Pondělí , 15. 08. 2022

Hana

Chyby při líčení očí, kterých se dopouští většina žen. Pozor na ně

V každém životě ženy následuje ihned po probuzení návštěva koupelny. A kromě ranní ústní hygieny zde dochází ještě k jednomu velkému kroku, a sice k líčení. Žena se chce cítit krásná a šminky jí v tom pomáhají. Zatímco s nanášením make-upu si řada žen dobře poradí, problém nastává při líčení očí. V tomto případě se dopouštíme několika chyb.
Chyby při líčení očí
I při líčení očí se můžeme dopustit řady chyb. (zdroj foto: 123rf.com)

15. 02. 2021

Jednotlivé chyby při líčení očí je nutné si uvědomit. Právě oči mohou celkový vzhled ženy zkazit. Nevhodně zvolené šminky nebo nevhodné líčení může přidat na věku, také může stát za ne zrovna dobrým prvním dojmem.  

Abyste se vyvarovali nehezky vypadajícímu vzhledu a nepřidávali si zbytečně na věku, prozradíme ony zmiňované chyby, ke kterým v případě líčení očí dochází.  

Příliš tmavá a tlustá oční linka 

Opravdu velkým problémem jsou oční linky. V poslední době jsou populární a malují si je jak mladí dospělí, tak i starší generace. Je však třeba říct, že s očními linkami je třeba zacházet opatrně. Pokud jsou příliš tlusté a příliš tmavé, mohou celý dojem z ženy pokazit. Tmavé a tlusté oční linky výrazně zmenší oči a v obličeji se tak naprosto ztratí.  

Při nanášení oční linky proto buďte přítomní a opatrní. Snažte se nanést co nejtenčí linku. Stejně tak se nezaměřujte na malování pouze černých očních linek. Hrajte si s barvami. I příliš tmavé oční linky jsou na škodu. Pokud máte hnědé oči, nebojte se vyzkoušet tmavě modré oční linky. Jestliže jste majitelkou modrých očí, co vyzkoušet měděné nebo hnědé oční linky?  

chyby při líčení očí linka
Pozor na příliš tlusté. tmavé a dlouhé linky! (zdroj foto: 123rf.com)

Nevhodné vnitřní linky 

Když si žena nanese oční linku na horní víčko, vadí jí, že oční linka je příliš viditelná. Proto sahá po tužce na oči a vnitřní linku si zakreslí černou barvou. Jenže ne vždy je černá barva dobrá. Zejména při nanášení tužky na oči do dolní vnitřní části byste měli zvážit spíše bílou tužku.  

Proč právě bílou? Bílá tužka totiž umí opticky zvětšit oko. A toho jste ostatně chtěli dosáhnout nebo ne? Díky bílé tužce se oko neztratí v obličeji ani pod tíhou jakkoli barevné oční linky. Právě naopak – oko hezky vynikne, i když bílá tužka nepůjde prakticky vidět.  

K TÉMATUDIY video návod, jak si vyrobit praktický a přehledný kosmetický pořadač

Nenanášíme podkladovou bázi 

Čeho se ženy při líčení očí taktéž dopouští, je vyhýbání se podkladové bázi. Ta je důležitá nejen proto, že chrání pleť před jejím vysycháním způsobeným aplikací make-upu. Ale také vyplňuje veškeré rýhy kolem očí, kterých si rázem nikdo nevšimne.  

Pakliže byste na podkladovou bázi zapomněli, rýhy by byly viditelné. Dokonce by se pod tíhou očních stínů zvýraznily natolik, že by vám líčení očí přidalo pár let navíc.  

podkladová báze
Podkladová báze je základem povedeného make-upu. (zdroj foto: 123rf.com)

Nevhodně zvolené oční stíny 

K chybám, kterých se dopouštíme při líčení očí, patří také to, že máme nevhodně zvolené oční stíny. Většinou volíme až příliš třpytivé, a to je chyba. Ano, třpytky a flitry jsou aktuálně to, co se nosí, ale pravdou je, že na běžné nošení se nehodí, i když jsou in.

Raději byste měli sáhnout po matných barvičkách, které každé ženě lichotí, ať už jde do práce nebo na rande.  

Pokud přece jenom prahnete po zářivém vzhledu, doporučuje se jedna věc, a sice přidávat si trochu perleťového lesku do vnitřního koutku oka. Tím nebude líčení očí zničeno, přesto na sebe upozorníte, když zvednete zrak.  

oční stíny
Špatný výběr očních stínů může také natropit neplechu.(zdroj foto: 123rf.com)

Nevnímáte svůj tvar očí 

Žádná žena se nemůže líčit stejně. Bohužel tento starý známý fakt má při líčení na mysli jenom hrstka žen. Většina se chce podobat svému idolu, ale neuvědomuje si, že daný idol může mít zcela jiný tvar očí než ona sama. Pokud se pro konkrétní tvar očí zvolí nevhodné líčení, je to hotová katastrofa.  

Jestliže si nevíte rady s tím, jaké líčení vašim očím sedí, pak zkoušejte. Přizvěte si na pomoc kamarádku a zjišťujte, jaké linky vám sluší, jakou tužku na oči používat nebo pod tíhou kterých očních stínů vynikne barva vašich očí.  

tvar očí
Jak si nalíčit oči? Rozhoduje tvar očí.(zdroj foto: 123rf.com)

Líčení očí je zkrátka jedna velká hra, kterou se nakonec naučíte hrát.  

K TÉMATUJak na vaše nehty a rty? Domácí rtěnka, magnetický lak a další netradiční vychytávky. Tohle je návod, jak si poradit za všech okolností!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kočičí oči: Jednoduchý návod, jak dosáhnout skvělého líčení

Potřebujete se přesvědčit, jestli vám zvolená barva na vlasy nebo líčení padne? Zkuste to nanečisto přes aplikaci!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Máte ráda ty večery, kdy si sednete s lahvinkou vína, přidáte nějakou dobrotu a pustíte si pořádný doják, u něhož si můžete pobrečet dojetím, aniž by vás někdo viděl? A co je ještě lepší, tak film, který je založen na skutečné události! Vybrali jsme pro vás ty nejdojemnější kousky, které nenechají jedno oko suché!
Sotva jste se vrátili ze záchodu a už je to zase tady. Musíte si znovu a naprosto neodkladně odskočit na malou. Máte totiž pocit, že váš močový měchýř každou chvíli praskne nebo že zkrátka nedojdete na toaletu včas. Ve výsledku ale dost často zjistíte, že co se objemu týče, jakoby to bylo mnoho povyku pro nic. Poznáváte se v tom?
Rádi byste si letos konečně dopřáli pořádnou dovolenou a uvažujete, zda pro vás bude lepší hotel nebo kemp? Podívali jsme se na zoubek ubytování v Chorvatsku a přinášíme vám několik zajímavých tipů, které vám pomohou naplánovat si dovolenou přesně podle vašeho gusta.
Tohle jistě všechny známe… Ani se nenadějete, chvilku zůstanete na sluníčku (ať už odpočívat nebo pracovat) a večer se pak doma nestačíte divit, jak máte červená ramena, záda nebo jinou část těla. Je to nepříjemné, člověku se špatně spí, pokožka je napjatá, citlivá. Kolikrát je obtěžující i nošení různého oblečení s ramínky, těsnějšími okraji. Jak si můžete v takovou chvíli pomoct a dát svou pokožku zase rychle do pořádku?
Letošní vánoční svátky přišly doslova nečekaně. Člověk ani nestihl zamhouřit oka. A možná právě proto, že svou pozornost věnoval něčemu jinému, teď nemá ani vyzdobený svůj příbytek. Pokud stejně jako mnozí ostatní doháníte veškeré vánoční resty, možná máte na seznamu i položku: vyzdobit interiér. A od toho jsme tu my.
Děti vyrostly, osamostatnily se a doma je najednou smutno a prázdno. Nikde žádné pohozené oblečení a najednou vám chybí i ty věčné otázky vašich potomků, co je k jídlu. Nikdo vás nepotřebuje a najednou si uvědomíte prázdno, které vás obklopuje. Pocity osamění a prázdnoty jsou často spojené s tzv. syndromem prázdného hnízda v důsledku osamostatnění již dospělých dětí.

Nepřehlédněte

I když je pouze otázkou, jestli se v létě dostaneme k vodě, na koupaliště nebo na dovolenou, neznamená to, že bychom měli přestat pracovat na své postavě. Štíhlá figura nám dodává sebevědomí, což je v dnešní době velmi důležité. Pokud vás však nebaví klasický běh, stojí za zvážení pilates.  
Snad každá žena touží po hezké a zdravě vyhlížející postavě. Ovšem jen hrstka z nich má opravdu dostatek času na to, aby trávila celé hodiny v posilovnách nebo jinými sportovními aktivitami. Možná právě proto se v poslední době stala hitem ultra krátká cvičení, která slibují jistý kompromis. Fungují ale vůbec?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek