Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

7 způsobů, jak se po rozchodu vrátit zpět do života

Rozchodem si projde každý z nás, začíná to v dětství s prvními láskami, pokračuje v dospělosti, kdy s námi mohou neskutečně zatřást. Vzpamatování se z rozchodu je poměrně dlouhá cesta, kterou není dobré moc uspěchat. Člověk by si měl projít všemi nepříjemnostmi, aby dospěl k novému začátku. A jak toho docílit?
po rozchodu
Máte zlomené srdce a potřebujete ho znovu slepit? Poradíme vám.

07. 09. 2022

1. Čas je k nezaplacení

Po rozchodu jsou naše pocity často nezvladatelné a zmatené. Není se čemu divit, vždyť rozchodem jsme ztratili velkou část sebe sama, kus našeho společného života odešel. U většiny z nás se první dny projeví velký smutek, který postupně střídá zlost, vztek a litování se. To je ovšem v pořádku, člověk si prostě musí projít těmito fázemi, proto tomu dejte čas, dejte průchod svým emocím. Aby se vám trošku ulevilo, prostě potřebujete čas.

2. Kamarádi? Teď rozhodně ne!

Je hezké, že jste si slíbili, že zůstanete přáteli, ovšem ne vždy je to dobrá cesta. Jestliže ke svému bývalému protějšku stále chováte silné city, skutečně zvažte, zda chcete být kamarádi, kteří se dále budou stýkat. Abyste se z rozchodu dostala co nejdříve, měla byste se mu vyhýbat, můžete si dokonce vymazat jeho telefonní číslo, přestat ho sledovat na sociálních sítích, přerušit veškeré kontakty. Získat na dobu určitou odstup. Nikdo neříká, že už spolu nesmíte do konce života promluvit. Až časem zjistíte, zda dokážete být skutečnými přáteli, či nikoli.

3. Sociální sítě vás přivedou k šílenství

Abyste se po rozchodu oklepala co nejdříve, sociálním sítím se vyhýbejte velkým obloukem. Mnoho lidí dělá tu velkou chybu, že neustále toho druhého sleduje na Instagramu či Facebooku. Někdo u sociálních sítí prosedí celý den, jen aby věděl, co jeho ex právě dělá, kde se nachází a s kým. Tímto nevinným „stalkingem“ si ubližujete ze všeho nejvíc. Snažte se jít dál a neohlížejte se zpět.

bolest
Víme, že to bolí. Ale bude zase líp.

4. Vypište se z toho

Nejlepším způsobem, jak se po rozchodu co nejdříve vzpamatovat, je psaní. Pořiďte si deník a zapisujte si do něj své myšlenky, emoce. Dokonce si můžete v deníku rozebrat, co vám vztah dal, co vám vzal. Z toho můžete usoudit, na čem je dobré ještě pracovat, v čem se zlepšit a na co se chcete příště zaměřit. Postupně dojdete k tomu, že začnete pociťovat vnitřní spokojenost, naberete novou sílu.

K TÉMATU  Rozvody na denním pořádku. Co stojí za nimi dnes stojí?

5. Nezapomínejte na přátele

První dny po rozchodu jsou šílené, ovšem je dobré se co nejdříve dostat zase do společnosti mezi své přátele. Kdo jiný vás rozptýlí líp než oni? Zajděte si na večeři, vyrazte si někam na výlet, vyhledávejte aktivity, u kterých nad rozchodem nebudete přemýšlet.

smutek
Kamarádi vám jistě ochotně nabídnou rameno k vyplakání.

6. Myslete na budoucnost

Zamilované páry často mluví o své budoucnosti, plánují si ji téměř pohádkově. Dohromady. Jenže po rozchodu se sny rozplynou – a vy tak najednou nevíte, co bude dál. Jakmile se budete cítit o něco lépe, první náročné dny přejdou, sedněte si a zkuste si svou budoucnost naplánovat znovu, sama. Dejte si nové cíle, které vás poženou kupředu.

7. Nalezněte svůj hlas

Je obecně známo, že každý vztah člověka formuje a často se podřizujeme tomu druhému. Jenže teď tu nikdo není. Proto je nejlepší čas, abyste objevila své , věnujte se tomu, co vás dělá skutečně šťastnými a spokojenými. Poslouchejte svou oblíbenou hudbu bez zbytečných průpovídek, noste oblečení, které se líbí vám, dejte si své oblíbené jídlo, které tomu druhému nevonělo. Žijte si svůj život takový, jaký chcete vy, nikdo vám do toho teď nemluví.

Věřte, že díky rozchodu poznáte to, co jste dosud nepoznali. A právě to vám pomůže získat svou ztracenou a pošramocenou sebedůvěru.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ex neunesel rozchod. Co dělat, když na vás začne házet špínu?

Rozchod během pandemie. Které herecké páry neustály karanténu?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Nechcete mít na svém břiše navždy důkaz toho, že jste se stala matkou? Zvolte účinnou prevenci v podobě každodenního mazání mandlovým či slunečnicovým olejem. A proč byste měla do jídelníčku zahrnout otruby a lněná semínka?
Přemýšlíte nad tím, do jakého stylu zařídíte své bydlení? Možností je spousta! Ovšem k těm nejoblíbenějším patří skandinávské bydlení, které je nejen vzdušné, ale také jednoduché a spojené s přírodou, což je dnes velmi důležité.
Přejete si, aby se ve vaší ložnici nebo obýváku vyjímal originální lapač snů? Tento kouzelný bytový doplněk má podle starých indiánů dokonce magickou moc. Už se těšíte, až si vyrobíte ten svůj?
Když v supermarketech udeří akce, sáhneme na dno prasátek a namíříme si to střemhlav na nákupy. Všechno, co lze schovat do mrazáku, nakoupíme za akční ceny, protože v opačném případě bychom za dané zboží utratili dvojnásobek. To samé platí i v případě masa. Když je za skvělou cenu, nabereme ho kila a pustíme se do zamrazování. Jenže co udělat v okamžiku, kdy ho chceme zpracovat?
Teď nad tím možná ještě tolik nepřemýšlíme, protože v zimě nosíme dlouhé rukávy, které mnohé schovají. Ale s blížícím se jarem, které bude následovat léto, je potřeba tento problém začít řešit. Také vás trápí tmavé lokty?
Kamení v obývacím pokoji nevyjde nejlevněji, ale svojí práci v interiéru udělá i dekorativní obložení stěn. Sádrokartonové desky dokonale kopírují nejrůznější povrchy, ale kromě upraveného dřeva se dá využít i dřevo z palet. A výsledek vypadá výborně! Na výběr jsou nejrůznější vzhledy a materiály.
Příběh, který nám přistál v naší schránce, nás nejdříve vyděsil. Vždyť jsou věci, které by měly být naprosto zapovězené. Jak je vidět, na světě je možné všechno.
Proč společnost vnímá feminismus tak negativně? Má boj za rovnoprávnost žen v dnešní době ještě místo? Teď, když mají ženy volební právo, zdá se být mnohým lidem hlas feministek nadbytečný.
Může být klíčem ke štěstí a trvalému vztahu astrologie? Ať už hledáte spřízněnou duši, nebo hodnotíte stav současného vztahu, vaše znamení zvěrokruhu vám může poskytnout užitečné informace o vašem milostném životě. Takže, jak je důležité souznění horoskopu?
Face roller je oblíbený nástroj, který se využívá k péči o pleť a pokud ho ještě nemáte doma, zřejmě si klepete na čelo, jak by vám ”šudlání” kamenem po obličeji mělo vyhladit vrásky. Pojďme si proto zopakovat, co vlastně face roller je, jaké jsou jeho výhody a mýty, a především, jak s face rollerem pracovat.
Připravte se na příval roztomilosti. Rozpustilé kočičky si hrají, mazlí se a dovádějí, a vyvolají úsměv na tváři i u sebevětšího mrzouta. Proto milujeme domácí mazlíčky.
Jak si ukrátit chvilky, kdy jste spolu všichni doma? Nebojte se, s našimi tipy se rozhodně nebudete nudit! Spousta zábavy a nových nápadů, díky kterým se vaší domácností bude ozývat veselý smích, si rozhodně nenechte ujít.

Výběr článků

Avokádo se řadí mezi superpotraviny – a to rozhodně právem, je totiž plné zdraví prospěšných benefitů. Stalo se základem mnoha profesionálních kuchyní, jelikož je prakticky univerzální ingrediencí při vaření a je součástí vyvážené stravy. Jaké jsou jeho zdravotní výhody a jak si připravit tu nejlepší avokádovou pomazánku?
Jmenuji se Marcela Hlaváčková a jsem mentorka a koučka osobního a profesního růstu. Pomáhám lidem na cestě k sebevědomí, úspěchu a štěstí, protože já sama vím, jak je na cestě životem mnohdy záchranné lano potřeba. I proto se teď před vámi pomyslně obnažuji a povím vám příběh, který není ničí jiný než můj. Jsem stejná jako vy, jsem taky jenom člověk.
Rodinné podnikání je na denním pořádku. Když pracujete s lidmi, s nimiž nežijete v jedné společné domácnosti, ještě to jde. Ale pracovat s partnerem? Být s ním 24 hodin denně? Jde to a vůbec nemusí vzniknout pověstná ponorková nemoc. Jen je třeba dodržovat určité zásady.

Nepřehlédněte

Zima se blíží nezastavitelnou rychlostí a s ní pro mnohé i nějaké to tradiční zimní kilo navíc. Kombinace efektivnějšího ukládání tuků, svátků a večírků (pokud lockdown dá) a té únavné tmy, jsou dovede být pro postavu naprostá katastrofa. Co s tím?
Občas si stěžujeme na přebytečná kila, ale spousta z nás není ochotná s tím něco udělat. Pokud jste spokojená, je to v pořádku. Pokud si ale myslíte, že je to nemožné, inspirujte se těmito proměnami!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek