Sobota , 02. 12. 2023

Blanka

7 způsobů, jak se po rozchodu vrátit zpět do života

Rozchodem si projde každý z nás, začíná to v dětství s prvními láskami, pokračuje v dospělosti, kdy s námi mohou neskutečně zatřást. Vzpamatování se z rozchodu je poměrně dlouhá cesta, kterou není dobré moc uspěchat. Člověk by si měl projít všemi nepříjemnostmi, aby dospěl k novému začátku. A jak toho docílit?
po rozchodu
Máte zlomené srdce a potřebujete ho znovu slepit? Poradíme vám.

07. 09. 2022

1. Čas je k nezaplacení

Po rozchodu jsou naše pocity často nezvladatelné a zmatené. Není se čemu divit, vždyť rozchodem jsme ztratili velkou část sebe sama, kus našeho společného života odešel. U většiny z nás se první dny projeví velký smutek, který postupně střídá zlost, vztek a litování se. To je ovšem v pořádku, člověk si prostě musí projít těmito fázemi, proto tomu dejte čas, dejte průchod svým emocím. Aby se vám trošku ulevilo, prostě potřebujete čas.

2. Kamarádi? Teď rozhodně ne!

Je hezké, že jste si slíbili, že zůstanete přáteli, ovšem ne vždy je to dobrá cesta. Jestliže ke svému bývalému protějšku stále chováte silné city, skutečně zvažte, zda chcete být kamarádi, kteří se dále budou stýkat. Abyste se z rozchodu dostala co nejdříve, měla byste se mu vyhýbat, můžete si dokonce vymazat jeho telefonní číslo, přestat ho sledovat na sociálních sítích, přerušit veškeré kontakty. Získat na dobu určitou odstup. Nikdo neříká, že už spolu nesmíte do konce života promluvit. Až časem zjistíte, zda dokážete být skutečnými přáteli, či nikoli.

3. Sociální sítě vás přivedou k šílenství

Abyste se po rozchodu oklepala co nejdříve, sociálním sítím se vyhýbejte velkým obloukem. Mnoho lidí dělá tu velkou chybu, že neustále toho druhého sleduje na Instagramu či Facebooku. Někdo u sociálních sítí prosedí celý den, jen aby věděl, co jeho ex právě dělá, kde se nachází a s kým. Tímto nevinným „stalkingem“ si ubližujete ze všeho nejvíc. Snažte se jít dál a neohlížejte se zpět.

bolest
Víme, že to bolí. Ale bude zase líp.

4. Vypište se z toho

Nejlepším způsobem, jak se po rozchodu co nejdříve vzpamatovat, je psaní. Pořiďte si deník a zapisujte si do něj své myšlenky, emoce. Dokonce si můžete v deníku rozebrat, co vám vztah dal, co vám vzal. Z toho můžete usoudit, na čem je dobré ještě pracovat, v čem se zlepšit a na co se chcete příště zaměřit. Postupně dojdete k tomu, že začnete pociťovat vnitřní spokojenost, naberete novou sílu.

K TÉMATU  Co opravdu muži chtějí a po čem touží ve vztazích?

5. Nezapomínejte na přátele

První dny po rozchodu jsou šílené, ovšem je dobré se co nejdříve dostat zase do společnosti mezi své přátele. Kdo jiný vás rozptýlí líp než oni? Zajděte si na večeři, vyrazte si někam na výlet, vyhledávejte aktivity, u kterých nad rozchodem nebudete přemýšlet.

smutek
Kamarádi vám jistě ochotně nabídnou rameno k vyplakání.

6. Myslete na budoucnost

Zamilované páry často mluví o své budoucnosti, plánují si ji téměř pohádkově. Dohromady. Jenže po rozchodu se sny rozplynou – a vy tak najednou nevíte, co bude dál. Jakmile se budete cítit o něco lépe, první náročné dny přejdou, sedněte si a zkuste si svou budoucnost naplánovat znovu, sama. Dejte si nové cíle, které vás poženou kupředu.

7. Nalezněte svůj hlas

Je obecně známo, že každý vztah člověka formuje a často se podřizujeme tomu druhému. Jenže teď tu nikdo není. Proto je nejlepší čas, abyste objevila své , věnujte se tomu, co vás dělá skutečně šťastnými a spokojenými. Poslouchejte svou oblíbenou hudbu bez zbytečných průpovídek, noste oblečení, které se líbí vám, dejte si své oblíbené jídlo, které tomu druhému nevonělo. Žijte si svůj život takový, jaký chcete vy, nikdo vám do toho teď nemluví.

Věřte, že díky rozchodu poznáte to, co jste dosud nepoznali. A právě to vám pomůže získat svou ztracenou a pošramocenou sebedůvěru.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ex neunesel rozchod. Co dělat, když na vás začne házet špínu?

Rozchod během pandemie. Které herecké páry neustály karanténu?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jste věčná začátečnice? Vždycky se pustíte do běhání a po pár týdnech to vzdáte? Nebo jste ještě nikdy neběhala, ale ráda byste začala? Možná právě vám se bude hodit následujících deset tipů, díky kterým si běh skutečně zamilujete.
O výstavbě nových bytů především v oblasti metropole se mluví neustále, a to hlavně v souvislosti s její nedostatečnou rychlostí. Méně často se pak ve srozumitelném jazyku mluví o skutečnostech, proč tomu tak je nebo jak se s tím vypořádávají vlády a developeři v zahraničí. Stejné je to pak u proměn bytové výstavby samotné. Pojďte se podívat na 3 zajímavosti, které můžete probrat s kolegy z práce nebo s partnerem a možná se vám podaří rozproudit velmi zajímavou debatu.
Každý rok se světu představí nové trendy, kterými se můžeme řídit při vybírání nového šatníku nebo zařizování svého bydlení. Zaměřme se nyní na trendy ze světa bydlení, které se budou krapet lišit od těch z roku 2020. Hlavní roli budou hrát přírodní materiály.
Chcete si pořídit pejska, ale moc dobře si uvědomujete, že zanedlouho chcete založit rodinu? Možná z toho důvodu ztrácíte o pejska zájem, protože si říkáte, že pes a děti - to rozhodně nejde dohromady. Jenže opak je pravdou. Stačí si jen zvolit takové plemeno, které s dětmi bude opravdu skvěle vycházet. I když se to může jevit jako něco nereálného, psi jsou velice empatičtí a zejména některá plemena se o děti starají doslova jako o svá vlastní štěňata. Pořiďte si tedy svého čtyřnohého společníka a než si založíte rodinu, trochu si ho vycvičte. Můžete ho brát jako své první dítě a vyzkoušet si, co taková péče vlastně vyžaduje.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek