Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Tipy na TOP kosmetiku, kterou si v zimním období zamilujete

V zimním období vyžaduje vaše pleť i vlasy více péče než po zbytek roku. Neustálé střídání teplot, vítr, mráz, sníh a smog, to je koktejl, který má na vaši pokožku i vlasy zničující účinek. Jak zabránit tomu, aby byla vaše pleť v zimě zašedlá a nezdravá a vlasy oslabené, polámané a bez života? Vyžaduje to kosmetickou první pomoc.

Proto vám přinášíme tipy na TOP kosmetické přípravky, které budou vaši pokožku i vlasy hýčkat a rozmazlovat i během zimních plískanic. Ujistěte se o tom, že je vlastníte všechny a zabraňte tak katastrofě v podobě popelavé pleti, suché pokožky a oslabených vlasů.

Pleť musíte hlavně hydratovat vhodnou kosmetikou

V zimě bývá pleť mnohem zranitelnější a aby mohla odolávat mrazu, vyžaduje neustálé hydratování. Ovšem ne jen tak ledajakým přípravkem, nýbrž mastným krémem, který na pleti vytvoří ochranný filtr.

Ideální zimní kosmetika určená k ošetření pleti by měla obsahovat:

  • sezamový olej/bambucké máslo/avokádový olej,
  • vitamin A,
  • vitamin C,
  • vitamin E,
  • UV filtr.

Oleje či másla v krému tvoří mastnou složku a vitaminy zastávají funkci antioxidantů, díky kterým je pokožka odolnější. Samozřejmě ani v zimě nesmíte zapomínat na ochranné UV filtry. Spousta lidí se domnívá, že kosmetické produkty s ochranným faktorem je nutné používat pouze v létě, ale není to pravda. I přesto, že sluníčko přes zimu vídáme méně než v létě a máme pocit, že zdaleka tolik nehřeje, je důležité se před ním chránit přípravky s UV filtry a vyhnout se tak třeba vyrážce ze sluníčka.

Nezapomeňte na vyživující a obohacující vlasovou kosmetiku

Ať už nosíte čepici nebo ne, vaše vlasy v zimě trpí. Z nošení čepice ztrácí vlasy svůj objem a bez ní jsou vystaveny mrazu a jsou oslabené, tenké a náchylnější k polámání. Co s tím? Odpovědí je kvalitní kosmetický vlasový přípravek v podobě pečujícího šamponu. Ty nejvhodnější kosmetické přípravky určené na vlasy jsou přímo označeny slovem wintercare. Ovšem také pečující šampony s obsahem vyživujících složek se o vaše vlasy vhodně postarají.

Victoria Chudinova / Shutterstock.com

Dopřávejte si horké koupele a hýčkejte se kosmetikou do koupele

Abyste si i během chladné zimy udrželi dobrou náladu, dopřejte si čas od času horkou lázeň ve společnosti kosmetiky do koupele. Bez ní by se totiž jednalo o nudný zážitek. Dopřejte si společnost pěny do koupele a veškeré stresy ponechte před dveřmi do koupelny. Po relaxační koupeli pokračujte v hýčkání a použijte tělové oleje. Pečovat o svou pokožku ale nezapomínejte ani po sprše. Tělové krémy a másla patří k povinné výbavě každé koupelny. Protože si zasloužíte jen to nejlepší, myslete na to, že nejlepší je TOP kosmetika od prověřených výrobců.

K TÉMATU  Redakční test. Kyselina hyaluronová: v jaké podobě opravdu funguje? Máme to vyzkoušené!

Přínosy kosmetiky pro vaše tělo

Přemýšlíte nad tím, jaké má kosmetika benefity? Již jsme se zmínili o tom, že dokáže ochránit vaši pokožku před mrazem, smogem i slunečním zářením, ale také vás může hýčkat, pečovat o vás a zaručit vám krásnou a zdravou pleť i vlasy. Pečlivě čtěte složení a orientujte se také podle toho, co je napsáno na etiketě a pro jaký typ pleti a vlasů je daný kosmetický produkt určen.

Dekorativní kosmetikou k dokonalosti

Samozřejmě nesmíme zapomenout zmínit ani oblíbenou dekorativní kosmetiku, s jejíž pomocí lze šikovně zakrýt nedokonalosti pleti a zvýraznit požadované rysy. Před aplikací pudrů a korektorů nezapomeňte na podklad skládající se z již zmíněných pečujících zimních krémů.

Pečujte o sebe, rozmazlujte se a hýčkejte svou pleť a dopřávejte také řádnou výživu svým vlasům. Neodpírejte si horkou koupel a po každém sprchování svou pokožku ošetřete tělovými krémy a oleji. Jen tak zajistíte, že se budete skvěle cítit i vypadat také v zimě.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Single Vánoce. Také máte pocit, že o Vánocích jsou singles něco jako zvláštní druh? Všichni kolem mají pocit, že vás musí začlenit do společného veselí. Zvláště citlivý je Štědrý den. Ovšem ne vždy musí být taková snaha příjemná. Jak to přečkat se ctí a užít si to?
Obyvatelé hlavního města mají nyní další možnost využít přelomového tréninku pomocí elektrické stimulace svalů (EMS), který umožňuje náležitě procvičit 90 procent svalů v těle za pouhých 20 minut. Společnost BodyBody, která tuto unikátní formu péče o tělo nabízí, otevřela v Praze na Karlově náměstí své šesté pražské studio. V České republice je celkem dvanáct BodyBody studií.
Chcete si pořídit pejska, ale moc dobře si uvědomujete, že zanedlouho chcete založit rodinu? Možná z toho důvodu ztrácíte o pejska zájem, protože si říkáte, že pes a děti - to rozhodně nejde dohromady. Jenže opak je pravdou. Stačí si jen zvolit takové plemeno, které s dětmi bude opravdu skvěle vycházet. I když se to může jevit jako něco nereálného, psi jsou velice empatičtí a zejména některá plemena se o děti starají doslova jako o svá vlastní štěňata. Pořiďte si tedy svého čtyřnohého společníka a než si založíte rodinu, trochu si ho vycvičte. Můžete ho brát jako své první dítě a vyzkoušet si, co taková péče vlastně vyžaduje.
Možná si to ani neuvědomujeme, ale plasty jsou všude kolem nás. Některé jsou velmi cenné a pomáhají nám v běžném životě. Například plastové součástky elektroniky, plastové rukavice a pomůcky v nemocnicích nebo plastové součástky aut a všeobecně plast používaný v průmyslu. Některé plasty nám ovšem neslouží léta, ale jen pár hodin nebo dokonce minut. Proto bychom se na tyto druhy plastů měli zaměřit a začít s nimi šetřit. Jak můžeme v domácnosti během každodenních činností plasty eliminovat?
Začínáte pociťovat nepříznivé příznaky menopauzy nebo se jim chcete do budoucna co nejvíce vyhnout? Přinášíme vám pár tipů, jak toho docílit.
Trend na TikToku #lazygirljob mění stojaté vody kariéry. A za vším hledejme influencerku Gabrielle Judge. Ne všichni, ale s tímhle trendem souhlasí a hlavně starší generace mluví o rozmazlenosti dnešní generace. Ale jak se ukazuje, ženy, které se daly na cestu a vystoupily z karierního kolotoče si umí své rozhodnutí hravě obhájit!
Jahody povětšinou známe ze zahrádek a málokoho napadne, že by se vůně jejich čerstvých plodů mohla linout i z parapetů v domácnosti. Nemyslete si, že pěstování jahod doma je beznadějný podnik, ze kterého nebude mít nic jiného než dekorativní efekt. Některým nadšencům se podaří vytvořit celou jahodovou plantáž na parapetu nebo na lodžii – a po celý rok z ní sklízet zralé plody. Jaké jsou tedy zásady pěstování jahod doma v truhlíku a venku v zahrádce?
Ačkoliv z vědeckého hlediska se může zdát, že barva očí nemůže mít s povahou člověka pranic společného, nenechte se mýlit. Mnoho starověkých národů věřilo, že barva očí má svůj význam. Najděte si v článku svou barvu očí a zjistěte, co říká o vaší osobnosti!
Zdravé lesklé vlasy plné síly a vitality jsou ozdobou každé ženy. Dosáhnout tohoto stavu ale nemusí být vždy snadné. Jednou z nejčastějších chyb je, že svým vlasům věnují ženy péče až příliš. Neustálé mytí, česání, kulmování, fénování či žehlení vlasy zatěžuje a poškozuje. Pravidelná péče je samozřejmě důležitá, je však třeba přistupovat k ní z té správné strany. Jak tedy o vlasy správně pečovat?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek