Středa , 29. 11. 2023

Zina

Nela v koučinku: Šípková Růža a šáteček s pokračováním. Jsme na konci, přátelé

Do roka a do dne, Lomikare, Lomikare... Ne ne, nejde o žádné zlo, natožpak historického charakteru. Jen ten časový úsek sedí pro přátelské a oboustranné ukončení spolupráce.
Nela
Naše sezení s Marcelou jsou u konce. Ale bude pokračování.

21. 04. 2023

S Marcelou jsem si prošla spoluprací, která trvala něco přes rok. Potkaly jsme se třináctkrát na sezení a já, Nela, měla tu možnost na vlastní kůži zažít, co je to koučink. Třináctku já mám moc ráda, vždycky mi bylo líto těch, kteří byli neprávem v nemilosti, třeba jako právě číslo třináct. 

Dala jsem si slib

Vyzkoušela jsem si, že je prima mít po svém boku někoho, kdo člověka popostrčí k tomu, co si sám přeje, ale bojí se udělat první krok. A ještě si zkuste přijít s tím, že jste něco, co jste sami sobě slíbili, neudělali. Takže nejen, že se Marcele můžete otevřít, žádné předsudky, ale vymyslíte spolu, jak se vašemu cíli přiblížit, co je možné. Hlavně ještě máte dvojí motivaci – slib, co jste dali sobě a ještě se vás na to Marcela na příštím sezení zeptá a pak je jednomu trapně, že sám sobě hází klacky pod nohy, když přijdete s nulovým výstupem.

Věřím tomu, že naše přesvědčení a vzorce chování se stejně jako třeba genetická zátěž a předpoklady pro nemoc dědí z generace na generaci. A protože tady jsme jako lidstvo už setsakra dlouho, máme toho v sobě nahromaděnýho hafo. A to nám nesvědčí. Vnímám, že poslední roky se hodně začíná dbát na to, aby nám bylo dobře. Well-being, baby. A to je dobře. Jsem přesvědčená o tom, že bychom se měli postarat nejen o tělo, ale i o naši duši.


Unikl vám začátek Nelina příběhu? Nevadí, můžete s ní prožít celou cestu pěkně od začátku.


Měnit takové zajeté vzorce a zajímat se o sebe, sami sebe lépe poznat, protože kdy jsme si na tohle udělali čas? Nejdřív jsme se učili chodit, mluvit, pak jsme chodili do školy… Nasávali jsme tuny informací, pak jsme se zaměřili na kariéru, rodinu, děti, cestování, dosaďte si, co je libo. Ale sednout si sami se sebou a zeptat se: „Co ty vlastně chceš? Co potřebuješ? Kdo jsi?” Kdy se vám to povedlo? Mně až s Marcelou.

K TÉMATU  Ta největší faux pas, která se opravdu stala na prvním rande

Shrnutí koučinku

Ráda bych pro sebe i pro vás shrnula, co mi spolupráce s koučkou přinesla.

  • Chtěla jsem se naučit říkat to kouzelné slovo NE. V tom jsem udělala jeden velký sloní krok.
  • Chtěla jsem žít spokojenější život. K tomu jsem se odnaučila jít přes sebe a dělá mi to ohromně dobře.
  • Chtěla jsem být spokojenější máma. Díky práci s energiemi a dechem se mi daří krotit vnitřní mateřskou saň, která na mě holt občas hupsne.
  • Chtěla jsem mít zorganizovanější život. Často si vzpomenu na pravidlo 80/20 a držím se ho. Tedy soustředím se na plnění 20 % nejdůležitějších úkolů a zbytek hrnu před sebou.
  • Je toho ještě mnohem víc, ale jak se člověk učí každý den, tak si ani nevšimne, že vlastně je na konci velká změna.

Proč

Mé morální já má zapotřebí vám tu ještě vyoslit, proč vlastně spolupráci ukončujeme. Žádný prostor pro spekulace. Poslední rok mi hodně dal, ale taky byl a stále je ve vleku mých táhnoucích se moribundusů, na které chodím tu zleva, tu zprava. Poslední dva měsíce jsem jako ta Šípková Růža. Zvládnu tak odvézt dítko do školky, sebe do práce, dítko vyzvednout a pak už nic. Ale jako vůbec nic. Nakrmit psa je problém, udržet oči otevřený je problém.

„Mami, vždyť ty jen spíš!” Ta věta mě docela probudila. Není to ode mě hezký, nebýt tu pro tu nejdůležitější osobu v mém životě. Proto jsem nekompromisně ořezala veškeré aktivity mimo těch nejdůležitějších. Můj velký sen o rekonstrukci statku je teď taky mimo dosah. Tak si tam jezdím aspoň na procházku a maličko se povozit na traktóre. Fičák! A protože jsem měla špatné svědomí i z toho, že s Marcelou nemáme koučink pravidelně, tudíž to pro obě strany nemá takový výsledek, jaký bychom společně dosáhly při větší pravidelnosti, ráda předám štafetu koučovaného pisálka další dámě. Na její pohled na koučink s Marcelou se můžete těšit už brzičko.

K TÉMATU  Veronika (31): Čtvrtý potrat mi vzal sílu bojovat. Osobní život je v troskách

Vaše Nela (už ne v koučinku)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nela v koučinku: Hormony budiž pochváleny

Z poradny kouče: Nejdřív jsem opravila sebe. A tak vlastně začal celý můj příběh

Zdroje článku:
https://www.marcelahlavackova.cz
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jaro se pomalu přelévá do léta, a tak začínají lidé řešit, jak budou vypadat v plavkách. Ať už u českých řek, rybníků či bazénů, nebo někde u moře. A přiznejme si, že po roce všemožných protiepidemických opatření, zavřených tělocvičen a fit center nebo zákazu lyžování je ve formě jen málokdo. Proto byste mohla ocenit cvičení pro zpevnění zadečku, která zaručeně fungují.
V 90. letech bylo všechno mnohem jednodušší - zejména pokud jde o vztahy s celebritami. Ve skutečnosti existovaly četné páry celebrit z 90. let, které jsme všichni uctívali, i když jsme si nebyli jisti, jak dobře spolu vycházeli poté, co chaos na červeném koberci utichl a davy šly domů. Většina z těchto párů z 90. let se od té doby rozpadla. Ale pár šťastlivců je stále spolu a stále si užívá svůj románek.
Každý den čelíme řadě záhad. K těm patří kupříkladu to, kam zmizely brýle nebo klíče od auta. Obvykle je však odpověď banálnější, než jsme čekali. Člověka však v tu chvíli nenapadne, že existují mnohem zapeklitější záhady, nad kterými si lámou hlavu skupiny historiků.
Pojďte se v klidu usadit a kroutit hlavou nad příběhy nešťastníků, kterým se rozhodně první rande nepovedlo podle jejich vysněných představ. Kdo si neohlídal zuby, kdo to přehnal s romantikou, kdo ukázal ze svého těla více, než měl původně v plánu a kdo již svou životní lásku nebyl schopen nahradit někým novým?
Jeden z nejvzrušivějších momentů každého roku nastal, vyrážíte na dovolenou. S tím je ale spojená řada povinností a výzev, mezi něž patří balení. Pro někoho je tato aktivita zcela zábavná, a navíc ještě umocněná o těšení se. Pro druhé balení představuje zase stres, který chtějí mít co nejdříve za sebou.
Pravý deštivý a sychravý podzim se pomalu začíná hlásit o slovo, a tak není divu, že v tomto zrádném počasí více stonáme my i naše děti. S nižšími venkovními teplotami a nedostatkem sluníčka se navíc zvyšuje riziko nachlazení, chřipky a v dnešní době bohužel i dalších virových onemocnění. Právě v tomto období je tedy více, než kdykoliv jindy v roce důležité myslet na posílení imunity, která hraje zásadní roli v naší přirozené obranyschopnosti a odolnosti proti bacilům. Efektivním způsobem, jak můžeme posílit imunitu sobě i svým blízkým, je za pomoci pěti přírodních pomocníků. Jaké to jsou?
Honba za štíhlou a sexy postavou pokračuje, i když léto už je dávno za námi. Lidé se zkrátka chtějí udržovat v kondici. S nedávnými vánočními svátky však byla píle trochu mařena vynikajícím cukrovím a samými smaženými pokrmy. Během tohoto období na sklonku roku je třeba vykázat opravdu pevnou vůli, díky které odoláte i alkoholu. Především ten je při cvičení jedním velkým tabu.
Rozhodli jste se sobě nebo svým blízkým udělat radost a koupit jim chytré hodinky? Dalo by se říct, že chytré hodinky jsou výkřikem módy a že je to trend, který je budoucností. I proto je každý chce mít. Zvyšující poptávka vede ke zvyšující se nabídce a rázem není tak snadné vybrat si jedny, které nám budou dělat společnost. Pojďme si tedy prozradit, jak vybrat chytré hodinky, které budou tím nejlepším parťákem v každodenním životě.

Nepřehlédněte

Rodiče ve snaze dopřát svým dětem to nejlepší kupují často hraček víc, než je potřeba. Na trhu existuje spousta hraček a děti chtějí často všechny, které v obchodě vidí. Podle čeho vybrat hračky, které děti zaujmou a vydrží si s nimi hrát dlouhé hodiny?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek