Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Vyhazujete lógr po vypití kávy? Existují minimálně 4 způsoby, jak ho využít v domácnosti

Dopřáváte si klasického turka? Mnoho z nás nedá dopustit na silnou kávu. Jakmile ji ale dopijeme, kávovou sedlinu, která zůstane na dně, bez milosti vyhodíme. To je ovšem škoda, protože lidově nazývaný lógr může u vás doma najít další využití.
lógr
Lógr nevyhazujte, místo toho jej nadále zužitkujte.

20. 04. 2022

Pasta na odřený nábytek

U dřevěného nábytku je častým nešvarem jeho poškrábání. Buď můžete vyrazit do drogerie a utratit peníze za speciální přípravky, nebo použít kávovou sedlinu, která vám zůstala na dně hrníčku poté, co jste si vychutnali svůj oblíbený šálek.

TIP: Smíchejte lógr s trochou vody, aby vám vznikla pasta. Tu poté s pomocí vatového tamponku vetřete do škrábanců na nábytku a nechte 10 minut působit. Následně setřete čistým hadříkem.

Pohlcovač pachů

Součástí kávové sedliny je dusík, který má tu schopnost, že ze vzduchu eliminuje pachy. Toho můžete využít třeba ve vaší lednici.

lednice
Dusík v lógru neutralizuje nežádoucí pachy.

TIP: Umístěte v lednici misku s trochou lógru. Lógr neutralizuje nepříjemný zápach, který se v lednici mísí z potravin.

Ochrana proti blechám

Máte domácího mazlíčka, kterého trápí blechy? Tyhle malé potvůrky sice na člověka nejdou, ale určitě nechcete, aby hodovaly v kožichu vašeho chlupáče. Ani tady nejsou potřeba přípravky z lékárny nebo drogerie, opět se stačí spolehnout na kávovou sedlinu.

pes
Blechám káva nevoní stejně jako lidem.

TIP: Jakmile psa umyjete šamponem proti blechám, vetřete mu do srsti kávovou sedlinu a poté ho opláchněte. Vůně kávy je blechám nepříjemná a do kožichu vašeho domácího mazlíčka už se tak dobrovolně nevrátí.

Peeling za pár kaček

Peeling pokožky slouží k tomu, aby kůži zbavil odumřelých a tím pádem úplně zbytečných částeček. Používat bychom ho měli nejen na obličej, ale klidně i po celém těle. Ještě než poběžíte do obchodu a donesete si domů mnohdy chemií nadupané a drahé přípravky, zkuste si peeling vyrobit ze sedliny, kterou jinak běžně vyhazujete.

TIP: Smíchejte lógr s trochou medu – tento peeling můžete používat na rty. Když sedlinu smícháte s tělovým krémem, pak získáte peeling vhodný na celé tělo.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATUDermaplaning: Vše, co byste o něm měli vědět

Přírodní úklidové prostředky: uklízejte domácnost bez chemie

Úklid trochu jinak. Esenciální oleje můžete využít nejen k provonění domácnosti a povzbuzení

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Chtěla byste začít meditovat? Láká vás být o samotě jen se svými nejniternějšími myšlenkami a touhami? Ale jak na to? Možná si připadáte jako Liz Gilbertová z románu Jíst, meditovat, milovat, která věděla přesně, jak na to, ale nedokázala se správně naladit. Nebojte, poradíme vám jak a kde s meditací začít krok za krokem.
Ve všech pohádkách je konec jasný – „Žili spolu šťastně až do smrti.“ Realita je ovšem dost jiná a my se nacházíme v situaci, kdy si z předchozího vztahu do toho nového s sebou bereme děti. Podobně je na tom i náš nový partner. A zapletenec je na světě! Zvládněte vztah mezi nevlastními sourozenci.
Naše manželství jsem vždy brala jako ideální soužití muže a ženy. Všichni naši známí nás měli jako vzor toho, jak by to v dlouhodobém vztahu mělo vypadat. Byla jsem do manžela zamilovaná od svých dvaceti let, po několika letech mě požádal o ruku. Jak jsem se ale mýlila v tom nejbližším člověku, kterého mám, to si ani nedokážete představit! Než se objevila jeho nemanželská dcera...
Banán je ovoce, které všichni milujeme a často ho jíme téměř denně. Asi každého z nás někdy napadlo, zda by se jeho slupka nedala využít nějakým způsobem v domácnosti. Světe div se, dala! Máme pro vás několik rad a tipů, jak slupku využít před tím, než ji s konečnou platností vyhodíte do odpadkového koše. Můžete si být jisti, že po přečtení tohoto článku už banánové slupky nikdy jen tak nevyhodíte.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek