Středa , 24. 07. 2024

Kristýna

Nela v koučinku: Šípková Růža a šáteček s pokračováním. Jsme na konci, přátelé

Do roka a do dne, Lomikare, Lomikare... Ne ne, nejde o žádné zlo, natožpak historického charakteru. Jen ten časový úsek sedí pro přátelské a oboustranné ukončení spolupráce.
Nela
Naše sezení s Marcelou jsou u konce. Ale bude pokračování.

21. 04. 2023

S Marcelou jsem si prošla spoluprací, která trvala něco přes rok. Potkaly jsme se třináctkrát na sezení a já, Nela, měla tu možnost na vlastní kůži zažít, co je to koučink. Třináctku já mám moc ráda, vždycky mi bylo líto těch, kteří byli neprávem v nemilosti, třeba jako právě číslo třináct. 

Dala jsem si slib

Vyzkoušela jsem si, že je prima mít po svém boku někoho, kdo člověka popostrčí k tomu, co si sám přeje, ale bojí se udělat první krok. A ještě si zkuste přijít s tím, že jste něco, co jste sami sobě slíbili, neudělali. Takže nejen, že se Marcele můžete otevřít, žádné předsudky, ale vymyslíte spolu, jak se vašemu cíli přiblížit, co je možné. Hlavně ještě máte dvojí motivaci – slib, co jste dali sobě a ještě se vás na to Marcela na příštím sezení zeptá a pak je jednomu trapně, že sám sobě hází klacky pod nohy, když přijdete s nulovým výstupem.

Věřím tomu, že naše přesvědčení a vzorce chování se stejně jako třeba genetická zátěž a předpoklady pro nemoc dědí z generace na generaci. A protože tady jsme jako lidstvo už setsakra dlouho, máme toho v sobě nahromaděnýho hafo. A to nám nesvědčí. Vnímám, že poslední roky se hodně začíná dbát na to, aby nám bylo dobře. Well-being, baby. A to je dobře. Jsem přesvědčená o tom, že bychom se měli postarat nejen o tělo, ale i o naši duši.


Unikl vám začátek Nelina příběhu? Nevadí, můžete s ní prožít celou cestu pěkně od začátku.


Měnit takové zajeté vzorce a zajímat se o sebe, sami sebe lépe poznat, protože kdy jsme si na tohle udělali čas? Nejdřív jsme se učili chodit, mluvit, pak jsme chodili do školy… Nasávali jsme tuny informací, pak jsme se zaměřili na kariéru, rodinu, děti, cestování, dosaďte si, co je libo. Ale sednout si sami se sebou a zeptat se: „Co ty vlastně chceš? Co potřebuješ? Kdo jsi?” Kdy se vám to povedlo? Mně až s Marcelou.

K TÉMATU  Nikola (37): „Stalker mě málem připravil o rozum.“

Shrnutí koučinku

Ráda bych pro sebe i pro vás shrnula, co mi spolupráce s koučkou přinesla.

  • Chtěla jsem se naučit říkat to kouzelné slovo NE. V tom jsem udělala jeden velký sloní krok.
  • Chtěla jsem žít spokojenější život. K tomu jsem se odnaučila jít přes sebe a dělá mi to ohromně dobře.
  • Chtěla jsem být spokojenější máma. Díky práci s energiemi a dechem se mi daří krotit vnitřní mateřskou saň, která na mě holt občas hupsne.
  • Chtěla jsem mít zorganizovanější život. Často si vzpomenu na pravidlo 80/20 a držím se ho. Tedy soustředím se na plnění 20 % nejdůležitějších úkolů a zbytek hrnu před sebou.
  • Je toho ještě mnohem víc, ale jak se člověk učí každý den, tak si ani nevšimne, že vlastně je na konci velká změna.

Proč

Mé morální já má zapotřebí vám tu ještě vyoslit, proč vlastně spolupráci ukončujeme. Žádný prostor pro spekulace. Poslední rok mi hodně dal, ale taky byl a stále je ve vleku mých táhnoucích se moribundusů, na které chodím tu zleva, tu zprava. Poslední dva měsíce jsem jako ta Šípková Růža. Zvládnu tak odvézt dítko do školky, sebe do práce, dítko vyzvednout a pak už nic. Ale jako vůbec nic. Nakrmit psa je problém, udržet oči otevřený je problém.

„Mami, vždyť ty jen spíš!” Ta věta mě docela probudila. Není to ode mě hezký, nebýt tu pro tu nejdůležitější osobu v mém životě. Proto jsem nekompromisně ořezala veškeré aktivity mimo těch nejdůležitějších. Můj velký sen o rekonstrukci statku je teď taky mimo dosah. Tak si tam jezdím aspoň na procházku a maličko se povozit na traktóre. Fičák! A protože jsem měla špatné svědomí i z toho, že s Marcelou nemáme koučink pravidelně, tudíž to pro obě strany nemá takový výsledek, jaký bychom společně dosáhly při větší pravidelnosti, ráda předám štafetu koučovaného pisálka další dámě. Na její pohled na koučink s Marcelou se můžete těšit už brzičko.

K TÉMATU  Když naše děti berou drogy. Co všechno se může stát i dobré mámě?

Vaše Nela (už ne v koučinku)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nela v koučinku: Hormony budiž pochváleny

Z poradny kouče: Nejdřív jsem opravila sebe. A tak vlastně začal celý můj příběh

Zdroje článku:
https://www.marcelahlavackova.cz
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Odkládáte prezentaci, kterou jste už měly dávno odevzdat? Přesouváte důležitou schůzku, která je pro vás zásadní? Děláte všechno možné, než abyste konečně sedly k důležitému úkolu, který jste si naplánovaly? Vítejte! Pravděpodobně vás zcela ovládla tzv. prokrastinace. Jak se postavit nekonečnému odkládání věcí na neurčito?
Když vám píská v uších, pravděpodobně první, co uděláte, je, že začnete takzvaně googlit. Jenže to není nejlepší nápad. Dozvíte se totiž to, co vědět rozhodně nechcete. Máte tinnitus. A to buď na nějaký čas, nebo na celý život. Jenže ne vždy je to pravda.
Obývací pokoj potřebuje něco, kam si odložíte mobil, časopis nebo kávu, když si sednete na sedačku před televizi. Tuhle roli zastávají konferenční stolky. Zaměřili jsme se na ty dřevěné, nebo přímo z masivu. Jsou praktické a s jednoduchým designem, a také si na ně můžete natáhnout nohy! Zkuste si vybrat nějaký originální kousek.
Děti jsem nikdy nechtěla, a to můj přítel dobře věděl. Myslela jsem si, že náš vztah je jasně nastavený, že jsme domluvení a nic to nezmění. Právě i podle toho jsem si partnera vybírala. Dnes je ale všechno jinak, i když jsme si dávali pozor, já otěhotněla a dostala jsem se do nepříjemné situace.
Říká se, že střepy přinášejí štěstí. Ještě větší radost vám však udělá, když se žádné sklo nerozbije. Někdy je proto lepší nechat broušený křišťál ve skříni. Takové akce jsou třeba zahradní oslava, piknik s kamarádkami nebo silvestrovský večírek.
Z lékařských výzkumů vyplývá, že pro lidský organismus je kromě intenzity světla důležitá i barva tohoto světla. Nejsilnější účinek má modré světlo, naopak světlo oranžové a červené nás ovlivňuje mnohem méně.
Po patnácti letech manželství jsem se rozváděla a myslela jsem si, že začnu nový život. Jenže mé dvě děti se nedokázaly s rozpadem rodiny smířit – a mně to nedalo spát. I když jsem vlastně nechtěla, podlehla jsem, a nakonec jsem se k bývalému muži vrátila. Nyní jsou děti šťastné, manžel spokojený, ale já vím, že to není ono. Navíc jsem zjistila něco, co mi situaci ještě více zkomplikovalo.
Vstupujeme do roku 2024 s očekáváním nových trendů a výzev na pracovním trhu. Článek "Trh práce v roce 2024: Kde a jak hledat nové příležitosti?" nabízí exkluzivní pohled na oblasti s rostoucím potenciálem a zaměřuje se na klíčové aspekty, které ovlivní profesní prostředí. Zjistíte, jaké nové příležitosti se formují v technologických inovacích, nových odvětvích a měnících se pracovních modelech. Přinášíme vám průvodce pro orientaci v rychle se měnícím pracovním prostředí a radíme, kde hledat nové možnosti pro rozvoj kariéry. Nezmeškejte příležitost seznámit se s trendovými odhady na pracovním trhu v roce 2024 a připravit se na úspěšné nalezení nových perspektiv pro váš profesní růst.
Shannen Doherty, ikonická Brenda z Beverly Hills 90210, neúnavně čelí svému boji s rakovinou prsu ve čtvrtém stadiu. S neotřesitelnou odvahou a láskou v srdci sdílí své myšlenky a plány na to, jak ulehčit budoucí ztrátu pro svou rodinu, zejména pro svou milovanou maminku.
Designový doplněk nebo praktický zařizovací předmět. To všechno mohou plnit designová zrcadla. Vybírat můžete z nepřeberného množství tvarů. Trocha inspirace k zařizování domova.
Krásný, rovný úsměv bez bolesti a téměř na počkání slibuje inovativní systém neviditelných rovnátek Invisalign. Rovnátka jsou totiž navržena tak, aby odhalila úsměv, po kterém toužíte. Díky snímatelným rovnátkům tak opravdu během pár měsíců změníte svůj život.

Výběr článků

Už jste někdy slyšeli o osteodynamice? Pokud ještě ne, pak určitě nepřehlédněte náš článek. Právě v něm se dozvíte, v čem je tato metoda výjimečná a co všechno s naším tělem dokáže. A už teď můžeme prozradit, že jen samé dobré věci. Tak jdeme na to!
Všude kolem nás vykukují nové módní kousky, které prostě musíme mít. Vše máme krásně naservírované na talíři. Současná doba zkrátka a dobře nahrává fast fashion, která je sice na pohled hezká, ale dříve či později se promění v nevábný kus hadru. Jinak to totiž ani nejde. Nemůžeme za pár kaček dostat něco, co nám vydrží navěky, pořád pěkné, necuckaté, sytě barevné. A právě tímhle se dostáváme k tomu, proč tedy dát přednost slow fashion a podpořit raději české značky.
Z lékařských výzkumů vyplývá, že pro lidský organismus je kromě intenzity světla důležitá i barva tohoto světla. Nejsilnější účinek má modré světlo, naopak světlo oranžové a červené nás ovlivňuje mnohem méně.

Nepřehlédněte

Z ničeho nic srdce bije na poplach, žaludek se sevře a vy se cítíte svým partnerem či partnerkou zrazeni. Ano, to je žárlivost, která je v nízké míře naprosto přirozená.
V Čechách i ve světě snad neexistuje nikdo, kdo by o francouzských filmech Nezkrotná Angelika alespoň neslyšel. Tato telenovela se stala slavnou především díky své hlavní představitelce, kterou ztvárnila francouzská herečka Michèle Mercier. Tato nezapomenutelná tvář přitom účinkovala ve více jak 50 filmech. V současnosti je jí přes 60 let a ve společnosti se již příliš neukazuje. Zachovala si ovšem svou pověstnou jiskru v oku a na rozdíl od svých kolegyň se rozhodla stárnout přirozeně a grácií.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek