Sobota , 02. 07. 2022

Patricie

Dovolená s domácími mazlíčky nebo bez nich. Zbytečně je nestresujte

Blíží se vaše dovolená a vy přemýšlíte, jestli vzít svého domácího mazlíčka s sebou. Myslíte, že mu bez vás bude smutno, ale jak se bude cítit na pláži nebo na horách? Pes může chodit s vámi, ale kočka? Ať se rozhodnete odjet sama a mazlíčka svěřit do péče jiné osoby, nebo pojede s vámi, příprava se vyplatí.
Dovolená s domácími mazlíčky nebo bez nich
zdroj: 123RF.com

23. 07. 2019

Dovolená s domácími mazlíčky může být stres. Zvažte, zda to vydrží

Dovolená s domácími mazlíčky nebo bez nich? Toť otázka.

Dovolená je vás odpočinek, ale pro zvíře může být stresujícím zážitkem cestování i pobyt na neznámém místě více, než když ho bude hlídat doma spolehlivá osoba. Neznamená totiž, že když váš pes miluje vodu, bude nadšený z cesty k moři. Možná by byl spokojenější u babičky na chalupě? Stejně to platí pro menší zvířata.

Morče, králík, kanárek, rybičky. Nechte je doma nebo svěřte sousedům

Jestliže máte menší zvířata, která nepotřebují častou péči a přítomnost člověka, nechte je doma. Morčeti, králíkovi či kanárkovi bude stačit, když je přijde každý druhý den někdo zkontrolovat, dá jim čerstvé jídlo, vymění podestýlku, vyčistí klec. Případně nechá králíka chvíli proběhnout. Možná se najdou příbuzní nebo přátelé, kteří si vezmou takového mazlíčka na ten týden nebo dva k sobě domů. To je ideální. Budete bez starostí, že je zvířátko bez dozoru.

Pes se přimkne k pánovi, kočka k domovu. Změna je náročná

Obecně platí, že kočky bývají závislé na svém prostředí a jeho změna může být významným zdrojem stresu. Dovolená tak pro ně není vhodný nápad. Pes se novému prostředí přizpůsobí lépe, pokud je s ním jeho pán. Ovšem i pro některé psy může být dlouhá cesta a změna prostředí stresující. Zvláště, pokud necestujete po republice, ale jedete na dovolenou stovky kilometrů. Zvažte, zda to váš pes zvládne bez jakékoli újmy.

Pokud pojede s vámi, informujte se na pravidla a pojištění

Většinou cestují na dovolenou psi. Jestliže jste se rozhodli, zkontrolujte, zda má váš mazlíček veškeré potřebné očkování. Jestliže nemá čip, nechte ho označit. Ujistěte se, že má obojek se štítkem obsahujícím vaše kontaktní údaje. Nechte mu vystavit pas pro domácí zvířata, který vydá certifikovaný veterinář.

K TÉMATULéto je skoro za rohem. Koupání patří ke slunci a dovolené, stejně jako pády do vody ze všech úhlů

Vezměte si s sebou lékárničku s jeho potřebami a dostatek vody a krmiva. Pokud váš pes nebude po dobu cesty v přepravní kleci, musí být připevněný postrojem k bezpečnostnímu pásu. Samozřejmě nesmí cestovat na předním sedadle. Nikdy psa nenechte vystrkovat hlavu z okénka a nikdy ho nenechte samotného v zaparkovaném autě.

Nezapomeňte na cestovní pojištění. Nabízí jej řada pojišťoven a kryje zejména náklady na veterinární péči v zahraničí i pojištění odpovědnosti za případnou škodu. 

Kam se psem po Evropě?

V Itálii je vhodná severní oblast či jezera. Na placené pláže vás nepustí, ale můžete se pohybovat na neplacených úsecích, pokud tam není vyznačený zákaz.  Bez problémů je cestování se psem do Chorvatska. I tam existuje řada psích pláží, například na Istrii, v Opatiji, Crikvenici, na Krku či ve Splitu. Výborná dovolená s pejskem je v Rakousku i ve slovenských Tatrách.

Necháte ho raději doma? Hlídání je dostupné doma i v hotelu

Dnes existuje mnoho možností hlídání domácích mazlíčků. Jestliže není možné umístit jej do rodiny nebo k přátelům, zajistěte mu profesionální hlídání. Je to možné v psím hotelu nebo individuálními hlídači. A to jak u vás doma, tak v hostitelské rodině. Určitě to bude dobrá volba pro kočky a psy, kteří se lépe cítí ve svém prostředí a mají stres ze změny a cestování.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Známe to všechny, každé z nás se občas stane, že nás přepadne úzkost nebo stres, nic nás nebaví a svou budoucnost vidíme v černých barvách. V této chvíli je zapotřebí zvolnit a udělat si čas sama pro sebe alespoň na pár desítek minut.
Pro někoho může jít o kraj nehostinný, neboť si ho často spojujeme zejména s těžbou uhlí. Ve skutečnosti jde ale o nádherný kus krajiny s bohatou historií a přírodními scenériemi, které rozhodně stojí za to navštívit. Vybrali jsme pro vás deset nejzajímavějších míst, které byste si při návštěvě severních Čech neměli nechat ujít.
Zvlášť v dnešní pandemické době, kdy jsou kosmetické služby méně dostupné, je nutné poradit si v rámci manikúry a pedikúry. Péče o chodidla a jejich ztvrdlé části je někdy tvrdý oříšek. Pravidelnou starostí o nohy se ale všem nepříjemným stavům vyhnete. Vyzkoušejte tyto účinné tipy na krásná a hladká chodidla.
Všichni milovníci seriálu Sex ve městě jsou jako na jehlách Carrie Bradshaw, protože je to tady! Kýžené pokračování v podobě nových dílů. Otázkou však zůstává, jestli se i tato série bude držet původního stylu Sexu ve městě, anebo se spíše můžeme těšit na něco nového. A v neposlední řadě, jestli to celé autoři pokračováním leda nepokazí.

Nepřehlédněte

Rozvod je záležitostí každého druhého manželství. Toto uvádějí statistiky - a bohužel je to pravda. Čím to je? Možná spolu lidé málo komunikují, nejsou ochotni přijímat kompromisy. Ten kompromis by však měl být prvotním zejména v případě, kdy z manželství vzešly děti.
Chcete dát svému milenci ultra speciální dárek, který mu ukáže, jak vám na něm záleží? Proč nezkusit smyslnou, erotickou masáž? Erotická masáž, která je dokonalým způsobem, jak vás dostat oba do nálady, je skvělou formou předehry a může pomoci budovat a prodlužovat potěšení, aby bylo vyvrcholení ještě příjemnější. A co si budeme, vzrušená budete i vy – a jak! Sama to dnes večer zkuste.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek