Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Zaměřeno na znaménka: Nechte své pihy zkouknout nejmodernější metodou

Někdo jich má málo, jiný zase až moc. Pihy jsou nedílnou součástí pokožky každého z nás. Drobné pihy krásy jsou víceméně neškodné, ovšem to neznamená, že by znaménka nebyla riziková. Naopak. I ony se v budoucnu mohou proměnit v zákeřný melanom, kterému jde předejít jedině poctivou prevencí u dermatologa. A my známe jednu moderní metodu, před kterou neuteče žádné znaménko.
pihy
Nová metoda dokáže naskenovat každičkou pihu na vašem těle.

09. 05. 2023

09. 05. 2023

Znaménka jsou přirozenou součástí každé kůže, jejichž četnost se odvíjí od vašeho fototypu. Velkou roli hraje také věk, zrovna tak intenzita pobytu pod slunečními paprsky, které podporují hyperpigmentaci, a tedy také rozvoj mateřských znamének. A čím víc slábne ozonová vrstva, tím víc bychom měli být ve střehu – chránit se krémy s vysokým ochranným faktorem, pravidelně si kontrolovat své pihy nejen od oka, ale i zkušeným dermatologem.

Protože při vizuální kontrole se může stát, že něco málo (a třeba zrovna dost zásadního) uteče, přišla spolu s moderní dobou i metoda FotoFinder s umělou inteligencí, která naskenuje každičkou část vašeho těla a včasně tak odhalí pihy, které nemusí být úplně v pohodě.

opalování
Chráníte se před UV zářením?

Rychlé, šetrné a velmi přesné

FotoFinder je sice mladou, zato úžasnou metodou, která vás bezbolestnou cestou, rychle, a přitom s maximální přesností nasnímkuje od hlavy až k patě a vychytá tak potenciálně riziková znaménka, která si žádají zvláštní pozornost. Zároveň také dokáže diagnostikovat melanom. Získaná data pak slouží jako důležité vodítko pro odborníka, který následně riziková znaménka ještě vizuálně zkontroluje a doporučí, zda je nutné znaménko pouze hlídat, případně navrhne termín jeho odstranění. Celé vyšetření trvá zhruba půl hodiny a ideální je ho každý rok opakovat. U rizikovějších pacientů pak nejlépe dvakrát do roka.

TIP: Na robotické skenování zpravidla přispívá i zdravotní pojišťovna, a to v rámci preventivních programů. Výše příspěvku se liší podle pojišťovny, ovšem každá sleva na vyšetření se počítá.

Pro koho se FotoFinder hodí?

Samozřejmě pro každého, který se chce starat o své zdraví, ovšem nejvíce ho ocení ti, kteří:

  • mají genetické predispozice k pihám i onemocněním kůže
  • mají velké vrozené névy anebo velký počet pih (přesahující počet 50 a více)
  • se častěji pohybují na sluníčku
  • užívají imunosupresiva nebo léky, které ovlivňují tvorbu pigmentace
K TÉMATU  Tipy a návod, jak nosit legíny bez ostudy a stylově

Jak skenování probíhá?

Pokud vás vyšetření pomocí speciálního skeneru láká, pak vás určitě bude zajímat, jak to celé probíhá.

  1. Vysvlečete se mimo kalhotek a postavíte se před speciální foťák, který má za úkol roboticky naskenovat celé vaše tělo Jak si přesně stoupnout a polohovat se, vám sdělí sestřička nebo lékař, který vyšetření bude provádět. Snímky se budou pořizovat zepředu i zezadu, zrovna tak z každého boku.
  2. Po vyšetření vyčkáte na zhodnocení lékařem, který vás poté ještě zkontroluje dermatoskopem a zaměří se zejména na znaménka, která ze skeneru vyšla jako problematická. Lékař vám následně vysvětlí, co je v pořádku, co naopak není, veškeré rizikové snímky vám ukáže.
  3. Následně se domluvíte na případné kontrole nebo rovnou na odstranění znamének, která jsou už za hranicí běžného nálezu. To probíhá chirurgicky nebo formou laseru, a to kdekoliv na těle. 
  4. Poté se ideálně po roce (nebo dvakrát do roka) dostavíte na kontrolu, která bude probíhat naprosto obdobně. Výhodou však je, že skener při dalším vyšetření porovná původní nález z předchozí návštěvy a nalezne tak i případné odchylky, tedy znaménka, která změnila svou barvu nebo velikost. 
dermatolog
Na kontrolu byste měli docházet nejlépe vždy na jaře a na podzim.

Prevence je důležitá

I když má občas někdo tendence brát to na lehkou váhu, faktem je, že melanom patří k běžnému typu rakoviny kůže, která je celkově zodpovědná za 75 % úmrtí. Jedná se vlastně o nejrychleji rostoucí tumor, který dokáže snadno zdvojnásobit svou velikost. Onemocnění si pak z věkového hlediska nevybírá a postihnout může kohokoliv. Jen u nás se každý rok na 100 000 obyvatel objeví 12-14 nově hlášených zhoubných nádorů v podobě melanomu. A vůbec nejčastěji pak postihuje muže s bílou pokožkou. Včasně odhalený melanom má velkou naději na úspěšnou léčbu, která se léčí chirurgicky i ozařováním.

K TÉMATU  Víte, co dělat při bodnutí hmyzem? Proč je lepší štípance neškrábat a jak se účinně postavit svědění

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Naučte se správně pečovat o mateřská znaménka

Na jaké nepříjemné změny v těhotenství se musíte připravit?

Zdroje článku:
https://www.vysetreni-znamenek.cz/
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Každý rodič má vůči svému potomkovi vyživovací povinnost. A tato povinnost nemizí ani v případě rozvodu. Spousta rodičů tak přispívá na své dítě, i přesto, že spolu již nesdílí jednu domácnost a dítě je ve střídavé, nebo výhradní péči druhého rodiče. Jenomže co dělat, když bývalý partner přestane posílat alimenty? Zjistili jsme to pro vás.
LED neon je moderní alternativou k tradičním neonovým trubicím. Jedná se o flexibilní světelné pásky, které jsou navrženy tak, aby napodobovaly vzhled a efekt neonu. Ovšem oproti těm tradičním, jak je známe, nabízejí mnoho výhod. A to jak z ekonomického, tak i ekologického hlediska.
Teploty stoupají a pomalu svítá i naděje, že se brzy otevřou sportoviště. Jestli se chcete po delší pauze dostat do formy, rozhodně nepodceňujte přípravu. Dobijte energii a dávejte si postupné cíle. Jinak byste mohli skončit s nepříjemnými křečemi, bolestivě nataženými svaly a vyčerpaní únavou.
Jeden z nejvzrušivějších momentů každého roku nastal, vyrážíte na dovolenou. S tím je ale spojená řada povinností a výzev, mezi něž patří balení. Pro někoho je tato aktivita zcela zábavná, a navíc ještě umocněná o těšení se. Pro druhé balení představuje zase stres, který chtějí mít co nejdříve za sebou.
Spokojenost se svými prsy je důležitá pro sebevědomí žen a mnohdy se ani nejedná o jejich samotnou velikost, ale spíše tvar a celkový vzhled. A právě to můžete vhodnými cviky ovlivnit. Prsa je možné pomocí jednoduchých cviků zpevnit, což se promítne nejen do vašeho vzhledu, ale především do spokojenosti s vlastním tělem.
Pořádná sněhová nadílka je u nás stále vzácnější. Sáňky už se staly minulostí a možná to čeká i zimní brusle. Pěkně zamrzlý rybník nebo náledí na chodníku nás přitom vybízí k tomu se sklouznout, většinou ale končíme na zemi! Někdy se to neobejde bez modřin, ale prostě se nejde nezasmát.
Retro nábytek je v módě a vintage je stále skloňované slovo. Retro nábytek má své kouzlo, které nás přenese do jiných časů. Uvažovali jste ale i o kouzlu retro zvuku?
Pokud se vám podařilo něco zhubnout přes léto, nebo zkrátka chcete jen udržet, to co máte, máme pro vás tipy, které fungují. Stačí dodržovat tyto jednoduché stravovací návyky.
Chodit bez bot se stalo tak trochu módním trendem. Najednou máme podporovat chůzi dětí po kamínkách, existují různé stezky na trénink chůze naboso, frčí barefoot neboli bosé boty. Čím nám tohle ale vlastně prospívá? Bude naše zdraví za chůzi naboso opravdu vděčné?
Muži jí leželi u nohou, ženy v její blízkostí pukaly závistí. Byla krásná, talentovaná, ale osud se s ní nemazlil. Seznamte se s jednou z nejkrásnějších a nejnadanějších hereček, které se kdy ve filmovém světě objevily.

Výběr článků

Legendární Jiřina Bohdalová, stálice české kultury, prokazovala svůj talent ve filmových a televizních rolích po mnoho desetiletí. Dnes, 3. května, slaví své 93. narozeniny. I přes svůj věk zůstává stále společensky aktivní a svou přítomností obohacuje českou kulturu.
Existuje dnes ještě někdo, kdo by neměl doma žádnou sexuální hračku? Na trhu můžeme najít nespočet možností, jak sebe samu potěšit. Už jste slyšela o womanizeru? Pokud ne, udělejte si chvilku a pojďte se s tímto malým zázrakem seznámit.
Měsíček lékařský je letnička, která dorůstá právě teď až do půlmetrové výšky. Sbírá se od poloviny června do konce srpna nebo počátku září a je to všestranná léčivá bylina. Využijte jejích účinků i vy a přidejte ji do domácí lékárničky nebo své kosmetické výbavy.

Nepřehlédněte

Poslední dny před Štědrým dnem! Sobota bude nejspíš ve znamení úklidu, i tak byste si ale měly najít čas na odpočinek. Zlatá neděle je pak den pro nákup těch úplně posledních chybějících dárků. Horoskop krásy a duševního zdraví od astroložky Nadi Šmídové vám napoví, co vás může o víkendu potkat.
Zapomeňte na čas a peníze v místním kosmetickém salonu. Postupujte podle těchto jednoduchých receptů a nechte se hýčkat dokonalou domácí maskou na obličej. Buďte zase krásná a mějte vláčnou pleť bez jediného pupínku. Která obličejová maska je vaše nejoblíbenější?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek