Středa , 19. 06. 2024

Leoš

Karanténa aneb jak doma zabavit děti a nezbláznit se z toho?

Pandemie koronaviru přesunula učebnu – a kancelář – v dohledné budoucnosti do online režimu, což znamená, že vaše děti potřebují mnohem více pozornosti a vašeho času. Karanténa je docela náročná na zábavu dětí, ale sedět pořád u tabletu není způsob, jak trávit tento čas doma.
jak zabavit děti
Zabavit děti v karanténě nemusí být věda. (zdroj foto: 123rf.com)

18. 02. 2021

Díky mnoha dětským hřištím, obchodům a komunitním prostorům, které se po celé zemi uzavřely, je rozhodně těžká doba být rodičem. Naštěstí existuje spousta kreativních věcí, jak děti zabavit během karantény, a které nevyžadují opuštění vašeho domova.

1.      Deskové hry pro kutily

Dejte svým dětem dřevěnou desku, nějaké fixy a papír na polepení, a požádejte je, aby si vytvořily vlastní deskovou hru, kterou si budete moci hrát jako rodina později během dne. Pokud potřebují nějakou inspiraci, přiřaďte jim téma – například vesmír nebo jejich vlastní pohled na cukrárnu.

Tato zábavná aktivita plní svou povinnost i jako učební zkušenost, protože vyžaduje kreativní myšlení k vytvoření soudržné hry se začátkem a koncem. Jakmile bude hotovo, tak si samozřejmě udělejte herní večer a nezapomeňte na hodně slov chvály.

jak zabavit děti deskové hry
Jednou z možností jsou deskové hry. (zdroj foto: 123rf.com)

2.      Karanténa a rodinný čtenářský kroužek

Požádejte každé z vašich dětí, aby si vybralo knihu a připravilo si k ní pět diskusních otázek. Pak si to všichni přečtěte a sejděte se do rodinného knižního klubu. Pokud je vaše dítě příliš malé na to, aby četlo samo, přečtěte mu nahlas knihu, a poté společně vymyslete několik otázek. Je to dobrá příležitost povzbudit více čtení během karantény a také dáte dětem šanci hrát si na učitele.

čtenářský kroužek
I čtení může vyplnit karanténní dny. (zdroj foto: 123rf.com)

3.      Tajemné filmové noci

Přidejte tajemství do filmové noci tím, že si všichni ve vaší domácnosti vyberou tři až deset rodinných filmů ze všemi schváleného seznamu, které budete moci streamovat. Poté každý film napište na malý proužek papíru, proužky přeložte nahoru a vložte do sklenice.

Několikrát týdně se střídavě natáhněte do nádoby a vyberte film, který chcete sledovat. Nebudete si muset dělat starosti s bojem o výběr, protože se všichni předem dohodli na sledování jakéhokoli zvoleného filmu, což znamená, že si můžete udělat popcorn a užít si klidný filmový večer. I takhle příjemná může být karanténa.

filmové noci
Nebo si pusťte film. (zdroj foto: 123rf.com)

4.      Uspořádejte soutěž o občerstvení

Jak zabavit děti v karanténě? Vyzkoušejte tuto soutěž ve vaření – není nutný sporák ani trouba! Vytvořte záhadný koš ingrediencí – a dejte každému „soutěžícímu“ stanovený čas na vytvoření vlastního předváděcího občerstvení.

K TÉMATU  Má moje dítě ADHD, nebo jde jen o obyčejné zlobení? Jak hyperaktivitu rozpoznat a kdy vyhledat odborníka

Mezi snadno použitelné přísady, které inspirují kreativitu, patří pomazánky, suché cereálie a něco zvláštního, co vaše děti nedostávají pořád, jako jsou třeba mini marshmallows nebo čokoládové lupínky.

soutěž v občerstvení
Děti se taktéž dají zabavit v kuchyni. (zdroj foto: 123rf.com)

5.      Karanténa – běžte na virtuální prohlídku

Místa jako muzea, zoologické zahrady a tematické parky jsou pro veřejnost uzavřená, ale mnoho z nich rozšířilo své digitální nabídky o virtuální prohlídky, které vám umožní prozkoumat jejich prostor přímo z počítače. Od pařížského Louvru po akvárium Shedd v Chicagu mohou vaše děti nahlédnout do nejzajímavějších míst na světě. Mohou dokonce navštívit povrch Marsu!

6.      Udělejte překážkovou dráhu jménem “karanténa”

Existuje tolik způsobů, jak vytvořit vlastní překážkovou dráhu pro zábavu dětí během karantény. Postavte si svou domácí překážkovou dráhu se židlemi a polštáři, nebo vezměte křídu na chodník a namalujte ji na příjezdové cestě.

Nezapomeňte na úseky, kde vaše děti musí skákat jako žába nebo chodit po špičkách. Udělejte to tak šílené, jak se vám líbí, a nechte své děti, aby vám pomohly dát to dohromady (můžete je dokonce nechat, aby si to navrhly samy). A nezapomeňte si svou překážkovou dráhu pojmenovat “karanténa”!

Vyzkoušejte výše uvedené nápady a podle potřeby upravte, aby vyhovovaly dětem určitého věku nebo jedinečným zájmům. Využijte tento čas k tomu, abyste se spojili jako rodina a naučili se nějaké nové věci, a kdoví, vaše děti třeba budou chtít pokračování zábavy i po zrušení karantény!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Děti a televize. Jak dlouho a jak často ji mají sledovat?

Mobilní aplikace pro děti, které podpoří jejich vývoj a obohatí je

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Dokonalé obočí naštěstí může mít každá žena i ta, které do vínku nebyly dány pravidelné rysy, ta správná hustota obočí ani tvar, který by si sama přála. Teď můžete mít všechno a být ještě krásnější. Co obnáší permanentní tetování obočí a co byste měla vědět předtím, než tuto kosmetickou proceduru podstoupíte?
Připravte se na příval roztomilosti. Rozpustilé kočičky si hrají, mazlí se a dovádějí, a vyvolají úsměv na tváři i u sebevětšího mrzouta. Proto milujeme domácí mazlíčky.
Mnozí odborníci mluví o současnosti jako o „době jedové“. Upozorňují, že toxické látky jsou nejen kolem nás, ale i v nás. Pocházejí ze znečištěného životního prostředí, ale také z kosmetiky a léků, které užíváme. Svou roli hraje i nevhodná strava a alkohol, který si sem tam dopřejeme. Jednou za čas bychom tak měli udělat ve svém těle důkladný úklid. Právě leden je pro očistu ideální.
Crop top mikiny se těší nejen v této sezóně nesmírné popularitě. I když jsou samy o sobě extrémně módní, potřebujeme vědět, jak je kombinovat, abychom dosáhli požadovaného efektu. Proč je musíte mít?
Stojany na víno ze dřeva i kovu, na stěnu nebo na bar v kuchyni. Slouží nejen jako praktické uložení vína, ale také jako originální designový prvek. Patří mezi věci, které vybíráte spíše podle stylu
Jak šetřit s vodou? Běžná otázka, na kterou chce znát tolik lidí odpověď. Úspěch ale tkví ve dvou věcech, a sice ve změně svých návyků a v investování do spotřebičů, které s vodou zachází opatrně. A jedním z těchto spotřebičů je myčka na nádobí. Pokud ještě ve vaší kuchyni nedominuje, prozraďme si, jak takovou myčku na nádobí vybrat?
Člověk si to neuvědomuje, ale prakticky na každém místě číhají lidé, kteří ho chtějí okrást, respektive obrat o peníze. Což se nyní, v době panující koronavirové krize, neslyší možná rádo. Abyste se vyhnuli tomu, že za služby nebo jiné zaplatíte více, než byste měli, dávejte si pozor hlavně na několik profesí.
Tolik lidí si přeje jíst zdravě. Bohužel ne každému se to podaří. Lidé se po čase vrátí ke starému režimu nezdravého stravování. O měsíc později zkouší další pokus, ale zase je něco vrátí ke starému režimu. A takto je to dokola a dokola. Jsou tu ale i takoví, kteří se zdravou stravou ještě ani nezačali, protože se nemohou odhodlat. Jak to tedy jednou provždy změnit? Jak se odhodlat, a zároveň u toho vytrvat a nevracet se zpět ke starým návykům? O tom si povíme v dnešním článku. Proto pokračujte ve čtení, držte se daných pravidel a úspěch vás nemine...
Tetování už dávno není výsadou lidí na okraji společnosti. Naopak, dnes už existují i exklusivní tetovací studia s vybranou klientelou, ve kterých vás zdánlivě jednoduchá „kérka“ vyjde zhruba stejně draho jako nové auto. A když si prolistujete svůj oblíbený společenský časopis, přijde vám, že kdo nemá tetování, jako by dnes nebyl.
Novou Miss Czech Republic pro rok 2024 se stala Adéla Štroffeková, která soutěžila s číslem dvě. Korunku jí předávala stávající Miss World Krystyna Pyszková
Přestože Vánoce jsou obdobím radosti a dávání, může být výběr vhodného dárku pro děti někdy komplikovaný. Dnešní článek na Dámské Lize upozorňuje na pasti nevhodných dárků pro nejmenší pod stromečkem. Od nesprávných hraček až po problematické trendy, prozkoumáváme, co by rodiče měli brát v úvahu při výběru dárků pro své ratolesti, aby byly nejen radostné, ale i bezpečné svátky
Přejete si, aby se ve vaší ložnici nebo obýváku vyjímal originální lapač snů? Tento kouzelný bytový doplněk má podle starých indiánů dokonce magickou moc. Už se těšíte, až si vyrobíte ten svůj?

Výběr článků

Chcete-li jít s dobou, pořiďte si do vašeho šatníku alespoň jednu stylovou dámskou mikinu. Pokud netušíte, jaké kousky budou v letošní sezóně in, nemusíte zoufat. My vám to totiž na následujících řádcích rádi prozradíme. Proto se pojďte inspirovat společně s námi. Máme pro vás nejrůznější tipy na trendy kousky a dokonce vám prozradíme, jak je vkusně zakomponovat do letošního outfitu
Svatební obřad je sice hlavní program, uteče ale poměrně rychle. Pak přijde na řadu hostina. Právě ke svatební párty se upíná nejvíce pozornosti i plánování. Prohlédněte si honosné slavnostní stolování
Pořádná sněhová nadílka je u nás stále vzácnější. Sáňky už se staly minulostí a možná to čeká i zimní brusle. Pěkně zamrzlý rybník nebo náledí na chodníku nás přitom vybízí k tomu se sklouznout, většinou ale končíme na zemi! Někdy se to neobejde bez modřin, ale prostě se nejde nezasmát.

Nepřehlédněte

Vánoce se stejně jako každý rok nesou ve znamení jídla a pití. Přejídání je na denním pořádku a střevní problémy jakbysmet. Kromě jídla se však kouzelné svátky na konci roku nesou i ve znamení pohádek a tradičních zvyků. Víte, jaké vánoční tradice dodržujeme u nás, v České republice?
Hudba, umění a drogy nebo alkohol, to k sobě už tak nějak patří. I když to samozřejmě není podmínkou. Zejména umělci k nešvarům doby bohužel tíhnou a to z různých důvodů. I dnes bohužel můžeme sledovat osudy mnohých nadaných zpěvaček, které si život zkazily nějakou tou závislostí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek