Domů » Krása a móda » Přírodní maska na vlasy pro kvalitní péči
Krása a móda Pokožka a pleť Reklama

Přírodní maska na vlasy pro kvalitní péči

vlasy
Pečujete o své vlasy správně?
Zdravé lesklé vlasy plné síly a vitality jsou ozdobou každé ženy. Dosáhnout tohoto stavu ale nemusí být vždy snadné. Jednou z nejčastějších chyb je, že svým vlasům věnují ženy péče až příliš. Neustálé mytí, česání, kulmování, fénování či žehlení vlasy zatěžuje a poškozuje. Pravidelná péče je samozřejmě důležitá, je však třeba přistupovat k ní z té správné strany. Jak tedy o vlasy správně pečovat?

Jak správně pečovat o vlasy?

Základním prvkem v péči o vlasy je jejich dostatečná výživa. Potřebné živiny lze vlasům dodávat zevnitř i zvenku. V prvním případě je klíčová správná dieta a vyvážená s komplexním obsahem bílkovin, řadou vitamínů i minerálních a stopových prvků, jako je jód, zinek, železo či síra.

Zvenku lze důležité živiny vlasům dodávat v podobě zábalů a masek. V ideálním případě by ovšem měly být vytvořeny z ingrediencí přírodního původu, které nebudou vlasy zbytečně zatěžovat. Vůbec nejlepší je, když maska na vlasy vznikne přímo u vás doma. Při takové domácí výrobě totiž přesně víte, z čeho se maska skládá a co od ní čekat.

Další vlasová péče

Pokud vlasům věnujete náležitou péči, budou mít všechny předpoklady k tomu, aby byly zdravé a byly hezké na pohled. I tak se ale může stát, že s nimi není všechno v pořádku, příčina problému může být zkrátka jinde, než v jejich špatné výživě. Může jít třeba o vypadávání vlasů. V takovém případě sáhněte po přípravcích s obsahem látky zvané minoxidil, která je určená právě pro léčbu padajících vlasů (jak u mužů, tak u žen).

Vlasy si zkrátka zvýšenou pozornost zaslouží. Starejte se o ně dobře pomocí šetrných přírodních produktů. Odměnou bude přitažlivý vzhled i vyšší sebevědomí.