Pondělí , 28. 11. 2022

René

Zvětšení prsou vlastním tukem: Vše, co potřebujete o lipofillingu vědět

Pokrok medicíny je neskutečný a těžko bychom si kdysi mohli představit, že i z malých prsou se dají vykouzlit vysněné trojky, a to vše pomocí silikonových implantátů. Ovšem věděli jste, že zvětšit prsa se dají i pomocí vlastního tuku, který většině z nás přebývá na jistých partiích? To zní jako výhra po všech stránkách!
lipofilling
Zvětšit poprsí se dá i vlastním tukem. Tato metoda čím dál víc získává na popularitě.

16. 11. 2022

Co je lipofilling?

Termín lipofilling představuje aplikaci vlastního tuku do míst, která chceme upravit. Lipofilling prsou tedy znamená nahrazení tradičních prsních implantátů vlastním tukem. Jedná se o operační zákrok, při kterém dochází k odebrání tuku z nežádoucích partií, následně je tento tuk aplikován do prsou za účelem jejich zvětšení.

Jak lipofilling probíhá?

Zvětšení nebo zpevnění prsou je provedeno vlastním tukem a kmenovými buňkami, které se běžně nachází v kostní dřeni nebo tukové tkáni. Tam, kde je tuku nejvíce (zpravidla se jedná o břicho, stehna, hýždě nebo boky) se provede liposukce. Tuk se poté speciálně upravuje v laboratoři. Tato metoda je velmi oblíbená především díky funkci kmenových buněk, které jsou známé tím, že poškozené tkáně rychle obnoví. Mimoto mají kmenové buňky schopnost přeměny – mění se na buňky svalů, kostí či nervové a tukové tkáně.

Krok 1

Prvním krokem k vysněnému poprsí je konzultace s plastickým chirurgem. Během této schůzky je pacientce blíže vysvětlena metoda lipofillingu. Lékař také posoudí, zda je vůbec představa pacientky možná. V závislosti na výběru kliniky musí pacientka podstoupit klasické předoperační vyšetření u svého lékaře – kliniky operaci provádí v celkové či lokální anestezii. Několik týdnů před operací je pacientce také doporučeno výrazně omezit kouření a na čas vysadit léky zvyšující krvácivost.

Krok 2

V případě, že všechny předoperační výsledky jsou v pořádku, provede se předem naplánovaný zákrok. Během něho dochází k odebrání přebytečného tuku z míst, na nichž se předem pacientka a lékař domluvili, a následně po jeho úpravě jej může lékař aplikovat do prsou. Celý zákrok trvá v rozmezí 4 až 6 hodin.

operace
Během zákroku dochází k odebrání tuku z nežádoucích partií a jeho následném aplikování do prsou.

Krok 3

Jakmile je operace hotová, pacientka je převezena na pokoj, kde je stále pod dohledem zdravotnického personálu a monitorována přístroji. Prsa jsou zafixována širokými pásky. V případě zákroku v lokální anestezii může pacientka domů ještě v ten samý den. V případě celkové anestezie je propuštěna až den po zákroku.

K TÉMATU  Recept na domácí krémové mýdlo na depilaci s protizánětlivým účinkem

Jak o prsa po zákroku pečovat?

Je zřejmé, že prsa budou po zákroku citlivější, ovšem v žádném případě se nesmí chladit či masírovat. Není zapotřebí ani speciální elastická bandáž a podprsenka, která by prsa stahovala. Pacientka by se měla dva měsíce vyhýbat náročnějším fyzickým aktivitám a rozhodně by si na prsa neměla lehat. Svůj konečný tvar prsa získají klidně až po půl roce, kdy se aplikovaný tuk ustálí.

Kolik lipofilling stojí?

Cenu lipofillingu si každá klinika určuje sama. V průměru ale počítejte kolem 65 tisíc korun, kdy tato cena zahrnuje jak počáteční konzultaci, tak různá vyšetření.

krása
Cena lipofillingu se přibližuje cenám za operaci se silikonovými implantáty

Jak dlouho lipofilling vydrží?

Zvětšení prsou vlastním tukem vydrží navždy. Je třeba však počítat, že část tuku se během prvních pár měsíců vstřebá, je tedy možná jeho překorigace (doplnění).

Pro koho je lipofilling vhodný?

Vzhledem k tomu, že část tuku se po aplikaci vstřebává do těla, zvětšení prsou je tedy možné jen o jednu, maximálně dvě velikosti. Velmi štíhlé ženy, které chtějí zvětšit svá ňadra z velikosti jedna na velikost tři, musí volit zvětšení prsou pomocí implantátů – bez většího množství podkožního tuku není lipofilling pro štíhlou ženu možný. Lipofilling je oblíbený zejména u žen, které chtějí poprsí spíše zpevnit nebo vytvarovat do lepších tvarů.

Výhody lipofillingu

  1. Mezi nejpřednější výhody této metody patří fakt, že do těla není aplikována žádná chemie, žádná cizí tělesa v podobě implantátů. 
  2. Další velkou výhodou je, že se pacientka vyhne nežádoucím průvodním jevům, kdy tělo silikonové implantáty nemusí přijmout. V některých případech u aplikace implantátů dochází například ke kapsulaci, asymetrii, výskytu seromů, vrásnění a podobně. Aplikace vlastního tuku a kmenových buněk tato rizika nenese.
  3. Lipofilling je také oblíbenou metodou už jen z toho důvodu, že pacientka po aplikaci nemá žádné jizvy. Tuková tkáň se do prsou vstřikuje pomocí injekční jehly, po zákroku zůstává pouze vpich, který se během několika dní ztratí.
  4. Po lipofillingu se pacientka zotavuje mnohem rychleji než po klasické plastice prsou. Zákrok a následná léčba je také méně bolestivá.
K TÉMATU  Křivé zuby, nedokonalost, kterou můžete vyřešit!
lipofilling
Lipofilling není vhodný pro velmi štíhlé ženy.

Nevýhody lipofillingu

  1. Lipofilling je operace jako každá druhá, je tedy nutné počítat s možnými nežádoucími účinky jako je vznik tukových nekróz, kalcifikací či olejových cyst.
  2. Mezi další nevýhody je přeplnění tukem nebo naopak vyplnění malým množstvím tuku. V takovém případě je nutná další aplikace.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vyzkoušejte cviky, které vám zajistí krásná prsa

Ze života: Jak jsem musela na biopsii prsu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pracovní ani sportovní výkony už nejsou co dřív. Únava se stupňuje a energie je na minimu. Máte-li to stejně, pak je na čase dobít „baterky“ a začít si opět užívat život naplno. Soutěžte s námi o balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, který vám vrátí elán do života. Kromě životabudiče získáte i důležité vitaminy a minerály pro své srdce, jež vám za ně poděkuje.
Jak probíhá první schůzka se mnou? Jaké nástroje mají moji klienti k dispozici, aby na sobě mohli začít pracovat? V jakých oblastech života vám Emoční rovnice pomohou? Dočtete se, jak se Nela cítila, co jí první koučink přinesl a co ji překvapilo.
Současná doba není zcela jednoduchá. A právě veškeré dění kolem nás, každodenní starosti i povinnosti, do toho sem tam nějaký klacík pod nohy, přispívají k tomu, že naše psychická i fyzická odolnost trochu ztrácejí na síle. Jak se co nejvíce zocelit a nabrat tu správnou odolnost v každém směru? Právě na to se nyní podíváme.
Kokosový olej může být vynikajícím pomocníkem - nejen pro vaše vlasy, ale ocení ho i pokožka nebo chuťové buňky. Používáte ho opravdu všude tam, kde vám může být ku prospěchu? Vyzkoušejte naše tipy, a třeba se vám kokosový olej natrvalo osvědčí. U něj se totiž dá říct, že vydá určitě ještě za deset dalších výrobků.
O sexuálním násilí se mluví čím dál častěji a zabývají se jím i televizní a filmoví tvůrci. Ostřílená dvojice Biser Arichtev a Jan Coufal si jako předlohu vzali případ takzvaného Guru Járy, který pod záštitou duchovní pomoci zneužíval své klientky.
Některé z nás se při pojmech „povinné ručení“ a „havarijní pojištění“ jen zatočí hlava při představě, že bychom si jej měly sjednávat samy. Návštěva pojišťoven, porovnání, co nám na přepážkách bylo nabídnuto, ale hlavně: pamatovat si údaje o našem autě. Jenže takto už to dávno neprobíhá! Dnes se pojistíte online, z pohodlí domova. Potřebovat budete jen osobní doklady, velký technický průkaz a několik minut svého času.
Vyzdobit interiér nejrůznějšími dekoracemi s vánoční tematikou je jedna věc, ale druhá je mít v domě trochu života. I když se o to postarají většinou děti, můžou mít na živosti v domě podíl i pokojové rostliny. Během kouzelných svátků na konci roku však sázejte na takové, které vánoční atmosféru v příbytku umocní.
Znáte rýmovník? Pravděpodobně ano. Jedná se o bylinku, kterou velmi často pěstujeme na svých okenních parapetech. Pěstitelé mnohdy nevědí, co si s ní počít, protože roste tak rychle, že nestíháme ani mrknout okem. Rýmovník však využijete. Dá se z něj připravit med, sirup nebo také mastička. A jelikož se jedná o zdraví prospěšnou bylinku, je načase pustit se do výroby jednotlivých produktů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek