Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Hlas Roxette už není: zemřela zpěvačka Marie Frederiksson. Za slávu kapely mohl student, který odnesl nahrávku do rádia!

Marie Frederiksson, která byla jako zpěvačka skupiny Roxette jedním z nejznámějších hlasů v 80. a 90. letech, zemřela po dlouhém boji s nemocí. Navždy se vryla do paměti hlavně písní It Must Have Been Love z filmu Pretty Woman.
Hlas Roxette už není. Zpěvačka Marie Frederiksson zemřela ve věku 61 let
zdroj: pinterest

11. 12. 2019

11. 12. 2019

Prohlášení o její smrti oznámila tisku rodina. Marie Frederiksson odešla v pondělí ráno ve věku 61 let. Problémy zpěvačky Roxette odstartovaly už v roce 2002. Tehdy dostala v koupelně záchvat, po kterém byla převezena do nemocnice. Magnetická rezonance odhalila mozkový nádor, který vypadal fatálně. Podle názoru lékařů měla Marie pouze 20 % šanci na přežití.

Zákeřná nemoc i následky dlouhé léčby

S potížemi se zpěvačka vypořádala během několika let, když v roce 2005 oznámila, že nemoc porazila. „Byly to dlouhé a těžké tři roky, ale hrozbu jsem překonala,“ nechala se tehdy po měsících ozařování a chemoterapie slyšet Marie Frederiksson. Znovu se učila číst i počítat. Nakonec se vrátila i na koncertní pódia. V letech 2011 a 2012 vyjeli Roxette opět na světové turné, ale v roce 2016 zpěvačka oznámila, že svoje aktivity končí v důsledku účinků své vleklé nemoci i následného léčení.

Svůj smutek vyjádřil i její dlouholetý profesní partner Per Gessle: „Čas běží tak rychle. Není to tak dlouho, co jsme spolu trávili dny i noci v mém malém bytě s nereálnými sny. A jaký sen jsme spolu nakonec dostali možnost sdílet! Jsem poctěn, že jsem mohl poznat tvůj talent a štědrost. Posílám lásku tobě i celé tvé rodině. Nic už nebude stejné.“

Hlas Roxette už není. Zpěvačka Marie Frederiksson zemřela ve věku 61 let
zdroj: pinterest

Skromné začátky a dobytí Ameriky

Oba dva se poprvé setkali na konci sedmdesátých let. Duo vzniklo později v roce 1986 na popud švédské nahrávací společnosti. Marie Frederiksson tehdy vystupovala jako zpěvačka, zatímco Per Gessle měl poměrně úspěšnou kapelu Gilene Tider. Ta zanikla, jakmile se muzikanti přejmenovali na Roxette.

V tomhle složení doslova udeřili na domovské Švédsko, ale celosvětový úspěch ještě nedorazil. Vše se změnilo, když jeden student, který se vrátil z výměnného pobytu zpět do Spojených států, přivezl domů jejich druhé album. V Minneapolis došel s hudebním nosičem přímo do rádia a Roxette rázem dobyli celou Ameriku. Začalo to rokem 1989 a singlem The Look, který se stal ve spojených státech hitem číslo 1. To se pak opakovalo se skladbami Listen To Your Heart, Joyride a It Must Have Been Love, která je známá i z legendárního filmu Pretty Woman.

K TÉMATUFilm 3Bobule je dotočený. Co prozradili herci o natáčení a proč si ho Lukáš Langmajer užil nejvíc

Dvojice Roxette má na kontě více než 75 milionů prodaných studiových alb celosvětově, takže patří z hlediska prodejů mezi nejúspěšnější hudební umělce. Marie Frederiksson také vydala osm sólových alb. V roce 2018 vyšla k oslavě jejích šedesátých narozenin nová píseň Sign Me a Sogn.

Návrat na pódia a světové turné

Skupina se reformovala v roce 2009, když Marie viděla svého kolegu Pera hrát naživo na show v Holandsku a vystoupila zde jako improvizovaný host. „Neměla žádnou sebedůvěru a řekla, že už nemůže zpívat,“ řekl Per Gessle později. „Ale stejně vylezla na jeviště – a lidé šíleli. Křičeli napravo i nalevo. Po tomhle zážitku byla jako vyměněná a dva týdny poté mi zavolala, jestli neuděláme další album Roxette.

Nakonec vydali další tři a poslední z nich, Good Karma, vyšlo v červnu 2016. Pozůstalí Marie Frederiksson jsou její manžel, hudební producent Mikael Bolyos, a jejich dvě děti: dcera Josefin Bolyos (26) a syn Oskar Bolyos (23). Nám zůstanou navždy v paměti romantické balady i rockové hity Roxette.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Být lepší verzí sebe samých. Snažíme se o to každý den. A když se o to nesnažíme my, chtějí to po nás druzí. V současné době jsou na nás kladené obrovské nároky, během nichž jsme vystavováni nesmírnému tlaku. Co kdybychom vám ale řekli, že každá životní situace se dá zvládnout s nadhledem a lehkostí. Jen potřebujete člověka, který vás pošťouchne tím správným směrem.
Překrásný Olea All Suite Hotel je celý postavený z přírodních materiálů a zaujme atmosférou naprosté pohody. Pětihvězdičkový resort vyniká luxusem a personál je tu k dispozici nonstop. Bazény prolínají skrz všechny části hotelu a zajímavostí je, že do se do vody můžete ponořit přímo z vašeho pokoje. Tohle je prostě nádhera!
Období, kterým nyní procházíme, je složité. A asi bychom se shodly na tom, že pro všechny. Staří lidé jsou samotní, mladí lidé musí řešit péči o děti a jejich výuku. Hodně domácností se potýká s nedostatkem peněz. Někteří se potýkají se špatným zdravotním stavem. Věřte ale, že bude líp, a je potřeba si udržet, alespoň někdy, dobrou náladu. Tak si dejme nějaké super české komedie!
Zařizujete si novou kuchyň a přišlo na výběr osvětlení? Máme pro vás pár tipů, jak ho vybrat, abyste se tam cítili příjemně a taky bezpečně. Přeci jen jde o místo, kde se používají nože a další náčiní, u kterého je třeba dbát opatrnosti.
Mít home office a dělat doma má svoje nesporné výhody. Potom přijde vhod pracovna. Nejdříve musíte zvážit, jestli do ní budete zvát hosty nebo klienty, jestli děláte spíše přes den nebo večer, nebo jestli v ní budete trávit většinu času. Bude to ryze pracovní prostor nebo také místo pro relax. Pracovna uzpůsobená pro ženský element bude ale vypadat jinak, než pánská pracovna. Tady je trocha inspirace a nápadů na tu druhou z nich.
Stejně jako učení se sedět, plazit se a chodit, je i cvičení na nočník dovedností, které se vaše dítě musí naučit. Zatímco většina dětí je připravena zahájit trénink na toaletě mezi 18 měsíci a 3 lety, existuje několik dalších dovedností, které musí dítě zvládnout, než může trénink začít. Nočník se nejlépe provádí, když je fyzický a emoční vývoj vašeho dítěte ve správném bodě.
Jógu zná v dnešní době snad každý a vysoké procento z nás jí doma nebo v tělocvičně dokonce cvičí. Tato relaxační cvičení se vždy provádějí zpomaleně a využívají všech svalů v těle. Jóga má díky tomu skvělé zpevňující a detoxikační vlastnosti. Není sice na hubnutí tak efektivní jako aerobik, nicméně je to velice funkční způsob, jak formovat své tělo. Pokud jógu milujete nebo s ní teprve začínáte, určitě se seznamte se 7 pozicemi, které tvoří samotný základ jógy a pro vaše tělo dokáží vykonat zázraky!

Nepřehlédněte

Trávíte-li pracovní dobu z velké části přikováni k monitoru či displeji mobilu, může to mít negativní vliv na váš zrak. Zvláště pokud i volný čas vyplňujete sledováním sociálních sítí, surfováním po internetu nebo sledováním televize, vaše oči příliš často ostří na blízkou vzdálenost, což pro ně není přirozené. Může to vést k různým komplikacím od svědění a podráždění očí přes rozmazané vidění až po akomodační křeč. Na otázky odpovídá MUDr. Lucie Valešová, primářka Oční kliniky DuoVize Praha.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek