Pátek , 17. 05. 2024

Aneta

Turecko a Mallorca: Dvě destinace, kde si můžete přivonět k létu už dnes

Sluníčko a teploty překonávající 20°C. Takto nějak přichází léto do české kotliny. Nemusíte na něj čekat na přelom května a června. Za takovým létem můžete vyrazit už v dubnu, třeba do Turecka nebo na Mallorcu.

21. 03. 2024

Turecko

Last minute nebo dlouho plánovaná dovolená – Turecko vás nadchne v obou případech. Stát rozkročený na dvou kontinentech nabízí všechno, co si jen můžete přát. V první řadě fantastické podnebí, které už v dubnu slibuje téměř letní teploty. Sluneční paprsky jsou přesně tím, co Středoevropan potřebuje po předlouhé zimě, třeba když jej zláká dovolená last minute. Tady si je navíc můžete užívat i v superluxusních letoviscích, která jsou plně srovnatelná třeba s těmi španělskými. A ty v Evropě patří k nejvyhlášenějším. K tomu si přidejte takřka karibské pláže, které se střídají se skalnatým pobřežím. Písek i skály přitom mizí v temně modrém moři. Jen jeho teplota teď na jaře není nic pro neotužilé. I když nějakých 18°C je rozhodně snesitelných.

Pokud je to však na vás málo a takto teplá voda vás neláká, ani tak si v dubnovém Turecku nemusíte lámat hlavu, co podniknete. Vždyť počasí je ideální pro objevování zdejších krás. Historie Turecka je bohatá a místní památky vás nadchnou. Perlou Turecké riviéry je město Side, na Egejské riviéře zase nesmíte vynechat Bodrum. A pokud to z místa, kde trávíte dovolenou, není daleko do Istanbulu, máte minimálně o den zábavy postaráno. A rozhodně nejde jen o památky. Zkusit musíte i tureckou kuchyni. Ta je vyhlášená po celém světě. Ne nadarmo se o Turecku mluví jako o jedné z top světových kulinářských destinací. To se nakonec dozvíte ihned, jakmile do internetového vyhledávače zadáte heslo last minute Turecko.

Mallorca

Možná je pro vás Turecko přece jen až moc velká exotika a hledáte lokalitu, kde se nemůžete spálit, ani když vyrážíte na super last minute, tedy téměř úplně bez rozmyslu. V tom případě vás pozveme na španělské Baleáry a na jejich největší ostrov Mallorca. Místní klima z něj v zimě dělá ráj pro cyklisty a brzy na jaře pro všechny, kdo si chtějí užít téměř letního počasí i klidu, který mimosezónní období nabízí. Jen ta voda je v této části Středozemního moře na jaře poněkud chladnější.

K TÉMATU  Stimulátory klitorisu, dokonalá péče o sexuální zdraví žen

Láká-li vás navíc aktivní dovolená, Mallorca vás na jaře nadchne. Příroda v plném rozpuku bují po horách, co jich jen na tomto ostrově najdete. Na zemi se střídají pestré barvy květů se šťavnatou zelení a vy si můžete užít slunného počasí téměř beze srážek. Těch stezek a výhledů, co zdejší krajina nabízí. Inu, nejvyšší čas shánět na Mallorcu například last minute TUI.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Suchý únor se těší čím dál větší popularitě. Zatímco v zahraničí jede spíš ”dry january”, už proto že navazuje skvěle na novoroční předsevzetí, my Češi jsme spíš pro ten kratší měsíc bez alkoholu. I tak ty čtyři střízlivé týdny nemusí být žádná pruda, když si je zpříjemníte mocktaily.
Když se blíží vánoční svátky, v obchodních centrech se setkáváme s obrovskými frontami. Ty však nevedou nikam jinam než do malého krámku s názvem Pandora. Zejména pánové, kteří zapomněli svým nejdražším koupit něco hezkého se snaží na poslední chvíli ulovit alespoň přívěsek na náramek, po kterém ženy doslova touží, i když se tedy razantně plácnou přes kapsu. To se však změní.
Agorafobie postihuje dvakrát častěji ženy než muže. Typická doba, kdy se u pacientů příznaky agorafobie projeví, je mezi 25 až 35 lety. Obecně známá je tato porucha jako strach z veřejných a otevřených prostor.
Petra má dnes tříletého chlapečka, který již chodí do školky. Žije se synem sama v bytě, většinu dne tráví u své matky a babičky.
Od letošního roku existuje státní podpora bydlení pro mladé do 36 let a částky, které lze získat při velmi nízkém úročení, nejsou zanedbatelné. A již 25 let pomáhá v pořízení bydlení také stavební spoření, které je díky dlouhodobě zaručeným nízkým úrokovým sazbám sázkou na jistotu.
Módní trendy začínajícího roku nejsou zase tak velkým překvapením, jaké jsme někteří očekávali. Takže to nebudeme zdržovat a jdeme rovnou na věc.
Každému je nejspíš jasné, že bez zdravé životosprávy a pravidelného cvičení je téměř nemožné si vypracovat štíhlou postavu. Dneska se zaměříme na cvičení. Protože víme, jak je těžké začít cvičit, tak aby nás to všechny bavilo, proto vám v dnešním článku přinášíme pět jednoduchých cviků, které vám zdokonalí vaši postavu.
Bydlet v malém příbytku není nic, za co byste se měli stydět. A stejně tak to není žádná nevýhoda. Naopak - čeká vás méně uklizení. Konkrétně utírání prachu, protože se u vás nebude nacházet velké množství nábytku. Tím se takovým pomyslným oslím můstkem dostáváme k jeho zařizování. Abyste nežili v přecpané, kýčovité domácnosti, vyplatí se myslet na několik základních pravidel. 
Ano, skutečně se to děje a rozhodně to není žádná vzácnost. I ženy po třicítce nemusejí mít manžela a děti, jen mezi námi pořád existují tací, které to nejenom překvapuje, ale dokonce i pohoršuje.
Kolují všude a někdy je těžké vyfiltrovat, co je pravda a co je pouhá spekulace. Mýty jsou zkrátka nedílnou součástí nejen internetového dění, a na pár takových se spolu podíváme. Přesněji na tvrzení o jídlech, která zhoršují a podporují tvorbu akné, a přitom tomu tak ve skutečnosti není.
Druhů čaje existuje skutečně nepřeberné množství. Čaj, to je životní styl, rituál, který se opakuje dnes a denně. Někdy jím zaháníme žízeň, jindy ho pijeme na chuť. Ovocný nebo bylinný čaj známe dozajista všichni, ale už méně jsou nám známé jejich účinky nebo podrobnější dělení. Pojďme se proto na čaje podívat společně.

Výběr článků

Zatímco svět čelí velkému množství výzev, jako je například změna klimatu nebo nedostatek obnovitelných zdrojů, společnost by měla začít ženské nápady a vynálezy brát vážněji. Proč? Protože i ženy už mnohokrát dokázaly, že si zaslouží na poli vědy uznání.
Tahle kočka si užívá víkendový relax a v klidu sleduje video s ptáky na chytrém zařízení. Rušit se od lenošení ale rozhodně nenechá a svůj oblíbený tablet jen tak nepustí.

Nepřehlédněte

Pro podklady na tento článek nemusíme sahat hluboko do kapsy, vždyť přece katastrofické filmy se často natáčejí právě na základě skutečných událostí. Ke každé události se pak přirozeně přidá malé nebo velké množství fikce a divák se může těšit na fascinující a zároveň strašidelný koktejl. Hollywoodští filmaři jsou na takové trháky přímo odborníci, a proto se nechte strhnout ojedinělými snímky, které by za žádnou cenu neměly ujít vaší pozornosti!
Strečink je jednoznačně nezbytnou součástí jakéhokoli tréninku či cvičení. Pomáhá zvyšovat flexibilitu a rozšiřovat možnosti pohybu těla. Správně byste měli strečink provádět jak před, tak i po cvičení. Před tréninkem je třeba tělo trochu prohřát a připravit na zátěž, aby nedošlo ke svalovým křečím. Po cvičení musíte zase svaly trochu zklidnit. A právě to dokáže správný strečink.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek