Domů » Vztahy » Budujete kariéru a zapomínáte na lásku a vztahy. U těchto povolání buďte obezřetní, pokud nechcete zůstat sami
Single
Single ve 40. (Zdroj: pixabay.com)
Vztahy Životní styl

Budujete kariéru a zapomínáte na lásku a vztahy. U těchto povolání buďte obezřetní, pokud nechcete zůstat sami

Někdy se práce v našich životech stane natolik hektickou, že začneme opomíjet vše ostatní jako je například láska a vztahy. Prioritou se pro většinu z nás stane kariéra. U těchto 10 prací byste ale měli být obezřetní, pokud nechcete zůstat sami!

V dnešní době je mnoho lidí po delší dobu single. Stalo se to jakýmsi trendem. Pravda, už nežijeme v dobách našich babiček, kdy se lidé brali ve 20 letech a zůstali spolu až do té doby, než je rozdělila smrt. Život svobodných má mnoho výhod, ale čeho je moc, toho je příliš.

Nejčastěji si lidé tuto variantu volí proto, že chtějí být finančně nezávislými, chtějí si vytvořit úspěšnou kariéru a vybudovat silnou síť přátel a spolupracovníků. A toto je jen něco málo z možností, které můžete mít, pokud nejste ve vztahu. Neznamená to ale, že byste snad všechny tyto věci nemohli mít i pokud jste ve svazku manželském. Rozdíl je v tom, že čas, který investujete
do vztahu, když jste manželé se liší od toho, který investujete, když jste single.

Je mi 40 a jsem single. Proč?

Myšlenka na to, že bychom byli stále ještě svobodní ve zralejším věku mnoho z nás může nutit k zamyšlení, co je vlastně u dotyčného špatně? Jaké druhy prací tito lidé vlastně vykonávají, že jsou ve 40 letech stále sami? Zjistili jsme, která pracovní místa jsou pro lidi ve věku 40 let, kteří jsou svobodní, nejběžnější.

TOP 10 nejběžnějších prací, ve kterých je nejvíce lidí svobodných ještě ve 40

 1. Barmani: 74%
 2. Pokladači a pokrývači podlah a jiných ploch: 73%
 3. Servírky a restaurační obsluha: 69%
 4. Průvodci: 65%
 5. Prodejci součástek a náhradních dílů (objednávky po telefonu, dohledávání a zjišťování
  o dílech): 64%
 6. Osobní asistenti (péče o staré a nemohoucí lidi): 63%
 7. Letušky a stevardi: 61%
 8. Veterinární asistenti: 61%
 9. Pošťáci a kurýrní služby: 60%
 10. Pekaři, cukráři a výrobci potravin: 60%

Mnoho těchto profesí také spadá do odvětví s největším obratem. Možným vysvětlením je, že pracovníci jsou tak soustředěni na svou práci a snaží se ji udržet co nejstabilnější, že zkrátka nedokáží vážný vztah do svého osobního života začlenit. Dalším faktorem je, že mnoho z těchto prací nabízí lidem možnost cestovat po světě, takže mnohým z nich připadá snazší cestovat sám, než s sebou brát partnera.

Barmani často žijí dlouhý single život
Barová obsluha.

Peníže až na prvním místě

Velké množství uvedených prací lidem nabízí lákavou provizi. Peníze pro ně mohou být velkým podnětem, proč pracovat delší dobu. Naneštěstí to pracovníkům opět snižuje šanci na vážný vztah a následně rodinný život. Logickým vysvětlením, proč je tolik barmanů a barmanek svobodných je, že velká většina z jejich příjmů je zapříčeněna nezávazným, přátelským flirtováním, které jim může vydělat pěkné dýško. A to rozhodně není k zahození. Barmani v některých větších městech (New York, Los Angeles, Las Vegas) si takto vydělají i šestimístné sumy.

Naopak méně svobodných pracovníků a velmi nízký stupeň rozvodovosti je na postech vedoucích pracovníků, zubařů a dalších vysoce placených zaměstnání.

Po čem touží ženy?

Vzhledem k tomu, že míra sňatků v posledním tisíciletí stále klesá a počet Američanů, kteří zůstávají svobodní a nechtějí se nikdy brát roste, lze očekávat, že také vzroste procento svobodných pracovníků na různých pracovištích.

Single život, nebo život v partnerství?
Single život, nebo život v partnerství?

Studie, kterou se zabývalo výzkumné středisko Pew Research ukázala, že ženy si u potencionálních partnerů nejvíce přejí stabilní zaměstnání. Protože ale v posledních desetiletích poklesla mužská pracovní síla a muži mění práce častěji (finance, kolektiv, spokojenost), tak je to málo pravděpodobné.

10 nejoblíbenějších zaměstnání

Při analýze dat z datového souboru American Community Survey PUMS z let 2012-2016 byli seřazeni všichni pracovníci ve věku 40 let, kteří pracovali na plný úvazek v různých profesích, podle procenta svobodných. Poté byla studie rozdělena na muže a ženy a byly provedeny stejné výpočty, aby se zjistilo, jaká jsou naopak nejoblíbenější zaměstnání pro 40leté podle pohlaví.

V těchto pracích naopak single nebudete

Zde je naopak seznam povolání, kde by lidé do 40 už byli rádi ve vážném vztahu.

 1. Prodejní/Obchodní inženýr
 2. Farář
 3. Zubaři
 4. Biomedicínští/zemědělští inženýři
 5. Oční lékaři
 6. Manažer techniky
 7. Pojistní matematici (úředník uplatňující se v soudnictví, berní správě, u policie a v jiných úřadech)
 8. Ředitelé škol
 9. Piloti
 10. Strojní inženýři

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jste single. Je to normální nebo jste divná a jakou roli v tom hraje věk

Single život? Ženy si ho užívají, ale pro muže může být peklem!

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Pin It on Pinterest