Úterý , 04. 10. 2022

František

Nela v koučinku: Druhá schůzka s koučkou a moje chyby

Jak probíhá druhý koučink z pohledu klienta? Co uvízne v hlavě po druhém koučování a s čím konkrétně aktuálně Nele Marcela Hlaváčková pomáhá? Co ji učí? O tom bude dnešní článek.
chyby
Je dobrý mít někoho nestrannýho, kdo vám to otevřeně vyloží na stůl.

Jsem Nela a „nedělám chyby“

Máte už panenky protočené pěkně nahoru? Dobře děláte. A teď ruku na srdce… Taky prostě nechcete dělat chyby? Nebo jsem „an island“? Já vím, já vím. Chyby nás posilují. Jediný přípustný citát, který do teď ulehčil mému sebemrskačství a pocitům frustrace z čehokoli, co se nerovná úspěchu je „chyby nás polidšťují“. Dobrej, že?

Seberozvoj zarytého ega

Člověk si může poslouchat a číst o seberozvoji a… nějak nic. Tedy já nic. Aspoň ne dlouhodobě. A ač to píchne, když vás někdo na vaše chyby upozorní (úplně nejlíp na takový ty, kdy si pěkně pohodlně člověk lže do kapsy a odmítá je vidět a sám sobě jimi echt škodí), a když dáte egu čas to pochroustat, je to začátek cesty ke změně. Aspoň já jsem o tom přesvědčená. A tohle tedy Marcela Hlaváčková umí. Raz dva ze mě dostala spoustu věcí.

dům
Ego to časem přechroustá.

Při koučinku se vás prostě ptá a vy úplně nejlíp bez velkýho přemýšlení odpovídáte. A pak se nestačíte divit, co z vás padá. A když tyhle hrůzy vylezou z jeskyně a prokřupou si kolena, dá se s nimi začít pracovat. Konkrétně s každou z nich.

Pěkně pravidelně (to je jedno z mých „au“, na které se tento týden s Marcelou zaměřuju) se teď učím, jak na to. Těmhle křupavejm chlapíkům a ženštinám se právě říká Emoční rovnice. Ty si zatím zcela upřímně netroufám ze sebe tahat sama. Respektive je prostě neslyším, zato Marcely trénované ucho ano, a pak mi je při jejich odsouhlasení pěkně servíruje.

Rozumíme si, nebo ne?

To je mimochodem bod koučinku, který je pro mého vnitřního ubezpečovače supr. Odsouhlasíme si, že si rozumíme. Děláte to? Já totiž jinak moc ne, a pak se často divím, že se dva lidé potkají a po schůzce odchází každý s úplně jiným dojmem i závěrem, pak to vede ke všemu možnému – třeba k vyšumění obchodu, rozchodu v partnerství, nebo se naopak člověk třebas nechá přemluvit dělat věci, které vlastně nechce – jen aby se toho druhého nedotkl (to je taková moje bájo vlastnost a už bych ji snad ani nepotřebovala dál). To nám pak hezky vede i k dalším tématům.

K TÉMATU  Marcela (42): Přeji si adoptovat dítě, ale manžel a děti s tím nesouhlasí
Nela
Dělám chyby, ale nikomu to neříkejte.

Říkal vám někdy někdo tu teorii, kterak my ženy máme v hlavách ty drátky, co se různě vinou a kroutí a odbočují a muži mají uklizené krabičky? Sice tomu nevěřím, protože to zní jako špatné nebo chyba, ale ať pro jistotu předvedu i nějakou tu srovnanou krabičku – určitě vás, kdo o koučinku uvažujete, zajímá jeho průběh a obsah.

Co všechno dělám?

  • Co děláte doma? Vyplňujete v příslušné appce za každý den v týdenní zprávě hlavní události dne. Poté myšlenky a pocity, a přiřazujete jim hodnocení. Co s tím dál zatím nechávám na Marcele.
  • Koučink pro mě zatím začínal zhodnocením aktuálních pocitů spokojenosti ve vše 4 oblastech života: peníze, zdraví, vztahy, práce.
  • Z prvního sezení jsem si odnesla své první Emoční rovnice a snažila se je správně otočit – u dost z nich jsem se netrefila do kýžené podoby… Přišel potutelný úsměv? Jo jo, to jsou ty chyby, ale tyhle jsou za mě vlastně okej, ty jen malinko zabrní a hlavně, nechci si do hlavy dávat něco, co nefunguje, takových věcí tam už je hafec.
  • Máte tedy opravené otočené Emoční rovnice tak, aby je mozek dokázal správně přijmout. A jak já tomu rozumím, je teď už „jen“ potřeba mu je naservírovat na novým, pěkně nablýskaným podnose. To se dělá takzvaným filmováním nebo vizualizací (jak na to se neodvažuju ze své pozice vůbec vysvětlovat, zatím jsem úplný začátečník a sžívám se postupně s metodami a technikami).
  • Čekat můžete i konkrétní koučink tam, kde vás to nejvíc pálí.

Jak se krájí slon

Co jsme řešily konkrétně u mě? Mně je teď prostě 24 hodin na den málo. Marcela ze mě „dostala“, kde jsem neefektivní, kde můžu čas ušetřit a věnovat ho jinému projektu. „Krájíme slona“ pěkně pomalu, aby to hlava byla ochotná vzít jako reálné, a teď to budu zkoušet aplikovat i v praxi. Jak mi to půjde, s tím se vám určitě svěřím.

K TÉMATU  Chlapi přes inzerát jsou legrační! Ale nakonec jsem tam i já našla svého vysněného muže

Bojím se, že to třeba hned první týden nebudou 4 hodiny, že udělám tu hroznou, ohavnou, zelenou věc s příšernou bradavicí na nose – jo, tu CHYBU! Fuj je to! A protože jsem zvyklá fungovat tak, že když dostanu úkol, tak ho za každou cenu splním (kolikrát úúúúplně zbytečně), odvážila jsem se s tím Marcele svěřit. A vida! Ono právě o tohle jde. Vy víte, co potřebujete, já vím, co potřebuju – teď je to prostě víc času. Tak proč ho (ještě) nemám? Asi dělám něco špatně no.

Takže potřebuju někoho, kdo mi s tím pomůže. Pomůže mi se naučit hledat cestu k tomu, co potřebuju. Dotkly jsme se i tématu peněz a naplánovaly první kroky, které povedou k výdělku, na jaký moje hlava uznala, že má nárok. Protože i nerada vystavuju komukoli fakturu (dneska vás budou ty oči bolet, jak jimi rolujete co?), jistě chápete, že zrovna u mě to bude téma výživné a snad ho za ten rok a půl zdolám za vedení mojí koučky Marcely úspěšně.

Závěrem… pro tentokrát

Na závěr bych vám ještě ráda řekla jednu věc, pro mě hodně podstatnou. Možná jsem objevila Ameriku, ale díky druhému koučinku mi došlo, že když máte někoho řekněme nestranného, někoho, u koho víte, že vám říká upřímně věci, co nechcete slyšet, protože je to její práce, je to výhra. Od rodičů, sourozenců i kamarádů by to prý přicházet mělo, ale pro mě by to bylo zahalený celou škálou pocitů, který prostě do upřímný snahy odbetonovat zajetý vzorce nepatří. Takže já se už těším na třetí koučink s mojí Marcelkou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nela v koučinku: Jak to celé začalo

Nela v koučinku: První schůzka s koučkou

Zdroje článku:
https://www.marcelahlavackova.cz/blog
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Navodí příjemnou atmosféru, zahalí domov do úžasné vůně a podpoří relaxaci. Nejen taková kouzla svede aromaterapie, která se stala nedílnou součástí všech milovníků nádherných vůní. Láká aromaterapie i vás? Mrkněte se na pár podrobností, které vás zasvětí do tajů všech jejích podmanivých benefitů.
Po dlouhé a poměrně chladné zimě nám do schránek doputuje každoroční vyúčtování za energie. A mnozí se naprosto zhrozí, jelikož nejen, že musí doplácet, ale doplatek je doslova do nebe volající. V této chvíli nemohou dělat nic jiného než se zavřenými oči šek odeslat, a poté přemýšlet, jak snížit energetickou náročnost rodinného domu. Ono to ostatně není nic těžkého, tipy na několik úsporných opatření vám přinášíme.
Lidé dávají na první dojem. Pokud není zrovna dobrý, automaticky člověka přesouvají do škatulky - s ním se bavit nechci. Velkou měrou se na dobrém prvním dojmu podílí i náš úsměv. Pokud jsou zuby plné kazů, druhého to spíše jenom odpudí. Ano, stáváme se možná trochu povrchními, ale většinou za zkaženými zuby stojí nedostatečná dentální hygiena a to o člověku něco naznačuje.
Modelek je po celém světe velké množství. Jejich konkurence je opravdu vysoká. Do světa reflektorů se ale dostanou jen ty nejlepší. Ovšem co to znamená nejlepší? Nejvyšší? Nejhubenější? Nejkrásnější? Nejmladší? To vše má svůj úhel pohledu. Jsou totiž modelky, jejichž kariéra skončí tak rychle, jak začala, a oproti tomu jsou i takové, které jsou stále žádané i ve věku (nebo právě proto), kdybychom si spíše řekli, že už takové povolání není zcela vhodné.
Nezajímá vás politika? Měla by. Nenechte rozhodovat o své budoucnosti jiné a jděte k urnám. Proč? Politici se přetahují o moc, kterou můžeme dělit na lokální a globální. Uvědomte si, že je důležité, jaký člověk stojí v čele. Manipulátor, nebo někdo rozumný?
Nejspíš většina z vás bude mít zprvu představu jakési houby, za kterou bývá kombucha často mylně považována. Ve skutečnosti se jedná o komplex kvasinek a bakterií, který se nechává působit v čaji, aby vznikl požadovaný nápoj. Jeho léčivé účinky vás jistě oslní. A výhodou je, že si ho můžete klidně sami připravit doma. Tak jdete do toho?
Všichni víme, že současná doba není zrovna dvakrát příhodná. Všechno kolem nás zdražuje, najednou zaplatíme víc nejen na jídle, ale i na energiích či pohonných hmotách, ale výplata zůstává stejná. Doba utrácení tak pomalu mizí v nedohlednu a nám nezbývá nic jiného, než si prostě utáhnout opasky. Na čem se dá alespoň trochu ušetřit? Mrkněte na pár tipů.
Třešně a višně jsou jedny z nejčastěji pěstovaných ovocných stromů na pozemcích a zahradách u rodinných domků. To není překvapivé, protože všechny odrůdy třešní jsou chutné, zdravé a ideální pro konzumaci přímo ze stromu. Stojí za to zjistit, jak tuto rostlinu správně pěstovat a jak vybrat nejlepší odrůdy třešní, které každoročně poskytnou bohatou úrodu. Řekneme vám také, jaká může být cena třešní a kde je nejlépe koupit.
Ve velkých městech je denně potkáváte. Mají kasičky, často prodávají drobné předměty, klíčenky, plyšáky, odznaky. A žádají vás o příspěvek na invalidní vozík pro malou holčičku, nemocné pejsky, nevyléčitelné děti a mnoho dalšího. Jak si ověřit, že opravdu přispíváme tam, kde je to potřeba?

Nepřehlédněte

Události minulých týdnů nás nenechaly chladnými a rozhodli jsme se, že se vydáme dále za poznáním sebe sama. Karanténu jsme zvládli každý po svém, stejně tak jsme si v sobě všichni museli zpracovat strach o sebe i své nejbližší. Nyní je čas se se vším vypořádat. Každý po svém. My zkusili pobyt ve tmě aneb týdenní terapii, kdy se o sobě dozvíte mnohem více, než byste čekali.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek