Pondělí , 11. 12. 2023

Dana

Brýle podle obličeje. Které sluší “čtverci” a jaké barvy obrouček sednou blondýnkám?

Vybrat si brýle je tuze složitá věc, kterou není radno podcenit. Aby na vás brýle (ať už dioptrické či sluneční) vypadaly dobře a cítili jste se v nich přímo bezvadně, je potřeba, aby tzv. "seděly“ na váš tvar obličeje.
brýle
Brýle vám musí padnout. Jinak je nebudete chtít nosit. (foto: 123RF)

22. 03. 2022

To může jednomu zkazit den. Vyzkoušíte desítky obrouček, ale žádné se vám nelíbí. A motivace k nákupu klesá. Když se ale budete řídit vztahem, jaký mají brýle a váš tvar obličeje, situaci si o poznání ulehčíte. Dokážete se lépe sžít s tím, co vám bude slušet a zúžíte tím i výběr možných brýlových kandidátů.

Tvar obličeje: Čtverec

Čtvercový obličej je rozpoznatelný poměrně snadno. Jeho hlavním rysem je širší čelist, která dělá dojem čtvercové brady. Obličej je tzv. hranatý, jelikož má zhruba stejnou šířku nahoře i dole. Lidé se čtvercovým obličejem by si měli vybrat brýle, které mají zakulacené obroučky. Pokud se jim takové nelíbí, měly by to být alespoň brýle s oblými hranami. Takovou oblostí tvarů dosáhnou zjemnění linií svého obličeje.

Tvar obličeje: Trojúhelník

Lidé s trojúhelníkovým obličejem jsou typičtí tím, že mají úzkou a špičatou bradu. Tyto typy obličejů si snadno zapamatujete, jsou odlišné a něčím zajímavé. Čelo a lícní kosti jsou u nich výrazně širší než spodní obličejová část. Pro obličej ve tvaru trojúhelníku by měli lidé zvolit oválné nebo zaoblené brýle. Stejně jako tomu bylo u čtvercového obličeje, i pro ně budou vizuálně jemnější v poměru k jejich výrazně ostrým rysům tváře.

brýle
V optice se lépe zorientujete pokud víte, co vám sedne. (foto: 123RF)

Tvar obličeje: Ovál

Oválný obličej je jemný a jeho křivky nenápadné. Oválná tvář se decentně zužuje směrem dolů k bradě. Lícní kosti jsou viditelné jen zlehka, tváře jsou roztomile vypouklé, přičemž čelo mají tito lidé obvykle úzké. Pro ty, kteří se v popisu našli, a tedy mají oválný tvar obličeje, jsou vhodné brýle snad jakéhokoliv tvaru. Zkrátka mají štěstí a mohou si různorodě vybírat. Nebudou samozřejmě sedět každé, ale tvary obrouček mohou měnit s větší lehkostí než jiní lidé.

K TÉMATU  Pečujete o své brýle správně? Některé návyky mohou ohrozit váš zrak

Tvar obličeje: Kruh

Hlavní charakteristika kulatého obličeje – to jsou zaoblené tváře a hladké linie brady. Šířka a výška obličeje se od sebe nijak vzájemně neliší. Kulatý obličej někdy vytváří baculatý dojem a hlavním úkolem brýlí je tudíž tento efekt potlačit. Pro tyto účely jsou ideální širší brýle obdélníkového tvaru, ale vždy se zaoblenými hladkými rohy. Zároveň je lepší dát přednost tmavým hlubokým barvám obrouček.

Tón pleti, barva očí a vlasů

Tvar obličeje není jediným faktorem, který určuje jaké obroučky brýlí vám nejlépe sednou. Důležitou roli hraje také váš tón pleti, barva očí a barva vlasů. Bělostná neboli olivová pleť má modrý či růžový odstín, což považujeme za chladnou barvu. Zatímco snědá pleť, ta je považovaná za barvu teplou a má broskvový nebo bronzový odstín.

brýle
Mají vaše vlasy teplý nebo studený tón? (foto: 123RF)

Co se týče očí, tak například modré a zelené oči, které mají spoustu barevných tónů, spadají spíše k studenému tónu. Zato hnědé oči s odlesky jantaru, nebo oči černé, ty se řadí k barvám teplým. Barva vlasů může být také teplá nebo studená. Mezi teplé odstíny vlasů patří blond nebo zlatohnědá. Naopak černá či hnědá spadá do studených odstínů.

Barva obrouček brýlí

Jakmile určíte, zda je váš tón „teplý“ nebo „studený“, můžete přejít k výběru barev brýlí, které vám nejlépe vyhovují. Pro teplý tón nejlépe fungují barvy: písková, khaki, zlatá, měděná, broskvová, oranžová, korálová, šedobílá, červená a modrá. Pro chladný tón jsou nejvhodnější odstíny brýlových obrub: černá, stříbrná, růžová a fialová.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ideální módní doplněk? Stylové sluneční brýle, které vám budou slušet

Letní péče o vlasy. Jak se ostříhat, chránit před sluncem, chlórem i solí z moře

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Umíte si představit vánoční svátky bez pohádek? Nemusíte být nutně dítě, abyste vyžadovali oblíbené příběhy na Štědrý den a všechny následující svátky. Užijte si volné sváteční dny a nezapomeňte na pohádky, které vám přinesou klid a krásnou atmosféru do vašeho domova.
Janina rodina byla soudržná. Scházeli se u babičky a rádi spolu trávili víkendový čas. Vše se změnilo, když si její bratr našel Ninu. Zprvu to vypadalo, že bude švagrová docela milá, nakonec ale dokázala proti Janě poštvat celou rodinu, včetně tolik milovaného bratra. A to všechno proto, že jí záviděla.
Kdo v devadesátkách nehltal seriál o partě teenagerů, jako by nebyl. Příběhy Dylana, Brandona, Brandy, Kelly a dalších hltal doslova celý svět. Jak ale dnes jejich představitelé seriálu Beverly Hills 90210 vypadají a jak žijí? Mnozí z nich už překročili padesátku a neúprosně jim táhne na šedesát.
Slýcháme, že dodržování pravidelného pitného režimu je důležité hlavně v létě. Ale to je omyl, pitný režim by se měl dodržovat i teď na podzim a místo sladkých čajů bychom měli sáhnout spíše bylinných anebo – a to je ještě lepší po čisté vodě.
Pokud mají muž a žena mezi sebou nevyřčené problémy, které se navenek projevují pnutím, hádkami a napjatou atmosférou, je dobré se s někým poradit. Jako první vždy mezi partnery vyvstává otázka: A funguje to vůbec? Pokud s partnerem stále bojujete a nevíte, jak z té zacyklené smyčky ven, zde je vše, co potřebujete vědět o manželském poradenství.
O Češích se říká, že jsou národem pejskařů. Vždyť za své čtyřnohé psí parťáky jsou schopní utratit i přes milion korun ročně. To ukazují statistiky. Utrácí se předně za kvalitní žrádlo, také za veterináře a samozřejmě za produkty určené k dentální hygieně. Chovatelé si moc dobře uvědomují, že v psí dutině ústní probíhají stejné procesy jako u lidí. I v psí dutině se mohou vyskytnout zubní kameny nebo zubní plak vedoucí ke zmiňovanému problému. Proto se nedoporučuje podceňovat péči o psí chrup.
Která žena by nechtěla vypadat stále mladá a krásná? Jenže, která žena má na to, aby měsíčně utrácela tisíce korun za omlazující procedury nebo snad chirurgické zákroky? Nemusíte ale hned myslet na krajní řešení, nejprve vyzkoušejte zázračné potraviny, které skutečně proti stárnutí fungují. Jen s nimi musíte zacházet správně.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek