Neděle , 05. 02. 2023

Dobromila

Historie MasterChef Česko: Dáte dohromady všechny vítěze a porotu?

Oblíbená kulinářská show MasterChef si získala své publikum hned v prvopočátku. Soutěžící jsou vystavení velkému tlaku, je třeba předvést excelentní výkony v krátkém čase, které musí jak vypadat, tak také skvěle chutnat. Pamatujete si ještě na její první řady, soutěžící a porotce?
masterchef
Porotci posledních ročníků soutěže MasterChef - Forejt, Kašpárek a Punčochář.

08. 09. 2022

Na obrazovkách se oblíbená kuchařská show MasterChef objevila poprvé v roce 1990 ve Velké Británii pod vedením Loyda Grossmana. Do USA se tento pořad dostal až v roce 2005 a k nám do ČR v roce 2015. Za tu dobu se soutěž neustále vyvíjela a obměňovala. Pojďme se společně podívat na její kus historie u nás.

1. řada – 2015

Registrace do první řady u nás byla spuštěna 7. května 2015 a vysílání započala 7. října téhož roku. Každé pondělí a středu jsme tak na obrazovkách v hlavním vysílacím čase mohli sledovat oblíbené porotce v podání Marka Raditsche, Marka Fichtnera a Miroslava Kaliny. Vítězem první řady se stal Roman Kotlář. Zakládá si především na přípravě a servírování ovoce a zeleniny, což jeho vaření dělá tak neobyčejné.

Podle posledních informací si otevřel s Barborou Sokolíčkovou v Novém Městě na Moravě podnik Na Patře, který je ale už několik let dočasně uzavřený a po Romanovi jako by se slehla zem.

2. řada – 2016

Po úspěšném uvedení první řady se TV Nova rozhodla pro odvysílání druhé řady v roce 2016. Vysílací dny se ani tentokrát nezměnily, pouze vysílací čas, a to po reality show Výměna manželek. Každý porotce si našel své publikum, a tak i druhou řadu měli na starosti pánové Raditsch, Fichtner a Kalina. Vítězem druhé řady se stal Jiří Halamka, který se ani přes těžké covidové období nevzdává a jde si dál za svým kuchařským snem.

Halamka
Jiří Halamka dnes podniká nejen v gastronomii.

3. řada – 2019

Show MasterChef si dala téměř tři roky pauzu. A vzhledem k tomu, že se soutěž stala mezi lidmi oblíbenou, spustila Nova v roce 2019 její třetí sérii. S příchodem této série ale přišly určité změny, mezi ty hlavní patřila nová porota. Do porotcovských řad přišel michelinský kuchař Radek Kašpárek, kterého jsme znali z jeho pořadu „Kašpárku, vař“, dále Jan Punčochář a Přemek Forejt. Také vysílací doba byla upravena pouze na středu. Tentokrát se vítězkou stala žena, a to teprve sedmnáctiletá Kristína Nemčková, která úspěšně boduje na kuchařském poli.

K TÉMATU  Co říkají slavní Přátelé o jejich plánovaném comebacku?
Nemčková
Nejmladší vítězka Kristína Nemčková.

4. řada – 2020

I v roce 2020 jsme o soutěž MasterChef nebyli ochuzeni. Porota v podání Kašpárka, Punčocháře a Forejta zůstala stejná. Vzhledem k tomu, že soutěž se neustále vyvíjí, nejinak tomu bylo i v tomto ročníku. Imunitní výzva se stala oblíbenou novinkou, kdy byl soutěžící chráněný před vypadnutím z kuchařského klání.

MasterChef se vysílal nejprve ve dnech středa, čtvrtek, a to vždy kolem půl desáté večer. Ovšem i tuto soutěž zasáhla pandemie Covid-19, a tak jsme poté MasterChefa sledovali pouze ve středu ve 20:20 hodin. Vítězem čtvrté řady se stal stále usměvavý Roman Staša, kterého můžeme pravidelně vídat v pořadu Snídaně s Novou.

staša
Vždy usměvavý Roman Staša.

5. řada – 2021

Po soutěži prahlo stále více zájemců, a tak nebyl žádný problém odvysílat pátou řadu. Ani v tomto ročníku nedošlo ke změně porotců, velkou novinkou však byla finanční odměna, která se zvedla na celý jeden milion korun. Novinkou bylo také mentorství porotců jednotlivých soutěžících a také zlatá zástěra, která byla jakýmsi žolíkem v soutěži. Vysílání probíhalo v úterý a čtvrtek v hlavním vysílacím čase. Výherkyní se stala Veronika Danišová alias Besky. Zajímavostí této řady se stala také obsazenost druhého a třetího místa, která oproti předešlým ročníkům zůstala prázdná.

besky
Vítězka 5. řady, Veronika Besky Danišová.

Šestá řada MasterChefa je v plném proudu se stejnými porotci jako tomu bylo doposud. Vyhraje tentokrát muž, nebo první místo obsadí zase žena? Máte svého favorita?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Japonští šéfkuchaři předvádějí neskutečné dovednosti s nožem. Takhle krájí profesionálové

„Berte to s nadhledem!“ říká o vaření herečka Gwyneth Paltrow ve své nové kuchařce. A dává návod, jak uvařit rychle, dobře a chutně!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Máte doma čtyřnohého psího mazlíčka? Pokud ano, neměli byste péči o něj podceňovat. Mít pejska – to není jako mít plyšáka, který bude vaší živou podporou, když se vám nebude dařit. Kromě toho, že mu budete dávat najíst a budete ho chodit venčit, nesmíte zapomínat ani na péči o srst a drápky. Bohužel právě tyto dvě věci jsou u chovatelů psů často opomíjené.
Děti a mobilní telefony, to je časté téma k rodičovské diskuzi. Nikomu se nelíbí, kolik času u displejů chytrých zařízení děti tráví. Sami rodiče jim přitom přístroje dávají do rukou nebo jim jdou špatným příkladem. Navenek jsou nespokojení, ale zároveň si tak usnadňují práci a nechávají dítě zabavit se po svém. V jiných případech jim sami ukazují, kolik času u telefonu sami tráví. Proč to není dobře a jak situaci řešit?
Chceme-li být i v letošní letní sezóně trendy, bude to chtít i stylové boty. Ty by však neměly být pouze vysoce módní, ale také pohodlné. Na následujících řádcích se dozvíte, podle čeho letní boty vybírat, aby byl váš outfit dokonalost sama. Čtěte a inspirujte se s námi!
Sice jsou tenisky nejoblíbenější obuví, ovšem v zimě, kdy teploty padají pod bod mrazu, by nám v nich umrzla noha. Proto si pořizujeme boty zimní, které nás dokážou před nízkými hodnotami na teploměru ochránit. Velmi oblíbené jsou semišové zimní boty, které i skvěle vypadají. Tedy pokud jsou čisté a umíte o ně pečovat! V opačném případě žádnou parádu neudělají.
Při výběru spodního prádla zaměřujeme svou pozornost předně na design. Myslíme si, že to, jak kalhotky vypadají, je hlavní. Jenže hlavní by měla být jejich zdravotní nezávadnost. Jen hrstka žen si uvědomuje, jak moc ovlivňuje spodní prádlo naše zdraví. Jen málokterá z žen má na paměti, že nevhodné spodní prádlo může stát za bolestivými mykózami nebo svědivými a nepříjemnými ekzémy.
Svatební den bývá pro mnoho lidí tím nejkrásnějším. Když žena dostane zásnubní prstýnek, začne se jí v hlavě točit milion věcí, které by na svatbě chtěla mít. Důležité je, se z toho nezbláznit. Pokud si můžete dovolit zaplatit společnost, která se organizací svateb zabývá, ušetříte si určitě mnoho starostí a nervů, ale z finanční stránky to asi nebude žádný med. Pokud děláte svatbu na vlastní pěst, nejlepší bude, pokud si všechny důležité věci budete sepisovat do deníčku. A to nejen množství hostů, velikost dortu, místo konání svatby, ale také samotný rozpočet, který se za svatbu chystáte utratit.
Česnek je jedna z nejzdravějších potravin na světě. Odhání bacily, viry i upíry a je ceněným čističem cév a celého těla. I když se situace už hodně zlepšila, opravdu kvalitní česnek je na českém trhu stále poměrně nedostatkovým zbožím a pokud už je kvalitní, bývá velmi drahý
Máte pocit, že jste doma neustále sami? Pravděpodobně zvažujete koupi nového zvířecího kamaráda. Co takhle okřídleného společníka? Papoušci jsou totiž oproti kočkám nebo psům méně náročnými stvořeními, která dokážou žít vlastním životem bez vaší přítomnosti. Při výběru ideálního druhu však buďte opatrní – ne všechny se hodí do bytu.

Nepřehlédněte

Mluví se o tom hodně. Pozitivně i negativně. A my už se také rozhodly, že nasedneme na elektrooře. Výsledek je naprosto úžasný. I za dodržení stanovených pravidel jsme se staly královnami a užily si volnost, kterou cyklistika nabízí. Elektrokolo je prostě super!
Doplňky do koupelny používáme každý den, ale kromě jejich praktického účelu si dnes můžeme pořídit i krásné designové kousky, které podtrhnou styl vaší koupelny. Dávkovače mýdla, zásobníky na tampony, kelímek na vyplachování úst, košíky na kosmetiku nebo různé držáky, všechno si můžete vyladit k obrazu svému. Inspirujte se.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek