Pátek , 30. 09. 2022

Michal

Fototapeta růže v několika variacích jako skvělý dárek

Květiny v interiéru nejsou žádnou novinkou. Aby také ano, vždyť se s nimi bylo možné setkat už před hodně dlouhou dobou. Naši předkové je milovali. Není se čemu divit, jelikož se jednalo o nadčasovou záležitost.
fototapeta
Růže jsou velmi oblíbenou květinou používanou na fototapetách. (zdroj foto: myloview.cz)

14. 01. 2021

stp

14. 01. 2021

Pokud uvažujete o takovémto oživení vašeho interiéru, rozhodně se vyplatí vsadit na některé květiny, jež nabízí unikátní vzhled, poměrně živé pojetí a také spousty barev. Typické jsou v tomto ohledu bezesporu růže. Zobrazit je lze v mnoha zajímavých podobách. Taková fototapeta růže ve spousta variací dokáže být ozdobou jakékoli místnosti. Že aktuálně váháte, jaké provedení byste chtěli zvolit? Pak jste na správné adrese. My se na některé známé variace podíváme mnohem podrobněji.

Červená růže v dešti

Jakousi mokrou, ale stále živou krásu představuje bezesporu růže v dešti. Takováto fototapeta růže je velmi zajímavá už jenom tím, jakým způsobem korespondují kapky deště se samotnou květinou. K červeným okvětním lístkům se dokonale hodí zelená barva samotného stonku a listů. Když se ke všemu přidá ještě déšť, není co řešit. Kapky jako by působily rozmazaným dojmem. Přitom je všechno maximálně ostré a na pohled dokonalé. V obývacím pokoji nebo jiné místnosti vypadá takováto růže v dešti moc hezky a vzbudí jistě dojem. Moc hezky vypadají hlavně malé kapky vody, které se odrážejí jak od květu, tak i okvětních lístků.

Červená růže v mnoha jiných variacích

fototapeta
Růže jsou velmi oblíbenou květinou používanou na fototapetách. (zdroj foto: myloview.cz)

https://myloview.cz/fototapety/podle-kategorie/kvetiny/ruze/

Samotná rudá růže je velmi vděčným motivem mnoha fototapet. Není se čemu divit? Je maximálně smyslná, pohledově zajímavá a vzbuzuje emoce. Hodně dobrou volbou je klasické zobrazení takovéto květiny na ryze přírodním podkladu. V celém zachycení převládá zelená barva, nicméně doplňuje ji i ta sytě červená a třeba hnědá či jiné odstíny. A co teprve takové rudé okvětní lístky, jimž dělá pozadí starší dřevěný stůl. Ten má již patinu zašlého dřeva, jež s rudou barvou růže perfektně ladí. A co takový svazek rudých růží na stole? Vypadá také moc pěkně a živě. Určitě se takovéto fototapety nemusíte obávat. V interiéru bude dokonale sedět.

K TÉMATU  Urodila se vám meduňka? Tohle jsou způsoby, na co všechno ji využijete

Barevné růže v mnoha detailech

fototapeta
Růže jsou velmi oblíbenou květinou používanou na fototapetách. (zdroj foto: myloview.cz)

https://myloview.cz/fototapety/podle-kategorie/kvetiny/

Hodně zajímavé jsou mimo jiné také barevné růže. Volit je možné jak fototapety, na nichž je jich zobrazeno hned několik v různých odstínech, tak i variace jednobarevné. Ty jsou zpravidla koncipovány takovým způsobem, že pokrývají kompletně celou fototapetu. Výborné jsou kupříkladu ryze bílé růže, které mohou působit vcelku nenápadně i v místnostech, kde jsou jemně barevné stěny. Jinak nelze zapomenout na růže oranžové, růžové a mnohé jiné. Ty naopak dokážou kontrastovat s bílými stěnami. Alternativ je zkrátka v tomto ohledu hodně a hezká je i fototapeta bílé růže.

Animované variace

fototapeta
Růže jsou velmi oblíbenou květinou používanou na fototapetách. (zdroj foto: myloview.cz)

Přáli byste si florální motivy do dětského pokoje? Pokud ano, pak se vyplatí vsadit na animované růže v mnoha zajímavých podobách. Nejčastěji se volí kreslené růže v tradiční červené podobě včetně zeleného stonku a stejně barevných lístků. Takovéto růže jsou menší a fakticky se kladou vedle sebe, takže celek vypadá jako nekonečná tapeta. Perfektně takovéto motivy vypadají třeba v dívčích pokojích nebo dětských koutcích. Animované růže je ale možné volit i v jiných podobách. Vypadají tak nějak veseleji a originálněji než fototapety v pravém slova smyslu. Záleží na tom, do jaké míry chce mít člověk daný interiér reálný. Animované růže jsou určitě nadčasové, poutavé a k nějakému velkému zamyšlení lákat nemusejí. Typické jsou v tomto i fototapety 3D květiny.

Růže s různými okvětními lístky v makru

fototapeta
Růže na fototapetách naleznete v mnoha variacích. (zdroj foto: myloview.cz)

Hodláte konkrétní místnost oživit se vším všudy? Pokud potřebujete fototapetou do značné míry změnit charakter daného pokoje, vsaďte na tu, jež je typická různobarevnými okvětními lístky. Každá barva je rozdílná a lístky spolu perfektně kontrastují. Volit je možné spousty zajímavých variací, a to klidně i s lístky, jejichž barvy nejsou zrovna dvakrát reálné. Když se ke všemu ještě přidá hra světla a stínu, není co řešit. S takovýmto záběrem růže v maximálním možném detailu bezesporu nic nezkazíte. Naopak se budete moci pochlubit originálním motivem, jenž zaujme nejednu návštěvu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Krásné umění, inspirované oceánem, vlnami a příbojem. Neobvyklé techniky použití barev a přírodních materiálů vytváří skutečné skvosty, které si můžete udělat také. Stačí trochu tvořivosti a váš originální kousek je na světě. Je to i inspirace na perfektní dárek pro někoho z rodiny, přímo z vašich rukou.
Pokud nevíte, co si pod pojmem oční jóga představit, jedná se o pohyby, které jednoduše posilují oční svaly. Nemyslete si ale, že vám toto cvičení zlepší zrak. Dokáže však spolehlivě snížit oční zátěž, vyléčit příznaky suchého oka a zmírnit oční napětí. Jaké jsou tedy největší výhody?
Rakovina je druhou z nejčastějších příčin úmrtí. Odborníci se shodují na tom, že má mnoho původců, jako je dědičnost, stres, kouření, životní prostředí a další vnější vlivy. A až ze třetiny příčin považují nesprávné stravování. Vhodnou skladbou jídla tak můžete hodně ovlivnit a zachránit. Známe potraviny, které fungují jako prevence proti této zákeřné nemoci!

Nepřehlédněte

Dříve jste ve skříni našli maximálně dva druhy rostlinného oleje. Nyní jeho rozmanitost přímo ohromuje, ve výsledku však vyvolává mnoho otázek – od prostého „Co je to za olej?“ až po „Jaký druh jídla s ním vařit?“ Pojďme si v těch olejích udělat kapánek jasno a zjistit, které z nich se vyplatí používat v kuchyni pravidelně. Nejspíše budete kukat, jaké oleje se do vaší kuchyně mohou vůbec dostat!
Mnohokrát skloňované téma, které patří dlouhodobě na seznam globalizačních problémů v celém Západním světě. Věděly jste, že podle statistik z roku 2018 průměrný Čech ročně spotřebuje zhruba 785 kilogramů potravin a zhruba 200 kilogramů vyhodí? Statistiky Evropské unie mluví jasně. Každoročně se vyhodí zhruba 88 milionů tun jídla. Každá česká domácnost má tak ve své režii svoji vlastní spotřebu a záleží jen na nás, jak se k ní postavíme.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek