Sobota , 18. 05. 2024

Nataša

Domácí posilovna ze všeho, co dům dal. Pusťte se do cvičení z vlastních zásob

Rozhodli jste se, že do vašeho života zařadíte pohyb a budete tak dbát na celkové zdraví? Nebo se zkrátka jen chcete vrátit do formy či vyrýsovat svaly? Vedle zdravého jídelníčku je třeba začít i cvičit, ale už dávno neplatí, že musíte docházet jen do posilovny. Vytvořte si vlastní soukromé fitko u sebe doma.
posilovna
Domácí posilovna může vzniknout i ve vašem obýváku.

03. 01. 2023

Nemáte čas na chození do fitka? Nechcete utrácet za drahé vybavení a příslušenství na cvičení? Nemáte doma místnost, ze které by se dala udělat posilovna? Konec výmluvám! Nic z toho totiž nepotřebujete k tomu, abyste se začali hýbat a dali svému tělu to, co si zaslouží. Vaše místo na cvičení totiž může vzniknout vážně kdekoliv.

Hlavní je začít

Pokud nevíte, jak se pustit do cvičení, není nic snadnějšího, než si v obýváku odsunout nábytek, udělat si dostatek prostoru a na televizi zapnout video z YouTube, podle kterého budete cvičit. Najdete řadu českých i zahraničních účtů, kde můžete podle trenéra cvičit, zahřívat tělo i posilovat. Nepotřebujete žádné speciální náčiní ani vybavení, to brzy zjistíte.

Pohodlné oblečení

Aby se vám dobře cvičilo, určitě je nutné se obléknout do pohodlného oblečení, které vás nikde nepne ani neškrtí. Ideální volbou jsou klasické legíny s volným tričkem nebo krátkým topem. Podložku na cvičení nemusíte hned kupovat, místo ní najděte starou karimatku, můžete ale také použít ručník. Jestliže vám není pohodlné (nebo na určitý typ cviků není vhodné) cvičit naboso, použijte jakoukoliv pevnou obuv, v níž v běžném životě chodíte na procházky.

cvičení
Odsuňte nábytek a vytvořte si svůj prostor na cvičení kdykoliv to bude třeba.

Používejte zátěž vlastního těla

Na internetu najdete mnoho posilovacích cviků, které jsou založené na cvičení s vlastní váhou. Inspirujte se jimi, brzy zjistíte, že takové cviky jsou opravdu účinné, a po cvičení jste správně unavení. Pokud ale chcete posilovat i s příslušenstvím, není to vůbec problém.

Abyste mohli posilovat doma s pomocí závaží a dalších posilovacích pomůcek, nemusíte nutně utratit velké peníze ve sportovních centrech. Stačí trocha kreativity a rozhlédnout se, co doma máte.

Na posilování se vám bude hodit:

  • PET lahev naplněná vodou
  • násada od koštěte
  • konzervy s jídlem
  • velká nákupní taška
  • knihy
  • batoh
K TÉMATU  Spodní prádlo ovlivňuje zdraví. Jaké nosit, abychom se vyhnuli mykózám?

Zátěž na záda

Nekupujte zbytečně drahé zátěžové pásy, díky nimž získáte větší váhu, kterou zvedáte. Místo takové zátěže si jednoduše naplňte batoh čímkoliv, co doma najdete. Zapojit můžete také vašeho partnera, který vás zatíží svou vahou. Například při planku můžete mít na zádech batoh nebo nohy vašeho partnera. Těžký batoh na zádech vám zvýší zátěž a perfektně vám pomůže například také při výpadech nebo dřepech.

zátěž
Potřebujete větší zátěž? Zapojte do posilování partnera či partnerku.

Čím nahradit posilovací lavici?

Jestliže se při cviku potřebujete zvedat z nějakého určitého místa, poslouží vám klasická židle. Pokud však potřebujete větší prostor a na zemi se vám posilovací cvik bude provádět těžko, porozhlédněte se po kusech nábytku, které doma máte. Místo posilovací lavice například často stačí masivní konferenční stolek, který vás udrží.

Místo drahých činek použijte jinou zátěž

Potřebujete k posilovacímu cviku činky? Rozhlédněte se zejména po kuchyni a zjistěte, které těžké předměty se vám budou při cvičení dobře držet. Výborně vám poslouží jako činka klasická PET lahev naplněná vodou nebo pískem. Taková lahev je nejčastěji používaná ve všech domácnostech jako činka. Dobře se totiž drží a přitom je dostatečně těžká, aby činku nahradila. Místo ní však můžete použít také konzervy s jídlem, které často nahrazují kilové činky.

Pro větší zátěž se hodí také nákupní tašky naplněné PET lahvemi nebo knihami. Jestliže chcete posilovat ještě více, zkuste si na násadu od koštěte nebo hokejku navléknout z obou stran naplněné nákupní tašky, nahradíte tak posilovací osu s činkami.

Nebojte se experimentovat a pusťte se do posilování klidně ještě dnes. Stačí trocha kreativity a z vašeho obýváku nebo ložnice může být posilovna raz, dva.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Horoskop krásy a duševního zdraví na úterý 18. 9. 2018. Chraňte si kolena a věnujte se pleti!

Myslíte si, že vám posilováním narostou svaly? Ne tak docela… Přesto je to důležité!

Rozdýchejte Vánoce pomocí tematicky laděné meditace a dalších relaxačních cvičení

Zdroje článku:
www.cnet.com, www.wired.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Zdá se to neuvěřitelné, ale podle Světové zdravotnické organizace patří mezi jednu z deseti nejčastějších příčin smrti dýchání znečištěného vzduchu, tedy smogu. Život ve velkoměstech, spojený s moderním způsobem života, v sobě nese spoustu nenápadných nebezpečí. Stres, deprese, nespavost, dýchací potíže, to všechno lze označit za civilizační choroby, a spojení se smogem  má na náš organismus neblahý vliv.
Paní zima již ztrácí sílu a bude muset před své žezlo jaru, které nám již nyní vykouzlilo příjemné teploty, které lákají mnoho lidí trávit mnohem více času venku. A při sportování v jarní přírodě jsou pro každého běžce, turistu či cyklistu nepostradatelné kvalitní oděvy z funkčních materiálů.
All beige outfity. Nekončící trend, který bychom už mohli označit pomyslnou značkou nadčasovost. Za těch pár let, co tu s námi je, by si to zasloužil. Stejně jako černá, bílá či námořnicky modrá patří i béžová mezi barvy, se kterými nikdy nešlápnete vedle.
Narodit se jako muž nebo žena ještě neznamená, že se tak musíte i cítit. V posledních letech o tom slýcháváme stále častěji a můžeme to chápat, i nemusíme, ale jsou lidé, kteří se vnitřně neztotožňují s žádným pohlavím. Nechtějí se škatulkovat a hrdě se k tomu hlásí. Mezi celebritami jsou tahle prohlášení stále častější. Kdo se v poslední době přiznal a kdo se cítí nebýt ani mužem, ani ženou?
Vánoce jsou pomalu za dveřmi, a přestože právě tohle období představuje svátky hojnosti, zejména letos mnozí z nás hledají způsoby, jak nějakou tu korunu ušetřit. Ať se však snažíme sebevíc, pokud chceme Vánoce slavit, vždy to nějaké peníze stojí, ovšem i tak se dají najít skulinky, díky kterým naše peněženka zaplesá radostí. Jak a na čem nejvíc ušetřit?
Oblečte se do barev a vyjděte z šedivého průměru. A že máte o pár let nebo pár kilo víc? Vždyť nemusíte zkoušet módní výstřelky. Městská dáma nad šedesát v rozervaných džínách nám přijde trochu přes čáru, ale je spousta dalších možností, jak se cítit skvěle v každém věku i těle.
Spousta lidí si čas od času zpříjemní potemnělé večery tím, že zapálí vonné svíčky. Patříte k nim i vy? V tom případě je dobré se seznámit s riziky, které tato záliba přináší. Čemu všemu jdete naproti s každým zažehnutým plamínkem?
Plesová sezóna je tu! Jaká událost čeká právě vás? Při výběru šatů a doplňků záleží na akci, na kterou se zrovna chystáte. Není ples jako ples. Vždy sledujte nejen dress code, ale také současné trendy. Co si letos můžete dovolit?
Podzim je tady. Cítíme to nejen ve vzduchu, ale také to vidíme - listy stromů se začínají zbarvovat a okenní parapety opouští letní rostliny, které je třeba zazimovat. Jelikož jsou nyní okenní parapety prázdné, je načase je něčím oživit. Pojďme si zmínit několik rostlin, které vydrží i chladné podzimní dny.  
Taky už vám tohle období přijde zdlouhavé? Cítíte se stále více unavení a bez elánu. Počítáte dny za dnem a doufáte, že se svět vrátí už brzy zpět do starých kolejí. Jenže to stále nepřichází... Co tedy dělat v této době, abyste se cítili lépe? Abyste neprožívali stres, strach, úzkosti, únavu a taky nudu? V dnešním článku vám to prozradím, tak pokračujte ve čtení, abyste si i vy mohli karanténu více užívat!
Vstupte do nového roku s odhodláním a efektivitou i ve své pracovní sféře! Náš nový článek vám přináší osvědčené strategie, jak efektivně zahájit nový pracovní rok. Od nastavení jasných cílů po organizaci pracovního prostoru, objevte klíčové kroky, které vám pomohou dosáhnout úspěchu a vytvořit produktivní pracovní prostředí. Připravte se na nové výzvy s naším návodem a začněte rok v práci plni energie a inspirace.
Děti nutně nemusí trávit svůj volný čas hraním počítačových nebo mobilních her, které je nijak nerozvíjí. Daleko lepší je rozvíjet jejich kreativitu a motoriku s pomocí hraček, které vyplní jejich volný čas stejně dobře a u nichž si užijí stejnou porci zábavy. Těmito hračkami myslíme dětské stavebnice, které jsou mezi námi už dlouhá staletí.

Výběr článků

Prostě jste to přehnala se sluníčkem. Samozřejmě neplánovaně. Voda šplouchala a vy jste usnula na lehátku a teď je vaše pleť totálně zrudlá a spálená. Jak jí pomoci? Jestliže nemáte po ruce speciální poopalovací péči, zkuste domácí zdroje.
Tenhle pilný papoušek aktivně řeší svůj vzhled. Když se mu jeho vlastní ocasní peří zdá krátké, neváhá svůj zevnějšek pracně vylepšit. Nebo by se dalo prohlásit, že se tento Agapornis chlubí cizím peřím?
Zatímco o jiných záležitostech se dokážete bavit dlouhé hodiny, na téma sex ještě jaksi nepřišla řada? Proč je dobré spolu otevřeně mluvit na téma sex, a co získáte, když to zvládnete? Na závěr pro vás máme peprný tip, který rozhodně vyzkoušejte!

Nepřehlédněte

Znáte tibi krystaly, nebo jste o nich ještě nikdy neslyšeli? Přitom je to hit posledních let. Jsou tělu prospěšné a tudíž zdravé a ještě se z nich dá vyrobit třeba domácí cider. Objevte kouzlo tibi limonády!
Handmade věci se z hlediska popularity už několik let drží na samém vrcholku. A ostatně se není čemu divit. Jsou totiž osobité, originální, odlišné od ostatních a jedinečné v každém detailu. Dnes si doma můžete vyrobit snad už cokoliv - od dekorací až po kosmetiku. My se ale v tomto článku budeme zabývat tím, jak si vyrobit vlastní parfém. Pojďme na to!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek