Čtvrtek , 25. 07. 2024

Jakub

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2024: Den šestý

Šestý den Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se nesl ve znamení hudební kapely Tata Bojs. V KVIFF.TV Parku proběhl rozhovor se členy kapely, který vedl Čestmír Strakatý. Následovalo představení kapely v Domě ČT a premiéra dokumentu tata_bojs.doc v Puppu. Den zakončili koncertem. Kromě toho se návštěvníci festivalu mohli těšit na vystoupení Pam Rabbit a Dana Bárty, parkurovou show týmu IN MOTION, debaty s filmovými tvůrci a projekce soutěžních filmů.
Festival
Atmosféra je i večer úžasná.

04. 07. 2024

04. 07. 2024

Kapela Tata Bojs zazářila ve Varech

Šestý festivalový den Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (IFFKV) patřil kapele Tata Bojs. V KVIFF.TV Parku proběhl rozhovor s členy kapely, zpěvákem Milanem Caisem a basákem Mardošou, který vedl Čestmír Strakatý. Následně se Tata Bojs představili na akci Čaj o třetí v Domě ČT. Vyvrcholením dne bylo promítání dokumentu tata_bojs.doc v Puppu, kde měli hanspaulští chlapci světovou premiéru. Den zakončili koncertem od 22:00, který se stal pomyslnou třešničkou na dortu.

Hudební vystoupení v Mattoni Life Baru

Další hudební vystoupení dne se odehrálo v Mattoni Life Baru. V 18:00 zde vystoupila zpěvačka Pam Rabbit a v 21:00 následoval koncert Dana Bárty & Illustratosphere. Obě vystoupení přitáhla pozornost návštěvníků a přispěla k hudební atmosféře festivalu.

Parkourové show a filmové debaty

Odpoledne na Mlýnské kolonádě bylo ve znamení akrobatických výkonů parkurového týmu IN MOTION, který se představil v rámci doprovodného programu. Ve Vodafone Lounge v hotelu Thermal proběhla debata se světovou režisérkou Nicole Holofcener, která je známá svými romantickými komediemi. Večer pak v Kongresovém sále uvedla svůj nový film Není zač.

Oldřich Kaiser na scéně

Český herec Oldřich Kaiser se představil ve snímku Zahradníkův rok, který byl promítán v Karlovarském městském divadle. Po promítání následovala beseda v Domě ČT, kde herec odpovídal na dotazy diváků.

Setkání s tvůrci a soutěžní filmy

V Domě ČT proběhly debaty s tvůrci snímků Tělo v mé hlavě a Velký pán. Innogy Point hostil tvůrce snímku Mord. V KVIFF.TV Parku se uskutečnily talk shows k soutěžním filmům Světýlka a Až na věky. Ve Velkém sále byly představeny dva filmy soutěžící o Křišťálový glóbus – Na kordy a Náhlý záblesk hlubších věcí.

Závěr dne

Festivalový den přinesl bohatý program plný hudebních a filmových zážitků. Diváci si mohli užít nejen vystoupení oblíbených kapel a umělců, ale také se zapojit do diskusí s významnými tvůrci. Karlovarský festival tak opět ukázal svou rozmanitost a bohatost nabídky pro všechny milovníky kultury.

K TÉMATU  Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2024: Den třetí

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2024: Den pátý

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jsou lidé, kteří ho prostě nemohou vystát a nemohou se dočkat, až rychle pomine, a ti, kteří ho naopak zbožňují, navzdory chladu, mlze a všemu, co k němu patří. Zima je pro nás obdobím, které má kouzelný nádech, možná kvůli Vánocům, možná proto, že mráz v určitých obdobích jako by všechno zmrazil a zastavil čas. A když sněží? Rozhodně to neusnadňuje pohyb, ale bílý plášť jako by všechno zkrášloval a tlumil, zkrátka kouzelný svět! Zima je však také synonymem pro méně času stráveného venku, a to z pochopitelných důvodů souvisejících s nižšími teplotami, a pro děti se nuda může stát krutou realitou. Když se nad tím ale zamyslíte, s trochou fantazie a organizace se dá s dětmi podnikat spousta aktivit, a to jak uvnitř, tak venku.
Legendární kocour Garfield nesnášel pondělky, měl z nich deprese a úzkosti. Většinou se mu v ten den ani nic nedařilo. Lidé na tom jsou podobně. Také míváme úzkosti z některých dnů v týdnu. Z neděle především. Jedete v tom taky?
Do kin se chystá neobvyklý český film První akční hrdina s Jiřím Mádlem v hlavní roli. Tvůrci v čele s režisérem Janem Haluzou chtějí ukázat, že akční film může vzniknout i v českém prostředí. O čem bude a co prozradil sám Mádl?
Naše životy se mění každý den. Existují ale milníky, kterých se obáváme všichni. Oslavit 30. narozeniny je pro většinu žen velmi těžkým dnem, kterého se bojí už pár let předtím. Co se ale s tímto životním mezníkem změní? Ženy a muži to mají určitě jinak, dnes se podíváme na něžné pohlaví a změny v jejich životech a životních stylech. Najdete se v některé z nich?
Vlasy jsou pro ženy velice důležité. Zakládáme si na nich, bereme je jako pýchu, o kterou je potřeba se neustále starat. Někdy, i přes veškerou péči, se nevyhneme zničení a roztřepeným konečkům. Jak proti nim bojovat?
Každý z nás občas bojuje s kvalitou spánku. Co dělat, když ani správně nastavená spací režim nestačí? Zkvalitněním spánku si zkvalitňujeme všechny aspekty života, proto vám přinášíme ultimátní tip, jak si vymazlit svůj spánek a vytěžit z něj maximum.
Co tvoří základ dámského šatníku? Vedle džínů, jednobarevných triček a krátkých letních šortek bychom tam našli také overaly, které se v posledních letech radují z velkého zájmu o ně. Jedná se o módní trend, který je dnes k dostání v celé spoustě provedení. Nosit ho lze jak na večírky či plesy, ale také si lze koupit kousek na spaní nebo letní provedení k moři. Už také vlastníte tento vkusný trend?
Štědrý den je tady! Užijte si svátky se svými blízkými, a pamatujte, že smích léčí! Horoskop krásy a duševního zdraví vám ukáže, co vás může potkat. Připravila ho pro vás astroložka Naďa Šmídová.
Vánoce mají jedinečnou atmosféru, kterou miluje snad každý. Zdokonalte ji podle vašeho vkusu! Vánoční dekorace promění váš domov v kouzelnou pohádku. Zkuste to letos trochu jinak!
Včerejší den na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary nabídl bohatý program s filmovými premiérami, setkáními a kulturními událostmi. Herečka Iva Janžurová se představila na premiéře dokumentu Janžurka, která přilákala pozornost filmových nadšenců. Podívejte se na to, co se odehrálo za kulisy jednoho z nejvýznamnějších filmových festivalů ve střední Evropě.
Praha, 9. prosince 2021: Přírody si vážíme a je pro nás důležitá, nicméně náš vztah s ní vnímáme jako příliš povrchní. I to zjistil průzkum společnosti VELUX realizovaný v osmi evropských zemích včetně České republiky. Jsme přesvědčeni, že pobyt v přírodě pomáhá našemu fyzickému i psychickému zdraví, nicméně jen zřídka pozorujeme např. ptáky, stromy nebo mraky. Někteří lidé stráví až třetinu svého života před obrazovkou. Jak se tedy v dnešní době technologií přiblížit světu venku?
Pro někoho představuje relaxaci stejně jako jiné umělecké činnosti, pro jiné je to životní styl, pro další obživa. Origami se světem rozšířilo až v posledních letech a jeho obliba stále stoupá.

Výběr článků

Déšť, sníh, mráz, vítr venku. Doma studená ložnice, přetopený pokoj. Pleti tak náhlé výkyvy rozhodně neprospívají. Pleti výkyvy počasí neprospívají a právě v zimě je hydratace ještě důležitější, než v letních měsících. Jak to a které krémy použít?
Také jste si říkaly, jaké by to bylo mít v koupelně nebo v ložnici všechny rtěnky, šminky, make-up a další ty nezbytné věci pěkně srovnané, aby jste měly přehled a vše po ruce? Přinášíme vám jednoduchý návod, jak si takový pořadač vyrobit z kartonové krabice.
O Češích se říká, že jsou národem pejskařů. Vždyť za své čtyřnohé psí parťáky jsou schopní utratit i přes milion korun ročně. To ukazují statistiky. Utrácí se předně za kvalitní žrádlo, také za veterináře a samozřejmě za produkty určené k dentální hygieně. Chovatelé si moc dobře uvědomují, že v psí dutině ústní probíhají stejné procesy jako u lidí. I v psí dutině se mohou vyskytnout zubní kameny nebo zubní plak vedoucí ke zmiňovanému problému. Proto se nedoporučuje podceňovat péči o psí chrup.

Nepřehlédněte

I ženy umí zdolat obrovské překážky a nejvyšší hory světa. Jednou takovou je horolezkyně Klára Kolouchová, která stanula na vrcholu Mount Everestu a čerstvě i obávané K2. Její výstup i životní příběh poutavě přiblíží právě vznikající dokument, který připravuje režisérka Jana Počtová.
Petr Hapka, významný český skladatel, by oslavil 13. května 2024 své osmdesáté narozeniny. Své umělecké kořeny má v hudební rodině a vzdělání z pražské konzervatoře. Jeho rozsáhlé dílo zahrnuje hudbu k filmům, televizním seriálům, divadelním představením a také vlastní hudební projekty. Hapka je známý svým jedinečným skladebným stylem, který ovlivnil mnohé generace.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek