Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

Jak na samoopalování bez fleků? Zaručené tipy pro přirozený vzhled opálení

Chcete mít bronzovou pleť, ale smažení se na slunci není nic pro vás? Pak zkuste samoopalování! Samoopalovací přípravky dodají pokožce opálený vzhled bez pobytu na slunci.
samoopalování
Chcete využít samoopalovacích prostředků. Jak na to, abyste to nedopadlo nevzhlednými fleky?

04. 06. 2020

04. 06. 2020

I když by se mohlo zdát, že stačí pokožku namazat samoopalovacím mlékem, není tomu tak. Abyste se vyhnuli nežádoucím flekům, musíte vědět, jak na to. Samoopalování je totiž poměrně věda.

Připravte pokožku

Základem dokonalého opálení je příprava pokožky. Jedině tak bude mít vaše pokožka přirozený vzhled bez nežádoucích fleků, které jsou výsledkem pouhé aplikace samoopalovacího přípravku na nepřipravenou pokožku. Pokožka musí být před procesem nanesením přípravku hloubkově vyčištěná a hydratovaná.

Základem je peeling

Prvním krokem k připravené pokožce je nejen kvalitní sprchový gel či mýdlo, ale především peeling. Díky peelingu jsou z pokožky odstraněny suché šupinky z povrchu, ale i nečistoty z hlubších vrstev. Pokožka pak bude hladká a samoopalování bude vypadat přirozeně bez nevzhledných „map“. Krém se na pokožku bude také mnohem lépe nanášet.

Pozornost věnujte během peelingu oblasti kolen, loktů a nezapomeňte ani na obličej. Peeling lze zakoupit v kterékoliv drogerii, ale velmi oblíbené jsou ty, které si můžeme vyrobit doma. A tzv. DIY výrobky jsou stále in. Které jsou nejoblíbenější peelingy z domácích ingrediencí?

  • Kávový peeling

Na výrobu kávového peelingu budete potřebovat jen mletou kávu (ne instatní), zkrátka obyčejný logr. Kávu smícháte s olivovým nebo kokosovým olejem a dokonalý peeling je na světě.

  • Cukrový peeling

Cukr krystal smícháte ve stejném poměru s vaším oblíbeným sprchovým gelem nebo olivovým olejem, krouživými pohyby vmasírujete a důkladně opláchněte. Pokožka bude jako znovuzrozená. Stejně tak ale můžete namísto cukru použít i hrubozrnnou sůl, strouhaný kokos, drcené mandle, zrníčka z hroznového vína, jahod, malin aj.

opalování
Toužíte získat tmavší odstín pokožky?

Hydratace

Po peelingu na pokožku naneste hydratační mléko, ale pozor, kůže musí být při nanášení zcela suchá. Pozornost věnujte zejména oblastem kolen, loktů a kotníků. Pokud by k hydrataci nedošlo, kůže, která je sušší by po aplikaci samoopalovacího přípravku byla tmavší, protože by ho absorbovala větší množství.

K TÉMATU  Kosmetika na míru i pro alergiky. Výroba domácí kosmetiky není složitá. Jak a s čím můžete začít už dnes

Jak na aplikaci

Samoopalovací přípravky mohou být ve formě mlék, krémů, sprejů, pěn či gelů. Záleží jen na vás, jakou konzistenci preferujete, ale nejoblíbenější zůstává samoopalovací mléko. Důležitý pro přirozený vzhled je správná volba odstínu. Neřiďte se nikdy požadovaným výsledným odstínem, ale současným odstínem vaší pleti. Pro světlejší pleť volte vždy světlý odstín přípravku. Pokud nelze vybrat konkrétní odstín, lze přípravek smíchat s obyčejným hydratačním mlékem pro zmírnění výsledného odstínu.

Samoopalovací přípravek aplikujte buď v rukavicích nebo čistýma rukama. V drogériích můžete koupit speciální rukavice určené na roztírání samoopalovacích přípravků. Ideální je začít aplikaci u kotníků a pokračovat směrem ke krku. Ruce a paže si nechte na konec a jako poslední naneste přípravek na obličej. Do dlaní si vždy dejte jen malé množství přípravku, stačí o velikosti ořechu.

Rady po aplikaci

Po aplikaci si ihned umyjte ruce, aby nedošlo ke zbarvení dlaní. Přípravek nechte důkladně zaschnout, minimálně 30 minut, ideálně hodinu. Samoopalování je nejlepší provádět před tím, než půjdete spát. Nezapomeňte si ale vzít starší pyžamo, případně i povlečení, protože přípravky mohou látku obarvit. Následující den lze samoopalování zopakovat, pokud máte pocit, že je odstín příliš světlý. Skvrny na oblečení a kůži lze odstranit citrónovou šťávou.

Tipy na udržení opálení

  • Před samoopalováním je doporučeno provést depilace a peeling.
  • Opálení déle vydrží, pokud budete pleť pravidelně hydratovat.
  • Po aplikaci se následujících osm hodin vyhněte sprchování a koupeli.
  • Samoopalovací mléka nejsou nemají tak výrazné zbarvení jako krémy, ale lépe se díky své konzistenci aplikují.
  • Samoopalovací přípravek po aplikaci zafixujte dětským pudrem.
  • Samoopalovací efekt se projeví až za několik hodin.
  • Nemáte-li k dispozici speciální rukavice určené pro samoopalování, stačí i latexové či jiné, které zakoupíte v lékárně.
K TÉMATU  Fakta o kyselině hyaluronové. Shrnuli jsme vše potřebné

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vyrobte si vlastní pleťový krém nebo samoopalovací krém. Ideální a rychlé recepty pro vaši zdravou pleť

Chraňte svou pleť v mrazu. Nebojte se hydratace. V zimě je třeba víc, než v létě

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V dnešní době mnoho lidí pracuje z domu, a proto se chtějí ve své domácnosti dobře. Jaké kroky podniknout, abychom se cítily dobře a zároveň nám nevyschl náš finanční polštář? Pojďme se podívat na pár tipů, pomocí nichž můžeme zútulnit naši domácnost.
Možná si i vy někdy povzdechnete, že vaše příjmení není nejkrásnější. Třeba jste vždy tiše záviděly spolužačce její příjemné a zvučné příjmení. Než budete klesat na mysli, pojďte se s námi podívat na opravdu velkou sklizeň toho, co se v naších zemích skutečně vyskytuje. Co byste řekly tomu, kdybyste se jmenovaly třeba…
S příchodem chladnějšího ročního období se pulty supermarketů začínají plnit exotickými druhy ovoce. A vedle tradičního kaki, pomela a dalších podobných vynikajících kousků, nám svou střapatou hlavičku ukazuje také ananas. Věděli jste, že se jedná o spalovač tuků? Zejména po svátcích by proto neměl chybět ve vašem jídelníčku.
Časy, kdy stačilo hodit do automatu na kávu desetikorunu a člověk se spokojil s "tmavě hnědou tekutinou", jsou už dávno pryč. Podávání i pití kávy se v České republice výrazně proměnilo. Klasického "turka" či instantní kávu už najdete v málokteré kavárně. V supermarketech vás regály s kávou lákají všemi směry: zrnková, mletá, kapsle… Nemůžete se rozhodnut? Přečtěte si našich 6 tipů a budete mít jasno, jak si vybrat a hlavně vychutnat dobrou kávu.
Už vás nebaví chodit do práce? Jste naštvaní pokaždé, když musíte ráno brzy vstávat a když v zimě jezdíte za tmy domů? Pak je na čase poohlédnout se po práci nové, možná takové, při které už nikam nebudete muset chodit. Pracovat se dá přece i z domova.

Nepřehlédněte

Volba barvy pro interiér, ve kterém se pohybujeme, má velký vliv i na naše psychické rozpoložení. Víte, jakou barvu vybrat a co bude znamenat pro váš prostor? Rozhodně se nevyplatí jen tak něco „plácnout“ na zeď. Pojďme se podívat na psychologii barev.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek