Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

I zadané ženy mají někdy důvod vyhýbat se sexu. Tohle jsou ty nejčastější

Slyšet za dveřmi ložnice „dneska ne, miláčku“ je pro mnohé muže doslova noční můra. Není tajemstvím, že jsou muži náruživější a mohli by „to“ mít klidně každý den. I několikrát. Ženy v tomto zájmu a potřebách mnohdy pokulhávají. A jsou situace, kdy i zadaná žena, která by mohla mít sex denně, začne intimní radovánky odmítat. Proč?
sex
Odmítání sexu ve vztahu má plno příčin.

15. 08. 2023

Odmítnutí jako trest

Možná i vám už se někdy stalo, že se partner dožadoval sex poté, co jste si pár hodin zpátky vyměnili názory, pohádali se nebo zkrátka poté, co vás něčím naštval nebo zklamal. V takový moment se jen málokterá žena přemůže k tomu, aby muži tzv. dala i přesto, že je na něho naštvaná nebo že jí něčím ublížil.

Ženy často využívají „stopku sexu“ jako způsob, jak svého chlapa vytrestat. Jsou zkrátka emotivnější a neumí tak rychle přepnout či zapomenout, pokud se mezi dvojicí něco stalo.

Nespokojenost se svým tělem

Tak tohle známe asi úplně každá. Většina z nás na sobě totiž vidí nějaké ty nedostatky. Povolené bříško, pneumatika okolo pupíku, povadlá prsa, boky jako skříň, celulitida na stehnech… a mohli bychom jmenovat další a další důvody, pro které jsou ženy samy se sebou nespokojené.

A právě fakt, že se necítí spokojené samy se sebou, je bohužel častým důvodem, proč zadaná žena začne odmítat sex. I navzdory tomu, že je v očích svého protějšku dokonalá.

Pocit odcizení

A jsme zase u toho, že jsou ženy daleko emotivnější nežli muži. Jedním z důvodů, proč se žena začne vyhýbat sexu ve vztahu, je fakt, že postrádá vzájemnou blízkost. Jakmile začne mít žena pocit, že se s partnerem vzájemně vzdalují, že mezi nimi vzniká propast, začne se tím trápit a mimo jiné se to odrazí i na tom, že s partnerem začne odmítat spát.

Přílišný nátlak

Jak už bylo řečeno – muži by mohli mít sex pořád, klidně několikrát za den. A mnohdy to dávají dost jasně najevo. Neustále o tom mluví, mají na svou partnerku různé narážky a poznámky. Ano, někdy dokáže peprná poznámka nebo hláška okořenit milostný život, ale ne nadarmo se říká, že čeho je moc, toho je příliš.

K TÉMATU  Lovestory Justina a Hailey Bieber v časech dobrých i zlých

Ženy mohou odmítat sex právě proto, že chlapi tzv. moc tlačí na pilu. Sex má být chtěný z obou stran, rozhodně by k milování nemělo docházet z nátlaku jedné strany a podřízení té druhé.

Děti

Velmi častým důvodem, proč ve vztahu dojde ke snížení „sexové frekvence“ jsou děti. Děti jsou v našich životech radost a pro mnoho dvojic jsou také upevněním vzájemného pouta. Jenže pak přichází to „ale“, kdy je žena po celém dni s dětmi příliš unavená, psychicky i fyzicky vyčerpaná a na nějaké milování tak vůbec nemá náladu.

Nebo jsou to případy, kdy je v posteli slyšet věta „co když se vzbudí“ nebo třeba „děti by nás mohly slyšet“ a podobně. I takové situace se stávají a bohužel častěji, nežli by si mnohé partnerské dvojice přály.

Nevyhovující sex

Sex je o tom, že si partneři vzájemně sdělí nebo ukáží, co se jim líbí a co naopak ne. Mnohdy se ve vztahu stane, že jedna strana začne toužit po změně, chce zkusit něco nového. Dotyčný pak může na svou polovičku naléhat, ta se nechá zlákat, ale není spokojená s průběhem milování. Jednoduše se jí to nelíbí.

Názory mužů a žen na sex se hodně liší, zrovna tak jako jejich představy, potřeby a tužby. Ve vztahu se tak může stát, že jeden začne vyžadovat něco, co tomu druhému není po chuti. A nálada pak logicky klesne na bod mrazu.

Zdravotní potíže

Za nechutí k sexu a jeho odmítání samozřejmě mohou stát i různé zdravotní potíže a obtíže, kterými si žena prochází. Ne všechny ženy se pak svým partnerům svěřují, zvláště pokud jde o intimní zdravotní neduhy. Fakt, že s ženou po zdravotní stránce není něco v pořádku, může ovlivnit to, že s partnerem přestane spát.

K TÉMATU  Nejlepší "Detox smoothies". Oživte svůj jídelníček!

Zdroj: mindbodygreen.com

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

S kolika lidmi jste měli sex: Za čísly se skrývá mnohem víc. Proč váš ‘Body Count’ neříká vše

Sexuální poloha vám napoví, koho máte doma. Víte, jak to má nejradši? Pak už víc vědět nepotřebujete

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pakliže jste na sociálních sítích jako doma a zároveň se pravidelně udržujete v kondici, jméno Pamela Reif vám pravděpodobně není cizí. Tato vždy pozitivně naladěná německá fitnessačka a influencerka v podobě svých příspěvků a cvičebních videí dopomohla ke shození kil a vypracované postavě nejedné ženě.
Rodit ve stylu vévodkyně Kate, které se osvědčila kombinace hypnoterapie, relaxace a dýchacích technik? To můžeme taky! Kolik stojí kurz hypnoporodu a co na něm teď všichni mají? A jaké vyšetření během těhotenství patří k těm nejhezčím? Přečtěte si postřehy naší redaktorky, která tohle aktuálně prožívá!
Všichni jsme někdy v životě emocionálně vyčerpaní. Je normální zažít předávkování jednou nebo druhou emocí a vypořádat se s jejich těžkostí a bojem. A pouze prostřednictvím této zkušenosti můžeme skutečně vidět krásu života. Ale když se emoční vyčerpání promění v neustálý zážitek negativních emocí, už to není zdravé.
S mužem se jednoduše můžete rozejít tak, že mu to oznámíte z očí do očí. To je pravděpodobně ten jediný správný způsob. Ne každý si na něj ale troufne, zejména po kratší známosti. V praxi se můžeme setkat s mnoha dalšími způsoby ”rozcházení se”, které vám možná vyrazí dech.
Říká se: „S chlapem špatně, ale bez něj ještě hůř.“ Tohle rčení nezní pro nás, ženy, tedy vůbec optimisticky! Skoro to vypadá, že ať tak nebo tak, máme to úderem plnoletosti prostě spočítaný, jen s tím chlapem bude ta hrůza zvaná život jaksi snesitelnější. V posledních letech si však stále více žen po rozchodu či rozvodu raději zvolí život o samotě. A navzdory tomuto rčení jen kvetou. Proč tomu tak je? Že by přece jen život bez chlapa skýtal také nějaké výhody? Samozřejmě! Tady jsou.
Nakupování na internetu se stalo pomyslným trendem. Zejména v době panující pandemie a karantény se i ti, kteří nakupování v e-shopech zatracovali, k tomuto kroku svolili. Neměli najednou na výběr, ostatně nakonec nově nabytou zkušenost dál používali v praxi. To poté vedlo k trhání rekordů v tržbách internetových prodejen, což je trend, který i nadále pokračuje. Pokud i vy patříte mezi vášnivé on-line kupující, pozor si dejte na podvodné e-shopy.
Tato anglická diva se proslavila předně jako zpěvačka, ale zároveň také svým skladatelským nadáním a působností v modelingu. Dua Lipa má původ v samotné Albánii. Mohli byste se domnívat, že její jméno je smyšlené pro zviditelnění ve světě showbyznysu, a že pod ním jen vystupuje, ale není tomu tak. Dua Lipa je skutečně její rodné jméno.

Nepřehlédněte

Jamu je tradiční indonéský lék z kořenů, bylin, květů, kůry a koření. Vyrábí se již více než 1200 let z čerstvých surovin, jako jsou tamarind, galangal, zázvor a kurkuma. V Indonésii se podává prakticky na každém kroku, například i v masážních salonech či při léčebných sezeních. Nejenom, že Indonésanům chutná, ale je také prospěšný pro lidské zdraví. Jak si jej vyrobit, a s kterými neduhy nám dokáže pomoci?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek