Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Mytí oken snadno a rychle: Vyzrajte na neoblíbenou činnost s jednoduchými tipy

Nestihli jste si před Velikonocemi umýt okna? Ano, počasí nepřálo, bylo moc práce s pečením beránků a malováním vajíček. Máte tedy jedinečnou příležitost se do toho pustit právě teď.
mytí oken
Připravte si zbraně a jdeme na to! Nebojte, s našimi tipy je mytí oken hračka.

11. 05. 2022

Právě jaro, anebo pak podzim, jsou ta nejlepší období na mytí oken. Trošku se vám zježily chlupy na rukou? Nebojte, není to žádná hrůza. Máme pro vás postup, jak okna snadno a rychle umýt.

Příprava je základ

Pokud si vše krásně připravíte, mytí oken vám půjde od ruky. Není nic horšího, než ze židle neustále poskakovat nahoru a dolů. To se pak z mytí oken může snadno stát noční můra. My jsme ale chytré hospodyňky, a tak si vše co budeme potřebovat připravíme dopředu.

Hned na úvod je ještě potřeba si říct, že okna nesmíte mýt za jasného dne. Tedy můžete, ale zblázníte se z toho. Ideální počasí je, když je venku pod mrakem. Přímé slunce totiž na skle vytváří zbytečné šmouhy.

Co je třeba si tedy připravit?

  • kyblík s teplou vodou, do které si přidáme pár kapek jaru
  • houbičku na nádobí
  • 3 x bavlněný hadřík (nebo starou utěrku)
  • leštidlo
  • pokud máte k dispozici, připravte si také vysavač na mytí oken, či stěrku

Než se dáte do práce, nezapomeňte z parapetů odstranit všechny dekorace a květiny, u mytí oken by vám leda tak překážely. Rovněž vám práci zjednoduší, když sundáte závěsy a záclony, které během úklidu dáte rovnou vyprat. Už si představujete ty silné jarní paprsky a čerstvý vzduch, co k vám bude skrze nablýskaná okna proudit? Jdeme na to!

Jdeme na věc

Máme vše připravené, a tak se můžeme dát do práce. Pokud jsou okna opravdu zaneřáděná, raději si nasaďte rukavice. Ruce nebudete mít tak rozmáčené a nebudete se štítit ani případných mrtvolek hmyzu. Pokud umýváte okna například na chalupě, kde jste dlouho nebyli, začněte smetáčkem a lopatkou. Okna očistěte od největších nečistot, omeťte pavučiny, a poté sáhněte po kyblíku s vodou a jarem.

K TÉMATU  Dokonalé bydlení v Moody Residence. Moderní srub si užívá dopadající paprsky slunce

Jar vše dokonale odmastí

Na prvotní umytí použijte vodu s jarem a houbičku na nádobí. Nejprve omyjte rámy. Pokud je po umytí rámů voda velmi zašpiněná, vyměňte ji. Poté se pusťte do samotného okenního skla. Vše pořádně namydlete. Nebojte se na houbičku trochu přitlačit. Jen tak z okna dostanete i ty nejzaschlejší nečistoty. Mýdlovou vodu následně odstraňte vysavačem na okna, nebo hadříkem či stěrkou.

Čistá špína

Největší nečistoty teď máme z oken odstraněné. Nyní stačí dalším hadříkem osušit rámy okna a jako poslední nás čeká leštění. Leštěnkou nešetřete! Díky alkoholu v ní obsaženém se na oknech nebude tak moc usazovat prach a nečistoty.

Krouživými pohyby vyleštěte plochu okna bavlněným hadříkem. Pokud již na okně nevidíte žádnou šmouhu, máte hotovo. Tak zase za rok (v lepším případě za půl roku).

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Přírodní úklidové prostředky: uklízejte domácnost bez chemie

Úklid jako cesta k duševní pohodě. Zlepší vám náladu, soustředění i soužití s partnerem

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mama Shelter Praha není jen hotel s velkou postelí, nadrozměrnou televizí a vysokorychlostním bezplatným Wi-Fi připojením, ale také skvělé místo k jídlu, pití, tanci, večírkům a oslavám. Máme radost, že nyní můžeme oznámit, že naše úžasná terasa je znovu otevřena pro letošní letní sezónu a my se těšíme, že si na ní budete užívat vše, co Mama nabízí. Jaro je tady, je škoda sedět uvnitř, přijďte k nám a užívejte si sluníčka!
Známe to asi všichni, kdo máme nějaké problémy se zády nebo denně sedíme za obrazovou počítače. Za krkem to šeredně bolí a pomalu bolest postupuje až do hlavy, až se člověk jen těší, že si lehne a pořádně prospí. Krční páteř může být velice ošemetná, pokud nevíme, jak správně se k ní chovat. Pokud však už zabolí, je zde 5 cviků, které můžete pravidelně cvičit a ty vám zaručeně uleví!
Nezáleží na tom, kolik je zrovna hodin. Je to tady! Máte chuť dopřát si něco hodně nezdravého. Jednou vás provokuje tlačenka v lednici, podruhé máte problém zkrotit myšlenku pochutnat si na tom hříšně sladkém dortíku. Tu a tam takový okamžik potká snad každého z nás a jak jistě víte, všechno má nějakou příčinu. A to i hlas vašich myšlenek volající po pizze a hranolkách s dvojitou tatarkou. Co za tím stojí a jak to řešit? Poradíme.
Pokud sledujete televizní pořady, pak jistě znáte reklamní spot, ve kterém se hádá, jestli daný člověk trpí lupy nebo seboreou. V obou případech mluvíme o problémech, které umí člověka potrápit. A v obou případech mluvíme o potíži, která se projevuje svěděním pokožky hlavy. Že vás taky svědění pokožky trápí? Pak je načase zjistit, jestli je vaším problémem právě seborea nebo klasické lupy.
Honba za štíhlou a sexy postavou pokračuje, i když léto už je dávno za námi. Lidé se zkrátka chtějí udržovat v kondici. S nedávnými vánočními svátky však byla píle trochu mařena vynikajícím cukrovím a samými smaženými pokrmy. Během tohoto období na sklonku roku je třeba vykázat opravdu pevnou vůli, díky které odoláte i alkoholu. Především ten je při cvičení jedním velkým tabu.
Asi máte taky zažité, že utěrky by se neměly prát v pračce. Namísto toho je pravděpodobně vyvařujete. Tahle metoda má ale jeden zásadní háček. Vyvařování není k utěrkám zrovna dvakrát šetrné. Jsou po něm sice opravdu čisté, ale postupně vám řídnou, a vy tak musíte kupovat stále nové a nové kousky. Naštěstí existuje mnohem šetrnější alternativa.
Turistické boty jsou fantastické boty, které se nosí, když jste v divočině a razíte cestu z prašných cest, podél žulových balvanů a po hřebenech úzkých kaňonů, dají se ale outdoorové boty pánské či dámské nosit každý den? Přeci jen, byly původně vyrobeny k jinému účelu.
Každá z nás tu a tam zatoužíme po změně. Když už ale přijde na věc, zpravidla první, čím začneme, jsou naše vlasy. Důvod je prostý. Je to změna, které si většinou všimne opravdu každý (no dobře, možná manžel na to přijde později) a zároveň je to způsob, jak ze sebe vykouzlit zcela nové já, které rázem získá zbrusu novou image. Kde jinde hledat nové nápady a nasávat inspiraci, než právě v osvěžujících trendech, které nám rok co rok přinášejí světoví vlasoví stylisté. Co si pro nás připravili tentokrát?
Celý den v jednom kole. Práce, děti, rodiče, domácnost. Nedej bože, když do toho zazvoní telefon a tam se ozve plačící kamarádka, že jí opět ten její nadával. Najednou vám začne docházet, že je toho na vás prostě moc. Kde se stala chyba? Příliš jste začali obětovat své vlastní životní štěstí a darovali jste ho na stříbrném podnose jiným lidem. Pomalu tento program změníme. Konec sebeobětování!

Nepřehlédněte

Tuhé mýdlo zná každý. Z našich domácností jej vytlačilo mýdlo tekuté, takže klasická tuhá mýdla jsme si zvykli dávat tak maximálně do skříně pod oblečení, aby nám ho hezky provonělo. Jenže v poslední době se k nám zase vrací, a nejen mýdlo tuhé ale na trhu se objevily i tuhé šampony na vlasy.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek