Pátek , 01. 12. 2023

Iva

Umělé nehty nebo přírodní. Jaké mají výhody a nevýhody a které jsou pro vás ty pravé

Na umělé nehty se používá gel nebo akryl. Některé ženy si je nemohou vynachválit. Jiné, a to i ty, které je třeba dočasně používaly, říkají "už nikdy více". Co rozděluje tyto dva tábory? Třeba jen to, že o umělé se nemusíte delší dobu starat a jsou stále upravené. Na přirozených nehtech musíte pracovat denně, jinak nebudou nikdy vypadat dobře.
Umělé nehty. Proč je některé ženy milují a jiné nesnášejí
zdroj: 123RF.com

06. 09. 2019

Čisté a upravené nehty jsou základ hygieny. Nezáleží na jejich povrchu.

Umělé nehty jsou dnes klasickou kosmetickou výbavou. Ze zdravotního hlediska jsou samozřejmě ideální nehty přirozené. Nehet totiž i pod běžnými laky dýchá, a tak by se pod ním neměla tvořit plíseň. Přitom i přirozené nehty se dají ozdobit a mohou působit velmi elegantně. Ovšem domácí péče o ně je časově náročnější. To asi víme téměř všechny.

Na povrchu až tak nezáleží

Je mnoho žen, které si jednak neumí udělat čas na tuto péči a také mají svoje nehty nepěkné nebo nezdravé. Osobně jsem vždy měla krásné pevné nehty, ovšem to okolí! Velké záděry, často do krve, a nedaly se vyléčit. Pak mi manikérka nabídla gelové nehty a hle! Záděry zmizely.

Oblíbila jsem si pohodlí bez velké péče a upravené ruce bez zdravotních problémů. Po pár letech se situace obrátila. Díky dlouhodobé nemoci, kdy jsem se nedostala na doplnění, tipy odpadaly a já začala “léčit” své broušením ztenčené nehty. Dnes mám opět svoje pěkné pevné nehty. Neříkám “už nikdy”, ale zvykla jsem si, že jim denně musím věnovat pár minut času.

Rozdíl mezi gelem a akrylem. Výhody jednotlivých metod

Bývávalo, že gel byl oproti tzv. akrylu (dříve pryskyřice) k nehtům šetrnější. Dnes už jsou materiály “vytuněné” a rozdíly v nich nejsou – tedy co se týče škodlivosti na nehet. Už není ani pravdou, že aplikace akrylu zapáchá. Tedy pokud půjdete do seriozního salónu krásy. Jasnou nevýhodou gelu je, že nehty jsou křehčí a více se lámou. Při doplnění či úplném odstranění se musí nehet hodně brousit, čímž se i vás nehet hodně ztenčí. Navíc, pokud si chcete gel nanášet sama doma, musíte si pořídit UV lampu a opravdu se vyplatí nechat proškolit. Při špatné manipulaci s materiály můžete nadělat více škody než užitku.

K TÉMATU  Jak zlepšit cíleně své fyzické i psychické zdraví? Zkuste následující rady a výsledky se dostaví! Kdy a čím začít?

Akrylové nehty jsou velmi pevné a nelámou se. Pokud na ně nevyvinete velký tlak. K modeláži není potřeba UV lampa. Jejich doplnění či odstranění je na první pohled snazší, ale chce zase větší výtvarný talent. Přeci jen gel se nanáší jako lak, což zvládne při troše zvyku většina žen. K odstranění se mnohdy používá acetonové rozpouštědlo, které se nanese na nehty, kde se nechá chvíli působit. Při špatném nanesení nemusí nehty správně dýchat a může se pod nimi tvořit plíseň. To se ovšem může stát i u gelu. Pokud pod materiálem vznikne vzduchová bublina a dostane se tam vlhkost.

Při aplikaci obou materiálů je dobré dostatečně větrat. Zvolte ty, které vám budou sedět i vyhovovat, každá jsme přeci jen jiná a reagujeme na různé látky. Materiálů je ještě více např. akrygel…apod. Vše jsou většinou obměny základních materiálů s různými vlastnostmi. Je tedy třeba zkoušet. A to i nehtovou designérku. Koukejte jiným ženám na ruce, a když se vám některé budou líbit, zjistěte, kam dáma chodí a jaké má zkušenosti.

Vydrží déle!

Jednoznačnou výhodou je, že umělé nehty déle vydrží. Doplňují se jednou za tři až čtyři týdny, podle toho, jak rychle odrůstají. Tak máte po celou dobu krásně upravené ruce bez další složité péče.

Přirozené nehty jsou zdravější, péče o ně náročnější

Jestliže jste se rozhodla skončit s umělými nehty, počítejte tak s půl rokem, než získají vaše nehty opět svou pevnost a kondici. Do té doby budete jen upilovávat odlomené kousky a srovnávat do co nejkratší podoby. V té době je určitě dobré pořídit si péči, která nehty zpevní a sjednotí.

A pak jim budete muset věnovat podstatně více času a péče. Nehty potřebují hydrataci tak, jako ostatní části těla. Vždyť jsou prakticky denně ve styku s detergenty či chemikáliemi, které je vysušují.

K TÉMATU  Chcete mít trendy nehty? Vsaďte na jeden z těchto 14 looků roku 2022

Profesionální manikérky doporučují pro přirozené nehty každodenní mazání olejem. Nejlépe kokosovým nebo olivovým. Běžný lak na nehty je porézní, takže tím prodloužíte životnost manikúry a předejdete olupování. Nechceme dělat reklamu, ale jednoznačným zázrakem na regeneraci je od CND produkt RESCUERXx. Máme otestováno. Jako regenerační kúru můžete zkusit i metodu P-shine, kdy se do nehtu zalešťují přírodní vosky.

A jaké máte zkušenosti vy?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Deprese a úzkosti jsou dnes běžné jevy, se kterými se potýkáme. Zatímco někdo k těmto stavům sklouzne z důvodu špatného rodinného zázemí, jiný se do depresí dostane z důvodu až příliš velké snahy uspět. A někdy - někdy je na vině takzvaná obsedantně-kompulzivní porucha. O co konkrétně jde?
„Už to mezi námi není takové, jako dřív. Chybí mi chvíle, kdy jsme neřešili jen pleny, očkovaní, hlídání, opruzeniny, růst zoubků. Náš sexuální život je po narození dítěte na bodu mrazu. Všechno se točí kolem prcka a nemáme na sebe s partnerem už vůbec žádný čas. Jsem uvázaná doma a můj svět je jen pračka, pleny a sporák. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy měla čas umýt si vlasy nebo si udělat nehty. Co máme mimino, jsem pro svou ženu druhé kolo u vozu. Všechno mám na krku já a partner mi s ničím nepomáhá. Moje žena o sebe přestala pečovat.“ Tohle je výčet těch nejčastějších příčin sporů, které vyvstávají po narození dítěte. Poznáváte se v některém z uvedených příkladů? Dnešní článek vás provede nejčastějšími příčinami partnerské poporodní nebo chcete-li rodičovské krize.
Většina z nás si své vlasy barví, protože není spokojená se svou přírodní barvou, která je často spojená s mnoha stereotypy. Například o blondýnách se traduje, že jsou hloupé, zrzky temperamentní a brunetky atraktivní. Mnoho mužů si tak udělá první dojem o ženě na základě její barvy vlasů. Tu určuje látka zvaná melanin, která je produkována u kořene vlasových cibulek.
S mužem se jednoduše můžete rozejít tak, že mu to oznámíte z očí do očí. To je pravděpodobně ten jediný správný způsob. Ne každý si na něj ale troufne, zejména po kratší známosti. V praxi se můžeme setkat s mnoha dalšími způsoby ”rozcházení se”, které vám možná vyrazí dech.
Dřevěné bedýnky aktuálně frčí. Nehodí se přirozeně do každého interiéru, ale pokud máte rádi venkovský, přírodní nebo skandinávský styl, oceníte chytré nápady na jejich využití. Bedýnky poslouží hlavně jako odkládací prostory. Vhodnou kombinací z nich můžete vytvářet vlastní originální praktická řešení. Je na vás, jestli zvolíte jednoduché jednobarevné bedýnky nebo omšelý retro vzhled. Dají se obrousit, natřít i spojit. Upravte si je podle sebe!
Rozhodli jste se zhubnout přebytečná kila? Chcete konečně dosáhnout vysněné štíhlé linie? Doporučujeme vsadit na plavání. Jen málokdo si uvědomuje, jak efektivním sportem plavání vlastně je. Pojďme si prozradit, jak dlouho musíme plavat, abychom konečně zhubli.
Dámská liga si pro vás ve spolupráci se značkou GLISS připravila speciální soutěž o balíček různých druhů dámských vlasových masek GLISS! O jaké produkty se jedná a co musíte udělat pro výhru? Přečtěte si článek níže, ve kterém naleznete odpovědi na tyto otázky.
Tohle svému dítěti dělat nebudu! Takhle moje dítě rozhodně vychované nebude! To si nebude moct dovolit! To jsou časté věty, které člověk vypustí z úst ještě před tím, než se rodičem vůbec stane. Jenže když nastane okamžik a narodí se mu dítě, rázem ke všemu má trochu jiný postoj.
Během panující pandemie koronaviru se společnost Netflix mohla radovat snad každý den. Každý den jí totiž narůstalo množství diváků, kteří nevěděli, jak jinak si zkrátit čas než dobrým filmovým snímkem či seriálovým hitem. Popularita streamovací služby neutichla ani v okamžiku, kdy se lidé navrátili do svých zaměstnání. Naopak trend značně sílil, a to i díky novinkám, které Netflix neustále přináší.
Věděli jste, že je docela snadné vyrobit si chutný a zdravý sirup z květů černého bezu nebo třeba šeříku? Bezový sirup se používá na limonády, koktejly a dezerty. Nebo můžete jednoduše nalít palačinky nebo zmrzlin. Takový sirup patří i do ovocného čaje. Možností je nepřeberné množství, stačí si vybrat a vychutnat si výbornou sladkost a nádhernou vůni! Že už na takový zdravý sirup máte chuť? Tak neváhejte a pusťte se do toho!

Nepřehlédněte

Snídaně dělá den – to je staré známé pořekadlo, které platí od dob dávno minulých až po moderní současnost. Právě snídaně by nám měla dát potřebné živiny a energii potřebnou pro následující den. Její součástí by tak měly být hlavně suroviny, které obsahují důležité bílkoviny, vlákninu a další nepostradatelné látky. I proto jsou její součástí ovesné vločky - tedy měly by být její součástí.
Příroda se po zimě pomalu probouzí ze spánku. To samé platí také o našem těle, které v chladných měsících fungovalo v trochu jiném režimu. A právě teď, kdy jaro začíná nabírat na síle, je ten správný čas nastartovat očistu organismu a dopřát si svěží probuzení. Jednou z možností je detox jednotlivých orgánů, které zkrátka pro zdravé tělo i mysl musí šlapat jak hodinky. Pojďme se společně mrknout na podrobnosti.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek