Pátek , 09. 06. 2023

Stanislava

Vlasové trendy 2022: Už jste slyšely o “money piece”?

Každá z nás tu a tam zatoužíme po změně. Když už ale přijde na věc, zpravidla první, čím začneme, jsou naše vlasy. Důvod je prostý. Je to změna, které si většinou všimne opravdu každý (no dobře, možná manžel na to přijde později) a zároveň je to způsob, jak ze sebe vykouzlit zcela nové já, které rázem získá zbrusu novou image. Kde jinde hledat nové nápady a nasávat inspiraci, než právě v osvěžujících trendech, které nám rok co rok přinášejí světoví vlasoví stylisté. Co si pro nás připravili tentokrát?
účes
Nové háro pro všechny - odvážné, i bázlivé. (foto: pexels)

17. 03. 2022

17. 03. 2022

Občas se může zdát, že nové trendy nás už ničím nepřekvapí. Možná je na každém šprochu pravdy trochu, protože i vlasové trendy se neustále opakují. Sem tam se vrátí do minulosti, ovšem i ony stále dokáží zaujmout inovacemi. Ovšem módním trendům se nedá upřít jedna zásadní věc – mají schopnost dát věci do pohybu a nastartují v nás touhu vyzkoušet nový účes a nebát se klidně i experimentovat. A to samé nepochybně bude platit také o vlasových trendech pro letošní rok, které jsou hodně pestré.

Ombré efekt

Ombré vlasy byly nejvíce populární zejména v 90. letech. Hned krátce poté se staly doslova hitem. Takové vlasy snad chtěla každá, o čemž by většina kadeřnictví mohla vyprávět. Ostatně jedinečný styl, smysl pro detail a kombinace několika tónů z nich dělá něco úžasného, co je lákavého dodnes.

“I když ombré styl vypadá úchvatně na každých vlasech, zcela nejlépe vynikne zejména v těch vlnitých. Přirozená textura a hravé vlnky o to víc odkazují na grungeovou estetiku ve smyslu 90. let, říká vlasová stylistka Jennifer Novack.

A aby těch plusových bodů neměl ombré účes málo, jeho další nespornou výhodou je skutečnost, že se skvěle udržuje a mimoto je ideální pro ženy, které chtějí vyzkoušet něco nového, ovšem radikální změny jim nic neříkají.

Bronde melíry

Melíry ve stylu bronde patří z hlediska módních trendů k těm novějším a nutno podotknout, že za krátkou dobu si získaly značnou přízeň. Bronde melír je totiž ideálním kompromisem pro ženy, které váhají mezi dvěma barvami – necítí se na to stát se klasickou brunetou, ale nechtějí být úplně blond. A právě v takový okamžik je bronde melír naprosto ideální.

V základní barvě, řekněme hnědé, se objevují jemné pramínky blonďatého odstínu, které ve vzájemné kombinaci utváří harmonický celek. Zkrátka výsledek navržený tón v tónu. Nemusíte se proto bát žádných melírových dálnic, ale čekejte krásný výsledek, který vám každá žena bude závidět.

K TÉMATU  Pokrývky hlavy, které letos v létě musíte mít. Klobouky nestačí

Vlasová stylistka Jennifer Novack ale upozorňuje: “Pokud se rozhodnete pro takové melíry, nezapomínejte na pravidelnou aplikaci hydratačních masek nebo do své péče zařaďte speciální kúry. Každé melírování má totiž tendenci vlasy vysušovat, což zvyšuje jejich lámavost. Nezapomínejte proto na kvalitní péči.”

Box Braids

V aktuálních trendech pro rok 2022 se objevují také copánky, které slavily úspěch zejména v minulých letech. Jedná se o tenké, na množství však bohaté copánky, které mohou fungovat jako samostatný celistvý účes nebo pouze jako zpestření toho stávajícího. Podle odborníků zcela nejlépe sedí ženám, které se pyšní přirozeně vlnitými vlasy.

Měděné zlato

V kurzu jsou také účesy, které jsou laděné do měděných odstínů s nádechem zlatavých tónů. Ačkoli spoustu žen měděné tóny velmi lákají, obávají se, že jim taková barva nebude dostatečně slušet. Můžeme vás ale uklidnit, že k ničemu takovému nedojde pokud se svěříte do rukou zkušeného kadeřníka.

Ostatně to potvrzuje také vlasová stylistka: “Kvalitní koloristé vědí, jak připravit ten správný odstín na míru každé klientky. Měděné barvy jsou obecně složitější na míchání, občas je těžší zdokonalit výslednou barvu, ale zkušený odborník si s tím hravě poradí.”

Hluboké tóny

Své místo si v nových trendech pro letošní rok získaly také tmavé a hluboké odstíny, které mohou být citlivě zjemněné melírem nebo technikou balayage, avšak pouze tón v tónu. A pokud bychom měli říct, která barva vítězí v tomto ohledu na plné čáře, pak je to jednoznačně hnědá!

Komplikované cornrows

Máme tu další copánky, tentokrát francouzské (známé také jako cornrows). Ty se nepochybně řadí mezi svěží a atraktivní trend, ovšem co se zpracování týče, jsou oproti jiným účesům opravdu náročné. Pokud vás účes v africkém stylu láká, musíme zmínit, že je skutečně vhodný spíše pro ženy, které mají husté, silné a kvalitní vlasy.

K TÉMATU  Kupte drahému pod stromeček společnou masáž

Celoplošná blond

Také blondýnky si v aktuálních trendech přijdou na své. Frčí totiž celoplošná blond s jemnými podtexty. A co se barev týče, nemusíte se pohybovat jen v přírodní klasice. Jedničkou mezi odstíny budou nádechy růžového zlata až po jemně žlutou. Určitě si vyberete.

Faux locs

U letošních trendů se zdá, jakoby hlavní slovo přebírala zejména copánková éra, avšak v podání faux locs jde zase o poněkud vyšší dívčí. Tato technika na první pohled skutečně připomíná copánky, avšak jedná se o pravidelné a zacuchané prameny spojené do jednoho celku. Výsledek je do jisté míry fascinující, avšak řekněme docela zavazující. Jakmile je totiž nebudete chtít, není cesty zpět. Ano, musíte je odstřihnout. V případě faux locs stylu se ale samozřejmě můžete rozhodnout, zda dáte na účes všanc své vlastní vlasy, anebo umělé.

Popelavé tóny

Kromě sytých odstínů a provedení tón v tónu si srdce vlasových stylistů získaly také popelavé tóny, přičemž nejvíce trendy válcuje takzvaná houbová hnědá. Právě tato barva využívá strategicky rozmístěné odlesky a prosvětlení k vytvoření chladně tónovaného až popelavého nádechu. Mimochodem skvělá volba pro zakrytí šedin!

popelavá
Ideální způsob jak nenuceně zakrýt šediny. (foto: pinterest)

Money piece

Zvýraznění jemných kontur tváře. Přesně to je oč tu běží. Nádherný trend v podání stylu money piece je silně inspirovaný ombré, avšak v trochu odlišném provedení. Hlavním zájmem je v takovém případě zvýraznění pramenů, které obklopují tváře. Kromě toho, že je tento trend málo náročný na čas i peníze, dokáže přinést opravdu zajímavé zpestření a mimo jiné se šušká, že právě on se usadí na samotnou špici.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Henna na tetování a barvení vlasů. Proč je tak oblíbená?

Káva pro ztmavení, ořechy na šediny a citron pro zesvětlení: barvení vlasů jde i šetrnou přírodní cestou. Vyzkoušejte a uvěříte!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jsou aspekty, které pleti ubližují celoročně, nehledě na aktuální roční období. Řadí se mezi ně stres, nedostatek spánku, nevhodná strava bez patřičných živin, nedostatek pitného režimu, nedostatek pohybu a fyzických aktivit, kouření anebo používání nevhodné kosmetiky. Předně na podzim lidé zažívají nejvyšší psychickou zátěž, deprese a splín. To všechno se dokáže podepsat na fyzickém zdraví, včetně vzhledu.
Stýskání dětí o prázdninách. Jak si s ním poradit? Děti nemohou trávit celý čas se svými rodiči, jezdí na letní tábory, sportovní kurzy nebo k prarodičům. Co dělat, když si napíšou či zavolají, že se jim stýská? Nemějte výčitky, chvilkové stýskání je přirozené. Můžete jim pomoci tím, jak se zachováte vy.
Hudba, umění a drogy nebo alkohol, to k sobě už tak nějak patří. I když to samozřejmě není podmínkou. Zejména umělci k nešvarům doby bohužel tíhnou a to z různých důvodů. I dnes bohužel můžeme sledovat osudy mnohých nadaných zpěvaček, které si život zkazily nějakou tou závislostí.
S drobnými popáleninami se chtě nechtě občas potýká každý. Děti se často popálí nepozorností, když se motají kolem kuchyně. Dospělí pak při různých grilováních a táborácích, když přecení své síly, podcení sílu ohně, nebo se jim pod vlivem alkoholu zhorší koordinace pohybu a odhad. Pokud jsou popáleniny vážné, je třeba vyhledat lékařskou pomoc. Ale s těmi mírnějšími si můžete snadno poradit i bez doktorů. Inspirovat se můžete třeba radami našich babiček.
Jaké jsou vaše plány a cíle? Chcete zůstat v zajetých kolejích zaměstnance? Nebo prahnete po výstupu ze své zóny komfortu, která s sebou nese také start podnikání? Ať už chcete rozjet velkou společnost nebo působit „na vlastní noze”, v obou případech by vám v knihovně mělo dřímat několik knižních výtisků, které mohou člověka sedmimílovými kroky posunout kupředu.
Už vás nebaví chodit do práce? Jste naštvaní pokaždé, když musíte ráno brzy vstávat a když v zimě jezdíte za tmy domů? Pak je na čase poohlédnout se po práci nové, možná takové, při které už nikam nebudete muset chodit. Pracovat se dá přece i z domova.

Nepřehlédněte

Pocity štěstí a spokojenosti v životě jsou nesmírně důležité. Jak jich ale docílit a dlouhodobě si je udržet? Možná máte pocit, že je to obrovská alchymie, se kterou si nevíte rady. Nejspíše si myslíte, že ve hře je celá řada faktorů a mnoho z nich dokážete ovlivnit jenom z části – například vztahy v rodině, v práci… Ve skutečnosti toho ale máte v rukou hodně. Velkou pomoc vám nabízí hormon dopamin a jeho hladinu ve svém těle můžete ovlivnit více, než sami tušíte. Jak na to?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek