Středa , 05. 10. 2022

Eliška

Vyrobte si nejstylovější lapač snů! Je to hračka

Přejete si, aby se ve vaší ložnici nebo obýváku vyjímal originální lapač snů? Tento kouzelný bytový doplněk má podle starých indiánů dokonce magickou moc. Už se těšíte, až si vyrobíte ten svůj?
lapač snů
Přejete si, aby se ve vaší ložnici nebo obýváku vyjímal originální lapač snů? Tento kouzelný bytový doplněk má podle starých indiánů dokonce magickou moc. Už se těšíte, až si vyrobíte ten svůj? (zdroj foto: pixabay.com)

04. 09. 2020

Indiánské kmeny věřily, že lapače snů mají magickou moc. Dokázaly ochránit obydlí od zlých duchů, a také od zlých snů. Pokud je zavěsíte kdekoliv v místnosti, pokaždé budou symbolizovat dobrý a klidný spánek. Ideální umístění je přímo nad postelí – můžete si tedy svůj lapač snů dát přímo za čelo postele.

Podle prastarých indiánských legend mají lapače snů tak magickou moc, že se v nich zlé sny zničí, a ty dobré naopak po peříčku poputují rovnou k vám, abyste si je uchovali. Ať již na magickou moc lapače věříte nebo ne, je to stylový doplněk každého bytu. Jdeme na výrobu!

Nachystejte si kruh

Nejdříve si určete, jak bude váš lapač snů velký. Podle toho si z drátu utvořte libovolný kruh. Máte v plánu si vytvořit malý lapač nad vaši postel, nebo budete tvořit velkou ozdobu přes celou stěnu obývacího pokoje? Je jen na vás, jak velký lapač si vytvoříte. Kruh, který jste z drátu udělali, symbolizuje kruh života. Tento kruh života je dobré si čas od času uvědomit. Nelze jej zastavit. Jednou se narodíme, a jednou umřeme. A život na planetě bude stále pokračovat dál. S železnou pravidelností se střídají roční období, a také se stále dokola točí různé lidské osudy.

Provázkem vytvořte vzorec

Vyberte si vaši oblíbenou barvu pro vypletení lapače snů, nebo zvolte jutový provázek nebo třeba kožený tenký pásek. Budete jej potřebovat zhruba 5 metrů, záleží na velikosti lapače. Vytvořte libovolný obrazec, a omotejte také dobře celý kruh, aby byl provázkem zakrytý drát. Dle legendy se právě ve vámi vytvořeném obrazci uvnitř kruhu zachytnou špatné sny a energie, a kruh je poté zničí. Denním světlem je vše negativní zrušeno. A co krásné sny?

K TÉMATU  Trendy roku 2021 byly navrženy tak, aby nám pomohly lépe zvládnout neutěšené nálady pandemie

Přivažte peříčka

Pomocí provázku upevněte k lapači i peříčka. Ty mají v indiánském lapači svůj velký význam. Jsou to právě ona, kdo jsou zodpovědná za vaše krásné sny. Zatímco obrazec uvnitř kruhu zachytí zlé energie a sny, peříčka dokážou do naší duše z lapače snů vrátit do naší duše krásné sny.

Další ozdoby

Pro základní lapač snů již máte vše připraveno. Proč si jej ale ještě trochu nezkrášlit? Použít můžete například korálky s větším otvorem, které budete při vyplétání lapače přidávat do vzoru. Klidně pro přízdobu použijte i peříčka různých barev, nebo lapač ozdobte malými mušlemi s provrtanými dírkami.

lapač snů
Svůj lapač snů si můžete vyzdobit jak se vám zachce. (zdroj foto: pixabay.com)

Význam barev

Než se do výroby vašeho krásného lapače snů pustíte, pojďte si projít základní významy některých barev. Třeba zjistíte, proč je vám některá barva více sympatická, a co pro vás znamená. Nebo si váš lapač snů sestavte z barev, které pro vás mají symboliku.

Tak třeba zjistíte, že bílá barva symbolizuje čistotu a jasnou mysl, ale také touhu po dokonalosti a puntičkářství. Bílá barva na lapači snů pomáhá očišťovat a stabilizovat myšlení. Umocňuje také další barvy, které si pro váš lapač zvolíte.

  • Naopak černá barva symbolizuje stálost a nekonečno. Pomáhá nám dostat se do svého středu a neuzavírat se sami do sebe.
  • Přejete si znát význam zelené barvy? Potom vězte, že je barvou rovnováhy a naděje. Uklidňuje a dodává nám kreativní myšlení.
  • Modrá posiluje naše sebevědomí a fantazii.
  • Žlutá barva je symbolem pro inteligenci a moudrost.
  • Oranžová přináší optimismus.
  • Fialová prohlubuje duchovní schopnosti.
  • Červená nám dodává odvahu a vitalitu.
  • Hnědá barva symbolizuje trpělivost a pokoru. Dodává nám klidnou a stálou energii.

Už se těšíte, až si domů dáte krásnou a osobitou ozdobu v podobě lapače snů? Přejeme vám, ať se vám povede, a ať vám zajistí ty nejkrásnější sny.

K TÉMATU  Jaké jsou trendy v bydlení pro rok 2022

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Dekorace z dýně. Originální podzimní výzdoba do interiéru i na zahradu

Originální a stylové módní doplňky. Vyrobte si je doma během chvíle

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Že se nedá módou a módními trendy bojovat proti „blbé“ náladě? Ale dá! Důkazem jsou aktuální trendy na rok 2021, které se na symboliku naděje, síly a vytrvalosti soustředí nejen v barvách, vybavení domácnosti, ale také ve stylu oblékání, účesů a samozřejmě i líčení. Pojďme se na jednotlivé trendy tohoto roku podívat právě optikou nálady a symboliky. Uvidíte, že letos bude čím zahánět chmury!
V dnešní době mnoho z nás hledá způsoby, jak se zbavit stresu a o své tělo se řádně starat během rušného života. Často kvůli tomu pátráme na sociálních sítích po osobách, které by nás inspirovaly a my nechali jimi (ne)vědomě ovlivnit náš životní styl. Chceme vědět, jak zdravě žít, nechat se vést nebo poznat nepoznané.
Mít home office a dělat doma má svoje nesporné výhody. Potom přijde vhod pracovna. Nejdříve musíte zvážit, jestli do ní budete zvát hosty nebo klienty, jestli děláte spíše přes den nebo večer, nebo jestli v ní budete trávit většinu času. Bude to ryze pracovní prostor nebo také místo pro relax. Pracovna uzpůsobená pro ženský element bude ale vypadat jinak, než pánská pracovna. Tady je trocha inspirace a nápadů na tu druhou z nich.
Je tomu už dvacet let, co byla v Česku uvedená premiéra prvního dílu nejslavnější čarodějnické ságy na světě. Snímek Harry Potter a Kámen mudrců bořil rekordy v návštěvnosti českých kin, a nejinak tomu bylo i při dalších dílech, které tvůrci natočili.
Blíží se narozeniny vašeho partnera a vy usilovně přemýšlíte o tom, co byste mu pořídila? Určitě ho chcete příjemně překvapit a ráda byste vsadila na maximálně praktický dárek, který využije. Kombinace těchto dvou aspektů ovšem není vůbec jednoduchá. Ne vždy se musíte zaručeně zavděčit. Právě proto pro vás máme hned několik tipů, jež se vám mohou hodit. zaměříme se právě na onen zmiňovaný praktický aspekt, jež je z hlediska dlouhodobého využití dárku velmi důležitý.
Všimly jste si, dámy, že hráči hokeje jsou tak sexy, že pod nimi i ten led taje? Abyste pochopily, co tím myslíme, podívejte se na seznam 10 nejhezčích a nejžhavějších hokejistů posledních let. Věřte, že vaše sny se dostanou na trošku jiný level než doposud.
Výraz plovoucí podlaha je tu s námi zhruba už od 90. let minulého století, od té doby se začaly objevovat ve více a více domácnostech. Jejich slávě však ještě zdaleka neodzvonilo. Majitelé bytů a domů jsou si vědomi jejich výhod, a proto výběr typu podlahy padne často zrovna na ně.

Nepřehlédněte

Všichni milovníci seriálu Sex ve městě jsou jako na jehlách Carrie Bradshaw, protože je to tady! Kýžené pokračování v podobě nových dílů. Otázkou však zůstává, jestli se i tato série bude držet původního stylu Sexu ve městě, anebo se spíše můžeme těšit na něco nového. A v neposlední řadě, jestli to celé autoři pokračováním leda nepokazí.
Když jsem začala pracovat v marketingové firmě, těšila jsem se na novou výzvu. Vytváření obsahu a reklamních kampaní mě bavilo odjakživa - a ve své původní firmě jsem měla na starosti všechno možné. Byla to pro mě skvělá příležitost, jak se posunout o kousek dál. Tuhle společnost už jsem totiž měla vyhlédnutou dlouho, a konečně se mi tam podařilo dostat. Už to všechno ale vidím jinýma očima…a může za to šéfová.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek