu na zamrzlém či zasněženém chodníku musí o odškodnění bojovat dlouho, v 67 procentech déle než rok. Až ve třech čtvrtinách případů totiž obce a technické služby odmítají za zranění přijmout odpovědnost. Konečné odškodnění se přitom může vyšplhat na statisíce, průměr je 287 tisíc korun. Podle zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích zodpovídá za náhradu škody, která vznikla při neprůchodnosti chodníku, město či obec. Jak se zachovat, když se vám to stane?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek