Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Hlas Roxette už není: zemřela zpěvačka Marie Frederiksson. Za slávu kapely mohl student, který odnesl nahrávku do rádia!

Marie Frederiksson, která byla jako zpěvačka skupiny Roxette jedním z nejznámějších hlasů v 80. a 90. letech, zemřela po dlouhém boji s nemocí. Navždy se vryla do paměti hlavně písní It Must Have Been Love z filmu Pretty Woman.
Hlas Roxette už není. Zpěvačka Marie Frederiksson zemřela ve věku 61 let
zdroj: pinterest

11. 12. 2019

11. 12. 2019

Prohlášení o její smrti oznámila tisku rodina. Marie Frederiksson odešla v pondělí ráno ve věku 61 let. Problémy zpěvačky Roxette odstartovaly už v roce 2002. Tehdy dostala v koupelně záchvat, po kterém byla převezena do nemocnice. Magnetická rezonance odhalila mozkový nádor, který vypadal fatálně. Podle názoru lékařů měla Marie pouze 20 % šanci na přežití.

Zákeřná nemoc i následky dlouhé léčby

S potížemi se zpěvačka vypořádala během několika let, když v roce 2005 oznámila, že nemoc porazila. „Byly to dlouhé a těžké tři roky, ale hrozbu jsem překonala,“ nechala se tehdy po měsících ozařování a chemoterapie slyšet Marie Frederiksson. Znovu se učila číst i počítat. Nakonec se vrátila i na koncertní pódia. V letech 2011 a 2012 vyjeli Roxette opět na světové turné, ale v roce 2016 zpěvačka oznámila, že svoje aktivity končí v důsledku účinků své vleklé nemoci i následného léčení.

Svůj smutek vyjádřil i její dlouholetý profesní partner Per Gessle: „Čas běží tak rychle. Není to tak dlouho, co jsme spolu trávili dny i noci v mém malém bytě s nereálnými sny. A jaký sen jsme spolu nakonec dostali možnost sdílet! Jsem poctěn, že jsem mohl poznat tvůj talent a štědrost. Posílám lásku tobě i celé tvé rodině. Nic už nebude stejné.“

Hlas Roxette už není. Zpěvačka Marie Frederiksson zemřela ve věku 61 let
zdroj: pinterest

Skromné začátky a dobytí Ameriky

Oba dva se poprvé setkali na konci sedmdesátých let. Duo vzniklo později v roce 1986 na popud švédské nahrávací společnosti. Marie Frederiksson tehdy vystupovala jako zpěvačka, zatímco Per Gessle měl poměrně úspěšnou kapelu Gilene Tider. Ta zanikla, jakmile se muzikanti přejmenovali na Roxette.

V tomhle složení doslova udeřili na domovské Švédsko, ale celosvětový úspěch ještě nedorazil. Vše se změnilo, když jeden student, který se vrátil z výměnného pobytu zpět do Spojených států, přivezl domů jejich druhé album. V Minneapolis došel s hudebním nosičem přímo do rádia a Roxette rázem dobyli celou Ameriku. Začalo to rokem 1989 a singlem The Look, který se stal ve spojených státech hitem číslo 1. To se pak opakovalo se skladbami Listen To Your Heart, Joyride a It Must Have Been Love, která je známá i z legendárního filmu Pretty Woman.

K TÉMATU  4 knihy, které připomenou historii. Přečtěte si příběhy z koncentráku

Dvojice Roxette má na kontě více než 75 milionů prodaných studiových alb celosvětově, takže patří z hlediska prodejů mezi nejúspěšnější hudební umělce. Marie Frederiksson také vydala osm sólových alb. V roce 2018 vyšla k oslavě jejích šedesátých narozenin nová píseň Sign Me a Sogn.

Návrat na pódia a světové turné

Skupina se reformovala v roce 2009, když Marie viděla svého kolegu Pera hrát naživo na show v Holandsku a vystoupila zde jako improvizovaný host. „Neměla žádnou sebedůvěru a řekla, že už nemůže zpívat,“ řekl Per Gessle později. „Ale stejně vylezla na jeviště – a lidé šíleli. Křičeli napravo i nalevo. Po tomhle zážitku byla jako vyměněná a dva týdny poté mi zavolala, jestli neuděláme další album Roxette.

Nakonec vydali další tři a poslední z nich, Good Karma, vyšlo v červnu 2016. Pozůstalí Marie Frederiksson jsou její manžel, hudební producent Mikael Bolyos, a jejich dvě děti: dcera Josefin Bolyos (26) a syn Oskar Bolyos (23). Nám zůstanou navždy v paměti romantické balady i rockové hity Roxette.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Aby bylo zajištěno bezproblémové fungování těla a všech jeho funkcí, je zapotřebí, abychom mu dodávali jeho pohonné hmoty. Jimi se myslí především vitaminy, také minerály, antioxidanty a další živiny, které se společně podílí na správném fungování organismu. Jedním z klíčových vitaminů je vitamin D, jehož nedostatek umí v těle způsobit opravdu velkou paseku.
Zvoní budík - je zase ráno. Probouzíte se polámaní, s viditelnými kruhy pod očima a s padajícími očními víčky. Znovu jste se pořádně nevyspali. Už se to táhne několik dní a stále nevíte, jak svůj spánek opět zkvalitnit a prodloužit. Ty probděné noci se začínají projevovat na vaší pracovní výkonnosti i na náladě, kterou nemáte zrovna nejlepší. Možná za špatným spaním vězí tři věci. Jaké?
Mnozí odborníci mluví o současnosti jako o „době jedové“. Upozorňují, že toxické látky jsou nejen kolem nás, ale i v nás. Pocházejí ze znečištěného životního prostředí, ale také z kosmetiky a léků, které užíváme. Svou roli hraje i nevhodná strava a alkohol, který si sem tam dopřejeme. Jednou za čas bychom tak měli udělat ve svém těle důkladný úklid. Právě leden je pro očistu ideální.
Tetování už dávno není výsadou lidí na okraji společnosti. Naopak, dnes už existují i exklusivní tetovací studia s vybranou klientelou, ve kterých vás zdánlivě jednoduchá „kérka“ vyjde zhruba stejně draho jako nové auto. A když si prolistujete svůj oblíbený společenský časopis, přijde vám, že kdo nemá tetování, jako by dnes nebyl.
Ačkoliv z vědeckého hlediska se může zdát, že barva očí nemůže mít s povahou člověka pranic společného, nenechte se mýlit. Mnoho starověkých národů věřilo, že barva očí má svůj význam. Najděte si v článku svou barvu očí a zjistěte, co říká o vaší osobnosti!
Zima se nese ve znamení deprese a pochmurného počasí. Právě počasí může za pokulhávající náladou a právě špatná nálada vám dělá ty dny zbytečně dlouhé a nepříjemné. Naštěstí máme recept, jak vyzrát jak na zimní depresi, tak na pochmurné počasí. Zkrátka si jen zalezte do peřin a pusťte si jeden z filmů, který doporučujeme. Rozhodně vás zahřejí na duši!
Je běžné, že má dnes téměř každá domácnost vlastní tiskárnu. Platí ale také, že na tisk dokumentů do školy, do práce nebo vstupenek do divadla opravdu nepotřebujete nějakou zvlášť kvalitní tiskárnu a bezchybný tisk. Vyplatí se proto kupovat levné neoriginální tonery nebo je to hazard s životností vaší tiskárny?
Nevolnost, průjmy, zácpy, nadýmání, nafouklé břicho. Připadá vám to povědomé? Taky vás sužují tyto zdravotní problémy? Mám pro vás dobrou zprávu! Z těchto potíží vede cesta ven! Stačí do vašeho života zařadit těchto 5 tipů a vaše trávení vám poděkuje. Věřím, že nejen vaše trávení, ale i vaše psychika, jelikož špatné trávení nás díky nepříjemných problémům může dostávat do stresu.
Dokumentární film s názvem Podvodník z Tinderu vede ve sledovanosti všech filmů na českém Netflixu. Příběh izraelského podvodníka, který vylákal z žen miliony a sám si pak žil v luxusu, doslova ohromil svět. Dříve trestaný zločinec si dokázal vymyslet opravdu důvěryhodnou historku, se kterou pak balamutil stvoření, co jen hledala lásku. Podvedené ženy teď splácí své dluhy – a on si vesele na svobodě dál užívá, vždyť mu všechny (bohužel) daly peníze dobrovolně.
V dnešním světě se dá najít spousta způsobů, jak pracovat sám se sebou, a jedním takovým lifestylovým trendem je i biohacking, který je takovou filosofií budoucnosti a mluví se o něm jako o způsobu, jak využít v průběhu života svůj tělesný potenciál a užít si spoustu let v dobré duševní i fyzické kondici.

Nepřehlédněte

„Už toho mám dost!“ řekla naše redaktorka Irena, když se na sebe ráno podívala do zrcadla. Po špatném spánku se pod jejíma očima pohupovaly malé váčky. Kruhy pod očima nechce nikdo z nás, a proto jsme zkusily, co na ně zabírá.
Někdy se to stává a máte pocit, že vás pošle partner brzy k šípku. Položila jste si však otázku, co všechno ho k tomu vede? I my ženy jsme mnohdy nevyzpytatelné. Milé dámy, představte si, že ani muž s vámi nechce někdy mluvit, protože má svou náladičku a mnohokrát je naštvaný či přepracovaný. Když na něj tlačíte, tak celou situaci leda zhoršíte. Bude-li se to opakovat pokaždé, vás nakonec opustí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek