Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

Vyhazujete lógr po vypití kávy? Existují minimálně 4 způsoby, jak ho využít v domácnosti

Dopřáváte si klasického turka? Mnoho z nás nedá dopustit na silnou kávu. Jakmile ji ale dopijeme, kávovou sedlinu, která zůstane na dně, bez milosti vyhodíme. To je ovšem škoda, protože lidově nazývaný lógr může u vás doma najít další využití.
lógr
Lógr nevyhazujte, místo toho jej nadále zužitkujte.

20. 04. 2022

Pasta na odřený nábytek

U dřevěného nábytku je častým nešvarem jeho poškrábání. Buď můžete vyrazit do drogerie a utratit peníze za speciální přípravky, nebo použít kávovou sedlinu, která vám zůstala na dně hrníčku poté, co jste si vychutnali svůj oblíbený šálek.

TIP: Smíchejte lógr s trochou vody, aby vám vznikla pasta. Tu poté s pomocí vatového tamponku vetřete do škrábanců na nábytku a nechte 10 minut působit. Následně setřete čistým hadříkem.

Pohlcovač pachů

Součástí kávové sedliny je dusík, který má tu schopnost, že ze vzduchu eliminuje pachy. Toho můžete využít třeba ve vaší lednici.

lednice
Dusík v lógru neutralizuje nežádoucí pachy.

TIP: Umístěte v lednici misku s trochou lógru. Lógr neutralizuje nepříjemný zápach, který se v lednici mísí z potravin.

Ochrana proti blechám

Máte domácího mazlíčka, kterého trápí blechy? Tyhle malé potvůrky sice na člověka nejdou, ale určitě nechcete, aby hodovaly v kožichu vašeho chlupáče. Ani tady nejsou potřeba přípravky z lékárny nebo drogerie, opět se stačí spolehnout na kávovou sedlinu.

pes
Blechám káva nevoní stejně jako lidem.

TIP: Jakmile psa umyjete šamponem proti blechám, vetřete mu do srsti kávovou sedlinu a poté ho opláchněte. Vůně kávy je blechám nepříjemná a do kožichu vašeho domácího mazlíčka už se tak dobrovolně nevrátí.

Peeling za pár kaček

Peeling pokožky slouží k tomu, aby kůži zbavil odumřelých a tím pádem úplně zbytečných částeček. Používat bychom ho měli nejen na obličej, ale klidně i po celém těle. Ještě než poběžíte do obchodu a donesete si domů mnohdy chemií nadupané a drahé přípravky, zkuste si peeling vyrobit ze sedliny, kterou jinak běžně vyhazujete.

TIP: Smíchejte lógr s trochou medu – tento peeling můžete používat na rty. Když sedlinu smícháte s tělovým krémem, pak získáte peeling vhodný na celé tělo.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Vybíráme varnou desku. Elektrická, plynová, halogenová nebo jiná. Každá umí něco jiného

Přírodní úklidové prostředky: uklízejte domácnost bez chemie

Úklid trochu jinak. Esenciální oleje můžete využít nejen k provonění domácnosti a povzbuzení

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jídlo, zdroj energie, ale také droga, na které je závislá celá planeta. Jídlo řešíme prakticky celý život a ne nadarmo se říká, že jsme tím, co jíme. Potraviny ovlivňují nejen to, zda budeme mít nadváhu, ale také mají vliv na nemoci orgánů v našem těle a působí na náladu, imunitu, kvalitu našeho spánku a celkovou psychickou pohodu.
Říká vám něco jméno Wirginia Szmyt? Jedná se o pravděpodobně nejstarší DJku všech dob, která si v seniorském věku plní sen. Někteří ji obdivují, jiní možná kroutí nevěřícně hlavou, ale jedno se jí upřít nedá – odhodlání, nadšení a láska k hudbě. S mícháním muziky začala Wirginia již před dvaceti lety a nikdo ji neučil a postupně na vše přicházela sama. Dnes patří v Polsku mezi poměrně známou a oblíbenou umělkyni.
Ekonomům je nyní zřejmě jasné, o čem je řeč, nebo tedy alespoň ve světě obchodování, ostatní možná jen pokrčí rameny. Optikou Paretova principu se však můžete zadívat nejen na svět ekonomie, ale na veškerou vaší činnost – hubnutí nevyjímaje. O čem je to tedy vlastně řeč?
Bez rostlin by na Zemi nemohl být život. A přestože má člověk sklon své přirozené prostředí nevybíravým způsobem poškozovat, rostliny stále ještě vnímáme jako uklidňující prvek. Proto se jimi obklopují i ti největší cynici. Existují však různé druhy rostlin a květin. Některé nám prospívají více, jiné méně, a některé nám mohou být dokonce jedovaté. Nejen svými plody, ale i vůní, kterou zejména na jaře vypouštějí. Pojďme se však nyní podívat na pokojové rostliny, které stojí za ti mít doma.
Věci mají své místo. I když to na první pohled nevypadá, už dvouleté děti vědí, kam která věc patří. Právě v tomto věku se začne projevovat smysl pro pořádek. Je tak nutné jim dát pravidla her i úklidu. Dítě začne vnímat vnější a vnitřní řád.
Závislost na internetu, sociálních sítích nebo počítačových hrách se projevuje u dětí stále častěji. Podle odborníků je má příznaky opravdové závislosti každé desáté dítě. To je nemalé riziko, že se to může stát i ve vaší rodině. Tyto závislosti jsou – vzhledem k rozšíření internetu a jeho komunikačních sítí – podstatně větším rizikem, než návykové látky či alkohol.

Nepřehlédněte

Obyvatelé hlavního města mají nyní další možnost využít přelomového tréninku pomocí elektrické stimulace svalů (EMS), který umožňuje náležitě procvičit 90 procent svalů v těle za pouhých 20 minut. Společnost BodyBody, která tuto unikátní formu péče o tělo nabízí, otevřela v Praze na Karlově náměstí své šesté pražské studio. V České republice je celkem dvanáct BodyBody studií.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek