Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Kabelka Alžběty II.: co v ní ukrývá a pravidelně nosí?

Britská královská rodina v poslední době čelí náporu fotografů a novinářů. Na vině jsou rozpory v rodině vyvolané princem Harrym a jeho americkou manželkou, které nenechávají jednoho člena rodiny v klidu. Tedy výjimkou je královna, která se svou kabelkou nedává znát prakticky žádné emoce, co se týče tohoto tématu.  
kabelka alžběty II.
Co všechno ukrývá kabelka Alžběty II.? (foto: 123RF)

08. 09. 2021

I když se členové královské rodiny v poslední obě označují spíše za celebrity než za monarchy, nezabývejme se přímo jimi. Co nás zajímá nejsou slavní, ale kabelka královny Alžběty II., kterou má vždycky u sebe. Jednou z nejvíce ikonických je kabelka Launer, která zdobí královninu ruku už sedmdesát let. Kdy ji vytáhne na veřejnost a co se v ní vlastně ukrývá? 

Kabelka Launer patří k tomu nejoblíbenějšímu 

Alžběta II. má stejně jako řada jiných žen své oblíbené kousky v šatníku, respektive ve své sbírce. Je však pravdou, že v porovnání s ostatními ženami je její sbírka trochu pestřejší a větší. Z té hromady kabelek si královnino srdce získala právě zmiňovaná kabelka Launer, která patří k nejoblíbenějším stejně jako kousky z dílny Anello a Davide.  

Kabelky Launer jsou obecně považovány za investiční a drahou záležitost. Přece jenom se jich vyrábí rok co rok pouze 150 kusů. A rovnou pět z nich putuje do královnina šatníku. V její sbírce bychom našli rovnou dvě stě kusů těchto módních doplňků, jež vynáší na různá společenská setkání.  

Kabelka, která vysílá signály 

Respektive ne přímo kabelka, ale královna vysílá signály tím, co s kabelkou při různých setkáních dělá. Například pokud je kabelka na stole při večeři, královna si přeje, aby byla schůzka ukončena do pěti minut. Jestliže je kabelka položena na zem, konverzaci si královna neužívá a chce být svou gardedámou prakticky ihned zachráněna.  

Co ukrývá kabelka uvnitř? 

Nejčastějším kouskem, který ukazuje veřejnosti je kabelka Launer, která je ve verzi Royal s prodlouženým uchem. Pokud bychom do ní nahlédli, neviděli bychom obvyklý nepořádek, který se nachází v kabelkách jiných dam či žen. Nezahlédli bychom ani zmuchlané lístky od parkování nebo klíče či mince. To zkrátka královna nenosí.  

Mimochodem, když už jsme u parkovacích lístků, královna nemá ani pas ani řidičský průkaz. V Británii může jezdit i bez toho, i když je pravdou, že neustále má po ruce svého komorníka.  

K TÉMATUAlkoholické koktejly na party i zimní radovánky

Rtěnka i zrcátko 

Co bychom však v kabelce královny Alžběty II. našli, jsou běžné věci, jako rtěnka nebo zrcátko. Co v jejím šatníku také nechybí, tak úhledně složená bankovka, kterou věnuje v kostele při sbírkách. Ta bývá v hodnotě pěti až deseti liber.  

Přenosný háček  

Pokud byste četli řadu biografických knih, v mnohých z nich se uvádí, že se v kabelce Jejího Veličenstva najde také přenosný háček. Nabízí se otázka, k čemu vlastně slouží? To byste neuhodli! Má sloužit k zavěšení kabelky pod stolem.  

Brýle i plnící pero 

Brýle na čtení, plnící pero nebo pastilky s mátou jsou také nedílnou součástí královské kabelky. Z toho vyplývá, že je sama královna opravdu praktickou ženou.  

Mobilní telefon – ano nebo ne? 

Co bývá velice často předmětem spekulací je mobilní telefon. Zatímco někdo je toho názoru, že ho královna s sebou nosí, jiný si myslí opak. Telefon však královna podle všeho opravdu vlastní, aby mohla komunikovat s vnoučaty. Je však pravděpodobnější, že místo toho, aby ho měla v kabelce ho má některá z jejích osobních asistentek.  

Kolem čeho spekulace nekolují, tak kolem páru rukavic. Ty mají u sebe osobní asistentky stejně jako vlhčené levandulové ubrousky nebo pár rukavic. 

Fotografie a talismany 

Říká se, že s sebou královna nosí také talismany od svých vnoučat či rodinné fotografie. Jestli je však toto fakt nebo jen pouhá domněnka, těžko říct. To bychom museli sami nahlédnout do kabelky britského Alžběty II. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Slavné lesbičky aneb tyhle krásky o mužné obětí nestojí

Nejpřitažlivější muži světa. Hezouni všech věkových kategorií aneb dámy, těšte se

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Rozhodli jste se zatočit s přebytečnými kily po porodu a začít běhat s kočárkem? Jistě je to ideální varianta jak dělat něco pro sebe a při tom zabavit i vašeho potomka aniž byste museli složitě shánět hlídání. Mimo standartní výbavy na běh je však důležité vybrat i správný kočárek, který splní všechny vaše kritéria a očekávání.
Jak šetřit s vodou? Běžná otázka, na kterou chce znát tolik lidí odpověď. Úspěch ale tkví ve dvou věcech, a sice ve změně svých návyků a v investování do spotřebičů, které s vodou zachází opatrně. A jedním z těchto spotřebičů je myčka na nádobí. Pokud ještě ve vaší kuchyni nedominuje, prozraďme si, jak takovou myčku na nádobí vybrat?
Každé znamení zvěrokruhu má své vlastní silné stránky. Ty jsou klíčové pro určení toho, co ženy bude na mužích přitahovat, tedy jaká znamení si budou volit jaké muže. Pokud jste žena nebo muž, vyberte si své znamení a podívejte se na jeho povahové rysy. Následně se dozvíte, jaké typy mužů budou danou ženu přitahovat.
Působení na sociálních sítích je dnes prakticky nutností. Právě zde se totiž celé dění světa odehrává. Lidé sdílí své dny, zážitky, také pracovní nabídky. Firmy prezentují své služby a produkty. Zkrátka a dobře kdo není na Instagramu, jako kdyby nebyl. Proto se snažte vyladit svůj profil k dokonalosti natolik, aby se z něj stala podoba pasivního příjmu. Jaké aplikace vám k dosažení kýženého množství sledujících pomůžou?
Leden je ideálním obdobím, kdy byste si měli naordinovat očistu. Zbavíte se při ní všech škodlivých látek a zároveň posílíte imunitu. Přece jen játra, a nejen ta, dostala v závěru roku pořádně zabrat. Chcete-li jim ulevit, zapojte se do soutěže o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám pomůže při detoxikaci organizmu a navíc podpoří vaši obranyschopnost.

Nepřehlédněte

Děti jsou fascinovány celou zvířecí říší. I proto jejich kroky velmi často míří do zoologických zahrad, kde mohou být svědky existence i takových tvorů, které běžně v přírodě nepotkají. Po ukončení výletu do zoo se v nich však probouzí touha mít vlastního tvora, o kterého by mohli pečovat, také doma. A stává se, že po dlouhém naléhání a přemlouvání rodiče jednoho dne svolí. Jenže jaký domácí mazlíček je ten nejvhodnější?
Stejně jako učení se sedět, plazit se a chodit, je i cvičení na nočník dovedností, které se vaše dítě musí naučit. Zatímco většina dětí je připravena zahájit trénink na toaletě mezi 18 měsíci a 3 lety, existuje několik dalších dovedností, které musí dítě zvládnout, než může trénink začít. Nočník se nejlépe provádí, když je fyzický a emoční vývoj vašeho dítěte ve správném bodě.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek