Pondělí , 05. 12. 2022

Jitka

Chyby při líčení očí, kterých se dopouští většina žen. Pozor na ně

V každém životě ženy následuje ihned po probuzení návštěva koupelny. A kromě ranní ústní hygieny zde dochází ještě k jednomu velkému kroku, a sice k líčení. Žena se chce cítit krásná a šminky jí v tom pomáhají. Zatímco s nanášením make-upu si řada žen dobře poradí, problém nastává při líčení očí. V tomto případě se dopouštíme několika chyb.
Chyby při líčení očí
I při líčení očí se můžeme dopustit řady chyb. (zdroj foto: 123rf.com)

15. 02. 2021

Jednotlivé chyby při líčení očí je nutné si uvědomit. Právě oči mohou celkový vzhled ženy zkazit. Nevhodně zvolené šminky nebo nevhodné líčení může přidat na věku, také může stát za ne zrovna dobrým prvním dojmem.  

Abyste se vyvarovali nehezky vypadajícímu vzhledu a nepřidávali si zbytečně na věku, prozradíme ony zmiňované chyby, ke kterým v případě líčení očí dochází.  

Příliš tmavá a tlustá oční linka 

Opravdu velkým problémem jsou oční linky. V poslední době jsou populární a malují si je jak mladí dospělí, tak i starší generace. Je však třeba říct, že s očními linkami je třeba zacházet opatrně. Pokud jsou příliš tlusté a příliš tmavé, mohou celý dojem z ženy pokazit. Tmavé a tlusté oční linky výrazně zmenší oči a v obličeji se tak naprosto ztratí.  

Při nanášení oční linky proto buďte přítomní a opatrní. Snažte se nanést co nejtenčí linku. Stejně tak se nezaměřujte na malování pouze černých očních linek. Hrajte si s barvami. I příliš tmavé oční linky jsou na škodu. Pokud máte hnědé oči, nebojte se vyzkoušet tmavě modré oční linky. Jestliže jste majitelkou modrých očí, co vyzkoušet měděné nebo hnědé oční linky?  

chyby při líčení očí linka
Pozor na příliš tlusté. tmavé a dlouhé linky! (zdroj foto: 123rf.com)

Nevhodné vnitřní linky 

Když si žena nanese oční linku na horní víčko, vadí jí, že oční linka je příliš viditelná. Proto sahá po tužce na oči a vnitřní linku si zakreslí černou barvou. Jenže ne vždy je černá barva dobrá. Zejména při nanášení tužky na oči do dolní vnitřní části byste měli zvážit spíše bílou tužku.  

Proč právě bílou? Bílá tužka totiž umí opticky zvětšit oko. A toho jste ostatně chtěli dosáhnout nebo ne? Díky bílé tužce se oko neztratí v obličeji ani pod tíhou jakkoli barevné oční linky. Právě naopak – oko hezky vynikne, i když bílá tužka nepůjde prakticky vidět.  

K TÉMATU  Dámy, víte, jak si vybrat tu nejlepší kosmetiku?

Nenanášíme podkladovou bázi 

Čeho se ženy při líčení očí taktéž dopouští, je vyhýbání se podkladové bázi. Ta je důležitá nejen proto, že chrání pleť před jejím vysycháním způsobeným aplikací make-upu. Ale také vyplňuje veškeré rýhy kolem očí, kterých si rázem nikdo nevšimne.  

Pakliže byste na podkladovou bázi zapomněli, rýhy by byly viditelné. Dokonce by se pod tíhou očních stínů zvýraznily natolik, že by vám líčení očí přidalo pár let navíc.  

podkladová báze
Podkladová báze je základem povedeného make-upu. (zdroj foto: 123rf.com)

Nevhodně zvolené oční stíny 

K chybám, kterých se dopouštíme při líčení očí, patří také to, že máme nevhodně zvolené oční stíny. Většinou volíme až příliš třpytivé, a to je chyba. Ano, třpytky a flitry jsou aktuálně to, co se nosí, ale pravdou je, že na běžné nošení se nehodí, i když jsou in.

Raději byste měli sáhnout po matných barvičkách, které každé ženě lichotí, ať už jde do práce nebo na rande.  

Pokud přece jenom prahnete po zářivém vzhledu, doporučuje se jedna věc, a sice přidávat si trochu perleťového lesku do vnitřního koutku oka. Tím nebude líčení očí zničeno, přesto na sebe upozorníte, když zvednete zrak.  

oční stíny
Špatný výběr očních stínů může také natropit neplechu.(zdroj foto: 123rf.com)

Nevnímáte svůj tvar očí 

Žádná žena se nemůže líčit stejně. Bohužel tento starý známý fakt má při líčení na mysli jenom hrstka žen. Většina se chce podobat svému idolu, ale neuvědomuje si, že daný idol může mít zcela jiný tvar očí než ona sama. Pokud se pro konkrétní tvar očí zvolí nevhodné líčení, je to hotová katastrofa.  

Jestliže si nevíte rady s tím, jaké líčení vašim očím sedí, pak zkoušejte. Přizvěte si na pomoc kamarádku a zjišťujte, jaké linky vám sluší, jakou tužku na oči používat nebo pod tíhou kterých očních stínů vynikne barva vašich očí.  

tvar očí
Jak si nalíčit oči? Rozhoduje tvar očí.(zdroj foto: 123rf.com)

Líčení očí je zkrátka jedna velká hra, kterou se nakonec naučíte hrát.  

K TÉMATU  Jak se obléct na pohovor: Co upřednostnit a čemu se vyvarovat?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kočičí oči: Jednoduchý návod, jak dosáhnout skvělého líčení

Potřebujete se přesvědčit, jestli vám zvolená barva na vlasy nebo líčení padne? Zkuste to nanečisto přes aplikaci!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Šedá v interiéru vládne! Nejsou to pastelové barvy ani zářivé kombinace, které bychom chtěli vidět doma. Trendy a zájem zákazníků jasně ukazují, která barva se těší oblibě. Obývací pokoje, kuchyně, ložnice i koupelna, tam všude lahodí oku šedá. Žádná jiná barva se nemůže pochlubit takovým množstvím odstínů. Šedá maximálně těží z toho, že se ze všech barev nejvíc hodí k bílé, což je tradiční barva stěn v interiéru. Právě v kombinaci s černou nebo dalšími odstíny šedé spolu potom mohou vytvořit zázraky i u vás doma.
Kreativitě při balení dárků se žádné meze nekladou. Taštička vám sice ušetří čas, na druhou stranu, pěkný balíček v balícím papíru se stuhou nic nenahradí. Když se na balení trochu vyřádíte a přijdete s něčím originálním, vždycky to bude úspěch, a navíc do vaší práce s balením otisknete i svou snahu, a to se vždycky cení. Inspirujte se nápady na balení dárků ve videu.
Jaro se pomalu přelévá do léta, a tak začínají lidé řešit, jak budou vypadat v plavkách. Ať už u českých řek, rybníků či bazénů, nebo někde u moře. A přiznejme si, že po roce všemožných protiepidemických opatření, zavřených tělocvičen a fit center nebo zákazu lyžování je ve formě jen málokdo. Proto byste mohla ocenit cvičení pro zpevnění zadečku, která zaručeně fungují.
Kreativitě při balení dárků se žádné meze nekladou. Taštička vám sice ušetří čas, na druhou stranu, pěkný balíček v balícím papíru se stuhou nic nenahradí. Když se na balení trochu vyřádíte a přijdete s něčím originálním, vždycky to bude úspěch, a navíc do vaší práce s balením otisknete i svou snahu, a to se vždycky cení. Inspirujte se nápady na balení dárků ve videu.
Zařídit domácnost může být oříšek, zejména pokud se chcete řídit pravidly starého čínského učení jménem Feng Shui. Jelikož díky správnému uspořádání nábytku se bude místností linout příjemná rodinná harmonie, pojďme tradičním čínským zásadám nahlédnout “pod pokličku”. Zejména se podívejme na dokonalý odstín, který by měl dominovat vašemu příbytku.
Média jsou plná zpráv o koronaviru. Přitom v naší zemi není toto nebezpečí tak akutní jako docela obyčejná chřipka, které letos podlehlo už 23 osob. Proočkovanost na chřipku je u nás pouze 5 % a průměrně na ni zemře v Česku 1500 osob ročně. Proočkovanost se ale snižuje i u ostatních nemocí. Tento stav má na svědomí mnoho nesmyslných mýtů a fám o očkování. Jak je to doopravdy?

Nepřehlédněte

Letadlem, autem, autobusem nebo třeba vlakem? To je jedna z otázek, kterou si pokládáme v okamžiku, kdy se chystáme do dovolenkového ráje. Pokud však hodláte vyrazit do populárních destinací, kam se dostanete vzduchem i po souši, povíme vám, proč je právě auto ideální volba.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek