Domů » Krása a móda » Úžasné domácí zkrášlující pleťové masky. V hlavní roli aspirin!
Krása a móda

Úžasné domácí zkrášlující pleťové masky. V hlavní roli aspirin!

3 způsoby, jak si aspirinem pomoci ke kráse. Léčí akné a čistí póry!
zdroj: 123RF.com
Máte ve své domácí lékárničce aspirin? Otázkou je, zda tušíte, co všechno dokáže. Kromě toho, že čistí i ty nejodolnější skvrny na oblečení a zesvětluje tmavé podpaží, také spolehlivě léčí akné. I s černými tečkami si ale hravě poradí!

To, že aspirin je vítanou spásou i řešením „bolehlavu“, víme asi všechny. Končí tím ale jeho schopnosti? Právě naopak. Medikament, jehož historie výroby sahá až do 19. století, má co mluvit i do krásy. Léčí totiž akné, různé vyrážky i ekzémy. Také odstraňuje černé tečky a odumřelé kožní buňky. Zároveň čistí zanesené póry, což nepochybně zlepší celkový vzhled pokožky. Jak s ním správně zacházet? Možnosti máte hned tři.

Maska pro mastnou a aknózní pleť

Pro tento „recept“ budete potřebovat dva rozdrcené aspiriny, jednu čajovou lžičku vody a půl čajové lžičky kokosového oleje. Nejprve smíchejte aspirinový prášek s vodou, aby vznikla konzistence pasty. Do té následně opatrně vmíchejte kokosový olej a směs si naneste na vyčištěnou pleť. Oblasti očí se velkým obloukem vyhněte, ale to je možná zbytečné připomínat. Ideální doba působení je alespoň 20 minut, poté si tvář omyjte vlažnou vodou. Nejlepších výsledků dosáhnete, budete-li tuto kúru opakovat dvakrát týdně.

Maska pro suchou a aknózní pleť

V tomto případě si připravte tři aspiriny, čajovou lžičku vody, stejné množství medu a olivový olej (stačí nějaké tři – čtyři kapky). Výroba zkrášlujícího přípravku je podobná jako v předchozím případě, protože vše začíná rozdrcením prášků a jejich vmícháním do vody. Teprve potom se postupně přidávají ostatní ingredience. Po aplikaci masky ji nechte čtvrt hodiny dělat svou práci, ihned po oplachu uvidíte a hlavně ucítíte rozdíl. K lepšímu, samozřejmě…

Maska pro poškozenou a unavenou pleť

Co je potřeba? Tady to bude o něco složitější, protože dojde na vymačkávání šťávy z poloviny citronu. Kromě ní byste měly mít po ruce i tři aspiriny, trochu vody a lžičku řeckého jogurtu. Postup přípravy už bezpečně znáte, jelikož se od těch výše zmíněných nijak neliší. Až si „umícháte“ domácí zázračný přípravek, nechte ho působit 20 minut. Po uplynutí stanovené doby masku opláchněte a použijte hydratační krém.

Který recept se zamlouvá nejvíce vám? Napište nám o tom. A pokud ho zkusíte, jsme zvědaví, jak to na vás zabralo!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Přírodní prostředky na kruhy pod očima? Zabere citron, brambora nebo okurka!

Proč je arganový olej skutečným zázrakem pro vaše vlasy? Zatočí s lupy a urychluje růst

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">