Středa , 29. 05. 2024

Maxim

Zjistěte, jestli jste vhodná adeptka na darování vajíček

Některé ženy bohužel mají tu smůlu, že se jim nedaří otěhotnět. Naštěstí existuje možnost umělého oplodnění, díky kterému žena porodí své vytoužené dítě. Pokud přemýšlíte nad dárcovstvím vajíček, ale váháte kvůli tomu, že nevíte, co vás čeká, přečtěte si následující článek, který vám odpoví na spoustu otázek.
darování vajíček
Přemýšlíte o darování vajíček, ale nevíte, jestli se na to hodíte?

13. 01. 2023

Důležitou roli hraje věk

Jestliže váháte, zda jste vhodná adeptka na darování vajíček, nerozmýšlejte se moc dlouho. Darovat vajíčka totiž může žena ve věkovém rozmezí od 18 do 35 let (některé kliniky mají spodní věkovou hranici posunutou až na 20 let a horní na 33 let). To je totiž doba, kdy jsou vajíčka nejkvalitnější.

Vyplňte formulář na webových stránkách dané kliniky IVF

Spadáte do věkové hranice požadované k darování vajíček? V tom případě vám nic nebrání v tom, abyste vyplnila online formulář, který najdete na stránkách klinik. Při výběru kliniky buďte obezřetná, svěřte se do rukou pouze takové klinice, která má dobré hodnocení a renomé. Po vyplnění formuláře už jenom čekejte, až vás někdo z vámi vybrané kliniky osloví a domluví vám schůzku s lékařem.

Úvodní konzultace je nezbytná

První schůzky s lékařem se nemusíte vůbec obávat, jedná se o klasický pohovor, kde se vás lékař bude ptát na osobní a rodinnou anamnézu. Poté následuje běžné gynekologické vyšetření a následný odběr krve. Ten je důležitý pro zjištění některé z nemocí jako je například žloutenka, HIV, cukrovka nebo jiné infekční či pohlavní choroby.

Vstupní vyšetření dopadlo na výbornou

Pokud vyšetření dopadlo na jedničku, podstoupíte hormonální stimulaci. Ta má za úkol podpořit růst folikulů, se stimulací se začíná první den menstruace. Během této hormonální stimulace nezůstáváte na klinice, tam dostanete pouze hormony, které si budete aplikovat doma pomocí podkožní injekce. To je na celém procesu asi to nejméně příjemné.

oplodnění
Za darování vajíček vás čeká pěkná finanční kompenzace.

Celý tento proces trvá asi jeden týden, kdy poté navštívíte IVF centrum, kde pomocí ultrazvukového vyšetření zjistí, zda byla stimulace úspěšná.

Odběru vajíček už nic nestojí v cestě

Samotný odběr vajíček není vůbec bolestivý, lékař vás uvede do krátkodobé či částečné narkózy, která není delší než 20 minut. Lékař vajíčka z vaječníků odsaje pomocí tenké jehly, kterou během zákroku zavede do pochvy. Tím je celý proces u konce. Po odběru zůstanete ještě asi dvě hodiny na klinice na pozorování, posléze můžete za doprovodu další osoby odejít domů. Ačkoliv po odběru vajíček není nařízena pracovní neschopnost, doporučuje se alespoň pár dní klidový režim.

K TÉMATU  Čtyři jednoduché recepty, na které potřebujete pouze dvě ingredience! Zkuste čokoládové brownies nebo sýrové chipsy!

Co byste o darování vajíček měla vědět dále?

 • Tím, že se rozhodnete darovat svá vajíčka, pomůžete tak mnoha párům, kteří touží po vlastní rodině.
 • Darování vajíček je zcela anonymní, tudíž se nikdy nikdo nedozví, že jste tento krok podstoupila.
 • Po celou dobu zákroku jste pod dohledem odborníků, zákrok je kontrolován také pomocí ultrazvuku.
 • Počítejte s tím, že kliniku navštívíte celkem asi 4×, kdy výsledky komplexního vyšetření se dozvíte v rozmezí od jednoho do tří měsíců.
 • Při hormonální stimulaci můžete pociťovat pocity jako při PMS, bolesti v podbřišku, prsou apod.
 • Samozřejmostí je také vysazení hormonální antikoncepce, která by celý proces narušila.
 • Velkým bonusem za vaši ochotu a pomoc je kompenzace v podobě finanční odměny. Ta se pohybuje v rozmezí od 25 až do 35 tisíc korun, výši odměny si určuje každá klinika sama.
 • Vzhledem k tomu, že se jedná sice o krátkou, ale přesto o operaci, je nutné počítat s komplikacemi jako u jakéhokoliv zákroku.
 • Lékaři obecně dávají přednost ženám, které už děti počaly přirozenou cestou. A to z toho důvodu, že je u nich velká pravděpodobnost vysoké plodnosti vajíček.
 • Darovat vajíčka mohou však i ženy, které zatím děti nemají.
 • Darování vajíček není pro budoucí otěhotnění dárkyně nebezpečné.

Pokud si však nejste svým dárcovstvím stoprocentně jistá, jděte do toho, až si tím jistá skutečně budete. Jako každá věc i darování vajíček má své pro a proti.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Umělé oplodnění a tajemná zkratka IUI

Jedno dítě a dost? Co je to společenská norma a kolik dětí potřebujeme, aby národ nevymřel?

Zdroje článku:
www.ferticare.eu , www.reprofit.cz
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Dne 4. ledna roku 2019 byl na sociální platformě Instragram vytvořen účet. Na tomto účtu byla toho samého dne vystavena fotografie obyčejného slepičího vejce společně s popiskem: „Pojďme z tohoto obrázku udělat nový světový rekord a dát jí největší počet lajků, jaký tu kdy byl. Překonejme aktuální rekord, který drží Kylie Jenner s 18 miliony lajky“. A tím to všechno začalo.
Tu a tam asi každá z nás vypadá unaveně. Stačí probdělá noc, delší flám nebo nějaký zdravotní problém, který nám nedá spát, a ráno na nás vykoukne v zrcadle nepěkný odraz a v něm unavená pleť vyžadující okamžitou vzpruhu.
Mnozí lidé si neustále stěžují na nízké mzdy, avšak nejsou ochotni investovat do dalšího vzdělávání, což je pak limituje na trhu práce. Nemohou se uplatnit, případně dělají zaměstnání, které jim nepřináší zajímavé finanční ohodnocení. Nemluvě o tom, že jsou v práci často nešťastní, protože je zkrátka nebaví a stresuje. Přitom stačí relativně málo – najít si vhodný kurz. Za pár měsíců se pak lze ucházet o nové zaměstnání, které jim bude více vyhovovat.
Pitbulové jsou od pohledu psi velice statní a mnoho lidí si tak myslí, že jsou agresivní a zlí. A ono je tomu právě naopak. Pokud je tento druh psa vychováván v lásce a dostatečné péči, dokáže se pro své pány a rodinu rozdat. Má dobré psí srdce a je to velký ochránce. Tato fakta dokazuje čin, který na internetu prezentoval Juan José, Mexičan, který se stará od štěněte o pitbula Hadese.
Jedna z největších tuzemských událostí, Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, pořádaná od roku 1946, byla tento rok opět tradičně počátkem července. A jako každý rok se stala ostře sledovanou, ať v pozitivním slova smyslu, tak i v tom negativním.
V letní období někdy dostává smartphone zabrat. Na vaší dovolené musí telefon přečkat mnohem náročnější podmínky. Přečtěte si následující tipy a připravte svůj telefon i na tu nejdobrodružnější dovolenou.
Taky se vás dotkla koronavirová krize po finanční stránce? V tom případě pravděpodobně přemýšlíte nad tím, jak rodinný rozpočet trochu “nakopnout”. Naštěstí lze vykonávat rovnou několik prací z domova, pro kterou se rozhodnete vy?
Hledáte efektivní a zároveň chutnou dietu, která vám bude vyhovovat? V současné době je na vzestupu dieta, která tyto podmínky splňuje, jaká?
Jsou přítulní a mazliví, ale také je s nimi velká zábava. Nejlepší čtyřnohý přítel člověka občas předvádí skutečné psí kousky. Podívejte se na ty nejlepší.
Fascinují vás příběhy lidí s všemožnými podivnými chorobami či tělesnými deformacemi? Připadáte si kvůli tomu jako lidské hyeny? Nezoufejte si, podle amerických psychologů to je naprosto normální.
Někdy je to prostě nutné. Tělo přemůžou bakterie a jinak než s pomocí antibiotik se s nimi nezvládnete vypořádat. Předepsaná antibiotika původce nemoci obvykle spolehlivě zničí, ale v našem těle napáchají další škody. Po jejich užívání je tedy třeba myslet i na to, jak tělo dostat zpět do předchozí formy.

Výběr článků

V poslední době se mění seznamovací taktiky žen. Dříve bylo typické, že se přikláněly ke vztahu se starším partnerem. Nyní se karta obrátila a vyhledávají náruče mladíčků. Věkový rozdíl v řádu pár let není nic nevšedního, nicméně láskyplné partnerské pouto mezi čtyřicetiletou ženou a o 10 a více let mladším zajíčkem je pro mnohé na pováženou. Jistě si také pokládáte tu otázku, zda s ním udržíte krok a budete se mu za pár let líbit?
My Little Pony - tato ikonická značka malých, barevných poníků se stala symbolem radosti a přátelství po celém světě. Bez ohledu na váš věk, My Little Pony vám okamžitě získá srdce svou roztomilostí a pozitivní energií. Ponořte se do světa barev, přátelství a dobrodružství My Little Pony a objevte nový způsob, jak obohatit svůj životní styl.

Nepřehlédněte

Správné nakládání s léčivy je důležitá, a přesto tak často opomíjená, součást bezpečné léčby. Patří do toho totiž i zacházení s nepoužitými nebo expirovanými léky. Průzkumy sice ukazují, že se stále více lidí učí odnášet nepoužité a prošlé léky zpátky do lékáren, nicméně to nijak nesnižuje to obrovské množství, které se každoročně vyhodí. Celkový objem se liší stát od státu, kraj od kraje, i město od města. Můžeme ale říct, že průměr evropských zemí bývá mezi 10 a 100 tunami na milion obyvatel ročně. V Česku jsou to každoročně léky za zhruba 4 miliardy korun. Největším problémem ale stále zůstává fakt, že většina léčiv stále ještě končí v odpadech.
Červená řepa je doslova vitaminová bomba. Obsahuje mnoho látek, příznivých pro náš organismus. Může se pyšnit například vysokým obsahem vitamínu C, vitamínu B. Mimo jiné také obsahuje další blahodárné minerály, jako je hořčík, draslík, sodík. Je plná železa a kyseliny listové, a tak se doporučuje i při chudokrevnosti. Také příznivě působí na štítnou žlázu, protože v ní najdeme i jód. A jaké má další skvělé vlastnosti?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek