Pátek , 09. 06. 2023

Stanislava

Zvětšení prsou vlastním tukem: Vše, co potřebujete o lipofillingu vědět

Pokrok medicíny je neskutečný a těžko bychom si kdysi mohli představit, že i z malých prsou se dají vykouzlit vysněné trojky, a to vše pomocí silikonových implantátů. Ovšem věděli jste, že zvětšit prsa se dají i pomocí vlastního tuku, který většině z nás přebývá na jistých partiích? To zní jako výhra po všech stránkách!
lipofilling
Zvětšit poprsí se dá i vlastním tukem. Tato metoda čím dál víc získává na popularitě.

16. 11. 2022

Co je lipofilling?

Termín lipofilling představuje aplikaci vlastního tuku do míst, která chceme upravit. Lipofilling prsou tedy znamená nahrazení tradičních prsních implantátů vlastním tukem. Jedná se o operační zákrok, při kterém dochází k odebrání tuku z nežádoucích partií, následně je tento tuk aplikován do prsou za účelem jejich zvětšení.

Jak lipofilling probíhá?

Zvětšení nebo zpevnění prsou je provedeno vlastním tukem a kmenovými buňkami, které se běžně nachází v kostní dřeni nebo tukové tkáni. Tam, kde je tuku nejvíce (zpravidla se jedná o břicho, stehna, hýždě nebo boky) se provede liposukce. Tuk se poté speciálně upravuje v laboratoři. Tato metoda je velmi oblíbená především díky funkci kmenových buněk, které jsou známé tím, že poškozené tkáně rychle obnoví. Mimoto mají kmenové buňky schopnost přeměny – mění se na buňky svalů, kostí či nervové a tukové tkáně.

Krok 1

Prvním krokem k vysněnému poprsí je konzultace s plastickým chirurgem. Během této schůzky je pacientce blíže vysvětlena metoda lipofillingu. Lékař také posoudí, zda je vůbec představa pacientky možná. V závislosti na výběru kliniky musí pacientka podstoupit klasické předoperační vyšetření u svého lékaře – kliniky operaci provádí v celkové či lokální anestezii. Několik týdnů před operací je pacientce také doporučeno výrazně omezit kouření a na čas vysadit léky zvyšující krvácivost.

Krok 2

V případě, že všechny předoperační výsledky jsou v pořádku, provede se předem naplánovaný zákrok. Během něho dochází k odebrání přebytečného tuku z míst, na nichž se předem pacientka a lékař domluvili, a následně po jeho úpravě jej může lékař aplikovat do prsou. Celý zákrok trvá v rozmezí 4 až 6 hodin.

operace
Během zákroku dochází k odebrání tuku z nežádoucích partií a jeho následném aplikování do prsou.

Krok 3

Jakmile je operace hotová, pacientka je převezena na pokoj, kde je stále pod dohledem zdravotnického personálu a monitorována přístroji. Prsa jsou zafixována širokými pásky. V případě zákroku v lokální anestezii může pacientka domů ještě v ten samý den. V případě celkové anestezie je propuštěna až den po zákroku.

K TÉMATU  Přírodní maska na vlasy pro kvalitní péči

Jak o prsa po zákroku pečovat?

Je zřejmé, že prsa budou po zákroku citlivější, ovšem v žádném případě se nesmí chladit či masírovat. Není zapotřebí ani speciální elastická bandáž a podprsenka, která by prsa stahovala. Pacientka by se měla dva měsíce vyhýbat náročnějším fyzickým aktivitám a rozhodně by si na prsa neměla lehat. Svůj konečný tvar prsa získají klidně až po půl roce, kdy se aplikovaný tuk ustálí.

Kolik lipofilling stojí?

Cenu lipofillingu si každá klinika určuje sama. V průměru ale počítejte kolem 65 tisíc korun, kdy tato cena zahrnuje jak počáteční konzultaci, tak různá vyšetření.

krása
Cena lipofillingu se přibližuje cenám za operaci se silikonovými implantáty

Jak dlouho lipofilling vydrží?

Zvětšení prsou vlastním tukem vydrží navždy. Je třeba však počítat, že část tuku se během prvních pár měsíců vstřebá, je tedy možná jeho překorigace (doplnění).

Pro koho je lipofilling vhodný?

Vzhledem k tomu, že část tuku se po aplikaci vstřebává do těla, zvětšení prsou je tedy možné jen o jednu, maximálně dvě velikosti. Velmi štíhlé ženy, které chtějí zvětšit svá ňadra z velikosti jedna na velikost tři, musí volit zvětšení prsou pomocí implantátů – bez většího množství podkožního tuku není lipofilling pro štíhlou ženu možný. Lipofilling je oblíbený zejména u žen, které chtějí poprsí spíše zpevnit nebo vytvarovat do lepších tvarů.

Výhody lipofillingu

  1. Mezi nejpřednější výhody této metody patří fakt, že do těla není aplikována žádná chemie, žádná cizí tělesa v podobě implantátů. 
  2. Další velkou výhodou je, že se pacientka vyhne nežádoucím průvodním jevům, kdy tělo silikonové implantáty nemusí přijmout. V některých případech u aplikace implantátů dochází například ke kapsulaci, asymetrii, výskytu seromů, vrásnění a podobně. Aplikace vlastního tuku a kmenových buněk tato rizika nenese.
  3. Lipofilling je také oblíbenou metodou už jen z toho důvodu, že pacientka po aplikaci nemá žádné jizvy. Tuková tkáň se do prsou vstřikuje pomocí injekční jehly, po zákroku zůstává pouze vpich, který se během několika dní ztratí.
  4. Po lipofillingu se pacientka zotavuje mnohem rychleji než po klasické plastice prsou. Zákrok a následná léčba je také méně bolestivá.
K TÉMATU  Horoskop krásy a duševního zdraví na víkend 20. - 21. 10. 2018. Nenechte se rozhodit ochlazením a vyrazte se projít!
lipofilling
Lipofilling není vhodný pro velmi štíhlé ženy.

Nevýhody lipofillingu

  1. Lipofilling je operace jako každá druhá, je tedy nutné počítat s možnými nežádoucími účinky jako je vznik tukových nekróz, kalcifikací či olejových cyst.
  2. Mezi další nevýhody je přeplnění tukem nebo naopak vyplnění malým množstvím tuku. V takovém případě je nutná další aplikace.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vyzkoušejte cviky, které vám zajistí krásná prsa

Ze života: Jak jsem musela na biopsii prsu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnes, v době nových přístupů k výživě, se na pohanku začalo pohlížet jako na superpotravinu která dokáže se zdraví člověka dělat naprosté divy! Obsahuje totiž mikroživiny, vitamíny, je to výborný zdroj vlákniny a obsahuje sacharidy s nízkým glykemickým indexem. Proč se do jídel s pohankou pustit a jak ji můžete připravovat vám poradíme v článku.
Napájecí zdroj je elektronické zařízení, které v rámci daného výkonu přeměňuje jeden typ elektřiny (nejčastěji střídavé síťové napětí) na jiný (nejčastěji stejnosměrné napětí). Každý zdroj je definován třemi základními parametry charakterizujícími napěťové úrovně a výkony. Jeho úkolem je dodat potřebnou elektrickou energii.
V posledních letech jsou stále populárnější hesla jako speed hiking nebo fast hiking. Oblečení, obuv a vybavení určené pro tyto aktivity se objevují v kolekcích nejznámějších výrobců. Co to ale je a co to obnáší? Zveme vás k přečtení krátkého článku na toto téma.
Situace je kritická. Místo toho, aby děti zamířily do lavic, zůstávají dál doma. Uzavřené jsou kompletně nejen základní školy, ale nově i ty speciální a mateřské. Přesto počet nemocných mezi nejmenšími v posledních dnech roste. Je tak nejvyšší čas začít posilovat jejich obranyschopnost. Soutěžte proto s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia s oceněným vitaminem D a probiotiky, které podpoří jejich imunitu.
Krásné a dobře upravené vlasy bez ohledu na povětrnostní podmínky a roční období – to je sen každé ženy. Zvláště v dnešní době není vždy možné využívat služby kadeřnických salonů. Proto stojí za to vybavit se doma speciálními přístroji, kterými svým vlasům dodáte zcela nový vzhled. K takovým patří právě žehlička na vlasy. Víte ale, jak vybrat tu správnou?
Moderní koupelny, to je hlavně čistota a jednoduchost, vkusně sladěné barvy a imitace dřeva nebo kamene. Přednost mají zemité tóny, jako hnědá, béžová nebo šedá. Skvěle vypadají i prosklené sprchové kouty. Je pravda, že v koupelně netrávíme tolik času, jako v obývacím pokoji nebo kuchyni, je ale nepostradatelným místem, kde chceme relaxovat a užít si klid. I proto by měla být koupelna pěkně útulná.
Anorexia nervosa tzv. anorexie je zahalená velkým množstvím stigmat, a třeba právě vás zajímá pravda. Jak nepříjemné je žít v těle anorektika, na kterého se okolí dívá skrz prsty? Uvažování člověka s mentální poruchou není jednoduché, a to včetně člověka trpícího anorexií.
Někdy není času nazbyt – v práci fofr, doma lítačka, člověk si pomalu ani nesedne. Ale jíst se musí, zvlášť když nechcete zbytečně utrácet za oběd v restauraci. Nechte si poradit a odložte při tom předsudky stranou. Rychlý oběd totiž může být i velmi zdravý a plnohodnotný. Dokonce se může stát, že rychlé recepty se ve vaší kuchyni usadí už napořád. Pusťte se s námi do vaření a uvidíte, že manžela a děti už ani nebudete muset přesvědčovat. Tak co, už zapínáte plotnu?

Nepřehlédněte

Kočka cejlonská je nejmenší kočka na světě. Tento ohrožený druh žije pouze na jihu Indie a ostrově Srí Lanka. Kvůli náročnosti chovu můžete tohle zvířátko spatřit u nás pouze v Zoo Liberec a Zoo Ostrava. Malý noční predátor je ztělesněná roztomilost! Posuďte samy.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek