Pondělí , 15. 08. 2022

Hana

Letní péče o vlasy. Jak se ostříhat, chránit před sluncem, chlórem i solí z moře

Letní péče o vlasy je nevyhnutelná, pokud toužíte po zdravé kštici. Letní počasí může vlasy poškodit víc, než zima a mráz. Ostré slunce, slaná nebo chlorovaná voda jsou nebezpečím pro vlasy i pokožku hlavy. Vlasy se vyšisují a hodně vysuší. Roztřepí se konečky, ztratí lesk a mohly by působit matně a neupraveně. Péče o vlasy je ve vedrech náročnější a abyste měly svou hřívu pěknou i v létě, dodržte několik zásad.
Péče o vlasy v létě
Zdroj:123RF.com

12. 06. 2019

Letní péče o vlasy začíná stříháním

Než se dostaneme k jádru věci, je dobré v rámci letní péče o vlasy zajít ke kadeřníkovi. Tedy pokud to nezvládnete samy. Pokud si necháte dobarvovat odrosty, činíte tak zřejmě po celý rok a kadeřnice vám vždycky barvu zároveň trochu oživí. Pokračujte stejným způsobem.

Jestliže se však rozhodujete pro radikální změnu barvy nebo proužky, nechte to na podzim. Peníze, které do své vizáže vložíte na začátku léta, by byly na konci pryč. Ať totiž budete pobývat kdekoli, pokud to bude jen trochu na sluníčku, vlasy se vyšisují a barva nebude taková, jak jste si přála. Před létem odborníci doporučují nechat si vlasy zastřihnout, aby nebyly roztřepené a lépe odolaly letním rozmarům počasí a působení vody. Jestliže máte vlasy hodně husté, nechte si je prostříhat.

Chraňte vlasy před sluncem

Mějte doma několik pokrývek hlavy pro různé příležitosti, jako jsou klobouky nebo lehké letní čepice. Noste je nejen na dovolené, ale i ve městě, a pokud děláte venku, tak i v práci.

Nad hlavou vám stále svítí slunce a v poslední době bývá UV index velmi vysoký.  UV záření působí na vlasy negativně, odčerpává z nich důležité proteiny. Vlas se působením záření otevře a poškodí. Používejte sprej s UV filtrem každý den, než vyjdete. Jestliže jste dlouhovlasá, stáčejte vlasy do drdolu, uchráníte si konečky, které jsou nejcitlivější na poškození.

Na dovolené splachujte chlór a sůl

Vlasy obsahují až 15 % vody. Působením slunce se voda odpařuje a vlasy jsou náchylnější k poškození. Mimo spreje s UV filtrem existují i hydratační spreje, které vlasy ochrání před vysoušením. Na pláži můžete jako ochranu do vody použít voděodolné oleje. Ty vydrží ve vlasech i po plavání. Především se ale nezapomeňte po každém vykoupání osprchovat. Sprchy jsou na plážích a koupalištích běžné. Po návratu domů si každý den umyjte vlasy hydratačním šamponem a použijte pro váš typ vlasů vhodný kondicionér. Alespoň jednou týdně použijte masku, která vaše vlasy posílí.

K TÉMATUNechat si vytetovat psa? Prohlédněte si skvělou várku inspirace!

Vyrobte si masku na vlasy

Domácí masky nestojí moc peněz a skvěle fungují. Po každé masce vlasy řádně umyjte, aby v nich nezůstaly zbytky. Pomalu s vysoušením. Když můžete, tak je v létě nefénujte, nebo použijte nižší teplotu.

Olivový zábal
Zahřejte 100 ml olivového oleje, aby byl příjemně teplý. Vetřete do suchých vlasů. Vlasy zabalte do igelitové folie a do ručníku a nechte 30 minut působit. Umyjte šamponem.

Avokádová a banánová maska
Rozmixujte nebo vidličkou rozmačkejte 1 zralé avokádo nebo 1 banán, přidejte 1 lžičku olivového oleje a 1 lžičku medu. Dobře promíchejte a naneste na vlhké vlasy. Část vmasírujte do pokožky hlavy. Vlasy rozčešte, zabalte do igelitu a nechte 30 minut působit.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mnozí odborníci mluví o současnosti jako o „době jedové“. Upozorňují, že toxické látky jsou nejen kolem nás, ale i v nás. Pocházejí ze znečištěného životního prostředí, ale také z kosmetiky a léků, které užíváme. Svou roli hraje i nevhodná strava a alkohol, který si sem tam dopřejeme. Jednou za čas bychom tak měli udělat ve svém těle důkladný úklid. Právě leden je pro očistu ideální.
Že nám po probdělé noci nebývá úplně fajn, víme zřejmě všichni. Když se takových nocí zopakuje hned několik, naše energie během dne rapidně klesá. To však není jediným nepříjemným efektem nedostatku spánku. Tento stav se na našem těle odráží v mnoha ohledech.
Mnoho z nás si jistě vzpomene na první ročník soutěže Česko hledá SuperStar. Tehdy ještě jako velmi mladá zpěvačka, Šárka svým nádherným hlasem dokázala okouzlit český i slovenský národ. V obrovské konkurenci se dokázala probojovat do finále společně s Anetou Langerovou. Jak se změnil její život po soutěži a co dělá Šárka dnes? V exkluzivním rozhovoru jen pro Dámskaliga.cz!
Dlažby ve vzhledu dřeva jsou ozdobou koupelny a celého interiéru v domě Lukáše Pavelky z Brněnska. Jak sám říká, na výběru podlahových krytin si dala jeho partnerka Pavla zvláště záležet. Inspiraci k dlažbám hledala v časopisech o bydlení. Nejvíc ji okouzlil venkovský styl bydlení, kterému dodala moderní šmrnc pomocí doplňků v severském a industriálním stylu.
Nic netrvá věčně, ani šťastný vztah bez hádek a nedorozumění. Jestliže už máte nějaké ty společné roky za sebou a přijde vám, že váš vztah uvadá, neházejte flintu do žita, ale chopte se kormidla a manželství zachraňte. Nevíte jak? Poradíme vám.
Kvalitní spánek je nepostradatelnou součástí našeho života. Když ale koukneme na současná čísla, je až k neuvěření, kolik lidí trápí problémy se spánkem. S přechodnou nespavostí si tělo dokáže poměrně dobře poradit, ovšem pokud dlouhodobě nemůžete usnout anebo se často probouzíte uprostřed noci, nastává problém, který si v zájmu vašeho zdraví žádá urychlené řešení. Jak si s tím šikovně poradit?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek