Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

Mytí oken snadno a rychle: Vyzrajte na neoblíbenou činnost s jednoduchými tipy

Nestihli jste si před Velikonocemi umýt okna? Ano, počasí nepřálo, bylo moc práce s pečením beránků a malováním vajíček. Máte tedy jedinečnou příležitost se do toho pustit právě teď.
mytí oken
Připravte si zbraně a jdeme na to! Nebojte, s našimi tipy je mytí oken hračka.

11. 05. 2022

Právě jaro, anebo pak podzim, jsou ta nejlepší období na mytí oken. Trošku se vám zježily chlupy na rukou? Nebojte, není to žádná hrůza. Máme pro vás postup, jak okna snadno a rychle umýt.

Příprava je základ

Pokud si vše krásně připravíte, mytí oken vám půjde od ruky. Není nic horšího, než ze židle neustále poskakovat nahoru a dolů. To se pak z mytí oken může snadno stát noční můra. My jsme ale chytré hospodyňky, a tak si vše co budeme potřebovat připravíme dopředu.

Hned na úvod je ještě potřeba si říct, že okna nesmíte mýt za jasného dne. Tedy můžete, ale zblázníte se z toho. Ideální počasí je, když je venku pod mrakem. Přímé slunce totiž na skle vytváří zbytečné šmouhy.

Co je třeba si tedy připravit?

  • kyblík s teplou vodou, do které si přidáme pár kapek jaru
  • houbičku na nádobí
  • 3 x bavlněný hadřík (nebo starou utěrku)
  • leštidlo
  • pokud máte k dispozici, připravte si také vysavač na mytí oken, či stěrku

Než se dáte do práce, nezapomeňte z parapetů odstranit všechny dekorace a květiny, u mytí oken by vám leda tak překážely. Rovněž vám práci zjednoduší, když sundáte závěsy a záclony, které během úklidu dáte rovnou vyprat. Už si představujete ty silné jarní paprsky a čerstvý vzduch, co k vám bude skrze nablýskaná okna proudit? Jdeme na to!

Jdeme na věc

Máme vše připravené, a tak se můžeme dát do práce. Pokud jsou okna opravdu zaneřáděná, raději si nasaďte rukavice. Ruce nebudete mít tak rozmáčené a nebudete se štítit ani případných mrtvolek hmyzu. Pokud umýváte okna například na chalupě, kde jste dlouho nebyli, začněte smetáčkem a lopatkou. Okna očistěte od největších nečistot, omeťte pavučiny, a poté sáhněte po kyblíku s vodou a jarem.

K TÉMATU  Úložný prostor v ložnici: volte praktické skříně a komody, ve kterých bude dostatek prostoru

Jar vše dokonale odmastí

Na prvotní umytí použijte vodu s jarem a houbičku na nádobí. Nejprve omyjte rámy. Pokud je po umytí rámů voda velmi zašpiněná, vyměňte ji. Poté se pusťte do samotného okenního skla. Vše pořádně namydlete. Nebojte se na houbičku trochu přitlačit. Jen tak z okna dostanete i ty nejzaschlejší nečistoty. Mýdlovou vodu následně odstraňte vysavačem na okna, nebo hadříkem či stěrkou.

Čistá špína

Největší nečistoty teď máme z oken odstraněné. Nyní stačí dalším hadříkem osušit rámy okna a jako poslední nás čeká leštění. Leštěnkou nešetřete! Díky alkoholu v ní obsaženém se na oknech nebude tak moc usazovat prach a nečistoty.

Krouživými pohyby vyleštěte plochu okna bavlněným hadříkem. Pokud již na okně nevidíte žádnou šmouhu, máte hotovo. Tak zase za rok (v lepším případě za půl roku).

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Přírodní úklidové prostředky: uklízejte domácnost bez chemie

Úklid jako cesta k duševní pohodě. Zlepší vám náladu, soustředění i soužití s partnerem

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Bohužel to vypadá, že roušky hned tak neodložíme. Budou s námi minimálně celou zimu a nezbývá než doufat, že s příchodem jarního sluníčka koronavirus oslabí. I pak však asi budou povinné ve vnitřních prostorách, nebo třeba v hromadné dopravě. Cena jednorázové roušky není nijak závratná, ale když máte čtyřčlennou rodinu, v peněžence už to poznáte. Roušky si však naštěstí můžete ušít také doma. A nepotřebujete k tomu ani šicí stroj. V našem dnešním článku prozradíme, jak na to.
Děti jsou fascinovány celou zvířecí říší. I proto jejich kroky velmi často míří do zoologických zahrad, kde mohou být svědky existence i takových tvorů, které běžně v přírodě nepotkají. Po ukončení výletu do zoo se v nich však probouzí touha mít vlastního tvora, o kterého by mohli pečovat, také doma. A stává se, že po dlouhém naléhání a přemlouvání rodiče jednoho dne svolí. Jenže jaký domácí mazlíček je ten nejvhodnější?
Dřevo je dokonalý materiál, který přidává rovnováhu, útulnost a eleganci prakticky do každého interiéru, a to jak v moderním, tak klasickém stylu. Po staletí se používá jako základní stavební materiál nábytku, přestože bývá teď často nahrazováno imitacemi. Vraťte se ke kořenům a sáhněte po kusu dřeva v jeho ryzí podobě. Využít část kmene stromu jako konferenční stolek je velice netradiční nápad, výsledek je ale jedinečný.
Jak si představujete ideální Vánoce? Pravděpodobně s rodinou, vašimi blízkými. V pohodě, v obklopení radosti a štěstí. A samozřejmě v obklopení cukroví, které mizí z talíře rychlostí blesku. A kromě her, které budete hrát, svůj čas strávíte i sledováním oblíbených vánočních snímků, které svou kouzelnou atmosférou a nadějí z nich vyplývající umocní onu vánoční atmosféru, která se line domovem. Co si nezapomenout pustit?
Možná, že vás nikdy nenapadlo, jaký vliv na váš spánek může mít právě výběr prostěradla. Kromě toho, že jeho barva dokáže ovlivnit atmosféru v místnosti, jeho materiál zase může mít na svědomí to, jakým způsobem se vám bude spát a čerpat síly na následující den. Na co všechno je při výběru prostěradla třeba brát zřetel a jak může prostěradlo ovlivnit vaše spaní? Přečtěte si, z jakých možností můžete prostěradlo vybírat a co od jakého materiálu očekávat.
Říká se: „S chlapem špatně, ale bez něj ještě hůř.“ Tohle rčení nezní pro nás, ženy, tedy vůbec optimisticky! Skoro to vypadá, že ať tak nebo tak, máme to úderem plnoletosti prostě spočítaný, jen s tím chlapem bude ta hrůza zvaná život jaksi snesitelnější. V posledních letech si však stále více žen po rozchodu či rozvodu raději zvolí život o samotě. A navzdory tomuto rčení jen kvetou. Proč tomu tak je? Že by přece jen život bez chlapa skýtal také nějaké výhody? Samozřejmě! Tady jsou.
Pro někoho může jít o kraj nehostinný, neboť si ho často spojujeme zejména s těžbou uhlí. Ve skutečnosti jde ale o nádherný kus krajiny s bohatou historií a přírodními scenériemi, které rozhodně stojí za to navštívit. Vybrali jsme pro vás deset nejzajímavějších míst, které byste si při návštěvě severních Čech neměli nechat ujít.
Když byly salóny krásy zavřené, vyvstala najednou mezi ženami otázka, jak se správně starat o své obočí. Každá z nás se chce o něj naučit správně starat tak, aby své pokožce nezpůsobovala zbytečnou újmu. Správně vytvarované obočí navíc dodá vašemu obličeji šmrnc, rozhodně to tedy není zanedbatelný prvek vedoucí k vnější kráse. Opravdu víte o postupu vytrhávání všechno?

Nepřehlédněte

Trh s nemovitostmi zažívá nevídané období. I když se původně mluvilo o tom, že Češi nemají našetřeno a že jim chybí takzvaný hotovostní polštář, ukázalo se, že peněz je – a mnoho. Skupují se totiž i takové nemovitosti, které svou cenou volají do nebes. A zájem zatím neutichá.
Téměř každá žena touží po ideální postavě. Rad, jak zaručeně zhubnout, jsou v časopisech i na internetu tisíce. Daň v podobě jojo-efektu nebo zdravotních problémů, kterou platí za drastické shazování kilogramů nebo nepochopené hubnoucí praktiky, je ovšem příliš veliká. Co takhle začít jednou pro vždy správně? Poradíme vám, jak na to!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek