Domů » Krása a móda » Ideální módní doplněk? Stylové sluneční brýle, které vám budou slušet
Brýle
Sluneční brýle jako důležitý módní doplněk, který zkrášlí outfit. (zdroj foto: pixabay.com)
Krása a móda

Ideální módní doplněk? Stylové sluneční brýle, které vám budou slušet

Myslíte si, že vybrat dokonalé sluneční brýle je poměrně složité? Vsázíte na trendy poslední módy, ale i přesto ne a ne najít ty pravé? Vybírat sluneční brýle podle nových trendů je samozřejmě v pořádku, ovšem nejdůležitější je vzít v úvahu tvar vašeho obličeje. Sluneční brýle vám totiž budou skutečně slušet jedině tehdy, pokud budou ladit k vašim obličejovým proporcím. Poradíme vám, jaké sluneční brýle budou pro vaši tvář ty dokonalé.

Pokaždé jiná a výjimečná

Pro letošek se rozhodně vyplatí poslechnout radu stylistů a „nasyslit“ si několikery sluneční brýle různých stylů, barev i tvarů, které odpovídají těm nejnovějším trendům. Důvod k tomuto kroku je jednoduchý. Díky větší zásobě těchto módních doplňků budete mít lepší možnost vytvářet jedinečné svěží kombinace, s nimiž vždy vyniknete.

Namixujte si proto svou aktuální sbírku slunečních brýlí z klasických, výrazných a netradičních kousků, které snadno sladíte se svým oblečením a doplňky.

Pro neodolatelný vzhled

Pokud chcete maximálně znásobit své charisma a podtrhnout celou image, měly byste pátrat po modelech, které budou ladit k barvě vaší pleti, obličejovým proporcím a účesu. Jen tak budou sluneční brýle slušivou a atraktivní korunou každého outfitu, ale i vás samotné. 

Oblé linie pro hranatý obličej

Hranatý obličej, jehož majitelkou je například Demi Moore nebo Jessica Simpson, je charakteristický svými ostrými rysy, silnou čelistí, hranatou bradou a širokým čelem. Proto, aby celek byl maximálně vyvážený a vaše tvář získala na jemnosti, jsou skvělou volbou asymetrické obruby či modely s oblými liniemi, tedy především oválné a kulaté.

Pro hranatý obličej nejsou vhodné: Hranaté a příliš velké sluneční brýle obdélníkového tvaru.

Výrazné a hranaté tvary pro kulatý obličej

Pokud máte kulatý obličej, stejně jako třeba Drew Barrymore nebo Kate Winslet, který je typický pravidelnými liniemi a zaoblenými, nijak výraznými rysy, pak rozhodně budete potřebovat modely, s nimiž docílíte opticky užší a protáhlejší tváře.

Vyplatí se proto nosit hranaté sluneční brýle, výraznější modely (třeba tzv. kočičí brýle) i s netradičně ozdobenými obrubami. Na škodu nejsou kupodivu ani různé geometrické tvary, které je však nutné vybírat s velkou pečlivostí.

Pro hranatý obličej nejsou vhodné: Kulaté modely (např. lennonky) a brýle větších rozměrů, stejně jako přehnaně extravagantní modely.

Jemné a decentní kousky pro srdcovitý obličej

Majitelky srdcovitého tvaru obličeje, jako například Reese Witherspoon či Heather Graham, mají široké čelo, výraznější lícní kosti a úzkou špičatější bradu. Pro získání na oko dokonalých obličejových proporcí jsou nejlepší decentně zdobené sluneční brýle s kulatými a oválnými obroučky. Perfektní vizáž získáte i se sexy pilotkami, poloobroučky a bezobroučkovými brýlemi.

Pro hranatý obličej nejsou vhodné: Příliš zdobené obroučky (především v horní části), sluneční brýle se širokými obrubami a modely neobvyklých tvarů.

Zdobené i velké obroučky pro obdélníkový obličej

Obdélníkový obličej se vyznačuje úzkou podlouhlou tváří, hranatější bradou a vysoce umístěnými lícními kostmi. K tomuto typu obličeje, který vlastní Liv Tyler nebo Sarah Jessica Parker, nejlépe ladí brýle větších rozměrů i lehce zakulacené modely. Správnou volbou budou rovněž brýle se zajímavě řešenými stranicemi nebo modely, které jsou výrazné v horní části obrub.

Pro obdélníkový obličej nejsou vhodné: Úzké a menší sluneční brýle.

Dokonalé sluneční brýle pro oválný obličej

Máte-li oválný obličej, jímž se pyšní například Jennifer Aniston nebo Uma Thurman, máte obrovskou výhodu. K tomuto typu obličeje, který je poměrně symetrický, se totiž hodí téměř všechny sluneční brýle různých tvarů, stylů i barev. Bát se nemusíte ani experimentů.

Pro hranatý obličej nejsou vhodné: Pouze malé kulaté a rovněž velmi úzké sluneční brýle.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Móda baretů pokračuje. Kupte si francouzský baret nebo si vytvořte svůj originál

Úpletové šaty jsou hitem letošních chladných dnů. Hodí se do práce i na party

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Lucie Dneboská

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře

Zanechte svůj komentář