Neděle , 21. 04. 2024

Alexandra

Vlasové trendy 2022: Už jste slyšely o “money piece”?

Každá z nás tu a tam zatoužíme po změně. Když už ale přijde na věc, zpravidla první, čím začneme, jsou naše vlasy. Důvod je prostý. Je to změna, které si většinou všimne opravdu každý (no dobře, možná manžel na to přijde později) a zároveň je to způsob, jak ze sebe vykouzlit zcela nové já, které rázem získá zbrusu novou image. Kde jinde hledat nové nápady a nasávat inspiraci, než právě v osvěžujících trendech, které nám rok co rok přinášejí světoví vlasoví stylisté. Co si pro nás připravili tentokrát?
účes
Nové háro pro všechny - odvážné, i bázlivé. (foto: pexels)

17. 03. 2022

17. 03. 2022

Občas se může zdát, že nové trendy nás už ničím nepřekvapí. Možná je na každém šprochu pravdy trochu, protože i vlasové trendy se neustále opakují. Sem tam se vrátí do minulosti, ovšem i ony stále dokáží zaujmout inovacemi. Ovšem módním trendům se nedá upřít jedna zásadní věc – mají schopnost dát věci do pohybu a nastartují v nás touhu vyzkoušet nový účes a nebát se klidně i experimentovat. A to samé nepochybně bude platit také o vlasových trendech pro letošní rok, které jsou hodně pestré.

Ombré efekt

Ombré vlasy byly nejvíce populární zejména v 90. letech. Hned krátce poté se staly doslova hitem. Takové vlasy snad chtěla každá, o čemž by většina kadeřnictví mohla vyprávět. Ostatně jedinečný styl, smysl pro detail a kombinace několika tónů z nich dělá něco úžasného, co je lákavého dodnes.

“I když ombré styl vypadá úchvatně na každých vlasech, zcela nejlépe vynikne zejména v těch vlnitých. Přirozená textura a hravé vlnky o to víc odkazují na grungeovou estetiku ve smyslu 90. let, říká vlasová stylistka Jennifer Novack.

A aby těch plusových bodů neměl ombré účes málo, jeho další nespornou výhodou je skutečnost, že se skvěle udržuje a mimoto je ideální pro ženy, které chtějí vyzkoušet něco nového, ovšem radikální změny jim nic neříkají.

Bronde melíry

Melíry ve stylu bronde patří z hlediska módních trendů k těm novějším a nutno podotknout, že za krátkou dobu si získaly značnou přízeň. Bronde melír je totiž ideálním kompromisem pro ženy, které váhají mezi dvěma barvami – necítí se na to stát se klasickou brunetou, ale nechtějí být úplně blond. A právě v takový okamžik je bronde melír naprosto ideální.

V základní barvě, řekněme hnědé, se objevují jemné pramínky blonďatého odstínu, které ve vzájemné kombinaci utváří harmonický celek. Zkrátka výsledek navržený tón v tónu. Nemusíte se proto bát žádných melírových dálnic, ale čekejte krásný výsledek, který vám každá žena bude závidět.

K TÉMATU  Wixie: Letní vlasový trend, se kterým letos oslníte. Vhodný je pro krátké a vlnité vlasy

Vlasová stylistka Jennifer Novack ale upozorňuje: “Pokud se rozhodnete pro takové melíry, nezapomínejte na pravidelnou aplikaci hydratačních masek nebo do své péče zařaďte speciální kúry. Každé melírování má totiž tendenci vlasy vysušovat, což zvyšuje jejich lámavost. Nezapomínejte proto na kvalitní péči.”

Box Braids

V aktuálních trendech pro rok 2022 se objevují také copánky, které slavily úspěch zejména v minulých letech. Jedná se o tenké, na množství však bohaté copánky, které mohou fungovat jako samostatný celistvý účes nebo pouze jako zpestření toho stávajícího. Podle odborníků zcela nejlépe sedí ženám, které se pyšní přirozeně vlnitými vlasy.

Měděné zlato

V kurzu jsou také účesy, které jsou laděné do měděných odstínů s nádechem zlatavých tónů. Ačkoli spoustu žen měděné tóny velmi lákají, obávají se, že jim taková barva nebude dostatečně slušet. Můžeme vás ale uklidnit, že k ničemu takovému nedojde pokud se svěříte do rukou zkušeného kadeřníka.

Ostatně to potvrzuje také vlasová stylistka: “Kvalitní koloristé vědí, jak připravit ten správný odstín na míru každé klientky. Měděné barvy jsou obecně složitější na míchání, občas je těžší zdokonalit výslednou barvu, ale zkušený odborník si s tím hravě poradí.”

Hluboké tóny

Své místo si v nových trendech pro letošní rok získaly také tmavé a hluboké odstíny, které mohou být citlivě zjemněné melírem nebo technikou balayage, avšak pouze tón v tónu. A pokud bychom měli říct, která barva vítězí v tomto ohledu na plné čáře, pak je to jednoznačně hnědá!

Komplikované cornrows

Máme tu další copánky, tentokrát francouzské (známé také jako cornrows). Ty se nepochybně řadí mezi svěží a atraktivní trend, ovšem co se zpracování týče, jsou oproti jiným účesům opravdu náročné. Pokud vás účes v africkém stylu láká, musíme zmínit, že je skutečně vhodný spíše pro ženy, které mají husté, silné a kvalitní vlasy.

K TÉMATU  Obyčejné mléko nad zlato. Hýčkejte svou pleť jako královna

Celoplošná blond

Také blondýnky si v aktuálních trendech přijdou na své. Frčí totiž celoplošná blond s jemnými podtexty. A co se barev týče, nemusíte se pohybovat jen v přírodní klasice. Jedničkou mezi odstíny budou nádechy růžového zlata až po jemně žlutou. Určitě si vyberete.

Faux locs

U letošních trendů se zdá, jakoby hlavní slovo přebírala zejména copánková éra, avšak v podání faux locs jde zase o poněkud vyšší dívčí. Tato technika na první pohled skutečně připomíná copánky, avšak jedná se o pravidelné a zacuchané prameny spojené do jednoho celku. Výsledek je do jisté míry fascinující, avšak řekněme docela zavazující. Jakmile je totiž nebudete chtít, není cesty zpět. Ano, musíte je odstřihnout. V případě faux locs stylu se ale samozřejmě můžete rozhodnout, zda dáte na účes všanc své vlastní vlasy, anebo umělé.

Popelavé tóny

Kromě sytých odstínů a provedení tón v tónu si srdce vlasových stylistů získaly také popelavé tóny, přičemž nejvíce trendy válcuje takzvaná houbová hnědá. Právě tato barva využívá strategicky rozmístěné odlesky a prosvětlení k vytvoření chladně tónovaného až popelavého nádechu. Mimochodem skvělá volba pro zakrytí šedin!

popelavá
Ideální způsob jak nenuceně zakrýt šediny. (foto: pinterest)

Money piece

Zvýraznění jemných kontur tváře. Přesně to je oč tu běží. Nádherný trend v podání stylu money piece je silně inspirovaný ombré, avšak v trochu odlišném provedení. Hlavním zájmem je v takovém případě zvýraznění pramenů, které obklopují tváře. Kromě toho, že je tento trend málo náročný na čas i peníze, dokáže přinést opravdu zajímavé zpestření a mimo jiné se šušká, že právě on se usadí na samotnou špici.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Henna na tetování a barvení vlasů. Proč je tak oblíbená?

Káva pro ztmavení, ořechy na šediny a citron pro zesvětlení: barvení vlasů jde i šetrnou přírodní cestou. Vyzkoušejte a uvěříte!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Vzájemné intimní chvíle soukromí si každý z nás střeží jako oko v hlavě. Jsou ale výjimky, kdy se naše čtenářky rády svěří s tím, jak to u nich doma probíhá – a to jsou prožité trapasy. Pojďte se s námi zasmát u příběhů, co napsal sám život.
Při plánování dovolené je jedním z klíčových rozhodnutí výběr mezi all inclusive balíčkem a pobytem na vlastní stravování (self-catering). Každá možnost nabízí odlišný zážitek z dovolené, odpovídající různým preferencím a stylům cestování. Ať už si vyberete hotel, airbnb nebo jiný typ ubytování, budete moci najít řešení, které vám bude nejlépe vyhovovat.
Únava je přirozenou reakcí našeho těla na přepracovanost nebo stres. Pokud se ani po dobrém spánku necítíte odpočatí, jste neustále napjatí a necítíte se takříkajíc „v pohodě“, můžete trpět syndromem chronické únavy. Je rozšířený mezi obyvateli velkých měst, kteří jsou vystaveni častému stresu a přepracovanosti. Vědci nazývají chronickou únavu nemocí 21. století. Nestihla právě vás?
Letošní léto patřilo bezesporu k těm nejparnějším. Teploty se šplhají přes hranici třiceti stupňů a koupaliště či vodní nádrže hlásí absolutně plno. Zatímco na zmíněných místech se můžeme zchladit ve vodě, doma přemýšlíme nad tím, jak se osvěžit. V každém pokoji domácnosti je totiž snad ještě větší teplo než venku, a tak řada lidí uvažuje nad koupí klimatizace. Je však pravdou, že klimatizace není zrovna levná záležitost a mnohým může toto zařízení udělat velkou čáru přes rozpočet. Proto raději investujte do pokojových rostlin, které zvládnou udržet v interiéru velmi přijatelné klima, i když venkovní teploty dosahují rekordních hodnot.
Přirozené světlo nesmí v interiéru chybět, ale má ho být tak akorát. Někdy se však sluníčko zblázní a nezbývá, než ho vrátit do patřičných mezí. Slouží k tomu stínící technika, která má navíc dekorační funkci. Typickými zástupci interiérového stínění jsou vnitřní rolety a žaluzie. Ale co když se vám okoukaly nebo jen toužíte po designové lahůdce? Pak se vám budou líbit rolety typu den a noc. .
Kuchyň, či přesněji její jídelní část, je ideálním prostorem pro každodenní setkávání celé rodiny. Proto je důležité, aby tento prostor působil příjemně. Zároveň byste se však měli zaměřit také na jeho praktičnost, aby každý z členů měl dostatek prostoru, případně byl stůl vhodný pro konání různých oslav a posezení s přáteli. U stolu by také neměly chybět kvalitní židle, díky kterým budete mít pohodlí.
Avokádo se stalo součástí našich jídelníčků, kdy z něj můžeme připravit výtečné guacamole, využít jej jako náhražku másla nebo použít jako základ na zdravou pomazánku. Jenže avokádo skvěle neposlouží jen v kuchyni, jeho využití sahá daleko za kulinářskou sféru. Víte, k čemu všemu se vám může doma hodit?
Natáčet zpravodajství naživo umožní zachytit nečekané situace. Chybu udělají samotní komentátoři, ale často se do záběru dostane skutečné překvapení. Výsledek většinou pobaví, zvlášť, když se reportáž povede odvysílat přímo v hlavních zprávách.
Jméno Sofie Švejdová si dobře zapamatujte, protože o ní ještě hodně uslyšíte. Kdo to je, čemu se věnuje a co byste o ní měli vědět?
Je jich plný internet, ale tahle taneční kompilace vede na plné čáře. Lidé se dokáží úplně odvázat, a to i v těch nejméně očekávaných situacích. Policisté na ulici, zákazník v prodejně s elektronikou nebo člen security na plném stadionu. Tohle vás dostane!
Plavání s kojenci je v posledních letech na vzestupu. Kdo nechodí plavat, jako kdyby nebyl. A proč? Protože plavání přináší mnoho výhod nejen pro miminka, ale také pro jejich maminky.
Ženy v České republice otálejí s těhotenstvím stále častěji. Průměrný věk prvorodičky se zvyšuje a během několika posledních let překročil hranici třiceti let. Lékaři před tímto trendem pravidelně varují a upozorňují, že i na reprodukční kliniky vyráží ženy až v příliš vysokém věku.

Výběr článků

Sice jsou tenisky nejoblíbenější obuví, ovšem v zimě, kdy teploty padají pod bod mrazu, by nám v nich umrzla noha. Proto si pořizujeme boty zimní, které nás dokážou před nízkými hodnotami na teploměru ochránit. Velmi oblíbené jsou semišové zimní boty, které i skvěle vypadají. Tedy pokud jsou čisté a umíte o ně pečovat! V opačném případě žádnou parádu neudělají.
Horoskop na dnešní den bude ve znamení péče o pleť. Pokud jste nezadané a tísní vás samota, vyrazte ven, měsíc přeje seznamování!
Od prvního ledna začínám hubnout. Cvičit. Učit se anglicky. Chodit na jógu. Přestanu kouřit... Ano, to je to magické datum, které mnohé z nás neuvěřitelně přitahuje. Nutí nás k tomu, abychom si dávali závazky, o kterých víme, že je stejně nikdy nedodržíme. Zkuste to letos jinak.

Nepřehlédněte

Sladký a voňavý meloun je neklamným symbolem toho, že léto začíná! Pojďte udělat radost svému tělu. Jak je možné, že s pouhým melounem dokážete omládnout?
Léto se rychle blíží a s ním přichází i doba infekcí močových cest, které trápí nejednu ženu. Jakmile se objeví první nepříjemné příznaky, začněte okamžitě jednat. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle i následnými recidivami. Máte-li k těmto potížím sklony, předcházejte jim!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek