Neděle , 27. 11. 2022

Xenie

Budujete kariéru a zapomínáte na lásku a vztahy. U těchto povolání buďte obezřetní, pokud nechcete zůstat sami

Někdy se práce v našich životech stane natolik hektickou, že začneme opomíjet vše ostatní jako je například láska a vztahy. Prioritou se pro většinu z nás stane kariéra. U těchto 10 prací byste ale měli být obezřetní, pokud nechcete zůstat sami!
Single
Single ve 40. (Zdroj: pixabay.com)

V dnešní době je mnoho lidí po delší dobu single. Stalo se to jakýmsi trendem. Pravda, už nežijeme v dobách našich babiček, kdy se lidé brali ve 20 letech a zůstali spolu až do té doby, než je rozdělila smrt. Život svobodných má mnoho výhod, ale čeho je moc, toho je příliš.

Nejčastěji si lidé tuto variantu volí proto, že chtějí být finančně nezávislými, chtějí si vytvořit úspěšnou kariéru a vybudovat silnou síť přátel a spolupracovníků. A toto je jen něco málo z možností, které můžete mít, pokud nejste ve vztahu. Neznamená to ale, že byste snad všechny tyto věci nemohli mít i pokud jste ve svazku manželském. Rozdíl je v tom, že čas, který investujete
do vztahu, když jste manželé se liší od toho, který investujete, když jste single.

Je mi 40 a jsem single. Proč?

Myšlenka na to, že bychom byli stále ještě svobodní ve zralejším věku mnoho z nás může nutit k zamyšlení, co je vlastně u dotyčného špatně? Jaké druhy prací tito lidé vlastně vykonávají, že jsou ve 40 letech stále sami? Zjistili jsme, která pracovní místa jsou pro lidi ve věku 40 let, kteří jsou svobodní, nejběžnější.

TOP 10 nejběžnějších prací, ve kterých je nejvíce lidí svobodných ještě ve 40

 1. Barmani: 74%
 2. Pokladači a pokrývači podlah a jiných ploch: 73%
 3. Servírky a restaurační obsluha: 69%
 4. Průvodci: 65%
 5. Prodejci součástek a náhradních dílů (objednávky po telefonu, dohledávání a zjišťování
  o dílech): 64%
 6. Osobní asistenti (péče o staré a nemohoucí lidi): 63%
 7. Letušky a stevardi: 61%
 8. Veterinární asistenti: 61%
 9. Pošťáci a kurýrní služby: 60%
 10. Pekaři, cukráři a výrobci potravin: 60%

Mnoho těchto profesí také spadá do odvětví s největším obratem. Možným vysvětlením je, že pracovníci jsou tak soustředěni na svou práci a snaží se ji udržet co nejstabilnější, že zkrátka nedokáží vážný vztah do svého osobního života začlenit. Dalším faktorem je, že mnoho z těchto prací nabízí lidem možnost cestovat po světě, takže mnohým z nich připadá snazší cestovat sám, než s sebou brát partnera.

K TÉMATU  Jana (22): Vím, čím se moje malá sestra živí. Jak vysvětlit, že dělá chybu?
Barmani často žijí dlouhý single život
Barová obsluha.

Peníže až na prvním místě

Velké množství uvedených prací lidem nabízí lákavou provizi. Peníze pro ně mohou být velkým podnětem, proč pracovat delší dobu. Naneštěstí to pracovníkům opět snižuje šanci na vážný vztah a následně rodinný život. Logickým vysvětlením, proč je tolik barmanů a barmanek svobodných je, že velká většina z jejich příjmů je zapříčeněna nezávazným, přátelským flirtováním, které jim může vydělat pěkné dýško. A to rozhodně není k zahození. Barmani v některých větších městech (New York, Los Angeles, Las Vegas) si takto vydělají i šestimístné sumy.

Naopak méně svobodných pracovníků a velmi nízký stupeň rozvodovosti je na postech vedoucích pracovníků, zubařů a dalších vysoce placených zaměstnání.

Po čem touží ženy?

Vzhledem k tomu, že míra sňatků v posledním tisíciletí stále klesá a počet Američanů, kteří zůstávají svobodní a nechtějí se nikdy brát roste, lze očekávat, že také vzroste procento svobodných pracovníků na různých pracovištích.

Single život, nebo život v partnerství?
Single život, nebo život v partnerství?

Studie, kterou se zabývalo výzkumné středisko Pew Research ukázala, že ženy si u potencionálních partnerů nejvíce přejí stabilní zaměstnání. Protože ale v posledních desetiletích poklesla mužská pracovní síla a muži mění práce častěji (finance, kolektiv, spokojenost), tak je to málo pravděpodobné.

10 nejoblíbenějších zaměstnání

Při analýze dat z datového souboru American Community Survey PUMS z let 2012-2016 byli seřazeni všichni pracovníci ve věku 40 let, kteří pracovali na plný úvazek v různých profesích, podle procenta svobodných. Poté byla studie rozdělena na muže a ženy a byly provedeny stejné výpočty, aby se zjistilo, jaká jsou naopak nejoblíbenější zaměstnání pro 40leté podle pohlaví.

V těchto pracích naopak single nebudete

Zde je naopak seznam povolání, kde by lidé do 40 už byli rádi ve vážném vztahu.

 1. Prodejní/Obchodní inženýr
 2. Farář
 3. Zubaři
 4. Biomedicínští/zemědělští inženýři
 5. Oční lékaři
 6. Manažer techniky
 7. Pojistní matematici (úředník uplatňující se v soudnictví, berní správě, u policie a v jiných úřadech)
 8. Ředitelé škol
 9. Piloti
 10. Strojní inženýři
K TÉMATU  Valentýnské dekorace ve tvaru srdce. Dezertní talířek, svíčka, prostřený stůl se srdíčky. Čím překvapíte dnes toho svého?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jste single. Je to normální nebo jste divná a jakou roli v tom hraje věk

Single život? Ženy si ho užívají, ale pro muže může být peklem!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Výprodeje jsou pro většinu z nás lákavou záležitostí, která nám umožňuje pořídit řadu stylových modelů téměř za babku. Často se ale stává, že nám výhodné ceny zamotají hlavu natolik, že koupíme něco, s čím pak nejsme spokojené a nastává ponákupní vystřízlivění – radost následně vystřídá hořké zklamání. Proto jsme pro vás sestavili několik zásadních bodů, které vám pomohou vybrat si na poprvé opravdu skvělé módní kousky, kterých ani v budoucnu nebudete litovat.
Spodní prádlo je nedílnou součástí každodenního života. Kromě toho bývá také důležitým prvkem v tom intimním kontextu. A to zejména z pohledu mužů. Hezké spodní prádlo totiž dokáže muže naladit na tu správnou náladu, umocnit v něm nejrůznější fantazie a představy. Které je ale láká úplně nejvíc a jak na jednotlivé kousky reagují?
Pokud mají muž a žena mezi sebou nevyřčené problémy, které se navenek projevují pnutím, hádkami a napjatou atmosférou, je dobré se s někým poradit. Jako první vždy mezi partnery vyvstává otázka: A funguje to vůbec? Pokud s partnerem stále bojujete a nevíte, jak z té zacyklené smyčky ven, zde je vše, co potřebujete vědět o manželském poradenství.
Mléko - přidáváme si ho do nápojů, připravujeme si z něj mnohé pokrmy, přidáváme do buchet nebo ho jen popíjíme u televize. Je plné tělu prospěšných živin, i proto by mělo mít neodmyslitelné místo v našem jídelníčku. Jenže co když patřím do skupiny vegetariánů nebo veganů a mléko je v rozporu s tím, co uznávám? Skvělou alternativou je mléko rostlinné.
Nezajímá vás politika? Měla by. Nenechte rozhodovat o své budoucnosti jiné a jděte k urnám. Proč? Politici se přetahují o moc, kterou můžeme dělit na lokální a globální. Uvědomte si, že je důležité, jaký člověk stojí v čele. Manipulátor, nebo někdo rozumný?
Moderní koupelny, to je hlavně čistota a jednoduchost, vkusně sladěné barvy a imitace dřeva nebo kamene. Přednost mají zemité tóny, jako hnědá, béžová nebo šedá. Skvěle vypadají i prosklené sprchové kouty. Je pravda, že v koupelně netrávíme tolik času, jako v obývacím pokoji nebo kuchyni, je ale nepostradatelným místem, kde chceme relaxovat a užít si klid. I proto by měla být koupelna pěkně útulná.
Mí rodiče jsou spolu už přes dvacet let. Vždycky jsem si myslela, že je nikdy nic nerozdělí, ale pak jsem přišla na to, že není všechno tak růžové. Nechtěla jsem se nikdy do jejich věcí plést, ale když jsme zjistila, co táta mámě provádí, rozhodla jsem se říci pravdu o tom, co vím. Táta mě ale zastavil a uplácí mě. Cítím se hrozně, ale na druhou stranu se mi to líbí.
Kdo v devadesátkách nehltal seriál o partě teenagerů, jako by nebyl. Příběhy Dylana, Brandona, Brandy, Kelly a dalších hltal doslova celý svět. Jak ale dnes jejich představitelé seriálu Beverly Hills 90210 vypadají a jak žijí? Mnozí z nich už překročili padesátku a neúprosně jim táhne na šedesát.
Nastoupili jste na mateřskou dovolenou a přemýšlíte, jak si aspoň něco málo přivydělat k dobru? Nebo v hlavě nosíte už nějakou dobu podnikatelský plán, na který je najednou více času než kdy dřív? Podnikání na mateřské není tabu a není to ani nic nereálného. Dnes se jedná o zcela běžnou věc.  

Nepřehlédněte

Po dlouhém období samoty jsem si našla přítele, můj život začal být zase o něco šťastnější. Všechno nám klapalo a vypadalo to nadějně. Byli jsme spolu spokojení a pomalu začínali přemýšlet nad společným rodinným životem. Tak jsem se rozhodla, že by Petra mohla poznat i má matka, abych zjistila, co na něj říká ona. Zpočátku vše vypadalo dobře, ale to, co se stalo pak, mě strašlivě zasáhlo.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek