Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

Tajemství bronzové pokožky bez sluníčka? Odpověď zní vosk!

Opálená pokožka s rovnoměrným bronzovým tónem je již několik let na vrcholu popularity. Zejména v létě, když na sobě nosíme jen několik kousků oblečení, se chceme pochlubit krásně opálenou pokožkou. Zkrátka jako bychom se právě vrátili z dovolené strávenou na exotickém ostrově! Jenomže mnoho z nás se sluníčku vyhýbá, často kvůli škodlivému vlivu ultrafialového záření. Jak tedy docílit opálené pokožky bez opalování?
vosk
Vosk pro dokonale bronzovou pokožku!

Získat nádherný bronzový odstín pokožky lze pomocí samoopalovacích přípravků nebo bronzerů. Bronzer poskytuje krátkodobý výsledek, na pokožce se drží pouze do okamžiku, kdy se rozhodnete osprchovat se. Nevýhodou je i to, že mohou zanechávat špinavé skvrny na oblečení. Vosk neboli Bronzer lze používat v případě, že potřebujete dodat pokožce krásný barevný odstín na party.

Nejpopulárnějším způsobem opalování bez sluníčka tak zůstávají samoopalovací přípravky. Hlavní složkou je dihydroxyaceton, který je zodpovědný za požadovanou zlatou barvu pokožky. Takový odstín na pleti obvykle vydrží několik dní a je zcela neškodný. Samoopalovací přípravky také obsahují různé oleje, které vyživují a zvlhčují pokožku. Získáte tak zlatý odstín pleti bez škodlivých účinků UV záření.

Jak správně aplikovat samoopalovací přípravky?

Vzhledem k tomu, že takové opalování se na pokožku doslova lepí, je velmi důležité vše správně připravit. V opačném případě se vosk nebude nanášet rovnoměrně a na pokožce zanechá skvrny. Proto potřebujete začít peelingem pokožky, a to 24 hodin před aplikací samoopalovacího přípravku. Tento postup odstraní z povrchu kůže odumřelé kožní buňky a vyrovná její mikroreliéf. Pokud tuto fázi přípravy ignorujete, mohou se objevit tmavé skvrny, protože suchá pokožka absorbuje barvicí pigment mnohem intenzivněji. Věnujte pozornost loktům, kolenům, chodidlům a jiným částem těla, které mají sušší pokožku. Pak udělejte depilaci. K tomu použijte například vosk na depilaci, krém či jakýkoliv jiný depilační přípravek. 

Samoopalovací přípravek nanášejte pomocí rukavice, rychle a přesně. Na chodidla, lokty, kolena a vnitřní stranu paží nanášejte přípravek nakonec. Pokud ještě nemáte moc zkušeností v aplikaci samoopalovacích přípravků, volte krém, lotiony nebo gely. Sprej vytváří více skvrn a pruhů. Ale pokud jste se rozhodli použít právě tuto formu přípravku, nastříkejte jej ze vzdálenosti 10-25 centimetrů od povrchu pokožky a krouživými pohyby ho vmasírujte do kůže.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zavodnění lidského těla je problém, se kterým v dnešní době bojuje mnoho lidí z moderního světa. Příčin může být hned několik. Zbavit se přebytečné vody je přitom velmi snadné. Podívejte se na příznaky zavodnění a na pár tipů, díky kterým se vody lehko zbavíte.
Nabídka kroužků pro školní, ale i předškolní, děti je v současné době mimořádně bohatá. Potřebují děti organizovanou zábavu? Mají si mimo školu rozvíjet své znalosti ve vzdělávacích kroužcích? Určitě ano, ale musíte zvážit, kdy je třeba nechat svoje ambice spát. Pro děti je prospěšný i čas, kdy doma jen tak lelkují. Kolik kroužků už je moc? Jaký kroužek dítěti sedí nejlépe?
Zatímco většina zatím cestuje jenom prstem po mapě, jiné už nebaví sedět doma. Chtějí něco zažít, i když tomu epidemiologická situace zrovna nenahrává. Jenže panující koronavirus cestování nepřeje už nějaký ten pátek, proto se mnozí lidé rozhodli vydat se na cestu, i když je venku stále hrozící riziko nakažení.
Na vašem těhotenském testu se konečně objevily dvě čárky a vás začala děsit vidina, že se příštích devět měsíců nepohnete z gauče? Dobrá zpráva je, že se v těhotenství sportu zříkat nemusíte. Právě naopak, fyzická aktivita představuje skvělou přípravu na porod. Musíte jen zvolit tu správnou a nepřepínat své síly.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek