Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

Americká Miss Michigan Kathy Zhu přišla o korunku, protože si odmítla navléct hidžáb a dotkla se černochů

Miss krásy Kathy Zhu musela svoji korunku vrátit už následující den. Důvod je absurdní: před rokem si odmítla nasadit hidžáb. K tomu navíc zveřejnila nelichotivou statistiku o černoších. Přestože byla pravdivá, vedení soutěže jí titul okamžitě odebralo.
Kathy Zhu přišla o korunku
Kathy Zhu přišla o korunku

26. 07. 2019

26. 07. 2019

Dvacetiletá studentka Kathy Zhu se dopustila údajného hříchu na sociálních sítích. Tato situace se odehrála v roce 2018, a teď někdo neváhal příspěvky na Twitteru vytáhnout s úmyslem ji poškodit. A to se skutečně podařilo.

„Musíte“ si zkusit hidžáb?

Během Světového dne hidžábu v roce 2018 se na floridské univerzitě konala akce, kdy si mohou studentky vyzkoušet tuto „ozdobu“ nasadit. Muslimská kolegyně vyzvala Kathy Zhu, ať si hidžáb nasadí, a když ta odmítla, pokusila se jí ho nasadit sama. Záměr se nepovedl, a tak zhrzelá muslimská studentka napsala na sociální sítě, že nechce, aby studovala na stejné škole, jako ona.

Na to Kathy Zhu zareagovala s tím, jestli je hidžáb teď jen módní doplněk a nesouvisí s náboženstvím, a nadhodila otázku, jestli se zmíněná nesnaží, aby si ostatní zvykli na útlak, kterého se jim dostává v islámu.

Západ se tváří, že náboženství nic neznamená

Její slova přitom dávají naprostý smysl a ukazují neskutečné pokrytectví západních myšlenek o toleranci. Ženy v Íránu nebo Afgánistánu jsou nuceny hidžáb nosit, a jejich osobní svoboda je tak omezována. V západním světě se z něj ale najednou stává symbol multikulturalismu a rozmanitosti a všichni se tváří, že jeho nošení žádný náboženský podtón nemá.

Absurdní obvinění

Kathy Zhu byla nařčena z rasismu a islamofobie. Je to trochu paradox, protože je sama původem Číňanka a ve Spojených státech žije od svých pěti let. Organizátoři jí titul Miss odebrali s odůvodněním, že byly její příspěvky shledány jako nevhodné, urážlivé a rasistické. Důležitý je také fakt, že mladá studentka svoje příspěvky už před nějakou dobou smazala. Někdo je ale evidentně uchoval a v pravou chvíli použil. Roli pak nejspíš hraje i to, že Zhu otevřeně podporuje prezidenta Trumpa.

K TÉMATU  Co je ADHD a jak zmírnit jeho příznaky u svých dětí
Kathy Zhu přišla o korunku
Kathy Zhu přišla o korunku Zdroj: Facebook

Zveřejnení faktů černochy uráží

K celé situaci přispěl ještě jeden nevinný příspěvek. Kathy Zhu se vyjádřila na Twitteru k debatě skupiny Black Lives Matter, která se zabývá policejní brutalitou vůči černochům. Do ohnivé debaty o tom, že jsou černoši zabíjeni z důvodu rasismu, přispěla oficiální statistikou, která potvrzuje, že za drtivou většinou úmrtí černochů zastřelením stojí sami černoši. K tomu připsala, že by si tento problém měli vyřešit nejdříve mezi sebou.

O tom už nesmíte ani šeptat

Celá tato alarmující situace ukazuje něco, o čem jsme si už ani nemysleli, že by mohlo nastat. Veřejné lynčování i trest za názor v otevřené diskuzi, navíc podložený fakty. Jako důkaz byly použity již smazané příspěvky a žalobce je neviditelný. Za vaše myšlenky můžete být pokáráni a potrestáni, tak jako Kathy Zhu, která za svoje „provinění“ přišla o možnost zůčastnit se souboje o titul Miss World, a kdoví, jaké to pro ni buce mít další následky. Svoboda slova se začíná propadat do neznáma, stejně jako v dobách hluboké totality.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Chorvatsko je nejen pro Čechy velmi oblíbeným místem, kam vyrazit na dovolenou. Ať už hledáte relax u moře, zajímá vás místní kultura a památky, či snad hledáte nějaké dobrodružství, tato země je skvělou volbou. Chorvatsko totiž pro turisty nabízí dokonalé možnosti.
Že se nedá módou a módními trendy bojovat proti „blbé“ náladě? Ale dá! Důkazem jsou aktuální trendy na rok 2021, které se na symboliku naděje, síly a vytrvalosti soustředí nejen v barvách, vybavení domácnosti, ale také ve stylu oblékání, účesů a samozřejmě i líčení. Pojďme se na jednotlivé trendy tohoto roku podívat právě optikou nálady a symboliky. Uvidíte, že letos bude čím zahánět chmury!
Aktuálně nejedna zahrada oplývá pěstovanou zeleninou. Zatímco z počátku jara a léta trápilo zahrádkáře sucho, nyní jsou tím hlavním problémem škůdci, kteří okupují pěstovanou zeleninu. Žádný zahrádkář si však nemusí nechat svou zeleninu vzít, se škůdci totiž lze efektivně bojovat. Dokonce se nemusí použít ani chemie, po které sahají především nezkušení zahrádkáři, kteří jednotlivé druhy zeleniny pěstují vůbec poprvé.
Ve světě dobrot je spousta potravin, které nejenže skvěle chutnají, ale zároveň jsou cenným zdrojem mnoha látek. A zatímco při jejich výběru se zpravidla zaměřujeme na nutriční hodnoty a samozřejmě chuť, někdy není od věci řešit i barvu, která u některých typů potravin hraje velkou roli. Věděli jste třeba, že některé černé potraviny jsou díky své přirozené barvě zdravější než jejich světlé verze? A právě několik takových společně prozkoumáme a mimo jiné vám prozradíme, v čem spočívá jejich výhoda.
V oblasti zahradničení je pořád co objevovat, a to i tehdy, pokud máte vše už v malíku. Jestli ale tu a tam prahnete po něčem, co jste doposud nevyzkoušeli, a lákají vás nejrůznější novinky, pak vás právě tenhle článek doslova nadchne. Ten totiž věnujeme speciální popínavce, která bohatě produkuje chutnou zeleninu a nese trošku záhadné jméno ačokča. 
Rostlinná mléka jsou skvělou alternativou kravského mléka, a to hlavně pro ty, kterým mléko živočišného původu nedělá dobře, pro lidi s alergií nebo intolerancí na živočišné mléko. Zároveň existuje mnoho lidí, kteří si rostlinné mléko prostě zamilovali a pijí ho i bez zdravotních problémů.
Negativní zprávy nás zahlcují. Napětí stoupá a klid nejspíše ještě dlouho nikdo z nás nepozná. Není se čemu divit. Sotva jsme zvládli jednu krizi, přišla další, daleko horší a jen kousek od našich hranic. Obavy o budoucnost nyní trápí hodně lidí. Pokud nemůžete z aktuálního dění spát a pracují vám nervy, soutěžte s námi o balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, které vám pomohou náročné období zvládnout.

Nepřehlédněte

Většina obyvatelstva spíše řeší naprostý opak, a to, jak zhubnout nebo minimálně, jak nepřibrat. Každý závidí těm, kteří nemají sklon k tloustnutí. Nicméně na vše existují dva pohledy a žádný extrém není dobrý. Co když opravdu potřebujete přibrat?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek