Neděle , 23. 06. 2024

Zdeňka

Štíhlé nohy jako ze žurnálu. Jak na ně?

Mít pevné nohy bez celulitidy – to je sen nejedné ženy. Mezi námi se najde jen malé procento těch, které jsou se svými dolními končetinami spokojené.

21. 08. 2020

Většina žen je s nohama nespokojená a touží po rapidní změně. Pro ně máme naštěstí dobrou zprávu! Existuje rovnou několik tipů a triků, jak získat pevné a štíhlé nohy, které se budou podobat těm, jež mají modelky na titulkách časopisů. 

Kontrola svého příjmu a výdeje je na místě 

Ať už chcete zhubnout nohy, břicho nebo ruce, ve všech případech platí, že člověk musí sníst méně než vydat. Neznamená to, že byste měli výrazně strouhnout svůj jídelníček, že byste se měli vzdát svačiny nebo snídaně. Naopak to znamená, že je nutné zařadit do denního harmonogramu více pohybu.  

V souvislosti s hubnutím připomínáme, že klíčem k úspěchu je strava. Kromě toho, že se budete snažit více vydat, než přijmout, pozměňte svůj jídelníček, který by se měl skládat z pestrých, vyvážených a zdravých pokrmů, v nichž nebudou chybět bílkoviny. Podle nutričních specialistů a odborníků na hubnutí jsou bílkoviny to, co nesmí chybět v žádném jídle dne. Nezáleží na tom, jestli se bude jednat o oběd, svačinu nebo večeři. Bílkoviny jsou nedílnou součástí pokrmů.  

Dodržujte pitný režim 

Opět platí, že ať už hubnete nohy nebo břicho či jinou část těla, nesmíte zapomínat na dodržování pitného režimu. Do pitného režimu spadá především voda z kohoutku (s okurkou, limetou, citronem nebo samozřejmě bez), bylinkové neslazené čaje a další, nikoli sladké šťávy, limonády nebo bublinkové nápoje a alkohol.  

Zatímco šťávy, sirupy a limonády jsou plné cukrů a prázdných kalorií, alkohol společně s kávou dehydratují organismus, tudíž způsobují, že z těla nemají možnost uniknout škodlivé látky. 

Už žádný výtah 

Jak zhubnout nohy? Stačí, když budete upřednostňovat schody před výtahem. Nezáleží na tom, jestli bydlíte v pátém nebo třetím patře. Při chůzi do schodů se ve stehnech rozproudí krev a tento jev je pro hubnutí nohou jenom přínosný.  

K TÉMATU  Všechna šumivá vína nejsou šampaňské. Jak být za dámu a vyznat se ve světě bublinek

Navíc se každý pohyb počítá. Nemusíte jen běhat nebo mučit se v posilovnách, i když posilování nohou je taky důležité. Stačí chůze do schodů nebo procházky na čerstvém vzduchu. To vše přispívá k tomu, abyste se jednoho dne vzbudili s nohama pevnýma a bez nehezké celulitidy.  

Nikdy neměřte výsledky hned po cvičení 

Každý člověk ví, že na kilogramech nezáleží. Více než na kilogramech se hubne na centimetrech. Proto před hubnutím nohou si stehna i lýtka změřte a po měsíci zkontrolujte své výsledky. Pamatujte ale na to, že nohy (ani jiná část těla) se nikdy neměří přímo po cvičení. Po cvičení totiž může dojít k zavodnění. Není to žádný ojedinělý jev, je to naopak naprosto běžné. K zavodnění dochází především po náročnější fyzické aktivitě. Nemusíte se však obávat toho, že byste se toho nezbavili. Zavodnění po pár dnech opadne.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:  

Nejčastější chyby po cvičení. Děláte je také? Brání vám dosáhnout vysněných cílů!

Zpátky do plavek bez jojo efektu. Jak dosáhnout zdravého a trvalého úbytku váhy? Vyhněte se zkratkám a držte se zdravých zásad

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Petr Hapka, významný český skladatel, by oslavil 13. května 2024 své osmdesáté narozeniny. Své umělecké kořeny má v hudební rodině a vzdělání z pražské konzervatoře. Jeho rozsáhlé dílo zahrnuje hudbu k filmům, televizním seriálům, divadelním představením a také vlastní hudební projekty. Hapka je známý svým jedinečným skladebným stylem, který ovlivnil mnohé generace.
Chcete zvětšit prostor v bytě? Snadno toho docílíte pomocí obrazové tapety! Můžete si vybrat z nabídky firem, nebo si nechat natisknout svůj vlastní motiv, který vás napadne. Fototapety doladí interiér přesně podle vašeho vkusu. Koukněte se, jak to může vypadat.
Ztráta blízkého člověka je jednou z nejbolestivějších životních zkušeností. Bezprostředně po úmrtí vámi může zmítat zmatek, chaos a šok. Nebudete tomu věřit. Přichází velký žal a truchlení. Je možné se s tím vůbec vyrovnat? A jak? Co přesně dělat a kdy?
Vztahy jsou komplikovaná věc, o tom není sporu ani pochyb. Zatímco někdy to klape a všechno funguje „jako po másle”, jindy to může váznout. A právě mnohé neshody nebo rozcházející se názory mohou stát za vznikem nevěry.
Přemýšlíte o pořízení AKU nářadí? Třeba taková AKU sekačka na baterie. To není jen zodpovědný ekologický plán. Je to dobrá volba ve všech směrech. Už jen využití moderních technologií, kdy se potkávají výhody elektrických a benzínových strojů, je toho důkazem. Žádné kabely, maximální pohodlí, perfektní výkon, spolehlivost. Jedna baterie pro všechno. Není to sen?
Svícny a svíčky nemusíte zapálit, jen když něco slavíte nebo když se blíží advent. Vytváří útulnou atmosféru, která zahřeje a pohladí. Obzvlášť, když je za okny nevlídné počasí nebo večerní tma, je plamen svíčky doslova relaxačním prvkem. Inspirujte se krásnými kousky!
Elenu trápí to, co mnoho dalších žen, ačkoliv o tom veřejně nemluví. „Můj manžel se mi nedávno svěřil s tím, že by chtěl ještě další vztah. Jsme manželé přes dva roky, cítím se ve vztahu šťastná. Jenže mu očividně nestačím. Chtěl by ještě jinou ženu, chodit s ní na rande a dokonce souložit. A já si mám prý taky někoho najít. Jenže já nic takového nechci, co mám dělat?“ Její muž mluví o tzv. polyamorii a v mužských fantaziích se nejedná o nic ojedinělého.
Péče o sebe je v dnešní době pro mnoho lidí synonymem nákupních horeček, drahých lázeňských procedur, brunchů či kosmetiky. Stalo se to jakýmsi symbolem pro kosmetický a fitness průmysl. Mnoho lidí ale zapomíná investovat také do zcela jiné formy péče o sebe. A to do péče o své duševní a emocionální zdraví o které je rovněž třeba se starat. V tomto článku si řekneme, jak na to.
Do kin se chystá neobvyklý český film První akční hrdina s Jiřím Mádlem v hlavní roli. Tvůrci v čele s režisérem Janem Haluzou chtějí ukázat, že akční film může vzniknout i v českém prostředí. O čem bude a co prozradil sám Mádl?
Umělá inteligence je tu s námi už pěknou řadu let. Na své výsluní se však dostala až po listopadu roku 2022, kdy vznikl pokročilý chatbot, který se dokáže sám učit. Od té doby tato šikovná pomůcka mění svět podnikání i vzdělání. Jak pomůže i vám?
Koronavirus decimuje naši populaci ve velkém. Denně se zveřejňují statistiky nakažených, vyléčených i těch, kteří svůj boj prohráli. Kromě jeho negativních dopadů na tělo se také stále častěji mluví o vlivu na psychiku. Čím déle pandemie a s ní spojené zákazy platí, tím více lidí upadá do deprese a zažívá stavy úzkosti.
Mnoho lidí začíná hubnout především s dietou, protože je to nejjednodušší způsob, jak změnit své každodenní stravovací návyky. To je správný směr, ale nestačí, pokud chcete na svém těle skutečně zapracovat a zhubnout. Je také nutné správně přizpůsobené cvičení a k tomu budete potřebovat vybavení a příslušenství!

Výběr článků

Léto je nejkrásnější období v roce. A přináší s sebou také zážitky, na které se nezapomíná. Jaké jsou výhody letního flirtu, a proč by jej měl alespoň jednou za život zkusit každý z nás? Letní románek je prostě nezapomenutelný!
Téměř každá žena touží po ideální postavě. Rad, jak zaručeně zhubnout, jsou v časopisech i na internetu tisíce. Daň v podobě jojo-efektu nebo zdravotních problémů, kterou platí za drastické shazování kilogramů nebo nepochopené hubnoucí praktiky, je ovšem příliš veliká. Co takhle začít jednou pro vždy správně? Poradíme vám, jak na to!
Věříte v budoucnost sociálních sítí? Podnikáte a chcete se se svojí značkou prosadit v online prostředí? Skvělým zdrojem informací pro vás mohou být knihy na téma sociální sítě. Dozvíte se, jaké sítě jsou pro vás nejvhodnější, jaký mají potenciál a jak na nich vybudovat své jméno. Pojďme se podívat na ty nejlepší!

Nepřehlédněte

Definice sendvičové generace je jasná. Je to jak šunka a sýr v sendviči, stlačeni mezi péči o děti a rodiče či prarodiče. Děti, které jsou na nás ještě závislé a zároveň je nutné pečovat o stárnoucí rodiče a prarodiče jednoho z manželů, v horších případech dokonce obou. A práci za vás také nikdo neudělá. Jak si zachovat zdravý rozum, klid a v této psychicky i finančně náročné situaci?
Blíží se významný den vaší ženy, případně jsou za rohem Vánoce a vy ještě nemáte žádný dárek? Nepanikařte, stále vše můžete zachránit. Zapomeňte ale na kreativitu, raději vsaďte na jistotu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek