Pátek , 24. 05. 2024

Jana

Jak na samoopalování bez fleků? Zaručené tipy pro přirozený vzhled opálení

Chcete mít bronzovou pleť, ale smažení se na slunci není nic pro vás? Pak zkuste samoopalování! Samoopalovací přípravky dodají pokožce opálený vzhled bez pobytu na slunci.
samoopalování
Chcete využít samoopalovacích prostředků. Jak na to, abyste to nedopadlo nevzhlednými fleky?

04. 06. 2020

04. 06. 2020

I když by se mohlo zdát, že stačí pokožku namazat samoopalovacím mlékem, není tomu tak. Abyste se vyhnuli nežádoucím flekům, musíte vědět, jak na to. Samoopalování je totiž poměrně věda.

Připravte pokožku

Základem dokonalého opálení je příprava pokožky. Jedině tak bude mít vaše pokožka přirozený vzhled bez nežádoucích fleků, které jsou výsledkem pouhé aplikace samoopalovacího přípravku na nepřipravenou pokožku. Pokožka musí být před procesem nanesením přípravku hloubkově vyčištěná a hydratovaná.

Základem je peeling

Prvním krokem k připravené pokožce je nejen kvalitní sprchový gel či mýdlo, ale především peeling. Díky peelingu jsou z pokožky odstraněny suché šupinky z povrchu, ale i nečistoty z hlubších vrstev. Pokožka pak bude hladká a samoopalování bude vypadat přirozeně bez nevzhledných „map“. Krém se na pokožku bude také mnohem lépe nanášet.

Pozornost věnujte během peelingu oblasti kolen, loktů a nezapomeňte ani na obličej. Peeling lze zakoupit v kterékoliv drogerii, ale velmi oblíbené jsou ty, které si můžeme vyrobit doma. A tzv. DIY výrobky jsou stále in. Které jsou nejoblíbenější peelingy z domácích ingrediencí?

  • Kávový peeling

Na výrobu kávového peelingu budete potřebovat jen mletou kávu (ne instatní), zkrátka obyčejný logr. Kávu smícháte s olivovým nebo kokosovým olejem a dokonalý peeling je na světě.

  • Cukrový peeling

Cukr krystal smícháte ve stejném poměru s vaším oblíbeným sprchovým gelem nebo olivovým olejem, krouživými pohyby vmasírujete a důkladně opláchněte. Pokožka bude jako znovuzrozená. Stejně tak ale můžete namísto cukru použít i hrubozrnnou sůl, strouhaný kokos, drcené mandle, zrníčka z hroznového vína, jahod, malin aj.

opalování
Toužíte získat tmavší odstín pokožky?

Hydratace

Po peelingu na pokožku naneste hydratační mléko, ale pozor, kůže musí být při nanášení zcela suchá. Pozornost věnujte zejména oblastem kolen, loktů a kotníků. Pokud by k hydrataci nedošlo, kůže, která je sušší by po aplikaci samoopalovacího přípravku byla tmavší, protože by ho absorbovala větší množství.

K TÉMATU  Kokosový olej: víte o veškerých možnostech jeho využití?

Jak na aplikaci

Samoopalovací přípravky mohou být ve formě mlék, krémů, sprejů, pěn či gelů. Záleží jen na vás, jakou konzistenci preferujete, ale nejoblíbenější zůstává samoopalovací mléko. Důležitý pro přirozený vzhled je správná volba odstínu. Neřiďte se nikdy požadovaným výsledným odstínem, ale současným odstínem vaší pleti. Pro světlejší pleť volte vždy světlý odstín přípravku. Pokud nelze vybrat konkrétní odstín, lze přípravek smíchat s obyčejným hydratačním mlékem pro zmírnění výsledného odstínu.

Samoopalovací přípravek aplikujte buď v rukavicích nebo čistýma rukama. V drogériích můžete koupit speciální rukavice určené na roztírání samoopalovacích přípravků. Ideální je začít aplikaci u kotníků a pokračovat směrem ke krku. Ruce a paže si nechte na konec a jako poslední naneste přípravek na obličej. Do dlaní si vždy dejte jen malé množství přípravku, stačí o velikosti ořechu.

Rady po aplikaci

Po aplikaci si ihned umyjte ruce, aby nedošlo ke zbarvení dlaní. Přípravek nechte důkladně zaschnout, minimálně 30 minut, ideálně hodinu. Samoopalování je nejlepší provádět před tím, než půjdete spát. Nezapomeňte si ale vzít starší pyžamo, případně i povlečení, protože přípravky mohou látku obarvit. Následující den lze samoopalování zopakovat, pokud máte pocit, že je odstín příliš světlý. Skvrny na oblečení a kůži lze odstranit citrónovou šťávou.

Tipy na udržení opálení

  • Před samoopalováním je doporučeno provést depilace a peeling.
  • Opálení déle vydrží, pokud budete pleť pravidelně hydratovat.
  • Po aplikaci se následujících osm hodin vyhněte sprchování a koupeli.
  • Samoopalovací mléka nejsou nemají tak výrazné zbarvení jako krémy, ale lépe se díky své konzistenci aplikují.
  • Samoopalovací přípravek po aplikaci zafixujte dětským pudrem.
  • Samoopalovací efekt se projeví až za několik hodin.
  • Nemáte-li k dispozici speciální rukavice určené pro samoopalování, stačí i latexové či jiné, které zakoupíte v lékárně.
K TÉMATU  Overal je hlavním trendem číslo jedna. Jak ho nosit a nenosit?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vyrobte si vlastní pleťový krém nebo samoopalovací krém. Ideální a rychlé recepty pro vaši zdravou pleť

Chraňte svou pleť v mrazu. Nebojte se hydratace. V zimě je třeba víc, než v létě

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Už několik posledních let je módním trendem označovat výrobky přízviskem bio, farmářský nebo lokální. My se dnes podíváme na kloub především slovíčku 'bio', které v nás sice může evokovat něco, co je velmi kvalitní, ale ve skutečnosti tomu tak být rozhodně nemusí.
Ztráta blízkého člověka je jednou z nejbolestivějších životních zkušeností. Bezprostředně po úmrtí vámi může zmítat zmatek, chaos a šok. Nebudete tomu věřit. Přichází velký žal a truchlení. Je možné se s tím vůbec vyrovnat? A jak? Co přesně dělat a kdy?
Zahalte se do tepla a vydejte se s námi na lednové dobrodružství plné venkovních aktivit vhodných pro všechny věkové kategorie! Bez ohledu na věk si můžete užít odpoledne při sáňkování, procházky v zasněženém lese či stavbu sněhuláka. Připravte se na lednovou zábavu a objevte radost z aktivit pod širým nebem.
Věděla jste, že obleková pánská vesta může být jedním z nejuniverzálnějších kousků v šatníku každé ženy? Je to tak, můžete ji nosit jak na volno, tak tzv. slim fit. Pojďme se podívat tomuto trendu na zub.
Historie napsala mnoho příběhů. Inkoustová story z Mexika působí dojmem zábavné kuriozity, ale její podtext je spíše tragický.
Po dlouhém období samoty jsem si našla přítele, můj život začal být zase o něco šťastnější. Všechno nám klapalo a vypadalo to nadějně. Byli jsme spolu spokojení a pomalu začínali přemýšlet nad společným rodinným životem. Tak jsem se rozhodla, že by Petra mohla poznat i má matka, abych zjistila, co na něj říká ona. Zpočátku vše vypadalo dobře, ale to, co se stalo pak, mě strašlivě zasáhlo.
Chcete vždy vypadat elegantně a na úrovni bez ohledu na příležitost? Klíčem k elegantnímu oblékání, je dodržování určitých pravidel, která si v následujícím článku oprášíme. Pojďme se podívat na to, jak se oblékat elegantně každý den a nezpůsobit módní faux pas.
Na období vánočních svátků se těší téměř celý svět. Na tu chvíli, kdy konečně utichne veškerý hektický život a všichni se oddávají společnému stolování a klidu při sledování pohádek. Ne všude jsou ale tak pohodové vánoční zvyky jako u nás, nebo přinejmenším tak normální zvyky. Podívejte se na ty nejpodivnější vánoční tradice, které rádi přenecháte ostatním zemím.
8. listopadu oslavil herec Alain Delon své 87. narozeniny. Pro všechny je hercem překypujícím charismatem a přitažlivostí, o čemž by mohlo vyprávět mnoho a mnoho žen. Jaký byl a jaký je Alain Delon dnes?
Můj život byl vždycky v podstatě šťastný a já jsem za to bylo velmi vděčná. Poznala jsem muže, o kterém jsem si myslela, že je to ten pravý. Náš vztah fungoval perfektně a já byla ráda, že mám po svém boku životního partnera. To jsem však ještě netušila, co je můj muž opravdu zač.

Výběr článků

Jste příznivci doby minulé, která se nesla v duchu swingu, kloboučků, smokingů a doutníků? V tom případě byste se měli seznámit se stylem Art deco, který je odkazem na období mezi první a druhou světovou válkou. Oldřich Nový, Adina Mandlová nebo románový hrdina Velký Gatsby jsou ztělesněním luxusu, elegance a sofistikovanosti. Inspirujte se našimi tipy a vneste do svého domova kousek dávného luxusu a elegance.
Vánoční svátky má snad každý rád! Vždyť se během nich jenom odpočívá, sledují se pohádky neustále jdoucí v televizi, také se pořád jí a rozdávají se dárky. Navíc jsou Vánoce dny, během kterých trávíme svůj čas s rodinou a všemi, na kterých nám záleží. Nebo přinejmenším doufáme, že máte o svátcích přesně takovou pohodu.
Jestliže jste právě absolvovala a teprve začínáte uvažovat o hledání zaměstnání, je nejvyšší čas. Možná jste si naplánovala poslední prázdniny s tím, že začnete hledat práci až v září. Ale to už může být pozdě. Některé pozice si rozeberou ti rychlejší. Počítejte totiž s tím, že proces hledání práce a nástupu do zaměstnání může trvat i několik měsíců.

Nepřehlédněte

Ne, že by za vás bylinky vyřešily veškerá kila přibraná během vánočních svátků. Pokud je ale rády používáte, mohou vám pomoct nastartovat vaše trávení a tělo pak bude snadněji odbourávat nahromaděné tuky. Jestli jste se tedy rozhodly začít s hubnutím, klidně po nich sáhněte.
Přemýšlíte, co dělat během volného odpoledne, kdy je venku nevlídno a v televizi nejde nic, co by vás dvakrát bavilo? Je načase si sednout nad oblíbenou knížkou a s čajem v ruce se pořádně začíst do děje.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek