Sobota , 02. 12. 2023

Blanka

Oči jsou oknem do duše: co o vás říká barva očí?

Ačkoliv z vědeckého hlediska se může zdát, že barva očí nemůže mít s povahou člověka pranic společného, nenechte se mýlit. Mnoho starověkých národů věřilo, že barva očí má svůj význam. Najděte si v článku svou barvu očí a zjistěte, co říká o vaší osobnosti!
barva očí
Co o vás prozrazují oči? (Foto: 123RF)

20. 10. 2021

Černé oči: věrní a důvěryhodní jedinci.

Tato barva očí je v našem českém prostředí docela vzácná. Říká se, že lidé s černýma očima jsou zodpovědní a důvěryhodní. Tito lidé skvěle udrží tajemství a ve vztazích jsou svému protějšku vždy věrní. Tito lidé jsou jednoduše ztělesněná stabilita a jistota pro celoživotní vztah.

Šedé oči: Silní vůdci s vševědoucím pohledem.

Lidé s šedýma očima – rození vůdci. Jsou dominantní a velmi sebevědomí. Lidé se šedýma očima jsou navíc docela tajemní, jejich zrak jako kdyby viděl skrz člověka a dokázal jej přečíst. Dokáží proto ve svém okolí vzbudit respekt a také pokoru. V lásce se vždy snaží udělat maximum pro toho druhého. Jejich síla z nich dělá vítěze v každé situaci.

Hnědé oči: Laskaví, štědří a přívětiví lidé.

Hnědá barva očí je nejběžnější barvou na světě. Tito lidé jsou sebevědomí, pozitivní, nezávislí, zdvořilí, starostliví a snadno si najdou nové přátele. Ba co víc, jsou také ochotni udělat maximum pro ty, které milují. Vždy se snaží najít štěstí v maličkostech a dokáží svou optimistickou náladu šířit kolem sebe.

Jantarové oči: nenápadní, ale báječní přátelé.

Lidé s touto vzácnou barvou očí jsou považovaní za nenápadné, ale vroucně milující partnery a oddané přátele. Jakmile se s nimi seznámíte, uvidíte, že jsou skvělými konverzačními partnery. Také dokáží pobavit a mohou snadno přitáhnout a udržet pozornost. Jsou důvěryhodní a milují z celého srdce.

Zelené oči: schopní pobláznit každého.

Tito lidé jsou rozhodní, pevní a schopní prožívat silné city. Jsou nadšení, energičtí a milují žít život naplno. Protože je zelená zářivá barva, při pohledu do zelených očí se můžete cítit trochu ztraceni. Jedna negativní věc na těchto lidech je, že učarují mnoha lidem ve svém okolí a vy pak nevíte, na čem vlastně jste. Každý v jejich blízkosti přímo prahne po jejich pozornosti.

K TÉMATU  Říká vám něco Hamsa jóga nebo védská? Ne vždy je to jen a pouze o cvičení

Zelenohnědé oči: kreativní a dobrodružní jedinci.

Lidé, kteří mají tuto barvu očí, jež je směsicí zelené a hnědé, jsou zábavní, milující a dobrodružní. Každodenní věci je nudí a nevydrží příliš dlouho na jednom místě. Navíc občas nedokážou ovládat svůj hněv. Vztah s takovým člověkem tedy netrvá dlouho, pokud k němu nenajdete zvláštní přístup.

Světle modré oči: oddanost ušlechtilým cílům, upřímnost, soběstačnost.

Je to velmi jasná barva, která vždy přitahuje pozornost. Lidé s modrýma očima jsou energičtí a vždy dělají ostatním radost. Dalším pozitivním rysem jejich charakteru je jejich odhodlání vybudovat kvalitní vztah. Vždy se snaží být k partnerovi upřímní a ve vztahu soběstační.

Modrofialkové oči: Velmi kreativní lidé s vysokým sebevědomím.

Jejich barva očí připomíná barvu chrpy, přičemž modrou barvou probleskují fialové jiskřičky, které očím dávají specifický odstín. Ačkoli je tato barva očí vzácná, lidé, kteří ji mají, jsou ušlechtilí a sofistikovaní. Rodí se jako vůdci a hledači duchovní pravdy. Jsou atraktivní, charismatičtí, kreativní a často také perfekcionisté.

Modrožluté oči: Silné, odhodlané a aktivní.

Je to zvláštní odstín modré, která není čistě modrá, ale spíše se zdá, že je kombinací modré a hnědé. Tito lidé svou barvu očí udivují okolí a snadno uhranou opačné pohlaví. Jsou zajímaví, hraví a plní náklonosti k ostatním. V partnerství se vždy snaží o toleranci a neváhají vydat se za jakýmkoliv dobrodružstvím.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Odborník radí: jak souvisí zrak s naším životním stylem. Co dělat, aby naše oči netrpěly

Kruhy pod očima: Problém, se kterým jde bojovat. Jak?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Když si moje kamarádka a pak také sestra našly partnery na seznamce, začala jsem věřit tomu, že to skutečně funguje. Do té doby jsem se toho strašně bála. Psát si s někým na internetu, nevědět, zda je to skutečně on a potom si s ním vyjít. To mi přišlo děsně riskantní. No ale, když to jim dvěma vyšlo, proč by to nemohlo vyjít taky mně?
Děti jsou fascinovány celou zvířecí říší. I proto jejich kroky velmi často míří do zoologických zahrad, kde mohou být svědky existence i takových tvorů, které běžně v přírodě nepotkají. Po ukončení výletu do zoo se v nich však probouzí touha mít vlastního tvora, o kterého by mohli pečovat, také doma. A stává se, že po dlouhém naléhání a přemlouvání rodiče jednoho dne svolí. Jenže jaký domácí mazlíček je ten nejvhodnější?
Léto se nezadržitelně blíží a zcela jistě se nemůžete dočkat, až vyrazíte na dovolenou. Naše tělo však může na změny prostředí a počasí reagovat negativně. Také změna stravy je pro lidský organismus zátěží a mohou ji doprovázet nepříjemné obtíže, které by vám vysněnou dovolenou mohly překazit. A od toho je tu cestovní lékárnička, kterou si můžete přibalit s sebou. Co by měla obsahovat a jak si léto ve zdraví užít?
Domácnost bez pokojových rostlin je neútulná a nepříjemná. Většinou ji obývají jedinci, kteří s pěstováním pokojovek nemají žádné zkušenosti. Nabízí se však otázka, proč se do pěstování přece jenom nepustit? Nedostatek znalostí nemusí být překážkou! Existují totiž takové rostliny, které jsou extrémně nenáročné.  
Možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste nevěděli, jak se rozhodnout. Dokola jste přemýšleli nad tím, jaká je ta vaše správná cesta. Taky jste si asi říkali, jestli to rozhodnutí bude opravdu z vašeho srdce. Jak tedy poznat, co doopravdy chcete a činit tak vždy správná rozhodnutí, která vychází z vašeho srdce? O tom si dnes povíme!
Plesy, bály, masopustní veselice. Je prostě čas se radovat a tančit. K plesovému veselí a tanci však často patří konzumace alkoholu. A není to někdy jen pár skleniček vína nebo piva. Na takových akcích se nabízí široké spektrum míchaných nápojů či destilátů. A tak se spojí tanec s dobrým pitím – ale ráno ta kocovina! Jak se s ní vypořádat?
S blížícím se létem se všechny ženy těší na slunečné dny a plážové dovolené. Je to čas, kdy si můžeme vychutnat sluneční paprsky a přidat trochu barvy našemu životu. Ale abychom si užily sluníčka v plné míře, je důležité chránit naši pokožku a zároveň dosáhnout krásného a přirozeného opálení. V tomto článku vám přinášíme tipy na inovativní produkty, které vám pomohou dosáhnout dokonalého letního vzhledu. Od krému do solária až po samoopalovací krém na obličej - máme pro vás všechno!

Nepřehlédněte

Dámy, máte v plánu se svými kamarádkami prožít opravdu skvělou dámskou jízdu? I když jsou kavárny i restaurace otevřeny, neznamená to, že musíte nutně utrácet. Stále se ještě můžete uchýlit do pohodlí domovů a podívat se na nějaké skvělé romantické (a nejen romantické) seriály, které vás doslova vtáhnou do děje.
Určitě jste to v rodině zažili. Stačí obyčejné Člověče, nezlob se! Vaše figurka je shodou náhod v domečku dřív a už dítě hází kostkou, kácí figurky, bourá hrací plán a křičí, že zase prohrálo! Měli jste ho raději nechat vyhrát? Prohra je součástí života. Nechte ho někdy prohrát a projít si smutkem, který následuje.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek