Úterý , 04. 10. 2022

František

Jak vybrat správnou velikost brýlí?

Ne nadarmo se říká, že každý člověk je jedinečný. Tento argument se bezpochyby týká i v případě volby dioptrických brýlí, které, mají jí maximálně splňovat nejnáročnější kritéria, musí být vybírány na základě určitých vlastností jejich nového majitele. Která to jsou? Pojďme se na to podívat!
brýle
Jaké brýle budou ty pravé právě pro Vás?

25. 08. 2022

25. 08. 2022

Na brýlích nešetřete

Brýle se stávají jednou z nejdůležitějších doplňků stále více a více lidí. Jejich pořízení je v případě kvalitní značky a materiálu otázkou poměrně nákladnou. Proto, pokud chcete, aby tato investice byla jednorázová, uvažujte několik klíčových parametrů relativních s vašimi osobnostními předpoklady.

Jednou z nejdůležitějších kritérií je váš tvar obličeje, který může být pestřejší, než jste si vůbec mysleli. Rozlišujeme kulatý, hranatý, oválný, ba dokonce kosočtvercový. Chcete zjistit, jaký máte vy a upřesnit tak výběr brýlí padnoucí na míru? Vemte do ruky krejčovský metr a věnujte sobě pár chvil před zrcadlem.

Váš obličej vám s volbou brýlí výrazně pomůže

Kulatým obličejem disponují většinou lidé se stejnými délkami lícních kostí a délky obličeje. Jejich šířka čela a délka brady je taktéž velikostně shodná. Hranaté rozpoložení obličeje je pak vztaženo k lidem s rysem hranaté čelisti a méně výrazné brady. Oválný obličej se poté liší oproti kulatému tím, že je celkově obličej delší než širší, stejně tak je i samotné čelo širší oproti čelisti.

Nejméně vyskytovaným tvarem je pak kosočtvercový obličej. Ten zjistíte tak, že od prostředka vlasové linie provedete imaginární čáry k lícním kostem a odtud pak k bradě. Jsou-li rozměry těchto čar stejné, právem vám náleží tento typ obličeje.

Mám parametry od lékaře – co dál?

Prošli jste si prohlídkou od vašeho očního lékaře a dostali jste papírek s neznámými názvy a čísly? Tak to většinou bývá. Co však tyto parametry znamenají? Zpravidla nejdůležitějším kritériem je kombinace tří čísel x-y-z, kde:

  • x představuje šířku čočky, tedy horizontální průměr skla v nejširším bodě.
  • y je šířka nosníku, tedy místa nad nosem a jeho vzdáleností mezi brýlovými čočkami.
  • z je poté délka stanice, tedy nožičky vedoucí za vaše uši, které drží brýle na obličeji.
K TÉMATU  Zaklínadlo urban fashion. Konkrétní kombinace, ve kterých budete hvězda!

Pro vlastní přeměření se taktéž používá kreditní karta, kde obecně platí, že šířka karty odpovídá průměrné šířce očnice.

Po zjištění vhodných parametrů oka, dioptrií, a rozpoložení obličeje pak už jen stačí zvolit samotného prodejce brýlí. Kamenné pobočky bývají obecně dražší, než internetové eshopy. Doporučujeme tedy věnovat čas na průzkum obchodů s brýlemi, ty si poté osobně vyzkoušet a nechat si poradit od prodejců, a poté navštívit jeden z internetových obchodů. V zásadě po porovnání cen vychází levněji eshop, například Lentiamo je předním internetovým prodejcem dioptrických a slunečních brýlí se širokou paletou jednotlivých značek.

Tak vzhůru do toho, vyberte si brýle, které vám budou nejen sloužit, ale také slušet!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Rádi utrácíte, ale kolikrát si říkáte, že už máte tolik věcí, až je není kam dávat? V tom případě se zamyslete nad tím, za co utrácíte a jestli náhodou není lepší místo utrácení investovat do něčeho, co se vám skutečně vyplatí.
Líčení je prostě zábava. Navíc kočičí oči patří mezi evergreen, co nikdy nevyjde z módy. Pro dnešek jsme si pro vás připravili jednoduché triky, se kterými zvládnete líčení kočičích očí naprosto bez problémů. Kdy si uděláte svou chvilku pro sebe a vyzkoušíte si, jak budete vypadat jako skutečná sexy šelma? Jdeme na to!
Teploty stoupají a pomalu svítá i naděje, že se brzy otevřou sportoviště. Jestli se chcete po delší pauze dostat do formy, rozhodně nepodceňujte přípravu. Dobijte energii a dávejte si postupné cíle. Jinak byste mohli skončit s nepříjemnými křečemi, bolestivě nataženými svaly a vyčerpaní únavou.

Nepřehlédněte

Říká se, že historie, ač je sebevíc temná, by se měla připomínat. Důvod je prostý - pokud budeme mít neustále na paměti hrůzy, ke kterým v minulosti docházelo, nedovolíme, aby k něčemu podobnému došlo i nyní. I z toho důvodu se stále točí filmy s osvětimskou tématikou, které jsou založeny na skutečných událostech, nad kterými se jen nevěřícně kroutí hlavou. Kromě filmových snímků stojí za přečtení také knihy o koncentračních táborech, které vás možná více vezmou za srdce.  
Agresivita zahrnuje komplex jednání, které patří do lidské společnosti. Nelze ji ze života vyloučit, protože má nejen své negativní, ale také pozitivní stránky. Pomáhá nám přežít i překonat různé překážky. Pokud se však projevuje ve formě destrukce a násilí, do společnosti nepatří.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek