Pátek , 21. 06. 2024

Alois

Historie MasterChef Česko: Dáte dohromady všechny vítěze a porotu?

Oblíbená kulinářská show MasterChef si získala své publikum hned v prvopočátku. Soutěžící jsou vystavení velkému tlaku, je třeba předvést excelentní výkony v krátkém čase, které musí jak vypadat, tak také skvěle chutnat. Pamatujete si ještě na její první řady, soutěžící a porotce?
masterchef
Porotci posledních ročníků soutěže MasterChef - Forejt, Kašpárek a Punčochář.

08. 09. 2022

Na obrazovkách se oblíbená kuchařská show MasterChef objevila poprvé v roce 1990 ve Velké Británii pod vedením Loyda Grossmana. Do USA se tento pořad dostal až v roce 2005 a k nám do ČR v roce 2015. Za tu dobu se soutěž neustále vyvíjela a obměňovala. Pojďme se společně podívat na její kus historie u nás.

1. řada – 2015

Registrace do první řady u nás byla spuštěna 7. května 2015 a vysílání započala 7. října téhož roku. Každé pondělí a středu jsme tak na obrazovkách v hlavním vysílacím čase mohli sledovat oblíbené porotce v podání Marka Raditsche, Marka Fichtnera a Miroslava Kaliny. Vítězem první řady se stal Roman Kotlář. Zakládá si především na přípravě a servírování ovoce a zeleniny, což jeho vaření dělá tak neobyčejné.

Podle posledních informací si otevřel s Barborou Sokolíčkovou v Novém Městě na Moravě podnik Na Patře, který je ale už několik let dočasně uzavřený a po Romanovi jako by se slehla zem.

2. řada – 2016

Po úspěšném uvedení první řady se TV Nova rozhodla pro odvysílání druhé řady v roce 2016. Vysílací dny se ani tentokrát nezměnily, pouze vysílací čas, a to po reality show Výměna manželek. Každý porotce si našel své publikum, a tak i druhou řadu měli na starosti pánové Raditsch, Fichtner a Kalina. Vítězem druhé řady se stal Jiří Halamka, který se ani přes těžké covidové období nevzdává a jde si dál za svým kuchařským snem.

Halamka
Jiří Halamka dnes podniká nejen v gastronomii.

3. řada – 2019

Show MasterChef si dala téměř tři roky pauzu. A vzhledem k tomu, že se soutěž stala mezi lidmi oblíbenou, spustila Nova v roce 2019 její třetí sérii. S příchodem této série ale přišly určité změny, mezi ty hlavní patřila nová porota. Do porotcovských řad přišel michelinský kuchař Radek Kašpárek, kterého jsme znali z jeho pořadu „Kašpárku, vař“, dále Jan Punčochář a Přemek Forejt. Také vysílací doba byla upravena pouze na středu. Tentokrát se vítězkou stala žena, a to teprve sedmnáctiletá Kristína Nemčková, která úspěšně boduje na kuchařském poli.

K TÉMATU  Celebrity, kterým drastické hubnutí pomohlo!
Nemčková
Nejmladší vítězka Kristína Nemčková.

4. řada – 2020

I v roce 2020 jsme o soutěž MasterChef nebyli ochuzeni. Porota v podání Kašpárka, Punčocháře a Forejta zůstala stejná. Vzhledem k tomu, že soutěž se neustále vyvíjí, nejinak tomu bylo i v tomto ročníku. Imunitní výzva se stala oblíbenou novinkou, kdy byl soutěžící chráněný před vypadnutím z kuchařského klání.

MasterChef se vysílal nejprve ve dnech středa, čtvrtek, a to vždy kolem půl desáté večer. Ovšem i tuto soutěž zasáhla pandemie Covid-19, a tak jsme poté MasterChefa sledovali pouze ve středu ve 20:20 hodin. Vítězem čtvrté řady se stal stále usměvavý Roman Staša, kterého můžeme pravidelně vídat v pořadu Snídaně s Novou.

staša
Vždy usměvavý Roman Staša.

5. řada – 2021

Po soutěži prahlo stále více zájemců, a tak nebyl žádný problém odvysílat pátou řadu. Ani v tomto ročníku nedošlo ke změně porotců, velkou novinkou však byla finanční odměna, která se zvedla na celý jeden milion korun. Novinkou bylo také mentorství porotců jednotlivých soutěžících a také zlatá zástěra, která byla jakýmsi žolíkem v soutěži. Vysílání probíhalo v úterý a čtvrtek v hlavním vysílacím čase. Výherkyní se stala Veronika Danišová alias Besky. Zajímavostí této řady se stala také obsazenost druhého a třetího místa, která oproti předešlým ročníkům zůstala prázdná.

besky
Vítězka 5. řady, Veronika Besky Danišová.

Šestá řada MasterChefa je v plném proudu se stejnými porotci jako tomu bylo doposud. Vyhraje tentokrát muž, nebo první místo obsadí zase žena? Máte svého favorita?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Japonští šéfkuchaři předvádějí neskutečné dovednosti s nožem. Takhle krájí profesionálové

„Berte to s nadhledem!“ říká o vaření herečka Gwyneth Paltrow ve své nové kuchařce. A dává návod, jak uvařit rychle, dobře a chutně!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Dnes si rozhodně dejte pozor na svůj jídelníček. Vyplatí se vám to. Co dalšího radí naše astroložka Naďa pro prondělí 10. září?
V Čechách i ve světě snad neexistuje nikdo, kdo by o francouzských filmech Nezkrotná Angelika alespoň neslyšel. Tato telenovela se stala slavnou především díky své hlavní představitelce, kterou ztvárnila francouzská herečka Michèle Mercier. Tato nezapomenutelná tvář přitom účinkovala ve více jak 50 filmech. V současnosti je jí přes 60 let a ve společnosti se již příliš neukazuje. Zachovala si ovšem svou pověstnou jiskru v oku a na rozdíl od svých kolegyň se rozhodla stárnout přirozeně a grácií.
Ráno dělá den - staré známé rčení, na kterém je kus pravdy. Pokud se vám v posledních dnech stalo, že právě začátek dne se nesl v nevrlém duchu, v němž se ostatně poté nesl zbytek hodin, pak se možná dopouštíte několika věcí, jež jsou zejména po ránu tabu. Naše zlozvyky či návyky se výraznou měrou podepisují na tom, co nás bude čekat či jaký bude den. Co udělat proto, abychom se cítili o něco šťastnější? 
Umělé květiny jsou velmi oblíbené v kancelářích, obchodech, různých salonech, protože si zachovávají svůj původní vzhled a nevyžadují údržbu. Existuje mnoho pověr týkajících se domu a věcí v něm. Lidé se zajímají o správné uspořádání zrcadel, nábytku a vůbec o vlastně to platí o spoustě věcí, které si domů kupují. Jednou z otázek, které je trápí je to, zda stojí za to, domů kupovat umělé květiny.
Ve světě krásy panuje řada mýtů a stereotypů. Některé z nich jsou pozůstatky starších studií, jiné vznikly jednoduše mezi lidmi a postupně se staly dostatečně přesvědčivé natolik, že ovlivnily naše chování a přístup ke kráse jako takový. Vyznat se ve světě pravdy a mýtů je skutečně nelehký úkol, ovšem, abychom vám jej alespoň trochu usnadnili, připravili jsme pro vás seznam těch nejčastějších mýtů, které i dodnes kolují mezi námi.
Vaše kamarádky mají děti nebo setrvávají ve vztazích, které jsou naprosto nefunkční. A vy přemýšlíte, proč je vlastně člověk ve vztahu, když být sám taky není k zahození. Pojďme si to shrnout a podívat se na výhody single života.
Pokud jste se rozhodli, že regál je skvělým způsobem, jak dosáhnout úspory místa i zpřehlednění uskladněných věcí (může jít o potraviny, nářadí, nástroje, kanystry, přístroje a další), nyní stojíte před rozhodnutím, jaký regál si vlastně vybrat. V úvahu je třeba vzít hned několik parametrů.
Tajemný společník tam kdesi z vesmíru, který nám svítí noc co noc – to je Měsíc. Jeho fáze nás zahalují do symboliky a mystiky, ovlivňují naše nálady a energii. Každá fáze Měsíce nese svůj význam a zanechává stopu na našem nitru. Věnujte jim pozornost, prozkoumejte jejich význam a objevte, jak mohou ovlivnit vás a váš život. Vstupte do fascinujícího světa měsíčního cyklu a prožijte jeho magii na vlastní kůži.
Je tu! První článek, první krůček k cestě za posunem, učením se, přeměnou zaběhlých vzorců. Z upřímné zpovědi jedné odvážné ženy se dozvíte, proč za mnou přišla, kam se chce pomocí koučinku Emočních rovnic posunout i proč si vybrala právě mě. Bude to naše společná jízda - na rok, rok a půl. A vy budete u toho a nahlédnete tak do způsobu mé práce z první řady. Vaše Marcela Hlaváčková.
Surfování, velice atraktivní letní aktivita. A to i když jí jen pasivně přihlížíte. Možná se vám tento sport začal líbit už dávno, a zaryl se do paměti. Na první pohled se může jevit jednoduše, svézt se po vlně, nicméně realita je pak o mnoho jiná. Jednou za rok u moře se z vás zkušený surfař nestane. Ale trénovat můžete i v Čechách.

Výběr článků

Tchyně - žena, kterou si v životě rozhodně nevybíráme. A bohužel ne vždy ta, se kterou bychom na rodinné oslavě chtěli sedět poblíž. Nedej bože trávit společně dovolenou nebo dokonce bydlet ve stejném domě.
Nutně potřebujete změnu? Chcete vyzkoušet úplně něco nového a láká vás přestěhovat se do zahraničí? Mnozí z nás se toho bojí, pochopitelně. Je to velký životní krok. Ale ne tak nereálný, jak si myslíte.
Naše životní podmínky jsou velice dobré, ovšem ani tato skutečnost nám nezaručuje pevné zdraví. O své zdraví se musí každý starat sám. Je však pravdou, že někdy jen čirou náhodou člověka postihne choroba, o které lze říct, že je snad za trest, a se kterou svět ještě neumí vypořádat. Kupodivu se takových onemocnění nachází mezi námi celá řada, za vypíchnutí stojí například rakovina, nad kterou svět boj ještě nevyhrál.

Nepřehlédněte

Víte, jak byste se správně měla starat o svou pleť, aby byla stále zářivá, vyživená a vypnutá? Jen obyčejné odlíčení pleti před spaním bohužel nestačí.
Jste věčně nervózní a tíží vás obavy? Kvůli tomu může mít vaše dítě velké potíže – a to nejen v samotném vývoji, ale i v dospívání. V sázce je jeho nízká porodní váha nebo náchylnost k depresím a schizofrenii!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek