Čtvrtek , 18. 08. 2022

Helena

Kočičí oči: Jednoduchý návod, jak dosáhnout skvělého líčení

Líčení je prostě zábava. Navíc kočičí oči patří mezi evergreen, co nikdy nevyjde z módy. Pro dnešek jsme si pro vás připravili jednoduché triky, se kterými zvládnete líčení kočičích očí naprosto bez problémů. Kdy si uděláte svou chvilku pro sebe a vyzkoušíte si, jak budete vypadat jako skutečná sexy šelma? Jdeme na to!
Kočičí oči
Chcete si nalíčit kočičí oči? Máme pro vás jednoduchý návod. (zdroj foto: pixabay.com)

06. 10. 2020

Svůdný pohled

Technika líčení kočičích očí je známá již od šedesátých let, kdy se stala velkým módním hitem. Od té doby vlastně nikdy nevyšla z módy. Slavná zpěvačka a miláček dnešních teenagerů, Ariana Grande, je toho jasným důkazem. Právě ona si v dokonalém líčení kočičích očí přímo libuje. Společně se sexy kostýmy je výrazné líčení očí její poznávací značkou.

Přejete si i vy svůdný kočičí pohled? Pojďte se s námi podívat na speciální techniku, se kterou to zvládnete na jedničku. Mňau!

Správná výživa i podklad

Ještě, než začnete na oči nanášet make-up, ujistěte se, zda jste si celý obličej očistili a vyživili pomocí krému, který sedí vašemu typu obličeje. Pro oční okolí je vhodné zvolit speciální krém s jemnější texturou. Zbytky krému poté pomocí ubrousku odstraňte a naneste vhodný make-up nebo CC krém. Díky podkladovému make-upu vám linky budou perfektně držet.

Trik pro skvěle ostrou tužku

Patříte mezi milovnice klasických kajalových tužek a víte, že u vás tekuté oční linky nemají šanci? V tom případě je dobré vědět, že musíte dodržet jejich precizní strouhání. Jak všichni dobře víme, právě měkké kajalové tužky se velmi rády drolí. Nebojte se, není to vina špatného strouhátka.

Jak si tedy pomoci? Beauty blogerky prozrazují svou vychytávku: ponechte tužku na několik minut v mrazničce, pak půjde strouhání jedna báseň a výsledek bude dokonalá špička nezbytná pro precizní líčení kočičích očí.

Začátečnické rady pro kočičí oči

Překrásné kočičí oči chtějí trochu tréninku. Nebojte se, když vám ruka poprvé trochu ujede. Mějte po ruce vatovou tyčinku namočenou do kokosového oleje, s tou lehce smažete všechny nepřesnosti a budete moci začít znovu.

Další tip vhodný pro úplné začátečnice je ten, že není dobré hned začínat s přesnou linkou. Nemusela by se vám povést. Místo toho zkuste nejprve linii vytečkovat nebo provést pomocí kraťounkých tahů tužkou. Až když si výsledek zkontrolujete v zrcadle, proveďte finální, spojující tah.

K TÉMATUKruhy pod očima: Problém, se kterým jde bojovat. Jak?

Na kočičí oči pomůže vhodný předmět

Nejste si jistá, že hned na poprvé vytvoříte přesnou linii kočičích očí? Nejste v tom sama. Ženy po celém světě si při tomto líčení rády pomáhají vhodnými předměty. Co byste řekla tomu malovat linii pomocí obyčejné lžičky? Právě takto se linky se správným zaoblením dají vytvořit nejsnadněji.

Přiložený kapesníček je další fintou, jak si vytvořit přirozenou hranici a své dílko nepřetáhnout. Patříte mezi ženy, které si prostě nevěří, a přesto byste si chtěly kočičí oči dopřát? Možná i vám se během líčení třepou ruce. Pomoc je nasnadě.

Vytvořte si hranici pomocí obyčejné papírové izolepy, kterou si nalepíte od spodní části oka směrem nahoru nad uši. Nyní už neuděláte žádnou chybu.

Výrazná linka za pár vteřin

Máte tekuté oční linky? V tom případě nemusíte nic řešit, u kvalitních výrobků bývá jejich sytost opravdu vydatná a nemusíte se bát, že by po pár minutách zešedly. Kajalová tužka je ale někdy neposedná. Kromě toho, že se drolí, dokáže také kreslit jen velmi nevýraznou linku.

Jak si pomoct? Jednoduše: špičku tužky nahřejte několik krátkých vteřin nad svíčkou. Tužka bude malovat sytější linie a efekt kočičích očí tak bude skutečně úchvatný! Začátek linie pro kočičí oči by měl být umístěn nad koutkem oka.

Linka se tedy bude vinout po celém horním víčku, a za koncem hranice oka bude protažena do typického obloučku. Černou linku tedy nikdy nemalujte například až od poloviny oka, vypadalo by to zcela nepřirozeně. Ve střední části oka by se linka měla postupně rozšiřovat, až bude nakonec opět ukončena tenkou linií.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATUJak vybrat barvu rtěnky podle odstínu pleti?

Potřebujete se přesvědčit, jestli vám zvolená barva na vlasy nebo líčení padne? Zkuste to nanečisto přes aplikaci!

Neuvěřitelná proměna! Vizážista se postará o kompletní změnu vzhledu a omlazení!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Chceme-li být i v letošní letní sezóně trendy, bude to chtít i stylové boty. Ty by však neměly být pouze vysoce módní, ale také pohodlné. Na následujících řádcích se dozvíte, podle čeho letní boty vybírat, aby byl váš outfit dokonalost sama. Čtěte a inspirujte se s námi!
Součástí našeho vzhledu je samozřejmě i chrup. Když se na někoho usmějeme, někoho tím ohromíme, jiného zastrašíme. Abychom se těšili jen z té první reakce, měli bychom se o své zuby řádně starat, ať předejdeme nejen žloutnutí, ale také vypadaným zubům nebo kazům, které jen ničí náš zářivý úsměv.
Chia jsou drobná černá semínka šalvěje hispánské. Ta je původem z Mexika a Guatemaly a tato semínka byla základním jídlem starověkých Aztéků a Mayů. „Chia“ je ve skutečnosti starověké mayské slovo pro sílu. Chia semínka jsou malá, plochá a oválná s lesklou a hladkou strukturou, jejichž barva je většinou černá.
Viber, jedna z předních světových aplikací pro zasílání zpráv, se spojila s útulkem Bouchalka, který pomáhá psům, kteří čekají na nové majitele nebo kteří se ztatili. Viber nedávno představil lokalizovaný balíček samolepek určený právě pro milovníky psů a pokud i vy chcete přispět pejskům v Bouchalce.
Máte v plánu zahradní párty? Léto je tady a nejlepší místo pro posezení s přáteli je venku. Grilování, oslava narozenin nebo jen tak, připravte stůl snů! Pokud máte zahradu, je hlavní problém vyřešený. Nemusíte nutně sedět pod vaším přístřeškem, zkuste netradičně posadit hosty uprostřed pozemku na trávníku. A pokud zahradu nemáte, můžete udělat to samé někde za domem. Dny jsou dlouhé a večery teplé, takže vám nic nebrání posedět, jak dlouho jen budete chtít. Důležitá je ale příprava, aby bylo po ruce všechno!

Nepřehlédněte

Sychravé počasí střídá prosluněné dny. Ráno vycházíme ven téměř v mrazu, odpoledne šplhají teploty ke dvaceti stupňům. Právě toto období patří k těm, kdy se nachlazení nejspíš nevyhneme. Pokud ale znáte triky našich babiček na posílení imunity a přírodní léčbu rýmy a kašle, ničeho se obávat nemusíte.
Stýskání dětí o prázdninách. Jak si s ním poradit? Děti nemohou trávit celý čas se svými rodiči, jezdí na letní tábory, sportovní kurzy nebo k prarodičům. Co dělat, když si napíšou či zavolají, že se jim stýská? Nemějte výčitky, chvilkové stýskání je přirozené. Můžete jim pomoci tím, jak se zachováte vy.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek