Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

7 způsobů, jak se po rozchodu vrátit zpět do života

Rozchodem si projde každý z nás, začíná to v dětství s prvními láskami, pokračuje v dospělosti, kdy s námi mohou neskutečně zatřást. Vzpamatování se z rozchodu je poměrně dlouhá cesta, kterou není dobré moc uspěchat. Člověk by si měl projít všemi nepříjemnostmi, aby dospěl k novému začátku. A jak toho docílit?
po rozchodu
Máte zlomené srdce a potřebujete ho znovu slepit? Poradíme vám.

07. 09. 2022

1. Čas je k nezaplacení

Po rozchodu jsou naše pocity často nezvladatelné a zmatené. Není se čemu divit, vždyť rozchodem jsme ztratili velkou část sebe sama, kus našeho společného života odešel. U většiny z nás se první dny projeví velký smutek, který postupně střídá zlost, vztek a litování se. To je ovšem v pořádku, člověk si prostě musí projít těmito fázemi, proto tomu dejte čas, dejte průchod svým emocím. Aby se vám trošku ulevilo, prostě potřebujete čas.

2. Kamarádi? Teď rozhodně ne!

Je hezké, že jste si slíbili, že zůstanete přáteli, ovšem ne vždy je to dobrá cesta. Jestliže ke svému bývalému protějšku stále chováte silné city, skutečně zvažte, zda chcete být kamarádi, kteří se dále budou stýkat. Abyste se z rozchodu dostala co nejdříve, měla byste se mu vyhýbat, můžete si dokonce vymazat jeho telefonní číslo, přestat ho sledovat na sociálních sítích, přerušit veškeré kontakty. Získat na dobu určitou odstup. Nikdo neříká, že už spolu nesmíte do konce života promluvit. Až časem zjistíte, zda dokážete být skutečnými přáteli, či nikoli.

3. Sociální sítě vás přivedou k šílenství

Abyste se po rozchodu oklepala co nejdříve, sociálním sítím se vyhýbejte velkým obloukem. Mnoho lidí dělá tu velkou chybu, že neustále toho druhého sleduje na Instagramu či Facebooku. Někdo u sociálních sítí prosedí celý den, jen aby věděl, co jeho ex právě dělá, kde se nachází a s kým. Tímto nevinným „stalkingem“ si ubližujete ze všeho nejvíc. Snažte se jít dál a neohlížejte se zpět.

bolest
Víme, že to bolí. Ale bude zase líp.

4. Vypište se z toho

Nejlepším způsobem, jak se po rozchodu co nejdříve vzpamatovat, je psaní. Pořiďte si deník a zapisujte si do něj své myšlenky, emoce. Dokonce si můžete v deníku rozebrat, co vám vztah dal, co vám vzal. Z toho můžete usoudit, na čem je dobré ještě pracovat, v čem se zlepšit a na co se chcete příště zaměřit. Postupně dojdete k tomu, že začnete pociťovat vnitřní spokojenost, naberete novou sílu.

K TÉMATU  Kupte si Muže snů! Na trhu v indickém Biháru jsou ženichové na prodej už 700 let

5. Nezapomínejte na přátele

První dny po rozchodu jsou šílené, ovšem je dobré se co nejdříve dostat zase do společnosti mezi své přátele. Kdo jiný vás rozptýlí líp než oni? Zajděte si na večeři, vyrazte si někam na výlet, vyhledávejte aktivity, u kterých nad rozchodem nebudete přemýšlet.

smutek
Kamarádi vám jistě ochotně nabídnou rameno k vyplakání.

6. Myslete na budoucnost

Zamilované páry často mluví o své budoucnosti, plánují si ji téměř pohádkově. Dohromady. Jenže po rozchodu se sny rozplynou – a vy tak najednou nevíte, co bude dál. Jakmile se budete cítit o něco lépe, první náročné dny přejdou, sedněte si a zkuste si svou budoucnost naplánovat znovu, sama. Dejte si nové cíle, které vás poženou kupředu.

7. Nalezněte svůj hlas

Je obecně známo, že každý vztah člověka formuje a často se podřizujeme tomu druhému. Jenže teď tu nikdo není. Proto je nejlepší čas, abyste objevila své , věnujte se tomu, co vás dělá skutečně šťastnými a spokojenými. Poslouchejte svou oblíbenou hudbu bez zbytečných průpovídek, noste oblečení, které se líbí vám, dejte si své oblíbené jídlo, které tomu druhému nevonělo. Žijte si svůj život takový, jaký chcete vy, nikdo vám do toho teď nemluví.

Věřte, že díky rozchodu poznáte to, co jste dosud nepoznali. A právě to vám pomůže získat svou ztracenou a pošramocenou sebedůvěru.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ex neunesel rozchod. Co dělat, když na vás začne házet špínu?

Rozchod během pandemie. Které herecké páry neustály karanténu?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý rok vznikne nějaký song, který pak dobývá žebříčky celosvětových hitparád, slyšíme ho na každém rohu, skáče na nás pomalu i z lednice. Na některé hity časem zapomeneme, ale o takových tu dnes nebude řeč. Až udeří první mrazíky, tyhle letní písničky vás zaručeně rozehřejí a rozproudí vám krev v žilách. Pojďme si připomenout hity, které známe úplně všichni a vždycky si na ně rádi na diskotéce nebo u moře zatancujeme, nebo si je aspoň v duchu zanotujeme.
Bydlet v malém příbytku není nic, za co byste se měli stydět. A stejně tak to není žádná nevýhoda. Naopak - čeká vás méně uklizení. Konkrétně utírání prachu, protože se u vás nebude nacházet velké množství nábytku. Tím se takovým pomyslným oslím můstkem dostáváme k jeho zařizování. Abyste nežili v přecpané, kýčovité domácnosti, vyplatí se myslet na několik základních pravidel. 
Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá. Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá.
Když se blíží vánoční svátky, v obchodních centrech se setkáváme s obrovskými frontami. Ty však nevedou nikam jinam než do malého krámku s názvem Pandora. Zejména pánové, kteří zapomněli svým nejdražším koupit něco hezkého se snaží na poslední chvíli ulovit alespoň přívěsek na náramek, po kterém ženy doslova touží, i když se tedy razantně plácnou přes kapsu. To se však změní.
Máte pocit, že jste doma neustále sami? Pravděpodobně zvažujete koupi nového zvířecího kamaráda. Co takhle okřídleného společníka? Papoušci jsou totiž oproti kočkám nebo psům méně náročnými stvořeními, která dokážou žít vlastním životem bez vaší přítomnosti. Při výběru ideálního druhu však buďte opatrní – ne všechny se hodí do bytu.
Řada lidí se klidně i léta odhodlává k tomu, aby přestali kouřit. Mnohdy následuje několik neúspěšných pokusů, u některých nakonec dojde opravdu k tomu, že se zvládnou této závislosti zbavit. Pokud patříte mezi ty, kteří se chtějí s kouřením rozloučit, můžete si vzít za pomocníka třeba také bylinky. Jaké konkrétně se vám budou hodit?
Tinnitus je nemoc, která přichází zcela nečekaně, ale nezřídka s námi zůstává po celý život. Často se o ní hovoří jako o civilizační chorobě. Jenže tinnitus není nemoc jako taková, spíše jde o příznak něčeho jiného, jen lékaři stále nevypátrali čeho.

Nepřehlédněte

Rodit ve stylu vévodkyně Kate, které se osvědčila kombinace hypnoterapie, relaxace a dýchacích technik? To můžeme taky! Kolik stojí kurz hypnoporodu a co na něm teď všichni mají? A jaké vyšetření během těhotenství patří k těm nejhezčím? Přečtěte si postřehy naší redaktorky, která tohle aktuálně prožívá!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek