Sobota , 27. 07. 2024

Anna

Mytí oken snadno a rychle: Vyzrajte na neoblíbenou činnost s jednoduchými tipy

Nestihli jste si před Velikonocemi umýt okna? Ano, počasí nepřálo, bylo moc práce s pečením beránků a malováním vajíček. Máte tedy jedinečnou příležitost se do toho pustit právě teď.
mytí oken
Připravte si zbraně a jdeme na to! Nebojte, s našimi tipy je mytí oken hračka.

11. 05. 2022

Právě jaro, anebo pak podzim, jsou ta nejlepší období na mytí oken. Trošku se vám zježily chlupy na rukou? Nebojte, není to žádná hrůza. Máme pro vás postup, jak okna snadno a rychle umýt.

Příprava je základ

Pokud si vše krásně připravíte, mytí oken vám půjde od ruky. Není nic horšího, než ze židle neustále poskakovat nahoru a dolů. To se pak z mytí oken může snadno stát noční můra. My jsme ale chytré hospodyňky, a tak si vše co budeme potřebovat připravíme dopředu.

Hned na úvod je ještě potřeba si říct, že okna nesmíte mýt za jasného dne. Tedy můžete, ale zblázníte se z toho. Ideální počasí je, když je venku pod mrakem. Přímé slunce totiž na skle vytváří zbytečné šmouhy.

Co je třeba si tedy připravit?

  • kyblík s teplou vodou, do které si přidáme pár kapek jaru
  • houbičku na nádobí
  • 3 x bavlněný hadřík (nebo starou utěrku)
  • leštidlo
  • pokud máte k dispozici, připravte si také vysavač na mytí oken, či stěrku

Než se dáte do práce, nezapomeňte z parapetů odstranit všechny dekorace a květiny, u mytí oken by vám leda tak překážely. Rovněž vám práci zjednoduší, když sundáte závěsy a záclony, které během úklidu dáte rovnou vyprat. Už si představujete ty silné jarní paprsky a čerstvý vzduch, co k vám bude skrze nablýskaná okna proudit? Jdeme na to!

Jdeme na věc

Máme vše připravené, a tak se můžeme dát do práce. Pokud jsou okna opravdu zaneřáděná, raději si nasaďte rukavice. Ruce nebudete mít tak rozmáčené a nebudete se štítit ani případných mrtvolek hmyzu. Pokud umýváte okna například na chalupě, kde jste dlouho nebyli, začněte smetáčkem a lopatkou. Okna očistěte od největších nečistot, omeťte pavučiny, a poté sáhněte po kyblíku s vodou a jarem.

K TÉMATU  4 tipy, čemu se vyhnout při zařizování ložnice

Jar vše dokonale odmastí

Na prvotní umytí použijte vodu s jarem a houbičku na nádobí. Nejprve omyjte rámy. Pokud je po umytí rámů voda velmi zašpiněná, vyměňte ji. Poté se pusťte do samotného okenního skla. Vše pořádně namydlete. Nebojte se na houbičku trochu přitlačit. Jen tak z okna dostanete i ty nejzaschlejší nečistoty. Mýdlovou vodu následně odstraňte vysavačem na okna, nebo hadříkem či stěrkou.

Čistá špína

Největší nečistoty teď máme z oken odstraněné. Nyní stačí dalším hadříkem osušit rámy okna a jako poslední nás čeká leštění. Leštěnkou nešetřete! Díky alkoholu v ní obsaženém se na oknech nebude tak moc usazovat prach a nečistoty.

Krouživými pohyby vyleštěte plochu okna bavlněným hadříkem. Pokud již na okně nevidíte žádnou šmouhu, máte hotovo. Tak zase za rok (v lepším případě za půl roku).

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Přírodní úklidové prostředky: uklízejte domácnost bez chemie

Úklid jako cesta k duševní pohodě. Zlepší vám náladu, soustředění i soužití s partnerem

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Sedavé zaměstnání je sice na první pohled nenáročné, ale svému tělo s ním přesto radost neuděláte. Tedy pokud pravidelně nesportujete, nebo alespoň nepraktikujete vhodná kompenzační cvičení. Cviky, které vám představíme v našem dnešním článku, se hodí nejen pro takzvané kancelářské krysy, ale pro všechny, které trápí bolavá záda, ztuhlý krk či jiné obdobné potíže.
Tento týden bude ovlivněn přesunem Venuše do znamení Lva, což přinese do našich životů větší důraz na vztahy, krásu a společenské aktivity. Venuše v Lvu podporuje sebevědomí a odvahu projevovat své city. Očekávejte nárůst energie a chuti na změnu ve všech oblastech života.
Lidem, kteří jsou narozeni v období od 21. ledna do 20. února patří znamení Vodnáře. Vodnáři jsou velmi silní ale i tvrdohlaví, hlavně jsou ale kreativní. Vodnář je vzdušným znamením a lidé v tomto znamení od narození milují originalitu i netradiční životní styl. Jaké jsou jejich silné a slabé stránky? A co můžete čekat od žen a mužů, kteří se narodili v tomto znamení? Podívejte se na podrobnou charakteristiku.
Jakmile vysvitlo sluníčko a konečně se po měsících zimy oteplilo, vsadíme se, že už jste na internetu začala lovit plavky na novou sezonu. V pořádku. S tím úzce souvisí i hubnutí, protože zatímco koukáte na ty holky s perfektní postavou, na sobě najdete obvykle aspoň pár nedostatků, které si umanete do léta spravit. Proto potřebujete jídlo, které vám k vysněné postavě pomůže.
Pořádáte večírek pro svoje blízké nebo kolegy? Dáme vám pár tipů, jak naplánovat jedinečnou party, která zaručí všem zúčastněným nezapomenutelný zážitek.
Léto je sice oblíbeným ročním obdobím pro mnoho z nás, ale naše pokožka a vlasy toto nadšení zrovna nesdílí. A proto bychom se o své tělo měli v létě starat ještě více než v ostatních ročních obdobích, nebo přinejmenším specificky. Jak by měla vypadat péče o vaše vlasy v době, kdy je spaluje letní žár?
Vzrostlý strom přímo v obýváku? Stromy v interiéru nejsou zrovna tradiční výzdobou, přesto se najdou tací, kteří mají kus přírody přímo u sebe doma. Budova musí většinou s takovým nápadem počítat už od začátku stavby, ale potom se můžete pochlubit skutečně originální dekorací, na kterou budou návštěvy koukat s otevřenou pusou. Zeleň uklidňuje a prospívá, takže na vás bude blahodárně působit každý den.
Rostliny nerozeznávají čtyři roční období jako my lidé, ale pouze dvě. Ovšem od podzimu až do jara mají pokojové rostliny období takzvaného vegetativního klidu. Je chladno a brzy se stmívá, proto rostlinky přestávají tak rychle růst a kvést a prožívají zimní spánek.
Správné nakládání s léčivy je důležitá, a přesto tak často opomíjená, součást bezpečné léčby. Patří do toho totiž i zacházení s nepoužitými nebo expirovanými léky. Průzkumy sice ukazují, že se stále více lidí učí odnášet nepoužité a prošlé léky zpátky do lékáren, nicméně to nijak nesnižuje to obrovské množství, které se každoročně vyhodí. Celkový objem se liší stát od státu, kraj od kraje, i město od města. Můžeme ale říct, že průměr evropských zemí bývá mezi 10 a 100 tunami na milion obyvatel ročně. V Česku jsou to každoročně léky za zhruba 4 miliardy korun. Největším problémem ale stále zůstává fakt, že většina léčiv stále ještě končí v odpadech.
Máte doma kočku? Pak určitě budete souhlasit, že nad jejím chováním někdy zůstává rozum stát.
Během chladných měsíců je pro mnoho z nás v malých bytech naprostou samozřejmostí sušit prádlo doma. Pokud nedisponujete sušičkou nebo sušárnou, možná tento problém řešíte sušákem postaveným doma u radiátoru. Najdou se ale i tací, kteří dávají prádlo přímo na topení. My však víme, že to není zrovna dobrý nápad a v dnešním článku vám povíme proč.
Věci mají své místo. I když to na první pohled nevypadá, už dvouleté děti vědí, kam která věc patří. Právě v tomto věku se začne projevovat smysl pro pořádek. Je tak nutné jim dát pravidla her i úklidu. Dítě začne vnímat vnější a vnitřní řád.

Výběr článků

Tohle vás dojme! Opuštěné a hladové kotě naříká na ulici mezi odpadky, než si ho všimnou dobří lidé, kteří mu dají najíst. Podívejte se, jak jim drobeček začne pomalu důvěřovat a nakonec se z divokého kotěte stane domácí mazlíček.
Modrý oceán a nekonečná pláž. Radost pohledět? Nejen to! Tahle atmosféra působí preventivně proti celé řadě nemocí. Také vás okamžitě nabije energií a navodí šťastné emoce. Ovšem i na hubnutí má příznivý vliv!
V počátcích každého vztahu je velmi těžké odhadnout, jak je ten druhý naladěn, jaká témata ho uvádějí do rozpaků a které mu naopak vůbec nevadí, nebo ho dokonce těší. Pokud spolu ale trávíte romantický večer, vždycky dopadne velmi nechvalně, pokud stočíte řeč na jedno z níže uvedených témat.

Nepřehlédněte

V nejnovějším dílu Výměny manželek došlo k nečekanému zvratu, když Martina nevydržela ani týden a opustila náhradní rodinu plnou špíny, chaosu a neposlušných dětí. Přečtěte si, jaké šoky a překážky ji přiměly k předčasnému odchodu z domácnosti, která ji přivítala do svého středu. Drama, emoce a nevídané situace – to vše v nejnovějším dílu, který rozvířil divácké diskuse.
Správné nakládání s léčivy je důležitá, a přesto tak často opomíjená, součást bezpečné léčby. Patří do toho totiž i zacházení s nepoužitými nebo expirovanými léky. Průzkumy sice ukazují, že se stále více lidí učí odnášet nepoužité a prošlé léky zpátky do lékáren, nicméně to nijak nesnižuje to obrovské množství, které se každoročně vyhodí. Celkový objem se liší stát od státu, kraj od kraje, i město od města. Můžeme ale říct, že průměr evropských zemí bývá mezi 10 a 100 tunami na milion obyvatel ročně. V Česku jsou to každoročně léky za zhruba 4 miliardy korun. Největším problémem ale stále zůstává fakt, že většina léčiv stále ještě končí v odpadech.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek