Čtvrtek , 18. 08. 2022

Petra

Jak na samoopalování bez fleků? Zaručené tipy pro přirozený vzhled opálení

Chcete mít bronzovou pleť, ale smažení se na slunci není nic pro vás? Pak zkuste samoopalování! Samoopalovací přípravky dodají pokožce opálený vzhled bez pobytu na slunci.
samoopalování
Chcete využít samoopalovacích prostředků. Jak na to, abyste to nedopadlo nevzhlednými fleky?

04. 06. 2020

04. 06. 2020

I když by se mohlo zdát, že stačí pokožku namazat samoopalovacím mlékem, není tomu tak. Abyste se vyhnuli nežádoucím flekům, musíte vědět, jak na to. Samoopalování je totiž poměrně věda.

Připravte pokožku

Základem dokonalého opálení je příprava pokožky. Jedině tak bude mít vaše pokožka přirozený vzhled bez nežádoucích fleků, které jsou výsledkem pouhé aplikace samoopalovacího přípravku na nepřipravenou pokožku. Pokožka musí být před procesem nanesením přípravku hloubkově vyčištěná a hydratovaná.

Základem je peeling

Prvním krokem k připravené pokožce je nejen kvalitní sprchový gel či mýdlo, ale především peeling. Díky peelingu jsou z pokožky odstraněny suché šupinky z povrchu, ale i nečistoty z hlubších vrstev. Pokožka pak bude hladká a samoopalování bude vypadat přirozeně bez nevzhledných „map“. Krém se na pokožku bude také mnohem lépe nanášet.

Pozornost věnujte během peelingu oblasti kolen, loktů a nezapomeňte ani na obličej. Peeling lze zakoupit v kterékoliv drogerii, ale velmi oblíbené jsou ty, které si můžeme vyrobit doma. A tzv. DIY výrobky jsou stále in. Které jsou nejoblíbenější peelingy z domácích ingrediencí?

  • Kávový peeling

Na výrobu kávového peelingu budete potřebovat jen mletou kávu (ne instatní), zkrátka obyčejný logr. Kávu smícháte s olivovým nebo kokosovým olejem a dokonalý peeling je na světě.

  • Cukrový peeling

Cukr krystal smícháte ve stejném poměru s vaším oblíbeným sprchovým gelem nebo olivovým olejem, krouživými pohyby vmasírujete a důkladně opláchněte. Pokožka bude jako znovuzrozená. Stejně tak ale můžete namísto cukru použít i hrubozrnnou sůl, strouhaný kokos, drcené mandle, zrníčka z hroznového vína, jahod, malin aj.

opalování
Toužíte získat tmavší odstín pokožky?

Hydratace

Po peelingu na pokožku naneste hydratační mléko, ale pozor, kůže musí být při nanášení zcela suchá. Pozornost věnujte zejména oblastem kolen, loktů a kotníků. Pokud by k hydrataci nedošlo, kůže, která je sušší by po aplikaci samoopalovacího přípravku byla tmavší, protože by ho absorbovala větší množství.

K TÉMATUJídelníček, který vám pomůže vyhrát boj s celulitidou. Které potraviny jsou v tomto boji nejzásadnější?

Jak na aplikaci

Samoopalovací přípravky mohou být ve formě mlék, krémů, sprejů, pěn či gelů. Záleží jen na vás, jakou konzistenci preferujete, ale nejoblíbenější zůstává samoopalovací mléko. Důležitý pro přirozený vzhled je správná volba odstínu. Neřiďte se nikdy požadovaným výsledným odstínem, ale současným odstínem vaší pleti. Pro světlejší pleť volte vždy světlý odstín přípravku. Pokud nelze vybrat konkrétní odstín, lze přípravek smíchat s obyčejným hydratačním mlékem pro zmírnění výsledného odstínu.

Samoopalovací přípravek aplikujte buď v rukavicích nebo čistýma rukama. V drogériích můžete koupit speciální rukavice určené na roztírání samoopalovacích přípravků. Ideální je začít aplikaci u kotníků a pokračovat směrem ke krku. Ruce a paže si nechte na konec a jako poslední naneste přípravek na obličej. Do dlaní si vždy dejte jen malé množství přípravku, stačí o velikosti ořechu.

Rady po aplikaci

Po aplikaci si ihned umyjte ruce, aby nedošlo ke zbarvení dlaní. Přípravek nechte důkladně zaschnout, minimálně 30 minut, ideálně hodinu. Samoopalování je nejlepší provádět před tím, než půjdete spát. Nezapomeňte si ale vzít starší pyžamo, případně i povlečení, protože přípravky mohou látku obarvit. Následující den lze samoopalování zopakovat, pokud máte pocit, že je odstín příliš světlý. Skvrny na oblečení a kůži lze odstranit citrónovou šťávou.

Tipy na udržení opálení

  • Před samoopalováním je doporučeno provést depilace a peeling.
  • Opálení déle vydrží, pokud budete pleť pravidelně hydratovat.
  • Po aplikaci se následujících osm hodin vyhněte sprchování a koupeli.
  • Samoopalovací mléka nejsou nemají tak výrazné zbarvení jako krémy, ale lépe se díky své konzistenci aplikují.
  • Samoopalovací přípravek po aplikaci zafixujte dětským pudrem.
  • Samoopalovací efekt se projeví až za několik hodin.
  • Nemáte-li k dispozici speciální rukavice určené pro samoopalování, stačí i latexové či jiné, které zakoupíte v lékárně.
K TÉMATUMeloun a jeho úžasné vlastnosti! Omládnete

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vyrobte si vlastní pleťový krém nebo samoopalovací krém. Ideální a rychlé recepty pro vaši zdravou pleť

Chraňte svou pleť v mrazu. Nebojte se hydratace. V zimě je třeba víc, než v létě

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Říká vám něco jméno Wirginia Szmyt? Jedná se o pravděpodobně nejstarší DJku všech dob, která si v seniorském věku plní sen. Někteří ji obdivují, jiní možná kroutí nevěřícně hlavou, ale jedno se jí upřít nedá – odhodlání, nadšení a láska k hudbě. S mícháním muziky začala Wirginia již před dvaceti lety a nikdo ji neučil a postupně na vše přicházela sama. Dnes patří v Polsku mezi poměrně známou a oblíbenou umělkyni.
Viber, jedna z předních světových aplikací pro zasílání zpráv, se spojila s útulkem Bouchalka, který pomáhá psům, kteří čekají na nové majitele nebo kteří se ztatili. Viber nedávno představil lokalizovaný balíček samolepek určený právě pro milovníky psů a pokud i vy chcete přispět pejskům v Bouchalce.
Zadar v Chorvatsku láká na originální zpívající schody. Mořské varhany navrhl architekt Nikola Bašić v roce 2005 a od té doby hrají nepřetržitě. Tento architektonický objekt je zároveň neobvyklý hudební nástroj. Zvuk vyluzuje tak jako u klasických varhan vzduch, který je vytlačovaný skrze ocelové trubky, schované ve schodech. Ten dovnitř ženou mořské vlny.
Asi každá z nás už slyšela o různých seznamovacích aplikacích či online seznamkách. Někomu jsou seznamky zdrojem nekonečných erotických eskapád, jiní zde hledají osudovou lásku. A pro někoho jsou seznamky jeden velký podvod. Podívejme se, jak je to s nimi doopravdy.
Jak šetřit s vodou? Běžná otázka, na kterou chce znát tolik lidí odpověď. Úspěch ale tkví ve dvou věcech, a sice ve změně svých návyků a v investování do spotřebičů, které s vodou zachází opatrně. A jedním z těchto spotřebičů je myčka na nádobí. Pokud ještě ve vaší kuchyni nedominuje, prozraďme si, jak takovou myčku na nádobí vybrat?
Když se narodí zdravé miminko, které najednou zemře, jde vždy o nesmírnou tragédii nejen pro rodiče, ale pro celou rodinu. Za náhlou a neočekávanou smrtí miminka může být strašák všech rodičů označovaný jako syndrom náhlého úmrtí kojence. Existují nějaká opatření, která pomáhají výskyt tohoto syndromu snížit? Otázka, která zajímá každou nastávají maminku.
Pokud jste vášnivá zahradnice nebo máte vymezené místo na pěstování plodin na vašem balkoně, pak jistě mezi vaší úrodou nechybí ani rajská jablíčka. Rajčata jsou nejen chutnou pochoutkou k odpolední svačině, ale také skvělou ingrediencí na vaření, například k italským receptům. Seznamte se s těmi nejlepšími kroky pro perfektní úrodu rajčat.

Nepřehlédněte

Koronavirus decimuje naši populaci ve velkém. Denně se zveřejňují statistiky nakažených, vyléčených i těch, kteří svůj boj prohráli. Kromě jeho negativních dopadů na tělo se také stále častěji mluví o vlivu na psychiku. Čím déle pandemie a s ní spojené zákazy platí, tím více lidí upadá do deprese a zažívá stavy úzkosti.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek