Pátek , 09. 06. 2023

Stanislava

Chyby při líčení očí, kterých se dopouští většina žen. Pozor na ně

V každém životě ženy následuje ihned po probuzení návštěva koupelny. A kromě ranní ústní hygieny zde dochází ještě k jednomu velkému kroku, a sice k líčení. Žena se chce cítit krásná a šminky jí v tom pomáhají. Zatímco s nanášením make-upu si řada žen dobře poradí, problém nastává při líčení očí. V tomto případě se dopouštíme několika chyb.
Chyby při líčení očí
I při líčení očí se můžeme dopustit řady chyb. (zdroj foto: 123rf.com)

15. 02. 2021

Jednotlivé chyby při líčení očí je nutné si uvědomit. Právě oči mohou celkový vzhled ženy zkazit. Nevhodně zvolené šminky nebo nevhodné líčení může přidat na věku, také může stát za ne zrovna dobrým prvním dojmem.  

Abyste se vyvarovali nehezky vypadajícímu vzhledu a nepřidávali si zbytečně na věku, prozradíme ony zmiňované chyby, ke kterým v případě líčení očí dochází.  

Příliš tmavá a tlustá oční linka 

Opravdu velkým problémem jsou oční linky. V poslední době jsou populární a malují si je jak mladí dospělí, tak i starší generace. Je však třeba říct, že s očními linkami je třeba zacházet opatrně. Pokud jsou příliš tlusté a příliš tmavé, mohou celý dojem z ženy pokazit. Tmavé a tlusté oční linky výrazně zmenší oči a v obličeji se tak naprosto ztratí.  

Při nanášení oční linky proto buďte přítomní a opatrní. Snažte se nanést co nejtenčí linku. Stejně tak se nezaměřujte na malování pouze černých očních linek. Hrajte si s barvami. I příliš tmavé oční linky jsou na škodu. Pokud máte hnědé oči, nebojte se vyzkoušet tmavě modré oční linky. Jestliže jste majitelkou modrých očí, co vyzkoušet měděné nebo hnědé oční linky?  

chyby při líčení očí linka
Pozor na příliš tlusté. tmavé a dlouhé linky! (zdroj foto: 123rf.com)

Nevhodné vnitřní linky 

Když si žena nanese oční linku na horní víčko, vadí jí, že oční linka je příliš viditelná. Proto sahá po tužce na oči a vnitřní linku si zakreslí černou barvou. Jenže ne vždy je černá barva dobrá. Zejména při nanášení tužky na oči do dolní vnitřní části byste měli zvážit spíše bílou tužku.  

Proč právě bílou? Bílá tužka totiž umí opticky zvětšit oko. A toho jste ostatně chtěli dosáhnout nebo ne? Díky bílé tužce se oko neztratí v obličeji ani pod tíhou jakkoli barevné oční linky. Právě naopak – oko hezky vynikne, i když bílá tužka nepůjde prakticky vidět.  

K TÉMATU  Neuvěřitelná proměna! Vizážista se postará o kompletní změnu vzhledu a omlazení!

Nenanášíme podkladovou bázi 

Čeho se ženy při líčení očí taktéž dopouští, je vyhýbání se podkladové bázi. Ta je důležitá nejen proto, že chrání pleť před jejím vysycháním způsobeným aplikací make-upu. Ale také vyplňuje veškeré rýhy kolem očí, kterých si rázem nikdo nevšimne.  

Pakliže byste na podkladovou bázi zapomněli, rýhy by byly viditelné. Dokonce by se pod tíhou očních stínů zvýraznily natolik, že by vám líčení očí přidalo pár let navíc.  

podkladová báze
Podkladová báze je základem povedeného make-upu. (zdroj foto: 123rf.com)

Nevhodně zvolené oční stíny 

K chybám, kterých se dopouštíme při líčení očí, patří také to, že máme nevhodně zvolené oční stíny. Většinou volíme až příliš třpytivé, a to je chyba. Ano, třpytky a flitry jsou aktuálně to, co se nosí, ale pravdou je, že na běžné nošení se nehodí, i když jsou in.

Raději byste měli sáhnout po matných barvičkách, které každé ženě lichotí, ať už jde do práce nebo na rande.  

Pokud přece jenom prahnete po zářivém vzhledu, doporučuje se jedna věc, a sice přidávat si trochu perleťového lesku do vnitřního koutku oka. Tím nebude líčení očí zničeno, přesto na sebe upozorníte, když zvednete zrak.  

oční stíny
Špatný výběr očních stínů může také natropit neplechu.(zdroj foto: 123rf.com)

Nevnímáte svůj tvar očí 

Žádná žena se nemůže líčit stejně. Bohužel tento starý známý fakt má při líčení na mysli jenom hrstka žen. Většina se chce podobat svému idolu, ale neuvědomuje si, že daný idol může mít zcela jiný tvar očí než ona sama. Pokud se pro konkrétní tvar očí zvolí nevhodné líčení, je to hotová katastrofa.  

Jestliže si nevíte rady s tím, jaké líčení vašim očím sedí, pak zkoušejte. Přizvěte si na pomoc kamarádku a zjišťujte, jaké linky vám sluší, jakou tužku na oči používat nebo pod tíhou kterých očních stínů vynikne barva vašich očí.  

tvar očí
Jak si nalíčit oči? Rozhoduje tvar očí.(zdroj foto: 123rf.com)

Líčení očí je zkrátka jedna velká hra, kterou se nakonec naučíte hrát.  

K TÉMATU  Jak vybrat ideální kabelku, která ke mně bude ladit?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kočičí oči: Jednoduchý návod, jak dosáhnout skvělého líčení

Potřebujete se přesvědčit, jestli vám zvolená barva na vlasy nebo líčení padne? Zkuste to nanečisto přes aplikaci!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Možná jste ve svém malém bytě naprosto spokojení a víc prostoru momentálně nepotřebujete. Proč ho ale aspoň zdánlivě trochu nezvětšit, aby nevypadal příliš stísněně? Pomocí snadných triků bude váš byt hned působit, jako kdyby měl o třetinu větší rozlohu.
Neustálé pochybnosti o sobě. Kritika své postavy, kritika svého chování. Nedůvěra v dosažení stanovených cílů... Poznává se v tomto některá z vás? Přály byste si, ženy, mít se více rády? V dnešním článku si povíme, jak na to! Jak se mít ráda, jak zlepšit své sebevědomí a jak zkrátka zazářit!

Nepřehlédněte

Není snad člověk, který by je neznal. Zvláště v poslední době o nich média psala téměř neustále. Tato nepřehlédnutelná dvojice si získala srdce mnohých, ale řadu svých fanoušků také ztratila, a to právě kvůli stěží pochopitelným krokům, které provedla. Harry a Meghan jsou pár, který bude přitahovat pozornost médií neustále. Jaké byli jejich největší výstřelky? Pojďme si je připomenout!
Mnozí lidé si neustále stěžují na nízké mzdy, avšak nejsou ochotni investovat do dalšího vzdělávání, což je pak limituje na trhu práce. Nemohou se uplatnit, případně dělají zaměstnání, které jim nepřináší zajímavé finanční ohodnocení. Nemluvě o tom, že jsou v práci často nešťastní, protože je zkrátka nebaví a stresuje. Přitom stačí relativně málo – najít si vhodný kurz. Za pár měsíců se pak lze ucházet o nové zaměstnání, které jim bude více vyhovovat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek