Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

Americká Miss Michigan Kathy Zhu přišla o korunku, protože si odmítla navléct hidžáb a dotkla se černochů

Miss krásy Kathy Zhu musela svoji korunku vrátit už následující den. Důvod je absurdní: před rokem si odmítla nasadit hidžáb. K tomu navíc zveřejnila nelichotivou statistiku o černoších. Přestože byla pravdivá, vedení soutěže jí titul okamžitě odebralo.
Kathy Zhu přišla o korunku
Kathy Zhu přišla o korunku

26. 07. 2019

26. 07. 2019

Dvacetiletá studentka Kathy Zhu se dopustila údajného hříchu na sociálních sítích. Tato situace se odehrála v roce 2018, a teď někdo neváhal příspěvky na Twitteru vytáhnout s úmyslem ji poškodit. A to se skutečně podařilo.

„Musíte“ si zkusit hidžáb?

Během Světového dne hidžábu v roce 2018 se na floridské univerzitě konala akce, kdy si mohou studentky vyzkoušet tuto „ozdobu“ nasadit. Muslimská kolegyně vyzvala Kathy Zhu, ať si hidžáb nasadí, a když ta odmítla, pokusila se jí ho nasadit sama. Záměr se nepovedl, a tak zhrzelá muslimská studentka napsala na sociální sítě, že nechce, aby studovala na stejné škole, jako ona.

Na to Kathy Zhu zareagovala s tím, jestli je hidžáb teď jen módní doplněk a nesouvisí s náboženstvím, a nadhodila otázku, jestli se zmíněná nesnaží, aby si ostatní zvykli na útlak, kterého se jim dostává v islámu.

Západ se tváří, že náboženství nic neznamená

Její slova přitom dávají naprostý smysl a ukazují neskutečné pokrytectví západních myšlenek o toleranci. Ženy v Íránu nebo Afgánistánu jsou nuceny hidžáb nosit, a jejich osobní svoboda je tak omezována. V západním světě se z něj ale najednou stává symbol multikulturalismu a rozmanitosti a všichni se tváří, že jeho nošení žádný náboženský podtón nemá.

Absurdní obvinění

Kathy Zhu byla nařčena z rasismu a islamofobie. Je to trochu paradox, protože je sama původem Číňanka a ve Spojených státech žije od svých pěti let. Organizátoři jí titul Miss odebrali s odůvodněním, že byly její příspěvky shledány jako nevhodné, urážlivé a rasistické. Důležitý je také fakt, že mladá studentka svoje příspěvky už před nějakou dobou smazala. Někdo je ale evidentně uchoval a v pravou chvíli použil. Roli pak nejspíš hraje i to, že Zhu otevřeně podporuje prezidenta Trumpa.

K TÉMATU  Opalovací krémy mohou měnit naši DNA
Kathy Zhu přišla o korunku
Kathy Zhu přišla o korunku Zdroj: Facebook

Zveřejnení faktů černochy uráží

K celé situaci přispěl ještě jeden nevinný příspěvek. Kathy Zhu se vyjádřila na Twitteru k debatě skupiny Black Lives Matter, která se zabývá policejní brutalitou vůči černochům. Do ohnivé debaty o tom, že jsou černoši zabíjeni z důvodu rasismu, přispěla oficiální statistikou, která potvrzuje, že za drtivou většinou úmrtí černochů zastřelením stojí sami černoši. K tomu připsala, že by si tento problém měli vyřešit nejdříve mezi sebou.

O tom už nesmíte ani šeptat

Celá tato alarmující situace ukazuje něco, o čem jsme si už ani nemysleli, že by mohlo nastat. Veřejné lynčování i trest za názor v otevřené diskuzi, navíc podložený fakty. Jako důkaz byly použity již smazané příspěvky a žalobce je neviditelný. Za vaše myšlenky můžete být pokáráni a potrestáni, tak jako Kathy Zhu, která za svoje „provinění“ přišla o možnost zůčastnit se souboje o titul Miss World, a kdoví, jaké to pro ni buce mít další následky. Svoboda slova se začíná propadat do neznáma, stejně jako v dobách hluboké totality.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nakupování na internetu se stalo pomyslným trendem. Zejména v době panující pandemie a karantény se i ti, kteří nakupování v e-shopech zatracovali, k tomuto kroku svolili. Neměli najednou na výběr, ostatně nakonec nově nabytou zkušenost dál používali v praxi. To poté vedlo k trhání rekordů v tržbách internetových prodejen, což je trend, který i nadále pokračuje. Pokud i vy patříte mezi vášnivé on-line kupující, pozor si dejte na podvodné e-shopy.
Nežijeme v Kalifornii ani v jiné lokalitě, kde sluníčko intenzivně hřeje po celý rok a zelenina či ovoce má několikero sklizní. Čtyři roční období znamenají mimo jiné přizpůsobit své tělo a jeho režim na počasí, které přijde. Na podzim byste se tedy neměla stravovat stejně jako v létě, kdy je tělo dobré spíš ochladit. Co udělá vašemu organismu dobře na podzim?
Sledujete nejnovější módní trendy, nebo vás absolutně nezajímá, co je zrovna IN nebo OUT? V průběhu času se trendy mění a co bylo módním faux pas před deseti lety, dnes může být šik. Anebo naopak. Existuje však pár módních jevů, které lze za trapas považovat v každé době.
Víte, kolik času denně strávíte na sociálních sítích? Ne? My vám to povíme. Je to něco málo přes dvě hodiny. Ano, je tomu skutečně tak. Dvě hodiny denně neděláte nic jiného, než že sledujete, co se kde šustne. Přitom byste ty dvě hodiny mohli trávit něčím mnohem užitečnějším. Ke všemu, když v nás sociální sítě vzbuzují ne zrovna pozitivní náladu.
Léto je v plném proudu a snad každého z nás čeká aspoň jeden výlet. Buď do přírody, někam za hranice nebo jen k babičce na chalupu. Tak či tak, existují tři módní kousky, bez kterých se nikdo neobejde. Tyto věci se hodí pro každou situaci - spaní pod širákem, letní přeháňka v rozpáleném velkoměstě nebo zkrátka jen stylový doplněk na rande s cizinem. Pojď si přečíst následující řádky a objevit, o jaké kousky se jedná.
Ve velkých městech je denně potkáváte. Mají kasičky, často prodávají drobné předměty, klíčenky, plyšáky, odznaky. A žádají vás o příspěvek na invalidní vozík pro malou holčičku, nemocné pejsky, nevyléčitelné děti a mnoho dalšího. Jak si ověřit, že opravdu přispíváme tam, kde je to potřeba?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek