Úterý , 23. 07. 2024

Libor

Brýle podle obličeje. Které sluší “čtverci” a jaké barvy obrouček sednou blondýnkám?

Vybrat si brýle je tuze složitá věc, kterou není radno podcenit. Aby na vás brýle (ať už dioptrické či sluneční) vypadaly dobře a cítili jste se v nich přímo bezvadně, je potřeba, aby tzv. "seděly“ na váš tvar obličeje.
brýle
Brýle vám musí padnout. Jinak je nebudete chtít nosit. (foto: 123RF)

22. 03. 2022

To může jednomu zkazit den. Vyzkoušíte desítky obrouček, ale žádné se vám nelíbí. A motivace k nákupu klesá. Když se ale budete řídit vztahem, jaký mají brýle a váš tvar obličeje, situaci si o poznání ulehčíte. Dokážete se lépe sžít s tím, co vám bude slušet a zúžíte tím i výběr možných brýlových kandidátů.

Tvar obličeje: Čtverec

Čtvercový obličej je rozpoznatelný poměrně snadno. Jeho hlavním rysem je širší čelist, která dělá dojem čtvercové brady. Obličej je tzv. hranatý, jelikož má zhruba stejnou šířku nahoře i dole. Lidé se čtvercovým obličejem by si měli vybrat brýle, které mají zakulacené obroučky. Pokud se jim takové nelíbí, měly by to být alespoň brýle s oblými hranami. Takovou oblostí tvarů dosáhnou zjemnění linií svého obličeje.

Tvar obličeje: Trojúhelník

Lidé s trojúhelníkovým obličejem jsou typičtí tím, že mají úzkou a špičatou bradu. Tyto typy obličejů si snadno zapamatujete, jsou odlišné a něčím zajímavé. Čelo a lícní kosti jsou u nich výrazně širší než spodní obličejová část. Pro obličej ve tvaru trojúhelníku by měli lidé zvolit oválné nebo zaoblené brýle. Stejně jako tomu bylo u čtvercového obličeje, i pro ně budou vizuálně jemnější v poměru k jejich výrazně ostrým rysům tváře.

brýle
V optice se lépe zorientujete pokud víte, co vám sedne. (foto: 123RF)

Tvar obličeje: Ovál

Oválný obličej je jemný a jeho křivky nenápadné. Oválná tvář se decentně zužuje směrem dolů k bradě. Lícní kosti jsou viditelné jen zlehka, tváře jsou roztomile vypouklé, přičemž čelo mají tito lidé obvykle úzké. Pro ty, kteří se v popisu našli, a tedy mají oválný tvar obličeje, jsou vhodné brýle snad jakéhokoliv tvaru. Zkrátka mají štěstí a mohou si různorodě vybírat. Nebudou samozřejmě sedět každé, ale tvary obrouček mohou měnit s větší lehkostí než jiní lidé.

K TÉMATU  Oční jóga vás zbaví napětí a stresu. Zároveň ochrání zrak

Tvar obličeje: Kruh

Hlavní charakteristika kulatého obličeje – to jsou zaoblené tváře a hladké linie brady. Šířka a výška obličeje se od sebe nijak vzájemně neliší. Kulatý obličej někdy vytváří baculatý dojem a hlavním úkolem brýlí je tudíž tento efekt potlačit. Pro tyto účely jsou ideální širší brýle obdélníkového tvaru, ale vždy se zaoblenými hladkými rohy. Zároveň je lepší dát přednost tmavým hlubokým barvám obrouček.

Tón pleti, barva očí a vlasů

Tvar obličeje není jediným faktorem, který určuje jaké obroučky brýlí vám nejlépe sednou. Důležitou roli hraje také váš tón pleti, barva očí a barva vlasů. Bělostná neboli olivová pleť má modrý či růžový odstín, což považujeme za chladnou barvu. Zatímco snědá pleť, ta je považovaná za barvu teplou a má broskvový nebo bronzový odstín.

brýle
Mají vaše vlasy teplý nebo studený tón? (foto: 123RF)

Co se týče očí, tak například modré a zelené oči, které mají spoustu barevných tónů, spadají spíše k studenému tónu. Zato hnědé oči s odlesky jantaru, nebo oči černé, ty se řadí k barvám teplým. Barva vlasů může být také teplá nebo studená. Mezi teplé odstíny vlasů patří blond nebo zlatohnědá. Naopak černá či hnědá spadá do studených odstínů.

Barva obrouček brýlí

Jakmile určíte, zda je váš tón „teplý“ nebo „studený“, můžete přejít k výběru barev brýlí, které vám nejlépe vyhovují. Pro teplý tón nejlépe fungují barvy: písková, khaki, zlatá, měděná, broskvová, oranžová, korálová, šedobílá, červená a modrá. Pro chladný tón jsou nejvhodnější odstíny brýlových obrub: černá, stříbrná, růžová a fialová.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ideální módní doplněk? Stylové sluneční brýle, které vám budou slušet

Letní péče o vlasy. Jak se ostříhat, chránit před sluncem, chlórem i solí z moře

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Přemýšlíte nad různými formami pracovních poměrů a přemýšlíte, zda by práce na poloviční úvazek byla pro vás výhodná? Náš článek "Druhy pracovního poměru: Vyplatí se pracovat na poloviční úvazek?" se věnuje této otázce s důrazem na různé druhy pracovních poměrů a výhody či nevýhody práce na částečný úvazek. Přinášíme vám ucelený pohled na možnosti, které máte k dispozici, a zaměřujeme se na to, zda flexibilní pracovní doba může přinést vyváženější životní styl. Připojte se k nám a najděte odpovědi na otázky ohledně pracovního nasazení a jeho vlivu na váš každodenní život.
Najednou zasvítí sluníčko do oken, venku rozkvetou keře a hned vám svět připadá mnohem veselejší. Jaro už je tady, a to nejen teplotami venku. Velikonoce jsou za necelý měsíc, a tak je ten správný čas vnést jarní náladu také do vašeho domova.
Mel B, Melanie C, Emma Bunton, Geri Halliwell a Victoria Beckham. Psal se rok 1996 a hitparádové příčky ovládl hit Wannabe dívčí britské kapely Spice Girls. Kde je holkám dneska konec?
Blíží se den lásky, a s ním přichází otázka – jak letos udělat Valentýna nezapomenutelným? Připravte se na článek plný kreativních nápadů a romantických tipů, které vám pomohou zlomit stereotypy a přinést do vašeho vztahu novou jiskru. Od originálních malých gest až po velká překvapení – vstupte do světa lásky a vášně s jedinečnými nápady na Valentýnské překvapení pro vašeho milovaného. Zaručeno nezapomenutelné chvíle plné radosti a lásky!
Vztahy jsou komplikovaná věc, o tom není sporu ani pochyb. Zatímco někdy to klape a všechno funguje „jako po másle”, jindy to může váznout. A právě mnohé neshody nebo rozcházející se názory mohou stát za vznikem nevěry.
Petra má dnes tříletého chlapečka, který již chodí do školky. Žije se synem sama v bytě, většinu dne tráví u své matky a babičky.
Když jsem začala pracovat v marketingové firmě, těšila jsem se na novou výzvu. Vytváření obsahu a reklamních kampaní mě bavilo odjakživa - a ve své původní firmě jsem měla na starosti všechno možné. Byla to pro mě skvělá příležitost, jak se posunout o kousek dál. Tuhle společnost už jsem totiž měla vyhlédnutou dlouho, a konečně se mi tam podařilo dostat. Už to všechno ale vidím jinýma očima…a může za to šéfová.
Červenec na Netflixu přináší pestrou nabídku novinek, které zaujmou každého diváka. Od thajského dramatického seriálu "Pán domu" přes třetí sérii jihokorejského hororu "Sladký domove" až po historický seriál "Dekameron" inspirovaný slavným literárním dílem. Milovníci animovaných fantasy se mohou těšit na šestou sérii "Dračího prince". Připravte se na bohatou nabídku zábavy, která vám zpříjemní letní večery.
Tělo je božským nástrojem rozkoše. Máte-li však svádět druhé, musíte nejprve svést samu sebe. I když máte dobrý sex, autoerotika je jedním z nejdůležitějších klíčů pro prvotřídní sexualitu. Chcete znát důvody, proč autoerotiku praktikovat? Jaká vám přináší pozitiva?
Na Vánoce zařizujete kromě dárků ještě dekorace. Inspirujte se jednoduchými nápady. V hlavní roli jsou svíčky, světýlka a nějaký přírodní materiál.
Stejně jako učení se sedět, plazit se a chodit, je i cvičení na nočník dovedností, které se vaše dítě musí naučit. Zatímco většina dětí je připravena zahájit trénink na toaletě mezi 18 měsíci a 3 lety, existuje několik dalších dovedností, které musí dítě zvládnout, než může trénink začít. Nočník se nejlépe provádí, když je fyzický a emoční vývoj vašeho dítěte ve správném bodě.
Patříte mezi ty, kteří ráno bojují s nedostatkem energie? Zvoní budík, vy máte vstát, ale vám se tak nechce! Nejradši byste spali ještě další 3 hodiny... Pak nakonec vstanete, ale bez elánu, bez energie a jediné, na co se těšíte, je ranní káva. A doufáte, že právě ona vás spasí. Jenže pak uběhne pár hodin a vy potřebujete další kávu... Jak s tímto skoncovat? Jak se cítit vždy plní energie a to třeba i bez kávy? Pokračujte ve čtení článku a odpověď najdete!

Výběr článků

V zahradě nám přináší radost, uklidňuje a nabíjí pozitivní energií. Zahradní jezírko vytváří příjemnou atmosféru a jeho realizace není nic těžkého. Můžete vytvořit klasický rybníček s kameny a okrasnými rostlinami, případně do něj umístit nenáročné kapry Koi. Zahradní jezírko může být ale i designově čisté a s pravidelným tvarem, jak si můžete prohlédnout v naší galerii. Které se nakonec stane srdcem vaší zahrádky?
Krásné a dobře upravené vlasy bez ohledu na povětrnostní podmínky a roční období – to je sen každé ženy. Zvláště v dnešní době není vždy možné využívat služby kadeřnických salonů. Proto stojí za to vybavit se doma speciálními přístroji, kterými svým vlasům dodáte zcela nový vzhled. K takovým patří právě žehlička na vlasy. Víte ale, jak vybrat tu správnou?

Nepřehlédněte

Sociální sítě vůbec nejsou tak nevinné, jak se tváří. Už jste někdy slyšely o tom, že vás bez výčitek mohou definitivně připravit o pracně vydřené štíhlé křivky, dobrou náladu i celkovou rovnováhu?
Znáte to: šéf tlačí novými úkoly a vy se snažíte najít odvahu říct NE. Jak však odmítnout šéfa bez rizika a udržet si duševní pohodu? Dnes se zaměříme na praktické strategie, jak elegantně odolat nadměrné pracovní zátěži, zachovat klid a udržet si zdravý životní rytmus.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek