Neděle , 04. 06. 2023

Dalibor

Letní péče o vlasy. Jak se ostříhat, chránit před sluncem, chlórem i solí z moře

Letní péče o vlasy je nevyhnutelná, pokud toužíte po zdravé kštici. Letní počasí může vlasy poškodit víc, než zima a mráz. Ostré slunce, slaná nebo chlorovaná voda jsou nebezpečím pro vlasy i pokožku hlavy. Vlasy se vyšisují a hodně vysuší. Roztřepí se konečky, ztratí lesk a mohly by působit matně a neupraveně. Péče o vlasy je ve vedrech náročnější a abyste měly svou hřívu pěknou i v létě, dodržte několik zásad.
Péče o vlasy v létě
Zdroj:123RF.com

12. 06. 2019

Letní péče o vlasy začíná stříháním

Než se dostaneme k jádru věci, je dobré v rámci letní péče o vlasy zajít ke kadeřníkovi. Tedy pokud to nezvládnete samy. Pokud si necháte dobarvovat odrosty, činíte tak zřejmě po celý rok a kadeřnice vám vždycky barvu zároveň trochu oživí. Pokračujte stejným způsobem.

Jestliže se však rozhodujete pro radikální změnu barvy nebo proužky, nechte to na podzim. Peníze, které do své vizáže vložíte na začátku léta, by byly na konci pryč. Ať totiž budete pobývat kdekoli, pokud to bude jen trochu na sluníčku, vlasy se vyšisují a barva nebude taková, jak jste si přála. Před létem odborníci doporučují nechat si vlasy zastřihnout, aby nebyly roztřepené a lépe odolaly letním rozmarům počasí a působení vody. Jestliže máte vlasy hodně husté, nechte si je prostříhat.

Chraňte vlasy před sluncem

Mějte doma několik pokrývek hlavy pro různé příležitosti, jako jsou klobouky nebo lehké letní čepice. Noste je nejen na dovolené, ale i ve městě, a pokud děláte venku, tak i v práci.

Nad hlavou vám stále svítí slunce a v poslední době bývá UV index velmi vysoký.  UV záření působí na vlasy negativně, odčerpává z nich důležité proteiny. Vlas se působením záření otevře a poškodí. Používejte sprej s UV filtrem každý den, než vyjdete. Jestliže jste dlouhovlasá, stáčejte vlasy do drdolu, uchráníte si konečky, které jsou nejcitlivější na poškození.

Na dovolené splachujte chlór a sůl

Vlasy obsahují až 15 % vody. Působením slunce se voda odpařuje a vlasy jsou náchylnější k poškození. Mimo spreje s UV filtrem existují i hydratační spreje, které vlasy ochrání před vysoušením. Na pláži můžete jako ochranu do vody použít voděodolné oleje. Ty vydrží ve vlasech i po plavání. Především se ale nezapomeňte po každém vykoupání osprchovat. Sprchy jsou na plážích a koupalištích běžné. Po návratu domů si každý den umyjte vlasy hydratačním šamponem a použijte pro váš typ vlasů vhodný kondicionér. Alespoň jednou týdně použijte masku, která vaše vlasy posílí.

K TÉMATU  5 zábalů pro krásné vlasy. Pyšněte se krásnou hřívou

Vyrobte si masku na vlasy

Domácí masky nestojí moc peněz a skvěle fungují. Po každé masce vlasy řádně umyjte, aby v nich nezůstaly zbytky. Pomalu s vysoušením. Když můžete, tak je v létě nefénujte, nebo použijte nižší teplotu.

Olivový zábal
Zahřejte 100 ml olivového oleje, aby byl příjemně teplý. Vetřete do suchých vlasů. Vlasy zabalte do igelitové folie a do ručníku a nechte 30 minut působit. Umyjte šamponem.

Avokádová a banánová maska
Rozmixujte nebo vidličkou rozmačkejte 1 zralé avokádo nebo 1 banán, přidejte 1 lžičku olivového oleje a 1 lžičku medu. Dobře promíchejte a naneste na vlhké vlasy. Část vmasírujte do pokožky hlavy. Vlasy rozčešte, zabalte do igelitu a nechte 30 minut působit.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Odřeniny, drobné popáleniny, pořezání a další drobná poranění kůže přirozeně patří k letním sportům, dětským hrám, turistice, opékání špekáčků či grilování. Nejen děti, ale celé rodiny bývají více aktivní, podnikají řadu výletů, zkouší nová dobrodružství, sportují, chodí po horách nebo dovádějí na pláži. Některým úrazům lze předejít, ale často za ně bohužel může neovlivnitelná náhoda. Pak se vyplatí vědět, jak takové odřeniny, spáleniny od slunce nebo třeba říznutí co nejrychleji ošetřit.
Plesy, bály, masopustní veselice. Je prostě čas se radovat a tančit. K plesovému veselí a tanci však často patří konzumace alkoholu. A není to někdy jen pár skleniček vína nebo piva. Na takových akcích se nabízí široké spektrum míchaných nápojů či destilátů. A tak se spojí tanec s dobrým pitím – ale ráno ta kocovina! Jak se s ní vypořádat?
Chia jsou drobná černá semínka šalvěje hispánské. Ta je původem z Mexika a Guatemaly a tato semínka byla základním jídlem starověkých Aztéků a Mayů. „Chia“ je ve skutečnosti starověké mayské slovo pro sílu. Chia semínka jsou malá, plochá a oválná s lesklou a hladkou strukturou, jejichž barva je většinou černá.
Chtěla jsem vždycky dělat všechno správně, ale nedařilo se mi. Někdy jsem měla pocit, že jsem jeden velký omyl, že můj život je jeden velký omyl, a dnes si to myslí i moje rodina. Nevím, jestli jsem skutečně tak špatná, špatná máma, špatná manželka i dcera, ale rodina se mnou už nějaký čas vůbec nekomunikuje, a to mě trápí. Nejhorší ve svém životě snad už mám za sebou, ale i tak propadám beznaději.
Ať už jste romantickou duší či nikoliv, pár romantických knižních výtisků byste u sebe v knihovně mít měli. Zaprvé nikdy není na škodu žít alespoň v příběhu více naivně, než ve skutečném životě, a zadruhé nějak potřebujete zaplnit volné chvíle během propršených dní. Otázkou nyní zůstává, jakou knihu si pořídit a přečíst?
Nechci! Nebudu to jíst! A mnohdy i horší slova padají z dětských úst, když před ně dáte talíř s rybou. Jenže právě toto maso obsahuje spoustu důležitých živin. Je bohaté na vitaminy, omega3 mastné kyseliny a bílkoviny, které jsou prospěšné pro naše zdraví. Jak ale přesvědčit potomky, aby šupináče neodmítali?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek