Středa , 17. 08. 2022

Petra

Lze si užít koupání s menstruací? S těmito pomůckami ano

Léto nepochybně patří k vůbec nejoblíbenějšímu období, které většina z nás vždy netrpělivě vyhlíží. Ostatně není nic lepšího, než si užívat sluneční paprsky, hodit opalovačku a vyblbnout se v prohřáté vodě. Jenže co když pohodovou idylku naruší příchod menstruace?
koupání s menstruací
S novodobými pomůckami se nemusíte na bazén během svého týdne jen koukat.

28. 07. 2022

28. 07. 2022

Ať je léto, nebo zima, s menstruací, která nás měsíc co měsíc alespoň týden doprovází, prostě musíme počítat. Ale ruku na srdce – v létě bychom ji s radostí klidně oželely. Není totiž nic horšího, než se v tropických teplotách (a zabalená ve vložkách) kroutit v křečích a se slzou v oku koukat na ostatní, kteří zrovna dovádí ve vodě. Koupání s menstruací totiž považujeme za obtíž. Navíc nám to do jisté míry komplikuje plánování dovolené, nehledě na fakt, že sem tam se stane, že zkrátka přijde neohlášeně dřív nebo později. Ať tak či onak se vyplatí být připravená na každou situaci. Jenže jak? Na to se právě teď podíváme.

Oddálení menstruace není vždy ideální řešení

Ve spojení menstruace a dovolené nejednu z nás napadne klasické oddálení periody za pomoci prášků od gynekologa. To se však vyplatí tehdy, pokud termín vaší dovolené přímo koresponduje s počátkem menstruace. Ovšem řada žen se snaží vyhýbat chemickému oddálení menstruace, které zákonitě rozhodí klasický cyklus ženy (navíc občas ani ty pocity, že je ve vašem těle něco trochu jinak, nejsou úplnou lahůdkou).

A právě proto se ženy snaží hledat další skulinky, jak si i to koupání s menstruací užít naplno. Tentokrát pomineme všelijaké přírodní pomocníky pro oddálení nebo snížení intenzity menstruace (prý funguje citrón a některé bylinky), zato se mrkneme na menstruační pomůcky, se kterými bude vás červený týden o něco komfortnější.

Menstruační tampóny s probiotiky

Zatímco některé ženy na ně nedají dopustit, jiným zkrátka nesedí. Ovšem je bez výhrad, že tampóny už řadu let patří k pomůckám, díky nimž si bezstarostně užijete koupání i sportování. Pokud jste ale obecně náchylnější na poševní infekce, zkuste místo klasických vsadit na tampóny s probiotiky. V případě slabší menstruace nejsou od věci tampóny napuštěné vazelínou, které zabrání proniknutí bakterií skrze tampón do pochvy. 

K TÉMATUEndometrióza, jeden z důvodů ženské neplodnosti. Jak se projevuje a které ženy jsou nejvíce ohroženy? Přinášíme průvodce
koupání
Koupání s menstruací není žádný mýtus.

Menstruační kalíšky

Jsou bezesporu úžasnou a cenově výhodnou variantou, která je víceméně přátelská i k přírodě. Vzhledem k tomu, že jeden kalíšek vám poslouží bezmála pět let, nevzniká po něm tolik odpadu, jako třeba po tampónech.

Vyrábí se v řadě velikostí, jejichž výběr se odvíjí podle toho, zda jste rodila či nikoli. Každý kalíšek má pak svůj určitý objem, který zvládne unést. Ve chvíli, kdy se naplní, stačí obsah krve vylít, kalíšek propláchnout horkou vodou a znovu zavést. Jeho zavádění však vyžaduje určitou dávku cviku, ovšem po chvíli vám to ani nepřijde – jakmile to dostanete do ruky, půjde to hladce a díky jeho pružnosti ho v poševní oblasti ani nepocítíte.

Ve vodě není třeba se obávat, že by krev z kalíšku nějak vytekla, jestliže tedy používáte tuhle pomůcku, můžete si v klidu užít i koupání s menstruací. Nestane se vám, že by se jako tampón moc nasákl a pokusil se ”vyklouznout”.

Menstruační houby

Mezi menstruační pomůcky musíme zařadit i menstruační houbičky, jež v posledních letech zažívají poměrně velký boom. A je tomu tak právem. Oproti tampónům nebo třeba kalíšku jsou úžasně měkké, snadno se přizpůsobí, proto v pochvě nebudete mít pocit, že vám tam něco překáží. Jejich zavádění je zároveň o to snazší a co se míry absorpce týče, i tady můžete být v klidu.

Houbičky jsou k dostání v mnoha tvarech i velikostech – určené pro slabou až silnou menstruaci. Ovšem pozor, i tady je nutné dodržovat pravidelnou výměnu v rámci prevence toxického šoku. Vybrat si pak můžete mezi mořskými houbami, anebo průmyslově vyráběnými houbičkami, které svým vzhledem připomínají houbičky na nanášení make-upu. 

bolest
I když obvykle máme radost, že menstruace přišla, ty bolesti bychom si hned odpustily.

Menstruační plavky

Koupání s menstruací nikdy nebylo snazší, než po vynálezu menstruačních plavek. Přestože menstruační plavky jsou v našich končinách ještě docela v plenkách, i tak už je na pár místech úspěšně pořídíte. Co nevidět se však dá předpokládat přísun nových a nových modelů, které potěší nejen svým designem, ale také sílou absorpce. V zahraničí snadno pořídíte plavky jak pro slabou, tak i vysokou sílu menstruace, které vás ochrání v každé fázi ženského cyklu.

K TÉMATUUdržitelná móda: Trend, který miluje nejen příroda, ale i my!

Menstruační plavky jsou doslova jako sen. Díky speciální technologii dokážou vstřebat úctyhodný obsah menstruační krve, aniž by ji propustily ven. A samozřejmě vůbec nejlepší jsou pro všechny ženy, které si nechtějí do pochvy nic zavádět, ale jen si jakoby obléknout klasické plavky a jít se prostě koupat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Menstruační kalhotky: Menstruace plná pohody a ekologie

Menstruační cyklus v čase: Jak se mění po dekádách?

Zdroje článku:
https://www.cosmopolitan.com/uk/body/health/a12053820/is-it-safe-to-swim-on-period/&prev=search&pto=aue
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Když je zmínka o mandlovém mléce, možná vás na prvním místě napadne jeho přínos v kuchyni. Je velmi populární u lidí alergických na laktózu, vegetariánů či vitariánů. Mandlové mléko však může mít i zcela odlišné využití. Může vám totiž pomoct ke zdravým vlasům a pleti.
Dovolená na ostrově Mauricius zní jako sen každého cestovatele. A přitom cestování na něj nemusí být žádná složitá ani drahá záležitost. Ostrov Mauritius je rájem, kolem kterého se rozprostírá nekonečná Indický oceán. Je to kouzelný ostrov s bílými a čistými plážemi, vysokými a zelenými palmami, na nichž zpívají úžasně barevní ptáci.
Příroda se po zimě pomalu probouzí ze spánku. To samé platí také o našem těle, které v chladných měsících fungovalo v trochu jiném režimu. A právě teď, kdy jaro začíná nabírat na síle, je ten správný čas nastartovat očistu organismu a dopřát si svěží probuzení. Jednou z možností je detox jednotlivých orgánů, které zkrátka pro zdravé tělo i mysl musí šlapat jak hodinky. Pojďme se společně mrknout na podrobnosti.
Lidé zranění při pádu na zamrzlém či zasněženém chodníku musí o odškodnění bojovat dlouho, v 67 procentech déle než rok. Až ve třech čtvrtinách případů totiž obce a technické služby odmítají za zranění přijmout odpovědnost. Konečné odškodnění se přitom může vyšplhat na statisíce, průměr je 287 tisíc korun. Podle zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích zodpovídá za náhradu škody, která vznikla při neprůchodnosti chodníku, město či obec. Jak se zachovat, když se vám to stane?
Když vám několik lékařů nezávisle na sobě oznámí, že v pětadvaceti letech máte počínající artrózu a nic se s tím nedá dělat, můžete udělat dvě věci. Buď to vzdát a trpět po zbytek života bolestmi kyčlí a všeho možného, nebo lékařům nevěřit a vzít situaci do vlastních rukou.
Léto je v plném proudu a snad každého z nás čeká aspoň jeden výlet. Buď do přírody, někam za hranice nebo jen k babičce na chalupu. Tak či tak, existují tři módní kousky, bez kterých se nikdo neobejde. Tyto věci se hodí pro každou situaci - spaní pod širákem, letní přeháňka v rozpáleném velkoměstě nebo zkrátka jen stylový doplněk na rande s cizinem. Pojď si přečíst následující řádky a objevit, o jaké kousky se jedná.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek