Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Úžasné domácí zkrášlující pleťové masky. V hlavní roli aspirin!

Máte ve své domácí lékárničce aspirin? Otázkou je, zda tušíte, co všechno dokáže. Kromě toho, že čistí i ty nejodolnější skvrny na oblečení a zesvětluje tmavé podpaží, také spolehlivě léčí akné. I s černými tečkami si ale hravě poradí!
3 způsoby, jak si aspirinem pomoci ke kráse. Léčí akné a čistí póry!
zdroj: 123RF.com

12. 06. 2018

12. 06. 2018

To, že aspirin je vítanou spásou i řešením „bolehlavu“, víme asi všechny. Končí tím ale jeho schopnosti? Právě naopak. Medikament, jehož historie výroby sahá až do 19. století, má co mluvit i do krásy. Léčí totiž akné, různé vyrážky i ekzémy. Také odstraňuje černé tečky a odumřelé kožní buňky. Zároveň čistí zanesené póry, což nepochybně zlepší celkový vzhled pokožky. Jak s ním správně zacházet? Možnosti máte hned tři.

Maska pro mastnou a aknózní pleť

Pro tento „recept“ budete potřebovat dva rozdrcené aspiriny, jednu čajovou lžičku vody a půl čajové lžičky kokosového oleje. Nejprve smíchejte aspirinový prášek s vodou, aby vznikla konzistence pasty. Do té následně opatrně vmíchejte kokosový olej a směs si naneste na vyčištěnou pleť. Oblasti očí se velkým obloukem vyhněte, ale to je možná zbytečné připomínat. Ideální doba působení je alespoň 20 minut, poté si tvář omyjte vlažnou vodou. Nejlepších výsledků dosáhnete, budete-li tuto kúru opakovat dvakrát týdně.

Maska pro suchou a aknózní pleť

V tomto případě si připravte tři aspiriny, čajovou lžičku vody, stejné množství medu a olivový olej (stačí nějaké tři – čtyři kapky). Výroba zkrášlujícího přípravku je podobná jako v předchozím případě, protože vše začíná rozdrcením prášků a jejich vmícháním do vody. Teprve potom se postupně přidávají ostatní ingredience. Po aplikaci masky ji nechte čtvrt hodiny dělat svou práci, ihned po oplachu uvidíte a hlavně ucítíte rozdíl. K lepšímu, samozřejmě…

Maska pro poškozenou a unavenou pleť

Co je potřeba? Tady to bude o něco složitější, protože dojde na vymačkávání šťávy z poloviny citronu. Kromě ní byste měly mít po ruce i tři aspiriny, trochu vody a lžičku řeckého jogurtu. Postup přípravy už bezpečně znáte, jelikož se od těch výše zmíněných nijak neliší. Až si „umícháte“ domácí zázračný přípravek, nechte ho působit 20 minut. Po uplynutí stanovené doby masku opláchněte a použijte hydratační krém.

K TÉMATU  Životodárná H2O: Jak si v létě udržet správnou hladinku hydratace?

Který recept se zamlouvá nejvíce vám? Napište nám o tom. A pokud ho zkusíte, jsme zvědaví, jak to na vás zabralo!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Přírodní prostředky na kruhy pod očima? Zabere citron, brambora nebo okurka!

Proč je arganový olej skutečným zázrakem pro vaše vlasy? Zatočí s lupy a urychluje růst

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vaginální mykóza nebo také kvasinková infekce. To je problém, který je ženám moc dobře známý. Štěstí má žena, která se s nepříjemným pocitem pálení, svědění a nepříjemnou bolestí intimních partií ještě nesetkala. Statistiky však říkají, že se s mykózou alespoň jednou za život setkala snad každá z nich. Proto lze logicky říct, že každá žena se ptala na to, jak s mykózou bojovat.
Druhů čaje existuje skutečně nepřeberné množství. Čaj, to je životní styl, rituál, který se opakuje dnes a denně. Někdy jím zaháníme žízeň, jindy ho pijeme na chuť. Ovocný nebo bylinný čaj známe dozajista všichni, ale už méně jsou nám známé jejich účinky nebo podrobnější dělení. Pojďme se proto na čaje podívat společně.
Jedna z největších tuzemských událostí, Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, pořádaná od roku 1946, byla tento rok opět tradičně počátkem července. A jako každý rok se stala ostře sledovanou, ať v pozitivním slova smyslu, tak i v tom negativním.
Jedním z nejjednodušších způsobů, jak se postavit ke zvyšování energetických sazeb, je začít v domácnosti šetřit. Smyslem není netopit a sedět doma u televize v kulichu, ale podniknout malé, avšak efektivní kroky, které sníží vaše výdaje za energie. S čím začít ještě dnes?
Jak je již odpradávna známo, byliny mají až kouzelnou léčivou moc. Zmírňují bolest, napomáhají prevenci nemocí a jsou skvělým pomocníkem v boji proti nemocem. Působí na tělo přímo zázračně, dodávají mu sílu, podporu a zásobí tělo potřebnými látkami. Proto byly vždy neoddělitelně spojeny s léčitelstvím a v hojné míře je k léčení využívaly ještě naše babičky. Obohaťte svůj život o čistě přírodní léčiva, které se používají stovky let a vyrobte si léčivé tinktury přímo u vás doma!
Turistické boty jsou fantastické boty, které se nosí, když jste v divočině a razíte cestu z prašných cest, podél žulových balvanů a po hřebenech úzkých kaňonů, dají se ale outdoorové boty pánské či dámské nosit každý den? Přeci jen, byly původně vyrobeny k jinému účelu.
Seznamování je samo o sobě poměrně náročnou činností, pokud chcete zanechat opravdu dobrý dojem. Ještě horší je, pokud se do této odvážné činnosti vrhnete v zimním období. V zimě totiž mnoho okolností vůbec nepřidává vaší snaze ohromit daného člověka. Je však škoda v těchto chladných měsících zahodit šanci poznat toho pravého nebo tu pravou.

Nepřehlédněte

Ve znamení Beran jsou lidé narození od 21. 3. do 20.4. Tomuto znamení vládne živel ohně. Tito lidé jsou tak opravdu nabití energií a zároveň velmi ambiciózní. Beranům vládne planeta Mars, jde o znamení, jehož symboly jsou jaro, nové začátky a jiskra. Berani jsou velcí bojovníci, ale co dalšího charakterizuje tohle kardiální a ohnivé stvoření?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek