Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Ideální módní doplněk? Stylové sluneční brýle, které vám budou slušet

Myslíte si, že vybrat dokonalé sluneční brýle je poměrně složité? Vsázíte na trendy poslední módy, ale i přesto ne a ne najít ty pravé? Vybírat sluneční brýle podle nových trendů je samozřejmě v pořádku, ovšem nejdůležitější je vzít v úvahu tvar vašeho obličeje. Sluneční brýle vám totiž budou skutečně slušet jedině tehdy, pokud budou ladit k vašim obličejovým proporcím. Poradíme vám, jaké sluneční brýle budou pro vaši tvář ty dokonalé.
Brýle
Sluneční brýle jako důležitý módní doplněk, který zkrášlí outfit. (zdroj foto: pixabay.com)

18. 09. 2020

18. 09. 2020

Pokaždé jiná a výjimečná

Pro letošek se rozhodně vyplatí poslechnout radu stylistů a „nasyslit“ si několikery sluneční brýle různých stylů, barev i tvarů, které odpovídají těm nejnovějším trendům. Důvod k tomuto kroku je jednoduchý. Díky větší zásobě těchto módních doplňků budete mít lepší možnost vytvářet jedinečné svěží kombinace, s nimiž vždy vyniknete.

Namixujte si proto svou aktuální sbírku slunečních brýlí z klasických, výrazných a netradičních kousků, které snadno sladíte se svým oblečením a doplňky.

Pro neodolatelný vzhled

Pokud chcete maximálně znásobit své charisma a podtrhnout celou image, měly byste pátrat po modelech, které budou ladit k barvě vaší pleti, obličejovým proporcím a účesu. Jen tak budou sluneční brýle slušivou a atraktivní korunou každého outfitu, ale i vás samotné. 

Oblé linie pro hranatý obličej

Hranatý obličej, jehož majitelkou je například Demi Moore nebo Jessica Simpson, je charakteristický svými ostrými rysy, silnou čelistí, hranatou bradou a širokým čelem. Proto, aby celek byl maximálně vyvážený a vaše tvář získala na jemnosti, jsou skvělou volbou asymetrické obruby či modely s oblými liniemi, tedy především oválné a kulaté.

Pro hranatý obličej nejsou vhodné: Hranaté a příliš velké sluneční brýle obdélníkového tvaru.

Výrazné a hranaté tvary pro kulatý obličej

Pokud máte kulatý obličej, stejně jako třeba Drew Barrymore nebo Kate Winslet, který je typický pravidelnými liniemi a zaoblenými, nijak výraznými rysy, pak rozhodně budete potřebovat modely, s nimiž docílíte opticky užší a protáhlejší tváře.

Vyplatí se proto nosit hranaté sluneční brýle, výraznější modely (třeba tzv. kočičí brýle) i s netradičně ozdobenými obrubami. Na škodu nejsou kupodivu ani různé geometrické tvary, které je však nutné vybírat s velkou pečlivostí.

Pro hranatý obličej nejsou vhodné: Kulaté modely (např. lennonky) a brýle větších rozměrů, stejně jako přehnaně extravagantní modely.

K TÉMATU  Jak vybrat nejmódnější dámskou podzimní bundu

Jemné a decentní kousky pro srdcovitý obličej

Majitelky srdcovitého tvaru obličeje, jako například Reese Witherspoon či Heather Graham, mají široké čelo, výraznější lícní kosti a úzkou špičatější bradu. Pro získání na oko dokonalých obličejových proporcí jsou nejlepší decentně zdobené sluneční brýle s kulatými a oválnými obroučky. Perfektní vizáž získáte i se sexy pilotkami, poloobroučky a bezobroučkovými brýlemi.

Pro hranatý obličej nejsou vhodné: Příliš zdobené obroučky (především v horní části), sluneční brýle se širokými obrubami a modely neobvyklých tvarů.

Zdobené i velké obroučky pro obdélníkový obličej

Obdélníkový obličej se vyznačuje úzkou podlouhlou tváří, hranatější bradou a vysoce umístěnými lícními kostmi. K tomuto typu obličeje, který vlastní Liv Tyler nebo Sarah Jessica Parker, nejlépe ladí brýle větších rozměrů i lehce zakulacené modely. Správnou volbou budou rovněž brýle se zajímavě řešenými stranicemi nebo modely, které jsou výrazné v horní části obrub.

Pro obdélníkový obličej nejsou vhodné: Úzké a menší sluneční brýle.

Dokonalé sluneční brýle pro oválný obličej

Máte-li oválný obličej, jímž se pyšní například Jennifer Aniston nebo Uma Thurman, máte obrovskou výhodu. K tomuto typu obličeje, který je poměrně symetrický, se totiž hodí téměř všechny sluneční brýle různých tvarů, stylů i barev. Bát se nemusíte ani experimentů.

Pro hranatý obličej nejsou vhodné: Pouze malé kulaté a rovněž velmi úzké sluneční brýle.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Móda baretů pokračuje. Kupte si francouzský baret nebo si vytvořte svůj originál

Úpletové šaty jsou hitem letošních chladných dnů. Hodí se do práce i na party

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Anorexia nervosa tzv. anorexie je zahalená velkým množstvím stigmat, a třeba právě vás zajímá pravda. Jak nepříjemné je žít v těle anorektika, na kterého se okolí dívá skrz prsty? Uvažování člověka s mentální poruchou není jednoduché, a to včetně člověka trpícího anorexií.
Ne každá z nás se rozplývá nad množstvím výšivek a volánů a girlandami květin. Nebo jste si možná s partnerem právě řekli, že se chcete vzít. Svatba hned! Nečekat rok, nemít svatební horečku a spousty poradkyň či agentur. Nezkoušet si půl roku šaty. Prostě jste se rozhodli a chcete si svůj svatební den užít co nejdříve. Jde to?
Je to tady! Společnost Warner Media oznámila, že hrdinové oblíbeného sitcomu z devadesátek se již v květnu objeví na stanici HBO Max. Co o comebacku legendárních Přátel víme, jak se k němu samotní aktéři vyjádřili, a jak se k tomu postavili tvůrci? Nový projekt je na spadnutí!
Jaro nám klepe na dveře a s ním i módní trendy tohoto roku. Péřové bundy zanedlouho přemístíme do hloubky skříní, naopak vytáhneme lehčí bundičky, které nebude třeba zapínat až ke krku. Abyste však letos okouzlili nejen muže, ale i zástupkyně něžného pohlaví, které jsou na módu často vysazené, zakomponujte do své stávající sbírky vzory. Právě jim se na jaře bude přikládat velký důraz.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek