Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Pečujete o své brýle správně? Některé návyky mohou ohrozit váš zrak

Záleží nám na tom, jak se cítíme. Chceme vypadat stylově a šik za všech okolností a občas kvůli tomu děláme i věci, které nám ve skutečnosti tak úplně neprospívají. Nevěříte? Pokud nosíte brýle, nejspíš právě teď nastal čas na přehodnocení některých vašich návyků.
brýle
Zdroj obrázku: {tryam} / Shutterstock.com

Jak být originální za všech okolností

Ale nenechte se mýlit. I když to vypadá, že takové brýle platí spíše za „nudné patrony,“ nemusí to mu tak být, pokud vsadíte na jejich správný výběr. V módě jsou například oblíbené geometrické tvary nebo nevšední barvy – například zlatá, bordó či fialová.

Vsadit lze na široké obruby ale i jemné a éterické provedení. Vybírat můžete podle tvaru obličeje nebo podle toho, jak chcete v brýlích vypadat. Zajímají vás nejnovější trendy? Vyberte si své brýle u specialistů eyerim collection, kde jim dokonale rozumí a vždy vám nabídnou to nejlepší. Je však velmi důležité se o brýle starat a vyhýbat se možným zlozvykům.

Zjistěte, jestli neděláte také…

Mnoho zlozvyků si totiž osvojíme zcela nevědomky, třeba při sledování televize (a našich oblíbených herců a hereček). Chyb, kterých se díky tomu při manipulaci s brýlemi dopouštíme, je ovšem ve skutečnosti celá řada.

Pamatujete ještě na rádoby moderní manažerské fotografie, na nichž si fešné slečny zamyšleně okusují jednu nožičku brýlí a tváří se u toho všelijak? Šlo naštěstí jen o relativně pomíjivou módu, na níž se rychle zapomnělo. Jiné módní nešvary však přetrvávají.

A o jaké jde?

  • Zásadně brýle sundáváme jen jednou rukou, protože to vypadá šik.
  • Nedáváme si pozor na to, jak je čistíme a kam je odkládáme.
  • Nosíme brýle na čele nebo na šňůrce okolo krku.

Možná to na první pohled nevypadá na nijak závažné prohřešky, ovšem opak je pravdou. A čím tyto zlozvyky nahradit?

Brýle šetří zdraví vašich očí ale může sloužit i jako módní doplněk
Zdroj obrázku: {Vasin Lee} / Shutterstock.com

Manipulace jednou rukou je jednou provždy zakázána

Jde o techniku, kterou nás naučily hollywoodské filmy. Znáte to. Filmová star sundá brýle jen tak napůl, svůdně mrkne a pokračuje dál. Deformaci jejich obrub přitom nijak neřeší – a to je právě špatně. Nožičku brýlí, která stále drží za uchem, je totiž nutné lehce vyhnout. A odtud je už jen krůček k jejímu trvalému ohnutí. A čím častěji tento pohyb používáme, tím více poškození brýlí prohlubujeme.

K TÉMATU  Jak bude vypadat vybraná rtěnka právě na vás? Můžete vyzkoušet před nákupem. Změní virtuální zrcadla způsob nakupování v e-shopech?

A jak tedy dioptrické brýle sundávat správně? Uchopte je ve střední části – tedy v místě, kde se dotýkají nosu, a lehce potáhněte dopředu. Alternativou je pak uchopení jejich hran oběma rukama.

Opravdu se vyplatí tyto triky naučit. Ve hře totiž není jen samotné poškození brýlí, ale také vaše zdraví. Jakmile se naruší konstrukce obrouček nebo dojde k poškození jejich vnitřní struktury, osa oka se vzhledem k brýlovým sklům snadno vychýlí do strany. Nebudete tedy mít tak ostrý zrak jako předtím, navíc se může vaše oční vada postupně zhoršovat, a to právě vlivem nedokonalé korekce prostřednictvím brýlí.

Brýle mějte vždy na obličeji nebo v pouzdře

Další samostatnou kapitolou je manipulace s brýlemi ve chvíli, kdy je nepoužíváme. Své prsteny a další drahé šperky jsme také zvyklí odkládat na přesně stanovené místo, tak proč si na totéž nedáváme pozor i u brýlí? Opět tu hrají roli „odkoukané návyky.“ Vždyť brýle na čele vypadají tak sexy. A jejich zavěšení na šňůrce nám zase šetři mnohdy tak cenný čas.

To vše je však platné jen do doby, než brýle svou neopatrností jakkoliv poškodíme. Pak jdou veškeré časové úspory stranou a přichází tvrdá realita v podobě drahé opravy nebo rovnou nákupu nové pomůcky.

Pořiďte si proto k brýlím zároveň i odolné pouzdro a noste ho všude s sebou. A pokud už je opravdu musíte odložit, pak vždy na složené nožičky – nikdy na skla brýlí! I povrch, který vám na první pohled připadá dokonale hladký, by je totiž mohl poškrábat. A to byste zcela jistě nechtěli.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Datum 26.8. 2022 se vryje do paměti spoustě z nás. Ten den totiž náš svět navždy opustila oblíbená zpěvačka, herečka, moderátorka i textařka Hana Zagorová. Pojďme na ni společně zavzpomínat a připomenout si její kariéru i osobní život. Ne vždy byl totiž její život procházkou růžovým sadem, ale přesto jsme na její tváři vždy mohli spatřit úsměv.
Praní prádla je každotýdenní činnost, ke které se musí přistoupit. Koše totiž začínají přetékávat a člověk najednou nemá, co na sebe. Je proto klíčové, abychom našemu použitému oblečení zase vdechli nový život. Jenže jak k praní prádla přistupovat? 
Bohužel to vypadá, že roušky hned tak neodložíme. Budou s námi minimálně celou zimu a nezbývá než doufat, že s příchodem jarního sluníčka koronavirus oslabí. I pak však asi budou povinné ve vnitřních prostorách, nebo třeba v hromadné dopravě. Cena jednorázové roušky není nijak závratná, ale když máte čtyřčlennou rodinu, v peněžence už to poznáte. Roušky si však naštěstí můžete ušít také doma. A nepotřebujete k tomu ani šicí stroj. V našem dnešním článku prozradíme, jak na to.

Nepřehlédněte

Postel ukrytá v knihovně nebo sedačka, která se sama přestaví na palandu. Chytré a praktické řešení prostoru doma nabízí originální nábytek budoucnosti. Tyto nápady ale nepůsobí jen jako snaha o získání prostoru za každou cenu. Mnohá řešení jsou vysoce praktická z důvodu účelnosti, jako zasouvací botník pod schody do patra.
Každý nenávidí uklízení, ale každý miluje čistý dům. Existuje nejlepší způsob, jak rychle vyčistit dům? Většina nováčků v uklízení si není jistá, zda by měli nejprve vysát prach nebo vysát. Mají nejdříve uklidit kuchyň, nebo koupelnu? Je spoustu nezodpovězených otázek, co se úklidu týče.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek