Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

Ideální módní doplněk? Stylové sluneční brýle, které vám budou slušet

Myslíte si, že vybrat dokonalé sluneční brýle je poměrně složité? Vsázíte na trendy poslední módy, ale i přesto ne a ne najít ty pravé? Vybírat sluneční brýle podle nových trendů je samozřejmě v pořádku, ovšem nejdůležitější je vzít v úvahu tvar vašeho obličeje. Sluneční brýle vám totiž budou skutečně slušet jedině tehdy, pokud budou ladit k vašim obličejovým proporcím. Poradíme vám, jaké sluneční brýle budou pro vaši tvář ty dokonalé.
Brýle
Sluneční brýle jako důležitý módní doplněk, který zkrášlí outfit. (zdroj foto: pixabay.com)

18. 09. 2020

18. 09. 2020

Pokaždé jiná a výjimečná

Pro letošek se rozhodně vyplatí poslechnout radu stylistů a „nasyslit“ si několikery sluneční brýle různých stylů, barev i tvarů, které odpovídají těm nejnovějším trendům. Důvod k tomuto kroku je jednoduchý. Díky větší zásobě těchto módních doplňků budete mít lepší možnost vytvářet jedinečné svěží kombinace, s nimiž vždy vyniknete.

Namixujte si proto svou aktuální sbírku slunečních brýlí z klasických, výrazných a netradičních kousků, které snadno sladíte se svým oblečením a doplňky.

Pro neodolatelný vzhled

Pokud chcete maximálně znásobit své charisma a podtrhnout celou image, měly byste pátrat po modelech, které budou ladit k barvě vaší pleti, obličejovým proporcím a účesu. Jen tak budou sluneční brýle slušivou a atraktivní korunou každého outfitu, ale i vás samotné. 

Oblé linie pro hranatý obličej

Hranatý obličej, jehož majitelkou je například Demi Moore nebo Jessica Simpson, je charakteristický svými ostrými rysy, silnou čelistí, hranatou bradou a širokým čelem. Proto, aby celek byl maximálně vyvážený a vaše tvář získala na jemnosti, jsou skvělou volbou asymetrické obruby či modely s oblými liniemi, tedy především oválné a kulaté.

Pro hranatý obličej nejsou vhodné: Hranaté a příliš velké sluneční brýle obdélníkového tvaru.

Výrazné a hranaté tvary pro kulatý obličej

Pokud máte kulatý obličej, stejně jako třeba Drew Barrymore nebo Kate Winslet, který je typický pravidelnými liniemi a zaoblenými, nijak výraznými rysy, pak rozhodně budete potřebovat modely, s nimiž docílíte opticky užší a protáhlejší tváře.

Vyplatí se proto nosit hranaté sluneční brýle, výraznější modely (třeba tzv. kočičí brýle) i s netradičně ozdobenými obrubami. Na škodu nejsou kupodivu ani různé geometrické tvary, které je však nutné vybírat s velkou pečlivostí.

Pro hranatý obličej nejsou vhodné: Kulaté modely (např. lennonky) a brýle větších rozměrů, stejně jako přehnaně extravagantní modely.

K TÉMATU  Prodlužování vlasů aneb vše, co potřebujete vědět

Jemné a decentní kousky pro srdcovitý obličej

Majitelky srdcovitého tvaru obličeje, jako například Reese Witherspoon či Heather Graham, mají široké čelo, výraznější lícní kosti a úzkou špičatější bradu. Pro získání na oko dokonalých obličejových proporcí jsou nejlepší decentně zdobené sluneční brýle s kulatými a oválnými obroučky. Perfektní vizáž získáte i se sexy pilotkami, poloobroučky a bezobroučkovými brýlemi.

Pro hranatý obličej nejsou vhodné: Příliš zdobené obroučky (především v horní části), sluneční brýle se širokými obrubami a modely neobvyklých tvarů.

Zdobené i velké obroučky pro obdélníkový obličej

Obdélníkový obličej se vyznačuje úzkou podlouhlou tváří, hranatější bradou a vysoce umístěnými lícními kostmi. K tomuto typu obličeje, který vlastní Liv Tyler nebo Sarah Jessica Parker, nejlépe ladí brýle větších rozměrů i lehce zakulacené modely. Správnou volbou budou rovněž brýle se zajímavě řešenými stranicemi nebo modely, které jsou výrazné v horní části obrub.

Pro obdélníkový obličej nejsou vhodné: Úzké a menší sluneční brýle.

Dokonalé sluneční brýle pro oválný obličej

Máte-li oválný obličej, jímž se pyšní například Jennifer Aniston nebo Uma Thurman, máte obrovskou výhodu. K tomuto typu obličeje, který je poměrně symetrický, se totiž hodí téměř všechny sluneční brýle různých tvarů, stylů i barev. Bát se nemusíte ani experimentů.

Pro hranatý obličej nejsou vhodné: Pouze malé kulaté a rovněž velmi úzké sluneční brýle.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Móda baretů pokračuje. Kupte si francouzský baret nebo si vytvořte svůj originál

Úpletové šaty jsou hitem letošních chladných dnů. Hodí se do práce i na party

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Kdo by nechtěl být lepší, výkonnější, šťastnější? Existují různé metody, které učí, jak na to. Jednou je to pozitivní myšlení, jež by mělo být tou správnou cestou. Jindy zase mindfulness meditace, co vám pomůže se soustředit na přítomný okamžik a zbaví vás nahromaděného stresu. Za vyzkoušení stojí také služby osobního kouče. Už jste se někdy setkali s termínem neurokoučink? Víte, co se pod ním schovává?
Znáte to: šéf tlačí novými úkoly a vy se snažíte najít odvahu říct NE. Jak však odmítnout šéfa bez rizika a udržet si duševní pohodu? Dnes se zaměříme na praktické strategie, jak elegantně odolat nadměrné pracovní zátěži, zachovat klid a udržet si zdravý životní rytmus.
Máte pocit, že solíte málo? Bez dochucení se jídlo nedá jíst, ale na druhou stranu, sůl nám ve větší míře škodí. Jak najít kompromis?
Úklid šatníku je skvělou příležitostí k vyřazení nenošených a nepadnoucích kousků. Vyhazování oblečení není nikdy snadné, nicméně může to být zvláštně osvobozující zkušenost. Jak ale na to? Více v článku.
Nákup vánočních dárků se často mění v noční můru, každý z členů rodiny totiž obvykle všechno má, nic nepotřebuje a zejména starší lidé zkrátka nic nechtějí a je velmi těžké se jim zavděčit. Také každý rok řešíte tohle dilema? Nevíte, čím potěšit a obdarovat své nejbližší a docházejí vám nápady? Podle čeho vlastně dárky vybírat a opravdu se trefit? Nikdo nechce dát dárek, který nepotěší. Jděte na to letos chytře.
Také umýváte okna léta páně stejně? Máte své vyzkoušené metody, na které nedáte dopustit? Podívali jsme se za vás a vyzkoušeli, co nového lze na trhu najít. Umí toho technologie více než poctivá lidská ruka? Jak probíhal úklid oken?
Akné v těhotenství není nic neobvyklého. Je běžné, že se akné na začátku těhotenství trochu zhoršuje a s postupem času se opět zlepšuje. Pravděpodobným viníkem je nadměrná produkce kožního mazu, ke které dochází, když tělo produkuje větší množství estrogenu. Kožní problém odezní, když se vaše hormonální hladiny vrátí k normálu. Ale teď si řekneme, jak na akné ještě během těhotenství vyzrát.
Zahradní fontány, vodotrysky nebo kašny. Obzvlášť v paprscích slunce vypadá voda krásně, ale stejně tak navodí její podsvícení v noci příjemnou atmosféru. Fontány se liší tvarem i velikostí, dají se pořídit jako celek nebo nechat sestavit přímo na vaší zahradě. Jedno mají ale společné - jejich pohybující se třpytivá voda pro vás bude během relaxování venku stejně uhrančivá, jako táborák během letního večera.
Čeká Vás výlet do zahraničí? Jedete v zimě do Itálie na hory, na exotické Maledivy, nebo pozorovat polární záři na Island? A chcete se cítit bezpečně za všech okolností? Mít jistotu, že když se Vám něco stane, bude Vám zajištěn ten nejlepší komfort a servis, že se o Vás někdo skutečně postará? Pak jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte před cestou udělat, je uzavřít dobré cestovní pojištění. Jakou pojišťovnu si ale vybrat, aby seděla na míru Vašim potřebám, a přitom Vás cestovní pojištění nevyšlo víc než celá vytoužená dovolená? Na to Vám pomůže najít odpověď srovnávač pojištění Yespojisteni.cz.
Bez něj by prostě Štědrý den být nemohl. Malý, vysoký, jedle, borovice, každý si nějaký vánoční stromeček s chutí ozdobí. Jak může stromek vypadat?
Ženské představy o tom, jestli jsme dobré v posteli (v sexu) nebo nikoli, se od těch mužských diametrálně liší. Jestli jste si dosud myslela, že to dokážete při intimních chvilkách pořádně roztočit a partner o vás pěje mezi svými kamarády jen samé chvály, možná že to nebude až tak horké. Probádaly jsem terén a došly k zajímavým závěrům.
Naše domácnost byla po dlouhé roky šťastná a plná smíchu. Vychovali jsme opravdu šikovné děti - a obzvláště manželka se celou dobu snažila tak, že se péče o jejich potřeby stala největším koníčkem. Děti se ale osamostatnily a ona najednou propadla depresím.

Výběr článků

Dnešní doba je zrychlená, spoustu lidí je pod tlakem a pod vlivem stresu. Patříte mezi ty, kteří zažívají stres v každodenním životě? Přáli byste si to jednou provždy vyřešit? A jde to vůbec? V tomto článku si povíme, odkud se stres vlastně bere a taky uvidíte, že je možné s ním jednou provždy skoncovat!
Zase si potřebujete obarvit vlasy, ale návštěva kadeřnického salonu se vám teď do harmonogramu vůbec nehodí? Zkrášlete se v pohodlí domova – a navíc podstatně levněji. Schopnosti prostředků, které skrývá vaše kuchyň, vás prostě nadchnou!
Vztahy jsou komplikovaná věc, o tom není sporu ani pochyb. Zatímco někdy to klape a všechno funguje „jako po másle”, jindy to může váznout. A právě mnohé neshody nebo rozcházející se názory mohou stát za vznikem nevěry.

Nepřehlédněte

V prvním květnovém koučinku se Nela otevřela své koučce Marcele na maximum. Napsala pro vás, jak sezení vnímala, co si díky němu uvědomila a jaké má vlivem koučinku Emočních rovnic výsledky.
Když jsem potkala Petra, strašně se mi líbil a učaroval mi jeho úsměv, nadhled i smysl pro humor. Nikdy jsem ale necítila ty pověstné motýlky v břiše. Všem v okolí se ale líbil, dostal i mé rodiče a všichni si mysleli, že pro mě nemůže být vhodnější partner.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek