Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Oči jsou oknem do duše: co o vás říká barva očí?

Ačkoliv z vědeckého hlediska se může zdát, že barva očí nemůže mít s povahou člověka pranic společného, nenechte se mýlit. Mnoho starověkých národů věřilo, že barva očí má svůj význam. Najděte si v článku svou barvu očí a zjistěte, co říká o vaší osobnosti!
barva očí
Co o vás prozrazují oči? (Foto: 123RF)

20. 10. 2021

Černé oči: věrní a důvěryhodní jedinci.

Tato barva očí je v našem českém prostředí docela vzácná. Říká se, že lidé s černýma očima jsou zodpovědní a důvěryhodní. Tito lidé skvěle udrží tajemství a ve vztazích jsou svému protějšku vždy věrní. Tito lidé jsou jednoduše ztělesněná stabilita a jistota pro celoživotní vztah.

Šedé oči: Silní vůdci s vševědoucím pohledem.

Lidé s šedýma očima – rození vůdci. Jsou dominantní a velmi sebevědomí. Lidé se šedýma očima jsou navíc docela tajemní, jejich zrak jako kdyby viděl skrz člověka a dokázal jej přečíst. Dokáží proto ve svém okolí vzbudit respekt a také pokoru. V lásce se vždy snaží udělat maximum pro toho druhého. Jejich síla z nich dělá vítěze v každé situaci.

Hnědé oči: Laskaví, štědří a přívětiví lidé.

Hnědá barva očí je nejběžnější barvou na světě. Tito lidé jsou sebevědomí, pozitivní, nezávislí, zdvořilí, starostliví a snadno si najdou nové přátele. Ba co víc, jsou také ochotni udělat maximum pro ty, které milují. Vždy se snaží najít štěstí v maličkostech a dokáží svou optimistickou náladu šířit kolem sebe.

Jantarové oči: nenápadní, ale báječní přátelé.

Lidé s touto vzácnou barvou očí jsou považovaní za nenápadné, ale vroucně milující partnery a oddané přátele. Jakmile se s nimi seznámíte, uvidíte, že jsou skvělými konverzačními partnery. Také dokáží pobavit a mohou snadno přitáhnout a udržet pozornost. Jsou důvěryhodní a milují z celého srdce.

Zelené oči: schopní pobláznit každého.

Tito lidé jsou rozhodní, pevní a schopní prožívat silné city. Jsou nadšení, energičtí a milují žít život naplno. Protože je zelená zářivá barva, při pohledu do zelených očí se můžete cítit trochu ztraceni. Jedna negativní věc na těchto lidech je, že učarují mnoha lidem ve svém okolí a vy pak nevíte, na čem vlastně jste. Každý v jejich blízkosti přímo prahne po jejich pozornosti.

K TÉMATULegionella jako nemoc, kterou se můžete nakazit i doma

Zelenohnědé oči: kreativní a dobrodružní jedinci.

Lidé, kteří mají tuto barvu očí, jež je směsicí zelené a hnědé, jsou zábavní, milující a dobrodružní. Každodenní věci je nudí a nevydrží příliš dlouho na jednom místě. Navíc občas nedokážou ovládat svůj hněv. Vztah s takovým člověkem tedy netrvá dlouho, pokud k němu nenajdete zvláštní přístup.

Světle modré oči: oddanost ušlechtilým cílům, upřímnost, soběstačnost.

Je to velmi jasná barva, která vždy přitahuje pozornost. Lidé s modrýma očima jsou energičtí a vždy dělají ostatním radost. Dalším pozitivním rysem jejich charakteru je jejich odhodlání vybudovat kvalitní vztah. Vždy se snaží být k partnerovi upřímní a ve vztahu soběstační.

Modrofialkové oči: Velmi kreativní lidé s vysokým sebevědomím.

Jejich barva očí připomíná barvu chrpy, přičemž modrou barvou probleskují fialové jiskřičky, které očím dávají specifický odstín. Ačkoli je tato barva očí vzácná, lidé, kteří ji mají, jsou ušlechtilí a sofistikovaní. Rodí se jako vůdci a hledači duchovní pravdy. Jsou atraktivní, charismatičtí, kreativní a často také perfekcionisté.

Modrožluté oči: Silné, odhodlané a aktivní.

Je to zvláštní odstín modré, která není čistě modrá, ale spíše se zdá, že je kombinací modré a hnědé. Tito lidé svou barvu očí udivují okolí a snadno uhranou opačné pohlaví. Jsou zajímaví, hraví a plní náklonosti k ostatním. V partnerství se vždy snaží o toleranci a neváhají vydat se za jakýmkoliv dobrodružstvím.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Odborník radí: jak souvisí zrak s naším životním stylem. Co dělat, aby naše oči netrpěly

Kruhy pod očima: Problém, se kterým jde bojovat. Jak?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

I když se loňské léto neslo v poměrně propršeném duchu a člověk si víc užil dešťů než sluníčka, stejně nás to z úsporného hlediska příliš nespasilo. Respektive to nespasilo ty, kteří dešťovou vodu nechytali a nadále z ní netěžili. Jejich spotřeba vody byla stejně vysoká jako každý rok, ovšem ti aktivnější se těšili z rapidní úspory.
Sedací souprava je obvykle jedním z nejvýznamnějších kusů nábytku v celém bytě. Tvoří dominantu každého obývacího pokoje, takže vybrat si tu pravou pro vás je nesmírně důležité. Nejen že by měla být pohodlná a pěkně vypadat, ale také je potřeba ji zasadit do okolního interiéru tak, aby ladila s ostatním nábytkem a použitými barvami ve vašem obývacím pokoji.
Chorvatsko je nejen pro Čechy velmi oblíbeným místem, kam vyrazit na dovolenou. Ať už hledáte relax u moře, zajímá vás místní kultura a památky, či snad hledáte nějaké dobrodružství, tato země je skvělou volbou. Chorvatsko totiž pro turisty nabízí dokonalé možnosti.
Známe to všechny. Ocitneme se z ničeho nic ve společnosti, nikoho neznáme a s naší introvertní povahou nemáme odvahu dát se s někým do řeči. Někdy za to může strach, jindy stud a velmi často také netušíme, jak se do konverzace s ostatními zapojit, abychom se neztrapnily. Naštěstí existuje mnoho témat, do kterých se můžeme bez obav pustit i bez hlubších znalostí i dovedností.
Neustále se apeluje na to, ať dodržujeme pitný režim. Má to pozitivní dopad na zdraví, říkají lékaři. A něco na tom je. Vedle blahodárných účinků na zdravotní stránku však musíme zmínit i dopad na stav naší pokožky. Díky konzumaci dostatečného množství tekutin se vyvarujeme celkové dehydrataci, která podporuje stárnutí pokožky.
Již půl roku se potýkáme s rouškami v různých prostorách. Zatímco někdo v roušce musí trávit jen nezbytný čas například při nákupu, pro jiné se tato povinnost vztahuje na celou pracovní dobu. Pleť pod vlivem vlhka, tepla a nedostatku vzduchu logicky velmi trpí. Objevil se nový problém – jmenuje se maskné. Jak předejít jeho vzniku a jak s ním bojovat, když už se objeví? Poradíme vám.
Standartní diety typu: celý den nic nejím, nebo jím jen dělenou stravu, to zná každý. Představíme vám ale takové diety, u kterých budete kroutit hlavou, jak to jen mohlo někoho napadnout. Zda opravdu tyto diety zabírají, to vám nepovíme. Rovněž žádáme, abyste se jimi slepě neřídili a nevybrali si dietu jen proto, že by mohla zabrat. Jakákoli strava by měla zohledňovat individuální vlastnosti a odpovídat vašim osobním přáním a zdravotnímu stavu.

Nepřehlédněte

Média jsou plná zpráv o koronaviru. Přitom v naší zemi není toto nebezpečí tak akutní jako docela obyčejná chřipka, které letos podlehlo už 23 osob. Proočkovanost na chřipku je u nás pouze 5 % a průměrně na ni zemře v Česku 1500 osob ročně. Proočkovanost se ale snižuje i u ostatních nemocí. Tento stav má na svědomí mnoho nesmyslných mýtů a fám o očkování. Jak je to doopravdy?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek