Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Tipy na TOP kosmetiku, kterou si v zimním období zamilujete

V zimním období vyžaduje vaše pleť i vlasy více péče než po zbytek roku. Neustálé střídání teplot, vítr, mráz, sníh a smog, to je koktejl, který má na vaši pokožku i vlasy zničující účinek. Jak zabránit tomu, aby byla vaše pleť v zimě zašedlá a nezdravá a vlasy oslabené, polámané a bez života? Vyžaduje to kosmetickou první pomoc.

Proto vám přinášíme tipy na TOP kosmetické přípravky, které budou vaši pokožku i vlasy hýčkat a rozmazlovat i během zimních plískanic. Ujistěte se o tom, že je vlastníte všechny a zabraňte tak katastrofě v podobě popelavé pleti, suché pokožky a oslabených vlasů.

Pleť musíte hlavně hydratovat vhodnou kosmetikou

V zimě bývá pleť mnohem zranitelnější a aby mohla odolávat mrazu, vyžaduje neustálé hydratování. Ovšem ne jen tak ledajakým přípravkem, nýbrž mastným krémem, který na pleti vytvoří ochranný filtr.

Ideální zimní kosmetika určená k ošetření pleti by měla obsahovat:

  • sezamový olej/bambucké máslo/avokádový olej,
  • vitamin A,
  • vitamin C,
  • vitamin E,
  • UV filtr.

Oleje či másla v krému tvoří mastnou složku a vitaminy zastávají funkci antioxidantů, díky kterým je pokožka odolnější. Samozřejmě ani v zimě nesmíte zapomínat na ochranné UV filtry. Spousta lidí se domnívá, že kosmetické produkty s ochranným faktorem je nutné používat pouze v létě, ale není to pravda. I přesto, že sluníčko přes zimu vídáme méně než v létě a máme pocit, že zdaleka tolik nehřeje, je důležité se před ním chránit přípravky s UV filtry a vyhnout se tak třeba vyrážce ze sluníčka.

Nezapomeňte na vyživující a obohacující vlasovou kosmetiku

Ať už nosíte čepici nebo ne, vaše vlasy v zimě trpí. Z nošení čepice ztrácí vlasy svůj objem a bez ní jsou vystaveny mrazu a jsou oslabené, tenké a náchylnější k polámání. Co s tím? Odpovědí je kvalitní kosmetický vlasový přípravek v podobě pečujícího šamponu. Ty nejvhodnější kosmetické přípravky určené na vlasy jsou přímo označeny slovem wintercare. Ovšem také pečující šampony s obsahem vyživujících složek se o vaše vlasy vhodně postarají.

Victoria Chudinova / Shutterstock.com

Dopřávejte si horké koupele a hýčkejte se kosmetikou do koupele

Abyste si i během chladné zimy udrželi dobrou náladu, dopřejte si čas od času horkou lázeň ve společnosti kosmetiky do koupele. Bez ní by se totiž jednalo o nudný zážitek. Dopřejte si společnost pěny do koupele a veškeré stresy ponechte před dveřmi do koupelny. Po relaxační koupeli pokračujte v hýčkání a použijte tělové oleje. Pečovat o svou pokožku ale nezapomínejte ani po sprše. Tělové krémy a másla patří k povinné výbavě každé koupelny. Protože si zasloužíte jen to nejlepší, myslete na to, že nejlepší je TOP kosmetika od prověřených výrobců.

K TÉMATU  Zimní péče o pokožku: Hydratace je klíčem ke krásné pleti

Přínosy kosmetiky pro vaše tělo

Přemýšlíte nad tím, jaké má kosmetika benefity? Již jsme se zmínili o tom, že dokáže ochránit vaši pokožku před mrazem, smogem i slunečním zářením, ale také vás může hýčkat, pečovat o vás a zaručit vám krásnou a zdravou pleť i vlasy. Pečlivě čtěte složení a orientujte se také podle toho, co je napsáno na etiketě a pro jaký typ pleti a vlasů je daný kosmetický produkt určen.

Dekorativní kosmetikou k dokonalosti

Samozřejmě nesmíme zapomenout zmínit ani oblíbenou dekorativní kosmetiku, s jejíž pomocí lze šikovně zakrýt nedokonalosti pleti a zvýraznit požadované rysy. Před aplikací pudrů a korektorů nezapomeňte na podklad skládající se z již zmíněných pečujících zimních krémů.

Pečujte o sebe, rozmazlujte se a hýčkejte svou pleť a dopřávejte také řádnou výživu svým vlasům. Neodpírejte si horkou koupel a po každém sprchování svou pokožku ošetřete tělovými krémy a oleji. Jen tak zajistíte, že se budete skvěle cítit i vypadat také v zimě.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Začali jste pracovat z domova a zařizujete si proto svou domácí kancelář? V takové domácí kanceláři by rozhodně neměla chybět kvalitní židle, díky které si nezruinujete svou páteř. Jenže jak takovou kvalitní kancelářskou židli vybrat?
Ačkoli bychom to měli dělat všichni, opravdu není pravidlem, že se v každé domácnosti třídí odpad. Pokud si neosvojíme tyto správné návyky, může se stát, že často budeme vyhazovat odpadky tam, kam prostě nepatří. Ještě horší varianta je ta, že netřídíme vůbec (hanba!). Přitom je to naprosto jednoduchá disciplína. Nejtěžší je pouze začít. Do lehkého začátku vám poradíme, jak na to, abyste přispěli k lepšímu životnímu prostředí.
Být lepší verzí sebe samých. Snažíme se o to každý den. A když se o to nesnažíme my, chtějí to po nás druzí. V současné době jsou na nás kladené obrovské nároky, během nichž jsme vystavováni nesmírnému tlaku. Co kdybychom vám ale řekli, že každá životní situace se dá zvládnout s nadhledem a lehkostí. Jen potřebujete člověka, který vás pošťouchne tím správným směrem.
Chystáte se na dovolenou, ale ještě nemáte úplně rozmyšleno, kam vyrazíte? V tom případě se nechte inspirovat těmi nejoblíbenějšími destinacemi pro letošní rok.
To se ví, že nejjednodušší ze všeho je koupit si růže v obchodě a o víc se nestarat. Jenže co by to pak bylo za zábavu? Kde by byl ten pocit, že si něco sami vypěstujete a můžete se tím kochat a chlubit všem známým? U růží to platí dvojnásob. Dokáží udělat na zahradě takovou parádu, že od nich nebudete moci odtrhnout oči. A to už za drobet té námahy rozhodně stojí!
Džíny jsou základním kouskem každého šatníku. A dalo by se říct, že se jedná také o jeden z kousků, který se vybírá opravdu stěží. Žádná žena nechce, aby džíny tlačily, škrtily nebo se v nich nedalo ani pohnout, proto je ideální vybírat si je podle typu postavy.
Historie nás často fascinuje. Proč se zabývat dějinami státu nebo světa, když ta nejlepší učebnice historie vás může čekat ve vlastní rodině. Sestavte si rodokmen a uvidíte. Třeba získáte nové příbuzné a s nimi nové vztahy, nové zajímavé kontakty a přátele nebo překvapivé odhalení!
Všichni víme, že současná doba není zrovna dvakrát příhodná. Všechno kolem nás zdražuje, najednou zaplatíme víc nejen na jídle, ale i na energiích či pohonných hmotách, ale výplata zůstává stejná. Doba utrácení tak pomalu mizí v nedohlednu a nám nezbývá nic jiného, než si prostě utáhnout opasky. Na čem se dá alespoň trochu ušetřit? Mrkněte na pár tipů.
Simona Postlerová, uznávaná herečka zemřela náhle v neděli. Diváci si ji pamatují například z filmů Probudím se včera, Jedna kočka za druhou nebo Tancuj, Matyldo. Kromě své filmové kariéry byla Simona Postlerová především významnou divadelní herečkou, jejíž umělecký přínos na české divadelní scéně byl mimořádný. Své nezapomenutelné výkony předvedla v mnoha divadelních hrách, a to jak na scénách Národního divadla, tak v Divadle na Vinohradech, kde strávila většinu své profesní dráhy.
Avokádo je jedním z nejdiskutovanějších druhů ovoce, které na této planetě existují. A to z mnoha důvodů, zejména těch ekologických. Ale už jste slyšeli o takzvaném ecovadu?
Otáčíte se v posteli a odkládáte mobil. Kam? Přece na noční stolek! Na něj si odložíte hodinky, rozečtenou knížku nebo hrnek s čajem. Stejně tak můžete zhasnout lampičku bez nutnosti vstát, když budete usínat. Inspirujte se nočními stolky v naší galerii.

Výběr článků

Jestliže jste sama ve třiceti, není na tom dnes nic divného. Pokud zůstáváte stále sama a je vám čtyřicet či padesát, začínáte vypadat podezřele. Dlouholeté představy jsou, že je single typicky mladý muž nebo mladá žena, kteří si užívají života, cestují nebo dělají kariéru. Je ale tohle tvrzení pravdivé?
Nebaví vás hlídat si kalorie a přemýšlet nad vším, co sníte? Obědů z restaurace už máte dost a chtělo by to lehčí a zdravější změnu? Vyzkoušejte naše tři tipy na zdravý oběd přímo ze supermarketu.
Jak nejlépe překvapit a potěšit svého partnera? Muži to mají o dost jednodušší. Ženy během roku „nenápadně“ naznačují, co by se jim líbilo, a pak to s trochou štěstí najdou pod stromečkem. Ale co vybrat pro manžela, přítele, dědečka nebo strýčka? Většinou mluví o tom, jaké se jim líbí auto, motorka, a že ten obytný vůz za dva miliony by si moc přáli. Nechte je snít dál a překvapte je originálními a designově vychytanými dárky z Tipa.eu.

Nepřehlédněte

Jaká je optimální délka spánku? Všechny vědecké výzkumy, které byly uskutečněné v posledních několika letech, se shodují na tom, že tím jediným správným počtem je osm hodin. Proč? Protože jedině díky osmihodinovému spánku může naše tělo fungovat tak, jak má.
Pokud vy nebo učitel vašeho dítěte máte podezření, že vaše dítě může mít ADHD, je důležité vyhledat pomoc. Včasná intervence může potenciálně zabránit vzniku dalších příznaků a sekundárních stavů, jako je úzkost nebo opoziční vzdorné chování.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek