Čtvrtek , 18. 08. 2022

Helena

Americká Miss Michigan Kathy Zhu přišla o korunku, protože si odmítla navléct hidžáb a dotkla se černochů

Miss krásy Kathy Zhu musela svoji korunku vrátit už následující den. Důvod je absurdní: před rokem si odmítla nasadit hidžáb. K tomu navíc zveřejnila nelichotivou statistiku o černoších. Přestože byla pravdivá, vedení soutěže jí titul okamžitě odebralo.
Kathy Zhu přišla o korunku
Kathy Zhu přišla o korunku

26. 07. 2019

26. 07. 2019

Dvacetiletá studentka Kathy Zhu se dopustila údajného hříchu na sociálních sítích. Tato situace se odehrála v roce 2018, a teď někdo neváhal příspěvky na Twitteru vytáhnout s úmyslem ji poškodit. A to se skutečně podařilo.

„Musíte“ si zkusit hidžáb?

Během Světového dne hidžábu v roce 2018 se na floridské univerzitě konala akce, kdy si mohou studentky vyzkoušet tuto „ozdobu“ nasadit. Muslimská kolegyně vyzvala Kathy Zhu, ať si hidžáb nasadí, a když ta odmítla, pokusila se jí ho nasadit sama. Záměr se nepovedl, a tak zhrzelá muslimská studentka napsala na sociální sítě, že nechce, aby studovala na stejné škole, jako ona.

Na to Kathy Zhu zareagovala s tím, jestli je hidžáb teď jen módní doplněk a nesouvisí s náboženstvím, a nadhodila otázku, jestli se zmíněná nesnaží, aby si ostatní zvykli na útlak, kterého se jim dostává v islámu.

Západ se tváří, že náboženství nic neznamená

Její slova přitom dávají naprostý smysl a ukazují neskutečné pokrytectví západních myšlenek o toleranci. Ženy v Íránu nebo Afgánistánu jsou nuceny hidžáb nosit, a jejich osobní svoboda je tak omezována. V západním světě se z něj ale najednou stává symbol multikulturalismu a rozmanitosti a všichni se tváří, že jeho nošení žádný náboženský podtón nemá.

Absurdní obvinění

Kathy Zhu byla nařčena z rasismu a islamofobie. Je to trochu paradox, protože je sama původem Číňanka a ve Spojených státech žije od svých pěti let. Organizátoři jí titul Miss odebrali s odůvodněním, že byly její příspěvky shledány jako nevhodné, urážlivé a rasistické. Důležitý je také fakt, že mladá studentka svoje příspěvky už před nějakou dobou smazala. Někdo je ale evidentně uchoval a v pravou chvíli použil. Roli pak nejspíš hraje i to, že Zhu otevřeně podporuje prezidenta Trumpa.

K TÉMATUS příchodem jara si naše tělo žádá refresh a novou energii. Dobijte se pomocí bylinek!
Kathy Zhu přišla o korunku
Kathy Zhu přišla o korunku Zdroj: Facebook

Zveřejnení faktů černochy uráží

K celé situaci přispěl ještě jeden nevinný příspěvek. Kathy Zhu se vyjádřila na Twitteru k debatě skupiny Black Lives Matter, která se zabývá policejní brutalitou vůči černochům. Do ohnivé debaty o tom, že jsou černoši zabíjeni z důvodu rasismu, přispěla oficiální statistikou, která potvrzuje, že za drtivou většinou úmrtí černochů zastřelením stojí sami černoši. K tomu připsala, že by si tento problém měli vyřešit nejdříve mezi sebou.

O tom už nesmíte ani šeptat

Celá tato alarmující situace ukazuje něco, o čem jsme si už ani nemysleli, že by mohlo nastat. Veřejné lynčování i trest za názor v otevřené diskuzi, navíc podložený fakty. Jako důkaz byly použity již smazané příspěvky a žalobce je neviditelný. Za vaše myšlenky můžete být pokáráni a potrestáni, tak jako Kathy Zhu, která za svoje „provinění“ přišla o možnost zůčastnit se souboje o titul Miss World, a kdoví, jaké to pro ni buce mít další následky. Svoboda slova se začíná propadat do neznáma, stejně jako v dobách hluboké totality.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Volba barvy pro interiér, ve kterém se pohybujeme, má velký vliv i na naše psychické rozpoložení. Víte, jakou barvu vybrat a co bude znamenat pro váš prostor? Rozhodně se nevyplatí jen tak něco „plácnout“ na zeď. Pojďme se podívat na psychologii barev.
Ať už jste snila o svých svatebních šatech od svých pěti let a znáte přesné specifikace, jak by měly vypadat, nebo jste o tom nikdy nepřemýšlela, máme pro vás rady, jak si vybrat svatební šaty. Ono vybrat někdy ten perfektní kousek může být pěkný stres. Nemluvě o tom, že si musíte ještě vybrat šaty na převlečení, které si oblečete na recepci v pozdějších hodinách. Jak tedy na to?
Odolný přírodní materiál, který provází člověka odjakživa. Kůže v interiéru znamená pro mnohé sedačku nebo křeslo, ale její využití je velice rozmanité. Kromě jejího praktického využití je totiž perfektním materiálem pro nejrůznější dekorace i originální nábytek. Pokud milujete retro nebo vintage styl, nějaký ten kousek kůže si určitě najde cestu i k vám domů.
Každá žena má svou oblíbenou kabelku. A často se nejedná jen o jeden kousek! Co vše dámy v kabelkách nosí a na co jich potřebují tak moc? Stejně jako oblečení a boty podléhají módním trendům, tak také kabelky a peněženky jsou ovlivněné světem módy. Pořádají se módní přehlídky zaměřené přímo na kabelky, peněženky a módní doplňky. Co tedy obsahuje taková typická dámská kabelka?
Domácnost jako ze žurnálu, to je snem mnohých. Inspirovat se můžete buďto na sociálních sítích nebo v magazínech, které o bydlení pojednávají. Anebo si prostě a jednoduše můžete pustit nejlepší seriály, které vám prozradí, jak k zařizování nebo správě vašeho domova přistupovat. Všechny přináší Netflix, který je svou nabídkou známý široko daleko.

Nepřehlédněte

Na okenních parapetech každé druhé domácnosti najdete rostlinu, která má zvláštní aroma. Její lístky jsou malinko chlupaté, menší jsou dužinaté. Řeč je konkrétně o rostlině zvané rýmovník, která se stala oblíbenou hlavně díky svému umu odpudit nepříjemný hmyz, který do interiéru zpravidla v létě přilétá.
Věděli jste, že podle posledních statistik má průměrný člověk ve svém mobilním telefonu stažených zhruba třicet mobilních aplikací? Sice je nemusí nutně využívat, ale staženy jsou. Zatímco pánové nezapomínají kromě sociálních sítí na sportovní aplikace nebo aplikace sportovního sázení, co ve svém mobilu ukrývají ženy?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek