Středa , 29. 05. 2024

Maxim

Jak vybrat správnou velikost brýlí?

Ne nadarmo se říká, že každý člověk je jedinečný. Tento argument se bezpochyby týká i v případě volby dioptrických brýlí, které, mají jí maximálně splňovat nejnáročnější kritéria, musí být vybírány na základě určitých vlastností jejich nového majitele. Která to jsou? Pojďme se na to podívat!
brýle
Jaké brýle budou ty pravé právě pro Vás?

25. 08. 2022

25. 08. 2022

Na brýlích nešetřete

Brýle se stávají jednou z nejdůležitějších doplňků stále více a více lidí. Jejich pořízení je v případě kvalitní značky a materiálu otázkou poměrně nákladnou. Proto, pokud chcete, aby tato investice byla jednorázová, uvažujte několik klíčových parametrů relativních s vašimi osobnostními předpoklady.

Jednou z nejdůležitějších kritérií je váš tvar obličeje, který může být pestřejší, než jste si vůbec mysleli. Rozlišujeme kulatý, hranatý, oválný, ba dokonce kosočtvercový. Chcete zjistit, jaký máte vy a upřesnit tak výběr brýlí padnoucí na míru? Vemte do ruky krejčovský metr a věnujte sobě pár chvil před zrcadlem.

Váš obličej vám s volbou brýlí výrazně pomůže

Kulatým obličejem disponují většinou lidé se stejnými délkami lícních kostí a délky obličeje. Jejich šířka čela a délka brady je taktéž velikostně shodná. Hranaté rozpoložení obličeje je pak vztaženo k lidem s rysem hranaté čelisti a méně výrazné brady. Oválný obličej se poté liší oproti kulatému tím, že je celkově obličej delší než širší, stejně tak je i samotné čelo širší oproti čelisti.

Nejméně vyskytovaným tvarem je pak kosočtvercový obličej. Ten zjistíte tak, že od prostředka vlasové linie provedete imaginární čáry k lícním kostem a odtud pak k bradě. Jsou-li rozměry těchto čar stejné, právem vám náleží tento typ obličeje.

Mám parametry od lékaře – co dál?

Prošli jste si prohlídkou od vašeho očního lékaře a dostali jste papírek s neznámými názvy a čísly? Tak to většinou bývá. Co však tyto parametry znamenají? Zpravidla nejdůležitějším kritériem je kombinace tří čísel x-y-z, kde:

  • x představuje šířku čočky, tedy horizontální průměr skla v nejširším bodě.
  • y je šířka nosníku, tedy místa nad nosem a jeho vzdáleností mezi brýlovými čočkami.
  • z je poté délka stanice, tedy nožičky vedoucí za vaše uši, které drží brýle na obličeji.
K TÉMATU  Podzimní móda 2019. Vedou úplety, pláštěnky i květinové vzory

Pro vlastní přeměření se taktéž používá kreditní karta, kde obecně platí, že šířka karty odpovídá průměrné šířce očnice.

Po zjištění vhodných parametrů oka, dioptrií, a rozpoložení obličeje pak už jen stačí zvolit samotného prodejce brýlí. Kamenné pobočky bývají obecně dražší, než internetové eshopy. Doporučujeme tedy věnovat čas na průzkum obchodů s brýlemi, ty si poté osobně vyzkoušet a nechat si poradit od prodejců, a poté navštívit jeden z internetových obchodů. V zásadě po porovnání cen vychází levněji eshop, například Lentiamo je předním internetovým prodejcem dioptrických a slunečních brýlí se širokou paletou jednotlivých značek.

Tak vzhůru do toho, vyberte si brýle, které vám budou nejen sloužit, ale také slušet!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Realitní makléři u nás nemají nejlepší pověst. V posledních letech se vnímání jejich práce v očích prodávajících i kupujících poněkud zlepšilo, ale přesto přibývá Čechů, kteří se rozhodnout pro dobrodružství v neprobádaném světě realit bez ostříleného průvodce. Určitý podíl viny na tom mají autoři článků ve stylu „jak prodat nemovitost ve třech krocích“. Možná jste podobný návod četli a došli k závěru, že realitku vůbec nepotřebujete. Třeba to tak skutečně bude – můžete to zjistit v rámci jedinečného online kurzu, který připravila MAXIMA REALITY.
Šedá v interiéru vládne! Nejsou to pastelové barvy ani zářivé kombinace, které bychom chtěli vidět doma. Trendy a zájem zákazníků jasně ukazují, která barva se těší oblibě. Obývací pokoje, kuchyně, ložnice i koupelna, tam všude lahodí oku šedá. Žádná jiná barva se nemůže pochlubit takovým množstvím odstínů. Šedá maximálně těží z toho, že se ze všech barev nejvíc hodí k bílé, což je tradiční barva stěn v interiéru. Právě v kombinaci s černou nebo dalšími odstíny šedé spolu potom mohou vytvořit zázraky i u vás doma.
Mezi příjemné okamžiky dne může patřit i úlevná relaxace ve vaně. Aby byl zážitek opravdu důkladný, je třeba zvolit nejen vhodnou vanu, ale také vanovou baterii, případně další koupelnové doplňky, jež proces uvolnění podpoří.
Kempování je neodmyslitelně spojené s létem. Pokud plánujete prázdniny pod stanem, příprava je klíčová. Občas se při hektickém balení stane, že zapomenete na důležité věci. I z toho důvodu jsme připravili seznam několika věcí, které je dobré mít na mysli, než vyrazíte do přírody.
Vodu používáme všichni každý den. Aniž i to uvědomujeme, spotřebujeme jí obrovské množství – o čemž mnohdy ani nevíme. Zjistíme to, až nám přijde roční vyúčtování a začnou se nám nad ním protáčet panenky. Nicméně existují způsoby, jak vodou v domácnosti šetřit, aniž by nás to nějak omezilo, A hned bude pohled na každoroční vyúčtování veselejší. Jak v domácnosti šetřit vodou?
Děti - je s nimi radost i starost. Úsměv na rtech vám ulpívá vždy v okamžiku, kdy řeknou nějaké moudro, které se zapíše do vaší paměti. Vrásky naopak na čele přibývají ve chvíli, kdy se objeví další zlozvyk, který budete muset pracně odbourávat. Pojďme si prozradit nejčastější dětské zlozvyky, které někdy až trhají žíly nejednomu rodiči.  
Patříte mezi milovníky filmových novinek, nebo jste naopak v kině nebyli ani nepamatujete? Letos na jaře má premiérů celá řada báječných filmů a to je skvělá příležitost vyrazit za kulturou. Jaké filmy patří mezi ty nejočekávanější v dubnu a květnu? Možná, že vylákají do nejbližšího kina za zážitkem i vás.
Začalo to jednou ve sprše. Asi po páté jsem si kontrolovala prsa. Měla bych to samozřejmě dělat častěji, když vím, že prababička měla ve svých 82 letech diagnostikovaný nádor, ale není čas. A taky jsem kojila, takže jsem ve skupině žen, které jsou proti rakovině prstu více chráněné. Tak to aspoň píšou na internetu. Bohužel jsem si ten den nahmatala bulku v prsu. Co teď? Mám to řešit? Nebo ne?
V okamžiku, kdy propukla koronavirová krize se zhmotnil nedostatek pracovníků ve zdravotnictví a také v psychoterapii. Zatímco první zmiňovaní se starali o to, aby se nemocní lidé postavili na nohy, psychoterapeuti se o to samé starali v trochu jiném slova smyslu. Bohužel se mezi námi stále našli i ti, kteří si k nim nechtěli zajít pro pomoc. Mysleli si, že navštěvovat je je spíše jedna velká ostuda, ale opak je pravdou. Dnes je to zcela normální. 
Je možné, že jste o chitosanu ještě nikdy neslyšeli, a není se přitom čemu divit. Poměrně nový hit v péči o zdraví okouzlil davy lidí po celém světě. Tento doplněk stravy slibuje, že učiní takové změny v organismu, že se po jeho užívání téměř nepoznáte. V čem tedy chitosan učaroval těm, kteří ho používají?
Ne nadarmo se říká, že Šumava patří k těm nejkrásnějším místům v České republice. Skutečně tomu tak je. Tamní příroda přímo vybízí k dlouhým procházkám po hřebenech kopců, po lesích i údolích. Co zajímavého můžete na Šumavě navštívit?
Jaro je ideální doba pro obnovení a osvěžení všech aspektů života, včetně vašeho vztahu. V tomto článku se dozvíte, jak může jarní detox vztahů oživit váš partnerský život, posílit vaši vzájemnou komunikaci a prohloubit spojení. Představíme vám strategie a cvičení pro odstranění rutiny a negativní energie, které se mohou v průběhu času ve vztahu nahromadit. Objevte, jak společně strávený čas, otevřenost v komunikaci a sdílení nových zážitků mohou vašemu vztahu vrátit jiskru.

Výběr článků

Všimly jste si, dámy, že hráči hokeje jsou tak sexy, že pod nimi i ten led taje? Abyste pochopily, co tím myslíme, podívejte se na seznam 10 nejhezčích a nejžhavějších hokejistů posledních let. Věřte, že vaše sny se dostanou na trošku jiný level než doposud.
Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy podporujících správné fungování imunity. Znáte to, viry na nás číhají na každém rohu a do toho se denně potýkáme s až příliš mnoho stresovými situacemi. Proč tedy nepodpořit svoje jediné zdraví? Jste přípraveni?
V práci blázinec, dovolená vyloučená a jarní prázdniny na krku. Nemoc nebo nedostatek peněz, důvodů, proč nemůžete vyjet s dětmi na jarní prázdniny, může být celá řada. Proto ještě nemusí dítě celý týden sedět doma u televize a tabletu. Zkuste mu připravit tak trochu jiné prázdniny.

Nepřehlédněte

I malé dítko dokáže zařídit pořádné trapasy. Přesvědčte se sama!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek