Úterý , 05. 03. 2024

Kazimír

Tajemství bronzové pokožky bez sluníčka? Odpověď zní vosk!

Opálená pokožka s rovnoměrným bronzovým tónem je již několik let na vrcholu popularity. Zejména v létě, když na sobě nosíme jen několik kousků oblečení, se chceme pochlubit krásně opálenou pokožkou. Zkrátka jako bychom se právě vrátili z dovolené strávenou na exotickém ostrově! Jenomže mnoho z nás se sluníčku vyhýbá, často kvůli škodlivému vlivu ultrafialového záření. Jak tedy docílit opálené pokožky bez opalování?
vosk
Vosk pro dokonale bronzovou pokožku!

Získat nádherný bronzový odstín pokožky lze pomocí samoopalovacích přípravků nebo bronzerů. Bronzer poskytuje krátkodobý výsledek, na pokožce se drží pouze do okamžiku, kdy se rozhodnete osprchovat se. Nevýhodou je i to, že mohou zanechávat špinavé skvrny na oblečení. Vosk neboli Bronzer lze používat v případě, že potřebujete dodat pokožce krásný barevný odstín na party.

Nejpopulárnějším způsobem opalování bez sluníčka tak zůstávají samoopalovací přípravky. Hlavní složkou je dihydroxyaceton, který je zodpovědný za požadovanou zlatou barvu pokožky. Takový odstín na pleti obvykle vydrží několik dní a je zcela neškodný. Samoopalovací přípravky také obsahují různé oleje, které vyživují a zvlhčují pokožku. Získáte tak zlatý odstín pleti bez škodlivých účinků UV záření.

Jak správně aplikovat samoopalovací přípravky?

Vzhledem k tomu, že takové opalování se na pokožku doslova lepí, je velmi důležité vše správně připravit. V opačném případě se vosk nebude nanášet rovnoměrně a na pokožce zanechá skvrny. Proto potřebujete začít peelingem pokožky, a to 24 hodin před aplikací samoopalovacího přípravku. Tento postup odstraní z povrchu kůže odumřelé kožní buňky a vyrovná její mikroreliéf. Pokud tuto fázi přípravy ignorujete, mohou se objevit tmavé skvrny, protože suchá pokožka absorbuje barvicí pigment mnohem intenzivněji. Věnujte pozornost loktům, kolenům, chodidlům a jiným částem těla, které mají sušší pokožku. Pak udělejte depilaci. K tomu použijte například vosk na depilaci, krém či jakýkoliv jiný depilační přípravek. 

Samoopalovací přípravek nanášejte pomocí rukavice, rychle a přesně. Na chodidla, lokty, kolena a vnitřní stranu paží nanášejte přípravek nakonec. Pokud ještě nemáte moc zkušeností v aplikaci samoopalovacích přípravků, volte krém, lotiony nebo gely. Sprej vytváří více skvrn a pruhů. Ale pokud jste se rozhodli použít právě tuto formu přípravku, nastříkejte jej ze vzdálenosti 10-25 centimetrů od povrchu pokožky a krouživými pohyby ho vmasírujte do kůže.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Nevíte, jak na Valentýna potěšit partnerku? Připravte romantický večer jak z amerického filmu a uvidíte, že si to společně 100% užijete. Pokud tápete, jak na to, přečtěte si náš článek, ve kterém se dozvíte úplně vše.
Podkrovní byty zdaleka nemusí být jen stísněné prostory. Půdní vestavba může dát za vznik příjemnému prostoru k životu. Pokud přemýšlíte o domově v podkroví, dáme vám pár nápadů, jak si ho zařídit útulně a krásně.
Jestliže jste právě absolvovala a teprve začínáte uvažovat o hledání zaměstnání, je nejvyšší čas. Možná jste si naplánovala poslední prázdniny s tím, že začnete hledat práci až v září. Ale to už může být pozdě. Některé pozice si rozeberou ti rychlejší. Počítejte totiž s tím, že proces hledání práce a nástupu do zaměstnání může trvat i několik měsíců.
Závěť má podle platného občanského zákoníku větší moc, než dědictví ze zákona. Tak můžete určit, komu připadne konkrétní majetek. Pokud žijete v druhém či třetím manželství, či dokonce jen v partnerství, můžete mít dostatek důvodů, proč svůj majetek tímto způsobem rozdělit. Závěť rozhodně nepodceňujte.
Už se vám někdy do uší dostala voda? Měli jste škytavku nebo vás nesnesitelně bolela hlava? Určitě ano. Naše babičky si s těmito věcmi vždy dokázaly hravě poradit. Naučme se to jako ony!
Říká se, že ticho je ten nejkrásnější zvuk. V případě, že potřebujete shodit nadbytečná kila, podpořit zdraví srdce, zlepšit náladu a nakopnout pracovní výkon, vám však nepomůže. To hudba ano!
O tom, že oddalování usnutí a následný nedostatek spánku způsobuje vystavení modrému světlu, jsme již psali. Ale příčin, které způsobují nespavost, je podstatně víc. Někdo má problém s usínáním, jiní usnou, jako když je do vody hodí, ale pak se vzbudí kolem třetí ráno a znovu usnout se nepodaří. Co s tím?
Jeden z nejvzrušivějších momentů každého roku nastal, vyrážíte na dovolenou. S tím je ale spojená řada povinností a výzev, mezi něž patří balení. Pro někoho je tato aktivita zcela zábavná, a navíc ještě umocněná o těšení se. Pro druhé balení představuje zase stres, který chtějí mít co nejdříve za sebou.
Jíst zdravě a prospět svému zdraví - to je hlavní úkol mnohých z nás. Dnes si stále více lidí uvědomuje fakt, že zdraví máme jenom jedno a že ho můžeme podpořit (nebo také zcela zruinovat) tím, co jíme. Pokud do jídelníčku zařadíte pečivo či smažené pokrmy, budete se cítit unavení a zdraví začne skomírat.
Voda je pro člověka jeden z nejdůležitějších prvků. Víte, že tvoří až 60 % těla dospělého jedince? Je nezbytná pro biochemické reakce, zásobování celého těla živinami, odstraňování odpadních látek a pro udržování krevního oběhu a tělesné teploty. Jak se ale v létě udržet správně hydratovaní, co se počítá, a co ne?

Výběr článků

Téměř každý z nás se v rámci rodinných nákupů spoléhá na igelitové sáčky, které nám tak nějak ulehčují pravidelné návštěvy supermarketů. Zatímco nám v jistém ohledu pomáhají, naší přírodě jejich přítomnost zrovna dvakrát nesvědčí. A přitom to jde dost dobře i bez nich. Seznamte se s trendem, který dává sbohem igelitovým sáčkům a dopřává zelenou nákupům takzvaně bez obalu.
Dámy, ruku na srdce, která z vás se každoročně netěší na první letní paprsky, abyste svou pokožku mohly vystavit sluníčku? Věděly jste ale, že opálená kůže byla dříve známkou chudoby? A kdy se na trhu objevily první opalovací krémy? Čtěte dále a dozvíte se mnohem více o historii opalování.
Také si spolu vaši domácí mazlíčci dobře rozumí? Podívejte se, jak si kočky a psi hrají s ptačími kamarády všeho druhu, jako jsou papoušci, kuřátka, slepice nebo kachny. Zvířátka umí být opravdu rozpustilá!

Nepřehlédněte

Mama Shelter přináší do Prahy oblíbenou koncepci food sharingu, nebo-li dělení se o různá jídla,  podle svého hesla, že sdílení je péče a podělit se znamená milovat!
Jakou nohou jste vkročili do nového roku? I když se zdá být letošní rok stejný jako loňský, několik změn už začalo platit. Mluvíme předně o finančních změnách, kterých letos bylo víc než dost. Otázku je, jestli k řadě z nich muselo vlivem koronavirové krize a velkého schodku ve státním rozpočtu dojít. V každém případě k nim došlo a my vám přinášíme velký přehled.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek