Sobota , 23. 09. 2023

Berta

Štíhlé nohy jako ze žurnálu. Jak na ně?

Mít pevné nohy bez celulitidy – to je sen nejedné ženy. Mezi námi se najde jen malé procento těch, které jsou se svými dolními končetinami spokojené.

21. 08. 2020

Většina žen je s nohama nespokojená a touží po rapidní změně. Pro ně máme naštěstí dobrou zprávu! Existuje rovnou několik tipů a triků, jak získat pevné a štíhlé nohy, které se budou podobat těm, jež mají modelky na titulkách časopisů. 

Kontrola svého příjmu a výdeje je na místě 

Ať už chcete zhubnout nohy, břicho nebo ruce, ve všech případech platí, že člověk musí sníst méně než vydat. Neznamená to, že byste měli výrazně strouhnout svůj jídelníček, že byste se měli vzdát svačiny nebo snídaně. Naopak to znamená, že je nutné zařadit do denního harmonogramu více pohybu.  

V souvislosti s hubnutím připomínáme, že klíčem k úspěchu je strava. Kromě toho, že se budete snažit více vydat, než přijmout, pozměňte svůj jídelníček, který by se měl skládat z pestrých, vyvážených a zdravých pokrmů, v nichž nebudou chybět bílkoviny. Podle nutričních specialistů a odborníků na hubnutí jsou bílkoviny to, co nesmí chybět v žádném jídle dne. Nezáleží na tom, jestli se bude jednat o oběd, svačinu nebo večeři. Bílkoviny jsou nedílnou součástí pokrmů.  

Dodržujte pitný režim 

Opět platí, že ať už hubnete nohy nebo břicho či jinou část těla, nesmíte zapomínat na dodržování pitného režimu. Do pitného režimu spadá především voda z kohoutku (s okurkou, limetou, citronem nebo samozřejmě bez), bylinkové neslazené čaje a další, nikoli sladké šťávy, limonády nebo bublinkové nápoje a alkohol.  

Zatímco šťávy, sirupy a limonády jsou plné cukrů a prázdných kalorií, alkohol společně s kávou dehydratují organismus, tudíž způsobují, že z těla nemají možnost uniknout škodlivé látky. 

Už žádný výtah 

Jak zhubnout nohy? Stačí, když budete upřednostňovat schody před výtahem. Nezáleží na tom, jestli bydlíte v pátém nebo třetím patře. Při chůzi do schodů se ve stehnech rozproudí krev a tento jev je pro hubnutí nohou jenom přínosný.  

K TÉMATU  Quinoa: Jaké jsou její účinky a proč by měla být součástí vašeho jídelníčku

Navíc se každý pohyb počítá. Nemusíte jen běhat nebo mučit se v posilovnách, i když posilování nohou je taky důležité. Stačí chůze do schodů nebo procházky na čerstvém vzduchu. To vše přispívá k tomu, abyste se jednoho dne vzbudili s nohama pevnýma a bez nehezké celulitidy.  

Nikdy neměřte výsledky hned po cvičení 

Každý člověk ví, že na kilogramech nezáleží. Více než na kilogramech se hubne na centimetrech. Proto před hubnutím nohou si stehna i lýtka změřte a po měsíci zkontrolujte své výsledky. Pamatujte ale na to, že nohy (ani jiná část těla) se nikdy neměří přímo po cvičení. Po cvičení totiž může dojít k zavodnění. Není to žádný ojedinělý jev, je to naopak naprosto běžné. K zavodnění dochází především po náročnější fyzické aktivitě. Nemusíte se však obávat toho, že byste se toho nezbavili. Zavodnění po pár dnech opadne.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:  

Nejčastější chyby po cvičení. Děláte je také? Brání vám dosáhnout vysněných cílů!

Zpátky do plavek bez jojo efektu. Jak dosáhnout zdravého a trvalého úbytku váhy? Vyhněte se zkratkám a držte se zdravých zásad

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Krásný podzim, který nás čeká, přímo láká na výlety do přírody. Stromy začnou hrát všemi barvami, a tak pokud není venku zrovna lijavec, stačí se teple obléknout a hned můžete vyrazit. Ať už sami, v páru nebo s rodinou, podzimní přírodu si zamilujete.
Stravování nikdy nebylo tak kontroverzní veličinou, jako teď. Je to otázka diety, zdraví, náboženství i sociálního přesvědčení. Každý se stravujeme jinak a je mezi námi čím dál víc jedinců, kteří vyznávají alternativní způsob stravování. Z různých důvodů. Jedním z nejrozšířenějších příkladů je vegetariánství.
V nejhorším případě úmrtí, v „nejlepším“ trvalé následky. Očkování v naší republice bylo zavedeno v letech 1946–1985. Úmrtnost u většiny nemocí klesla o 90-99,9 %. Přesto se i u nás vracejí na scénu nemoci, které jsme znali už jen z literatury: spalničky, dávivý neboli černý kašel, příušnice nebo zarděnky. Jak se jim bránit?
Peníze nerostou na stromech, ale i kdyby rostly, bylo by hloupé odmítat příležitosti k výhodnému nákupu. Pokud rádi utrácíte v e-shopech, následující tipy uleví vašemu rozpočtu. Prozradíme vám, jak v e-shopech šetřit a nemuset přitom slevit z kvality zboží. Internet je neuvěřitelně spletité bludiště a najít tu nejlepší nabídku je mnohdy velmi náročné. Někdy člověk stráví celé hodiny prolézáním virtuálních regálů, než se objeví ta správná. Zdaleka nejhorší jsou však tzv. impulzivní nákupy, právě mohou peněženku řádně provětrat. Naštěstí se můžete řídit poměrně jednoduchými pravidly, díky kterým se vlk nažere a koza zůstane celá – nakoupíte ke své spokojenosti, ale nebude lamentovat nad extrémní útratou. Jdeme na to!
Je jiná, je svá. Je to Billie Eilish. Do šoubyznysu vplula jako velká voda bez varování a okamžitě z ní začali všichni teenageři šílet. Zlomovým okamžikem byl pro zpěvačku říjen 2015, tedy krátce před dovršením jejích 14 let, když s bratrem Finneasem zveřejnili na SoundCloudu song Ocean Eyes, ze kterého se přes noc stala hudební senzace. A od té doby znal její jméno celý svět.

Nepřehlédněte

Nechceme je, bojujeme proti nim a stejně před nimi neutečeme. Vrásky už jednoduše patří k životu každého člověka, ovšem u někoho se objeví dřív a u jiných později. I když jejich přítomnost je zcela nevyhnutelná, pořád existují cesty, jak jim předcházet anebo zmírnit podobu těch, které se usídlily na naší tváři. Co zabírá na vrásky v každém věku?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek