Pátek , 31. 05. 2024

Ferdinand

Americká Miss Michigan Kathy Zhu přišla o korunku, protože si odmítla navléct hidžáb a dotkla se černochů

Miss krásy Kathy Zhu musela svoji korunku vrátit už následující den. Důvod je absurdní: před rokem si odmítla nasadit hidžáb. K tomu navíc zveřejnila nelichotivou statistiku o černoších. Přestože byla pravdivá, vedení soutěže jí titul okamžitě odebralo.
Kathy Zhu přišla o korunku
Kathy Zhu přišla o korunku

26. 07. 2019

26. 07. 2019

Dvacetiletá studentka Kathy Zhu se dopustila údajného hříchu na sociálních sítích. Tato situace se odehrála v roce 2018, a teď někdo neváhal příspěvky na Twitteru vytáhnout s úmyslem ji poškodit. A to se skutečně podařilo.

„Musíte“ si zkusit hidžáb?

Během Světového dne hidžábu v roce 2018 se na floridské univerzitě konala akce, kdy si mohou studentky vyzkoušet tuto „ozdobu“ nasadit. Muslimská kolegyně vyzvala Kathy Zhu, ať si hidžáb nasadí, a když ta odmítla, pokusila se jí ho nasadit sama. Záměr se nepovedl, a tak zhrzelá muslimská studentka napsala na sociální sítě, že nechce, aby studovala na stejné škole, jako ona.

Na to Kathy Zhu zareagovala s tím, jestli je hidžáb teď jen módní doplněk a nesouvisí s náboženstvím, a nadhodila otázku, jestli se zmíněná nesnaží, aby si ostatní zvykli na útlak, kterého se jim dostává v islámu.

Západ se tváří, že náboženství nic neznamená

Její slova přitom dávají naprostý smysl a ukazují neskutečné pokrytectví západních myšlenek o toleranci. Ženy v Íránu nebo Afgánistánu jsou nuceny hidžáb nosit, a jejich osobní svoboda je tak omezována. V západním světě se z něj ale najednou stává symbol multikulturalismu a rozmanitosti a všichni se tváří, že jeho nošení žádný náboženský podtón nemá.

Absurdní obvinění

Kathy Zhu byla nařčena z rasismu a islamofobie. Je to trochu paradox, protože je sama původem Číňanka a ve Spojených státech žije od svých pěti let. Organizátoři jí titul Miss odebrali s odůvodněním, že byly její příspěvky shledány jako nevhodné, urážlivé a rasistické. Důležitý je také fakt, že mladá studentka svoje příspěvky už před nějakou dobou smazala. Někdo je ale evidentně uchoval a v pravou chvíli použil. Roli pak nejspíš hraje i to, že Zhu otevřeně podporuje prezidenta Trumpa.

K TÉMATU  Je tu zas letních zánětů čas!
Kathy Zhu přišla o korunku
Kathy Zhu přišla o korunku Zdroj: Facebook

Zveřejnení faktů černochy uráží

K celé situaci přispěl ještě jeden nevinný příspěvek. Kathy Zhu se vyjádřila na Twitteru k debatě skupiny Black Lives Matter, která se zabývá policejní brutalitou vůči černochům. Do ohnivé debaty o tom, že jsou černoši zabíjeni z důvodu rasismu, přispěla oficiální statistikou, která potvrzuje, že za drtivou většinou úmrtí černochů zastřelením stojí sami černoši. K tomu připsala, že by si tento problém měli vyřešit nejdříve mezi sebou.

O tom už nesmíte ani šeptat

Celá tato alarmující situace ukazuje něco, o čem jsme si už ani nemysleli, že by mohlo nastat. Veřejné lynčování i trest za názor v otevřené diskuzi, navíc podložený fakty. Jako důkaz byly použity již smazané příspěvky a žalobce je neviditelný. Za vaše myšlenky můžete být pokáráni a potrestáni, tak jako Kathy Zhu, která za svoje „provinění“ přišla o možnost zůčastnit se souboje o titul Miss World, a kdoví, jaké to pro ni buce mít další následky. Svoboda slova se začíná propadat do neznáma, stejně jako v dobách hluboké totality.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Ve znamení Beran jsou lidé narození od 21. 3. do 20.4. Tomuto znamení vládne živel ohně. Tito lidé jsou tak opravdu nabití energií a zároveň velmi ambiciózní. Beranům vládne planeta Mars, jde o znamení, jehož symboly jsou jaro, nové začátky a jiskra. Berani jsou velcí bojovníci, ale co dalšího charakterizuje tohle kardiální a ohnivé stvoření?
Muži po ní šíleli, ona ale vždycky působila, jako by ji to vůbec nezajímalo. Její okolí ji považovalo za přerostlé dítě, které touží jen po samé zábavě a žádných povinnostech. Ve skutečnosti byla Marilyn Monroe anděl s ďáblem v těle. V tom nejlepším smyslu slova.
Tyhle zapletené účesy ocení spíše mladší generace. Všechny jsou hotové během minut, takže je můžete mít na hlavě hned, než ráno vyrazíte na autobus.
Letošní vánoční svátky přišly doslova nečekaně. Člověk ani nestihl zamhouřit oka. A možná právě proto, že svou pozornost věnoval něčemu jinému, teď nemá ani vyzdobený svůj příbytek. Pokud stejně jako mnozí ostatní doháníte veškeré vánoční resty, možná máte na seznamu i položku: vyzdobit interiér. A od toho jsme tu my.
Protože žijeme v globalizovaném světě, i v Asii mnohdy slaví Vánoce podle západních a křesťanských zvyků. Ale stále ještě na tomto kontinentu existují země i kousky míst, kde Vánoce vypadají jinak.
Možná i u sebe můžete s nástupem zimy pozorovat přeměnu svých rukou. Najednou někam zmizí hebká a na dotyk příjemná pokožka a ruce se stanou nevzhlednými a drsnými. Z kůže se mohou olupovat drobné šupinky, může praskat a některá místa mohou být bolestivá na dotyk. Co si s tím tedy počít?
Pouliční umělci mají nekonečně mnoho zaměření, a jedním z nich je i u nás málo viděná sprejomalba. Mistři tohoto oboru dokážou pomocí plechovek s barvou vytvořit neuvěřitelné skvosty doslova během minut. Svůj potencionální suvenýr tak vidíte přímo během jeho vzniku.
Pokud se chcete letos blýsknout, můžete vsadit i na červené tenisky. Ty jsou stylové a můžete je ladit s nejrůznějšími trendy oděvy a s módními doplňky. Jestliže zrovna nejste módní guru, nemusíte si zoufat. My vám na následujících řádcích prozradíme o červených teniskách vše podstatné. Proto čtěte a pojďte se inspirovat s námi!
Zemřel herec a zpěvák Josef Laufer (†84). Představitel Kohna z komedií Kameňák, artisty Paola ze seriálu Cirkus Humberto a interpret hitu Sbohem lásko, já jedu dál podlehl následkům operace kolene z března 2020, kdy mu selhalo srdce. Po komplikacích byl uveden do umělého spánku, ve kterém zůstal až do své smrti.
Poslední pracovní týden před Vánoci je tady. Co vás v něm může potkat prozradí astroložka Naďa Šmídová a její horoskop krásy a duševního zdraví.
Nově budou Francouzky moci mít děti i bez partnera. V Česku na tohle zatím mohou ženy zapomenout. Změna legislativy o umělém oplodnění je v nedohlednu.

Výběr článků

Teepee je splněný sen malých špuntů i odrostlejších dětí. Proč si jej pořídit a jakou variantu zvládnete i doma? Těšte se na ty nejlepší tipy na teepee!
I když venku panuje nebezpečný koronavirus, to neznamená, že žádné jiné nemoci neexistují. S příchodem nového typu koronaviru nedošlo k odstranění ostatních onemocnění, což je dobré mít na paměti. Stále jsou rizikem i jiné choroby, jako je rakovina nebo chřipka. Mnohé nemoci číhají i na ty nejmenší. Prozraďme si nejčastější dětské nemoci, které jsou rizikové pro naše malé ratolesti.
Koronavirus decimuje naši populaci ve velkém. Denně se zveřejňují statistiky nakažených, vyléčených i těch, kteří svůj boj prohráli. Kromě jeho negativních dopadů na tělo se také stále častěji mluví o vlivu na psychiku. Čím déle pandemie a s ní spojené zákazy platí, tím více lidí upadá do deprese a zažívá stavy úzkosti.

Nepřehlédněte

Na umělé nehty se používá gel nebo akryl. Některé ženy si je nemohou vynachválit. Jiné, a to i ty, které je třeba dočasně používaly, říkají "už nikdy více". Co rozděluje tyto dva tábory? Třeba jen to, že o umělé se nemusíte delší dobu starat a jsou stále upravené. Na přirozených nehtech musíte pracovat denně, jinak nebudou nikdy vypadat dobře.
Chcete mít bronzovou pleť, ale smažení se na slunci není nic pro vás? Pak zkuste samoopalování! Samoopalovací přípravky dodají pokožce opálený vzhled bez pobytu na slunci.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek