Úterý , 21. 03. 2023

Radek

Ideální módní doplněk? Stylové sluneční brýle, které vám budou slušet

Myslíte si, že vybrat dokonalé sluneční brýle je poměrně složité? Vsázíte na trendy poslední módy, ale i přesto ne a ne najít ty pravé? Vybírat sluneční brýle podle nových trendů je samozřejmě v pořádku, ovšem nejdůležitější je vzít v úvahu tvar vašeho obličeje. Sluneční brýle vám totiž budou skutečně slušet jedině tehdy, pokud budou ladit k vašim obličejovým proporcím. Poradíme vám, jaké sluneční brýle budou pro vaši tvář ty dokonalé.
Brýle
Sluneční brýle jako důležitý módní doplněk, který zkrášlí outfit. (zdroj foto: pixabay.com)

18. 09. 2020

18. 09. 2020

Pokaždé jiná a výjimečná

Pro letošek se rozhodně vyplatí poslechnout radu stylistů a „nasyslit“ si několikery sluneční brýle různých stylů, barev i tvarů, které odpovídají těm nejnovějším trendům. Důvod k tomuto kroku je jednoduchý. Díky větší zásobě těchto módních doplňků budete mít lepší možnost vytvářet jedinečné svěží kombinace, s nimiž vždy vyniknete.

Namixujte si proto svou aktuální sbírku slunečních brýlí z klasických, výrazných a netradičních kousků, které snadno sladíte se svým oblečením a doplňky.

Pro neodolatelný vzhled

Pokud chcete maximálně znásobit své charisma a podtrhnout celou image, měly byste pátrat po modelech, které budou ladit k barvě vaší pleti, obličejovým proporcím a účesu. Jen tak budou sluneční brýle slušivou a atraktivní korunou každého outfitu, ale i vás samotné. 

Oblé linie pro hranatý obličej

Hranatý obličej, jehož majitelkou je například Demi Moore nebo Jessica Simpson, je charakteristický svými ostrými rysy, silnou čelistí, hranatou bradou a širokým čelem. Proto, aby celek byl maximálně vyvážený a vaše tvář získala na jemnosti, jsou skvělou volbou asymetrické obruby či modely s oblými liniemi, tedy především oválné a kulaté.

Pro hranatý obličej nejsou vhodné: Hranaté a příliš velké sluneční brýle obdélníkového tvaru.

Výrazné a hranaté tvary pro kulatý obličej

Pokud máte kulatý obličej, stejně jako třeba Drew Barrymore nebo Kate Winslet, který je typický pravidelnými liniemi a zaoblenými, nijak výraznými rysy, pak rozhodně budete potřebovat modely, s nimiž docílíte opticky užší a protáhlejší tváře.

Vyplatí se proto nosit hranaté sluneční brýle, výraznější modely (třeba tzv. kočičí brýle) i s netradičně ozdobenými obrubami. Na škodu nejsou kupodivu ani různé geometrické tvary, které je však nutné vybírat s velkou pečlivostí.

Pro hranatý obličej nejsou vhodné: Kulaté modely (např. lennonky) a brýle větších rozměrů, stejně jako přehnaně extravagantní modely.

K TÉMATU  10 zajímavých nápadů, jak využít rohy ve vašem domě

Jemné a decentní kousky pro srdcovitý obličej

Majitelky srdcovitého tvaru obličeje, jako například Reese Witherspoon či Heather Graham, mají široké čelo, výraznější lícní kosti a úzkou špičatější bradu. Pro získání na oko dokonalých obličejových proporcí jsou nejlepší decentně zdobené sluneční brýle s kulatými a oválnými obroučky. Perfektní vizáž získáte i se sexy pilotkami, poloobroučky a bezobroučkovými brýlemi.

Pro hranatý obličej nejsou vhodné: Příliš zdobené obroučky (především v horní části), sluneční brýle se širokými obrubami a modely neobvyklých tvarů.

Zdobené i velké obroučky pro obdélníkový obličej

Obdélníkový obličej se vyznačuje úzkou podlouhlou tváří, hranatější bradou a vysoce umístěnými lícními kostmi. K tomuto typu obličeje, který vlastní Liv Tyler nebo Sarah Jessica Parker, nejlépe ladí brýle větších rozměrů i lehce zakulacené modely. Správnou volbou budou rovněž brýle se zajímavě řešenými stranicemi nebo modely, které jsou výrazné v horní části obrub.

Pro obdélníkový obličej nejsou vhodné: Úzké a menší sluneční brýle.

Dokonalé sluneční brýle pro oválný obličej

Máte-li oválný obličej, jímž se pyšní například Jennifer Aniston nebo Uma Thurman, máte obrovskou výhodu. K tomuto typu obličeje, který je poměrně symetrický, se totiž hodí téměř všechny sluneční brýle různých tvarů, stylů i barev. Bát se nemusíte ani experimentů.

Pro hranatý obličej nejsou vhodné: Pouze malé kulaté a rovněž velmi úzké sluneční brýle.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Móda baretů pokračuje. Kupte si francouzský baret nebo si vytvořte svůj originál

Úpletové šaty jsou hitem letošních chladných dnů. Hodí se do práce i na party

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mandle jsou oblíbené oříšky, které rádi “chroupeme” jen tak třeba u populárního televizního pořadu. Je skvělé, že za ta léta dokázaly nahradit brambůrky klasicky smažené v oleji, které zdraví, na rozdíl od mandlí, zrovna neprospívají. Pokud však máte tak velkou spotřebu, že vaše peněženka při každé úhradě dalšího a dalšího balíčku trpí, nabízí se otázka, zdali si madle nechcete vypěstovat na své zahradě? Odpověď je ano!
Máte něco málo našetřeno a své úspory schováváte pod polštářem doufajíc, že vám je inflace “nesežere”? Bohužel inflace dosáhne i na vaše úspory, které sídlí na běžném účtu. Aby došlo naopak k jejich zhodnocení, vyplatí se je investovat. Do čeho? To je už na vás. Ať už se rozhodnete pro akcie, nemovitosti, dluhopisy nebo pro spořící účet, pomůžou vám knihy o investování, které vás navedou na tu správnou cestu.
Tinktury se v oblasti léčitelství používají už stovky let. Zájem o ně však v souvislosti s nástupem moderní léčby trochu ochladl. Dnes je tomu opět jinak. Naopak se znovu vracíme k přírodě, které mnohdy věříme víc než chemii, do níž vlastně nevidíme. Léčivé tinktury se proto čím dál hlasitěji hlásí o slovo a jedině dobře. Rozhodně mají co nabídnout.
Napájecí zdroj je elektronické zařízení, které v rámci daného výkonu přeměňuje jeden typ elektřiny (nejčastěji střídavé síťové napětí) na jiný (nejčastěji stejnosměrné napětí). Každý zdroj je definován třemi základními parametry charakterizujícími napěťové úrovně a výkony. Jeho úkolem je dodat potřebnou elektrickou energii.
Pokud milujete koupání, a zároveň patříte mezi teplomilce, pak s největší pravděpodobností v období podzimu a zimy trpíte. Příjemné teploty jsou pryč, nemluvě o ledových vodách, do kterých skočí leda stoupenci Wim Hofa. Dobrou zprávou ale je, že příjemné koupání ani s příchodem sychravých dnů zdaleka nemusí končit. Stačí jen vědět, kam zajít – na termální místa, kde se klidně ohřejete i mimo horkou letní sezónu. Takže kam vyrazit?
Umíte si představit kuchyni bez lednice? Lednice a mrazák zkrátka patří k našemu životu. Denně je používáme, snažíme se je mít neustále plné. Na co však zapomínáme, tak je péče o ně. Především o lednici, kterou používáme trochu více než mrazák, bychom měli správně a dostatečně pečovat. Jenom tak dosáhneme správného efektu, který na potraviny lednice má.  
Dítě sice někdy přijde zcela nečekaně, jindy je však součástí plánu, který si dva stanoví. V takovém případě je to mnohdy lepší. Příchod dítěte je vítaným, milým překvapením, nikoliv něčím, co zaskočí a co člověka vede k pohrávání si s myšlenkou, jestli potrat není řešením. Abyste se takovému scénáři vyhnuli, udělejte několik věcí ještě předtím, než začnete dítě plánovat a následně se o něj pokoušet.
O tom, že oddalování usnutí a následný nedostatek spánku způsobuje vystavení modrému světlu, jsme již psali. Ale příčin, které způsobují nespavost, je podstatně víc. Někdo má problém s usínáním, jiní usnou, jako když je do vody hodí, ale pak se vzbudí kolem třetí ráno a znovu usnout se nepodaří. Co s tím?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek