Sobota , 02. 12. 2023

Blanka

Vyrobte si nejstylovější lapač snů! Je to hračka

Přejete si, aby se ve vaší ložnici nebo obýváku vyjímal originální lapač snů? Tento kouzelný bytový doplněk má podle starých indiánů dokonce magickou moc. Už se těšíte, až si vyrobíte ten svůj?
lapač snů
Přejete si, aby se ve vaší ložnici nebo obýváku vyjímal originální lapač snů? Tento kouzelný bytový doplněk má podle starých indiánů dokonce magickou moc. Už se těšíte, až si vyrobíte ten svůj? (zdroj foto: pixabay.com)

04. 09. 2020

Indiánské kmeny věřily, že lapače snů mají magickou moc. Dokázaly ochránit obydlí od zlých duchů, a také od zlých snů. Pokud je zavěsíte kdekoliv v místnosti, pokaždé budou symbolizovat dobrý a klidný spánek. Ideální umístění je přímo nad postelí – můžete si tedy svůj lapač snů dát přímo za čelo postele.

Podle prastarých indiánských legend mají lapače snů tak magickou moc, že se v nich zlé sny zničí, a ty dobré naopak po peříčku poputují rovnou k vám, abyste si je uchovali. Ať již na magickou moc lapače věříte nebo ne, je to stylový doplněk každého bytu. Jdeme na výrobu!

Nachystejte si kruh

Nejdříve si určete, jak bude váš lapač snů velký. Podle toho si z drátu utvořte libovolný kruh. Máte v plánu si vytvořit malý lapač nad vaši postel, nebo budete tvořit velkou ozdobu přes celou stěnu obývacího pokoje? Je jen na vás, jak velký lapač si vytvoříte. Kruh, který jste z drátu udělali, symbolizuje kruh života. Tento kruh života je dobré si čas od času uvědomit. Nelze jej zastavit. Jednou se narodíme, a jednou umřeme. A život na planetě bude stále pokračovat dál. S železnou pravidelností se střídají roční období, a také se stále dokola točí různé lidské osudy.

Provázkem vytvořte vzorec

Vyberte si vaši oblíbenou barvu pro vypletení lapače snů, nebo zvolte jutový provázek nebo třeba kožený tenký pásek. Budete jej potřebovat zhruba 5 metrů, záleží na velikosti lapače. Vytvořte libovolný obrazec, a omotejte také dobře celý kruh, aby byl provázkem zakrytý drát. Dle legendy se právě ve vámi vytvořeném obrazci uvnitř kruhu zachytnou špatné sny a energie, a kruh je poté zničí. Denním světlem je vše negativní zrušeno. A co krásné sny?

K TÉMATU  DIY: Vánoční dekorace na poslední chvíli. Tohle ještě stihnete a poslouží i jako originální dárek

Přivažte peříčka

Pomocí provázku upevněte k lapači i peříčka. Ty mají v indiánském lapači svůj velký význam. Jsou to právě ona, kdo jsou zodpovědná za vaše krásné sny. Zatímco obrazec uvnitř kruhu zachytí zlé energie a sny, peříčka dokážou do naší duše z lapače snů vrátit do naší duše krásné sny.

Další ozdoby

Pro základní lapač snů již máte vše připraveno. Proč si jej ale ještě trochu nezkrášlit? Použít můžete například korálky s větším otvorem, které budete při vyplétání lapače přidávat do vzoru. Klidně pro přízdobu použijte i peříčka různých barev, nebo lapač ozdobte malými mušlemi s provrtanými dírkami.

lapač snů
Svůj lapač snů si můžete vyzdobit jak se vám zachce. (zdroj foto: pixabay.com)

Význam barev

Než se do výroby vašeho krásného lapače snů pustíte, pojďte si projít základní významy některých barev. Třeba zjistíte, proč je vám některá barva více sympatická, a co pro vás znamená. Nebo si váš lapač snů sestavte z barev, které pro vás mají symboliku.

Tak třeba zjistíte, že bílá barva symbolizuje čistotu a jasnou mysl, ale také touhu po dokonalosti a puntičkářství. Bílá barva na lapači snů pomáhá očišťovat a stabilizovat myšlení. Umocňuje také další barvy, které si pro váš lapač zvolíte.

  • Naopak černá barva symbolizuje stálost a nekonečno. Pomáhá nám dostat se do svého středu a neuzavírat se sami do sebe.
  • Přejete si znát význam zelené barvy? Potom vězte, že je barvou rovnováhy a naděje. Uklidňuje a dodává nám kreativní myšlení.
  • Modrá posiluje naše sebevědomí a fantazii.
  • Žlutá barva je symbolem pro inteligenci a moudrost.
  • Oranžová přináší optimismus.
  • Fialová prohlubuje duchovní schopnosti.
  • Červená nám dodává odvahu a vitalitu.
  • Hnědá barva symbolizuje trpělivost a pokoru. Dodává nám klidnou a stálou energii.

Už se těšíte, až si domů dáte krásnou a osobitou ozdobu v podobě lapače snů? Přejeme vám, ať se vám povede, a ať vám zajistí ty nejkrásnější sny.

K TÉMATU  Obohaťte svůj obývací pokoj o pohodlné křeslo. Večer se o něj budete prát se členy rodiny

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Dekorace z dýně. Originální podzimní výzdoba do interiéru i na zahradu

Originální a stylové módní doplňky. Vyrobte si je doma během chvíle

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Postel ukrytá v knihovně nebo sedačka, která se sama přestaví na palandu. Chytré a praktické řešení prostoru doma nabízí originální nábytek budoucnosti. Tyto nápady ale nepůsobí jen jako snaha o získání prostoru za každou cenu. Mnohá řešení jsou vysoce praktická z důvodu účelnosti, jako zasouvací botník pod schody do patra.
Love Island je celosvětově oblíbená reality show, která je jakousi obdobou dříve známé reality show Hotel Paradise, kterou vyhrála dnes již známá „podnikatelka“ Nela Slováková. Love Island má své fanoušky po celém světě, k nám se dostala v roce 2021, kdy byla odvysílána její první řada. Pamatujete si na její účastníky?
Koronavirová pandemie se nakonec ukázala jako velmi plodná. I když ztroskotal nejeden byznys, v jiných aspektech života to bylo o něco pozitivnější. Vezměme si porodnost. Nových přírůstků přibylo, rodiny se rozrostly a zájem o podnikání na mateřské zesílil. Jenže nakonec se k tomuto kroku odhodlá pouze málokterá maminka. Důvodem jsou lži, které kolem tohoto způsobu podnikání kolují.  
Začínáte pociťovat nepříznivé příznaky menopauzy nebo se jim chcete do budoucna co nejvíce vyhnout? Přinášíme vám pár tipů, jak toho docílit.
Rádi byste si s partnerem, rodinou či přáteli pronajali byt, ale máte s hledáním bytu buď špatné zkušenosti, nebo jde dokonce o vaši vůbec první zkušenost? Máme pro vás několik tipů, jak vhodný byt bezpečně najít.
Aby vaše pleť vypadala zdravě, svěže a odpočatě, nemusíte vydávat horentní sumy za drahé pleťové krémy. I díky běžně dostupným surovinám bude vaše pleť zářivě krásná. Domácí pleťové masky na suchou pleť dodají pleti tolik potřebnou hydrataci a pro jejich přípravu stačí zajít jen do lednice.
Není žádným tajemstvím, že snídaně je naprostý základ. Poctivá snídaně je zároveň nejdůležitějším jídlem dne, což je o důvod víc, proč bychom si na ní měli dát opravdu záležet. Chutné jídlo vám po ránu zajistí potěšení (a není nic lepšího, než začínat den s radostí). Pokud navíc snídani převlečete do zdravého kabátu, prospějete tím své postavě i celkovému zdraví. Jaké dobroty si tedy po ránu nachystat?
Jestliže jste sama ve třiceti, není na tom dnes nic divného. Pokud zůstáváte stále sama a je vám čtyřicet či padesát, začínáte vypadat podezřele. Dlouholeté představy jsou, že je single typicky mladý muž nebo mladá žena, kteří si užívají života, cestují nebo dělají kariéru. Je ale tohle tvrzení pravdivé?

Nepřehlédněte

Martin Chodúr si po dvouleté usilovné práci splnil velký sen – natočil desku s šedesátičlennou Janáčkovou filharmonií Ostrava v čele s dirigentem Markem Prášilem. Na albu se podílel textově i aranžérsky, a společně s dramaturgem Janem Adamem sestavili čtrnáct vánočních písní a koled. Album pojmenovali podle titulní písně Hallelujah.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek