Středa , 29. 06. 2022

Petr a Pavel

Úžasné domácí zkrášlující pleťové masky. V hlavní roli aspirin!

Máte ve své domácí lékárničce aspirin? Otázkou je, zda tušíte, co všechno dokáže. Kromě toho, že čistí i ty nejodolnější skvrny na oblečení a zesvětluje tmavé podpaží, také spolehlivě léčí akné. I s černými tečkami si ale hravě poradí!
3 způsoby, jak si aspirinem pomoci ke kráse. Léčí akné a čistí póry!
zdroj: 123RF.com

12. 06. 2018

12. 06. 2018

To, že aspirin je vítanou spásou i řešením „bolehlavu“, víme asi všechny. Končí tím ale jeho schopnosti? Právě naopak. Medikament, jehož historie výroby sahá až do 19. století, má co mluvit i do krásy. Léčí totiž akné, různé vyrážky i ekzémy. Také odstraňuje černé tečky a odumřelé kožní buňky. Zároveň čistí zanesené póry, což nepochybně zlepší celkový vzhled pokožky. Jak s ním správně zacházet? Možnosti máte hned tři.

Maska pro mastnou a aknózní pleť

Pro tento „recept“ budete potřebovat dva rozdrcené aspiriny, jednu čajovou lžičku vody a půl čajové lžičky kokosového oleje. Nejprve smíchejte aspirinový prášek s vodou, aby vznikla konzistence pasty. Do té následně opatrně vmíchejte kokosový olej a směs si naneste na vyčištěnou pleť. Oblasti očí se velkým obloukem vyhněte, ale to je možná zbytečné připomínat. Ideální doba působení je alespoň 20 minut, poté si tvář omyjte vlažnou vodou. Nejlepších výsledků dosáhnete, budete-li tuto kúru opakovat dvakrát týdně.

Maska pro suchou a aknózní pleť

V tomto případě si připravte tři aspiriny, čajovou lžičku vody, stejné množství medu a olivový olej (stačí nějaké tři – čtyři kapky). Výroba zkrášlujícího přípravku je podobná jako v předchozím případě, protože vše začíná rozdrcením prášků a jejich vmícháním do vody. Teprve potom se postupně přidávají ostatní ingredience. Po aplikaci masky ji nechte čtvrt hodiny dělat svou práci, ihned po oplachu uvidíte a hlavně ucítíte rozdíl. K lepšímu, samozřejmě…

Maska pro poškozenou a unavenou pleť

Co je potřeba? Tady to bude o něco složitější, protože dojde na vymačkávání šťávy z poloviny citronu. Kromě ní byste měly mít po ruce i tři aspiriny, trochu vody a lžičku řeckého jogurtu. Postup přípravy už bezpečně znáte, jelikož se od těch výše zmíněných nijak neliší. Až si „umícháte“ domácí zázračný přípravek, nechte ho působit 20 minut. Po uplynutí stanovené doby masku opláchněte a použijte hydratační krém.

K TÉMATUDomácí mýdlo: Jak jej jednoduše vyrobit?

Který recept se zamlouvá nejvíce vám? Napište nám o tom. A pokud ho zkusíte, jsme zvědaví, jak to na vás zabralo!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Přírodní prostředky na kruhy pod očima? Zabere citron, brambora nebo okurka!

Proč je arganový olej skutečným zázrakem pro vaše vlasy? Zatočí s lupy a urychluje růst

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Všechno zdražuje - nechtěný, ale bohužel reálný fakt. Vedle potravin se zvyšuje cena za elektřinu, plyn a samozřejmě za vodu, což jsou základní potřeby každého z nás. Abychom dokázali ušetřit po této stránce, spotřeba vody v domácnosti by nás měla zajímat. Kolik aktuálně průměrně činí, kam mizí a jak snížit výdaje s ní spojené? 
Situace je kritická. Místo toho, aby děti zamířily do lavic, zůstávají dál doma. Uzavřené jsou kompletně nejen základní školy, ale nově i ty speciální a mateřské. Přesto počet nemocných mezi nejmenšími v posledních dnech roste. Je tak nejvyšší čas začít posilovat jejich obranyschopnost. Soutěžte proto s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia s oceněným vitaminem D a probiotiky, které podpoří jejich imunitu.
Klimakterium neboli menopauza je přirozené období v životě ženy, které může nastat kdykoli mezi 45. až 55. rokem života. Organismus pozvolna přejde z reprodukční fáze do fáze klidové. Tahle fyziologická životní etapa se prostě nedá zastavit ani obejít. A tělo vám může připravit horké chvilky právě ve věku, kdy se cítíte tak skvěle. Dá se ale to zvládnout.
Známe to asi všichni, kdo máme nějaké problémy se zády nebo denně sedíme za obrazovou počítače. Za krkem to šeredně bolí a pomalu bolest postupuje až do hlavy, až se člověk jen těší, že si lehne a pořádně prospí. Krční páteř může být velice ošemetná, pokud nevíme, jak správně se k ní chovat. Pokud však už zabolí, je zde 5 cviků, které můžete pravidelně cvičit a ty vám zaručeně uleví!
Čtení rozhodně není pro každého. Někdo se vymlouvá na to, že na čtení nemá čas, další se zase raději podívají na film, než aby si otevřeli knihu. Ale víte, o co přicházíte tím, že čtete málo nebo vůbec? Možná po přečtení tohoto článku na knihy změníte názor.
Už jste o něm slyšeli? Pro někoho možná lákadlo, pro jiného naprostý strašák a nikdy by do toho nešel. Víte, co metoda holotropního dýchání obnáší, a k čemu může být dobrá? Pojďme se na to podívat, třeba vás to osloví a jednou ji vyzkoušíte.

Nepřehlédněte

Česnek je jedna z nejzdravějších potravin na světě. Odhání bacily, viry i upíry a je ceněným čističem cév a celého těla. I když se situace už hodně zlepšila, opravdu kvalitní česnek je na českém trhu stále poměrně nedostatkovým zbožím a pokud už je kvalitní, bývá velmi drahý

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek