Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

Domácí posilovna ze všeho, co dům dal. Pusťte se do cvičení z vlastních zásob

Rozhodli jste se, že do vašeho života zařadíte pohyb a budete tak dbát na celkové zdraví? Nebo se zkrátka jen chcete vrátit do formy či vyrýsovat svaly? Vedle zdravého jídelníčku je třeba začít i cvičit, ale už dávno neplatí, že musíte docházet jen do posilovny. Vytvořte si vlastní soukromé fitko u sebe doma.
posilovna
Domácí posilovna může vzniknout i ve vašem obýváku.

03. 01. 2023

Nemáte čas na chození do fitka? Nechcete utrácet za drahé vybavení a příslušenství na cvičení? Nemáte doma místnost, ze které by se dala udělat posilovna? Konec výmluvám! Nic z toho totiž nepotřebujete k tomu, abyste se začali hýbat a dali svému tělu to, co si zaslouží. Vaše místo na cvičení totiž může vzniknout vážně kdekoliv.

Hlavní je začít

Pokud nevíte, jak se pustit do cvičení, není nic snadnějšího, než si v obýváku odsunout nábytek, udělat si dostatek prostoru a na televizi zapnout video z YouTube, podle kterého budete cvičit. Najdete řadu českých i zahraničních účtů, kde můžete podle trenéra cvičit, zahřívat tělo i posilovat. Nepotřebujete žádné speciální náčiní ani vybavení, to brzy zjistíte.

Pohodlné oblečení

Aby se vám dobře cvičilo, určitě je nutné se obléknout do pohodlného oblečení, které vás nikde nepne ani neškrtí. Ideální volbou jsou klasické legíny s volným tričkem nebo krátkým topem. Podložku na cvičení nemusíte hned kupovat, místo ní najděte starou karimatku, můžete ale také použít ručník. Jestliže vám není pohodlné (nebo na určitý typ cviků není vhodné) cvičit naboso, použijte jakoukoliv pevnou obuv, v níž v běžném životě chodíte na procházky.

cvičení
Odsuňte nábytek a vytvořte si svůj prostor na cvičení kdykoliv to bude třeba.

Používejte zátěž vlastního těla

Na internetu najdete mnoho posilovacích cviků, které jsou založené na cvičení s vlastní váhou. Inspirujte se jimi, brzy zjistíte, že takové cviky jsou opravdu účinné, a po cvičení jste správně unavení. Pokud ale chcete posilovat i s příslušenstvím, není to vůbec problém.

Abyste mohli posilovat doma s pomocí závaží a dalších posilovacích pomůcek, nemusíte nutně utratit velké peníze ve sportovních centrech. Stačí trocha kreativity a rozhlédnout se, co doma máte.

Na posilování se vám bude hodit:

  • PET lahev naplněná vodou
  • násada od koštěte
  • konzervy s jídlem
  • velká nákupní taška
  • knihy
  • batoh
K TÉMATU  Pocení nám bere minerály. O jaké konkrétně přicházíme během léta?

Zátěž na záda

Nekupujte zbytečně drahé zátěžové pásy, díky nimž získáte větší váhu, kterou zvedáte. Místo takové zátěže si jednoduše naplňte batoh čímkoliv, co doma najdete. Zapojit můžete také vašeho partnera, který vás zatíží svou vahou. Například při planku můžete mít na zádech batoh nebo nohy vašeho partnera. Těžký batoh na zádech vám zvýší zátěž a perfektně vám pomůže například také při výpadech nebo dřepech.

zátěž
Potřebujete větší zátěž? Zapojte do posilování partnera či partnerku.

Čím nahradit posilovací lavici?

Jestliže se při cviku potřebujete zvedat z nějakého určitého místa, poslouží vám klasická židle. Pokud však potřebujete větší prostor a na zemi se vám posilovací cvik bude provádět těžko, porozhlédněte se po kusech nábytku, které doma máte. Místo posilovací lavice například často stačí masivní konferenční stolek, který vás udrží.

Místo drahých činek použijte jinou zátěž

Potřebujete k posilovacímu cviku činky? Rozhlédněte se zejména po kuchyni a zjistěte, které těžké předměty se vám budou při cvičení dobře držet. Výborně vám poslouží jako činka klasická PET lahev naplněná vodou nebo pískem. Taková lahev je nejčastěji používaná ve všech domácnostech jako činka. Dobře se totiž drží a přitom je dostatečně těžká, aby činku nahradila. Místo ní však můžete použít také konzervy s jídlem, které často nahrazují kilové činky.

Pro větší zátěž se hodí také nákupní tašky naplněné PET lahvemi nebo knihami. Jestliže chcete posilovat ještě více, zkuste si na násadu od koštěte nebo hokejku navléknout z obou stran naplněné nákupní tašky, nahradíte tak posilovací osu s činkami.

Nebojte se experimentovat a pusťte se do posilování klidně ještě dnes. Stačí trocha kreativity a z vašeho obýváku nebo ložnice může být posilovna raz, dva.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Stres je častou příčinou bolestí v zádech. Co změnit a jak se jich zbavit

Myslíte si, že vám posilováním narostou svaly? Ne tak docela… Přesto je to důležité!

Rozdýchejte Vánoce pomocí tematicky laděné meditace a dalších relaxačních cvičení

Zdroje článku:
www.cnet.com, www.wired.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Suchý šampon je typ vlasového přípravku, který omezuje mastnotu a nečistoty ve vlasech. Na rozdíl od mokrých šamponů a kondicionérů lze suchý šampon nanášet na vlasy, když jsou suché – a právě odtud získal svůj název. Suchý šampon není nutné z vlasů vymývat a obvykle se nanáší na temeno hlavy a další oblasti, kde se může viditelně hromadit olej a lesk.
Koronavirová pandemie se nakonec ukázala jako velmi plodná. I když ztroskotal nejeden byznys, v jiných aspektech života to bylo o něco pozitivnější. Vezměme si porodnost. Nových přírůstků přibylo, rodiny se rozrostly a zájem o podnikání na mateřské zesílil. Jenže nakonec se k tomuto kroku odhodlá pouze málokterá maminka. Důvodem jsou lži, které kolem tohoto způsobu podnikání kolují.  
Proč na ruce mít hodinky, které jen ukazují čas? Mohou mít celou řadu další inteligentních funkcí, které nám mohou usnadnit život. Zejména pokud jsme ve spěchu a nemáme čas lovit mobilní telefon z kabelky či kapsy, abychom se podívali, kdo nám zrovna telefonuje. To je ale jen jedna z výhod chytrých hodinek. Podle čeho se dají vybírat chytré hodinky?
Mnohokrát skloňované téma, které patří dlouhodobě na seznam globalizačních problémů v celém Západním světě. Věděly jste, že podle statistik z roku 2018 průměrný Čech ročně spotřebuje zhruba 785 kilogramů potravin a zhruba 200 kilogramů vyhodí? Statistiky Evropské unie mluví jasně. Každoročně se vyhodí zhruba 88 milionů tun jídla. Každá česká domácnost má tak ve své režii svoji vlastní spotřebu a záleží jen na nás, jak se k ní postavíme.
Milán – mekka módy, kam se dostanete prakticky za pár korun. Dopravu můžete zvolit leteckou, ale ve hře je i jízda osobním autem (vždyť leží sotva 800 kilometrů daleko). Ať už se však do italského města dostanete jakýmkoli způsobem, nezapomeňte zde navštívit řadu nádherných míst. Tahle jsou ta nejdůležitější, abyste skutečně mohli říct, že jste viděli Milán po všech jeho stránkách.
Dámy, máte v plánu se svými kamarádkami prožít opravdu skvělou dámskou jízdu? I když jsou kavárny i restaurace otevřeny, neznamená to, že musíte nutně utrácet. Stále se ještě můžete uchýlit do pohodlí domovů a podívat se na nějaké skvělé romantické (a nejen romantické) seriály, které vás doslova vtáhnou do děje.
V okamžiku, kdy propukla koronavirová krize se zhmotnil nedostatek pracovníků ve zdravotnictví a také v psychoterapii. Zatímco první zmiňovaní se starali o to, aby se nemocní lidé postavili na nohy, psychoterapeuti se o to samé starali v trochu jiném slova smyslu. Bohužel se mezi námi stále našli i ti, kteří si k nim nechtěli zajít pro pomoc. Mysleli si, že navštěvovat je je spíše jedna velká ostuda, ale opak je pravdou. Dnes je to zcela normální. 
Doby, kdy existovala pouze dvě pohlaví, muž a žena, jsou dávno pryč. Fyzicky se lidé rodí stejní, ale psychicky se mění. S tím jsou také spojené nároky na to, aby si člověk mohl vybrat takové pohlaví, jaké mu je nejbližší. Znáte všechna pohlaví? Jejich výčet vás možná překvapí. Nevěříte? Přesvědčte se sami.
V 90. letech bylo všechno mnohem jednodušší - zejména pokud jde o vztahy s celebritami. Ve skutečnosti existovaly četné páry celebrit z 90. let, které jsme všichni uctívali, i když jsme si nebyli jisti, jak dobře spolu vycházeli poté, co chaos na červeném koberci utichl a davy šly domů. Většina z těchto párů z 90. let se od té doby rozpadla. Ale pár šťastlivců je stále spolu a stále si užívá svůj románek.

Nepřehlédněte

Když se s námi léto loučí v Česku, neznamená to, že jinde na světě sluneční paprsky i nadále nepřevládají. Například takové Maledivy jsou atraktivní i v zimních chladných měsících, o tom není pochyb ani sporu. Pokud přemýšlíte nad tím, že svůj čas strávíte za hranicemi, prozraďme si, co dovolená na Maledivách nabízí a další informace, které se každému turistovi mohou hodit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek