Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Kočičí oči: Jednoduchý návod, jak dosáhnout skvělého líčení

Líčení je prostě zábava. Navíc kočičí oči patří mezi evergreen, co nikdy nevyjde z módy. Pro dnešek jsme si pro vás připravili jednoduché triky, se kterými zvládnete líčení kočičích očí naprosto bez problémů. Kdy si uděláte svou chvilku pro sebe a vyzkoušíte si, jak budete vypadat jako skutečná sexy šelma? Jdeme na to!
Kočičí oči
Chcete si nalíčit kočičí oči? Máme pro vás jednoduchý návod. (zdroj foto: pixabay.com)

06. 10. 2020

Svůdný pohled

Technika líčení kočičích očí je známá již od šedesátých let, kdy se stala velkým módním hitem. Od té doby vlastně nikdy nevyšla z módy. Slavná zpěvačka a miláček dnešních teenagerů, Ariana Grande, je toho jasným důkazem. Právě ona si v dokonalém líčení kočičích očí přímo libuje. Společně se sexy kostýmy je výrazné líčení očí její poznávací značkou.

Přejete si i vy svůdný kočičí pohled? Pojďte se s námi podívat na speciální techniku, se kterou to zvládnete na jedničku. Mňau!

Správná výživa i podklad

Ještě, než začnete na oči nanášet make-up, ujistěte se, zda jste si celý obličej očistili a vyživili pomocí krému, který sedí vašemu typu obličeje. Pro oční okolí je vhodné zvolit speciální krém s jemnější texturou. Zbytky krému poté pomocí ubrousku odstraňte a naneste vhodný make-up nebo CC krém. Díky podkladovému make-upu vám linky budou perfektně držet.

Trik pro skvěle ostrou tužku

Patříte mezi milovnice klasických kajalových tužek a víte, že u vás tekuté oční linky nemají šanci? V tom případě je dobré vědět, že musíte dodržet jejich precizní strouhání. Jak všichni dobře víme, právě měkké kajalové tužky se velmi rády drolí. Nebojte se, není to vina špatného strouhátka.

Jak si tedy pomoci? Beauty blogerky prozrazují svou vychytávku: ponechte tužku na několik minut v mrazničce, pak půjde strouhání jedna báseň a výsledek bude dokonalá špička nezbytná pro precizní líčení kočičích očí.

Začátečnické rady pro kočičí oči

Překrásné kočičí oči chtějí trochu tréninku. Nebojte se, když vám ruka poprvé trochu ujede. Mějte po ruce vatovou tyčinku namočenou do kokosového oleje, s tou lehce smažete všechny nepřesnosti a budete moci začít znovu.

Další tip vhodný pro úplné začátečnice je ten, že není dobré hned začínat s přesnou linkou. Nemusela by se vám povést. Místo toho zkuste nejprve linii vytečkovat nebo provést pomocí kraťounkých tahů tužkou. Až když si výsledek zkontrolujete v zrcadle, proveďte finální, spojující tah.

K TÉMATU  Žhavé trendy v zásnubních prstenech pro rok 2020

Na kočičí oči pomůže vhodný předmět

Nejste si jistá, že hned na poprvé vytvoříte přesnou linii kočičích očí? Nejste v tom sama. Ženy po celém světě si při tomto líčení rády pomáhají vhodnými předměty. Co byste řekla tomu malovat linii pomocí obyčejné lžičky? Právě takto se linky se správným zaoblením dají vytvořit nejsnadněji.

Přiložený kapesníček je další fintou, jak si vytvořit přirozenou hranici a své dílko nepřetáhnout. Patříte mezi ženy, které si prostě nevěří, a přesto byste si chtěly kočičí oči dopřát? Možná i vám se během líčení třepou ruce. Pomoc je nasnadě.

Vytvořte si hranici pomocí obyčejné papírové izolepy, kterou si nalepíte od spodní části oka směrem nahoru nad uši. Nyní už neuděláte žádnou chybu.

Výrazná linka za pár vteřin

Máte tekuté oční linky? V tom případě nemusíte nic řešit, u kvalitních výrobků bývá jejich sytost opravdu vydatná a nemusíte se bát, že by po pár minutách zešedly. Kajalová tužka je ale někdy neposedná. Kromě toho, že se drolí, dokáže také kreslit jen velmi nevýraznou linku.

Jak si pomoct? Jednoduše: špičku tužky nahřejte několik krátkých vteřin nad svíčkou. Tužka bude malovat sytější linie a efekt kočičích očí tak bude skutečně úchvatný! Začátek linie pro kočičí oči by měl být umístěn nad koutkem oka.

Linka se tedy bude vinout po celém horním víčku, a za koncem hranice oka bude protažena do typického obloučku. Černou linku tedy nikdy nemalujte například až od poloviny oka, vypadalo by to zcela nepřirozeně. Ve střední části oka by se linka měla postupně rozšiřovat, až bude nakonec opět ukončena tenkou linií.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Dress code. Co odhalil Český lev a co Bílý dům? Ctíte etiketu nebo nedodržujete pravidla oblékání?

Potřebujete se přesvědčit, jestli vám zvolená barva na vlasy nebo líčení padne? Zkuste to nanečisto přes aplikaci!

Neuvěřitelná proměna! Vizážista se postará o kompletní změnu vzhledu a omlazení!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kdo by neznal milou Rachel ze seriálu Přátelé? Jennifer Aniston tato role jednoznačně proslavila. Od té doby ale natočila spoustu filmů, kde jsme mohli obdivovat její herecký talent a nestárnoucí krásu. Na hollywoodském výsluní tak zůstává nadále, a nevypadá to, že by se chystala odejít. Ale i ona má občas dny jako „pouhý smrtelník“. Co jste o ní určitě nevěděli?
Když začnou bolet dásně, je to velice nepříjemné. Často problém tkví ve vznikajícím zánětu, se kterým je třeba co nejdříve bojovat. Zánět dásní je sice běžné onemocnění, které postihuje dospělé i děti v jakémkoli věku, ale nikdy by se nemělo podceňovat. Pokud vás dásně občas bolí, pojďte se tomu podívat na zoubek, třeba konečně přijdete na to, jak s tímto nepříjemným pocitem zatočit jednou provždy!
Definice sendvičové generace je jasná. Je to jak šunka a sýr v sendviči, stlačeni mezi péči o děti a rodiče či prarodiče. Děti, které jsou na nás ještě závislé a zároveň je nutné pečovat o stárnoucí rodiče a prarodiče jednoho z manželů, v horších případech dokonce obou. A práci za vás také nikdo neudělá. Jak si zachovat zdravý rozum, klid a v této psychicky i finančně náročné situaci?
Kde začít? Anální sex rozhodně nepatří mezi okrajové praktiky, ale přesto se mu spousta párů z rozličných důvodů vyhýbá. Obvykle kvůli strachu z neznámého. Přeci jen jde o milování, které je opředeno různými mýty, polopravdami a absolutními nepravdami. V tomto článku se dozvíte důležitá fakta i rady, jak si první milování „do zadku“ užít bez rizika bolesti či „voňavé“ nehody.
Drží vás stále novoroční předsevzetí? Jste stále odhodlaní zhubnout povánoční kilogramy nebo jste se rozhodli zhubnout nezávisle na tom, že je začátek roku, který se obvykle v duchu plnění novoročních předsevzetí nese? Možná vás trápí, že kilogramy nejdou dolů tak rychle, jak byste očekávali. Na vině může být pomalé spalování. To naštěstí lze podpořit, a to spalovači tuků. Tedy opravdu se jedná o něco, co funguje? Nebo jsou to jenom dobře propagované produkty slibující nám štíhlou a sexy postavu?
Smoothie vám může zajistit denní dávku vitamínů nebo si jím můžete třeba nahradit večeři. Každopádně si jistě pochutnáte a vaše zdraví to ocení. Smoothie jsou opravdovým hitem při snaze o zdravé stravování. A není se čemu divit! Tak jen vyzkoušejte některý z receptů na jejich přípravu.
Výběrem svatebních šatů stráví mnoho nevěst i několik týdnů. Patříte k těm, které se nemohou rozhodnout? Nechte se inspirovat módními trendy roku 2022 a možná najdete, co hledáte.

Nepřehlédněte

Schody ze dřeva vypadají úchvatně! Použít se dá ale jakýkoli materiál, a schodiště může vypadat jako dokonalý šperk vašeho domu či bytu. Kámen, cihla, sklo i beton nebo ocel, to vše vás může vynést nahoru do patra. Máte schodiště levotočivé, pravotočivé nebo přímé? Se zábradlím nebo bez? Zajímavým nasvícením získáte další rozměr. Inspirujte se a pusťte se směle do práce.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek