Neděle , 05. 02. 2023

Dobromila

Jak vybrat správnou žehličku na vlasy? Poradíme

Krásné a dobře upravené vlasy bez ohledu na povětrnostní podmínky a roční období – to je sen každé ženy. Zvláště v dnešní době není vždy možné využívat služby kadeřnických salonů. Proto stojí za to vybavit se doma speciálními přístroji, kterými svým vlasům dodáte zcela nový vzhled. K takovým patří právě žehlička na vlasy. Víte ale, jak vybrat tu správnou?
jak vybrat žehličku na vlasy
Vybrat si žehličku na vlasy není nic těžkého. (foto: 123RF)

01. 07. 2021

Jak vlastně funguje?

Jak vybrat správnou žehličku na vlasy? Chcete-li zjistit, která žehlička na vlasy je nejvhodnější pro domácí použití, musíte pochopit princip fungování takového zařízení. Uvnitř vlasů se nachází vrstva zodpovědná za schopnost vlasů se stočit do kadeří. Nejčastěji se tato vlastnost projevuje ve vlhkém počasí, kdy padají srážky a je přítomna mlha.

Žehlička funguje na tom principu, že odstraňuje přebytečnou vlhkost z vlasů zahříváním, čímž zabraňuje jejich kroucení.

Může mi žehlička uškodit?

Spolu se všemi pozitivními aspekty odborníci také stanoví nevýhody tohoto zařízení. Kvůli stálému vystavení vysokým teplotám se struktura vlasu zhoršuje, jsou více křehké a lámou se. Proto je důležité zvolit takovou žehličku, která se pyšní výhodami.

Navíc je dobré poradit se s vaším kadeřníkem (třeba po telefonu). Kadeřník vám poradí, jaký přípravek je nejvhodnější pro péči o unavené vlasy. Na trhu se nejčastěji prodávají speciální olejíčky.

Jak vybrat žehličku na vlasy? Druhy nahřívaných desek

Při každodenním používání vlasy přicházejí do styku hlavně s vyrovnávacími deskami. Proto je při výběru žehličky klíčové zajímat se především o to, čím jsou destičky potaženy. Vlastnosti povlaku totiž určují, jak bezpečný bude pro vaše vlasy. Nejčastěji používané materiály jsou:

  • kov;
  • keramika;
  • mramor;
  • teflon;
  • turmalín;
  • někdy najdete titan.

Kovové destičky

Kovové povlaky patří do kategorie levných žehliček. Nízká cena je podmanivá, ale existuje riziko způsobení výrazného poškození vlasů. Nerovnoměrné zahřátí desek vede k spálení vlasů, destrukci jejich struktury, dehydrataci a také k rozštěpeným konečkům. Takovým žehličkám se raději vyhněte, protože sebelepší péče o vlasy pomocí různé kosmetiky jejich dopad nezachrání.

Keramické destičky

Keramický povlak je jedním z nejběžnějších typů povrchů. Takový materiál se rovnoměrně zahřívá a udržuje teplotu na nastavené úrovni. Působení keramiky navíc přispívá k lesku a pružnosti vlasů. Negativní dopad u těchto modelů je minimální. Navzdory skutečnosti, že cena žehliček s keramickými deskami je vyšší než těch kovových, je stále lepší zvolit keramiku. Úspory se nevyplatí, protože utrpí krása a zdraví vlasů.

K TÉMATU  Nenechte se zmást aneb jak vyřešit případné hlavolamy při třídění odpadů

Teflonové destičky

Rovnoměrné zahřívání destiček vylučuje možnost spálení vlasů. Riziko poškození vlasů je tak minimální.Teflon je ideální materiál pro jemné vlasy se sklonem k lámání se. Negativním faktorem těchto žehliček je jejich vysoká cena a křehkost materiálu.

Teflon se totiž časem přirozeně ničí a dochází k jeho stírání z povrchu žehličky. Zjistit nepřítomnost teflonové vrstvy pouhým okem je poměrně obtížné. Ale bez ní není používání žehličky již vhodné.

Mramorové a turmalínové destičky

Mramor je vhodný pro slabé vlasy, se kterými jejich majitelky bezvýsledně bojují. Má chladicí účinek, a tak potlačuje vysoké teploty, které žehlička produkuje. Turmalínové desky mají vlastnosti podobné teflonovým a mramorovým modelům. Přispívají k zadržování vlhkosti ve vlasu, tudíž se vlasy každodenním používáním tolik nepoškodí.

Titanové destičky

Titanový povlak je považovaný za nejspolehlivější a nejbezpečnější. Zvýšená hladkost desek přispívá snižuje tření a napomáhá vlasům udržet si hedvábnou strukturu. Váš účes tak bude lesklý a hladký. Velmi často se taková zařízení používají v profesionálních salonech kvůli minimální pravděpodobnosti poškození vlasů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vlny a kudrliny frčí! Jak mít vlnité vlasy?

Letní péče o vlasy. Jak se ostříhat, chránit před sluncem, chlórem i solí z moře

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Přemýšleli jste někdy nad tím, co děláte, když večer ulehnete do postele? Drtivá většina z nás zapne televizi nebo sáhne po svém telefonu, aby nám náhodou před spaním nic neuniklo. Nebo v horším případě obě tyto možnosti zkombinujeme. Bohužel obrazovky těchto zařízení vyzařují takzvané modré světlo, které narušuje naše přirozené spánkové cykly. Ale abyste své tělo připravili na kvalitní spánek, je třeba modré světlo naprosto minimalizovat.
Všechny to známe. Kolikrát něco řekneme a přitom si myslíme úplně něco jiného. Často především v komunikaci s našimi drahými polovičkami nebo nejlepšími kamarádkami nemůžeme říct to, co doopravdy chceme, protože by to působilo, že jsme chladnokrevné, věčně nespokojené, arogantní nebo vypočítavé potvory.
Sprchování nebo koupání jsou každodenní činnosti. Většinou se k nim schyluje po ránu, ale jindy také večer po náročném dni v zápřahu. Mnoho lidí však k této fázi hygieny přistupuje ekonomicky a spíše se nekoupou, než koupou. Čím víc se budu sprchovat či koupat, tím větší poplatky se na dům budou vztahovat, říkají si. Jelikož ale mluvíme o nezbytnosti, prozraďme si, co je z tohoto pohledu lepší čili ekonomičtější.  
Krásná postava, zpevněný zadek, silné svaly, perfektní držení těla, stejně jako obratnost a lehkost pohybů... To vše lze získat pomocí cvičení zvaného pilates. Toto cvičení se objevilo již před několika lety, ale stále nabírá na popularitě. Proč ho cvičit? A jak s pilates začít v domácích podmínkách? Uvidíte, že i naprostý začátečník může s pilates začít okamžitě a brzy dosáhnout skvělých výsledků ve formování své postavy!
S drobnými popáleninami se chtě nechtě občas potýká každý. Děti se často popálí nepozorností, když se motají kolem kuchyně. Dospělí pak při různých grilováních a táborácích, když přecení své síly, podcení sílu ohně, nebo se jim pod vlivem alkoholu zhorší koordinace pohybu a odhad. Pokud jsou popáleniny vážné, je třeba vyhledat lékařskou pomoc. Ale s těmi mírnějšími si můžete snadno poradit i bez doktorů. Inspirovat se můžete třeba radami našich babiček.
Řasokoule - druh zelené řasy, který si dobrovolně přinášíme do domu. Zatímco někdo považuje řasokouli za netradiční pokojovou rostlinu, jiní ji považují za domácího mazlíčka. Ať už je pro vás čímkoli, pojďte společně s námi zjistit, co vlastně umí a jak se o ni starat.
Podzim se hlásí o slovo a pro všechny milovníky zeleně to znamená jediné - je třeba začít rostlinky pomalu připravovat na období odpočinku, vegetační klid totiž začíná na podzim a končí až na jaře. Zatím se ale nemusíte úplně plašit, a pokud chcete mít ještě nějakou chvilku krásně zelený a rozkvetlý balkon, můžete ho mít. Které květiny nebo bylinky přežijí i chladnější počasí?
Ačkoli bychom to měli dělat všichni, opravdu není pravidlem, že se v každé domácnosti třídí odpad. Pokud si neosvojíme tyto správné návyky, může se stát, že často budeme vyhazovat odpadky tam, kam prostě nepatří. Ještě horší varianta je ta, že netřídíme vůbec (hanba!). Přitom je to naprosto jednoduchá disciplína. Nejtěžší je pouze začít. Do lehkého začátku vám poradíme, jak na to, abyste přispěli k lepšímu životnímu prostředí.
Přirozené světlo nesmí v interiéru chybět, ale má ho být tak akorát. Někdy se však sluníčko zblázní a nezbývá, než ho vrátit do patřičných mezí. Slouží k tomu stínící technika, která má navíc dekorační funkci. Typickými zástupci interiérového stínění jsou vnitřní rolety a žaluzie. Ale co když se vám okoukaly nebo jen toužíte po designové lahůdce? Pak se vám budou líbit rolety typu den a noc. .
Hledáte-li pohodlné a zároveň vysoce módní boty na léto, budou polobotky tím správným řešením i pro vás. Na trhu existuje celá řada trendy polobotek. Pokud nejste zrovna módní guru, nezoufejte! Na následujících řádcích vám prozradíme, jaké modely polobotek vybírat a jak je vhodně kombinovat s oblečením, aby byl váš outfit dokonalý. Čtěte a inspirujte se s námi!

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek