Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

Jak vybrat správnou žehličku na vlasy? Poradíme

Krásné a dobře upravené vlasy bez ohledu na povětrnostní podmínky a roční období – to je sen každé ženy. Zvláště v dnešní době není vždy možné využívat služby kadeřnických salonů. Proto stojí za to vybavit se doma speciálními přístroji, kterými svým vlasům dodáte zcela nový vzhled. K takovým patří právě žehlička na vlasy. Víte ale, jak vybrat tu správnou?
jak vybrat žehličku na vlasy
Vybrat si žehličku na vlasy není nic těžkého. (foto: 123RF)

01. 07. 2021

Jak vlastně funguje?

Jak vybrat správnou žehličku na vlasy? Chcete-li zjistit, která žehlička na vlasy je nejvhodnější pro domácí použití, musíte pochopit princip fungování takového zařízení. Uvnitř vlasů se nachází vrstva zodpovědná za schopnost vlasů se stočit do kadeří. Nejčastěji se tato vlastnost projevuje ve vlhkém počasí, kdy padají srážky a je přítomna mlha.

Žehlička funguje na tom principu, že odstraňuje přebytečnou vlhkost z vlasů zahříváním, čímž zabraňuje jejich kroucení.

Může mi žehlička uškodit?

Spolu se všemi pozitivními aspekty odborníci také stanoví nevýhody tohoto zařízení. Kvůli stálému vystavení vysokým teplotám se struktura vlasu zhoršuje, jsou více křehké a lámou se. Proto je důležité zvolit takovou žehličku, která se pyšní výhodami.

Navíc je dobré poradit se s vaším kadeřníkem (třeba po telefonu). Kadeřník vám poradí, jaký přípravek je nejvhodnější pro péči o unavené vlasy. Na trhu se nejčastěji prodávají speciální olejíčky.

Jak vybrat žehličku na vlasy? Druhy nahřívaných desek

Při každodenním používání vlasy přicházejí do styku hlavně s vyrovnávacími deskami. Proto je při výběru žehličky klíčové zajímat se především o to, čím jsou destičky potaženy. Vlastnosti povlaku totiž určují, jak bezpečný bude pro vaše vlasy. Nejčastěji používané materiály jsou:

  • kov;
  • keramika;
  • mramor;
  • teflon;
  • turmalín;
  • někdy najdete titan.

Kovové destičky

Kovové povlaky patří do kategorie levných žehliček. Nízká cena je podmanivá, ale existuje riziko způsobení výrazného poškození vlasů. Nerovnoměrné zahřátí desek vede k spálení vlasů, destrukci jejich struktury, dehydrataci a také k rozštěpeným konečkům. Takovým žehličkám se raději vyhněte, protože sebelepší péče o vlasy pomocí různé kosmetiky jejich dopad nezachrání.

Keramické destičky

Keramický povlak je jedním z nejběžnějších typů povrchů. Takový materiál se rovnoměrně zahřívá a udržuje teplotu na nastavené úrovni. Působení keramiky navíc přispívá k lesku a pružnosti vlasů. Negativní dopad u těchto modelů je minimální. Navzdory skutečnosti, že cena žehliček s keramickými deskami je vyšší než těch kovových, je stále lepší zvolit keramiku. Úspory se nevyplatí, protože utrpí krása a zdraví vlasů.

K TÉMATU  Jak na jarní detox? Dopřejte svému tělu očistu

Teflonové destičky

Rovnoměrné zahřívání destiček vylučuje možnost spálení vlasů. Riziko poškození vlasů je tak minimální.Teflon je ideální materiál pro jemné vlasy se sklonem k lámání se. Negativním faktorem těchto žehliček je jejich vysoká cena a křehkost materiálu.

Teflon se totiž časem přirozeně ničí a dochází k jeho stírání z povrchu žehličky. Zjistit nepřítomnost teflonové vrstvy pouhým okem je poměrně obtížné. Ale bez ní není používání žehličky již vhodné.

Mramorové a turmalínové destičky

Mramor je vhodný pro slabé vlasy, se kterými jejich majitelky bezvýsledně bojují. Má chladicí účinek, a tak potlačuje vysoké teploty, které žehlička produkuje. Turmalínové desky mají vlastnosti podobné teflonovým a mramorovým modelům. Přispívají k zadržování vlhkosti ve vlasu, tudíž se vlasy každodenním používáním tolik nepoškodí.

Titanové destičky

Titanový povlak je považovaný za nejspolehlivější a nejbezpečnější. Zvýšená hladkost desek přispívá snižuje tření a napomáhá vlasům udržet si hedvábnou strukturu. Váš účes tak bude lesklý a hladký. Velmi často se taková zařízení používají v profesionálních salonech kvůli minimální pravděpodobnosti poškození vlasů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vlny a kudrliny frčí! Jak mít vlnité vlasy?

Letní péče o vlasy. Jak se ostříhat, chránit před sluncem, chlórem i solí z moře

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnešní hektický způsob života si často vybírá svou daň prostřednictvím bolesti zad, krční páteře, šíje a nepříjemného tlaku v ramenou. Dobrá masáž je v tomto případě více než žádoucí. Nemusíte však nutně do masážního salonu, dobrou masáž se můžete naučit i sami. Poradíme vám hned několik triků, díky nimž se stanete mistrem domácích masáží.
Sotva jste se vrátili ze záchodu a už je to zase tady. Musíte si znovu a naprosto neodkladně odskočit na malou. Máte totiž pocit, že váš močový měchýř každou chvíli praskne nebo že zkrátka nedojdete na toaletu včas. Ve výsledku ale dost často zjistíte, že co se objemu týče, jakoby to bylo mnoho povyku pro nic. Poznáváte se v tom?
Existuje několik možností, jak se vyspat i tehdy, pokud váš partner hlasitě chrápe. Jednou z možností je jít spát do jiné místnosti. Pak existují samozřejmě i vtipná doporučení, jako je přilepit partnerovi pomocí lepicí pásky na záda míček. Ví se, že chrápání je nejintenzívnější, když dotyčná osoba spí na zádech. Míček přilepený na pyžamo (na záda) zabrání, aby se člověk na záda překulil.
Když začnou bolet dásně, je to velice nepříjemné. Často problém tkví ve vznikajícím zánětu, se kterým je třeba co nejdříve bojovat. Zánět dásní je sice běžné onemocnění, které postihuje dospělé i děti v jakémkoli věku, ale nikdy by se nemělo podceňovat. Pokud vás dásně občas bolí, pojďte se tomu podívat na zoubek, třeba konečně přijdete na to, jak s tímto nepříjemným pocitem zatočit jednou provždy!
Každá žena má svou oblíbenou kabelku. A často se nejedná jen o jeden kousek! Co vše dámy v kabelkách nosí a na co jich potřebují tak moc? Stejně jako oblečení a boty podléhají módním trendům, tak také kabelky a peněženky jsou ovlivněné světem módy. Pořádají se módní přehlídky zaměřené přímo na kabelky, peněženky a módní doplňky. Co tedy obsahuje taková typická dámská kabelka?
Stříbrný náhrdelník je více než jen krásný. V tomto blogu najdete všechny výhody nošení stříbrného náhrdelníku. Hledáte nový náhrdelník, který byste přidaly do své šperkové kolekce, a zvažujete stříbro? Děláte skvělou volbu. Náhrdelníky ze stříbra jsou krásné, odolné a nestojí jmění. Jsou také hypoalergenní a snadno se udržují na rozdíl od mnoha jiných drahých kovů. Stříbrné náhrdelníky jsou univerzální a dostupné v široké škále stylů. Takže ať už hledáte něco elegantního, nebo dáváte přednost roztomilému a hravému vzhledu, určitě najdete ten pravý stříbrný náhrdelník pro vás. Chcete více podrobností o všech výhodách tohoto úžasného kovu?

Nepřehlédněte

Znáte to, s velkou radostí si domů přinesete novou rostlinu, která vypadá báječně, jenže po pár měsících si všimnete jistých vad na kráse. Některé se projeví dokonce okamžitě, jen co kytka překročila práh vašeho domu. Ať už jsou to žluté nebo svěšené listy, každým takovým náznakem se nám rostlina snaží říct, že jí něco chybí, nebo přebývá.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek