Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

Které bylinky vám mohou pomoct při hubnutí? Dáme vám hned 6 tipů!

Ne, že by za vás bylinky vyřešily veškerá kila přibraná během vánočních svátků. Pokud je ale rády používáte, mohou vám pomoct nastartovat vaše trávení a tělo pak bude snadněji odbourávat nahromaděné tuky. Jestli jste se tedy rozhodly začít s hubnutím, klidně po nich sáhněte.
bylinky při hubnutí
I bylinky mohou pomoct při hubnutí. (zdroj foto: www.123rf.com)

12. 01. 2021

Jak mohou působit?

Některé bylinky vám pomohou při hubnutí tím, že zrychlí váš metabolismus. Efektem jiných je zase omezení chuti k jídlu, celková detoxikace těla nebo minimalizace chuti na sladké. Bylinky mají příznivý vliv také na naše psychické rozpoložení, a pokud budete v pohodě, hubnutí vám jistě půjde lépe.

Co stojí za vyzkoušení?

Guarana

Pod tímhle pojmem dostanete semena keře s názvem Paulinie nápojná. Ta obsahují kofein, který má na naše tělo výrazné stimulující účinky. Zvýší se tak vaše činorodost, aniž byste měli potřebu dodávat si neustále jídlo. Snižuje chuť na sladké a potlačuje tendence k přejídání. Zároveň guarana zrychluje spalování tuků, snižuje hladinu cholesterolu.

Ženšen pravý

Z ženšenu se nejčastěji využívá mohutný kořen. Při hubnutí oceníte zejména zefektivnění trávení tuků. Stejně jako guarana nám dodá energii a zlepšuje naši fyzickou kondici. Zároveň pozitivně působí na výši hladiny krevního cukru v těle.

Kopřiva dvoudomá

Možná vás ani nenapadlo, jak prospěšná může být právě kopřiva. Můžete ji zakoupit už nasušenou nebo si ji nasbírat sami. Zrovna u ní nebude problém ji najít a bezpečně poznat. Z jejích listů si pak můžete připravit čaj. Obsažené látky mají na naše tělo močopudné účinky, celkově podporují metabolismus. Zlepšují prokrvení vnitřních orgánů, které pak lépe pracují.

Řebříček obecný

Z rostliny využijte především kvetoucí nať. Podpoří vylučování žaludečních šťáv a žluči, čímž zlepší celý proces trávení. Řebříček bývá doporučován při snížené činnosti žlučníku. Podpoří také krevní oběh, snižuje krevní tlak.

Pampeliška lékařská

Z rostliny můžete využít listy i kořen – z obou částí se dá připravit čaj, listy můžete klidně čerstvé přidat do salátu nebo pomazánek. Kořen pampelišky podpoří odvodnění organismu a vyprazdňování. Listy zase pročistí žlučové cesty, působí detoxikačně a urychlí trávení.

K TÉMATUTestujeme nejpopulárnější dietu v Evropě. Viktor ji zkouší s 16 kilogramy nadváhy. FOTO

Máta peprná

O obsahu vonných silic v listech máty nemusíme vést dlouhé debaty. Jakmile listy rozemnete v ruce a přičichnete, bezpečně víte, o jakou rostlinku se jedná. Díky obsaženým látkám dochází pak v našem těle k podpoře fungování slinivky, jater a žlučníku.

Opět se lépe vylučují trávicí šťávy, metabolismus je efektivnější. Zároveň napomáhá relaxaci a klidnému spánku. Listy máty můžete využít mnoha způsoby. Připravte si čaj, studené nápoje nebo přidejte lístky máty do salátu.

Při hubnutí se tedy klidně nechte inspirovat našimi tipy a vychutnejte si bylinky zároveň s vědomím, že něco děláte pro své zdraví. Veškeré bylinky můžete zakoupit jednotlivě usušené nebo jako součást namíchaných směsí pro přípravu čaje. V létě je pak klidně můžete nasbírat čerstvé.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tymián na kašel, heřmánek na zažívání. Jaké bylinky ulevují od bolesti?

Bylinky na spaní. Pomáhá nejen kozlík a meduňka

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vibrátory, nevibrační penisy, afrodiziaka, lubrikační gely, masážní oleje. Mnoho žen si stále myslí, že nic takového nepotřebuje, pokud žije v dobrém partnerském vztahu. Ale položme si otázku, zda po každodenním spěchu a stresu máme často chuť na sex. Možná jsou to právě tyto erotické pomůcky, které mohou zlepšit kvalitu společně prožitých intimních okamžiků.
Pití vody se šťávou z citronu, pomeranče nebo limety je zdravé a v rámci hubnoucích režimů a zdravého živoního stylu se těší velké oblibě. Nástrojů na vymačkání šťávy z plodů je k dostání nepřeberné množství, ale co takhle nějaký pěkný kousek? Designové odšťavňovače nejen, že odvedou svojí práci, ale ve vaší kuchyni se budou vyjímat! Na citrusové plody jsou nejvhodnější odstředivé ošťavňovače, ale můžete použít i ty klasické ruční. Které si vybrat?
Stárnutí - fáze života, kterou by ženy nejraději přeskočily. Jenže se jedná o neodvratitelný jev, který k životu zkrátka patří. Proto je důležité se s ním poprat. Pojďme si prozradit několik věcí, s nimiž se stárnutím hravě zatočíte.  
Pracoviště je podle statistik třetím nejčastějším místem, kde se můžete potkat se svou drahou polovičkou, a až třetina Čechů v práci prožila alespoň chvilkový románek. Láska v kanceláři může být krásná a vzrušující, ale zároveň s sebou může přinést i řadu nepříjemností. Jaké jsou tedy klady a zápory takového vztahu?
Když se řekne slovo “masožravky”, většina lidí si vybaví českou kultovní klasiku Adéla ještě nevečeřela. Bohužel díky tomuto filmovému snímku se většina pěstitelů obává, že je rostlina kousne. To je samozřejmě mylná domněnka, masožravky opravdu nekoušou. Jedná se naopak o krásné unikáty, které milují především děti. Možná si říkáte, že pěstování bude složité, přece jen se nejedná o typickou českou rostlinu. Jenže pěstování je naopak velice snadné.
Svou domácnost je možné zútulnit příjemnými pokojovými rostlinami, které nemají jen estetickou funkci, ale také řadu jiných schopností, jež nám mohou přijít vhod. Předně se pyšní schopností čistit vzduch v domácnosti. Jiné zase přináší do domu peníze a hojnost. Pozastavme se právě nad druhými zmíněnými a prozraďme si, kterými vyplnit prázdné rohy v interiéru.
V životě jsem si nikdy nevedla špatně po finanční stránce, to však neznamená, že bych si mohla nějak vyskakovat. Proto jsem začala přemýšlet, kde přijít k dalším penězům. Pak jsem narazila na nabídku online casina, přišlo mi to jako skvělá možnost, jak si přivydělat z domova. Řekla jsem si, že zkusím štěstí. To jsem však ještě nevěděla, že je to jedna velká past.
Koronavirus nezmizel. Spíše naopak, čísla nakažených opět rostou. Ve velkém se šíří rýma a přibývá nachlazených. K tomu všemu klepe na dveře pozimní vlna chřipky. Je tak nejvyšší čas posílit svou obranyschopnost. Během letošního podzimu bude čelit pořádnému náporu. Chcete-li zůstat fit, pak nezapomínejte na vitaminy a minerály. Pomoc najdete také v přírodě.

Nepřehlédněte

Nejběžnější příčinou lupů je seboroická dermatitida nebo někdy nazývaná seborrhea. Suchá pokožka, citlivost na specifické vlasové produkty a kožní podmínky, jako je ekzém nebo lupénka, mohou zvýšit náchylnost k tvorbě lupů. Rovněž se věří, že běžná houba malassezia může být spouštěčem. Jak na lupy?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek