Úterý , 21. 03. 2023

Radek

Recept na domácí krémové mýdlo na depilaci s protizánětlivým účinkem

Přichází období, kdy vystavujeme mnohé, v zimě skryté, části těla světu na odiv. Pokud jste zvyklé se holit, pak vám jistě přijde vhod jeden domácí recept na krémové mýdlo na depilaci. Zamilujete si ho. Výborně se roztírá a dobře pění. Navíc působí antibakteriálně a protizánětlivě. Jdeme na to?
domácí mýdlo na depilaci
Zdroj:123RF.com

27. 04. 2018

Výhodou po domácku vyrobených věcí je, že přesně víte, co obsahují. Již naše babičky věděly, co a jak, aniž by měli k rukám současné technologie. Příroda sama je zdrojem mnoha úžasných ingrediencí. Náš recept sice využívá produkty, které jsou již vyrobené, ale to na výsledku nic nemění. Z domácího mýdla na holení budete mít radost i užitek.:)

Na mýdlo budete potřebovat:

  • kostku přírodního mýdla
  • 4 šálky vody
  • polévkovou lžíci kosmetického glycerinu
  • šálek kokosového oleje
  • dva šálky ztuženého rostlinného tuku
  • 10-15 kapek esenciálního oleje z tea tree

Postup výroby domácího mýdla na holení:

Mýdlo najemno nastrouhejte. Do hrnce dejte vařit vodu a přisypte jej. Ve vodě se po čase rozvaří. Když voda nestačí, klidně trochu přilijte. Pokud zbydou v tekutině částečky mýdla, vůbec to neřešte. Do vzniklé směsi vmíchejte glycerin a přelijte do misek. Vše nechte zchladnout. Nyní je připravené k použití.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Pórek: Co všechno dokáže léčit? 5 pádných důvodů, proč byste ho ve své kuchyni měly mít!

Domácí řasenka, která funguje! Zkuste si ji vyrobit. Překvapí vás!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Máte v plánu pořízení nové kuchyňské linky? Pak jistě stojíte před důležitým rozhodnutím. Je lepší koupit si kuchyňskou linku matnou, nebo lesklou? Jasná odpověď v podstatě neexistuje, můžete však obojí zkombinovat nebo si projít všechny výhody a nevýhody. Jak se nakonec rozhodnete?
Jedním z nejjednodušších způsobů, jak se postavit ke zvyšování energetických sazeb, je začít v domácnosti šetřit. Smyslem není netopit a sedět doma u televize v kulichu, ale podniknout malé, avšak efektivní kroky, které sníží vaše výdaje za energie. S čím začít ještě dnes?
Monstera se netěší popularitě jenom díky svému stálezelenému vzhledu a líbivým listům, které do domu vnesou trochu exotiky. Je oblíbená i díky snadnosti pěstování. I když pochází z tropických deštných pralesů, v našich českých podmínkách se jí daří opravdu skvěle.
Agresivita zahrnuje komplex jednání, které patří do lidské společnosti. Nelze ji ze života vyloučit, protože má nejen své negativní, ale také pozitivní stránky. Pomáhá nám přežít i překonat různé překážky. Pokud se však projevuje ve formě destrukce a násilí, do společnosti nepatří.

Nepřehlédněte

A když už ne život, tak tvář rozhodně ano. Obočí je stejně důležité jako naše rty, nos nebo oči. Proto bychom mu také měly věnovat náležitou pozornost. Ale co laminace obočí vlastně je?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek