Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Přírodní maska na vlasy pro kvalitní péči

Zdravé lesklé vlasy plné síly a vitality jsou ozdobou každé ženy. Dosáhnout tohoto stavu ale nemusí být vždy snadné. Jednou z nejčastějších chyb je, že svým vlasům věnují ženy péče až příliš. Neustálé mytí, česání, kulmování, fénování či žehlení vlasy zatěžuje a poškozuje. Pravidelná péče je samozřejmě důležitá, je však třeba přistupovat k ní z té správné strany. Jak tedy o vlasy správně pečovat?
vlasy
Pečujete o své vlasy správně?

Jak správně pečovat o vlasy?

Základním prvkem v péči o vlasy je jejich dostatečná výživa. Potřebné živiny lze vlasům dodávat zevnitř i zvenku. V prvním případě je klíčová správná dieta a vyvážená s komplexním obsahem bílkovin, řadou vitamínů i minerálních a stopových prvků, jako je jód, zinek, železo či síra.

Zvenku lze důležité živiny vlasům dodávat v podobě zábalů a masek. V ideálním případě by ovšem měly být vytvořeny z ingrediencí přírodního původu, které nebudou vlasy zbytečně zatěžovat. Vůbec nejlepší je, když maska na vlasy vznikne přímo u vás doma. Při takové domácí výrobě totiž přesně víte, z čeho se maska skládá a co od ní čekat.

Další vlasová péče

Pokud vlasům věnujete náležitou péči, budou mít všechny předpoklady k tomu, aby byly zdravé a byly hezké na pohled. I tak se ale může stát, že s nimi není všechno v pořádku, příčina problému může být zkrátka jinde, než v jejich špatné výživě. Může jít třeba o vypadávání vlasů. V takovém případě sáhněte po přípravcích s obsahem látky zvané minoxidil, která je určená právě pro léčbu padajících vlasů (jak u mužů, tak u žen).

Vlasy si zkrátka zvýšenou pozornost zaslouží. Starejte se o ně dobře pomocí šetrných přírodních produktů. Odměnou bude přitažlivý vzhled i vyšší sebevědomí.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Podzimní kolekce zaplavily obchodní domy a jistě vás to svádí nějaký nový kousek do svého šatníku ulovit. Bohužel je toho tolik, že člověk neví, co přetrvá déle než pár týdnů. Nevadí, s naší pomocí se ve všem zorientujete. Tohle jsou kousky, které se s největší pravděpodobností budou nosit i další roky.
Každou milovnici nakupování a módní intelektuálku teď nezajímá nic jiného, než co bude trendem letošního podzimu. Někteří už možná mají nastudováno z módních časopisů či procházkách po obchodech, jiní však stále netuší, do čeho se na ulici obléknout.
Perly jsou klasické, nadčasové a vždy podtrhnou eleganci jejich nositele. Věděli jste ale, že perla je jediný drahokam, který vzniká uvnitř živého organismu? Než byly v roce 1893 vytvořené kultivované perly, ta klasická byla vzácnější a dražší než samotné diamanty. Jak tedy správně nosit tento elegantní šperk, který je právě z perel tvořený?
Pod tímto jménem si lze představit nejen Nizozemce známého jako Ledový muž, ale současně i jeho zázračnou techniku otužování, která po celém světě zaznamenala neuvěřitelný boom a vedla k inspiraci mnoha a mnoha lidí. Wim Hof je proslulý svou odolností vůči chladu a je několikanásobným rekordmanem v této oblasti. V čem jeho metoda spočívá?

Nepřehlédněte

Retro je v kurzu už několik let, a dotklo se i domácího osvětlení. Můžete si tak pořídit i lampu ve stylu vintage. Tedy věci, které se tváří, jako by za sebou měly celé věky. Toto designové osvětlení navíc vypadá, jako by pocházelo z období páry, a dá zařadit dokonce do kategorie steampunk. Takové industriální lampy vytvoří hřejivou atmosféru, a navíc můžete mít doma i úplný originál.
Říká se, že historie, ač je sebevíc temná, by se měla připomínat. Důvod je prostý - pokud budeme mít neustále na paměti hrůzy, ke kterým v minulosti docházelo, nedovolíme, aby k něčemu podobnému došlo i nyní. I z toho důvodu se stále točí filmy s osvětimskou tématikou, které jsou založeny na skutečných událostech, nad kterými se jen nevěřícně kroutí hlavou. Kromě filmových snímků stojí za přečtení také knihy o koncentračních táborech, které vás možná více vezmou za srdce.  

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek