Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

Vlasové trendy 2022: Už jste slyšely o „money piece“?

Každá z nás tu a tam zatoužíme po změně. Když už ale přijde na věc, zpravidla první, čím začneme, jsou naše vlasy. Důvod je prostý. Je to změna, které si většinou všimne opravdu každý (no dobře, možná manžel na to přijde později) a zároveň je to způsob, jak ze sebe vykouzlit zcela nové já, které rázem získá zbrusu novou image. Kde jinde hledat nové nápady a nasávat inspiraci, než právě v osvěžujících trendech, které nám rok co rok přinášejí světoví vlasoví stylisté. Co si pro nás připravili tentokrát?
účes
Nové háro pro všechny - odvážné, i bázlivé. (foto: pexels)

17. 03. 2022

17. 03. 2022

Občas se může zdát, že nové trendy nás už ničím nepřekvapí. Možná je na každém šprochu pravdy trochu, protože i vlasové trendy se neustále opakují. Sem tam se vrátí do minulosti, ovšem i ony stále dokáží zaujmout inovacemi. Ovšem módním trendům se nedá upřít jedna zásadní věc – mají schopnost dát věci do pohybu a nastartují v nás touhu vyzkoušet nový účes a nebát se klidně i experimentovat. A to samé nepochybně bude platit také o vlasových trendech pro letošní rok, které jsou hodně pestré.

Ombré efekt

Ombré vlasy byly nejvíce populární zejména v 90. letech. Hned krátce poté se staly doslova hitem. Takové vlasy snad chtěla každá, o čemž by většina kadeřnictví mohla vyprávět. Ostatně jedinečný styl, smysl pro detail a kombinace několika tónů z nich dělá něco úžasného, co je lákavého dodnes.

“I když ombré styl vypadá úchvatně na každých vlasech, zcela nejlépe vynikne zejména v těch vlnitých. Přirozená textura a hravé vlnky o to víc odkazují na grungeovou estetiku ve smyslu 90. let, říká vlasová stylistka Jennifer Novack.

A aby těch plusových bodů neměl ombré účes málo, jeho další nespornou výhodou je skutečnost, že se skvěle udržuje a mimoto je ideální pro ženy, které chtějí vyzkoušet něco nového, ovšem radikální změny jim nic neříkají.

Bronde melíry

Melíry ve stylu bronde patří z hlediska módních trendů k těm novějším a nutno podotknout, že za krátkou dobu si získaly značnou přízeň. Bronde melír je totiž ideálním kompromisem pro ženy, které váhají mezi dvěma barvami – necítí se na to stát se klasickou brunetou, ale nechtějí být úplně blond. A právě v takový okamžik je bronde melír naprosto ideální.

V základní barvě, řekněme hnědé, se objevují jemné pramínky blonďatého odstínu, které ve vzájemné kombinaci utváří harmonický celek. Zkrátka výsledek navržený tón v tónu. Nemusíte se proto bát žádných melírových dálnic, ale čekejte krásný výsledek, který vám každá žena bude závidět.

K TÉMATUTěhotenská móda na léto aneb i s bříškem se můžete cítit jedinečná a sexy

Vlasová stylistka Jennifer Novack ale upozorňuje: “Pokud se rozhodnete pro takové melíry, nezapomínejte na pravidelnou aplikaci hydratačních masek nebo do své péče zařaďte speciální kúry. Každé melírování má totiž tendenci vlasy vysušovat, což zvyšuje jejich lámavost. Nezapomínejte proto na kvalitní péči.”

Box Braids

V aktuálních trendech pro rok 2022 se objevují také copánky, které slavily úspěch zejména v minulých letech. Jedná se o tenké, na množství však bohaté copánky, které mohou fungovat jako samostatný celistvý účes nebo pouze jako zpestření toho stávajícího. Podle odborníků zcela nejlépe sedí ženám, které se pyšní přirozeně vlnitými vlasy.

Měděné zlato

V kurzu jsou také účesy, které jsou laděné do měděných odstínů s nádechem zlatavých tónů. Ačkoli spoustu žen měděné tóny velmi lákají, obávají se, že jim taková barva nebude dostatečně slušet. Můžeme vás ale uklidnit, že k ničemu takovému nedojde pokud se svěříte do rukou zkušeného kadeřníka.

Ostatně to potvrzuje také vlasová stylistka: “Kvalitní koloristé vědí, jak připravit ten správný odstín na míru každé klientky. Měděné barvy jsou obecně složitější na míchání, občas je těžší zdokonalit výslednou barvu, ale zkušený odborník si s tím hravě poradí.”

Hluboké tóny

Své místo si v nových trendech pro letošní rok získaly také tmavé a hluboké odstíny, které mohou být citlivě zjemněné melírem nebo technikou balayage, avšak pouze tón v tónu. A pokud bychom měli říct, která barva vítězí v tomto ohledu na plné čáře, pak je to jednoznačně hnědá!

Komplikované cornrows

Máme tu další copánky, tentokrát francouzské (známé také jako cornrows). Ty se nepochybně řadí mezi svěží a atraktivní trend, ovšem co se zpracování týče, jsou oproti jiným účesům opravdu náročné. Pokud vás účes v africkém stylu láká, musíme zmínit, že je skutečně vhodný spíše pro ženy, které mají husté, silné a kvalitní vlasy.

K TÉMATUCo vše se ukrývá v dámské kabelce?

Celoplošná blond

Také blondýnky si v aktuálních trendech přijdou na své. Frčí totiž celoplošná blond s jemnými podtexty. A co se barev týče, nemusíte se pohybovat jen v přírodní klasice. Jedničkou mezi odstíny budou nádechy růžového zlata až po jemně žlutou. Určitě si vyberete.

Faux locs

U letošních trendů se zdá, jakoby hlavní slovo přebírala zejména copánková éra, avšak v podání faux locs jde zase o poněkud vyšší dívčí. Tato technika na první pohled skutečně připomíná copánky, avšak jedná se o pravidelné a zacuchané prameny spojené do jednoho celku. Výsledek je do jisté míry fascinující, avšak řekněme docela zavazující. Jakmile je totiž nebudete chtít, není cesty zpět. Ano, musíte je odstřihnout. V případě faux locs stylu se ale samozřejmě můžete rozhodnout, zda dáte na účes všanc své vlastní vlasy, anebo umělé.

Popelavé tóny

Kromě sytých odstínů a provedení tón v tónu si srdce vlasových stylistů získaly také popelavé tóny, přičemž nejvíce trendy válcuje takzvaná houbová hnědá. Právě tato barva využívá strategicky rozmístěné odlesky a prosvětlení k vytvoření chladně tónovaného až popelavého nádechu. Mimochodem skvělá volba pro zakrytí šedin!

popelavá
Ideální způsob jak nenuceně zakrýt šediny. (foto: pinterest)

Money piece

Zvýraznění jemných kontur tváře. Přesně to je oč tu běží. Nádherný trend v podání stylu money piece je silně inspirovaný ombré, avšak v trochu odlišném provedení. Hlavním zájmem je v takovém případě zvýraznění pramenů, které obklopují tváře. Kromě toho, že je tento trend málo náročný na čas i peníze, dokáže přinést opravdu zajímavé zpestření a mimo jiné se šušká, že právě on se usadí na samotnou špici.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Henna na tetování a barvení vlasů. Proč je tak oblíbená?

Káva pro ztmavení, ořechy na šediny a citron pro zesvětlení: barvení vlasů jde i šetrnou přírodní cestou. Vyzkoušejte a uvěříte!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jaké jsou vaše plány a cíle? Chcete zůstat v zajetých kolejích zaměstnance? Nebo prahnete po výstupu ze své zóny komfortu, která s sebou nese také start podnikání? Ať už chcete rozjet velkou společnost nebo působit „na vlastní noze”, v obou případech by vám v knihovně mělo dřímat několik knižních výtisků, které mohou člověka sedmimílovými kroky posunout kupředu.
Pandemie koronaviru přesunula učebnu – a kancelář – v dohledné budoucnosti do online režimu, což znamená, že vaše děti potřebují mnohem více pozornosti a vašeho času. Karanténa je docela náročná na zábavu dětí, ale sedět pořád u tabletu není způsob, jak trávit tento čas doma.
Zimní zahrady jsou u nás stále více oblíbené. Kdo by si nechtěl užívat sluníčka a přirozeného světla i v době, kdy venku panuje zima. Vybudováním zimní zahrady navíc zvětšíte svůj obytný prostor a vznikne tak příjemné spojení s přírodou. Pokud je prostor i vytápěný, nic vám nebrání trávit zde váš čas kdykoliv. Jakou si vyberete?

Nepřehlédněte

Máte doma čtyřnohého psího mazlíčka? Pokud ano, neměli byste péči o něj podceňovat. Mít pejska – to není jako mít plyšáka, který bude vaší živou podporou, když se vám nebude dařit. Kromě toho, že mu budete dávat najíst a budete ho chodit venčit, nesmíte zapomínat ani na péči o srst a drápky. Bohužel právě tyto dvě věci jsou u chovatelů psů často opomíjené.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek