Pátek , 31. 03. 2023

Kvido

Fototapeta růže v několika variacích jako skvělý dárek

Květiny v interiéru nejsou žádnou novinkou. Aby také ano, vždyť se s nimi bylo možné setkat už před hodně dlouhou dobou. Naši předkové je milovali. Není se čemu divit, jelikož se jednalo o nadčasovou záležitost.
fototapeta
Růže jsou velmi oblíbenou květinou používanou na fototapetách. (zdroj foto: myloview.cz)

14. 01. 2021

stp

14. 01. 2021

Pokud uvažujete o takovémto oživení vašeho interiéru, rozhodně se vyplatí vsadit na některé květiny, jež nabízí unikátní vzhled, poměrně živé pojetí a také spousty barev. Typické jsou v tomto ohledu bezesporu růže. Zobrazit je lze v mnoha zajímavých podobách. Taková fototapeta růže ve spousta variací dokáže být ozdobou jakékoli místnosti. Že aktuálně váháte, jaké provedení byste chtěli zvolit? Pak jste na správné adrese. My se na některé známé variace podíváme mnohem podrobněji.

Červená růže v dešti

Jakousi mokrou, ale stále živou krásu představuje bezesporu růže v dešti. Takováto fototapeta růže je velmi zajímavá už jenom tím, jakým způsobem korespondují kapky deště se samotnou květinou. K červeným okvětním lístkům se dokonale hodí zelená barva samotného stonku a listů. Když se ke všemu přidá ještě déšť, není co řešit. Kapky jako by působily rozmazaným dojmem. Přitom je všechno maximálně ostré a na pohled dokonalé. V obývacím pokoji nebo jiné místnosti vypadá takováto růže v dešti moc hezky a vzbudí jistě dojem. Moc hezky vypadají hlavně malé kapky vody, které se odrážejí jak od květu, tak i okvětních lístků.

Červená růže v mnoha jiných variacích

fototapeta
Růže jsou velmi oblíbenou květinou používanou na fototapetách. (zdroj foto: myloview.cz)

https://myloview.cz/fototapety/podle-kategorie/kvetiny/ruze/

Samotná rudá růže je velmi vděčným motivem mnoha fototapet. Není se čemu divit? Je maximálně smyslná, pohledově zajímavá a vzbuzuje emoce. Hodně dobrou volbou je klasické zobrazení takovéto květiny na ryze přírodním podkladu. V celém zachycení převládá zelená barva, nicméně doplňuje ji i ta sytě červená a třeba hnědá či jiné odstíny. A co teprve takové rudé okvětní lístky, jimž dělá pozadí starší dřevěný stůl. Ten má již patinu zašlého dřeva, jež s rudou barvou růže perfektně ladí. A co takový svazek rudých růží na stole? Vypadá také moc pěkně a živě. Určitě se takovéto fototapety nemusíte obávat. V interiéru bude dokonale sedět.

K TÉMATU  Úložný prostor v ložnici: volte praktické skříně a komody, ve kterých bude dostatek prostoru

Barevné růže v mnoha detailech

fototapeta
Růže jsou velmi oblíbenou květinou používanou na fototapetách. (zdroj foto: myloview.cz)

https://myloview.cz/fototapety/podle-kategorie/kvetiny/

Hodně zajímavé jsou mimo jiné také barevné růže. Volit je možné jak fototapety, na nichž je jich zobrazeno hned několik v různých odstínech, tak i variace jednobarevné. Ty jsou zpravidla koncipovány takovým způsobem, že pokrývají kompletně celou fototapetu. Výborné jsou kupříkladu ryze bílé růže, které mohou působit vcelku nenápadně i v místnostech, kde jsou jemně barevné stěny. Jinak nelze zapomenout na růže oranžové, růžové a mnohé jiné. Ty naopak dokážou kontrastovat s bílými stěnami. Alternativ je zkrátka v tomto ohledu hodně a hezká je i fototapeta bílé růže.

Animované variace

fototapeta
Růže jsou velmi oblíbenou květinou používanou na fototapetách. (zdroj foto: myloview.cz)

Přáli byste si florální motivy do dětského pokoje? Pokud ano, pak se vyplatí vsadit na animované růže v mnoha zajímavých podobách. Nejčastěji se volí kreslené růže v tradiční červené podobě včetně zeleného stonku a stejně barevných lístků. Takovéto růže jsou menší a fakticky se kladou vedle sebe, takže celek vypadá jako nekonečná tapeta. Perfektně takovéto motivy vypadají třeba v dívčích pokojích nebo dětských koutcích. Animované růže je ale možné volit i v jiných podobách. Vypadají tak nějak veseleji a originálněji než fototapety v pravém slova smyslu. Záleží na tom, do jaké míry chce mít člověk daný interiér reálný. Animované růže jsou určitě nadčasové, poutavé a k nějakému velkému zamyšlení lákat nemusejí. Typické jsou v tomto i fototapety 3D květiny.

Růže s různými okvětními lístky v makru

fototapeta
Růže na fototapetách naleznete v mnoha variacích. (zdroj foto: myloview.cz)

Hodláte konkrétní místnost oživit se vším všudy? Pokud potřebujete fototapetou do značné míry změnit charakter daného pokoje, vsaďte na tu, jež je typická různobarevnými okvětními lístky. Každá barva je rozdílná a lístky spolu perfektně kontrastují. Volit je možné spousty zajímavých variací, a to klidně i s lístky, jejichž barvy nejsou zrovna dvakrát reálné. Když se ke všemu ještě přidá hra světla a stínu, není co řešit. S takovýmto záběrem růže v maximálním možném detailu bezesporu nic nezkazíte. Naopak se budete moci pochlubit originálním motivem, jenž zaujme nejednu návštěvu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na období vánočních svátků se těší téměř celý svět. Na tu chvíli, kdy konečně utichne veškerý hektický život a všichni se oddávají společnému stolování a klidu při sledování pohádek. Ne všude jsou ale tak pohodové vánoční zvyky jako u nás, nebo přinejmenším tak normální zvyky. Podívejte se na ty nejpodivnější vánoční tradice, které rádi přenecháte ostatním zemím.
Možná jste o ní nikdy neslyšela a možná naopak ano. Slovo henna se v posledních letech skloňuje ve všech pádech a zaznívají o ní kladné ale i negativní názory. Jak to s hennou vlastně je a na co všechno ji můžete využít? Pro koho se vlastě hodí nejlépe a kdo by na její barvení měl raději zapomenout? A dá se hennou i tetovat? Vše se dozvíte v článku.
Léto se nezadržitelně blíží a zcela jistě se nemůžete dočkat, až vyrazíte na dovolenou. Naše tělo však může na změny prostředí a počasí reagovat negativně. Také změna stravy je pro lidský organismus zátěží a mohou ji doprovázet nepříjemné obtíže, které by vám vysněnou dovolenou mohly překazit. A od toho je tu cestovní lékárnička, kterou si můžete přibalit s sebou. Co by měla obsahovat a jak si léto ve zdraví užít?
Téměř každý z nás se v rámci rodinných nákupů spoléhá na igelitové sáčky, které nám tak nějak ulehčují pravidelné návštěvy supermarketů. Zatímco nám v jistém ohledu pomáhají, naší přírodě jejich přítomnost zrovna dvakrát nesvědčí. A přitom to jde dost dobře i bez nich. Seznamte se s trendem, který dává sbohem igelitovým sáčkům a dopřává zelenou nákupům takzvaně bez obalu.
Zejména během zimy k nám do domácnosti zavítal nevítaný host jménem plíseň. Projevuje se nejen nepříjemným zápachem, ale také tmavými skvrnami poblíž oken nebo v rozích místnosti, kde se drží vysoká vlhkost. Plíseň trápí hlavně majitele bytů, kteří mají plastová okna a jimž se vlhkost vzduchu v příbytku především v zimě pohybuje ve vysokých číslech.
Bohužel alergie trpí nejen lidé, ale také naší čtyřnozí kamarádi. Počet alergických onemocnění se zvyšuje. Nejvýznamnější alergie u psů jsou alergie na parazity, alergie na inhalační alergeny, alergie na potraviny a nebo kontaktní alergie. Podívejte se na několik tipů, které dokážou alergickou reakce u psa zmírnit.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek