Čtvrtek , 23. 03. 2023

Ivona

Které bylinky vám mohou pomoct při hubnutí? Dáme vám hned 6 tipů!

Ne, že by za vás bylinky vyřešily veškerá kila přibraná během vánočních svátků. Pokud je ale rády používáte, mohou vám pomoct nastartovat vaše trávení a tělo pak bude snadněji odbourávat nahromaděné tuky. Jestli jste se tedy rozhodly začít s hubnutím, klidně po nich sáhněte.
bylinky při hubnutí
I bylinky mohou pomoct při hubnutí. (zdroj foto: www.123rf.com)

12. 01. 2021

Jak mohou působit?

Některé bylinky vám pomohou při hubnutí tím, že zrychlí váš metabolismus. Efektem jiných je zase omezení chuti k jídlu, celková detoxikace těla nebo minimalizace chuti na sladké. Bylinky mají příznivý vliv také na naše psychické rozpoložení, a pokud budete v pohodě, hubnutí vám jistě půjde lépe.

Co stojí za vyzkoušení?

Guarana

Pod tímhle pojmem dostanete semena keře s názvem Paulinie nápojná. Ta obsahují kofein, který má na naše tělo výrazné stimulující účinky. Zvýší se tak vaše činorodost, aniž byste měli potřebu dodávat si neustále jídlo. Snižuje chuť na sladké a potlačuje tendence k přejídání. Zároveň guarana zrychluje spalování tuků, snižuje hladinu cholesterolu.

Ženšen pravý

Z ženšenu se nejčastěji využívá mohutný kořen. Při hubnutí oceníte zejména zefektivnění trávení tuků. Stejně jako guarana nám dodá energii a zlepšuje naši fyzickou kondici. Zároveň pozitivně působí na výši hladiny krevního cukru v těle.

Kopřiva dvoudomá

Možná vás ani nenapadlo, jak prospěšná může být právě kopřiva. Můžete ji zakoupit už nasušenou nebo si ji nasbírat sami. Zrovna u ní nebude problém ji najít a bezpečně poznat. Z jejích listů si pak můžete připravit čaj. Obsažené látky mají na naše tělo močopudné účinky, celkově podporují metabolismus. Zlepšují prokrvení vnitřních orgánů, které pak lépe pracují.

Řebříček obecný

Z rostliny využijte především kvetoucí nať. Podpoří vylučování žaludečních šťáv a žluči, čímž zlepší celý proces trávení. Řebříček bývá doporučován při snížené činnosti žlučníku. Podpoří také krevní oběh, snižuje krevní tlak.

Pampeliška lékařská

Z rostliny můžete využít listy i kořen – z obou částí se dá připravit čaj, listy můžete klidně čerstvé přidat do salátu nebo pomazánek. Kořen pampelišky podpoří odvodnění organismu a vyprazdňování. Listy zase pročistí žlučové cesty, působí detoxikačně a urychlí trávení.

K TÉMATU  Ananas jako sladký spalovač tuků. A dokáže mnohem víc

Máta peprná

O obsahu vonných silic v listech máty nemusíme vést dlouhé debaty. Jakmile listy rozemnete v ruce a přičichnete, bezpečně víte, o jakou rostlinku se jedná. Díky obsaženým látkám dochází pak v našem těle k podpoře fungování slinivky, jater a žlučníku.

Opět se lépe vylučují trávicí šťávy, metabolismus je efektivnější. Zároveň napomáhá relaxaci a klidnému spánku. Listy máty můžete využít mnoha způsoby. Připravte si čaj, studené nápoje nebo přidejte lístky máty do salátu.

Při hubnutí se tedy klidně nechte inspirovat našimi tipy a vychutnejte si bylinky zároveň s vědomím, že něco děláte pro své zdraví. Veškeré bylinky můžete zakoupit jednotlivě usušené nebo jako součást namíchaných směsí pro přípravu čaje. V létě je pak klidně můžete nasbírat čerstvé.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tymián na kašel, heřmánek na zažívání. Jaké bylinky ulevují od bolesti?

Bylinky na spaní. Pomáhá nejen kozlík a meduňka

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Patrik Hartl natočí filmovou komedii podle své první knihy Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Film ponese stejný název. Hrdinům, kteří se rozhodnou zahnat krizi čtyřicátníků plněním nesplnitelných úkolů, připravil oproti románu několik změn. Milovníky knihy tak čekají i překvapení. Jaká?
Všechno kolem nás podléhá trendům, nejinak je tomu i u svateb. Jestli tedy plánujete na letošní rok veselku a chcete, aby byla v souladu s trendy pro rok 2021, bude udržitelná, šedožlutá a přikloní se k přírodě. Co se však nemění, je jídlo, protože dobře najedený host je spokojený host.
Když Jeff Moody narazil na starý srub v horské vesnici Telluride, věděl, že našel ideální rekreační místo pro svou rodinu. Obrovský srub se šesti ložnicemi se nachází daleko od ruchu Toronta, odkud Moody pochází. V zimě se dají nazout lyže takřka od dveří. Skvělý výhled, dobrý přístup a slunné místo v kombinaci s moderní přestavbou udělalo z Moody Residence skvost!
Sotva jste se vrátili ze záchodu a už je to zase tady. Musíte si znovu a naprosto neodkladně odskočit na malou. Máte totiž pocit, že váš močový měchýř každou chvíli praskne nebo že zkrátka nedojdete na toaletu včas. Ve výsledku ale dost často zjistíte, že co se objemu týče, jakoby to bylo mnoho povyku pro nic. Poznáváte se v tom?
Domácnost jako ze žurnálu, to je snem mnohých. Inspirovat se můžete buďto na sociálních sítích nebo v magazínech, které o bydlení pojednávají. Anebo si prostě a jednoduše můžete pustit nejlepší seriály, které vám prozradí, jak k zařizování nebo správě vašeho domova přistupovat. Všechny přináší Netflix, který je svou nabídkou známý široko daleko.
Aby bylo zajištěno bezproblémové fungování těla a všech jeho funkcí, je zapotřebí, abychom mu dodávali jeho pohonné hmoty. Jimi se myslí především vitaminy, také minerály, antioxidanty a další živiny, které se společně podílí na správném fungování organismu. Jedním z klíčových vitaminů je vitamin D, jehož nedostatek umí v těle způsobit opravdu velkou paseku.

Nepřehlédněte

Když si moje kamarádka a pak také sestra našly partnery na seznamce, začala jsem věřit tomu, že to skutečně funguje. Do té doby jsem se toho strašně bála. Psát si s někým na internetu, nevědět, zda je to skutečně on a potom si s ním vyjít. To mi přišlo děsně riskantní. No ale, když to jim dvěma vyšlo, proč by to nemohlo vyjít taky mně?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek