Neděle , 21. 04. 2024

Alexandra

Chyby při líčení očí, kterých se dopouští většina žen. Pozor na ně

V každém životě ženy následuje ihned po probuzení návštěva koupelny. A kromě ranní ústní hygieny zde dochází ještě k jednomu velkému kroku, a sice k líčení. Žena se chce cítit krásná a šminky jí v tom pomáhají. Zatímco s nanášením make-upu si řada žen dobře poradí, problém nastává při líčení očí. V tomto případě se dopouštíme několika chyb.
Chyby při líčení očí
I při líčení očí se můžeme dopustit řady chyb. (zdroj foto: 123rf.com)

15. 02. 2021

Jednotlivé chyby při líčení očí je nutné si uvědomit. Právě oči mohou celkový vzhled ženy zkazit. Nevhodně zvolené šminky nebo nevhodné líčení může přidat na věku, také může stát za ne zrovna dobrým prvním dojmem.  

Abyste se vyvarovali nehezky vypadajícímu vzhledu a nepřidávali si zbytečně na věku, prozradíme ony zmiňované chyby, ke kterým v případě líčení očí dochází.  

Příliš tmavá a tlustá oční linka 

Opravdu velkým problémem jsou oční linky. V poslední době jsou populární a malují si je jak mladí dospělí, tak i starší generace. Je však třeba říct, že s očními linkami je třeba zacházet opatrně. Pokud jsou příliš tlusté a příliš tmavé, mohou celý dojem z ženy pokazit. Tmavé a tlusté oční linky výrazně zmenší oči a v obličeji se tak naprosto ztratí.  

Při nanášení oční linky proto buďte přítomní a opatrní. Snažte se nanést co nejtenčí linku. Stejně tak se nezaměřujte na malování pouze černých očních linek. Hrajte si s barvami. I příliš tmavé oční linky jsou na škodu. Pokud máte hnědé oči, nebojte se vyzkoušet tmavě modré oční linky. Jestliže jste majitelkou modrých očí, co vyzkoušet měděné nebo hnědé oční linky?  

chyby při líčení očí linka
Pozor na příliš tlusté. tmavé a dlouhé linky! (zdroj foto: 123rf.com)

Nevhodné vnitřní linky 

Když si žena nanese oční linku na horní víčko, vadí jí, že oční linka je příliš viditelná. Proto sahá po tužce na oči a vnitřní linku si zakreslí černou barvou. Jenže ne vždy je černá barva dobrá. Zejména při nanášení tužky na oči do dolní vnitřní části byste měli zvážit spíše bílou tužku.  

Proč právě bílou? Bílá tužka totiž umí opticky zvětšit oko. A toho jste ostatně chtěli dosáhnout nebo ne? Díky bílé tužce se oko neztratí v obličeji ani pod tíhou jakkoli barevné oční linky. Právě naopak – oko hezky vynikne, i když bílá tužka nepůjde prakticky vidět.  

K TÉMATU  Třpytivé a neutrální kouřové oční stíny. Dokonalé pro zvláštní příležitosti!

Nenanášíme podkladovou bázi 

Čeho se ženy při líčení očí taktéž dopouští, je vyhýbání se podkladové bázi. Ta je důležitá nejen proto, že chrání pleť před jejím vysycháním způsobeným aplikací make-upu. Ale také vyplňuje veškeré rýhy kolem očí, kterých si rázem nikdo nevšimne.  

Pakliže byste na podkladovou bázi zapomněli, rýhy by byly viditelné. Dokonce by se pod tíhou očních stínů zvýraznily natolik, že by vám líčení očí přidalo pár let navíc.  

podkladová báze
Podkladová báze je základem povedeného make-upu. (zdroj foto: 123rf.com)

Nevhodně zvolené oční stíny 

K chybám, kterých se dopouštíme při líčení očí, patří také to, že máme nevhodně zvolené oční stíny. Většinou volíme až příliš třpytivé, a to je chyba. Ano, třpytky a flitry jsou aktuálně to, co se nosí, ale pravdou je, že na běžné nošení se nehodí, i když jsou in.

Raději byste měli sáhnout po matných barvičkách, které každé ženě lichotí, ať už jde do práce nebo na rande.  

Pokud přece jenom prahnete po zářivém vzhledu, doporučuje se jedna věc, a sice přidávat si trochu perleťového lesku do vnitřního koutku oka. Tím nebude líčení očí zničeno, přesto na sebe upozorníte, když zvednete zrak.  

oční stíny
Špatný výběr očních stínů může také natropit neplechu.(zdroj foto: 123rf.com)

Nevnímáte svůj tvar očí 

Žádná žena se nemůže líčit stejně. Bohužel tento starý známý fakt má při líčení na mysli jenom hrstka žen. Většina se chce podobat svému idolu, ale neuvědomuje si, že daný idol může mít zcela jiný tvar očí než ona sama. Pokud se pro konkrétní tvar očí zvolí nevhodné líčení, je to hotová katastrofa.  

Jestliže si nevíte rady s tím, jaké líčení vašim očím sedí, pak zkoušejte. Přizvěte si na pomoc kamarádku a zjišťujte, jaké linky vám sluší, jakou tužku na oči používat nebo pod tíhou kterých očních stínů vynikne barva vašich očí.  

tvar očí
Jak si nalíčit oči? Rozhoduje tvar očí.(zdroj foto: 123rf.com)

Líčení očí je zkrátka jedna velká hra, kterou se nakonec naučíte hrát.  

K TÉMATU  Zvládněte nepříjemný přechod s grácií

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kočičí oči: Jednoduchý návod, jak dosáhnout skvělého líčení

Potřebujete se přesvědčit, jestli vám zvolená barva na vlasy nebo líčení padne? Zkuste to nanečisto přes aplikaci!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Surfování, velice atraktivní letní aktivita. A to i když jí jen pasivně přihlížíte. Možná se vám tento sport začal líbit už dávno, a zaryl se do paměti. Na první pohled se může jevit jednoduše, svézt se po vlně, nicméně realita je pak o mnoho jiná. Jednou za rok u moře se z vás zkušený surfař nestane. Ale trénovat můžete i v Čechách.
Lana a provazy jsou báječný retro a vintage doplněk jakéhokoli interiéru. I moderní bydlení můžete podtrhnout jedním z těchto kousků. Nejčastější uplatnění pro lano je designové osvětlení, ale uplatnění najde i jinde. Inspirujte se!
Zamilovat se do někoho během prvních pár vteřin? Spadněte na zem, protože za sympatie, nebo naopak nesympatie k opačnému pohlaví prý může genetika a biologie, do které má co mluvit tělesný zápach. Takhle experti pohlížejí na lásku!
Opálená pokožka s rovnoměrným bronzovým tónem je již několik let na vrcholu popularity. Zejména v létě, když na sobě nosíme jen několik kousků oblečení, se chceme pochlubit krásně opálenou pokožkou. Zkrátka jako bychom se právě vrátili z dovolené strávenou na exotickém ostrově! Jenomže mnoho z nás se sluníčku vyhýbá, často kvůli škodlivému vlivu ultrafialového záření. Jak tedy docílit opálené pokožky bez opalování?
Stres je způsobován čímkoli, co vede k nervozitě, k vzteku, k frustraci nebo vás činí nešťastnými. Ví se, že příliš mnoho stresu má nepříznivý vliv na lidské zdraví. Ovšem obtížné je rozpoznat, kdy už je stres škodlivý a kdy ještě prospívá. Když ho poznáte, je poměrně jednoduché s ním něco udělat. Tenhle návod vám umožní se mu postavit.
Chcete si pořídit pejska, ale moc dobře si uvědomujete, že zanedlouho chcete založit rodinu? Možná z toho důvodu ztrácíte o pejska zájem, protože si říkáte, že pes a děti - to rozhodně nejde dohromady. Jenže opak je pravdou. Stačí si jen zvolit takové plemeno, které s dětmi bude opravdu skvěle vycházet. I když se to může jevit jako něco nereálného, psi jsou velice empatičtí a zejména některá plemena se o děti starají doslova jako o svá vlastní štěňata. Pořiďte si tedy svého čtyřnohého společníka a než si založíte rodinu, trochu si ho vycvičte. Můžete ho brát jako své první dítě a vyzkoušet si, co taková péče vlastně vyžaduje.
Měl to být hit, naslibovali nám nejdrsnější reality show. A místo toho máme v televizi pohled na táboření v exotice uplakaných celebrit. Survivor patří k nejsledovanějším a nejoblíbenějším reality show na světě. Asi nejslavnější je ale originální americká verze, kterou už 41 sezón moderuje Jeff Probst. U nás se vysílala pod názvem Kdo přežije.
Nepříjemná nemoc, která hýbe současným světovým děním, se nevyhýbá ani známým osobnostem. Kdo ze slavných bojuje s nemocí COVID-19 a jaké má příznaky?
Deprese a úzkosti jsou dnes běžné jevy, se kterými se potýkáme. Zatímco někdo k těmto stavům sklouzne z důvodu špatného rodinného zázemí, jiný se do depresí dostane z důvodu až příliš velké snahy uspět. A někdy - někdy je na vině takzvaná obsedantně-kompulzivní porucha. O co konkrétně jde?
Statistiky uvádějí, že novoroční předsevzetí si dá až 72 % lidí. Z toho pouhá čtvrtina vydrží déle, než tři měsíce. Podle psychologů je lepší dávat sám sobě úkoly kdykoli jindy, než na Nový rok. Hromadná novoroční euforie z toho, že máme "to zlé" za sebou a "to dobré" před námi, svádí k tomu, že na sebe naložíte víc, než unesete.
Tchyně - žena, kterou si v životě rozhodně nevybíráme. A bohužel ne vždy ta, se kterou bychom na rodinné oslavě chtěli sedět poblíž. Nedej bože trávit společně dovolenou nebo dokonce bydlet ve stejném domě.

Výběr článků

Paměť je velmi důležitá. Ale zvláště s přibývajícím věkem můžeme pozorovat jisté změny. Už si toho nepamatujeme tolik, jako dřív. Zapomínáme na důležité věci, v obchodě nevíme, co jsme potřebovali nakoupit a dojdeme domů jen s polovinou toho, pro co jsme šli. Musíme si prostě všechno psát.
Krásné umění, inspirované oceánem, vlnami a příbojem. Neobvyklé techniky použití barev a přírodních materiálů vytváří skutečné skvosty, které si můžete udělat také. Stačí trochu tvořivosti a váš originální kousek je na světě. Je to i inspirace na perfektní dárek pro někoho z rodiny, přímo z vašich rukou.
Rozhodli jste se zhubnout přebytečná kila? Chcete konečně dosáhnout vysněné štíhlé linie? Doporučujeme vsadit na plavání. Jen málokdo si uvědomuje, jak efektivním sportem plavání vlastně je. Pojďme si prozradit, jak dlouho musíme plavat, abychom konečně zhubli.

Nepřehlédněte

Máte pocit, že vaše aviváž není tak zázračná jako v televizní reklamě? I když nerozjasní barvy vašeho prádla tak, jak by podle televize měla, nelamte nad ní hůl. Své využití najde i v mnoha dalších oblastech, na které její výrobce tak úplně nemyslel. Kde všude vám aviváž přijde vhod? To se dozvíte v našem dnešním článku.
Plánujete si nechat v létě udělat piercing? V tom případě je dobré si předtím něco zjistit. Ne každý čerstvý piercing se v létě dokáže rychle zahojit. A navíc vás čeká i mnoho dalších nepříjemností.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek