Pondělí , 03. 10. 2022

Bohumil

Štíhlé nohy jako ze žurnálu. Jak na ně?

Mít pevné nohy bez celulitidy – to je sen nejedné ženy. Mezi námi se najde jen malé procento těch, které jsou se svými dolními končetinami spokojené.

21. 08. 2020

Většina žen je s nohama nespokojená a touží po rapidní změně. Pro ně máme naštěstí dobrou zprávu! Existuje rovnou několik tipů a triků, jak získat pevné a štíhlé nohy, které se budou podobat těm, jež mají modelky na titulkách časopisů. 

Kontrola svého příjmu a výdeje je na místě 

Ať už chcete zhubnout nohy, břicho nebo ruce, ve všech případech platí, že člověk musí sníst méně než vydat. Neznamená to, že byste měli výrazně strouhnout svůj jídelníček, že byste se měli vzdát svačiny nebo snídaně. Naopak to znamená, že je nutné zařadit do denního harmonogramu více pohybu.  

V souvislosti s hubnutím připomínáme, že klíčem k úspěchu je strava. Kromě toho, že se budete snažit více vydat, než přijmout, pozměňte svůj jídelníček, který by se měl skládat z pestrých, vyvážených a zdravých pokrmů, v nichž nebudou chybět bílkoviny. Podle nutričních specialistů a odborníků na hubnutí jsou bílkoviny to, co nesmí chybět v žádném jídle dne. Nezáleží na tom, jestli se bude jednat o oběd, svačinu nebo večeři. Bílkoviny jsou nedílnou součástí pokrmů.  

Dodržujte pitný režim 

Opět platí, že ať už hubnete nohy nebo břicho či jinou část těla, nesmíte zapomínat na dodržování pitného režimu. Do pitného režimu spadá především voda z kohoutku (s okurkou, limetou, citronem nebo samozřejmě bez), bylinkové neslazené čaje a další, nikoli sladké šťávy, limonády nebo bublinkové nápoje a alkohol.  

Zatímco šťávy, sirupy a limonády jsou plné cukrů a prázdných kalorií, alkohol společně s kávou dehydratují organismus, tudíž způsobují, že z těla nemají možnost uniknout škodlivé látky. 

Už žádný výtah 

Jak zhubnout nohy? Stačí, když budete upřednostňovat schody před výtahem. Nezáleží na tom, jestli bydlíte v pátém nebo třetím patře. Při chůzi do schodů se ve stehnech rozproudí krev a tento jev je pro hubnutí nohou jenom přínosný.  

K TÉMATU  Pečujete o své brýle správně? Některé návyky mohou ohrozit váš zrak

Navíc se každý pohyb počítá. Nemusíte jen běhat nebo mučit se v posilovnách, i když posilování nohou je taky důležité. Stačí chůze do schodů nebo procházky na čerstvém vzduchu. To vše přispívá k tomu, abyste se jednoho dne vzbudili s nohama pevnýma a bez nehezké celulitidy.  

Nikdy neměřte výsledky hned po cvičení 

Každý člověk ví, že na kilogramech nezáleží. Více než na kilogramech se hubne na centimetrech. Proto před hubnutím nohou si stehna i lýtka změřte a po měsíci zkontrolujte své výsledky. Pamatujte ale na to, že nohy (ani jiná část těla) se nikdy neměří přímo po cvičení. Po cvičení totiž může dojít k zavodnění. Není to žádný ojedinělý jev, je to naopak naprosto běžné. K zavodnění dochází především po náročnější fyzické aktivitě. Nemusíte se však obávat toho, že byste se toho nezbavili. Zavodnění po pár dnech opadne.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:  

Nejčastější chyby po cvičení. Děláte je také? Brání vám dosáhnout vysněných cílů!

Zpátky do plavek bez jojo efektu. Jak dosáhnout zdravého a trvalého úbytku váhy? Vyhněte se zkratkám a držte se zdravých zásad

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Většina klientů center zabývajících se laserovou epilací jsou přirozeně ženy. K návštěvě takového centra je vedou především obecně přijímané standardy ve společnosti – každá z nás chce mít hladkou, upravenou kůži na nohou i pažích. Genetické vlastnosti jsou velmi odlišné, ale jedno máme společné: každá chceme vypadat skvěle. A právě zde přichází na řadu laserová epilace.
Je to tady! Společnost Warner Media oznámila, že hrdinové oblíbeného sitcomu z devadesátek se již v květnu objeví na stanici HBO Max. Co o comebacku legendárních Přátel víme, jak se k němu samotní aktéři vyjádřili, a jak se k tomu postavili tvůrci? Nový projekt je na spadnutí!
Dokumentární film s názvem Podvodník z Tinderu vede ve sledovanosti všech filmů na českém Netflixu. Příběh izraelského podvodníka, který vylákal z žen miliony a sám si pak žil v luxusu, doslova ohromil svět. Dříve trestaný zločinec si dokázal vymyslet opravdu důvěryhodnou historku, se kterou pak balamutil stvoření, co jen hledala lásku. Podvedené ženy teď splácí své dluhy – a on si vesele na svobodě dál užívá, vždyť mu všechny (bohužel) daly peníze dobrovolně.

Nepřehlédněte

Je už dávno známo, že káva vyráběná průmyslově nikdy nemůže dosáhnout takových kvalit, jako káva výběrová. A to z mnoha různých důvodů, o kterých si povíme níže.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek