Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Tajemství bronzové pokožky bez sluníčka? Odpověď zní vosk!

Opálená pokožka s rovnoměrným bronzovým tónem je již několik let na vrcholu popularity. Zejména v létě, když na sobě nosíme jen několik kousků oblečení, se chceme pochlubit krásně opálenou pokožkou. Zkrátka jako bychom se právě vrátili z dovolené strávenou na exotickém ostrově! Jenomže mnoho z nás se sluníčku vyhýbá, často kvůli škodlivému vlivu ultrafialového záření. Jak tedy docílit opálené pokožky bez opalování?
vosk
Vosk pro dokonale bronzovou pokožku!

Získat nádherný bronzový odstín pokožky lze pomocí samoopalovacích přípravků nebo bronzerů. Bronzer poskytuje krátkodobý výsledek, na pokožce se drží pouze do okamžiku, kdy se rozhodnete osprchovat se. Nevýhodou je i to, že mohou zanechávat špinavé skvrny na oblečení. Vosk neboli Bronzer lze používat v případě, že potřebujete dodat pokožce krásný barevný odstín na party.

Nejpopulárnějším způsobem opalování bez sluníčka tak zůstávají samoopalovací přípravky. Hlavní složkou je dihydroxyaceton, který je zodpovědný za požadovanou zlatou barvu pokožky. Takový odstín na pleti obvykle vydrží několik dní a je zcela neškodný. Samoopalovací přípravky také obsahují různé oleje, které vyživují a zvlhčují pokožku. Získáte tak zlatý odstín pleti bez škodlivých účinků UV záření.

Jak správně aplikovat samoopalovací přípravky?

Vzhledem k tomu, že takové opalování se na pokožku doslova lepí, je velmi důležité vše správně připravit. V opačném případě se vosk nebude nanášet rovnoměrně a na pokožce zanechá skvrny. Proto potřebujete začít peelingem pokožky, a to 24 hodin před aplikací samoopalovacího přípravku. Tento postup odstraní z povrchu kůže odumřelé kožní buňky a vyrovná její mikroreliéf. Pokud tuto fázi přípravy ignorujete, mohou se objevit tmavé skvrny, protože suchá pokožka absorbuje barvicí pigment mnohem intenzivněji. Věnujte pozornost loktům, kolenům, chodidlům a jiným částem těla, které mají sušší pokožku. Pak udělejte depilaci. K tomu použijte například vosk na depilaci, krém či jakýkoliv jiný depilační přípravek. 

Samoopalovací přípravek nanášejte pomocí rukavice, rychle a přesně. Na chodidla, lokty, kolena a vnitřní stranu paží nanášejte přípravek nakonec. Pokud ještě nemáte moc zkušeností v aplikaci samoopalovacích přípravků, volte krém, lotiony nebo gely. Sprej vytváří více skvrn a pruhů. Ale pokud jste se rozhodli použít právě tuto formu přípravku, nastříkejte jej ze vzdálenosti 10-25 centimetrů od povrchu pokožky a krouživými pohyby ho vmasírujte do kůže.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Seriál She-Hulk: Neuvěřitelná právnička vznikl ve světoznámém studiu Marvel. Odtud pochází věhlasné snímky, jakou jsou Avengers, Thor, Strážci Galaxie, Captain America, Iron Man, Captain Marvel, Black Widow a mnohé další. Stejně jako tyto všechny uvedené tituly, i seriál She-Hulk nabral u fanoušků na oblíbenosti. Máte-li rádi Marvelovky, sci-fi a komedie o superhrdinech, tento seriál ve vás pravděpodobně získá dalšího fanouška.
Býti potomkem slavného rodiče nebo rovnou obou rodičů se může jevit jako nelehká pozice. Od takovýchto jedinců se mnohé očekává, ať už zdědění krásy nebo talentu. Někteří se rozhodnou jít ve šlépějích svých rodičů, jiní zvolí o něco jiný směr a další se zase světu popularity snaží co nejvíce vyhnout a žít si svůj život mimo vědomí veřejnosti.
Brouzdáte po Netflixu nebo HBO GO a nevíte, co si pustit? Připravili jsme si pro vás TOP 5 seriálů, které byste si určitě neměla nechat ujít. Na své si přijdou romantické duše, milovnice napětí a dramatu a také ty ženy, které se chtějí zasmát a zkrátka žasnout.
Podzim s sebou nese pochmurnou náladu. Zejména tedy ten letošní. Chybí mu trocha sluníčka a pozitivní nálady. Nemůžeme se divit tomu, že většina lidí opravdu upadá do podzimních smutných nálad a nemá chuť dělat nic, co je baví. Nestravte však v tomto stavu veškeré své volné dny v tomto ročním období. Vyzrajte na takzvanou podzimní depresi s bylinkami, které podzimní deprese hravě zahání.  
Je už dávno známo, že káva vyráběná průmyslově nikdy nemůže dosáhnout takových kvalit, jako káva výběrová. A to z mnoha různých důvodů, o kterých si povíme níže.
Letadlem, autem, autobusem nebo třeba vlakem? To je jedna z otázek, kterou si pokládáme v okamžiku, kdy se chystáme do dovolenkového ráje. Pokud však hodláte vyrazit do populárních destinací, kam se dostanete vzduchem i po souši, povíme vám, proč je právě auto ideální volba.
Přestože letnímu tropickému počasí již pro tento rok odzvonilo, nemusíte si zoufat, a naopak si ještě užít vodních radovánek. Můžete vybírat z celé řady aquaparků, které jsou dostupné po celý rok. Přinášíme Vám hned 7 tipů, kam můžete vyrazit za zábavou, ale i odpočinkem a rozmanitou péčí o tělo.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek