Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

Tipy na TOP kosmetiku, kterou si v zimním období zamilujete

V zimním období vyžaduje vaše pleť i vlasy více péče než po zbytek roku. Neustálé střídání teplot, vítr, mráz, sníh a smog, to je koktejl, který má na vaši pokožku i vlasy zničující účinek. Jak zabránit tomu, aby byla vaše pleť v zimě zašedlá a nezdravá a vlasy oslabené, polámané a bez života? Vyžaduje to kosmetickou první pomoc.

Proto vám přinášíme tipy na TOP kosmetické přípravky, které budou vaši pokožku i vlasy hýčkat a rozmazlovat i během zimních plískanic. Ujistěte se o tom, že je vlastníte všechny a zabraňte tak katastrofě v podobě popelavé pleti, suché pokožky a oslabených vlasů.

Pleť musíte hlavně hydratovat vhodnou kosmetikou

V zimě bývá pleť mnohem zranitelnější a aby mohla odolávat mrazu, vyžaduje neustálé hydratování. Ovšem ne jen tak ledajakým přípravkem, nýbrž mastným krémem, který na pleti vytvoří ochranný filtr.

Ideální zimní kosmetika určená k ošetření pleti by měla obsahovat:

  • sezamový olej/bambucké máslo/avokádový olej,
  • vitamin A,
  • vitamin C,
  • vitamin E,
  • UV filtr.

Oleje či másla v krému tvoří mastnou složku a vitaminy zastávají funkci antioxidantů, díky kterým je pokožka odolnější. Samozřejmě ani v zimě nesmíte zapomínat na ochranné UV filtry. Spousta lidí se domnívá, že kosmetické produkty s ochranným faktorem je nutné používat pouze v létě, ale není to pravda. I přesto, že sluníčko přes zimu vídáme méně než v létě a máme pocit, že zdaleka tolik nehřeje, je důležité se před ním chránit přípravky s UV filtry a vyhnout se tak třeba vyrážce ze sluníčka.

Nezapomeňte na vyživující a obohacující vlasovou kosmetiku

Ať už nosíte čepici nebo ne, vaše vlasy v zimě trpí. Z nošení čepice ztrácí vlasy svůj objem a bez ní jsou vystaveny mrazu a jsou oslabené, tenké a náchylnější k polámání. Co s tím? Odpovědí je kvalitní kosmetický vlasový přípravek v podobě pečujícího šamponu. Ty nejvhodnější kosmetické přípravky určené na vlasy jsou přímo označeny slovem wintercare. Ovšem také pečující šampony s obsahem vyživujících složek se o vaše vlasy vhodně postarají.

Victoria Chudinova / Shutterstock.com

Dopřávejte si horké koupele a hýčkejte se kosmetikou do koupele

Abyste si i během chladné zimy udrželi dobrou náladu, dopřejte si čas od času horkou lázeň ve společnosti kosmetiky do koupele. Bez ní by se totiž jednalo o nudný zážitek. Dopřejte si společnost pěny do koupele a veškeré stresy ponechte před dveřmi do koupelny. Po relaxační koupeli pokračujte v hýčkání a použijte tělové oleje. Pečovat o svou pokožku ale nezapomínejte ani po sprše. Tělové krémy a másla patří k povinné výbavě každé koupelny. Protože si zasloužíte jen to nejlepší, myslete na to, že nejlepší je TOP kosmetika od prověřených výrobců.

K TÉMATU  Denim. Nestárnoucí klasika která frčí!

Přínosy kosmetiky pro vaše tělo

Přemýšlíte nad tím, jaké má kosmetika benefity? Již jsme se zmínili o tom, že dokáže ochránit vaši pokožku před mrazem, smogem i slunečním zářením, ale také vás může hýčkat, pečovat o vás a zaručit vám krásnou a zdravou pleť i vlasy. Pečlivě čtěte složení a orientujte se také podle toho, co je napsáno na etiketě a pro jaký typ pleti a vlasů je daný kosmetický produkt určen.

Dekorativní kosmetikou k dokonalosti

Samozřejmě nesmíme zapomenout zmínit ani oblíbenou dekorativní kosmetiku, s jejíž pomocí lze šikovně zakrýt nedokonalosti pleti a zvýraznit požadované rysy. Před aplikací pudrů a korektorů nezapomeňte na podklad skládající se z již zmíněných pečujících zimních krémů.

Pečujte o sebe, rozmazlujte se a hýčkejte svou pleť a dopřávejte také řádnou výživu svým vlasům. Neodpírejte si horkou koupel a po každém sprchování svou pokožku ošetřete tělovými krémy a oleji. Jen tak zajistíte, že se budete skvěle cítit i vypadat také v zimě.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Říká se: „S chlapem špatně, ale bez něj ještě hůř.“ Tohle rčení nezní pro nás, ženy, tedy vůbec optimisticky! Skoro to vypadá, že ať tak nebo tak, máme to úderem plnoletosti prostě spočítaný, jen s tím chlapem bude ta hrůza zvaná život jaksi snesitelnější. V posledních letech si však stále více žen po rozchodu či rozvodu raději zvolí život o samotě. A navzdory tomuto rčení jen kvetou. Proč tomu tak je? Že by přece jen život bez chlapa skýtal také nějaké výhody? Samozřejmě! Tady jsou.
Rozhodli jste se zhubnout přebytečná kila? Chcete konečně dosáhnout vysněné štíhlé linie? Doporučujeme vsadit na plavání. Jen málokdo si uvědomuje, jak efektivním sportem plavání vlastně je. Pojďme si prozradit, jak dlouho musíme plavat, abychom konečně zhubli.
Podzim s sebou nese pochmurnou náladu. Zejména tedy ten letošní. Chybí mu trocha sluníčka a pozitivní nálady. Nemůžeme se divit tomu, že většina lidí opravdu upadá do podzimních smutných nálad a nemá chuť dělat nic, co je baví. Nestravte však v tomto stavu veškeré své volné dny v tomto ročním období. Vyzrajte na takzvanou podzimní depresi s bylinkami, které podzimní deprese hravě zahání.  
„Petra je tak úspěšná a krásná. Té se nikdy nevyrovnám.“ „Když půjdu ven v téhle sukni, určitě si o mně moji kolegové řeknou, že nemám vkus.“ „Moje děti mají tak nešikovnou mámu. Vím, že to jiné matky zvládají všechno mnohem lépe.“ Něco vám chybí - a to je sebeláska!
Děti potřebují mámu i tátu, o tom není pochyb. Ale jak dlouho? Do šesti až osmi let. Snažíme se je vychovávat podle našich představ, zajetých pravidel a mustrů, které nám předávali naši rodiče, aniž bychom si uvědomovali, že tím dětem akorát děláme ze života guláš a prodlužujeme dobu, kdy si na věci stejně přijdou sami. Není lehké přestat být takovým rodičem. Ale jde to. Nevěříte? My vám to dokážeme.
Každý den se na nás valí plno informací, mnohdy zažíváme stres v práci, aktuálně třeba také těžkosti při distanční výuce dětí nebo různá omezení, která člověku komplikují život. Pak se snadno stane, že večer máte už prostě jen touhu zalézt ke knížce a přepnout své myšlenky na něco úplně jiného.
Svatební sezóna je před námi. A tak si položme společně otázku: Na co vzpomínáme, když jsme byly na kamarádčině svatbě? Většina z nás si vybaví nevěstiny šaty, účes, vizáž... Co si budeme povídat - muži tohle moc neřeší. Maximálně se vyjádří, že to bylo fajn nebo že se přejedli. Zeptali jsme se svatební specialistky, na čem by se o svatbě rozhodně šetřit nemělo, abyste pak nebyly zklamané.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek