Slavní Zábava Životní styl

Americká Miss Michigan Kathy Zhu přišla o korunku, protože si odmítla navléct hidžáb a dotkla se černochů

Kathy Zhu přišla o korunku
Kathy Zhu přišla o korunku Zdroj: Facebook
Miss krásy Kathy Zhu musela svoji korunku vrátit už následující den. Důvod je absurdní: před rokem si odmítla nasadit hidžáb. K tomu navíc zveřejnila nelichotivou statistiku o černoších. Přestože byla pravdivá, vedení soutěže jí titul okamžitě odebralo.

Dvacetiletá studentka Kathy Zhu se dopustila údajného hříchu na sociálních sítích. Tato situace se odehrála v roce 2018, a teď někdo neváhal příspěvky na Twitteru vytáhnout s úmyslem ji poškodit. A to se skutečně podařilo.

„Musíte“ si zkusit hidžáb?

Během Světového dne hidžábu v roce 2018 se na floridské univerzitě konala akce, kdy si mohou studentky vyzkoušet tuto „ozdobu“ nasadit. Muslimská kolegyně vyzvala Kathy Zhu, ať si hidžáb nasadí, a když ta odmítla, pokusila se jí ho nasadit sama. Záměr se nepovedl, a tak zhrzelá muslimská studentka napsala na sociální sítě, že nechce, aby studovala na stejné škole, jako ona.

Na to Kathy Zhu zareagovala s tím, jestli je hidžáb teď jen módní doplněk a nesouvisí s náboženstvím, a nadhodila otázku, jestli se zmíněná nesnaží, aby si ostatní zvykli na útlak, kterého se jim dostává v islámu.

Západ se tváří, že náboženství nic neznamená

Její slova přitom dávají naprostý smysl a ukazují neskutečné pokrytectví západních myšlenek o toleranci. Ženy v Íránu nebo Afgánistánu jsou nuceny hidžáb nosit, a jejich osobní svoboda je tak omezována. V západním světě se z něj ale najednou stává symbol multikulturalismu a rozmanitosti a všichni se tváří, že jeho nošení žádný náboženský podtón nemá.

Absurdní obvinění

Kathy Zhu byla nařčena z rasismu a islamofobie. Je to trochu paradox, protože je sama původem Číňanka a ve Spojených státech žije od svých pěti let. Organizátoři jí titul Miss odebrali s odůvodněním, že byly její příspěvky shledány jako nevhodné, urážlivé a rasistické. Důležitý je také fakt, že mladá studentka svoje příspěvky už před nějakou dobou smazala. Někdo je ale evidentně uchoval a v pravou chvíli použil. Roli pak nejspíš hraje i to, že Zhu otevřeně podporuje prezidenta Trumpa.

Kathy Zhu přišla o korunku
Kathy Zhu přišla o korunku Zdroj: Facebook

Zveřejnení faktů černochy uráží

K celé situaci přispěl ještě jeden nevinný příspěvek. Kathy Zhu se vyjádřila na Twitteru k debatě skupiny Black Lives Matter, která se zabývá policejní brutalitou vůči černochům. Do ohnivé debaty o tom, že jsou černoši zabíjeni z důvodu rasismu, přispěla oficiální statistikou, která potvrzuje, že za drtivou většinou úmrtí černochů zastřelením stojí sami černoši. K tomu připsala, že by si tento problém měli vyřešit nejdříve mezi sebou.

O tom už nesmíte ani šeptat

Celá tato alarmující situace ukazuje něco, o čem jsme si už ani nemysleli, že by mohlo nastat. Veřejné lynčování i trest za názor v otevřené diskuzi, navíc podložený fakty. Jako důkaz byly použity již smazané příspěvky a žalobce je neviditelný. Za vaše myšlenky můžete být pokáráni a potrestáni, tak jako Kathy Zhu, která za svoje „provinění“ přišla o možnost zůčastnit se souboje o titul Miss World, a kdoví, jaké to pro ni buce mít další následky. Svoboda slova se začíná propadat do neznáma, stejně jako v dobách hluboké totality.

štítky

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře

Reklama

Reklama