Sobota , 18. 05. 2024

Aneta

Lze si užít koupání s menstruací? S těmito pomůckami ano

Léto nepochybně patří k vůbec nejoblíbenějšímu období, které většina z nás vždy netrpělivě vyhlíží. Ostatně není nic lepšího, než si užívat sluneční paprsky, hodit opalovačku a vyblbnout se v prohřáté vodě. Jenže co když pohodovou idylku naruší příchod menstruace?
koupání s menstruací
S novodobými pomůckami se nemusíte na bazén během svého týdne jen koukat.

28. 07. 2022

28. 07. 2022

Ať je léto, nebo zima, s menstruací, která nás měsíc co měsíc alespoň týden doprovází, prostě musíme počítat. Ale ruku na srdce – v létě bychom ji s radostí klidně oželely. Není totiž nic horšího, než se v tropických teplotách (a zabalená ve vložkách) kroutit v křečích a se slzou v oku koukat na ostatní, kteří zrovna dovádí ve vodě. Koupání s menstruací totiž považujeme za obtíž. Navíc nám to do jisté míry komplikuje plánování dovolené, nehledě na fakt, že sem tam se stane, že zkrátka přijde neohlášeně dřív nebo později. Ať tak či onak se vyplatí být připravená na každou situaci. Jenže jak? Na to se právě teď podíváme.

Oddálení menstruace není vždy ideální řešení

Ve spojení menstruace a dovolené nejednu z nás napadne klasické oddálení periody za pomoci prášků od gynekologa. To se však vyplatí tehdy, pokud termín vaší dovolené přímo koresponduje s počátkem menstruace. Ovšem řada žen se snaží vyhýbat chemickému oddálení menstruace, které zákonitě rozhodí klasický cyklus ženy (navíc občas ani ty pocity, že je ve vašem těle něco trochu jinak, nejsou úplnou lahůdkou).

A právě proto se ženy snaží hledat další skulinky, jak si i to koupání s menstruací užít naplno. Tentokrát pomineme všelijaké přírodní pomocníky pro oddálení nebo snížení intenzity menstruace (prý funguje citrón a některé bylinky), zato se mrkneme na menstruační pomůcky, se kterými bude vás červený týden o něco komfortnější.

Menstruační tampóny s probiotiky

Zatímco některé ženy na ně nedají dopustit, jiným zkrátka nesedí. Ovšem je bez výhrad, že tampóny už řadu let patří k pomůckám, díky nimž si bezstarostně užijete koupání i sportování. Pokud jste ale obecně náchylnější na poševní infekce, zkuste místo klasických vsadit na tampóny s probiotiky. V případě slabší menstruace nejsou od věci tampóny napuštěné vazelínou, které zabrání proniknutí bakterií skrze tampón do pochvy. 

K TÉMATU  Jak efektivně vybělit zuby i bez dentisty. Nejdříve zjistěte příčinu
koupání
Koupání s menstruací není žádný mýtus.

Menstruační kalíšky

Jsou bezesporu úžasnou a cenově výhodnou variantou, která je víceméně přátelská i k přírodě. Vzhledem k tomu, že jeden kalíšek vám poslouží bezmála pět let, nevzniká po něm tolik odpadu, jako třeba po tampónech.

Vyrábí se v řadě velikostí, jejichž výběr se odvíjí podle toho, zda jste rodila či nikoli. Každý kalíšek má pak svůj určitý objem, který zvládne unést. Ve chvíli, kdy se naplní, stačí obsah krve vylít, kalíšek propláchnout horkou vodou a znovu zavést. Jeho zavádění však vyžaduje určitou dávku cviku, ovšem po chvíli vám to ani nepřijde – jakmile to dostanete do ruky, půjde to hladce a díky jeho pružnosti ho v poševní oblasti ani nepocítíte.

Ve vodě není třeba se obávat, že by krev z kalíšku nějak vytekla, jestliže tedy používáte tuhle pomůcku, můžete si v klidu užít i koupání s menstruací. Nestane se vám, že by se jako tampón moc nasákl a pokusil se ”vyklouznout”.

Menstruační houby

Mezi menstruační pomůcky musíme zařadit i menstruační houbičky, jež v posledních letech zažívají poměrně velký boom. A je tomu tak právem. Oproti tampónům nebo třeba kalíšku jsou úžasně měkké, snadno se přizpůsobí, proto v pochvě nebudete mít pocit, že vám tam něco překáží. Jejich zavádění je zároveň o to snazší a co se míry absorpce týče, i tady můžete být v klidu.

Houbičky jsou k dostání v mnoha tvarech i velikostech – určené pro slabou až silnou menstruaci. Ovšem pozor, i tady je nutné dodržovat pravidelnou výměnu v rámci prevence toxického šoku. Vybrat si pak můžete mezi mořskými houbami, anebo průmyslově vyráběnými houbičkami, které svým vzhledem připomínají houbičky na nanášení make-upu. 

bolest
I když obvykle máme radost, že menstruace přišla, ty bolesti bychom si hned odpustily.

Menstruační plavky

Koupání s menstruací nikdy nebylo snazší, než po vynálezu menstruačních plavek. Přestože menstruační plavky jsou v našich končinách ještě docela v plenkách, i tak už je na pár místech úspěšně pořídíte. Co nevidět se však dá předpokládat přísun nových a nových modelů, které potěší nejen svým designem, ale také sílou absorpce. V zahraničí snadno pořídíte plavky jak pro slabou, tak i vysokou sílu menstruace, které vás ochrání v každé fázi ženského cyklu.

K TÉMATU  Vyrobte si doma balzám na rty s oblíbenou vůní a připravte se na podzim a zimní mrazy

Menstruační plavky jsou doslova jako sen. Díky speciální technologii dokážou vstřebat úctyhodný obsah menstruační krve, aniž by ji propustily ven. A samozřejmě vůbec nejlepší jsou pro všechny ženy, které si nechtějí do pochvy nic zavádět, ale jen si jakoby obléknout klasické plavky a jít se prostě koupat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Menstruační kalhotky: Menstruace plná pohody a ekologie

Menstruační cyklus v čase: Jak se mění po dekádách?

Zdroje článku:
https://www.cosmopolitan.com/uk/body/health/a12053820/is-it-safe-to-swim-on-period/&prev=search&pto=aue
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Snubní prsten je považován za žílu lásky. Nevěsta a ženich si je vzájemně nasazují při svatebním obřadu, jako symbol spojení, věrnosti a lásky. Také by se dal vnímat, jako symbol „vlastnictví”. Prstýnek dává ostatním jasně najevo, že dotyčná osoba není k mání, že už jeho nebo její srdce patří někomu jinému. Jejich symbolika se v průběhu staletí vyvíjela a stále vyvíjí v závislosti na tradicích a kultuře.
Ani letošní léto se neobejde bez tradičních vln veder. Pro letošek meteorologové navíc předpovídají, že teploty mohou být extrémní. A ne každý si může nainstalovat klimatizaci, která by proti vedrům účinně pomohla. Jak si tedy poradit i bez klimatizace a náročných investic? Jak správně větrat v horkém bytě a čím nejlépe stínit?
Psi jsou odjakživa symbolem věrnosti a oddanosti. I mezi nimi se však najdou jedinci, kteří v tomhle směru excelují. Možná znáte příběh japonského psa plemene Akita Inu jménem Hačikó ze dvacátých let minulého století. Ten byl zvyklý čekat na svého pána, univerzitního profesora v letech, na jednom tokijském nádraží, kde ho páníček nechával cestou do práce.
Střevní potíže na cestách představují jeden z největších strašáků a též jeden z nejčastějších zdravotních problémů provázených cestování a dovolenou. Základem je prostá prevence a uvědomění si nástrah před vycestováním. Chceme-li co nejvíce snížit riziko zdravotních problémů, je nutné na to myslet již určitou dobou před cestou a celou dovolenou.
Nejradši byste křičeli, dupali nebo někoho doslova uškrtili! Něco vás tak moc naštvalo, že se nedokážete kontrolovat a vámi proudí jedna emoce za druhou.
Fakt, že pěvecká televizní soutěž Superstar je oblíbeným fenoménem nejen v Česku a na Slovensku, dokazuje historie. Vždyť první ročník SuperStar, kterému vévodila Aneta Langerová, se vysílal již v roce 2004. Letošní řada však přinese spoustu nového, díky čemuž i vás vtáhne do každého kola.
Od teď pochopíte, proč má Harry Potter svojí Hedviku. Říká se, že jsou sovy moudré, ale určitě jsou krásné a roztomilé. Tito predátoři mají svůj unikátní vzhled hlavně díky obrovským očím, a přestože jsou to majestátní ptáci, umí si pěkně zablbnout. Podívejte se, jak si dovedou hrát.
Štědrovečerní večeře u nás už není jen kapr a bramborový salát, přestože tato kombinace dominuje. Češi stále více experimentují. Pokud letos chcete také změnu, nechte se inspirovat tradicemi z jiných zemí světa.
Žena a kariéra? Ve vedení státních firem v Česku bylo podle údajů z roku 2018 pouze patnáct vrcholových manažerek. Manažerů oproti tomu ve stejném období pracovalo v těchto firmách 174. Má to několik důvodů. Jedním z nich jsou i předsudky, které musíte jako top manažerka překonávat.
Holčička si hraje na doktora, a jejím zvláštní pacientem je skutečně odevzdaný a trpělivý bulteriér. Je takhle klidný i u opravdového veterináře? Opravdu roztomilý páreček, který vás pobaví.
Už vás nebaví chodit do práce? Jste naštvaní pokaždé, když musíte ráno brzy vstávat a když v zimě jezdíte za tmy domů? Pak je na čase poohlédnout se po práci nové, možná takové, při které už nikam nebudete muset chodit. Pracovat se dá přece i z domova.
Už nevíte, jak nad hyperaktivitou svých mazových žláz vyzrát? Zkuste esenciální levanduli nebo rozmarýn. Ovšem slibné výsledky přináší i olej z čajovníku australského, který zároveň omezí tvorbu akné.

Výběr článků

Křečové žíly trápí obrovskou část populace a každý chceme mít o nich co nejdříve pokoj. Jak s nimi ale zatočit, když se někdy může zdá, že nám prostě nechtějí dát pokoj? Léčit je musíte nejen zavedenými lidovými prostředky, ale je třeba k tomu dodržovat i další pravidla. Tělo je složitý organismus a vše je provázáno. Proto zároveň s léčbou dodržujte správný pohyb, jídlo i odpočinek. Jak na to vám poradíme v článku.
Vrstvený sestřih je stylistická stálice, která je pro svou efektnost a praktičnost dosud vyhledávána v kadeřnických studiích. Zároveň ženy a dívky zkoušejí a experimentují, jak i bez složitých sponkování a vrstvení vlasů tohoto sestřihu vlasů dosáhnout i svépomocí.
Jak nakupovat oblečení, abychom zbytečně nezatěžovali planetu? A kde ho kupovat? A kolik vlastně potřebujeme oblečení? Velkým módním řetězcům sice ještě neodzvonilo, ale stále roste počet těch, kteří dávají přednost úplně jiné módě a razí heslo, že méně je někdy více.

Nepřehlédněte

Designový doplněk nebo praktický zařizovací předmět. To všechno mohou plnit designová zrcadla. Vybírat můžete z nepřeberného množství tvarů. Trocha inspirace k zařizování domova.
Co se vám vybaví, když se řekne bydlení ve stylu Provence? Jistě opojná levandule, sluníčko, vzduch a víno. Kouzlo jižní Francie můžete mít doma na očích každý den. Stačí, když své bydlení přenesete do jednoduchého a úchvatně romantického provensálského stylu. Jak doma dosáhnout této neotřelé krásy a elegance?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek