Domů » Krása a móda » Letní péče o vlasy. Jak se ostříhat, chránit před sluncem, chlórem i solí z moře
Krása a móda

Letní péče o vlasy. Jak se ostříhat, chránit před sluncem, chlórem i solí z moře

Péče o vlasy v létě
Zdroj:123RF.com
Letní péče o vlasy je nevyhnutelná, pokud toužíte po zdravé kštici. Letní počasí může vlasy poškodit víc, než zima a mráz. Ostré slunce, slaná nebo chlorovaná voda jsou nebezpečím pro vlasy i pokožku hlavy. Vlasy se vyšisují a hodně vysuší. Roztřepí se konečky, ztratí lesk a mohly by působit matně a neupraveně. Péče o vlasy je ve vedrech náročnější a abyste měly svou hřívu pěknou i v létě, dodržte několik zásad.

Letní péče o vlasy začíná stříháním

Než se dostaneme k jádru věci, je dobré v rámci letní péče o vlasy zajít ke kadeřníkovi. Tedy pokud to nezvládnete samy. Pokud si necháte dobarvovat odrosty, činíte tak zřejmě po celý rok a kadeřnice vám vždycky barvu zároveň trochu oživí. Pokračujte stejným způsobem.

Jestliže se však rozhodujete pro radikální změnu barvy nebo proužky, nechte to na podzim. Peníze, které do své vizáže vložíte na začátku léta, by byly na konci pryč. Ať totiž budete pobývat kdekoli, pokud to bude jen trochu na sluníčku, vlasy se vyšisují a barva nebude taková, jak jste si přála. Před létem odborníci doporučují nechat si vlasy zastřihnout, aby nebyly roztřepené a lépe odolaly letním rozmarům počasí a působení vody. Jestliže máte vlasy hodně husté, nechte si je prostříhat.

Chraňte vlasy před sluncem

Mějte doma několik pokrývek hlavy pro různé příležitosti, jako jsou klobouky nebo lehké letní čepice. Noste je nejen na dovolené, ale i ve městě, a pokud děláte venku, tak i v práci.

Nad hlavou vám stále svítí slunce a v poslední době bývá UV index velmi vysoký.  UV záření působí na vlasy negativně, odčerpává z nich důležité proteiny. Vlas se působením záření otevře a poškodí. Používejte sprej s UV filtrem každý den, než vyjdete. Jestliže jste dlouhovlasá, stáčejte vlasy do drdolu, uchráníte si konečky, které jsou nejcitlivější na poškození.

Na dovolené splachujte chlór a sůl

Vlasy obsahují až 15 % vody. Působením slunce se voda odpařuje a vlasy jsou náchylnější k poškození. Mimo spreje s UV filtrem existují i hydratační spreje, které vlasy ochrání před vysoušením. Na pláži můžete jako ochranu do vody použít voděodolné oleje. Ty vydrží ve vlasech i po plavání. Především se ale nezapomeňte po každém vykoupání osprchovat. Sprchy jsou na plážích a koupalištích běžné. Po návratu domů si každý den umyjte vlasy hydratačním šamponem a použijte pro váš typ vlasů vhodný kondicionér. Alespoň jednou týdně použijte masku, která vaše vlasy posílí.

Vyrobte si masku na vlasy

Domácí masky nestojí moc peněz a skvěle fungují. Po každé masce vlasy řádně umyjte, aby v nich nezůstaly zbytky. Pomalu s vysoušením. Když můžete, tak je v létě nefénujte, nebo použijte nižší teplotu.

Olivový zábal
Zahřejte 100 ml olivového oleje, aby byl příjemně teplý. Vetřete do suchých vlasů. Vlasy zabalte do igelitové folie a do ručníku a nechte 30 minut působit. Umyjte šamponem.

Avokádová a banánová maska
Rozmixujte nebo vidličkou rozmačkejte 1 zralé avokádo nebo 1 banán, přidejte 1 lžičku olivového oleje a 1 lžičku medu. Dobře promíchejte a naneste na vlhké vlasy. Část vmasírujte do pokožky hlavy. Vlasy rozčešte, zabalte do igelitu a nechte 30 minut působit.

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

komentář

Klikněte pro napsání komentáře

Přidejte svůj názor