Pátek , 01. 12. 2023

Iva

Jak na jógu?

Když se řekne jóga, každému z nás se vybaví vyrovnanost, sebejistota, harmonie, správné držení těla. Jóga není jen cvičení, ale je to celkově životní styl, kterému propadli miliony lidí po celém světě. Chcete s jógou také začít, ale nevíte jak?

1. Najděte si vhodnou lekci nebo instruktora

Pokud jste úplní začátečníci, doporučuje se začít s profesionálním instruktorem nebo lekcí jógy. Místní jóga studio nebo online platformy nabízejí široký výběr kurzů pro různé úrovně, včetně začátečníků. Instruktor vám pomůže naučit se základní pozice a techniky a postará se o to, abyste cvičili s bezpečím a správným postojem.

2. Vyberte vhodný styl jógy

Existuje mnoho různých stylů jógy, a proto je důležité najít ten, který vám nejvíce vyhovuje. Hatha jóga je často doporučována pro začátečníky, protože se zaměřuje na základní pozice a pohyby. Pokud hledáte více dynamický trénink, Vinyasa nebo Power jóga by mohly být pro vás vhodné. Kundalini jóga, Ashtanga jóga a další styly nabízejí různé výzvy a cíle.

3. Začněte s pravidelností a trpělivostí

Jóga je disciplína, která vyžaduje pravidelnost a trpělivost. Začněte pomalu a neberte na sebe příliš velký tlak. Cvičení jógy by mělo být příjemným zážitkem, nikoli zdrojem stresu. Postupně zvyšujte délku a náročnost svých cvičení a buďte trpěliví s vlastním pokrokem.

4. Věnujte pozornost dechu

Dech hraje v józe klíčovou roli. Správné dýchání pomáhá uvolnit napětí a zlepšit flexibilitu těla. Během cvičení jógy se soustřeďte na svůj dech a snažte se ho synchronizovat s pohyby. Dechové cvičení, nazývané “pranayama,” je také důležitou součástí jógy.

5. Získejte vhodné vybavení

Pro jógu nepotřebujete mnoho vybavení, ale pár základních položek může udělat cvičení pohodlnějším. Investujte do kvalitní jóga matky, pohodlného oblečení a nápoje na hydrataci. Vybavení vám pomůže udržet se v pohodlí během cvičení.

Jóga je cesta k celkovému zdraví a pohodlí, a každý může najít svůj vlastní přístup k této praxi. Začátek může být výzvou, ale s podporou instruktora a trpělivostí můžete začít objevovat svět jógy a její výhody. Takže neváhejte a začněte svoji jóga cestu dnes!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Přítomnost a pohlazení chlupatého přítele je více než povzbudivé. Tyto němé tváře dokážou povědět více, než by se zdálo. Tak jak pes pomáhá člověku, děje se samozřejmě i naopak. Zodpovědní pánové psů se o svá zvířata pečlivě starají, a dokonce v některých případech i pomáhají rodit štěňátka.
Mí rodiče jsou spolu už přes dvacet let. Vždycky jsem si myslela, že je nikdy nic nerozdělí, ale pak jsem přišla na to, že není všechno tak růžové. Nechtěla jsem se nikdy do jejich věcí plést, ale když jsme zjistila, co táta mámě provádí, rozhodla jsem se říci pravdu o tom, co vím. Táta mě ale zastavil a uplácí mě. Cítím se hrozně, ale na druhou stranu se mi to líbí.
Letní měsíce svádí k tomu oblékat se poněkud spořeji. Muži oblékají kraťasy a tílka, ženy zase sukně, topy, nebo šaty na ramínka. Pokud se trápíte s nepříjemnými a nevzhlednými tukovými polštáři v oblasti podpaží a zad, pak můžete pociťovat při odhalování stud. Abyste si opět věřili a byli hrdí na svou postavu, zacvičte si pár těchto cviků, které podpoří redukci tuku ve výše zmíněných partiích.
Vyrazit na túru či pořádně šlápnout do pedálů chce během léta nejeden z nás. Jenže mnohdy plány zůstanou jen v hlavě, protože po prvním dni a zvýšené pohybové aktivitě se dostaví bolesti svalů, nepříjemné křeče a únava. Přitom všechny tyto potíže mají často společného původce. Tím je nedostatek hořčíku. Jde-li o dlouhodobý problém, mohou být následky mnohem závažnější.
Naše životy se mění každý den. Existují ale milníky, kterých se obáváme všichni. Oslavit 30. narozeniny je pro většinu žen velmi těžkým dnem, kterého se bojí už pár let předtím. Co se ale s tímto životním mezníkem změní? Ženy a muži to mají určitě jinak, dnes se podíváme na něžné pohlaví a změny v jejich životech a životních stylech. Najdete se v některé z nich?
Nejoblíbenější nápoj na světě skrývá hodně zajímavostí. Dnes se podíváme hned na 5 zajímavostí, které o tomto nápoji rozhodně neznáte. Některé z nich jsou šokující. Kromě následujících zajímavostí vám nabídneme ještě stručný výčet dalších informací, které jistě neznáte o nápoji, který pijete každé ráno u snídaně.
Dům, do kterého je vidět téměř ze všech stran. Skleněný dům se poprvé objevil v roce 1949. Slavnou stavbu navrhl americký architekt Philip Johnson, získala jméno Glass House a stojí na Ponus Ridge Road v Connecticutu. Její vzhled inspiruje dodnes stavby po celém světě. Myšlenka otevřeného domu s prostým tvarem nabízí skutečně raritní bydlení, a jeho hlavním rysem je jednoduchost a minimalismus. A samozřejmě také dokonalý výhled do zahrady kolem, ale i mnohem dál. Prosklený dům si můžete nechat postavit i vy.
Rok co rok se s příchodem vánočních svátků napříč rádii rozeznívá typicky vánoční playlist, mezi kterým nikdy nechybí hitovka od Mariah Carey All I Want for Christmas Is You. Každý tuhle pecku zná, mnozí z nás si ji s oblibou pouští jako kulisu při pečení cukroví nebo balení dárků. Je prostě natolik nadčasová, že ji můžeme slyšet zas a znovu. Víte ale, kdy a jak legendární písnička vlastně vznikla a hlavně, kolik každoročně vydělává? Nejen na to se podíváme!

Nepřehlédněte

Dávkovač krmení pro pejsky si zvládnete vyrobit vlastnoručně doma. Je převážně z kartonu a vypadá i funguje báječně! Pokud má váš pejsek nenasytný apetit a je dost chytrý na to, aby si stále přisypával, dávkovač možná nebude to pravé. Postavit si ho ale můžete i pro kočky. Inspirujte se tímhle povedeným DIY nápadem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek