Sobota , 28. 01. 2023

Otýlie

Zjistěte, jestli jste vhodná adeptka na darování vajíček

Některé ženy bohužel mají tu smůlu, že se jim nedaří otěhotnět. Naštěstí existuje možnost umělého oplodnění, díky kterému žena porodí své vytoužené dítě. Pokud přemýšlíte nad dárcovstvím vajíček, ale váháte kvůli tomu, že nevíte, co vás čeká, přečtěte si následující článek, který vám odpoví na spoustu otázek.
darování vajíček
Přemýšlíte o darování vajíček, ale nevíte, jestli se na to hodíte?

13. 01. 2023

Důležitou roli hraje věk

Jestliže váháte, zda jste vhodná adeptka na darování vajíček, nerozmýšlejte se moc dlouho. Darovat vajíčka totiž může žena ve věkovém rozmezí od 18 do 35 let (některé kliniky mají spodní věkovou hranici posunutou až na 20 let a horní na 33 let). To je totiž doba, kdy jsou vajíčka nejkvalitnější.

Vyplňte formulář na webových stránkách dané kliniky IVF

Spadáte do věkové hranice požadované k darování vajíček? V tom případě vám nic nebrání v tom, abyste vyplnila online formulář, který najdete na stránkách klinik. Při výběru kliniky buďte obezřetná, svěřte se do rukou pouze takové klinice, která má dobré hodnocení a renomé. Po vyplnění formuláře už jenom čekejte, až vás někdo z vámi vybrané kliniky osloví a domluví vám schůzku s lékařem.

Úvodní konzultace je nezbytná

První schůzky s lékařem se nemusíte vůbec obávat, jedná se o klasický pohovor, kde se vás lékař bude ptát na osobní a rodinnou anamnézu. Poté následuje běžné gynekologické vyšetření a následný odběr krve. Ten je důležitý pro zjištění některé z nemocí jako je například žloutenka, HIV, cukrovka nebo jiné infekční či pohlavní choroby.

Vstupní vyšetření dopadlo na výbornou

Pokud vyšetření dopadlo na jedničku, podstoupíte hormonální stimulaci. Ta má za úkol podpořit růst folikulů, se stimulací se začíná první den menstruace. Během této hormonální stimulace nezůstáváte na klinice, tam dostanete pouze hormony, které si budete aplikovat doma pomocí podkožní injekce. To je na celém procesu asi to nejméně příjemné.

oplodnění
Za darování vajíček vás čeká pěkná finanční kompenzace.

Celý tento proces trvá asi jeden týden, kdy poté navštívíte IVF centrum, kde pomocí ultrazvukového vyšetření zjistí, zda byla stimulace úspěšná.

Odběru vajíček už nic nestojí v cestě

Samotný odběr vajíček není vůbec bolestivý, lékař vás uvede do krátkodobé či částečné narkózy, která není delší než 20 minut. Lékař vajíčka z vaječníků odsaje pomocí tenké jehly, kterou během zákroku zavede do pochvy. Tím je celý proces u konce. Po odběru zůstanete ještě asi dvě hodiny na klinice na pozorování, posléze můžete za doprovodu další osoby odejít domů. Ačkoliv po odběru vajíček není nařízena pracovní neschopnost, doporučuje se alespoň pár dní klidový režim.

K TÉMATU  PCOS: hormonální onemocnění je častou příčinou neplodnosti

Co byste o darování vajíček měla vědět dále?

 • Tím, že se rozhodnete darovat svá vajíčka, pomůžete tak mnoha párům, kteří touží po vlastní rodině.
 • Darování vajíček je zcela anonymní, tudíž se nikdy nikdo nedozví, že jste tento krok podstoupila.
 • Po celou dobu zákroku jste pod dohledem odborníků, zákrok je kontrolován také pomocí ultrazvuku.
 • Počítejte s tím, že kliniku navštívíte celkem asi 4×, kdy výsledky komplexního vyšetření se dozvíte v rozmezí od jednoho do tří měsíců.
 • Při hormonální stimulaci můžete pociťovat pocity jako při PMS, bolesti v podbřišku, prsou apod.
 • Samozřejmostí je také vysazení hormonální antikoncepce, která by celý proces narušila.
 • Velkým bonusem za vaši ochotu a pomoc je kompenzace v podobě finanční odměny. Ta se pohybuje v rozmezí od 25 až do 35 tisíc korun, výši odměny si určuje každá klinika sama.
 • Vzhledem k tomu, že se jedná sice o krátkou, ale přesto o operaci, je nutné počítat s komplikacemi jako u jakéhokoliv zákroku.
 • Lékaři obecně dávají přednost ženám, které už děti počaly přirozenou cestou. A to z toho důvodu, že je u nich velká pravděpodobnost vysoké plodnosti vajíček.
 • Darovat vajíčka mohou však i ženy, které zatím děti nemají.
 • Darování vajíček není pro budoucí otěhotnění dárkyně nebezpečné.

Pokud si však nejste svým dárcovstvím stoprocentně jistá, jděte do toho, až si tím jistá skutečně budete. Jako každá věc i darování vajíček má své pro a proti.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Umělé oplodnění a tajemná zkratka IUI

Jedno dítě a dost? Co je to společenská norma a kolik dětí potřebujeme, aby národ nevymřel?

Zdroje článku:
www.ferticare.eu , www.reprofit.cz
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jaro je tady! A s ním i pěstování zeleniny. Právě o pěstování vlastních plodin roste velký zájem, a to především kvůli neustále se zdražujícím cenám potravin na trhu. Lidé navíc pochopili, že vlastní papriky nebo brambory jsou po chuťové stránce naprosto dokonalé. A s tím, co se kupuje běžně v supermarketech, se nemohou srovnávat. A když už jsme zmínili brambory, pojďme si prozradit, jaká odrůda je pro pěstování ideální.
Krásný podzim, který nás čeká, přímo láká na výlety do přírody. Stromy začnou hrát všemi barvami, a tak pokud není venku zrovna lijavec, stačí se teple obléknout a hned můžete vyrazit. Ať už sami, v páru nebo s rodinou, podzimní přírodu si zamilujete.
Možná jste o ní nikdy neslyšela a možná naopak ano. Slovo henna se v posledních letech skloňuje ve všech pádech a zaznívají o ní kladné ale i negativní názory. Jak to s hennou vlastně je a na co všechno ji můžete využít? Pro koho se vlastě hodí nejlépe a kdo by na její barvení měl raději zapomenout? A dá se hennou i tetovat? Vše se dozvíte v článku.
První česká superstar se odehrála roku 2004 … Ano, počítáte správně, je tomu už neuvěřitelných 17 let! A my máme stále v živé paměti některé z finalistů této obrazovky neopouštějící soutěže. Pamatujete si je všechny? A jak se dnes asi mají? Změnila je Superstar na celý život, nebo se spíše vrátili do zajetých kolejí? Posuďte sami.
Ačkoliv by se mohlo zdát, že se negativita posledních událostí ve světě promítne i do barev kolem nás, opak je pro letošek pravdou. Do módy se totiž dostávají spíš pozitivní naděje na uvolnění a módní scéna tak doplňuje štěstí a hravost, které nám v uplynulých měsících chyběly. Jaké barvy letí na jaře 2021 a jak je využít ve svém oblékání? Přinášíme vám tipy na trendy oblečení a šaty pro plnoštíhlé včetně doplňků.
Aktuální neutěšená situace brnká mnohým na nervy. Home office, učení s dětmi online, péče o ně, starosti o zdraví prarodičů a negativní zprávy valící se ze všech stran. Odolat tomu tlaku není vůbec snadné. Vidina zlepšení je navíc v nedohlednu. Nezbývá tak nic jiného než zatnout zuby a vydržet. Zvládnout složitou dobu vám pomohou i naše tipy.
Období Vánoc je časem klidu a pohody, to však neplatí pro oslavy na Silvestra. Vedle zábavy, velkého množství alkoholu a hudby vás nejspíš neminou ani petardy, ohňostroje a rachejtle. Ale tato zábavní pyrotechnika s sebou nese mnohá nebezpečí úrazu, kterým je dobré se vyvarovat. Připravte se na komplikace a buďte nachystaní zasáhnout ve chvíli, kdy dojde k úrazu.

Nepřehlédněte

Když poprvé začnete s dietou, můžete v prvním měsíci ztratit o něco více. Pokud například dodržujete nízkosacharidovou dietu, vaše tělo spaluje glykogen uložený ve svalové tkáni, když mu dojdou sacharidy. Glykogen se váže na vodu a při jeho spalování na energii se také ztrácí voda. Tato počáteční rychlá ztráta hmotnosti může být velmi motivující, ale nakonec se zúží.
Dceru jsem vychovávala od jejích devíti let sama, možná i proto jsme měly vždy krásný vztah. Byla jsem spíše kamarádka než matka, nebylo nutné ji nějak držet zkrátka, vždy se mi zdála rozumná a vyspělá, měla zodpovědnost a byla trošku jiná než její vrstevníci. I přesto všechno jsme se ale dostaly nyní do bodu, kdy mi nemůže přijít na jméno, přitom jsem jednala jen tak, jak jsem musela. Snad to jednou pochopí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek