Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Jak vybrat správnou žehličku na vlasy? Poradíme

Krásné a dobře upravené vlasy bez ohledu na povětrnostní podmínky a roční období – to je sen každé ženy. Zvláště v dnešní době není vždy možné využívat služby kadeřnických salonů. Proto stojí za to vybavit se doma speciálními přístroji, kterými svým vlasům dodáte zcela nový vzhled. K takovým patří právě žehlička na vlasy. Víte ale, jak vybrat tu správnou?
jak vybrat žehličku na vlasy
Vybrat si žehličku na vlasy není nic těžkého. (foto: 123RF)

01. 07. 2021

Jak vlastně funguje?

Jak vybrat správnou žehličku na vlasy? Chcete-li zjistit, která žehlička na vlasy je nejvhodnější pro domácí použití, musíte pochopit princip fungování takového zařízení. Uvnitř vlasů se nachází vrstva zodpovědná za schopnost vlasů se stočit do kadeří. Nejčastěji se tato vlastnost projevuje ve vlhkém počasí, kdy padají srážky a je přítomna mlha.

Žehlička funguje na tom principu, že odstraňuje přebytečnou vlhkost z vlasů zahříváním, čímž zabraňuje jejich kroucení.

Může mi žehlička uškodit?

Spolu se všemi pozitivními aspekty odborníci také stanoví nevýhody tohoto zařízení. Kvůli stálému vystavení vysokým teplotám se struktura vlasu zhoršuje, jsou více křehké a lámou se. Proto je důležité zvolit takovou žehličku, která se pyšní výhodami.

Navíc je dobré poradit se s vaším kadeřníkem (třeba po telefonu). Kadeřník vám poradí, jaký přípravek je nejvhodnější pro péči o unavené vlasy. Na trhu se nejčastěji prodávají speciální olejíčky.

Jak vybrat žehličku na vlasy? Druhy nahřívaných desek

Při každodenním používání vlasy přicházejí do styku hlavně s vyrovnávacími deskami. Proto je při výběru žehličky klíčové zajímat se především o to, čím jsou destičky potaženy. Vlastnosti povlaku totiž určují, jak bezpečný bude pro vaše vlasy. Nejčastěji používané materiály jsou:

  • kov;
  • keramika;
  • mramor;
  • teflon;
  • turmalín;
  • někdy najdete titan.

Kovové destičky

Kovové povlaky patří do kategorie levných žehliček. Nízká cena je podmanivá, ale existuje riziko způsobení výrazného poškození vlasů. Nerovnoměrné zahřátí desek vede k spálení vlasů, destrukci jejich struktury, dehydrataci a také k rozštěpeným konečkům. Takovým žehličkám se raději vyhněte, protože sebelepší péče o vlasy pomocí různé kosmetiky jejich dopad nezachrání.

Keramické destičky

Keramický povlak je jedním z nejběžnějších typů povrchů. Takový materiál se rovnoměrně zahřívá a udržuje teplotu na nastavené úrovni. Působení keramiky navíc přispívá k lesku a pružnosti vlasů. Negativní dopad u těchto modelů je minimální. Navzdory skutečnosti, že cena žehliček s keramickými deskami je vyšší než těch kovových, je stále lepší zvolit keramiku. Úspory se nevyplatí, protože utrpí krása a zdraví vlasů.

K TÉMATU  Otestovali jsme: Jednoduchá maska na suché vlasy bez lesku!

Teflonové destičky

Rovnoměrné zahřívání destiček vylučuje možnost spálení vlasů. Riziko poškození vlasů je tak minimální.Teflon je ideální materiál pro jemné vlasy se sklonem k lámání se. Negativním faktorem těchto žehliček je jejich vysoká cena a křehkost materiálu.

Teflon se totiž časem přirozeně ničí a dochází k jeho stírání z povrchu žehličky. Zjistit nepřítomnost teflonové vrstvy pouhým okem je poměrně obtížné. Ale bez ní není používání žehličky již vhodné.

Mramorové a turmalínové destičky

Mramor je vhodný pro slabé vlasy, se kterými jejich majitelky bezvýsledně bojují. Má chladicí účinek, a tak potlačuje vysoké teploty, které žehlička produkuje. Turmalínové desky mají vlastnosti podobné teflonovým a mramorovým modelům. Přispívají k zadržování vlhkosti ve vlasu, tudíž se vlasy každodenním používáním tolik nepoškodí.

Titanové destičky

Titanový povlak je považovaný za nejspolehlivější a nejbezpečnější. Zvýšená hladkost desek přispívá snižuje tření a napomáhá vlasům udržet si hedvábnou strukturu. Váš účes tak bude lesklý a hladký. Velmi často se taková zařízení používají v profesionálních salonech kvůli minimální pravděpodobnosti poškození vlasů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vlny a kudrliny frčí! Jak mít vlnité vlasy?

Letní péče o vlasy. Jak se ostříhat, chránit před sluncem, chlórem i solí z moře

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Známe to asi všichni, kdo máme nějaké problémy se zády nebo denně sedíme za obrazovou počítače. Za krkem to šeredně bolí a pomalu bolest postupuje až do hlavy, až se člověk jen těší, že si lehne a pořádně prospí. Krční páteř může být velice ošemetná, pokud nevíme, jak správně se k ní chovat. Pokud však už zabolí, je zde 5 cviků, které můžete pravidelně cvičit a ty vám zaručeně uleví!
Nákup obleku nepodceňujte. Musí vám padnout jako ulitý, jinak působí nevkusně. Na co si při nákupu dávat pozor? Připravili jsme pro vás 6 tipů. Svému muži dejte ty nejlepší rady.
Půdní prostory nemusí sloužit jen k uskladnění harampádí. V půdní vestavbě může vzniknout vysněný podkrovní byt, který vám bude každý závidět. Hlavními charakteristikami jsou samosebou šikmé stropy, přiznané dřevěné trámy a zvláštní osobité kouzlo, jaké klasické byty nemají.
V současné době chtějí být všichni ekologičtí. Dbají na životní prostředí a snaží se neplýtvat jídlem či třídit odpad. Dokonce se správně nakládá i s bioodpadem. A s tím se spojí kompostování. Pokud zvažujete pořízení kompostéru na zahradu nebo kompostéru do interiéru, nabízí se otázka, jak správně kompostovat a čemu se vyvarovat? Kompostování je sice hitem, na druhou stranu se to musí umět.
Rychlé odmítnutí rande je jediný způsob, jak muži na rovinu říci, že vás nezajímá. Jestliže opravdu nemáte zájem o osobní setkání, musíte mu říci své stanovisko co nejdříve a nekompromisně. Jak?
Jakmile se začnete s přáteli bavit o tom, jestli doma chovat nějaké zvíře, můžete se dozvědět mnohé. Někteří nesnesou byť jen představu chlupů na koberci, kočky v posteli nebo pravidelného ranního venčení. Někdo si zase naopak neumí představit život bez zvířecího člena rodiny. Pokud byste ale chtěli argumentovat vlivem na vlastní zdraví, závěry výzkumů jsou jednoznačné – domácí mazlíček vašemu zdraví jedině prospěje!
Vstupte do světa inspirativních žen, které se nebojí překračovat hranice a formovat podnikatelský svět na svůj obraz. Od odvážných startupistek po průkopnice v technologiích, tyto příběhy nejen motivují, ale ukazují, že ženy jsou nezastavitelnou silou v každém odvětví.
Pracujete doma? Potom dobře víte, že potřebujete pracovní stůl, tedy místo, které je určené přímo pro vaši práci. Ten může mít spoustu podob a tvarů, ale hlavním je styl, jakým zapadá do vašeho interiéru. Někdo dá přednost jednoduché čisté desce, jiný si zase představuje klasické masivní dřevo s šuplíky nebo poličkami. Stačí si vybrat ten svůj, u kterého vám vše půjde jako po másle.
Vlastníte chytrý telefon? V tom případě byste v něm měla mít nainstalované i chytré aplikace. Které že to jsou? Samozřejmě jde o aplikace, které ocení každá moderní žena.
Bojíte se, že se z vás při vstupu do posilovny stane nasvalená mužatka? Tak klid. Takhle to vážně nefunguje. Ale jestli chcete zpevnit tělo, je to potřeba.

Výběr článků

Single Vánoce. Také máte pocit, že o Vánocích jsou singles něco jako zvláštní druh? Všichni kolem mají pocit, že vás musí začlenit do společného veselí. Zvláště citlivý je Štědrý den. Ovšem ne vždy musí být taková snaha příjemná. Jak to přečkat se ctí a užít si to?
Jedna z nejznámějších rolí, kterou proslula anglická herečka Kate Beckinsale, je upírka Selene. Skoro to ale vypadá, že recept na věčné mládí objevila i ve skutečném životě.
Je tu léto a společně s ním také naše snaha zhubnout. Mnoho žen před příchodem plavkové sezony začne držet dietu s vidinou ztracených kilogramů. Co když ale během diety zažíváte nepříjemné pocity na zvracení? Co stojí za nevolností, plynatostí či nervozitou během naší snahy zhubnout?

Nepřehlédněte

Důvodem, proč máte svou zahrádku, je to, abyste mohli jíst zdravě. Proto je třeba vyhnout se chemii i v souvislosti s hnojením.
Přejí si vaše děti pod stromeček chlupatého mazlíčka? Než to definitivně zavrhnete, vezměte v potaz, že "psí terapie" může příznivě ovlivnit jejich zdraví, konkrétně případné alergie i obezitu dětí. Jak je to možné?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek