Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

Pečujete o své brýle správně? Některé návyky mohou ohrozit váš zrak

Záleží nám na tom, jak se cítíme. Chceme vypadat stylově a šik za všech okolností a občas kvůli tomu děláme i věci, které nám ve skutečnosti tak úplně neprospívají. Nevěříte? Pokud nosíte brýle, nejspíš právě teď nastal čas na přehodnocení některých vašich návyků.
brýle
Zdroj obrázku: {tryam} / Shutterstock.com

Jak být originální za všech okolností

Ale nenechte se mýlit. I když to vypadá, že takové brýle platí spíše za „nudné patrony,“ nemusí to mu tak být, pokud vsadíte na jejich správný výběr. V módě jsou například oblíbené geometrické tvary nebo nevšední barvy – například zlatá, bordó či fialová.

Vsadit lze na široké obruby ale i jemné a éterické provedení. Vybírat můžete podle tvaru obličeje nebo podle toho, jak chcete v brýlích vypadat. Zajímají vás nejnovější trendy? Vyberte si své brýle u specialistů eyerim collection, kde jim dokonale rozumí a vždy vám nabídnou to nejlepší. Je však velmi důležité se o brýle starat a vyhýbat se možným zlozvykům.

Zjistěte, jestli neděláte také…

Mnoho zlozvyků si totiž osvojíme zcela nevědomky, třeba při sledování televize (a našich oblíbených herců a hereček). Chyb, kterých se díky tomu při manipulaci s brýlemi dopouštíme, je ovšem ve skutečnosti celá řada.

Pamatujete ještě na rádoby moderní manažerské fotografie, na nichž si fešné slečny zamyšleně okusují jednu nožičku brýlí a tváří se u toho všelijak? Šlo naštěstí jen o relativně pomíjivou módu, na níž se rychle zapomnělo. Jiné módní nešvary však přetrvávají.

A o jaké jde?

  • Zásadně brýle sundáváme jen jednou rukou, protože to vypadá šik.
  • Nedáváme si pozor na to, jak je čistíme a kam je odkládáme.
  • Nosíme brýle na čele nebo na šňůrce okolo krku.

Možná to na první pohled nevypadá na nijak závažné prohřešky, ovšem opak je pravdou. A čím tyto zlozvyky nahradit?

Brýle šetří zdraví vašich očí ale může sloužit i jako módní doplněk
Zdroj obrázku: {Vasin Lee} / Shutterstock.com

Manipulace jednou rukou je jednou provždy zakázána

Jde o techniku, kterou nás naučily hollywoodské filmy. Znáte to. Filmová star sundá brýle jen tak napůl, svůdně mrkne a pokračuje dál. Deformaci jejich obrub přitom nijak neřeší – a to je právě špatně. Nožičku brýlí, která stále drží za uchem, je totiž nutné lehce vyhnout. A odtud je už jen krůček k jejímu trvalému ohnutí. A čím častěji tento pohyb používáme, tím více poškození brýlí prohlubujeme.

K TÉMATUMódní pravidla, díky kterým zazáříte! Co pořídit do šatníku?

A jak tedy dioptrické brýle sundávat správně? Uchopte je ve střední části – tedy v místě, kde se dotýkají nosu, a lehce potáhněte dopředu. Alternativou je pak uchopení jejich hran oběma rukama.

Opravdu se vyplatí tyto triky naučit. Ve hře totiž není jen samotné poškození brýlí, ale také vaše zdraví. Jakmile se naruší konstrukce obrouček nebo dojde k poškození jejich vnitřní struktury, osa oka se vzhledem k brýlovým sklům snadno vychýlí do strany. Nebudete tedy mít tak ostrý zrak jako předtím, navíc se může vaše oční vada postupně zhoršovat, a to právě vlivem nedokonalé korekce prostřednictvím brýlí.

Brýle mějte vždy na obličeji nebo v pouzdře

Další samostatnou kapitolou je manipulace s brýlemi ve chvíli, kdy je nepoužíváme. Své prsteny a další drahé šperky jsme také zvyklí odkládat na přesně stanovené místo, tak proč si na totéž nedáváme pozor i u brýlí? Opět tu hrají roli „odkoukané návyky.“ Vždyť brýle na čele vypadají tak sexy. A jejich zavěšení na šňůrce nám zase šetři mnohdy tak cenný čas.

To vše je však platné jen do doby, než brýle svou neopatrností jakkoliv poškodíme. Pak jdou veškeré časové úspory stranou a přichází tvrdá realita v podobě drahé opravy nebo rovnou nákupu nové pomůcky.

Pořiďte si proto k brýlím zároveň i odolné pouzdro a noste ho všude s sebou. A pokud už je opravdu musíte odložit, pak vždy na složené nožičky – nikdy na skla brýlí! I povrch, který vám na první pohled připadá dokonale hladký, by je totiž mohl poškrábat. A to byste zcela jistě nechtěli.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tento měsíc rozhodne. Pandemie dosáhla v Česku dalšího vrcholu a téměř zastavila život. Děti opět zůstaly doma a školy se zcela uzavřely. Jenže i mezi nimi nejmenšími přibývá nemocných. Jejich obranyschopnost je oslabená. Chybí jí přirozené podněty a dlouhá zima vyčerpala zásoby vitaminů. Nelze se tak divit, že přibývá také dětských pacientů.
Sladkou chuť snad všichni milujeme už od dětství a většině z nás taková slabost zůstala až do dospělosti. Každý z nás pak po sladkém saháme z různých důvodů. Někdy je za tím jen zrádný okamžik, kdy nás honí mlsná, jindy si tím potřebujeme spravit náladu. Ať už si to chceme přiznat nebo ne, cukr našemu zdraví škodí. Dá se na sladké vůbec zapomenout, a jak ho můžeme vyřadit ze života úplně? Na to se právě teď podíváme.
Pojem alternativní bydlení nemusí znamenat nepohodlí a nečistotu. Hlavní je mít k dispozici pozemek, a skutečně příjemný domov se pak dá vytvořit v přepravním kontejneru, lesní chalupě nebo mobilheimu. Záleží na způsobu provedení. Tyhle ukázky vás přesvědčí, že alespoň jako letní chalupu je co závidět. I v malém prostoru se dají vykouzlit divy. Nevěříte?
I když je pouze otázkou, jestli se v létě dostaneme k vodě, na koupaliště nebo na dovolenou, neznamená to, že bychom měli přestat pracovat na své postavě. Štíhlá figura nám dodává sebevědomí, což je v dnešní době velmi důležité. Pokud vás však nebaví klasický běh, stojí za zvážení pilates.  
Každá žena se chce líbit. Některé z nás sází na přírodní krásu, jiné se snaží zdokonalit pomocí různých řasenek, očních stínů, make-upu apod. Když se ale vydáme do obchodu, často tam bezradně stojíme před regálem a nevíme, co si vlastně vybrat. S tím je teď ale konec. Přečtěte si následující řádky a příště půjdete najisto.

Nepřehlédněte

Pandemie se rychle šíří. Čísla nemocných stoupají, proto byste neměli na nic čekat a podpořit svou imunitu. Nikdy totiž nevíte, kdy a kde se s nemocným můžete setkat. Abyste měli dobře fungující obranyschopnost, musíte mít ve formě střeva. K tomu vám pomohou probiotika. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček doplňků stravy Naturevia, ve kterém najdete kvalitní přípravky pro celou rodinu.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek