Pondělí , 27. 05. 2024

Valdemar

Oči jsou oknem do duše: co o vás říká barva očí?

Ačkoliv z vědeckého hlediska se může zdát, že barva očí nemůže mít s povahou člověka pranic společného, nenechte se mýlit. Mnoho starověkých národů věřilo, že barva očí má svůj význam. Najděte si v článku svou barvu očí a zjistěte, co říká o vaší osobnosti!
barva očí
Co o vás prozrazují oči? (Foto: 123RF)

20. 10. 2021

Černé oči: věrní a důvěryhodní jedinci.

Tato barva očí je v našem českém prostředí docela vzácná. Říká se, že lidé s černýma očima jsou zodpovědní a důvěryhodní. Tito lidé skvěle udrží tajemství a ve vztazích jsou svému protějšku vždy věrní. Tito lidé jsou jednoduše ztělesněná stabilita a jistota pro celoživotní vztah.

Šedé oči: Silní vůdci s vševědoucím pohledem.

Lidé s šedýma očima – rození vůdci. Jsou dominantní a velmi sebevědomí. Lidé se šedýma očima jsou navíc docela tajemní, jejich zrak jako kdyby viděl skrz člověka a dokázal jej přečíst. Dokáží proto ve svém okolí vzbudit respekt a také pokoru. V lásce se vždy snaží udělat maximum pro toho druhého. Jejich síla z nich dělá vítěze v každé situaci.

Hnědé oči: Laskaví, štědří a přívětiví lidé.

Hnědá barva očí je nejběžnější barvou na světě. Tito lidé jsou sebevědomí, pozitivní, nezávislí, zdvořilí, starostliví a snadno si najdou nové přátele. Ba co víc, jsou také ochotni udělat maximum pro ty, které milují. Vždy se snaží najít štěstí v maličkostech a dokáží svou optimistickou náladu šířit kolem sebe.

Jantarové oči: nenápadní, ale báječní přátelé.

Lidé s touto vzácnou barvou očí jsou považovaní za nenápadné, ale vroucně milující partnery a oddané přátele. Jakmile se s nimi seznámíte, uvidíte, že jsou skvělými konverzačními partnery. Také dokáží pobavit a mohou snadno přitáhnout a udržet pozornost. Jsou důvěryhodní a milují z celého srdce.

Zelené oči: schopní pobláznit každého.

Tito lidé jsou rozhodní, pevní a schopní prožívat silné city. Jsou nadšení, energičtí a milují žít život naplno. Protože je zelená zářivá barva, při pohledu do zelených očí se můžete cítit trochu ztraceni. Jedna negativní věc na těchto lidech je, že učarují mnoha lidem ve svém okolí a vy pak nevíte, na čem vlastně jste. Každý v jejich blízkosti přímo prahne po jejich pozornosti.

K TÉMATU  6 věcí, co ženy tajně dělají, ale nikdy by to nepřiznaly nahlas?

Zelenohnědé oči: kreativní a dobrodružní jedinci.

Lidé, kteří mají tuto barvu očí, jež je směsicí zelené a hnědé, jsou zábavní, milující a dobrodružní. Každodenní věci je nudí a nevydrží příliš dlouho na jednom místě. Navíc občas nedokážou ovládat svůj hněv. Vztah s takovým člověkem tedy netrvá dlouho, pokud k němu nenajdete zvláštní přístup.

Světle modré oči: oddanost ušlechtilým cílům, upřímnost, soběstačnost.

Je to velmi jasná barva, která vždy přitahuje pozornost. Lidé s modrýma očima jsou energičtí a vždy dělají ostatním radost. Dalším pozitivním rysem jejich charakteru je jejich odhodlání vybudovat kvalitní vztah. Vždy se snaží být k partnerovi upřímní a ve vztahu soběstační.

Modrofialkové oči: Velmi kreativní lidé s vysokým sebevědomím.

Jejich barva očí připomíná barvu chrpy, přičemž modrou barvou probleskují fialové jiskřičky, které očím dávají specifický odstín. Ačkoli je tato barva očí vzácná, lidé, kteří ji mají, jsou ušlechtilí a sofistikovaní. Rodí se jako vůdci a hledači duchovní pravdy. Jsou atraktivní, charismatičtí, kreativní a často také perfekcionisté.

Modrožluté oči: Silné, odhodlané a aktivní.

Je to zvláštní odstín modré, která není čistě modrá, ale spíše se zdá, že je kombinací modré a hnědé. Tito lidé svou barvu očí udivují okolí a snadno uhranou opačné pohlaví. Jsou zajímaví, hraví a plní náklonosti k ostatním. V partnerství se vždy snaží o toleranci a neváhají vydat se za jakýmkoliv dobrodružstvím.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Odborník radí: jak souvisí zrak s naším životním stylem. Co dělat, aby naše oči netrpěly

Kruhy pod očima: Problém, se kterým jde bojovat. Jak?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Genetická modifikace, tedy úmyslná změna genetického materiálu, se využívá zejména ke snazšímu pěstování některých rostlin. Nejčastěji můžete v této souvislosti slyšet o kukuřici. Narazíte však na mnoho argumentů pro i proti tomuto zásahu při pěstování. Na jedné straně je vyzdvihován přínos a zajištění vyšší produkce, na straně druhé jsou pochyby a možná rizika spojená s jejich konzumací.
Jednoduché vychytávky, jak vypadat krásně, splní účel na 100 %. Jak rychle vyrobit kudrliny a udělat vaše vlasy krásně zářivé? Jak dokonale vybělit zuby pro perfektní úsměv nebo vyčistit pleť?
Jeho design je tak čistý a jednoduchý, že vypadá jako přepravní kontejner. Little Big House stojí na svahu hory Mount Wellington ve Fern Tree v Tasmánii. Projekt dokončený v roce 2010 a dokonce vyhrál ocenění v kategorii rezidencí a novostaveb. Jak se vám líbí?
Bulvární plátky v posledních měsících plní články, které se věnují vztahu Agáty Hanychové a Jaromíra Soukupa což je v tomto spojení opravdový bizár. Kdybyste se s někým vsadili, že tihle dva skončí spolu, každý by si klepal na čelo. Na druhou stranu, je to tak šílená dvojice, až jsou si možná vlastně souzeni.
Nechci! Nebudu to jíst! A mnohdy i horší slova padají z dětských úst, když před ně dáte talíř s rybou. Jenže právě toto maso obsahuje spoustu důležitých živin. Je bohaté na vitaminy, omega3 mastné kyseliny a bílkoviny, které jsou prospěšné pro naše zdraví. Jak ale přesvědčit potomky, aby šupináče neodmítali?
Každý to má jinak: Někdo s radostí čeká na předvánoční šílenství a těší se na shánění dárků, jiný bledne hrůzou, protože absolutně neví, co má jako dárek zabalit. Shodneme se ale asi v jednom: pro děti se dárky vybírají nejsnáze - obzvlášť pro holčičky. Snové, barevné a třpytivé hračky jsou pastvou pro zvídavé oči malých princezen. I americký výrobce hraček Hasbro si zajistil místo na výsluní svou kolekcí hraček „My little Pony“.
Co to je, perfektní make-up na léto? Ve skutečnosti neexistuje žádná samostatná kategorie, kterou bysme mohli pojmenovat „letní tónovací krémy“, protože pleť každého člověka má různé vlastnosti a potřebuje jinou kosmetiku. Navíc každý chce získat různé výsledky: někdo má rád matný finiš a někdo si oblíbil efekt mokré pleti.
Historek o tom, jak tchyně je ta, která rozvrací celou rodinu a nejvíce na nervy leze partnerce či partnerovi vlastního dítěte, je k přečtení a poslechu všude spousta. Když se však v takovéto situaci otočí role, nikdo tomu nechce uvěřit.
Vánoce jsou rodinné svátky, ale když jste sama - bez partnera, manžela, dětí, mohou to být svátky hodně stresující. Důležité je však začít se na to dívat z jiného úhlu. Být single na Vánoce je nakonec vlastně fajn.
Jste vtipní? Přemýšlejte o tom. Myslíte si, že máte dobrý smysl pro humor? Humor je něco, co nás všechny spojuje, od zábavných textových zpráv až po hloupé memy. Svět miluje dobrý smích. Jak jsou na tom jednotlivá znamení s humorem?
Říká se, že historie, ač je sebevíc temná, by se měla připomínat. Důvod je prostý - pokud budeme mít neustále na paměti hrůzy, ke kterým v minulosti docházelo, nedovolíme, aby k něčemu podobnému došlo i nyní. I z toho důvodu se stále točí filmy s osvětimskou tématikou, které jsou založeny na skutečných událostech, nad kterými se jen nevěřícně kroutí hlavou. Kromě filmových snímků stojí za přečtení také knihy o koncentračních táborech, které vás možná více vezmou za srdce.  
Ze všech stran na nás létají reklamy na prostředky do domácnosti, které jsou údajně doslova zázračné. My si je dokola pořizujeme, a tím hojně rozšiřujeme naši syntetickou armádu. Opravdu nám běžné toxické přípravky ovlivňují život?

Výběr článků

Když se naším pozemkem prohnala povodeň, zůstali jsme jako opaření. Nejen, že jsme se museli vyrovnat se ztrátou milovaného psa a tím, že jsme přišli o auto, ale rodiče se s tou situací dodnes nevyrovnali.
Lidé ve znamení Lva jsou přirozenými vůdci, kteří se nesou stejně velkolepě jako jejich zvěrokruhový zástupce. V tomto znamení jsou lidé, kteří se narodili mezi 23. červencem až 22. srpnem.
Způsobů uchovávání potravin a úrody je několik – vedle klasického zmrazování v mrazáku můžete také své plodiny zavařit a vychutnat si tak jejich skvělou chuť i několik měsíců poté. Vyzkoušejte tyto snadné tipy a zavařujte v pohodlí domova.

Nepřehlédněte

Základní pravidlo skutečné ženy zní: Na parfému se nešetří. Už slavná Coco Chanel nazvala parfém doplňkem, který vypoví o vzhledu ženy, a stále vám ji připomíná, když je zrovna pryč. Podle Francouzů jsou zase vůně, spodní prádlo a boty nejdůležitějšími prvky, které vytvářejí obraz ženy.
Trápí vás únava? Chce se vám pořád spát? Pijete často kávu, ale energie stále nikde? Někde tedy musí být chyba! Představte si, že byste byli plní elánu a energie. Ano, opravdu to jde! Proto si v dnešním článku povíme, jak se konečně zbavit únavy a mít energii, po které tak dlouho toužíte!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek