Pátek , 01. 12. 2023

Iva

Budujete kariéru a zapomínáte na lásku a vztahy. U těchto povolání buďte obezřetní, pokud nechcete zůstat sami

Někdy se práce v našich životech stane natolik hektickou, že začneme opomíjet vše ostatní jako je například láska a vztahy. Prioritou se pro většinu z nás stane kariéra. U těchto 10 prací byste ale měli být obezřetní, pokud nechcete zůstat sami!
Single
Single ve 40. (Zdroj: pixabay.com)

V dnešní době je mnoho lidí po delší dobu single. Stalo se to jakýmsi trendem. Pravda, už nežijeme v dobách našich babiček, kdy se lidé brali ve 20 letech a zůstali spolu až do té doby, než je rozdělila smrt. Život svobodných má mnoho výhod, ale čeho je moc, toho je příliš.

Nejčastěji si lidé tuto variantu volí proto, že chtějí být finančně nezávislými, chtějí si vytvořit úspěšnou kariéru a vybudovat silnou síť přátel a spolupracovníků. A toto je jen něco málo z možností, které můžete mít, pokud nejste ve vztahu. Neznamená to ale, že byste snad všechny tyto věci nemohli mít i pokud jste ve svazku manželském. Rozdíl je v tom, že čas, který investujete
do vztahu, když jste manželé se liší od toho, který investujete, když jste single.

Je mi 40 a jsem single. Proč?

Myšlenka na to, že bychom byli stále ještě svobodní ve zralejším věku mnoho z nás může nutit k zamyšlení, co je vlastně u dotyčného špatně? Jaké druhy prací tito lidé vlastně vykonávají, že jsou ve 40 letech stále sami? Zjistili jsme, která pracovní místa jsou pro lidi ve věku 40 let, kteří jsou svobodní, nejběžnější.

TOP 10 nejběžnějších prací, ve kterých je nejvíce lidí svobodných ještě ve 40

 1. Barmani: 74%
 2. Pokladači a pokrývači podlah a jiných ploch: 73%
 3. Servírky a restaurační obsluha: 69%
 4. Průvodci: 65%
 5. Prodejci součástek a náhradních dílů (objednávky po telefonu, dohledávání a zjišťování
  o dílech): 64%
 6. Osobní asistenti (péče o staré a nemohoucí lidi): 63%
 7. Letušky a stevardi: 61%
 8. Veterinární asistenti: 61%
 9. Pošťáci a kurýrní služby: 60%
 10. Pekaři, cukráři a výrobci potravin: 60%

Mnoho těchto profesí také spadá do odvětví s největším obratem. Možným vysvětlením je, že pracovníci jsou tak soustředěni na svou práci a snaží se ji udržet co nejstabilnější, že zkrátka nedokáží vážný vztah do svého osobního života začlenit. Dalším faktorem je, že mnoho z těchto prací nabízí lidem možnost cestovat po světě, takže mnohým z nich připadá snazší cestovat sám, než s sebou brát partnera.

K TÉMATU  Zákon o odškodnění po trvalých následcích očkování ve sněmovně. Ministerstvo zvažuje finanční spoluúčast rodičů
Barmani často žijí dlouhý single život
Barová obsluha.

Peníže až na prvním místě

Velké množství uvedených prací lidem nabízí lákavou provizi. Peníze pro ně mohou být velkým podnětem, proč pracovat delší dobu. Naneštěstí to pracovníkům opět snižuje šanci na vážný vztah a následně rodinný život. Logickým vysvětlením, proč je tolik barmanů a barmanek svobodných je, že velká většina z jejich příjmů je zapříčeněna nezávazným, přátelským flirtováním, které jim může vydělat pěkné dýško. A to rozhodně není k zahození. Barmani v některých větších městech (New York, Los Angeles, Las Vegas) si takto vydělají i šestimístné sumy.

Naopak méně svobodných pracovníků a velmi nízký stupeň rozvodovosti je na postech vedoucích pracovníků, zubařů a dalších vysoce placených zaměstnání.

Po čem touží ženy?

Vzhledem k tomu, že míra sňatků v posledním tisíciletí stále klesá a počet Američanů, kteří zůstávají svobodní a nechtějí se nikdy brát roste, lze očekávat, že také vzroste procento svobodných pracovníků na různých pracovištích.

Single život, nebo život v partnerství?
Single život, nebo život v partnerství?

Studie, kterou se zabývalo výzkumné středisko Pew Research ukázala, že ženy si u potencionálních partnerů nejvíce přejí stabilní zaměstnání. Protože ale v posledních desetiletích poklesla mužská pracovní síla a muži mění práce častěji (finance, kolektiv, spokojenost), tak je to málo pravděpodobné.

10 nejoblíbenějších zaměstnání

Při analýze dat z datového souboru American Community Survey PUMS z let 2012-2016 byli seřazeni všichni pracovníci ve věku 40 let, kteří pracovali na plný úvazek v různých profesích, podle procenta svobodných. Poté byla studie rozdělena na muže a ženy a byly provedeny stejné výpočty, aby se zjistilo, jaká jsou naopak nejoblíbenější zaměstnání pro 40leté podle pohlaví.

V těchto pracích naopak single nebudete

Zde je naopak seznam povolání, kde by lidé do 40 už byli rádi ve vážném vztahu.

 1. Prodejní/Obchodní inženýr
 2. Farář
 3. Zubaři
 4. Biomedicínští/zemědělští inženýři
 5. Oční lékaři
 6. Manažer techniky
 7. Pojistní matematici (úředník uplatňující se v soudnictví, berní správě, u policie a v jiných úřadech)
 8. Ředitelé škol
 9. Piloti
 10. Strojní inženýři
K TÉMATU  Jak si vychutnat dobrý šálek kávy. Vyzkoušejte naše tipy

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jste single. Je to normální nebo jste divná a jakou roli v tom hraje věk

Single život? Ženy si ho užívají, ale pro muže může být peklem!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Britská královská rodina v poslední době čelí náporu fotografů a novinářů. Na vině jsou rozpory v rodině vyvolané princem Harrym a jeho americkou manželkou, které nenechávají jednoho člena rodiny v klidu. Tedy výjimkou je královna, která se svou kabelkou nedává znát prakticky žádné emoce, co se týče tohoto tématu.  
Kdo by se nechtěl probouzet za vůně čerstvě uvařené kávy. Káva je ten nejlepší životabudič a dnes si řada lidí bez šálku dobře uvařeného kofeinového nápoje nedokáže představit den. Patříte také mezi kávové nadšence? Pak byste jede takový kávovar měli mít i doma. Jenže nabídka na trhu je tak rozmanitá a široká! Po jakém kávovaru sáhnout, ptáte se? Poradíme vám!
Jak nejlépe překvapit a potěšit svého partnera? Muži to mají o dost jednodušší. Ženy během roku „nenápadně“ naznačují, co by se jim líbilo, a pak to s trochou štěstí najdou pod stromečkem. Ale co vybrat pro manžela, přítele, dědečka nebo strýčka? Většinou mluví o tom, jaké se jim líbí auto, motorka, a že ten obytný vůz za dva miliony by si moc přáli. Nechte je snít dál a překvapte je originálními a designově vychytanými dárky z Tipa.eu.
Většina z nás si své vlasy barví, protože není spokojená se svou přírodní barvou, která je často spojená s mnoha stereotypy. Například o blondýnách se traduje, že jsou hloupé, zrzky temperamentní a brunetky atraktivní. Mnoho mužů si tak udělá první dojem o ženě na základě její barvy vlasů. Tu určuje látka zvaná melanin, která je produkována u kořene vlasových cibulek.

Nepřehlédněte

I přes to, že nás občas potrápí nepříjemné deště, léto je stále v plném proudu a sním jsou stále ještě otevřené dveře pro výlet na kole. Je však potřeba mít na mysli, že pokud berete cyklistiku alespoň trochu vážně, existuje řada doplňků, které vám zážitek z jízdy značně vylepší! Pojďme se společně podívat, čím vším můžete podpořit svůj dokonalý cyklo výlet ať už sám, s přáteli, či rodinou. 

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek