Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

Mytí oken snadno a rychle: Vyzrajte na neoblíbenou činnost s jednoduchými tipy

Nestihli jste si před Velikonocemi umýt okna? Ano, počasí nepřálo, bylo moc práce s pečením beránků a malováním vajíček. Máte tedy jedinečnou příležitost se do toho pustit právě teď.
mytí oken
Připravte si zbraně a jdeme na to! Nebojte, s našimi tipy je mytí oken hračka.

11. 05. 2022

Právě jaro, anebo pak podzim, jsou ta nejlepší období na mytí oken. Trošku se vám zježily chlupy na rukou? Nebojte, není to žádná hrůza. Máme pro vás postup, jak okna snadno a rychle umýt.

Příprava je základ

Pokud si vše krásně připravíte, mytí oken vám půjde od ruky. Není nic horšího, než ze židle neustále poskakovat nahoru a dolů. To se pak z mytí oken může snadno stát noční můra. My jsme ale chytré hospodyňky, a tak si vše co budeme potřebovat připravíme dopředu.

Hned na úvod je ještě potřeba si říct, že okna nesmíte mýt za jasného dne. Tedy můžete, ale zblázníte se z toho. Ideální počasí je, když je venku pod mrakem. Přímé slunce totiž na skle vytváří zbytečné šmouhy.

Co je třeba si tedy připravit?

  • kyblík s teplou vodou, do které si přidáme pár kapek jaru
  • houbičku na nádobí
  • 3 x bavlněný hadřík (nebo starou utěrku)
  • leštidlo
  • pokud máte k dispozici, připravte si také vysavač na mytí oken, či stěrku

Než se dáte do práce, nezapomeňte z parapetů odstranit všechny dekorace a květiny, u mytí oken by vám leda tak překážely. Rovněž vám práci zjednoduší, když sundáte závěsy a záclony, které během úklidu dáte rovnou vyprat. Už si představujete ty silné jarní paprsky a čerstvý vzduch, co k vám bude skrze nablýskaná okna proudit? Jdeme na to!

Jdeme na věc

Máme vše připravené, a tak se můžeme dát do práce. Pokud jsou okna opravdu zaneřáděná, raději si nasaďte rukavice. Ruce nebudete mít tak rozmáčené a nebudete se štítit ani případných mrtvolek hmyzu. Pokud umýváte okna například na chalupě, kde jste dlouho nebyli, začněte smetáčkem a lopatkou. Okna očistěte od největších nečistot, omeťte pavučiny, a poté sáhněte po kyblíku s vodou a jarem.

K TÉMATUJak lze vytápět rodinný dům? Výhody a nevýhody jednotlivých řešení

Jar vše dokonale odmastí

Na prvotní umytí použijte vodu s jarem a houbičku na nádobí. Nejprve omyjte rámy. Pokud je po umytí rámů voda velmi zašpiněná, vyměňte ji. Poté se pusťte do samotného okenního skla. Vše pořádně namydlete. Nebojte se na houbičku trochu přitlačit. Jen tak z okna dostanete i ty nejzaschlejší nečistoty. Mýdlovou vodu následně odstraňte vysavačem na okna, nebo hadříkem či stěrkou.

Čistá špína

Největší nečistoty teď máme z oken odstraněné. Nyní stačí dalším hadříkem osušit rámy okna a jako poslední nás čeká leštění. Leštěnkou nešetřete! Díky alkoholu v ní obsaženém se na oknech nebude tak moc usazovat prach a nečistoty.

Krouživými pohyby vyleštěte plochu okna bavlněným hadříkem. Pokud již na okně nevidíte žádnou šmouhu, máte hotovo. Tak zase za rok (v lepším případě za půl roku).

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Přírodní úklidové prostředky: uklízejte domácnost bez chemie

Úklid jako cesta k duševní pohodě. Zlepší vám náladu, soustředění i soužití s partnerem

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jakmile vysvitlo sluníčko a konečně se po měsících zimy oteplilo, vsadíme se, že už jste na internetu začala lovit plavky na novou sezonu. V pořádku. S tím úzce souvisí i hubnutí, protože zatímco koukáte na ty holky s perfektní postavou, na sobě najdete obvykle aspoň pár nedostatků, které si umanete do léta spravit. Proto potřebujete jídlo, které vám k vysněné postavě pomůže.
Sprchování nebo koupání jsou každodenní činnosti. Většinou se k nim schyluje po ránu, ale jindy také večer po náročném dni v zápřahu. Mnoho lidí však k této fázi hygieny přistupuje ekonomicky a spíše se nekoupou, než koupou. Čím víc se budu sprchovat či koupat, tím větší poplatky se na dům budou vztahovat, říkají si. Jelikož ale mluvíme o nezbytnosti, prozraďme si, co je z tohoto pohledu lepší čili ekonomičtější.  
Když poprvé začnete s dietou, můžete v prvním měsíci ztratit o něco více. Pokud například dodržujete nízkosacharidovou dietu, vaše tělo spaluje glykogen uložený ve svalové tkáni, když mu dojdou sacharidy. Glykogen se váže na vodu a při jeho spalování na energii se také ztrácí voda. Tato počáteční rychlá ztráta hmotnosti může být velmi motivující, ale nakonec se zúží.
Značka Gucci je dlouhá léta považována za synonymum luxusu. Nedosáhne na ni každý, ovšem pokud už ji vlastníte, vlastníte fantastickou investici, která s každým novým dnem roste na své hodnotě. A to dokonce i v případě, že mluvíme o roztrhaných silonkách, které se nedávno ocitly v nabídce světově proslulé společnosti.
Ekonomům je nyní zřejmě jasné, o čem je řeč, nebo tedy alespoň ve světě obchodování, ostatní možná jen pokrčí rameny. Optikou Paretova principu se však můžete zadívat nejen na svět ekonomie, ale na veškerou vaší činnost – hubnutí nevyjímaje. O čem je to tedy vlastně řeč?
I když venku panuje nebezpečný koronavirus, to neznamená, že žádné jiné nemoci neexistují. S příchodem nového typu koronaviru nedošlo k odstranění ostatních onemocnění, což je dobré mít na paměti. Stále jsou rizikem i jiné choroby, jako je rakovina nebo chřipka. Mnohé nemoci číhají i na ty nejmenší. Prozraďme si nejčastější dětské nemoci, které jsou rizikové pro naše malé ratolesti.
Jaké jsou vaše plány a cíle? Chcete zůstat v zajetých kolejích zaměstnance? Nebo prahnete po výstupu ze své zóny komfortu, která s sebou nese také start podnikání? Ať už chcete rozjet velkou společnost nebo působit „na vlastní noze”, v obou případech by vám v knihovně mělo dřímat několik knižních výtisků, které mohou člověka sedmimílovými kroky posunout kupředu.

Nepřehlédněte

Každá žena se chce líbit. Některé z nás sází na přírodní krásu, jiné se snaží zdokonalit pomocí různých řasenek, očních stínů, make-upu apod. Když se ale vydáme do obchodu, často tam bezradně stojíme před regálem a nevíme, co si vlastně vybrat. S tím je teď ale konec. Přečtěte si následující řádky a příště půjdete najisto.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek