Neděle , 23. 06. 2024

Zdeňka

Zvětšení prsou vlastním tukem: Vše, co potřebujete o lipofillingu vědět

Pokrok medicíny je neskutečný a těžko bychom si kdysi mohli představit, že i z malých prsou se dají vykouzlit vysněné trojky, a to vše pomocí silikonových implantátů. Ovšem věděli jste, že zvětšit prsa se dají i pomocí vlastního tuku, který většině z nás přebývá na jistých partiích? To zní jako výhra po všech stránkách!
lipofilling
Zvětšit poprsí se dá i vlastním tukem. Tato metoda čím dál víc získává na popularitě.

16. 11. 2022

Co je lipofilling?

Termín lipofilling představuje aplikaci vlastního tuku do míst, která chceme upravit. Lipofilling prsou tedy znamená nahrazení tradičních prsních implantátů vlastním tukem. Jedná se o operační zákrok, při kterém dochází k odebrání tuku z nežádoucích partií, následně je tento tuk aplikován do prsou za účelem jejich zvětšení.

Jak lipofilling probíhá?

Zvětšení nebo zpevnění prsou je provedeno vlastním tukem a kmenovými buňkami, které se běžně nachází v kostní dřeni nebo tukové tkáni. Tam, kde je tuku nejvíce (zpravidla se jedná o břicho, stehna, hýždě nebo boky) se provede liposukce. Tuk se poté speciálně upravuje v laboratoři. Tato metoda je velmi oblíbená především díky funkci kmenových buněk, které jsou známé tím, že poškozené tkáně rychle obnoví. Mimoto mají kmenové buňky schopnost přeměny – mění se na buňky svalů, kostí či nervové a tukové tkáně.

Krok 1

Prvním krokem k vysněnému poprsí je konzultace s plastickým chirurgem. Během této schůzky je pacientce blíže vysvětlena metoda lipofillingu. Lékař také posoudí, zda je vůbec představa pacientky možná. V závislosti na výběru kliniky musí pacientka podstoupit klasické předoperační vyšetření u svého lékaře – kliniky operaci provádí v celkové či lokální anestezii. Několik týdnů před operací je pacientce také doporučeno výrazně omezit kouření a na čas vysadit léky zvyšující krvácivost.

Krok 2

V případě, že všechny předoperační výsledky jsou v pořádku, provede se předem naplánovaný zákrok. Během něho dochází k odebrání přebytečného tuku z míst, na nichž se předem pacientka a lékař domluvili, a následně po jeho úpravě jej může lékař aplikovat do prsou. Celý zákrok trvá v rozmezí 4 až 6 hodin.

operace
Během zákroku dochází k odebrání tuku z nežádoucích partií a jeho následném aplikování do prsou.

Krok 3

Jakmile je operace hotová, pacientka je převezena na pokoj, kde je stále pod dohledem zdravotnického personálu a monitorována přístroji. Prsa jsou zafixována širokými pásky. V případě zákroku v lokální anestezii může pacientka domů ještě v ten samý den. V případě celkové anestezie je propuštěna až den po zákroku.

K TÉMATU  Podzimní kolekce 2022: Pulty ovládnou výrazné obleky a baggy jeans

Jak o prsa po zákroku pečovat?

Je zřejmé, že prsa budou po zákroku citlivější, ovšem v žádném případě se nesmí chladit či masírovat. Není zapotřebí ani speciální elastická bandáž a podprsenka, která by prsa stahovala. Pacientka by se měla dva měsíce vyhýbat náročnějším fyzickým aktivitám a rozhodně by si na prsa neměla lehat. Svůj konečný tvar prsa získají klidně až po půl roce, kdy se aplikovaný tuk ustálí.

Kolik lipofilling stojí?

Cenu lipofillingu si každá klinika určuje sama. V průměru ale počítejte kolem 65 tisíc korun, kdy tato cena zahrnuje jak počáteční konzultaci, tak různá vyšetření.

krása
Cena lipofillingu se přibližuje cenám za operaci se silikonovými implantáty

Jak dlouho lipofilling vydrží?

Zvětšení prsou vlastním tukem vydrží navždy. Je třeba však počítat, že část tuku se během prvních pár měsíců vstřebá, je tedy možná jeho překorigace (doplnění).

Pro koho je lipofilling vhodný?

Vzhledem k tomu, že část tuku se po aplikaci vstřebává do těla, zvětšení prsou je tedy možné jen o jednu, maximálně dvě velikosti. Velmi štíhlé ženy, které chtějí zvětšit svá ňadra z velikosti jedna na velikost tři, musí volit zvětšení prsou pomocí implantátů – bez většího množství podkožního tuku není lipofilling pro štíhlou ženu možný. Lipofilling je oblíbený zejména u žen, které chtějí poprsí spíše zpevnit nebo vytvarovat do lepších tvarů.

Výhody lipofillingu

  1. Mezi nejpřednější výhody této metody patří fakt, že do těla není aplikována žádná chemie, žádná cizí tělesa v podobě implantátů. 
  2. Další velkou výhodou je, že se pacientka vyhne nežádoucím průvodním jevům, kdy tělo silikonové implantáty nemusí přijmout. V některých případech u aplikace implantátů dochází například ke kapsulaci, asymetrii, výskytu seromů, vrásnění a podobně. Aplikace vlastního tuku a kmenových buněk tato rizika nenese.
  3. Lipofilling je také oblíbenou metodou už jen z toho důvodu, že pacientka po aplikaci nemá žádné jizvy. Tuková tkáň se do prsou vstřikuje pomocí injekční jehly, po zákroku zůstává pouze vpich, který se během několika dní ztratí.
  4. Po lipofillingu se pacientka zotavuje mnohem rychleji než po klasické plastice prsou. Zákrok a následná léčba je také méně bolestivá.
K TÉMATU  Skvělé tipy pro krásné a pevné nehty. Máte správný pilník? Používáte dobrou techniku při manikúře? Zkuste a uvidíte!
lipofilling
Lipofilling není vhodný pro velmi štíhlé ženy.

Nevýhody lipofillingu

  1. Lipofilling je operace jako každá druhá, je tedy nutné počítat s možnými nežádoucími účinky jako je vznik tukových nekróz, kalcifikací či olejových cyst.
  2. Mezi další nevýhody je přeplnění tukem nebo naopak vyplnění malým množstvím tuku. V takovém případě je nutná další aplikace.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vyzkoušejte cviky, které vám zajistí krásná prsa

Ze života: Jak jsem musela na biopsii prsu

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Máme po úplňku. Co vás nyní čeká o víkendu? Nahlédněte do našeho speciálního horoskopu krásy a duševního zdraví od astroložky Nadi Šmídové.
O chodidla je samozřejmě třeba se starat celý rok, ale v létě je péče o nohy trochu jiná. Nejen proto, že je ukazujete v otevřené obuvi. Chození naboso totiž chodidla více namáhá. Aby nohy vypadaly krásně a pěstěně, dodržujte základní pravidla.
Přemýšlíte o soukromé školce pro vaše dítě? Dnes se podíváme na výhody a nevýhody soukromých školek. Prozkoumáme výhody jako individuální přístup a zaměření na specifické potřeby dítěte, stejně jako možné překážky, které mohou v soukromých školkách vzniknout. Čemu dáte nakonec přednost státní školce, nebo soukromé? Jaké jsou vaše zkušenosti?
Reality show je jedním z nejpopulárnějších žánrů doposud. Od sledování všech šokujících, nesestříhaných okamžiků, až po osudy u vašich oblíbených darebáků – sledování dalšího dílu každý týdne je návykové. Jaké reality show nejraději sledují v zahraničí?
I letošní léto se neslo ve znamení barev v mnoha zahradách. Zatímco někdo pěstoval klasické růže, jiní se rozhodli pro takzvanou pupalku. Pupalka dvouletá se však i přesto netěší velké oblíbenosti. Je to velká škoda, je totiž tak zajímavá! 
Chystáte se na dovolenou, ale ještě nemáte úplně rozmyšleno, kam vyrazíte? V tom případě se nechte inspirovat těmi nejoblíbenějšími destinacemi pro letošní rok.
Dnešní doba se těší oblíbenosti zdravého životního stylu s dostatkem pohybu. Proto není divu, že se zejména ženy snaží vedle vyváženého jídelníčku také pravidelně cvičit a záleží jim na vyrýsované postavě. Pokud i vy toužíte po pevném a kulatém zadečku, je na čase najít ty nejefektivnější cviky, které můžete cvičit i v pohodlí domova a zapojit hýždě.
Dnes čtyřiapadesátiletá herečka a modelka patřila v 90. letech minulého století k největším sexsymbolům. A stačila jí k tomu vlastně jen náhoda. Kdyby se neobjevila ve správnou chvíli na správném místě a neměla na sobě upnuté tričko, možná bychom ji dnes ani neznali.
Pro podklady na tento článek nemusíme sahat hluboko do kapsy, vždyť přece katastrofické filmy se často natáčejí právě na základě skutečných událostí. Ke každé události se pak přirozeně přidá malé nebo velké množství fikce a divák se může těšit na fascinující a zároveň strašidelný koktejl. Hollywoodští filmaři jsou na takové trháky přímo odborníci, a proto se nechte strhnout ojedinělými snímky, které by za žádnou cenu neměly ujít vaší pozornosti!
Znáte ji určitě všichni a mnozí ji máte i doma. Aloe vera, u nás velice zdomácnělý sukulent, který má mimořádné účinky na lidské zdraví a v medicíně se již dlouho využívá jak vnitřně, tak také k vnějšímu ošetření kůže.
V éře globalizace a digitálních technologií se hranice pro lásku stírají a příležitosti pro mezinárodní vztahy rostou. Tento článek vám nabídne pohled na to, jak moderní technologie a změněná společenská dynamika otevírají dveře k nalezení partnera v jakékoli části světa. Zabýváme se tipy pro bezpečné online seznamování, překonávání kulturních a jazykových bariér, a jak udržovat vztah na dálku, zatímco plánujete společnou budoucnost. Navíc představíme inspirativní příběhy párů, kterým se podařilo překonat vzdálenost a rozdíly, a sdílíme rady, jak si vybudovat pevný a šťastný vztah, bez ohledu na to, kde na světě se nacházíte.

Výběr článků

Aby vaše pleť vypadala zdravě, svěže a odpočatě, nemusíte vydávat horentní sumy za drahé pleťové krémy. I díky běžně dostupným surovinám bude vaše pleť zářivě krásná. Domácí pleťové masky na suchou pleť dodají pleti tolik potřebnou hydrataci a pro jejich přípravu stačí zajít jen do lednice.
Smutná zpráva postihla českou divadelní scénu, když ve věku 59 let zemřel vynikající herec Norbert Lichý. Tuto smutnou zprávu dnes zveřejnilo Divadlo Petra Bezruče v Ostravě, kde umělec působil dlouhá léta. Lichý, který loni v prosinci oslavil devětapadesáté narozeniny, byl váženým držitelem několika prestižních ocenění a zanechal nezaměnitelnou stopu v srdcích diváků.
Retro je v kurzu už několik let, a dotklo se i domácího osvětlení. Můžete si tak pořídit i lampu ve stylu vintage. Tedy věci, které se tváří, jako by za sebou měly celé věky. Toto designové osvětlení navíc vypadá, jako by pocházelo z období páry, a dá zařadit dokonce do kategorie steampunk. Takové industriální lampy vytvoří hřejivou atmosféru, a navíc můžete mít doma i úplný originál.

Nepřehlédněte

Ať už patříte mezi takzvané online podnikatele nebo se mezi ně zanedlouho zařadíte, vyplatí se poslouchat podcasty - hlasové záznamy, které vás mohou posunout vpřed. Samozřejmě nejsou určeny jen pro byznysmeny či ty, kteří se na tomto poli chtějí pohybovat. Jejich motivační síla může pohánět kdekoho. Otázkou je, jaké poslouchat, když je jich dnes tolik!
Mít dokonalou postavu bez špíčků je snem snad každé ženy. Pokud se snažíte shodit nějaké to kilo navíc, jistě jste už někdy přemýšlela o možnosti liposukce. Zatímco některé ženy se nebrání operativnímu zákroku, jiné ženy by raději upřednostnily bezbolestnou metodu hubnutí. A právě v tu chvíli se nabízí možnost využití kryolipolýzy, laserové liposukce nebo kavitace. O jaké metody se jedná a fungují vůbec?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek