Domů » Krása a móda » Jak vybrat správnou žehličku na vlasy? Poradíme
Krása a móda Životní styl

Jak vybrat správnou žehličku na vlasy? Poradíme

jak vybrat žehličku na vlasy
Vybrat si žehličku na vlasy není nic těžkého. (foto: 123RF)
Krásné a dobře upravené vlasy bez ohledu na povětrnostní podmínky a roční období – to je sen každé ženy. Zvláště v dnešní době není vždy možné využívat služby kadeřnických salonů. Proto stojí za to vybavit se doma speciálními přístroji, kterými svým vlasům dodáte zcela nový vzhled. K takovým patří právě žehlička na vlasy. Víte ale, jak vybrat tu správnou?

Jak vlastně funguje?

Jak vybrat správnou žehličku na vlasy? Chcete-li zjistit, která žehlička na vlasy je nejvhodnější pro domácí použití, musíte pochopit princip fungování takového zařízení. Uvnitř vlasů se nachází vrstva zodpovědná za schopnost vlasů se stočit do kadeří. Nejčastěji se tato vlastnost projevuje ve vlhkém počasí, kdy padají srážky a je přítomna mlha.

Žehlička funguje na tom principu, že odstraňuje přebytečnou vlhkost z vlasů zahříváním, čímž zabraňuje jejich kroucení.

Může mi žehlička uškodit?

Spolu se všemi pozitivními aspekty odborníci také stanoví nevýhody tohoto zařízení. Kvůli stálému vystavení vysokým teplotám se struktura vlasu zhoršuje, jsou více křehké a lámou se. Proto je důležité zvolit takovou žehličku, která se pyšní výhodami.

Navíc je dobré poradit se s vaším kadeřníkem (třeba po telefonu). Kadeřník vám poradí, jaký přípravek je nejvhodnější pro péči o unavené vlasy. Na trhu se nejčastěji prodávají speciální olejíčky.

Jak vybrat žehličku na vlasy? Druhy nahřívaných desek

Při každodenním používání vlasy přicházejí do styku hlavně s vyrovnávacími deskami. Proto je při výběru žehličky klíčové zajímat se především o to, čím jsou destičky potaženy. Vlastnosti povlaku totiž určují, jak bezpečný bude pro vaše vlasy. Nejčastěji používané materiály jsou:

  • kov;
  • keramika;
  • mramor;
  • teflon;
  • turmalín;
  • někdy najdete titan.

Kovové destičky

Kovové povlaky patří do kategorie levných žehliček. Nízká cena je podmanivá, ale existuje riziko způsobení výrazného poškození vlasů. Nerovnoměrné zahřátí desek vede k spálení vlasů, destrukci jejich struktury, dehydrataci a také k rozštěpeným konečkům. Takovým žehličkám se raději vyhněte, protože sebelepší péče o vlasy pomocí různé kosmetiky jejich dopad nezachrání.

Keramické destičky

Keramický povlak je jedním z nejběžnějších typů povrchů. Takový materiál se rovnoměrně zahřívá a udržuje teplotu na nastavené úrovni. Působení keramiky navíc přispívá k lesku a pružnosti vlasů. Negativní dopad u těchto modelů je minimální. Navzdory skutečnosti, že cena žehliček s keramickými deskami je vyšší než těch kovových, je stále lepší zvolit keramiku. Úspory se nevyplatí, protože utrpí krása a zdraví vlasů.

Teflonové destičky

Rovnoměrné zahřívání destiček vylučuje možnost spálení vlasů. Riziko poškození vlasů je tak minimální.Teflon je ideální materiál pro jemné vlasy se sklonem k lámání se. Negativním faktorem těchto žehliček je jejich vysoká cena a křehkost materiálu.

Teflon se totiž časem přirozeně ničí a dochází k jeho stírání z povrchu žehličky. Zjistit nepřítomnost teflonové vrstvy pouhým okem je poměrně obtížné. Ale bez ní není používání žehličky již vhodné.

Mramorové a turmalínové destičky

Mramor je vhodný pro slabé vlasy, se kterými jejich majitelky bezvýsledně bojují. Má chladicí účinek, a tak potlačuje vysoké teploty, které žehlička produkuje. Turmalínové desky mají vlastnosti podobné teflonovým a mramorovým modelům. Přispívají k zadržování vlhkosti ve vlasu, tudíž se vlasy každodenním používáním tolik nepoškodí.

Titanové destičky

Titanový povlak je považovaný za nejspolehlivější a nejbezpečnější. Zvýšená hladkost desek přispívá snižuje tření a napomáhá vlasům udržet si hedvábnou strukturu. Váš účes tak bude lesklý a hladký. Velmi často se taková zařízení používají v profesionálních salonech kvůli minimální pravděpodobnosti poškození vlasů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vlny a kudrliny frčí! Jak mít vlnité vlasy?

Letní péče o vlasy. Jak se ostříhat, chránit před sluncem, chlórem i solí z moře