Sobota , 26. 11. 2022

Artur

Oči jsou oknem do duše: co o vás říká barva očí?

Ačkoliv z vědeckého hlediska se může zdát, že barva očí nemůže mít s povahou člověka pranic společného, nenechte se mýlit. Mnoho starověkých národů věřilo, že barva očí má svůj význam. Najděte si v článku svou barvu očí a zjistěte, co říká o vaší osobnosti!
barva očí
Co o vás prozrazují oči? (Foto: 123RF)

20. 10. 2021

Černé oči: věrní a důvěryhodní jedinci.

Tato barva očí je v našem českém prostředí docela vzácná. Říká se, že lidé s černýma očima jsou zodpovědní a důvěryhodní. Tito lidé skvěle udrží tajemství a ve vztazích jsou svému protějšku vždy věrní. Tito lidé jsou jednoduše ztělesněná stabilita a jistota pro celoživotní vztah.

Šedé oči: Silní vůdci s vševědoucím pohledem.

Lidé s šedýma očima – rození vůdci. Jsou dominantní a velmi sebevědomí. Lidé se šedýma očima jsou navíc docela tajemní, jejich zrak jako kdyby viděl skrz člověka a dokázal jej přečíst. Dokáží proto ve svém okolí vzbudit respekt a také pokoru. V lásce se vždy snaží udělat maximum pro toho druhého. Jejich síla z nich dělá vítěze v každé situaci.

Hnědé oči: Laskaví, štědří a přívětiví lidé.

Hnědá barva očí je nejběžnější barvou na světě. Tito lidé jsou sebevědomí, pozitivní, nezávislí, zdvořilí, starostliví a snadno si najdou nové přátele. Ba co víc, jsou také ochotni udělat maximum pro ty, které milují. Vždy se snaží najít štěstí v maličkostech a dokáží svou optimistickou náladu šířit kolem sebe.

Jantarové oči: nenápadní, ale báječní přátelé.

Lidé s touto vzácnou barvou očí jsou považovaní za nenápadné, ale vroucně milující partnery a oddané přátele. Jakmile se s nimi seznámíte, uvidíte, že jsou skvělými konverzačními partnery. Také dokáží pobavit a mohou snadno přitáhnout a udržet pozornost. Jsou důvěryhodní a milují z celého srdce.

Zelené oči: schopní pobláznit každého.

Tito lidé jsou rozhodní, pevní a schopní prožívat silné city. Jsou nadšení, energičtí a milují žít život naplno. Protože je zelená zářivá barva, při pohledu do zelených očí se můžete cítit trochu ztraceni. Jedna negativní věc na těchto lidech je, že učarují mnoha lidem ve svém okolí a vy pak nevíte, na čem vlastně jste. Každý v jejich blízkosti přímo prahne po jejich pozornosti.

K TÉMATU  Kmenové buňky: Účinný pomocník v kráse nebo klamavý trend?

Zelenohnědé oči: kreativní a dobrodružní jedinci.

Lidé, kteří mají tuto barvu očí, jež je směsicí zelené a hnědé, jsou zábavní, milující a dobrodružní. Každodenní věci je nudí a nevydrží příliš dlouho na jednom místě. Navíc občas nedokážou ovládat svůj hněv. Vztah s takovým člověkem tedy netrvá dlouho, pokud k němu nenajdete zvláštní přístup.

Světle modré oči: oddanost ušlechtilým cílům, upřímnost, soběstačnost.

Je to velmi jasná barva, která vždy přitahuje pozornost. Lidé s modrýma očima jsou energičtí a vždy dělají ostatním radost. Dalším pozitivním rysem jejich charakteru je jejich odhodlání vybudovat kvalitní vztah. Vždy se snaží být k partnerovi upřímní a ve vztahu soběstační.

Modrofialkové oči: Velmi kreativní lidé s vysokým sebevědomím.

Jejich barva očí připomíná barvu chrpy, přičemž modrou barvou probleskují fialové jiskřičky, které očím dávají specifický odstín. Ačkoli je tato barva očí vzácná, lidé, kteří ji mají, jsou ušlechtilí a sofistikovaní. Rodí se jako vůdci a hledači duchovní pravdy. Jsou atraktivní, charismatičtí, kreativní a často také perfekcionisté.

Modrožluté oči: Silné, odhodlané a aktivní.

Je to zvláštní odstín modré, která není čistě modrá, ale spíše se zdá, že je kombinací modré a hnědé. Tito lidé svou barvu očí udivují okolí a snadno uhranou opačné pohlaví. Jsou zajímaví, hraví a plní náklonosti k ostatním. V partnerství se vždy snaží o toleranci a neváhají vydat se za jakýmkoliv dobrodružstvím.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Odborník radí: jak souvisí zrak s naším životním stylem. Co dělat, aby naše oči netrpěly

Kruhy pod očima: Problém, se kterým jde bojovat. Jak?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Letní péče o vlasy je nevyhnutelná, pokud toužíte po zdravé kštici. Letní počasí může vlasy poškodit víc, než zima a mráz. Ostré slunce, slaná nebo chlorovaná voda jsou nebezpečím pro vlasy i pokožku hlavy. Vlasy se vyšisují a hodně vysuší. Roztřepí se konečky, ztratí lesk a mohly by působit matně a neupraveně. Péče o vlasy je ve vedrech náročnější a abyste měly svou hřívu pěknou i v létě, dodržte několik zásad.
„Už toho mám dost!“ řekla naše redaktorka Irena, když se na sebe ráno podívala do zrcadla. Po špatném spánku se pod jejíma očima pohupovaly malé váčky. Kruhy pod očima nechce nikdo z nás, a proto jsme zkusily, co na ně zabírá.
8. září 2022 skončila éra Alžběty II. V tento den, v šestadevadesáti letech, opustila svět. Nikoho tato zpráva nenechala lhostejným a někdo bude ještě dlouho truchlit. Se vší úctou k zesnulé královně, pojďme se společně podívat na nějaké úsměvné pikantnosti z jejího života. Mnohé vás jistě překvapí.
Zoufalé manželky – kdo by neznal tento legendární seriál a jeho 4 hlavní představitelky? Když tedy pomineme Mary Alice, která to zabalila již v pilotním dílu. Ani se jí nedivíme, když dopředu znala scénář. Asi nebyla jediná, kdo se nedokázal vyznat v té spleti nekonečných vražd, zmizení, sousedských válek a podrazů.
Vaše venkovní sauna na zahradě, to je příjemné pocení v přírodě. Svoji roli hraje i čerstvý vzduch, na který vycházíte ze sauny ven. Ochlazení si dopřejete ve venkovním bazénu nebo v zimě přímo ve sněhu! Sauny se dají postavit na klíč, od těch nejmenších pro dva, až po prostorné zahradní sauny s předsíňkou nebo odpočívárnou. Zajímavou variantou jsou i prosklené dveře nebo stěny sauny. Prohlédněte si galerii a třeba se necháte inspirovat!

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek