Pátek , 27. 05. 2022

Valdemar

Jarní trendy klepou na dveře. Co se bude nosit?

Jaro nám klepe na dveře a s ním i módní trendy tohoto roku. Péřové bundy zanedlouho přemístíme do hloubky skříní, naopak vytáhneme lehčí bundičky, které nebude třeba zapínat až ke krku. Abyste však letos okouzlili nejen muže, ale i zástupkyně něžného pohlaví, které jsou na módu často vysazené, zakomponujte do své stávající sbírky vzory. Právě jim se na jaře bude přikládat velký důraz.
jaro
Jaro klepe na dveře! Jaké budou jeho letošní módní trendy? (foto: 123RF)

Puntíky, proužky, cik-cak vzory

Neutralita a jednobarevnost se letos nosit nebude. A to prakticky v žádném ročním období, nejen na jaře. Pozornost se naopak upne na vzory, a to hlavně na puntíky, proužky, také cik-cak vzory a samozřejmě na geometrické obrazce, které dělají z běžných kousků něco zcela netradičního a moderního.

Při výběru vzorovaných modelů se nemusíte držet zkrátka, jen si poté dejte pozor na jejich kombinování. I když to svádí, kombinace vícero vzorovaných kousků nedopadá dobře. Jak říká nejedna módní stylistka – jedna „opičárna” stačí.

Kůže všude, kam se podíváte

Možná jste už stihli zaregistrovat, že se kožené košile, kalhoty či kožené kabelky těší nemalé popularitě. Mluvíme o jednom z velkých trendů současného století a dá se očekávat, že populární bude nejen na jaře, ale prakticky po celý rok.

V kamenných obchodech i na e-shopech jsou tyto kožené kousky k dostání v řadě barvách. Doporučujeme sáhnout hlavně po neutralitě, a to po černé košili, khaki kabelce nebo cihlově hnědých kalhotách, které hezky zkombinujete s dámskými kozačkami. Zmiňované košile se zase hezky hodí k džínům a teniskám Adidas.

Třásně jako z dalekého východu

Chtěli jste se někdy stát kovboji? Milovali jste jako malí třásně, které se hýbaly při chůzi či při jiném typu pohybu? Možná vám bylo líto, že se takové kousky nenosí. Nyní ale módní stylisté hlásí opak – třásně jako netradiční prvek dámského batohu, bund nebo vyšších kozaček mají na jaro zelenou!

Mnozí stylisté se shodují na tom, že se třásně dostanou i do léta, ne-li zůstanou in až do příští sezony. Ať už tomu tak bude nebo ne, nyní bychom se měli doslova zaplavit kratšími i delšími aplikacemi.

Veri Peri, na scénu!

A nesmíme zapomenout zmínit barvu, která bude hrát nejen na jaro, ale po celý rok prim. Mluvíme o odstínu roku, kterým je Veri Peri. Tato netradiční fialová by měla být v šatníku nejedné královny módy. Může být na Skechers obuvi, oblíbených letních šatech nebo populární halence, kterou poté hezky zkombinujete s krémovými, černými i hnědými kalhotami.

K TÉMATUNakupování v sekáčích: Proč bychom nákup z druhé ruky měli preferovat?

I když mluvíme o výraznějším odstínu, který se možná nemusí na první pohled zamlouvat milovníkům konzervativní módy, zakomponujte do outfitu alespoň drobnosti této barvy. Co třeba elegantní náušnice ve fialovém odstínu?

Kožené detaily ovládnou módní svět

Už bylo zmíněno, že kůže bude materiálem roku. Řeč však byla hlavně o oblečení, které je z kůže vyrobeno. Na posledních módních přehlídkách jste si však mohli všimnout, že tento nadčasový materiál bude zpestřovat oblečení i jinak – jen drobně. Zatímco na kabátech se budou nacházet kožené lemy a kapsy, dokonce dětské boty budou ozdobeny koženými kytičkami nebo jinými motivy.

Pokud jste tedy doposud nebyli fanoušky kůže jako materiálu, možná vám v této střídmější podobě přijde sympatická. Jemné použití kůže dodává mnoha kouskům oblečením neotřelý šmrnc a zcela jinou, elegantnější podobu.

Mini a mikro jsou zpět

Vzpomínáte si na devadesátá léta, ve kterých se nosilo všechno mini a mikro? Mini sukně, mikro šaty – oblečení sahající těsně pod ženské pozadí. Přesně tyto modely, které se pohybují na hraně slušnosti a stylu, se na jaro dostanou do popředí. I když se jedná o něco, co dává módě zase trochu jiný rozměr, nad tímto jediným comebackem trochu kroutíme hlavou.

Co na něj říkáte vy?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Že nám po probdělé noci nebývá úplně fajn, víme zřejmě všichni. Když se takových nocí zopakuje hned několik, naše energie během dne rapidně klesá. To však není jediným nepříjemným efektem nedostatku spánku. Tento stav se na našem těle odráží v mnoha ohledech.
Že gejši jsou neoddělitelně spojené s Japonskem ví mnoho těch, kteří se alespoň trochu zajímají o kulturu a svět obecně. Také se ví, že hlavním úkolem gejš bylo především pobavit své klienty tancem, zpěvem, čajovým obřadem, konverzací a dalším programem nezbytným pro kulturní a zajímavou zábavu. O prostituci se v souvislosti s gejšami téměř nedá hovořit.
Nežijeme v Kalifornii ani v jiné lokalitě, kde sluníčko intenzivně hřeje po celý rok a zelenina či ovoce má několikero sklizní. Čtyři roční období znamenají mimo jiné přizpůsobit své tělo a jeho režim na počasí, které přijde. Na podzim byste se tedy neměla stravovat stejně jako v létě, kdy je tělo dobré spíš ochladit. Co udělá vašemu organismu dobře na podzim?
PLC House je rodinný dům v argentinském Villa Allende. Byl navržen čistě a lineárně, s ohledem na praktičnost, úspornnost a flexibilitu. Tři ložnice, každá s vlastní koupelnou, prostorný prosklený obývací pokoj s výhledem ven na terasu a vzrostlé stromy. To vše na jednom jediném patře. Není nádherný?
Doba koronavirová z nás udělala `domácí` sportovce. Kupujeme si švihadla, činky, jógamatky, rotopedy, ale hlavně běžecké pásy. Na většinu z nich se ještě před půl rokem čekalo několik měsíců. Ale který je ten správný přímo pro vás? Na co byste měla klást při jeho výběru důraz? Cena rozhodně není ten nejdůležitější faktor, kterým byste se měli řídit, je jich mnohem víc.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek