Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

7 způsobů, jak se po rozchodu vrátit zpět do života

Rozchodem si projde každý z nás, začíná to v dětství s prvními láskami, pokračuje v dospělosti, kdy s námi mohou neskutečně zatřást. Vzpamatování se z rozchodu je poměrně dlouhá cesta, kterou není dobré moc uspěchat. Člověk by si měl projít všemi nepříjemnostmi, aby dospěl k novému začátku. A jak toho docílit?
po rozchodu
Máte zlomené srdce a potřebujete ho znovu slepit? Poradíme vám.

07. 09. 2022

1. Čas je k nezaplacení

Po rozchodu jsou naše pocity často nezvladatelné a zmatené. Není se čemu divit, vždyť rozchodem jsme ztratili velkou část sebe sama, kus našeho společného života odešel. U většiny z nás se první dny projeví velký smutek, který postupně střídá zlost, vztek a litování se. To je ovšem v pořádku, člověk si prostě musí projít těmito fázemi, proto tomu dejte čas, dejte průchod svým emocím. Aby se vám trošku ulevilo, prostě potřebujete čas.

2. Kamarádi? Teď rozhodně ne!

Je hezké, že jste si slíbili, že zůstanete přáteli, ovšem ne vždy je to dobrá cesta. Jestliže ke svému bývalému protějšku stále chováte silné city, skutečně zvažte, zda chcete být kamarádi, kteří se dále budou stýkat. Abyste se z rozchodu dostala co nejdříve, měla byste se mu vyhýbat, můžete si dokonce vymazat jeho telefonní číslo, přestat ho sledovat na sociálních sítích, přerušit veškeré kontakty. Získat na dobu určitou odstup. Nikdo neříká, že už spolu nesmíte do konce života promluvit. Až časem zjistíte, zda dokážete být skutečnými přáteli, či nikoli.

3. Sociální sítě vás přivedou k šílenství

Abyste se po rozchodu oklepala co nejdříve, sociálním sítím se vyhýbejte velkým obloukem. Mnoho lidí dělá tu velkou chybu, že neustále toho druhého sleduje na Instagramu či Facebooku. Někdo u sociálních sítí prosedí celý den, jen aby věděl, co jeho ex právě dělá, kde se nachází a s kým. Tímto nevinným „stalkingem“ si ubližujete ze všeho nejvíc. Snažte se jít dál a neohlížejte se zpět.

bolest
Víme, že to bolí. Ale bude zase líp.

4. Vypište se z toho

Nejlepším způsobem, jak se po rozchodu co nejdříve vzpamatovat, je psaní. Pořiďte si deník a zapisujte si do něj své myšlenky, emoce. Dokonce si můžete v deníku rozebrat, co vám vztah dal, co vám vzal. Z toho můžete usoudit, na čem je dobré ještě pracovat, v čem se zlepšit a na co se chcete příště zaměřit. Postupně dojdete k tomu, že začnete pociťovat vnitřní spokojenost, naberete novou sílu.

K TÉMATU  Toužíte se k ex partnerovi vrátit. Jak obnovit rozbitý vztah, aby bylo všechno zase jako dřív

5. Nezapomínejte na přátele

První dny po rozchodu jsou šílené, ovšem je dobré se co nejdříve dostat zase do společnosti mezi své přátele. Kdo jiný vás rozptýlí líp než oni? Zajděte si na večeři, vyrazte si někam na výlet, vyhledávejte aktivity, u kterých nad rozchodem nebudete přemýšlet.

smutek
Kamarádi vám jistě ochotně nabídnou rameno k vyplakání.

6. Myslete na budoucnost

Zamilované páry často mluví o své budoucnosti, plánují si ji téměř pohádkově. Dohromady. Jenže po rozchodu se sny rozplynou – a vy tak najednou nevíte, co bude dál. Jakmile se budete cítit o něco lépe, první náročné dny přejdou, sedněte si a zkuste si svou budoucnost naplánovat znovu, sama. Dejte si nové cíle, které vás poženou kupředu.

7. Nalezněte svůj hlas

Je obecně známo, že každý vztah člověka formuje a často se podřizujeme tomu druhému. Jenže teď tu nikdo není. Proto je nejlepší čas, abyste objevila své , věnujte se tomu, co vás dělá skutečně šťastnými a spokojenými. Poslouchejte svou oblíbenou hudbu bez zbytečných průpovídek, noste oblečení, které se líbí vám, dejte si své oblíbené jídlo, které tomu druhému nevonělo. Žijte si svůj život takový, jaký chcete vy, nikdo vám do toho teď nemluví.

Věřte, že díky rozchodu poznáte to, co jste dosud nepoznali. A právě to vám pomůže získat svou ztracenou a pošramocenou sebedůvěru.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ex neunesel rozchod. Co dělat, když na vás začne házet špínu?

Rozchod během pandemie. Které herecké páry neustály karanténu?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

To, že je nutné dodržovat pitný režim, to je každému známý fakt. Že čistá voda je nejprospěšnější tekutinou, to je taktéž zcela každému jasné. Jenže pití pouhé čiré vody, to člověku může zevšednět a začne vymýšlet způsoby, jakými si hydrataci ozvláštnit.
Vaše dcera nebo syn jsou v klidu, zatímco vy už čtrnáct dní před nástupem do školy vůbec nespíte? Nejspíš z toho máte větší stres než oni sami. A není divu. Zatímco jejich úkolem je jen včas vstávat a dobře se učit, vaše práce čítá, aby měli prostředí, v němž se budou cítit dobře a ve kterém se budou učit jedna radost.
Naše manželství jsem vždy brala jako ideální soužití muže a ženy. Všichni naši známí nás měli jako vzor toho, jak by to v dlouhodobém vztahu mělo vypadat. Byla jsem do manžela zamilovaná od svých dvaceti let, po několika letech mě požádal o ruku. Jak jsem se ale mýlila v tom nejbližším člověku, kterého mám, to si ani nedokážete představit! Než se objevila jeho nemanželská dcera...
Klimakterium neboli menopauza je přirozené období v životě ženy, které může nastat kdykoli mezi 45. až 55. rokem života. Organismus pozvolna přejde z reprodukční fáze do fáze klidové. Tahle fyziologická životní etapa se prostě nedá zastavit ani obejít. A tělo vám může připravit horké chvilky právě ve věku, kdy se cítíte tak skvěle. Dá se ale to zvládnout.
Děti a mobilní telefony, to je časté téma k rodičovské diskuzi. Nikomu se nelíbí, kolik času u displejů chytrých zařízení děti tráví. Sami rodiče jim přitom přístroje dávají do rukou nebo jim jdou špatným příkladem. Navenek jsou nespokojení, ale zároveň si tak usnadňují práci a nechávají dítě zabavit se po svém. V jiných případech jim sami ukazují, kolik času u telefonu sami tráví. Proč to není dobře a jak situaci řešit?
Rozhodli jste se zatočit s přebytečnými kily po porodu a začít běhat s kočárkem? Jistě je to ideální varianta jak dělat něco pro sebe a při tom zabavit i vašeho potomka aniž byste museli složitě shánět hlídání. Mimo standartní výbavy na běh je však důležité vybrat i správný kočárek, který splní všechny vaše kritéria a očekávání.
Možná závidíte mužům, o kterých se říká, že zrají jako víno. Herci, zpěváci nebo třeba sportovci, kteří po dvacítce vypadali tak nějak nedospěle a rozhodně ve vás neprobouzeli vášně, vám možná po čtyřicítce či padesátce začínají připadat přitažliví. Co na tom, že mají prošedivělé skráně, které se většinou ani nesnaží zakrývat barvou.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek