Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Vyrobte si nejstylovější lapač snů! Je to hračka

Přejete si, aby se ve vaší ložnici nebo obýváku vyjímal originální lapač snů? Tento kouzelný bytový doplněk má podle starých indiánů dokonce magickou moc. Už se těšíte, až si vyrobíte ten svůj?
lapač snů
Přejete si, aby se ve vaší ložnici nebo obýváku vyjímal originální lapač snů? Tento kouzelný bytový doplněk má podle starých indiánů dokonce magickou moc. Už se těšíte, až si vyrobíte ten svůj? (zdroj foto: pixabay.com)

04. 09. 2020

Indiánské kmeny věřily, že lapače snů mají magickou moc. Dokázaly ochránit obydlí od zlých duchů, a také od zlých snů. Pokud je zavěsíte kdekoliv v místnosti, pokaždé budou symbolizovat dobrý a klidný spánek. Ideální umístění je přímo nad postelí – můžete si tedy svůj lapač snů dát přímo za čelo postele.

Podle prastarých indiánských legend mají lapače snů tak magickou moc, že se v nich zlé sny zničí, a ty dobré naopak po peříčku poputují rovnou k vám, abyste si je uchovali. Ať již na magickou moc lapače věříte nebo ne, je to stylový doplněk každého bytu. Jdeme na výrobu!

Nachystejte si kruh

Nejdříve si určete, jak bude váš lapač snů velký. Podle toho si z drátu utvořte libovolný kruh. Máte v plánu si vytvořit malý lapač nad vaši postel, nebo budete tvořit velkou ozdobu přes celou stěnu obývacího pokoje? Je jen na vás, jak velký lapač si vytvoříte. Kruh, který jste z drátu udělali, symbolizuje kruh života. Tento kruh života je dobré si čas od času uvědomit. Nelze jej zastavit. Jednou se narodíme, a jednou umřeme. A život na planetě bude stále pokračovat dál. S železnou pravidelností se střídají roční období, a také se stále dokola točí různé lidské osudy.

Provázkem vytvořte vzorec

Vyberte si vaši oblíbenou barvu pro vypletení lapače snů, nebo zvolte jutový provázek nebo třeba kožený tenký pásek. Budete jej potřebovat zhruba 5 metrů, záleží na velikosti lapače. Vytvořte libovolný obrazec, a omotejte také dobře celý kruh, aby byl provázkem zakrytý drát. Dle legendy se právě ve vámi vytvořeném obrazci uvnitř kruhu zachytnou špatné sny a energie, a kruh je poté zničí. Denním světlem je vše negativní zrušeno. A co krásné sny?

K TÉMATUDIY: moderní dámské psaníčko vlastní výroby. Jednoduše a bez šití!

Přivažte peříčka

Pomocí provázku upevněte k lapači i peříčka. Ty mají v indiánském lapači svůj velký význam. Jsou to právě ona, kdo jsou zodpovědná za vaše krásné sny. Zatímco obrazec uvnitř kruhu zachytí zlé energie a sny, peříčka dokážou do naší duše z lapače snů vrátit do naší duše krásné sny.

Další ozdoby

Pro základní lapač snů již máte vše připraveno. Proč si jej ale ještě trochu nezkrášlit? Použít můžete například korálky s větším otvorem, které budete při vyplétání lapače přidávat do vzoru. Klidně pro přízdobu použijte i peříčka různých barev, nebo lapač ozdobte malými mušlemi s provrtanými dírkami.

lapač snů
Svůj lapač snů si můžete vyzdobit jak se vám zachce. (zdroj foto: pixabay.com)

Význam barev

Než se do výroby vašeho krásného lapače snů pustíte, pojďte si projít základní významy některých barev. Třeba zjistíte, proč je vám některá barva více sympatická, a co pro vás znamená. Nebo si váš lapač snů sestavte z barev, které pro vás mají symboliku.

Tak třeba zjistíte, že bílá barva symbolizuje čistotu a jasnou mysl, ale také touhu po dokonalosti a puntičkářství. Bílá barva na lapači snů pomáhá očišťovat a stabilizovat myšlení. Umocňuje také další barvy, které si pro váš lapač zvolíte.

  • Naopak černá barva symbolizuje stálost a nekonečno. Pomáhá nám dostat se do svého středu a neuzavírat se sami do sebe.
  • Přejete si znát význam zelené barvy? Potom vězte, že je barvou rovnováhy a naděje. Uklidňuje a dodává nám kreativní myšlení.
  • Modrá posiluje naše sebevědomí a fantazii.
  • Žlutá barva je symbolem pro inteligenci a moudrost.
  • Oranžová přináší optimismus.
  • Fialová prohlubuje duchovní schopnosti.
  • Červená nám dodává odvahu a vitalitu.
  • Hnědá barva symbolizuje trpělivost a pokoru. Dodává nám klidnou a stálou energii.

Už se těšíte, až si domů dáte krásnou a osobitou ozdobu v podobě lapače snů? Přejeme vám, ať se vám povede, a ať vám zajistí ty nejkrásnější sny.

K TÉMATU7 užitečných tipů, jak využít použité čajové sáčky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Dekorace z dýně. Originální podzimní výzdoba do interiéru i na zahradu

Originální a stylové módní doplňky. Vyrobte si je doma během chvíle

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Rakovina je druhou z nejčastějších příčin úmrtí. Odborníci se shodují na tom, že má mnoho původců, jako je dědičnost, stres, kouření, životní prostředí a další vnější vlivy. A až ze třetiny příčin považují nesprávné stravování. Vhodnou skladbou jídla tak můžete hodně ovlivnit a zachránit. Známe potraviny, které fungují jako prevence proti této zákeřné nemoci!
Když byly salóny krásy zavřené, vyvstala najednou mezi ženami otázka, jak se správně starat o své obočí. Každá z nás se chce o něj naučit správně starat tak, aby své pokožce nezpůsobovala zbytečnou újmu. Správně vytvarované obočí navíc dodá vašemu obličeji šmrnc, rozhodně to tedy není zanedbatelný prvek vedoucí k vnější kráse. Opravdu víte o postupu vytrhávání všechno?
Pohádky a romantické komedie nás již dlouho přesvědčují o tom, že ve vesmíru žije jedna jediná osoba, která je vám skutečně předurčena. Prostě ten „Pan Božský“, spřízněná duše, někdo naprosto dokonalý. Asi vás zklameme, každý terapeut by vám řekl, že je to pěkná blbost, že záleží na tom, jak se k sobě lidé chovají a ne na jakémsi předurčení.
Rozhodli jste se sobě nebo svým blízkým udělat radost a koupit jim chytré hodinky? Dalo by se říct, že chytré hodinky jsou výkřikem módy a že je to trend, který je budoucností. I proto je každý chce mít. Zvyšující poptávka vede ke zvyšující se nabídce a rázem není tak snadné vybrat si jedny, které nám budou dělat společnost. Pojďme si tedy prozradit, jak vybrat chytré hodinky, které budou tím nejlepším parťákem v každodenním životě.
Dokonalým doplňkem pro každou ženu je krásná a zdravá pleť. Aby taková skutečně byla, je potřeba si uvědomit, jak je zimní péče o pleť důležitá. A tím nejlepším, co můžete své pleti dopřát během mrazivého období, je přírodní kosmetika. Víte, jak si takový voňavý a vyživující krém namíchat?

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek