Neděle , 05. 02. 2023

Dobromila

Brýle podle obličeje. Které sluší „čtverci“ a jaké barvy obrouček sednou blondýnkám?

Vybrat si brýle je tuze složitá věc, kterou není radno podcenit. Aby na vás brýle (ať už dioptrické či sluneční) vypadaly dobře a cítili jste se v nich přímo bezvadně, je potřeba, aby tzv. "seděly“ na váš tvar obličeje.
brýle
Brýle vám musí padnout. Jinak je nebudete chtít nosit. (foto: 123RF)

22. 03. 2022

To může jednomu zkazit den. Vyzkoušíte desítky obrouček, ale žádné se vám nelíbí. A motivace k nákupu klesá. Když se ale budete řídit vztahem, jaký mají brýle a váš tvar obličeje, situaci si o poznání ulehčíte. Dokážete se lépe sžít s tím, co vám bude slušet a zúžíte tím i výběr možných brýlových kandidátů.

Tvar obličeje: Čtverec

Čtvercový obličej je rozpoznatelný poměrně snadno. Jeho hlavním rysem je širší čelist, která dělá dojem čtvercové brady. Obličej je tzv. hranatý, jelikož má zhruba stejnou šířku nahoře i dole. Lidé se čtvercovým obličejem by si měli vybrat brýle, které mají zakulacené obroučky. Pokud se jim takové nelíbí, měly by to být alespoň brýle s oblými hranami. Takovou oblostí tvarů dosáhnou zjemnění linií svého obličeje.

Tvar obličeje: Trojúhelník

Lidé s trojúhelníkovým obličejem jsou typičtí tím, že mají úzkou a špičatou bradu. Tyto typy obličejů si snadno zapamatujete, jsou odlišné a něčím zajímavé. Čelo a lícní kosti jsou u nich výrazně širší než spodní obličejová část. Pro obličej ve tvaru trojúhelníku by měli lidé zvolit oválné nebo zaoblené brýle. Stejně jako tomu bylo u čtvercového obličeje, i pro ně budou vizuálně jemnější v poměru k jejich výrazně ostrým rysům tváře.

brýle
V optice se lépe zorientujete pokud víte, co vám sedne. (foto: 123RF)

Tvar obličeje: Ovál

Oválný obličej je jemný a jeho křivky nenápadné. Oválná tvář se decentně zužuje směrem dolů k bradě. Lícní kosti jsou viditelné jen zlehka, tváře jsou roztomile vypouklé, přičemž čelo mají tito lidé obvykle úzké. Pro ty, kteří se v popisu našli, a tedy mají oválný tvar obličeje, jsou vhodné brýle snad jakéhokoliv tvaru. Zkrátka mají štěstí a mohou si různorodě vybírat. Nebudou samozřejmě sedět každé, ale tvary obrouček mohou měnit s větší lehkostí než jiní lidé.

K TÉMATU  Jak se starat o jizvy po akné a mít zase krásnou pleť?

Tvar obličeje: Kruh

Hlavní charakteristika kulatého obličeje – to jsou zaoblené tváře a hladké linie brady. Šířka a výška obličeje se od sebe nijak vzájemně neliší. Kulatý obličej někdy vytváří baculatý dojem a hlavním úkolem brýlí je tudíž tento efekt potlačit. Pro tyto účely jsou ideální širší brýle obdélníkového tvaru, ale vždy se zaoblenými hladkými rohy. Zároveň je lepší dát přednost tmavým hlubokým barvám obrouček.

Tón pleti, barva očí a vlasů

Tvar obličeje není jediným faktorem, který určuje jaké obroučky brýlí vám nejlépe sednou. Důležitou roli hraje také váš tón pleti, barva očí a barva vlasů. Bělostná neboli olivová pleť má modrý či růžový odstín, což považujeme za chladnou barvu. Zatímco snědá pleť, ta je považovaná za barvu teplou a má broskvový nebo bronzový odstín.

brýle
Mají vaše vlasy teplý nebo studený tón? (foto: 123RF)

Co se týče očí, tak například modré a zelené oči, které mají spoustu barevných tónů, spadají spíše k studenému tónu. Zato hnědé oči s odlesky jantaru, nebo oči černé, ty se řadí k barvám teplým. Barva vlasů může být také teplá nebo studená. Mezi teplé odstíny vlasů patří blond nebo zlatohnědá. Naopak černá či hnědá spadá do studených odstínů.

Barva obrouček brýlí

Jakmile určíte, zda je váš tón „teplý“ nebo „studený“, můžete přejít k výběru barev brýlí, které vám nejlépe vyhovují. Pro teplý tón nejlépe fungují barvy: písková, khaki, zlatá, měděná, broskvová, oranžová, korálová, šedobílá, červená a modrá. Pro chladný tón jsou nejvhodnější odstíny brýlových obrub: černá, stříbrná, růžová a fialová.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ideální módní doplněk? Stylové sluneční brýle, které vám budou slušet

Letní péče o vlasy. Jak se ostříhat, chránit před sluncem, chlórem i solí z moře

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Léto je sice oblíbeným ročním obdobím pro mnoho z nás, ale naše pokožka a vlasy toto nadšení zrovna nesdílí. A proto bychom se o své tělo měli v létě starat ještě více než v ostatních ročních obdobích, nebo přinejmenším specificky. Jak by měla vypadat péče o vaše vlasy v době, kdy je spaluje letní žár?
Základní pravidlo skutečné ženy zní: Na parfému se nešetří. Už slavná Coco Chanel nazvala parfém doplňkem, který vypoví o vzhledu ženy, a stále vám ji připomíná, když je zrovna pryč. Podle Francouzů jsou zase vůně, spodní prádlo a boty nejdůležitějšími prvky, které vytvářejí obraz ženy.
Letní čas je jako stvořený pro veselé vodní radovánky všeho druhu. Do programu plného zábavy je však dobré zahrnout i nějaké to učení. Například lekce plavání. Nechte se inspirovat našimi pěti tipy, jak naučit dítě plavat, a brzy bude jako rybka ve vodě.
Celý svět stále ještě žije koronavirovou pandemií. Ve večerních zprávách nevidíme nic jiného než pouze počet přibývajících nakažených či informaci o další mutaci zákeřeného onemocnění. Bohužel se pozornost odvrací od mnoha dalších nemocí, jež jsou tu mezi námi stále. Jednou z nich je také legionella. 
Důvodů pro sledování tohoto žánru bývá několik. Romantické filmy nás na emoční rovině dokážou pozvednout. Ostatně – kdo z nás by nechtěl věřit, že tam někde se skrývá ta pravá a nepodmíněná láska? Že tam někde je náš dvojplamen, spřízněná duše, která je nám souzená?
Vyrazit na túru či pořádně šlápnout do pedálů chce během léta nejeden z nás. Jenže mnohdy plány zůstanou jen v hlavě, protože po prvním dni a zvýšené pohybové aktivitě se dostaví bolesti svalů, nepříjemné křeče a únava. Přitom všechny tyto potíže mají často společného původce. Tím je nedostatek hořčíku. Jde-li o dlouhodobý problém, mohou být následky mnohem závažnější.
Vždycky jsem byla tak trošku rebel, do vztahů jsem se úplně nehrnula, závazků jsem se obávala vždycky. Dospěla jsem ale postupně do stavu, kdy mi došlo, že to tahle nemůžu a nechci dělat celý svůj život. Mám partnera už tři roky, on by se rád posunul dál a bydlel se mnou. Ale i přesto, že ho miluji, začínám někde uvnitř sebe couvat. Nevím, zda jeho nátlak ustojím.
Už odmalička nám rodiče vštěpovali, jak důležitá je osobní hygiena. Díky dobré výchově jsme se tak naučili, že si musíme pravidelně čistit zuby, aby se nám nekazily, že se musíme pravidelně mýt, abychom byli čistí, hezky vypadali a nezapáchali. A když se jednoho dne objevila influencerka Aella, která bez ostychu přiznala, že se ročně vykoupe jen 37x, vzbudila s tím velké a opravdu šokující pozdvižení. Čím se obhajuje a je ve skutečnosti opravdu taková čunča, jak se zdá?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek