Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Jak vybrat správnou velikost brýlí?

Ne nadarmo se říká, že každý člověk je jedinečný. Tento argument se bezpochyby týká i v případě volby dioptrických brýlí, které, mají jí maximálně splňovat nejnáročnější kritéria, musí být vybírány na základě určitých vlastností jejich nového majitele. Která to jsou? Pojďme se na to podívat!
brýle
Jaké brýle budou ty pravé právě pro Vás?

25. 08. 2022

25. 08. 2022

Na brýlích nešetřete

Brýle se stávají jednou z nejdůležitějších doplňků stále více a více lidí. Jejich pořízení je v případě kvalitní značky a materiálu otázkou poměrně nákladnou. Proto, pokud chcete, aby tato investice byla jednorázová, uvažujte několik klíčových parametrů relativních s vašimi osobnostními předpoklady.

Jednou z nejdůležitějších kritérií je váš tvar obličeje, který může být pestřejší, než jste si vůbec mysleli. Rozlišujeme kulatý, hranatý, oválný, ba dokonce kosočtvercový. Chcete zjistit, jaký máte vy a upřesnit tak výběr brýlí padnoucí na míru? Vemte do ruky krejčovský metr a věnujte sobě pár chvil před zrcadlem.

Váš obličej vám s volbou brýlí výrazně pomůže

Kulatým obličejem disponují většinou lidé se stejnými délkami lícních kostí a délky obličeje. Jejich šířka čela a délka brady je taktéž velikostně shodná. Hranaté rozpoložení obličeje je pak vztaženo k lidem s rysem hranaté čelisti a méně výrazné brady. Oválný obličej se poté liší oproti kulatému tím, že je celkově obličej delší než širší, stejně tak je i samotné čelo širší oproti čelisti.

Nejméně vyskytovaným tvarem je pak kosočtvercový obličej. Ten zjistíte tak, že od prostředka vlasové linie provedete imaginární čáry k lícním kostem a odtud pak k bradě. Jsou-li rozměry těchto čar stejné, právem vám náleží tento typ obličeje.

Mám parametry od lékaře – co dál?

Prošli jste si prohlídkou od vašeho očního lékaře a dostali jste papírek s neznámými názvy a čísly? Tak to většinou bývá. Co však tyto parametry znamenají? Zpravidla nejdůležitějším kritériem je kombinace tří čísel x-y-z, kde:

  • x představuje šířku čočky, tedy horizontální průměr skla v nejširším bodě.
  • y je šířka nosníku, tedy místa nad nosem a jeho vzdáleností mezi brýlovými čočkami.
  • z je poté délka stanice, tedy nožičky vedoucí za vaše uši, které drží brýle na obličeji.
K TÉMATU  Zajímavosti o houbách: které patří k nejzdravějším a co se o nich neví?

Pro vlastní přeměření se taktéž používá kreditní karta, kde obecně platí, že šířka karty odpovídá průměrné šířce očnice.

Po zjištění vhodných parametrů oka, dioptrií, a rozpoložení obličeje pak už jen stačí zvolit samotného prodejce brýlí. Kamenné pobočky bývají obecně dražší, než internetové eshopy. Doporučujeme tedy věnovat čas na průzkum obchodů s brýlemi, ty si poté osobně vyzkoušet a nechat si poradit od prodejců, a poté navštívit jeden z internetových obchodů. V zásadě po porovnání cen vychází levněji eshop, například Lentiamo je předním internetovým prodejcem dioptrických a slunečních brýlí se širokou paletou jednotlivých značek.

Tak vzhůru do toho, vyberte si brýle, které vám budou nejen sloužit, ale také slušet!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Léto je časem dovolených, ale každá taková sranda něco stojí. Lehké upuštění páry a odjezd ze stereotypního života, nám poskytuje odpočinek a oddech. Jenže kde na něj vzít peníze? Pokud jste letos za dovolenou nechtěně utratili majlant nebo máte tu svou vysněnou teprve před sebou, jistě vám přijdou vhod naše tipy, jak ušetřit na dovolené peníze.
Ve všech pohádkách je konec jasný – „Žili spolu šťastně až do smrti.“ Realita je ovšem dost jiná a my se nacházíme v situaci, kdy si z předchozího vztahu do toho nového s sebou bereme děti. Podobně je na tom i náš nový partner. A zapletenec je na světě! Zvládněte vztah mezi nevlastními sourozenci.
Červená řepa je doslova vitaminová bomba. Obsahuje mnoho látek, příznivých pro náš organismus. Může se pyšnit například vysokým obsahem vitamínu C, vitamínu B. Mimo jiné také obsahuje další blahodárné minerály, jako je hořčík, draslík, sodík. Je plná železa a kyseliny listové, a tak se doporučuje i při chudokrevnosti. Také příznivě působí na štítnou žlázu, protože v ní najdeme i jód. A jaké má další skvělé vlastnosti?
Když se blíží vánoční svátky, v obchodních centrech se setkáváme s obrovskými frontami. Ty však nevedou nikam jinam než do malého krámku s názvem Pandora. Zejména pánové, kteří zapomněli svým nejdražším koupit něco hezkého se snaží na poslední chvíli ulovit alespoň přívěsek na náramek, po kterém ženy doslova touží, i když se tedy razantně plácnou přes kapsu. To se však změní.
Pro podklady na tento článek nemusíme sahat hluboko do kapsy, vždyť přece katastrofické filmy se často natáčejí právě na základě skutečných událostí. Ke každé události se pak přirozeně přidá malé nebo velké množství fikce a divák se může těšit na fascinující a zároveň strašidelný koktejl. Hollywoodští filmaři jsou na takové trháky přímo odborníci, a proto se nechte strhnout ojedinělými snímky, které by za žádnou cenu neměly ujít vaší pozornosti!
Barvení velikonočních vajec je nejrozšířenější symbol Velikonoc u nás. Kraslice může být natvrdo uvařené i vyfouknuté prázdné vejce, které se zdobí různými technikami. Co takhle nějaké netradiční? Zapojte děti a zkuste vytvořit kraslice způsobem, který vás možná ani nenapadl. Barvení pomocí houbičky na nádobí, vytváření vzorů pomocí tavné pistole, namáčení do pěny na holení, barvení pomocí laku na nehty, bublinkové fólie nebo cibule. Všechny způsoby jsou přitom jednoduché. Vyberte si inspiraci pro vás!
Celulitidu má řada žen. Dokonce možná existujte víc těch, které ji mají než těch, které mají to štěstí a celulitidou obdařeny nejsou. A stejně jako trápí ženy, tak ani muži leckdy celulitidě neuniknou. A proto si nyní připomeneme největší a nejčastější mýty, které o celulitidě kolují a připojíme pár rad, jak se jí zbavit.
Děti jsou fascinovány celou zvířecí říší. I proto jejich kroky velmi často míří do zoologických zahrad, kde mohou být svědky existence i takových tvorů, které běžně v přírodě nepotkají. Po ukončení výletu do zoo se v nich však probouzí touha mít vlastního tvora, o kterého by mohli pečovat, také doma. A stává se, že po dlouhém naléhání a přemlouvání rodiče jednoho dne svolí. Jenže jaký domácí mazlíček je ten nejvhodnější?
I když se to mnohým bude zdát nepravděpodobné, melouny lze pěstovat prakticky kdekoliv. Poslední dobou se najdou dokonce i ti, kteří tuto šťavnatou typicky letní pochoutku pěstují na balkóně či na terase v květináčích a jiných nádobách. Chcete-li si svůj vlastní meloun vypěstovat, je nejvyšší čas vyrazit pro sazenice. A máte-li opravdu malý balkón, zkuste meloun pepino gold.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek