Pátek , 27. 05. 2022

Valdemar

Brýle podle obličeje. Které sluší „čtverci“ a jaké barvy obrouček sednou blondýnkám?

Vybrat si brýle je tuze složitá věc, kterou není radno podcenit. Aby na vás brýle (ať už dioptrické či sluneční) vypadaly dobře a cítili jste se v nich přímo bezvadně, je potřeba, aby tzv. "seděly“ na váš tvar obličeje.
brýle
Brýle vám musí padnout. Jinak je nebudete chtít nosit. (foto: 123RF)

22. 03. 2022

To může jednomu zkazit den. Vyzkoušíte desítky obrouček, ale žádné se vám nelíbí. A motivace k nákupu klesá. Když se ale budete řídit vztahem, jaký mají brýle a váš tvar obličeje, situaci si o poznání ulehčíte. Dokážete se lépe sžít s tím, co vám bude slušet a zúžíte tím i výběr možných brýlových kandidátů.

Tvar obličeje: Čtverec

Čtvercový obličej je rozpoznatelný poměrně snadno. Jeho hlavním rysem je širší čelist, která dělá dojem čtvercové brady. Obličej je tzv. hranatý, jelikož má zhruba stejnou šířku nahoře i dole. Lidé se čtvercovým obličejem by si měli vybrat brýle, které mají zakulacené obroučky. Pokud se jim takové nelíbí, měly by to být alespoň brýle s oblými hranami. Takovou oblostí tvarů dosáhnou zjemnění linií svého obličeje.

Tvar obličeje: Trojúhelník

Lidé s trojúhelníkovým obličejem jsou typičtí tím, že mají úzkou a špičatou bradu. Tyto typy obličejů si snadno zapamatujete, jsou odlišné a něčím zajímavé. Čelo a lícní kosti jsou u nich výrazně širší než spodní obličejová část. Pro obličej ve tvaru trojúhelníku by měli lidé zvolit oválné nebo zaoblené brýle. Stejně jako tomu bylo u čtvercového obličeje, i pro ně budou vizuálně jemnější v poměru k jejich výrazně ostrým rysům tváře.

brýle
V optice se lépe zorientujete pokud víte, co vám sedne. (foto: 123RF)

Tvar obličeje: Ovál

Oválný obličej je jemný a jeho křivky nenápadné. Oválná tvář se decentně zužuje směrem dolů k bradě. Lícní kosti jsou viditelné jen zlehka, tváře jsou roztomile vypouklé, přičemž čelo mají tito lidé obvykle úzké. Pro ty, kteří se v popisu našli, a tedy mají oválný tvar obličeje, jsou vhodné brýle snad jakéhokoliv tvaru. Zkrátka mají štěstí a mohou si různorodě vybírat. Nebudou samozřejmě sedět každé, ale tvary obrouček mohou měnit s větší lehkostí než jiní lidé.

K TÉMATUSolné koupele prospívají našemu zdraví i kráse

Tvar obličeje: Kruh

Hlavní charakteristika kulatého obličeje – to jsou zaoblené tváře a hladké linie brady. Šířka a výška obličeje se od sebe nijak vzájemně neliší. Kulatý obličej někdy vytváří baculatý dojem a hlavním úkolem brýlí je tudíž tento efekt potlačit. Pro tyto účely jsou ideální širší brýle obdélníkového tvaru, ale vždy se zaoblenými hladkými rohy. Zároveň je lepší dát přednost tmavým hlubokým barvám obrouček.

Tón pleti, barva očí a vlasů

Tvar obličeje není jediným faktorem, který určuje jaké obroučky brýlí vám nejlépe sednou. Důležitou roli hraje také váš tón pleti, barva očí a barva vlasů. Bělostná neboli olivová pleť má modrý či růžový odstín, což považujeme za chladnou barvu. Zatímco snědá pleť, ta je považovaná za barvu teplou a má broskvový nebo bronzový odstín.

brýle
Mají vaše vlasy teplý nebo studený tón? (foto: 123RF)

Co se týče očí, tak například modré a zelené oči, které mají spoustu barevných tónů, spadají spíše k studenému tónu. Zato hnědé oči s odlesky jantaru, nebo oči černé, ty se řadí k barvám teplým. Barva vlasů může být také teplá nebo studená. Mezi teplé odstíny vlasů patří blond nebo zlatohnědá. Naopak černá či hnědá spadá do studených odstínů.

Barva obrouček brýlí

Jakmile určíte, zda je váš tón „teplý“ nebo „studený“, můžete přejít k výběru barev brýlí, které vám nejlépe vyhovují. Pro teplý tón nejlépe fungují barvy: písková, khaki, zlatá, měděná, broskvová, oranžová, korálová, šedobílá, červená a modrá. Pro chladný tón jsou nejvhodnější odstíny brýlových obrub: černá, stříbrná, růžová a fialová.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ideální módní doplněk? Stylové sluneční brýle, které vám budou slušet

Letní péče o vlasy. Jak se ostříhat, chránit před sluncem, chlórem i solí z moře

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V práci blázinec, dovolená vyloučená a jarní prázdniny na krku. Nemoc nebo nedostatek peněz, důvodů, proč nemůžete vyjet s dětmi na jarní prázdniny, může být celá řada. Proto ještě nemusí dítě celý týden sedět doma u televize a tabletu. Zkuste mu připravit tak trochu jiné prázdniny.
Genetická modifikace, tedy úmyslná změna genetického materiálu, se využívá zejména ke snazšímu pěstování některých rostlin. Nejčastěji můžete v této souvislosti slyšet o kukuřici. Narazíte však na mnoho argumentů pro i proti tomuto zásahu při pěstování. Na jedné straně je vyzdvihován přínos a zajištění vyšší produkce, na straně druhé jsou pochyby a možná rizika spojená s jejich konzumací.
Obyvatelé hlavního města mají nyní další možnost využít přelomového tréninku pomocí elektrické stimulace svalů (EMS), který umožňuje náležitě procvičit 90 procent svalů v těle za pouhých 20 minut. Společnost BodyBody, která tuto unikátní formu péče o tělo nabízí, otevřela v Praze na Karlově náměstí své šesté pražské studio. V České republice je celkem dvanáct BodyBody studií.
Zarámované fotky jsou klasika, ale co takhle vytvořit celou stěnu ze vzpomínek na vaše zážitky nebo ratolesti, když vyrůstaly? Rámy a rámečky poslouží jako krásná dekorace. Vhodným poskládáním můžete stvořit koláž podle vašeho vkusu, od zvoleného materiálu rámečků až po snímky, které zvěčníte na zdi. Můžete je pak podle libosti měnit a prohazovat. V rámečku ale nemusí být jen fotka, jak uvidíte v naší galerii.
V poslední době se mění seznamovací taktiky žen. Dříve bylo typické, že se přikláněly ke vztahu se starším partnerem. Nyní se karta obrátila a vyhledávají náruče mladíčků. Věkový rozdíl v řádu pár let není nic nevšedního, nicméně láskyplné partnerské pouto mezi čtyřicetiletou ženou a o 10 a více let mladším zajíčkem je pro mnohé na pováženou. Jistě si také pokládáte tu otázku, zda s ním udržíte krok a budete se mu za pár let líbit?
V nejhorším případě úmrtí, v „nejlepším“ trvalé následky. Očkování v naší republice bylo zavedeno v letech 1946–1985. Úmrtnost u většiny nemocí klesla o 90-99,9 %. Přesto se i u nás vracejí na scénu nemoci, které jsme znali už jen z literatury: spalničky, dávivý neboli černý kašel, příušnice nebo zarděnky. Jak se jim bránit?
Svou domácnost můžete zpestřit různými věcmi. Zatímco někdo sází na bytový textil, jiný si raději pořizuje pokojové rostliny, které dokážou vdechnout interiéru život. Pakliže patříte také mezi pěstitele, kteří touží po jedinečném prvku ve svém domově, naučte se pěstovat amarylis. Působivou pokojovou rostlinu, která je stokrát hezčí než barevný povlak na polštář.  
Jakou nohou jste vkročili do nového roku? I když se zdá být letošní rok stejný jako loňský, několik změn už začalo platit. Mluvíme předně o finančních změnách, kterých letos bylo víc než dost. Otázku je, jestli k řadě z nich muselo vlivem koronavirové krize a velkého schodku ve státním rozpočtu dojít. V každém případě k nim došlo a my vám přinášíme velký přehled.

Nepřehlédněte

Věděli jste, že podle posledních statistik má průměrný člověk ve svém mobilním telefonu stažených zhruba třicet mobilních aplikací? Sice je nemusí nutně využívat, ale staženy jsou. Zatímco pánové nezapomínají kromě sociálních sítí na sportovní aplikace nebo aplikace sportovního sázení, co ve svém mobilu ukrývají ženy?
Když si prohlížíte své fotky z dovolené, rozhodně nevypadáte jako módní ikony z časopisů a sociálních sítí? Poradíme vám zaručené fígle módních blogerek. Rozhodně zapomeňte na to, že nejste fotogenická. Jen musíte zaujmout tu správnou pózu a úhel - a výsledek bude úchvatný! Už se těšíte na nové fotky?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek